Avondvierdaagse IJmond bij mooi weer voortgezet VEL0 SCHRIJVENDELEZERSSCHRIJVENDELEZERSSCHR Uitspraken Haarlemse rechtbank Bloemendaal degradeert Nieuwe boeken in Gem. Bibliotheek Velsen DONDERDAG 29 JUNI 196 7 7 BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK VELO DE VRIND DIE DE WAS DOET Teerkatjes 2 Teerkatjes 3 Kijkgeld hoger? NUTSSPAARBANK Teerkatjes 4 Vergeten Krishnamurti Johnsons eenmansoorlog Waarheen? Grensgevallen Israel 1 I bedrijf sschool uit Beverwijk met leerlin- UOK QOnQciQag, gen uit de IJmond en van Zaandam. I Door medewerking van de spoorwegen J boefden de deelnemers, die langs het sta- geen UllV3.110lS tion Beverwijk en verder via de Spoor- singel hun parcours moesten lopen, niet Het was ideaal wandelweer toen woens- de gevaarlijke oversteek te maken bij de dagavond ruim negenhonderd deelnemers overweg in de Wijkerstraatweg, die juist aan de avondvierdaagse in de IJmond op op het spitsuur met de honderden wan- stap gingen naar het nieuwe gedeelte van delaars tot ongewenste situaties had kun- Beverwijk en Heemskerk. nen leiden. Voor deze gelegenheid was de Emplacementsweg aan de Wijkeroog Alle deelnemers waren weer van de straat voor doorgang opengesteld, partij, waaronder een groep van de PTT-1 Het parcours gaf wel eens aanleiding tot een vergissing. Sommige wandelaars maakten in Heemskerk een kleine omweg, zodat zij later binnenkwamen dan werd verwacht. Toch kon om precies tien uur de wandelcommissie het controlewerk be ëindigen. Er waren geen uitvallers - Vanavond gaat de wandeling van de GEBOREN: Marco M. z. v. S. J. Boon p0nten af helemaal door IJmuiden, met en G. Sint, Assendelft, Dorpsstraat 180; I keerpunt voor de 10 kilometerwandeling Elisabeth d. v. W. Roos en N. Broersen, I vja de Hennemerlaan over het Moerberg- Beverwijk, Nassaustraat 9; Stephan J. z. I en Qj jzenveldtplantsoen en de Herenduin v. F. Bal, Beverwijk, Uiverhof 58; Yvon- I weg naar de omgeving van de Lijsterlaan ne A. R. d. v. L. H. Floor en J. S. C. M. I ;n jjmuiden Oost. De 15 kilometer-tippe- van Leeuwen, Beverwijk, Olieslagerslaan jaars nemen daarbij extra de gehele Ka 85; Erwin z. v. J. D. Ponk en A. F. Nuwen-1 naalstraat, de Ericssonstraat en de Dok hof, Bachstraat 72; Rixtje J. E. d. v. J. S. weg Dijkstra en E. A. Duin, Louis Couperus- Vrijdagavond wordt het parcours weer straat 3; Anja E. H. C. d. v. D, Kolijn en geheel aan de noordkant van Velsen-Noord G. B. Hoekstra, Lessestraat 212; Franco gehouden en richten de wandelaars zich z. v. A. Gagliari en R. Ambrico, Velsen, naar wijk aan Zee. Schulpweg 296; Monique d. v. M. van Om kwart over acht vrijdagavond wordt Driel en A. C. Donker, Sèvrestraat 5; Ar- de intocht van de deelnemers voorbereid jen W. z. v. G. J. L. Geerse en G. van nabij de Laan van Blois in Beverwijk aan der Hoef, Velsen, Orionweg 332; Petro- de Anjelierenlaan. Van hier gaat het in lella T. M. d. v. H. J. Smolenaars en T. optocht (waarbij bloemen voor de deelne- M. M. Dudink, M. v. Heemskerckstraat mers niet zullen ontbreken) over Dreef, 160; Marco P. z. v. A. Veen en M. Oex- Zeestraat, Vondellaan, Beekzanghlaan. man, Beverwijk, Olieslagerslaan 45; Aart spooroverweg en Wijkerstraatweg naar de z, v. T. J. Bergsma en L van Vuure, Be- Smidt van Gelderstraat, verwijk, Plesmanweg 243; Petronella K. De intocht zal mUzikaal worden bege- M. d. v. G. P. Heijnen en M. G. Noom, |e-^ door bijna tweehonderd muzikanten. M. v. Heemskerckstraat 158; Josepha M. De drumbands Schulpen-Meerweiden uit d. v. C. J. Smalburg en M. A. B. Bertens, Velsen-Noord, De Zwervers uit Beverwijk, Toscanestraat 17; Petrus A. z. v. J. G. het