Koor uit Michigan is waardig representant van de V.S. [fV Bart van Beinum leidde met verve het N.Ph.O. Bewaar Uw zomers-frisse teint UITGAAN IN HAARLEM® VANAVONI Nieuw vioolconcert van Sjostakovitsj Poëzieprijs voor Dick Hillenius Vreemd verschijnsel in Rijssen Florence en het Louvre in kleur Zware straffen voor de Stones Première nieuwe Tati in Nederland Regenprogramma's van de NTS NEGEN MUZEN S"ortgenó VRIJDAG 30 JUNI 1967 EEN AMERIKAANS studenten koor, de „University of Michigan Mens Glee Club" maakt deze zomer een wereldtournee. Ook ons land is in deze mondiale u C\ I A Hl n reis opgenomen. P U Onder auspiciën van het Instituut fp«,1.li\ „Nederland - Ame- 11 S r I rika" en op uit P. Zwaanswijk Speciaal klokken moeten het ontgelden Jos de Klerk helpt altijd In de zon Armen en benen Schoonheidsmasker De radio geeft zaterdag T elevisieprogramma's nodiging van de programmaleiding van het Holland Festival heeft het koor donderdag avond in de Bachzaal van het Conser vatorium in Amsterdam een concert gegeven. Het koor heeft daarmede bewezen, dat de grootse onderneming van een wereldreis, waarbij ook Azië, Rusland, Scandinavië, Frankrijk en Engeland zullen worden bezocht, zeker zin heeft. De „Glee Club" heeft namelijk met de uitvoering van een gevarieerd, aantrekkelijk en onder houdend programma bewezen, dat dit ensemble representatief is voor het voortreffelijke, gehalte van de stu dentenkoren in de Verenigde Staten Vier jaar geleden, tijdens het Holland Festival van 1963, was hier een ander Amerikaans studentenkoor, de „Glee Club" van de Yale-universiteit van New Haven, dat zich eveneens in deze zin heeft onderscheiden. Het koor uit Michi gan wordt gevormd door ruim vijftig jon ge studenten, veertig muziekstudenten in begrepen. Dit koor van jeugdige en sono re mannenstemmen werd door de dirigent Philip A. Duey voorreffelijk geïn strueerd, zowel ten aanzien van de vocale techniek als van de muzikale inhoud van de vertolkte composities. Daarvan werden enkele oude werken, onder andere het bekende Echo-koorlied van Orlando di Lasso en een melodieus „Ave verum Cor pus" van Viadana, knap en met fraaie klank gezongen. Nieuwere muziek bracht het koor met de vertolking van composi ties van Freharne, Barber, Kurka, Bern stein en Copland, waarmede naast gevoe lige romantiek ook kostelijke humor tot uitdrukking kwam (het Zeeroverslied van Bernstein!). Er waren nog meer koorliederen in het NEDERLAND 1. Het avondprogramma begint met een half uurtje met de Franse popzanger Michel Polnareff, die wordt ge- interviewd door Judith (Fanclub) Bosch en die natuurlijk een aantal van zijn eigen chansons zal zingen, zoals la Poupée qui fait non, waardoor hij bekend werd en Ta ta ta ta, dat zijn roem bevestigde. Ralph Inbar heeft de regie. Polnareff is van Russische oorsprong, is 23 jaar en heeft zijn haren gekortwiekt. De tijd tot acht uur wordt voorts gevuld met Fiesta Gitana. Na het journaal de Bernard Show. Het is het Zwitserse programma, dat vorig jaar tijdens het t.v.-festival van Montreux de zilveren roos won. Hoofd persoon is een klein ambtenaartje, dat de sleur beu is en er in de middagpauze op uit trekt om van zijn vrijheid te genie ten. In allerlei doodgewone situaties ziet hij zijn wildste dromen in vervulling gaan: een etalage, een automaat zijn attri buten, waar hij zich in uitleeft. Aan de show werkten mee de mimespeler Ber nard Haller, les Swingle Sisters en de zangeres Jacqueline Danno. Spanning hierna en wel door Rawhide. Gil Favor en zijn mannen krijgen bezoek van een geheimzinnige vrouw. Ze zegt