Mlmndt Nu ook in Gelderland en Overijssel vrij bouwen /^vakantie? Geniet menig maal met tnmaat mm voor Haarlem en de IJmond Vrees voor vroeg oud worden door de pil ongegrond Echtpaar afscheid Van Hall stedelijk nam Kort en bondig Bekende medici bestrijden de mening van prof. Defares Veel hulp voor rampdorp Tricht in Marine ontruimde beatzaal; vragen van Kamerlid Ambtenaar „in de boot" Installatie van dr. Samkalden Adviescommissie Bijstandswet Auto na botsing in brand; vrouw omgekomen Vragen van Kamer leden over Griekenland Vrij warm V R IJ D A G JUNI 196 7 Prof. Defares houdt voet bij stuk Moderne kwaliteits meubelen Plotselinge hoofdpijn Opkomende verkoudheid? Laat uw vakantie niet bederven Neem 'ASPRO' mee Want u weet 't: 2 ASPRO 5 -én ...Ct tfovtufeeft fit! Vraag uw groenteman naar de gratis folder vol handige.feestelijke, hartige tomaatmogelijkheden - - Haarlem Velsen-lJ muiden (Van onze correspondent) AMSTERDAM. „De Leidse hoog leraar prof. Defares heeft in het Tijd schrift voor Geneeskunde gesteld dat het gebruik van de pil bij vrouwen in de vruchtbare periode op de lange Prof. Defares heeft zich reeds verde digd tegen de critiek van de NVSH. Uit een onlangs door de Britse Medische duur leidt tot versnelling van het ver- ^aad gepubliceerd rapport, dat volgens ouderingsproces. Hierdoor is ten on- kundf^moeWn^fr, als, zeer ,ter zake i iir Kundig moet worden beschouwd, conclu- rechte pamek gezaaid. Wat prol. De- deert hij. dat er dit jaar in Nederland fares heeft gedaan is een aaneenrijgen 10 vrouwen zullen sterven als gevolg van van biologische en biochemische ver- trombose veroorzaakt door de pil. Prof. Bchijnselen, maar zijn verhaal blijft door gebr®k aan halverwege steken. Als men het ver- ien bij vrouwe^ontetaan. Volgenfhem is haal echter afmaakt met de gegevens de toekomst aan een anti-conceptietablet uit de wereldlitteratuur blijft er van dat in tegenstelling tot de gebruikelijke niet uit chemische, maar uit biologische bestanddelen bestaat. Bij deze pil, die reeds in Engeland wordt gefabriceerd, kunnen huisartsen gemakkelijk constate ren of de oestrogeenprodüktie niet te veel daalt. Zijn opvatting dat de door de mees te pillen onderdrukte oestrogeenprodüktie schadelijk is, wordt gedeeld door prof. dr. W. Plate, de gynenoloog die prinses Bea trix bij de geboorte van haar zoon heeft bijgestaan. die vrees voor veroudering niets over Dit zei dr. O. de Vaal op een in Amster dam gehouden persconferentie van de stichting Consultatiebureaus voor Hu welijks- en Geslachtsleven, waarin stel ling werd genomen tegen de „verdacht makingen en insinuaties" die het stich tingsbestuur (dat dezelfde samenstelling heeft als het bestuur van de N.V.S.H.) in de publikatie van de Leidse hoogleraar ziet. Dr. De Vaal is lid van de wetenschap pelijke raad van de stichting. Als endo- I crinoloog is hij deskundige op het gebied van geneesmiddelen en als redacteur van „Excerpta Medica" heeft hij sinds jaren tot taak alle publikaties over de anti-con ceptiepil te lezen. „Als je daarmee bezig I bent is het vreemd dat er nu plotseling in Leiden de alarmbel wordt geluid. Dan vraag je je af waarom prof. Defares zijn werk niet heeft afgemaakt aan de hand Er komt van vele kanten financiëlé en materiële hulp voor het zwaar door de cycloon van zondag getroffen Betuwse dorp Tricht. Het diaconaat van de Gere formeerde Kerken in Nederland heeft 50.000,-- beschikbaar gesteld, bestemd voor de hulp aan de gehele dorpsgemeen schap van Tricht. Ook het solidariteits fonds van de Generale Diakonale Raad van de Hervormde Kerk, een fonds dat onder meer voorziet in hulp bij binnen landse rampen, heeft voorlopig 50.000 gulden gereserveerd voor hulpverlening in Tricht. In het twentse plaatsje Borne is een comité opgericht