tamboerk0rPs van de Christelijke Beentjes en M. C. Schouws, Jan Ligthart-1 Gymnastiekvereniging IJmuiden, het straat 94; Hans E. z. v. W. L. St eenpoort e I tamBoerkorps van de padvinders en W. C. Dijkstra, De Rooystraat 17; Giu-1 groep IJmondtrekkers, IJmond en de seppina d. v. A. Garau en A, Mancosu. band Van de chr. muziek vereniging Coornhertstraat 27; Robert z. v. R. van der >(wilhelmina" uit Santpoort zullen de Pol en W. de Kruijs, Strauszstraat 151,1 sportieve wandelaars begeleiden Maria E. C. d. v. J. M. Kos en M. E. C. Zonneveldt, Castricum, Mr. Ludwigstraat 13; Lisette A. M. d. v. J. N. Limmen en A. E. Liefting, Poststraat 24; Alida M. d. v. W. A. de Boer en P. Kerssens, Strausz straat F09; Arnoud z. v. C. de Koning en G. J. Stolk, Jan van Bergenstraat 16: Catharina M. d. v. F. J. Niesten en C. M. Kok, Beverwijk, Gladiolenlaan 92; Anita J. d. v. J. H. T. M. Imming en L. T. M. Koopmanschap, Velsen, Houtmanstraat 39: Marlies d. v. D. Blank en A. M. Bruck- man, Beverwijk, Rubiconstraat 14; Yvon-1 ne C. M. d. v. H. J. Hoogewerf en A. Ver- heijden, Jan van Rietwijkstraat 13; Johan-1 nes R. C. M. z. v. M. Duinmaijer en M. A. Brakenhoff, Uitgeest, Hogeweg 162; Ri chard N. P. z. v. J. W. H. Verwijk en C. I S. Castricum, Amsterdam, Veelaan (Abat toir) Martinus J. z. v. G. Groenland en De Haarlemse rechtbank heeft vandaag een 21-jarige Amsterdamse automonteur veroordeeld tot 3 maanden gevangenis straf, 3 jaar ontzegging van de rijbevoegd heid en teruggave van het autowrak. De officier van justitie had tegen hem drie maanden gevangenisstraf en drie jaar ont- jegging van de rijbevoegdheid en inbe slagname van het autowrak van de mon teur geëist. De Amsterdammer had veer tien dagen terecht moeten staan voor het feit dat hij op 15 januari op de weg Am sterdam-Haarlem bij een plotselinge in haalmanoeuvre frontaal tegen een tege moetkomende taxi was gebotst. Hiervan werd de chauffeur op slag gedood. Een inzittende van de taxi werd invalide. Bij het ongeval werden voorts totaal acht mensen gewond. Een 24-jarige betonijzervlechter uit Be verwijk is veroordeeld tot 2 maanden ge vangenisstraf waarvan een maand voor waardelijk, 3 jaar ontzegging van de rij bevoegdheid en ondertoezichtstelling van een consultatiebureau voor alcoholisme. Tegen hem was de eis drie maanden ge vangenisstraf en drie jaar ontzegging uit de rijbevoegdheid. Op 14 januari was de betonijzervlechter met zijn auto tegen een lichtmast gebotst op de Haarlemmer straatweg. Hij zou daarbij onder invloed van alcohol zijn geweest. De rechtbank veroordeelde een 23-jarige platenperser uit Haarlem tot 4 maanden gevangenistraf en 3 jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De officier had 10 weken gevangenis- en drie jaar ontzegging geëist. De Haar lemmer had veertien dagen geleden te recht gestaan omdat hij ervan werd ver dacht op 16 februari op het zebrapad op de Schoterweg in Haarlem een 81-jarige man en zijn vrouw te hebben aangereden toen deze de weg overstaken. De verdach te had met twee jongens in zijn auto zitten praten en zou zodoende een mo ment te weinig oog voor het verkeer heb ben gehad. Een 22-jarige zilversmid uit Haarlem werd conform de eis veroordeeld tot drie weken voorwaardelijke gevangenisstraf 300 boete en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Hij was ervan verdacht ook op het zebrapad van de Schoterweg een bejaarde te hebben aangereden ADVERTENTIE WASMACHINES KOELKASTEN electr artikelen TROMPSTRAAT 66-68 IJMUIDEN-O. - TEL. 15198 (Van onze sportredactie) In een vergadering van het sectiebe stuur van het amateurvoetbal gisteravond