toneel speelster te zijn, maar een van de man nen herkent haar als een gevaarlijke spionne. Wat voert zij in haar schild? Als dat is opgelost gaan we terug naar de Franse sfeer en wel naar Jeanne Moreau. BART VAN BEINUM dirigeerde gister avond een zeer aanvaardbaar „winterpro- gramma" op het vierde „zomerconcert" van het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Uit de ijzeren repertoire waren de „Shérérazade" van Rimsky-Korsakoff en het Pianoconcert van Schumann weer eens opgediept en kreeg daarnaast de niet te versmaden pittige „Donna Diana" ou verture van Reznicek nog eens een kans. Laatstgenoemd werk luidde sprankelend en met bravour de avond in, nadat ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bernhard vooraf het Wilhelmus geklonken had. Als feestnummer op deze anjerdag bleek de „Donna Diana" een probaat re cept om in de vereiste stemming te ko men. Maar Bart van Beinum had een hoge troef achter de hand, waarmee hij na de pauze zijn directie-capaciteiten overtui gend kwam demonstreren, en wel met een opmerkelijke beheersing van het vakma tige in de kunst van het samenspel, wat nog wat anders, ja heel wat meer be tekent dan briljant voor den dag te ko men met muziek die nagenoeg haar eigen weg vindt en als 't ware zelf haar span ningen opwekt. Die troef was dan de „Shéhérazade". Van Beinum jr. dirigeer de het uitvoerige werk uit het hoofd en gaf aldoor blijk de klankverhoudingen van dit echte muzikantenstuk nauwkeurig te hebben doorgrond en zijn dynamiek haar fijn te hebben afgewogen. Anderzijds er voeren wij in zijn directie die schijnbaar ongedwongen musiceergeest, die in onder ling contact en vertrouwd reageren van het orkest een levende muziek schept. Het was een prachtprestatie van virtuoze al lure, waarin de kwaliteit van de soliëren de elementen: solo viool, fluit, hobo, klari net, fagot, hoorn, trompet en trombone, treffend voor de dag kwam. Een tweede gezonde openbaring op deze Michel Polnareff Deze actrice is het onderwerp van een documentaire, die Francois Reichenbach (onlangs op de Nederlandse schermen met zijn serie over de gewone Ameri kaan) maakte. Reichenbach volgde de actrice tijdens het instuderen van een aantal nummers voor een grammofoon plaat. Tot slot van de avond een tweede Uitzending over de abortus provocatus. Niet lang geleden wijdde de VARA een uitzending aan dit probleem, waarin openhartig werd gesproken door een aantal vrouwen en artsen. Naar aanlei ding van deze uitzending vroeg de VARA het oordeel van een groot, aantal Neder landse artsen. Bovendien kwamen er vele reacties van kijkers. Daarop wordt in deze twee uitzending ingegaan. NEDERLAND 2. De NCRV begint met de quiz Eén horizontaal, waaraan ook de kijkers kunnen meedoen. Presentator is Dick van 't Sant. Vervolgens de tweede aflevering van de internationale serie de Parallelle Wereld, waarin Yves Ciampi aan de hand van dossiers van de spiona gediensten van verschillende landen een zo authentiek mogelijk beeld wil geven van het werk van spionnen. In het eerste deel zagen we de ontmaskering van de spion. In deze Franse aflevering het ver raad van atoomgeheimen. Voordat Atten tie de avpnd afsluit de Russische docu mentaire Jacht op het Geheim van de levende Cel. Het raadsel van het leven heeft sinds eeuwen de mens beziggehou den. In laboratoria in de hele wereld is men op zoek.naar de oplossing. Drs. H Goos van de Rijksuniversiteit in Utrecht geeft een toelichting op deze film. programma opgenomen met volksliedach tig, populair of zelfs amusementskarakter, spirituals en Michigan