met het doel een aantal kinderen uit Tricht hun vakantie in Borne te laten doorbrengen. Er zijn in Tricht ongeveer 80 kinderen in de leer plichtige leeftijd. Een caravanimporteur in Loosdrecht heeft een 7 meter lange caravan ter be schikking van het gemeentebestuur ge steld. Voorlopig wordt de wagen gebruikt als kantoor voor een ambtenaar van het ministerie van Maatschappelijk Werk, die nagaat wat er in Tricht allemaal nodig is. Als de ambtenaar weg is mag de gemeente de wagen ter beschikking stel len van een getroffen gezin. De staatssecretaris van Financiën heeft fiscale tegemoetkomingen verleend voor giften aan het Nationaal Rampenfonds ten behoeve van degenen die getroffen zijn door de windhozen van 25 juni. Schenkingen van het Nationaal Ram penfonds zijn vrij van schenkingsrecht, bijdragen aan het Nat. Rampenfonds zijn voor de heffing van de Inkomsten- loon en Vennootschapsbelasting aftrekbaar. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Op de enige open- I bare afscheidsreceptie van de burgemees- ter van Amsterdam, mr. G. van Hall. van de literatuur van bekende medici die Listeravond in het 'stedelijk Museum' ?rIhPng»°ePr vrouwen onder controle hebben vertegenwoordigers van de ver ebbenende verschijnselen doorlopend enif,in„ inori^ Vr eniging „De joodse invalide" een af scheidsgeschenk aangeboden in de vorm van tien bomen, die in Israel zullen wor den geplant. Mr. Van Hall, die in de tweede wereld- De heer Frits Schiller was een der vele bekende Amsterdammers, die afscheid kwamen nemen. bestuderen. Er zijn vrouwen die om be paalde redenen 20 pillen per dag moeten Blikken, jaren achtereen. Zodra ze ermee ophouden blijken ze prompt weer vrucht baar te zijn. Als deze vrouwen plotse ling oude wijfjes zouden zijn geworden, I oorlog een belangrijke rol speelde als zouden de onderzoekers daar zeker rucht- bankier van het verzet, werd met zijn baarheid aan hebben gegeven. Maar de echtgenote door de „Vereniging van oud- grootste deskundigen in de wereld heb- illegale strijders" tot erelid benoemd, ben niets van dien aard geconstateerd. De receptie werd bezocht door onge Dr. Wibaut, eveneens lid van de weten- veer 500 Amsterdammers. De voorzitter schappelijke raad. zei zich niet voldoende van het comité „Tieners voor bejaarden", deskundig te achten om het artikel van Rob Elson, maakte van de gelegenheid prof. Defares te weerleggen. „Maar wel gebruik om de aandacht te vestigen op is mij opgevallen dat de hooogleraar stelt een project dat hij samen met een ander dat 30 percent van de pil-gebruiksters tiener-fenomeen, Peter Muller, heeft on een „zwangerschapsmasker" zouden krijgen. Ik heb zelf 3000 vrouwen die de pil gebruiken onder controle, maar dit verschijnsel slechts bij twee waargeno- nomen. Als deze voor mij waarneemba re onjuistheid in het artikel staat, wat moet ik dan van de overige daarin ge noemde beweringen geloven?" De voorzitster van de stichting, me vrouw M. Zeldenrust-Noordanus, zei van I deskundige medici te hebben vernomen, dat dezen reeds artikelen naar het tijd-1 schrift voor Geneeskunde hebben gezon den, waarin de stellingen van prof. Defa-1 res worden aangevallen. Zij achtte het echter noodzakelijk een persconferentie te houden, omdat het voor medici be stemde artikel van de hoogleraar via de de dagbladpers tot het publiek is doorge drongen en onrust heeft veroorzaakt. Zij hoopt dat die onrust is weggenomen. Het Tweede Kamerlid de heer Van der Spek (P.S.P.) heeft aan de ministers van Defensie, van Binnenlandse Zaken en van Justitie opheldering gevraagd over het op treden van een aantal bemanningsleden van een eskader mijnenvegers op een beatfeest in Roermond op 11 juni. De matrozen zouden op verzoek van de or ganisatoren met geweld de zaal hebben ont- f