is het verzoek van Bloemendaal om geen enkele vereniging uit de vierde klasse te laten degraderen afgewezen. De omstan digheden die tot de degradatie van Bloe mendaal hebben geleid, waren naar het oordeel van het sectiebestuur niet bij zonder genoeg om een wijziging in het degradatiebeleid te rechtvaardigen. Door dit besluit zal Bloemendaal volgend sei zoen in de HVB uitkomen. Bloemendaal verloor zondag een beslissingswedstrijd tegen Wijk aan Zee na verlenging met 1-0 Gisteren is de Lilia.de 1967 in Aker sloot geopend. Een overzicht van de bloemenpracht op deze, aan de lelies gewijde tentoonstelling. Er worden ook ruim 100 stuks schilderijen, gouaches, grafieken en litho's ,van Jaap de Carpentier en J. C. den Tex, beiden uit Bergen, en Frans Mijer en Dirk Trap uit Schoorl. geëxpo seerd. Er zijn ruim 100.000 bloemen te zien, onderverdeeld in 120 a 130 soorten. De tentoonstelling is opgezet in Japanse stijl, onder lei ding van de hoofdarrangeur, de heer Van den Bergh Smit. i% a.-Si*i- Het doet me een buitengewoon genoe gen, de heer IJzerdraat, die blijkbaar veel belangstelling voor de teerkatjes had, te kunnen gerust stellen. Iedereen diezelfde avond nog in de M. Joosten Beverwijk Corn Matersweg spreekkamer van mejuffrouw Hage- 60, Robert R. z v.A. van den Essch doorn geweest is zal kunnen onderschnj- en R. C.J. Kaats, Van der Ploegstraat 89, ven yan dat beide poesjes, heerlijke buikje Janma S. d. v. H. Stel en G M. Veltman, een lekker nestje naast een Beverwijk, Arnostraat 108, Richard J. z v. Ltraalkacheltie laeen te spinnen. Jt G'(V7ngtMn M' M' Ze hebben nie1 geleden. Het schoonma- straat 70, Marco z. v. G. W. Corver en ken ZQU geen enkeie poes ieuk gevonden W. C Inpijn, Diepenbrockstraat 46, NoJ" Lebben Maar wie ze daar tevreden bert H. D. z. v. P. A. G. Creemers en A. I zien liggen kateren" en later A. T. de Roos, Valcooghstraat 7: Bianca heeft gezien hoe een" van de poesjes me- C. C. d. v L. J- L. Castncum en E. Lffrouw Hagedoorn overal achterna liep Grams. Bloemendaal, woonark „Kobi Ij overtuigd zijn: de hemel weet waar- Leidsevaart Vogelenzang; Claudia MM. Im ze niet langer mochten leven (Me- d. v. R. B. Vandepoel en H. B. L. M. Ka-1 juffrouw Hagedoorn sprak van een ern- 7; Annemarie stjge WOrmaandoening), maar in hun ming, Huibert Pootstraat 37; d. v. E. J. A. Snijders en M. W. Beumer, korte ieventje hebben ze van medeschep Domzettistraat 10; Giuseppe P. z. v. .1- selen, de dierenbescherming en mejuf- Salvaggio en S. A Schrama, Beverwijk, I frQuw Hagedoorn en haar assistenten zo Rubiconstraat 22; Nicolaas F. z. v. J. Me-1 eej goedheid ondervonden, als maar mo hagnoul en A. Nobilio, Bizetstraat 19; Her- gehjk was. man z. v, C. Plokker en G. van Diemen, I zjjn heel wat -dieren, die minder Jan Ligthartstraat 199. 1 jjefde ontvangen. Laat dat een troost ONDERTROUWD: Cornelis Bax te Vel-1 voor u zijn *en, Schoonoordstraat 24 en Alberdina Hekman, Europaplein 82; Leonardus A van Noort, P. Breughelstraat 20 en Maria L. J. C. Bal, Bizetstraat 35; Johannes S. van Rixel te Velsen, Kennemerlaan 119 en Maria C. H. Kater, Regerstraat 16; Ge rard E. J. Houthuijzen te Krommenie. Wil- ïenkade 7 en Irene E. M. Vanacker, Const. Huygensstraat 87. C. SIEGMAN, Haarlem. Daar ik zo het idee heb dat de heer IJzerdraat de dierenarts Hagedoorn niet kent, wilde ik graag op zijn ingezonden stuk antwoorden. Al jaren kom ik bij me- GETROUWD: Nicolaas A. Molenaar te juffrouw Hagendoorn en als er één di- Assendelft. Dorpsstraat 721 en Johanna M. renarts lof verdient, is zij het wel. Zij Half Hoogdorperweg 19d; Dirk A. van is zeker niet het type voor