Songs, die het koor en ook enkele zeer verdienstelijke solisten ruime kansen tot pakkende voor dracht boden. Vermelding verdient zeker nog het opmerkelijke, virtuoze en sterk ritmische pianospel van Franchot Young, een negerpianist, die in 1966 bekroond werd met de eerste prijs voor zijn pres taties in een concours, georganiseerd door de „National Association of negro-musi- cians". De Russische componist Dmitri Sjosta kovitsj heeft zijn tweede vioolconcert vol tooid, zo meldt het Russische persbureau Tass. Het werk zal waarschijnlijk het eerst gespeeld worden door David Oistrach, die in 1955 ook het eerste vioolconcert van de componist ten doop hield. In elk geval zal het worden opgenomen in de concert cyclus in Moskou ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van de oktoberrevo lutie, samen met een ander nieuw werk van Sjostakovitsj, een liederencyclus op gedichten van de in 1921 overleden Alex ander Blok. De cyclus is geschreven voor de onge- wonen combinatie van sopraanstem- viool, cello en piano. Verwacht wordt, dat de componist zelf op de première de piano partij voor zijn rekening zal nemen. De andere uitvoerenden zijn Galina Visjnevs- kaja, David Oistrach en Mstislav Rostro- povitsj. Tevens zal een nieuw werk van Aram Katsjatoerian, een concert-rhapsodie voor piano en orkest, tijdens de concertcyclus zijn eerste uitvoering beleven. Op advies van de daartoe door hen in gestelde jury, bestaande uit de heren D. A. M. Binnendijk, G. Kouwenaar en A Nuis, hebben B. en W. van Amsterdam besloten, de poëzieprijs-1967 der gemeente Amsterdam, groot 3.500 gulden, toe te ken nen aan D. Hillenius uit Amsterdam voor zijn bundel gedichten „Uit groeiende on wil om ooit nog ergens in veiligheid aan te komen". (Van onze correspondent) RIJSSEN. Sinds enige dagen doen zich vreemde verschijnselen voor in de woning van de familie J. Seppenwoolde in Rijssen. Wijzers van de klok trekken krom, horloges lopen achteruit, een ka narie probeert te ontsnappen, de hond kondigt de vreemde verschijnselen steeds jankend aan en de heer des huizes klaagt over pijn in het been wanneer hij op een bepaalde plaats gaat zitten. Hij heeft de klokkemaker al enkele keren ontboden die zich ervan heeft kun nen overtuigen dat het horloge op de schoorsteenmantel achteruit liep. Het gezin had twee kanaries. Eén ka narie is door onbekende oorzaak dood gegaan, de tweede kanarie probeert steeds te ontsnappen. Van gemeentewege is het lichtnet ge controleerd, maar er zijn geen manke menten ontdekt. Gedacht wordt aan de mogelijkheid van een sterk magnetisch veld. Mevrouw Sep penwoolde had eergisteren een nieuwe klok aangeschaft, maar binnen korte tijd trokken de wijzers naar een bepaald punt, links naast de schoorsteen. Het ge beurt meestal tussen negen en twaalf uur »s morgens. Het gezin woont al tien jaar in het huis en heeft nooit eerder last ge had van al deze vreemde verschijnselen Anjeravond" was het optreden van de jeugdige „Prix d'Excellence voor niano" Rudolf Jansen, die daarvoor het Concert in A van Schumann gekozen had. De levenskracht van dit werk is onbetwist te danken aan zijn zuiver muzikaal vermo gen en hechtheid van vorm; doch het zou niet zijn wat het is zonder de roman tische geest, die het eigenlijk zijn ziel geeft. Het heeft ons bijzonder goed ge daan te ervaren, dat Rudolf Jansen dit innerlijke wezen van het meesterwerk in zijn vertolking alle recht gaf, en dan niet als een aangeleerd maniertje, maar overtuigend: van binnen uit. Bovendien bracht hij het met een vol komen technische beheersing. Hij maakt er