ruimd, waarbij vijf jongelui gewond zou den zijn. De heer Van der Spek wil o.m. I weten of het juist is, dat de Roermondse politie pas is gaan optreden nadat de ge vechten waren geëindigd. Hij vraagt 0f de minister van Defensie een strafvervol ging tegen de betrokken militairen wil laten instellen en maatregelen treffen tegen hun meerderen, indien zou blijken dat dezen in hun instructie tekort gescho ten zijn. Het Kamerlid dringt erop aan dat opnieuw aan alle Nederlandse militairen wordt duidelijk gemaakt dat een optre den als in Amsterdam en Roermond on toelaatbaar is. Voorts wenst hij dat de politie in dergelijke gevallen terstond te-1 gen de militairen optreedt. dernomen. Hij bood de scheidende bur gemeester het eerste flesje „echt Amster dams grachtenwater" aan, dat hij bin nenkort met Muller in de handel hoopt te gaan brengen. Eind september zal mr. G. van Hall met zijn vrouw naar Australië gaan voor een bezoek van een week als gast van de burgemeester van Sydney. In april had mr. Van Hall de invitatie gekregen. „Ik heb hem geschreven, dat ik afgezet ben als burgemeester, maar dat vond hij geen bezwaar", zei mr. Van Hall. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Dr. I. Samkalden wordt op maandag 21 augustus geïnstal leerd als burgemeester van Amsterdam om drie uur 's middags in een bijzondere raadsvergadering. ADVERTENTIE Eethoek: stootvast gemoffeld metaal, Ploegstof bekle ding of skai v.a345. Slaapbank: Ploegstof of skai op schuimrubber stoffering, 190 cm. lang v.a474. Hoge draaifauteuill: Ploegstof of skai op schuimrubber stoffering v.a246.75 Haarlem Wagenweg 146 Telefoon 14951 Bennebroek Rijksstraatweg 8-10 Telefoon 6316 Met ingang van 1 juli wordt ook in de provincies Overijssel en Gelderland, als mede in de Zuidelijke IJsselmeerpolders de regulering van de bouwmarkt in feite buiten werking gesteld. Dit betekent, dat van die datum af in het gehele land met uitzondering van de provincies Noord-Hol land, Zuid-Holland en Utrecht, de be voegdheid tot het verlenen van rijksgoed keuring van het uitvoeren van bouwwer ken, ongeacht de bouwsom, bij de col leges van burgemeester en wethouder zal berusten. Slechts voor werken die ondernomen worden door de zo genaamde bijzondere contingenthouders, waaronder te verstaan zijn enkele rijksdiensten en instellingen, blijft de oude toestand gehandhaafd. De rijksgoedkeuring zal dientengevolge in de bovenbedoelde acht provincies voor zover zij nog vereist is onverwijld wor den afgegeven, wanneer althans tegen het verlenen van de gewone bouwvergunning geen bezwaren bestaan. In het gehele land is vanaf 1 juli geen rijksgoedkeuring nodig voor het uitvoeren van: onderhouds- en sloopwerken; weg en waterbouwkundige werken tot en met 100.000; andere bouwwerken (met inbe grip van zomer- en weekendhuisjes) tot en met 10.000; en voor het bouwen, verbouwen, herstellen en uitbreiden van woningen, boerderijen en andere agra rische gebouwen kerken; nijverheidsge bouwen tot en met 50.000. De staatssecretaris van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk, mr. H. J van de Poel, heeft in Alkmaar de intergemeentelijke commissie van advies Algemene Bijstandswet Noord-Holland- Noord geïnstalleerd. Deze commissie is gebaseerd op de samenwerking van 47 gemeenten. Sinds de inwerkingtreding van de Algemene Bijstandsweg, 2xk jaar geleden, is gebleken dat vele gemeenten advies behoeven ten aanzien van tal van algemene vragen inzake het bijstandsbe- leid. Er zijn ongemotiveerde en belangrij ke verschillen in de gemeentelijke bij standsnormen geconstateerd, terwijl in vele gevallen de normen beneden een menswaardig peil bleken te liggen, aldus mr. Van de Poel. „Wil men de gevoelens van vrijheid en waardigheid van de be trokkenen ontzien, dan