een show of Oosten, Rijksstraatweg la en Christina J. stunt. Als het even kan, stelt zij alles in A Panders, Rijksstraatweg 10; Gerhard het werk om een dier te helpen. En dat J Lippinkhof, Chopinstraat 30 en Maria kan niet van alle dierenartsen worden ge- C. J de Wit, G. v. Assendelftstraat 5; zegd. Ongelukkig genoeg voor de katjes Leonardus N. van Leeuwen te Velsen, I heeft haar hulp niet mogen baten maar Radarstraat 158 en Sylvia van der Herf, ze heeft er uren werk aan gehad, terwijl T escestraat 2 ze het enorm druk heeft. Misschien is in Leiden gedacht dat er aan deze zaak niet OVERLEDEN: Johanna M. Bonarius, 81 veel te verdienen was. Maar bij me juf- jaar, gehuwd geweest met Michael J. frouw Hagedoorn gaat het dier vóór alles In uw krant van zaterdag 24 juni las ik in het artikel over „Reclame T.V. na klein halfjaar nog in matig-passende kin derschoenen", onder meer dat mr. Nou- wen, secretaris van de Nederlandse Dag bladpers, verhoging van het kijkgeld tot 52 per jaar billijk vindt. Dit is ten op zichte van 1956 30) een verhoging van 75 pet. De dagbladen zijn sinds 1956 ver hoogd met ca. 65 pet. Op het eerste gezicht lijkt dus de voorgestelde verhoging van het kijkgeld reëel. Een rekensommetje leert ons het volgende: In 1956 waren er ongeveer 100.000 kijkers die voor tien uur kijken per week 30,- per jaar betaalden. Voor een uur zend tijd was bruto beschikbaar rond 6000. Thans zijne ca. 2.50p.000 kijkers die voor 53% uur kijken per week 36,- per jaar betalen, terwijl aan reclame bruto per jaar 52.000.000 wordt ontvangen. Voor een uur zendtijd is rond 47.000 beschik baar, dat is ten opzichte van 1956 800 per cent. Indien 't kijkgeld verhoogd wordt tot 52, zal het bruto beschikbare bedrag per zenduur 1000 percent bedragen van dat van 1956. Nu weet ik wel dat dit niet he lemaal opgaat. De apparatuur is gemo derniseerd en bepaalde kosten zullen toe nemen naarmate er meer kijkers zijn. Maar dat die kosten het tienvoudige van 1956 moeten zijn maakt mr. Nouwes de poes maar wijs, maar mij niet. Waarom men mijns inziens moet beginnen het ge hele televisieproduktieapparaat inclusief administratie op een economische leest te schoeien; misschien dat het televisiekind dan eens volwassen zal worden. En mis schien zal dan blijken, dat het kijkgeld naar beneden kan terwijl de program na's op een hoger plan komen te staan. CHR. SCHENK, Purmerend. Post, wonende te Castricum, Cieweg 35; Hendericus Beentjes, 61 jaar, tuinder veehouder, echtgenoot van Catharina Boots, wonende te Heemskerk, Rijks straatweg 176; Albertje Kampverbeek, 97 jaar, gehuwd geweest met Johannes Theo doras Schuhmacher, wonende te Uitgeest, Middelweg 32. ADVERTENTIE H. M. LOURENBURG-VERGUNST, Haarlem, Er zijn twee soorten dierenbeschermers Ten eerste de „zogenaamde", die wei nig of niets voor ongelukkige of veronge lukte dieren willen of kunnen doen, maar toch een bepaald voordeel zien in het houden van inzamelingen voor een dier lievend doel; zij hebben hun tijd vrij om ingezonden stukken te schrijven, in ver gaderingen op de voorgrond te treden, aan de politieke weg te timmeren, enz. Ten tweede de echte, die dadelijk hun handen uit de mouwen steken waar hulp voor een dier-in-nood vereist is. Deze men sen hebben geen tijd voor wat dan ook, Noch om gelden in te zamelen of afbre kende of kleinerende stukjes te schrijven noch om verenigingen te duperen door verdeeldheid te zaaien of splitsingen te veroorzaken. Zij hebben oog en tijd alleen voor het dier. Van de eerste soort „dierenbeschermers kent Stichting „Kat in nood" de naam zegt het; deze stichting heeft vrijwel uit