gelukkig geen dweperige Pembauer prestatie van, maar ook in zijn meer be- aeerste opvatting wordt het een dyna misch spel „auf Flügeln des Gesanges", waarbij dirigent en orkest op hun „qui- vive" moeten zijn. Maar dat waren ze dan ook. En het werd een kapitale ver klanking, waar van harte voor geapplau- diseerd werd. Al met al een avond van uitzonderlijke betekenis voor een veelbelovende dirigent en een veelbelovende pianist, die zijn eer ste stappen op het concertpodium zet. Tevens een avond, waar het publiek even met genoegen op kan teren. HET reproduceren van schilderijen is nog altijd een hachelijke zaak. Kunst boeken, meestal internationale co-produk- ties, lijden vaak onder een opmerkelijke wanverhouding tussen het oorspronkelijke werk en de afbeelding in druk. Niet zei den valt de realiteit tegen, als men alleen de reproduktie kent. In dat geval zou weergave in boekdruk eigenlijk verboden moeten worden. In andere gevallen is hiervan geen sprake. De prentjes kunnen ten hoogste dienen om de herinnering aan kunstgenot t'e steunen of het verlangen hiernaar te wekken. Dat en niets meer is hun taak. Daarbij komt, dat de kleur in de meeste gevallen beter gemist kan worden. Die wekt een valse illusie en is bovendien duur. Maar de handel in dure kunstboeken tiert welig; ze zijn wellicht bedoeld als vulling voor luxe boekenkas ten vol ongelezen prachtbanden of voor wachtkamers van prijzige zieldokters, die er een rustgevend zoethoudertje in zien. De uitgeverij W. Gaade in Den Haag heeft aan haar collectie twee delen toe gevoegd: Hoogtepunten uit het Louvre en Musea van Florence. Over de reprodukties niets dan slechts, de teksten van deskun dige, respectievelijk Franse en Italiaanse hand zijn de moeite waard. W. J. L ADVERTENTIE K2r kno .Brocad«.Afra»9rd"w (Van onze correspondent) LONDEN. Twee leden van „The Rolling Stones" zijn gisteren door de rechtbank van Chichester tot gevangenis straffen veroordeeld in verband met het gebruik van verdovende middelen, nadat ze maandag door de jury schuldig waren bevonden. De 23-jarige Mick Jagger, de leidende zanger van de groep, kreeg drie maan den wegens het in bezit hebben van hasjisch. De eveneens 23-jarige Keith Richards, de eerste gitarist van de Stones, kreeg een jaar gevangenisstraf, omdat hij had toegestaan dat er op een feestje in zijn woning marihuana werd gerookt. Een vriend van de Stones, de 29-jarige kunsthandelaar Robert Fraser, werd tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens het in bezit hebben van verdo vende middelen. De beide Stones, die zijn overgebracht naar de gevangenis van Lewis in het graafschap Sussex zijn in hoger beroep gegaan en hebben in afwachting daarvan om voorlopige vrijlating op borgstelling gevraagd. Ook Fraser heeft hoger beroep aangetekend. Toen het vonnis bekendgemaakt werd klonken er kreten van verbazing op de tribune. Enkele meisjes barstten in snikken uit. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Nederland krijgt met Parijs de wereldpremière van Jacques Tati's nieuwe komedie in kleuren „Play time", de eerste film die de Fransman maakte sinds hij negen jaar geleden met „Mon Oncle" kwam. „Play time", een film, die onder meer met Nederlands geld werd gefinancierd, nadert zijn voltooiing. Er wordt gestreefd hem op vijftien sep tember uit te brengen. In Nederland zal „Play time" tegelijk in Amsterdam, Den Haar en Rotterdam gaan draaien. Jacques- Tati heeft toegezegd de première van zijn film in Nederland te zullen bijwonen. De NTS zal gedurende de vakantiewe ken van drie julit tot vijftien