moet soepelheid bij de toepassing van de normen worden betracht. Hoewel de voorlichting over in houd en strekking van de Algemene Bij standswet op een breed front ter hand werd genomen, is gebleken, aldus mr. Van de Poel, dat grote lagen van de be volking, vooral de ouderen, zich nog niet bewust zijn van hun recht op bijstand. De goedkeuringsbevoegdheid van de ge meentebesturen in Noord-Holland, Zuid- Holland en Utrecht, alsmede die van de hoofdingenieurs-directeuren van de volks huisvesting en de bouwnijverheid in deze provincie is eveneens met ingang van 1 juli verder verruimd. Op een wegkruising bij Ommen is gis-1 teravond een personenauto in botsing ge komen met een met stenen beladen vrachtauto. Door de botsing vloog de per sonenwagen in brand. Van de inzittenden, I een echtpaar uit Olst en twee kinderen, verbrandde de 30-jarige vrouw in de auto. Haar 3I-jarige echtgenoot, die de auto bestuurde, en de twee kinderen werden zwaar gewond. In Biervliet is de 6-jarige R. Pielaat I door een achteruitrijdende vrachtauto overreden. Het kind was op slag dood. In Heerenveen is de 65-jarige wielrij- I der J. Klein uit Noordwolde, die de weg wilde oversteken, door een achterop ko mende bestelauto aangereden en dodelijk gewond. In Tilburg is de 8-jarige Adriana Hane- veer toen zij hardlopend de weg over stak, aangereden door een met te grote I snelheid rijdende personenauto en dode lijk gewond. De auto werd bestuurd door een 18-jarige Franse jongen. Hij is in ar- rest gesteld. Tweede-Kamerleden van zeven fracties hebben aan de minister van Buitenlandse Zaken gevraagd, of hij thans in staat is een duidelijker beeld te geven van de wijze waarop de situatie in Griekenland Zaterdag extra-treinen. In verband met het begin van de schoolvakanties en de reizigersdrukte die daarvan het gevolg zal zijn zullen de Nederlandse Spoor wegen zaterdag op enkele belangrijke lijnen twintig extra-treinen laten rij den. Bovendien zal een groot aantal treinen van de normale dienstregeling met extra-wagens worden uitgebreid. Twee jaar voor overvaller. Een 28-jarige stratenmaker uit Almelo die op 24 au gustus de bejaarde boer A. Beverdam in zijn boerderij even buiten Almelo overviel en met een knuppel op het hoofd sloeg, is veroordeeld tot twee ja- gevangenisstraf. De overval mislukte doordat de bejaarde boer zich flink te gen zijn aanvaller verweerde. BB-Beatkelder. Het Politiek Jongeren Contact Utrecht heeft de gemeenteraad verzocht een te bouwen B.B.-schuilkel der ter beschikking te stellen van de jeugd, in het bijzonder van amateur- beatbandjes. Het PJCU zal andere plan nen in deze richting van harte toejui chen, maar wil de gemeenteraad attent maken op de mogelijkheid om onpro- duktieve ruimte produktief te maken. Opgeruimd. Het Utrechtse industrieter rein Lage Weide, waar op 12 juni een munitieschip in de lucht vloog, is vrij gegeven. Alleen het achterste deel van de Kernhaven valt er nog buiten. Er zijn ruim 1000 granaten, 200 mijnen en 7500 ontstekingsmiddelen op en bij het terrein gevonden. Bij de explosie is slechts een geringe hoeveelheid munitie in het water gevallen. Rechterlijke macht. Tot raadsheer plaats vervanger in het gerechtshof te Amster dam zijn benoemd prof. mr. P. J. Ver dam, oud-minister en hoogleraar te Am sterdam, en mr. J. Jolles, advocaat en procureur te Amsterdam. ADVERTENTIE Het KNMI deelt mee: Een zwak oceaanfront, dat donderdag ons land passeerde, ligt nu boven de Bal- zich ontwikkelt dan op 10 mei 1967 moge- tische staten, midden-Duitsland en West lijk was. Zij willen weten, of de minister niet van mening is, dat herstel van een grond wettelijk en parlementair regime in Grie kenland op korte termijn niet te verwach ten is, zodat van een „voortduren van de schending van de in