sluitend met dieren in uiterste nood te maken er vele. Van de tweede soort kent de stichting er maar twee, drie, en boven deze enkelen staat torenhoog: dr. Hagedoorn. Wel moet iemand die haar naam durft aanranden, zich bewust zijn van eigen kleinheid, nietigheid, om een stunt van deze allure nodig te vinden voor een (mogelijk) plaatsje op de voor ste rij bij het publiek. Voor de Stichting „Kat in nood C. J. POST-HENDRIKS, 's-Gravenhage Ir. Bierdrager vindt het in uw blad van juni maar wonderlijk dat Krishnamurti het denken ziet als de factor, die ons, dat wil zeggen ons gevoels- en gedach- tenleven, heeft opgebouwd en in stand houdt, ons met onze strevingen en am bities waaruit innerlijke en uiterlijke con flicten, spanningen, oorlog, rampspoed, verdriet voortkomen. Aan degenen die kunnen luisteren toont Krishnamurti wie ze zijn. Het is jammer dat de medede lingen in uw blad in verband met de komst onlangs van Krishnamurti naar ons land werden besloten met een stuk van iemand, bij wie herinneringen van de twintiger jaren levendig zijn en die het thans gehoorde en hij hoorde blijk baar slechts één van de vijf toespraken die een geheel vormen toetst aan wat hem van dat oude is bijgebleven. Dit heeft geen waarde. Bij het luisteren naar Krishnamurti moet niet getoetst worden, aan wat dan ook. Mr. J. G. ESCHER, Bentveld Naschrift. Eerlijk gezegd was ik dat „oude" van Krishnamurti bijna ver geten. En ik erken graag dat hij bij het „nieuwe", waarvan ik een deel beluis terde, rake opmerkingen maakte en ook omtrent het denken, zoals hij dat opvat, essentiële dingen heeft gezegd. Alleen, en dat was de kern van mijn artikeltje, zijn betoogtrant was slechts voor min of meer ingewijden te volgen Voor de anderen kwam hij niet over het voetlicht. Wat wij in dit nogal verwarrend tijdsgewricht als westerlingen zeer nodig hebben, is klare, begrijpelijke, ongecom pliceerde taal, rechtuit en openlijk. Deze taal sprak Krishnamurti niet, jammer genoeg. Dus toch maar een toetssteen. Ir. E. A. BIERDRAGER, Joppe Realiseren de voorstanders van het geven van de meest belangrijke en vergaan de rechten aan primitieve landen zich dat hun politiek uiterst ernstige gevolgen kan hebben? Eén man in Egypte berooft heel West-Europa van een groot deel der olie. zonder hetwelk leven en bedrijf schier on mogelijk zijn. Wij laten ons als schapen naar de slachtbank voeren. Hebben de te genstanders van de apartheidspolitiek, c.q voorstanders van een zwart regime in Zuid-Afrika wel eens gedacht aan de ge volgen, indien hun wensen werkelijkheid geworden waren? Zouden dan de schepen welke thans de Kaap (moeten) aandoen, enige hulp gekregen hebben?Voor 't vrij houden van deze belangrijke route zouden onderzeeboten wel eens heel hard nodig kunnen zijn! Maar Nederland heeft niet willen meewerken dat die er komen! Zij die roepen dat Amerika niets in Vietnam te maken heeft, moeten eens bedenken wat de gevolgen zouden zijn geweest wan neer de Amerikaanse vloot niet in de Mid dellandse Zee was geweest). De Russische was vertegenwoordigd). Zij moeten de kaart eens voor zich nemen en dan beden ken, dat enige pro-Westerse landen in KI, Azië en omstreken zij: Turkije (met Dar danellen en Bosporus), Griekenland en Is rael. Hun gezindheid is voor ons een le vensbelang. Verder moeten deze mensen er eens aan denken hoe het met onze eco nomie en ons dagelijks leven gesteld zou zijn wanneer er geen olie meer komt uit die streken in Amerika, volgens hun wen sen zou zeggen: „Het gaat mij niet aan" Het oude liedje: 't Is plicht dat ied're jongen Aan de onafhankelijkheid Van zijn geliefde Vaderland