augustus evenals het vorige jaar bij aanhoudend slecht weer op alle middagen met uit zondering van woensdag en zaterdagmid dag, zogenaamde regenprogramma's uit zenden. De programma's zullen bestaan uit serieprogramma's, documentaires, kinder- en tienerprogramma's. Deze pro gramma's zullen alleen worden uitgezon den bij langere perioden van slecht weer in het gehele land. De NTS gaat daarbij af op adviezen van het KNMI. Indien er uitzendingen plaats vinden, wordt dit op de avond van de voorafgaande dag be kend gemaakt. ADVERTENTIE Huidverzorgingsspecialiste Mary Reynolds WAAR gaat U met vakantie heen Of bent U al terug van een bran dende zon in het zuiden of wellicht een zon-ne-tje en wat meer wind in eigen land? Hoe het ook zij - zelfs een mooi weekend gaat aan Uw huid niet onopgemerkt voorbij. Een stralend-zomers uiterlijk ver gezelt U op de terugweg maar.zorg er nu ook voor dat Uw frisse teint zo blijftBreng onderstaande tips deze zomer in de praktijk. U zult zowel verrast als verrukt zijn over de resultaten. PROFITEER van de zon zoveel U kunt maar bedenk dat zon en wind Uw huid uitdrogen en hoe Al na enige dagen gaat Uw huid door vochtgebrek trekken. Onplezierig - en tevens een waarschuwing want volkomen onnodige droogte-rimpeltjes zijn het gevolg en maken een einde aan de zomer-illusie van Uw huid. Voorkom dit en verzorg Uw huid steeds voordat U erop uittrekt alsook 's avonds met Olie van Olaz. Wereldbekend door haar optimale vochtmbrengende werking houdt ze op unieke wijze het vochtgehalte van Uw huid op peil. ResultaatGeen schrale, ruwe plekken doch een heerlijk zachte en vooral soepele, mooie huid. Een waar genot en bovendienOlaz laat geen spoortje vettigheid op de huid achter. Daarom tevens een ideale basis voor make-up. BESTEED ook voldoende aandacht aan schouders, armen en benen. Juist hier heeft Uw huid de neiging spoedig te gaan schilferen. Maak - zeker in Uw vakantie - geen tijdrovend probleem van Uw huid verzorging, doch neem wel een minuutje om Uw huid op een doeltref fende manier te beschermen. Strijk ook een beetje Olie van Olaz over Uw ledematen uit. Uw huid neemt het in een oogwenk op en U bemerkt direkt hoe fluweel-zacht deze gaat aanvoelen. GEEF Uw huid de gelegenheid haar zomerse frisheid te behouden. Een wekelijks Olaz-masker doet wonderen. Knip een masker uit een lapje katoen met uitsparingen voor ogen. mond en neusgaten. Drenk dit in Olie van Olaz en leg het op Uw gezicht. Ga hiermee een kwartiertje ontspannen op bed liggen en laat de voeten iets hoger rusten dan Uw hoofd. Uw huid wordt snel door deze vochthoudende schoonheidsolie verzadigd. Olie van Olaz - verkrijgbaar bij drogisten en parfumerieën - is een weldaad voor Uw huid. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16 etot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks 10 tot 17 uur, zon- en feestdagen 13 tot 17 uur. Vleeshal (Grote Markt).: Tot en met 30 juli „Fotointernationale '67", expositie van foto's uit Frankrijk, Oostenrijk, Tsjecho-Slowakije en Haarlem. Dage lijks van 10-17 uur. Op zondag van 13- 17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 19): Permanente expositie van oude religieu ze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Permanen te expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historisch natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10-17 uur. De eerste zondag van de maand van 13-17 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Tot 22 juli expositie van werken van Frans Jansen Dagelijks van 10-20 uur. Op dinsdag ge sloten. Galerie