de Europese conven tie tot bescherming van de rechten van de mens neergelegde fundamentele rech Frankrijk. Inmiddels breidt een uitloper van het Azoren-hogedrukgebied zich naar de Britse eilanden uit. Ook Nederland komt geleidelijk meer onder invloed van dit hogedrukgebied, waarvan het centrum langzaam naar centraal-Europa trekt. Door deze ontwikkeling wordt voor zater dag droog weer verwacht met zonnige perioden bij een overwegend zwakke wind ten en vrijheden" moet worden gesproken, uit uiteenlopende richtingen De tempera- Ook vragen zij of de minister bereid is te bevorderen, dat de Nederlandse rege ring de niet-nakoming van de bepalingen van het verdrag door Griekenland ter stond bij de Europese commissie voor de rechten van de mens aanhangig maakt. turen zullen in het binnenland waarden bereiken van omstreeks 25 graden. WEERRAPPORTEN ADVERTENTIES Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt I Twente I Eindhoven Z.-Limburg onbewolkt zw. bew. zw. bew. onbewolkt zw. bew. zw. bew. zw. bew. motregen - vy. - I Helsinki zw. bew. Stockholm licht bew. Oslo Zw. bew. Kopenhagen zw. bew. Aberdeen licht bew. Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs (Van onze correspondent) BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De grote goudroof", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Django", 18 j. Vandaag en zaterdag, 23.30 u-: „Operatie Lissabon", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De slachter van Baltimore", 18 j. Zaterdag 23.30 u.: „Jonge zondaars", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21-15 u.: „Samen uit, AMSTERDAM. Een ambtenaar van de burgerlijke stand die dinsdag een bruidspaar aan boord van een rondvaart boot in het huwelijksbootje liet stappen, is uit zijn functie ontheven. Hij is over geplaatst naar een andere afdeling. Hij sloot het huwelijk aan boord van de rondvaartboot om de bruid en de brui-1 samen thuis", a.l. degom een nat pak te besparen. Juist Minerva, 20.15 u.: „Code nummer L voordat zij bij het stadhuis aan wal zou- 14 j. Zaterdag, 14,30 u.: „Stan Laurel en den gaan was het begonnen te stortre- Oliver Hardy' genen. De ambtenaar heeft toen aan Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Sex hap- boord van de rondvaartboot het huwelijk pening", 18 j. voltrokken. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Geheime op Huwelijken mogen echter alleen geslo- dracht in Saigon", 14 j. ten worden in „het huis der gemeente"! Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Pierrot le fou", en in hulpsecretarieën. Het huwelijk van het bruidspaar is, hoewel aan deze voor waarde niet is voldaan, wel geldig ver klaard. Voor gehandicapten. De stichting Maduro- dam heeft 106.000 gulden geschonken aan de stichting Paardrijden voor Ge handicapten. Het bedrag is bestemd voor de bouw van een manege in Den juli fototentoonstelling van Sanne Sannes. Haag. Madurodam heeft het geld be- Dagelijks van 10-17 u. op zondag van schikbaar gesteld ter gelegenheid van 13-17 uur. het 15-jarig bestaan. Vleeshal (Grote Markt): Tot en met 30 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13-17 uur. Vishal (Grote Markt): Tot en met 30 juli „Fotointemationale '67", expositie van foto's uit Frankrijk, Oostenrijk, Tsjecho- slowakije en Haarlem. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Op zondag van 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige in strumenten. Geopend op werkdagen, be halve maandag van 10-17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Tot 22 juli expositie van werken van Frans Jansen. Dagelijks van 10-20 u. Op dinsdag gesloten. Galerie-T (Bakenessergracht 67): tot 2 juli expositie van werken van de Griekse schilder Yannis Gaïtis. Dagelijks van 11 tot 17 u en zondag van 13-17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan): werk uit de Haarlemse. Haagse en Bergense school. Dagelijks van 10 tot 17 uur en zondag van 13 tot 17 uur. Atelier Loeloedia (Kleine Houtstraat 86): Tot 15 juli expositie van tekeningen, schil derijen, collages en weefsels van Dorien Meijer—Melis. Dagelijks (ook 's zondags) De Hout (bij Provinciehuis), zaterdag van 14-17 en 19-21 uur. Artificla (Binnenweg 95, Heemstede): Tot half juli expositie van ikonen, klokken en androïden van Antje Ypelaar. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. Op zondag en maandag gesloten. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9 tot 17 u. Op zaterdag van 9 tot 12 u. Op zon- en feestdagen gesloten. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemen- daalseweg 158, Overveen): Tot en met 8 juli: Expositie van schilderijen en mono typen van An Biesiot, keramiek van Elisa beth Gerst, reliëf van Dick Loef en grafiek van Cees Vlag. Dagelijks van 14 tot 17 u. Galerjj Judasoog (Westkolk, Spaarndam) op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. ex positie van aquarellen van Jan van Geem. Duysterghast (Strandhotel, Zandvoort): Tot en met 3 juli op zaterdag- en zondag middagen van 2 tot 4 uur expositie van werk van Leo Hofman. DIVERSEN Grote Markt, vandaag 19-20.30 u.: Kin- derfeestmarkt. Tevens van 19 tot 21.30 u.: Speciaal tienerprogramma in jeugdhuis d'Appelaer (Damstraat). Raadhuis Bennebroek, vandaag 19.30 u.: Gemeenteraadsvergadering. middag: Speakerscorner. Gast: C. Egas. Poppentheater Merljjn (Hasselaersplein 35), zaterdag, 14.30 u.: „De fluit van Boze- bol". Linnaeushof, Bennebroek. Tot en met ok tober: Openluchttentoonstelling van voor- Athene jaars- en zomerbloemen. Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ziirich Genève Locarno Wenen Innsbruck VRIJDAG 30 JUNI City, 20 u.: „Ik, een vrouw". Stadsschouwburg, 20 u.: „Helden zonder glorie". Galerie „De Kastanjeloot", Wüste-1 laan 32, Santpoort-Zuid: expositie werk van Kees Vis, dagelijks van 10 tot 18 u. en van 19 tot 21 u.; zondags van 13 tot 17 u. De tentoonstelling duurt tot 10 juli. ZATERDAG 1 JULI Rome Barcelona Madrid Maiiorca Lissabon Zon op Maan op wind- richtir max. temp. min. temp. nw 16 14 n 18 14 wzw 19 15 wzw 18 9 wnw 19 14 windst. 20 14 wzw 22 15 w 21 14 zw 18 13 wzw 17 13 zzw 22 12 w 18 13 wzw 18 10 windst. 21 10 w 18 12 zw 23 14 wnw 22 12 n 25 12 nno 27 13 windst. 26 14 n 26 20 w 25 18 zw 24 12 wzw 24 13 nnw 24 10 windst. 24 10 windst. 25 13 verand. 27 15 wzw 24 11 n 33 25 windst. 30 17 nnw 26 18 windst. 33 13 windst. 27 14 windst. 33 18 juli onbewolkt zw. bew. geh. bew. zw. bew. half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt zw. bew. half bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt 4.24 uur; onder 21.03 uur. 0.51 uur; onder 14.46 uur. Maanstanden Nieuwe maan 7 juli 18.00 uur Eerste maan 14 juli 16.53 uur Volle maan 21 juli 15.39 uur Laatste kwartier 29 juli 13.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden City, 19 en 21.15 u.: „Ik, een vrouw". Stadsschouwburg, 20 u.: „Helden zonder glorie" Galerie „De Kastanjeloot", Wüste- I laan 32, Santpoort-Zuid: expositie werx van Kees Vis, dagelijks van 10 tot 18 u. en van 19 tot 21 u.; zondags van 13 tot 17 u. De tentoonstelling duurt tot 10 juli. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum dagelijks (behaive zondag): 9.30 Het hoog en laag water te Zandvoort 4s tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. 110 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. Vrijdag 30 juni Hoog water 9.38 uur en 22.04 uur. Laag water 5.02 uur en 17.29 uur. Zaterdag 1 juli Hoog water 10.32 uur en 22.59 uur. Laag water 5.53 uur en 18.28 uur.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2