Zijn beste krachten wijdt, enzo voort, schijnt vergeten te zijn. Ir. D. VAN DER SLEESEN, Overveen Het artikel „Achtergrond" van uw cor respondent te Washington (uw blad van 21 dezer) is naar mijn smaak wel wat erg ongenuanceerd uitgevallen! Kennelijk is de heer Johnson geen groot vriend van uw correspondent! Het is tegenwoordig erg „in" om de president van de Ver enigde Staten in een zo slecht mogelijk daglicht te plaatsen en Amerika's bedoe lingen verdacht te maken. Het vreemde is, dat men zelden iets lelijks leest over Mao en een leider als Ho Tsji Minh wordt afgebeeld als het toonbeeld van onver schrokkenheid en vaderlandsliefde. Presi dent Johnson moet echter zijn geboorte land Texas liever „verloochenen". Ner gens wonen groter chauvinisten dan in Texas! Hoe lang is het geleden dat men op Nederlandse scholen nog zong van het Ne derlandse bloed dat „van vreemde smet ten vrij" zou zijn? De linke jongens van links kunnen best gelijk hebben, maar hun hardnekkige eenzijdigheid komt me toch een beetje verdacht voor. Iedereen zal het erover eens zijn, dat iedere gevallen soldaat in Vietnam er één te veel is; het valt echter te betwijfelen of de zaak er bij afzijdigheid door Ame rika op vooruit zou gaan. Ware Israels veldtocht minder succes vol uitgevallen, dan had Amerika weer wél moeten bijspringen, naar veler oor deel Het wrange lied „Mijnheer de presi dent" is op meer dan één president toe passelijk! S. J. TEUNISSE, Haarlem Het Hoogheemraadschap van Rijnland te Leiden legt sinds 1946 telkenjare een aanslag op aan zijn ingelanden; Rijnlands bundergeld geheten. Dit jaar is er een nieuwe heffing bijgekomen om de kosten te bestrijden van de toenemende water vervuiling. Het blijkt dat de totale heffing daardoor in vele gevallen meer dan het dubbele en in enkele gevallen meer dan het drievoudige bedraagt van de aanslag in het afgelopen jaar. Hieronder volgen de bedragen die ik in de verschillende jaren heb moeten betalen: 1946 aanslag of bijdrage 64 cent; 1947 idem 64 cent; 1948 68 cent; 1949 68 cent; 1950 77 cent; 1951 38,68; 1952 ƒ43,39; 1953 ƒ43.39: 1954 44,01 plus 5,85; 1955 51,03; 1956 51,61 1957 72,45; 1958 72,45; 1959 72,45; 1960 ƒ53,13; 1961 ƒ53.13; 1962 53,13; 1963 ƒ53,41; 1964 ƒ53,41; 1965 66.70; 1966 105,83; 1967 229,87. Vóór 1946 niets, nu 229.87. Waar gaat Nederland naar toe? Th. J. ROOSENBEEK, Haarlem De minister van Sociale Zaken heeft besloten de meeste rentetrekkers der so ciale verzekering in de maand juli een /oorschot van 3 pet. te verstrekken op de diverse uitkeringen. Voor velen is dit een achteruitgang, temeer daar het intrekken van de in uitzicht gestelde vakantiebij slag en de tien percent huuropslag spe ciaal voor de bejaarden, een drastische vermindering van inkomsten betekent Om dit met een voorbeeld aan te tonen: de bewoners rond het Spreeuwenveld aan de Dinkelstraat, bestaande uit 50 percent gehuwde en 50 percent ongehuwde AOW- ers gaan respectievelijk met 11,17 en 7.86 per maand omhoog. De huur gaat voor beide groepen per week 1.25 om hoog (wederrechtelijk) terwijl de ge meentelijke dienst voor volkshuisvesting er nog een schepje van 2.15 bovenop gooit, als kosten tuin onderhoud. Vol gens „Bartjes" een verlaging van 3.53 voor de gehuwde en 6.84 voor de onge huwde OW'er, terwijl de normen van de Bijstandswet met de bedragen van de ministeriële voorschotten zijn verhoogd waardoor het aantal grensgevallen steeds groter wordt. A. WIEGMINK, Haarlem Diegenen die het nodig vinden de Ara bieren financieel te steunen, moeten be denken dat zij helpen een nieuwe oorlog te bevorderen. Na de oorlogshandelingen in