T (Bakenessergracht 67): Tot 2 juli expositie van werken vari de Griek se schilder Yannis Gaïtus. Dagelijks van 11 tot 17 uur en 's zondags van 13 tot 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy. Geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Museum Van Looy (hoek Kleine Hout- weg-Kamperlaan)Werk uit de Haar lemse, Haagse en Bergense schooi. Dagelijks van 10 tot 17 uur en zondags van 13 tot 17 uur. Atelier Loeloedia (Kleine Houtstraat 86): Tot 15 juli expositie van tekeningen, schilderijen, collages en weefsels van Dorien Meijer-Melis. Dagelijks (ook zondags) van 14-17 en 19-21 uur. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede)Tot half juli expositie van ikonen, klokken en androïden van Antje Ypelaar. Dage lijks van 9.30 tot 18 u. Op zondag en maandag gesloten. Cruquius Museum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en maquette van Nederland met waterstan den en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9-17 uur. Op zon- en feest dagen gesloten. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemen- HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.10 Lezing. 7.15 Klassieke mu ziek. 7.30 Nws. 7.32 Geestelijke liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Djinn. 12.25 Marktberichten. 12.27 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Overheidsvoorlich ting. 12.50 Zonder grenzen. 13.00 Vliegende schijven. 14.00 P.M. 17.00 Carionca. 18.00 Licht platenprogramma. 19.00 Nws. 19.10 Ac tualiteiten. 19.30 Operette. 20.30 Verzoekpla ten. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Ver knipt. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gramm. muziek. 9.40 Klassieke gram. muziek. 10.00 Z.O. 135. 12.15 De volkstuin van armoe verschijnsel tot siertuin. 12.27 Me ded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Sport. 13.00 Nws. 13.10 VARA Varia. 13.15 Lichte gramm. muziek voor de teenagers. 14.15 voor de twintigers. 14.55 Radio Jazz Magazine. 15.40 Vogels: vrijblijvende meningen van jonge mensen. 16.00 Nws. 16.02 Lezing. 16.15 Opera. 17.05 Tour de France. 17.10 Electro- nisch orgelspel. 17.30 Radioweekjournaal. 18.00 Nws. 18.20 Licht orkest. 18.45 Wimble don 1967. 18.50 Salonorkest. 19.10 Lichte gr. muziek. 19.20 Artistieke staalkaart. 20.00 Nws. 20.05 Promenade orkest. 20.40 De raven van meneer Walser (hoorsp.). 21.50 Moderne mu ziek. 22.20 Tour de France 22.30 Nws. 22.40 Een mens moet er eens uit. 23.10 Lui luiste ren. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Klassieke muziek. 10.00 Nws 10.02 Opera. 11.00 Nws. 11.02 Hilversum 3- vertissement. 11.30 Leger des Heils. 12.00 Nws. 12.02 Wegwijzers. 13.00 Nws. 13.03 Tie- nerama. 14.30 Ramblers Radio Reprises. 15.00 Nws. 15.02 Live! 15.30 Tournee. 17.00 Nws. 17.02 Sportshow. BRUSSEL 324 M. 12.00 Nws. 12.03 Dissonanten. 12.40 Weer bericht. 12.45 Zigeunerensemble. 12.55 Buiten lands peroverzicht. 13.00 Nws. 16.03 Beurs. 17.00 Nws. 17.10 Quiz. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardensport. 18.30 Keurig Frans. 18.32 In de kijker.18.52 Taalwen- ken. 18.55 Kinderkoor. 19.00 Nws. 19.30 BRT- Bis. 20.00 Jazz 21.00 Showprogamma. 2.200 Nws. 22.15 Dansmuziek. 23.40 Nws. ADVERTENTIE (§oud - jZ,lloer - ^iorloqeo - SCeltum^leet Gr. Houtstraat 6, Haarlam. Tol. 02500-10616 Rubensprijs. De Westduitse stad Siegen heeft de Engelse schilder Francis Bacon onderscheiden met de Rubensprijs, waaraan een bedrag van 10.000 mark is verbonden. Rubens werd 390 jaar gele den in Siegen geboren. VOOR VRIJDAG NEDERLAND I Ca. 16.30 Rechtstreekse reportage Tour de France. 18.45 De Minimolen. 18.50 Journaal. 18.55 Reclame. 19.00 Portret van een jonge zanger. 19.25 Fiesta Gitana. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Bernard Show. 20.55 Rawhide: De blauwe spionne. 21.45 Jeanne Moreau repeteert22.20 Abortus Provocatus II; gesprekken. 23.00 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Reclame. 20.05 Eén ho rizontaal. 20.20 Atoomgeheimen, sprionage- film. 21.15 De jacht op het geheim van de levende cel (documentaire). 21.40 Attentie. 22.10 Reclame. 22.15 Journaal. VOOR ZATERDAG NEDERLAND I. 15.30 Nws. 15.31 Reclame. 15.34 Weekjour- naai voor slechthorenden. 15.57 Reclame. Klokke Vier: 16.50 Voor de kinderen. 17.30 Rechtstreekse reportage Tour de France. 18.45 De Minimolen. 18.50 Journaal. 18.55 Reclame 19.00 De Flintstones. 19.25 Mensen tussen hemel en aarde. Openlucht-circus. 19.50 Tom my James and the Shondells. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Lekkere diertjes. 21.05 Muziek. 21.15 Zomercarrousel 22.00 Brandpunt. 22.45 Journaal. NEDERLAND II. 20.00 Nws. 20.01 Reclame. 20.05 De Beatles 20.25 DE Dean Martin-show. 21.15 NATO-tap- toe. 22.10 Reclame. 22.15 Journaal. daalseweg 158, Overveen). Tot en met 8 juli: Expositie van schilderijen en mo notypen van An Biesiot, keramiek van Elisabeth Gerst, reliëf van Dick Loef en grafiek van Cees Vlag. Dagelijks van 14 tot 17 u. Galerie de Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Santpoort): Tot half juli expositie van werk van Kees Vis. Dagelijks van 10-18 en 19-21 uur. Op zondag van 13 tot 17u. Galerij Judasoog, (Westkolk, Spaarn- dam). Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Duystergliast (Strandhotel, Zand voort): Tot en met 3 juli op zaterdag- en zon dagmiddagen van 2 tot 4 uur expositie van werk van Leo Hofman. HOLLAND FESTIVAL Dinsdag 4 juli, Grote of Sint Bavokerk, 20 uur: Openingsconcert o.l.v. Felix de Nobel. Solisten: Elly Ameling, Maria Suchel, Ernst Haeflinger, John van Res teren en Leo Ketelaars. M.m.v. het Ne derlands Kamerkoor en het Radio Ka merorkest. Woensdag 5 juli, Grote of Sint Bavokerk, 20 uur: Concert van de deelnemers aan de improvisatiewedstrijd. Programma: Bach, Liszt, Reger, Cor Kee en Rakier. Donderdag 6 juli, Grote of Sint Bavokerk, 20 uur: Concert door de juryleden. Pro gramma: Scheidt, Bach en Messiaën. Vrijdag 7 juli, Grote of Sint Bavokerk, 20 uur: Improvisatiewedstrijd. MUZIEK Zondag 2 juli, Teylers Museum (Spaarne 16), 15 uur: Bespeling van het 31-toons Fokkerorgel door Paul van Dongen (Sweelinck, Titelouze en Buxtehude) en Anton de Beer (Badinghs, van Dijk en Mandelbaum). Woensdag 5 juli, Ned. Herv. Kerk. Zand- voort, 20.30 uur: Concert door het Noord hollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Henri Arends. Solisten: Jan van den Berg (fluit) en Rykle van der Heide (hobo). Programma: Mozart. POPPENTHEATER Poppentheater Merlijn (Hasselaers- plein 35), 14.30 uur, toegang 4 jaar: za terdag 1 juli: „De fluit van Bozebol"; woensdag 5 juli: géén voorstelling. DIVERSEN Vrijdag 30 juni. Grote Markt, 19.00-20.30 uur: Kinderfeestmarkt. Tevens van 19 tot 21.30 uur: Speciaal tienerprogramma in jeugdhuis d'Appelaer (Damstraat). Zaterdag 1 juli, De Hout (bij Provincie huis) 's middags: Speakers-corner. Woensdag 5 juli, de Ark (Nieuw Heilig land), 20.30 uur: Optreden van Madeion Michel en Dick Snoeks (Amerikaanse folksongs). Kennemer Sporthal (Delftlaan): Van 3 tot 21 juli dagelijks van 10 tot 17 uur: „Stuif-Stuif". Linnaeushof. Bennebroek. Tot en met oktober. Openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 9