het Nabije Oosten zijn de Arabieren bezig hun verloren wapens aan te zuive ren en achter een huilende hysterische dictator aan te lopen, opgehitst door vroe gere oorlogsmisdadigers uit Duitsland Het boek „Moordenaars onder ons" van Simon Wiesenthal vertelt hoe de oorlogs misdadigers met hulp van een internatio nale organisatie het land uitgekomen zijn. En wat doen wij Nederlanders. Eerst scharen wij ons achter Israel en dan klinkt er een stem uit een of andere groe pering dat ook die stakkers van Arabie ren, die nota bene zelf om oorlog ge vraagd hebben, geholpen moeten worden Ik hoop dat de mensen wijzer zullen zijn en alleen geld zullen overmaken voor de Collectieve Israel Actie, die ons geld zo heel hard nodig heeft. MEJ. H. VAN DER KLUGT, Haarlem In dez* rubriek worden wiutimI per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatte aan de redactie worden toegezonden: voorwaar den tot publlkatle zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. ir De inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of Initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopts De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publlkatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens ia met daarin vervatte meningen of argumenten. Nederlandse romans en novellen: Van Aerschot, De kartonnen stad; Deighton, Chantage onder water; Gallico, De rozenstok van de magiër; Hellinger, Vlammen; Hyman, 't Is zó bij de lucht macht; Knight, Het oude erfgoed; Van Rossum, Keer terug, mijn dochter; Ruys- linck, Golden Ophelia; Saint Laurent, Clo- tilde; Singer, De duizendkunstenaar van Lublin; Wadman, Kogels voor een labbe kak; Wallace, De blauwe hand; Bernlef, De schaduw van een vlek; Bradshaw, Ver halen van leugen en misleiding; Koolhaas, Zonder Mia; Perec, De dingen; Wertheim, Izzudaar. Buitenlandse romans en novellen: Brophy, The finishing touch; Ustinov, The frontiers of the sea. Friese romans: Wadman, By de duvel to bycht. Studieboeken: Tans en Mok, Rome-Utrecht; De Jong, De eucharistie; Dierickx, De vrijmetsela rij; Cox, De stad van de mens; De Hoogh, Rondleiding in het arbeidsrecht; Einzig, Geschiedenis van het internationale beta lingsverkeer; Erhard, Welvaart voor iedereen; De Graaf, Moraal, marxisme en ethiek in de Sowjetunie; Bingham, Moore en Gustad, Gesprekstechnieken; Taylor, Zijn werknemers ook mensen; Lasschuit's officieël adresboek hotels, motels en restaurants; Thorwald, Moord en wedermoord; Eén wereld of geen wereld; Accoce en Quet, De oorlog werd gewonnen in Zwitserland; Jung, De mens en zijn symbolen; De Leeuwe, Vlottere bevallingen; Kramer, Ik kan zeilen:Goo- daal, Horses of the world; R.V.V. in woord en beeld; Olyslager, Vraagbaak voor uw BMC 1100; Olyslager, Vraagbaak voor uw Glas 1004 en 1204; Olyslager, Vraagbaak voor uw Opel Rekord-B 1966; Olyslager, Vraagbaak voor uw Triumph Herald; Olyslager, Vraagbaak voor uw Volkswagen 1300 vanaf 1966; Peters, Wed- strijdsportwagens dl. I; Volkswagen 1500 en 1600; Archangelski en Alschiz, Schiffe aus Plasten; Munson, Bommenwerpers; Munson, Jagers; Maas, Elektronica in het bedrijfsleven; Van Bussel, Luidsprekerin stallaties voor zelfbouw; Dooijes, Over typografie en grafische kunst; British journal of photography annual 1967; Woud stra, Filmen met de zoomlens; Isings, Antiek glas; Gorter, Verzamelde lyriek tot 1905; Het aanzien van 1966; 10-3-1966 gedenkboek huwelijk prinses Beatrix; Ass- mann, Bent u daar al eens geweest; Cnossen en Apperloo, Australië en Nieuw Zeeland; Van Egeraat, Centrale Pyre neeën en Lourdes.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7