Netnummer 023 voor Haarlem is noodzakelijk door uitbreiding i L. A. Cana uit Beverwijk veertig jaar bij Ce mij Wachtlijsten slinken Bloemenhandel grillig door mooier weer en vakanties Polaroid zonnebrillen reeds v.a.f 14,75 Steeds meer groentesoorten op veiling „Kennemerland" Bestuurslid van Bloemendaal bedankt voor KNVB-functies Ingaande 3 juli schakelen de telefoondistricten over Feestelijk slot van de hogere pedagogische school Beverwijk Rozen en anjers voerden boventoon Nu ook prei en doperwten Goud en briljant voor jubilaris Avondvierdaagse IJmond geslaagd wandelevenement Ted Blom favoriet in titelstrijd van Noord-Holland Piet Tesselaar won bij Zwitsers Uit protest tegen degradatie Speedway van klasse in Stadion TEL. 15000 g^Optiek mr. opticien j. grit ZATERDAG 1 JULI 196 7 Wachlijsten korter TAXI 3000 TEL. 23000 r s Elf fasen Bij ons kunt u de gehele collectie zien. i^contactlensspecialist hoortoestelpracticiis KENNEMERLAAN 92 IJMUIDEN - TELEFOON 15072 PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING I (Van één onzer verslaggevers) In de komende tien maanden wordt Haarlem zoals we eerder berichtten, voor alle telefoondistricten in Nederland over geschakeld op het netnummer 023. Van maandag 3 juli om negen uur 's avonds af moeten de abonnees in Groningen als eersten het nieuwe nummer draaien. Als laatste gaat op 19 april van het volgend jaar voor het telefoondistrict Rotterdam het nieuwe netnummer in. Voor het tele foondistrict Haarlem (de technische dis tricten Haarlem en Alkmaar) wordt op vrijdagavond 7 juli om tien uur over geschakeld. De abonnees die na de wijzi ging nog het oude nummer draaien wor den door middel van een berichten-auto maat tijdelijk nog ingelicht over de ver andering. Door de omschakeling kan de P.T.T van een aantal technische voordelen pro fiteren. Ondermeer is er minder techni sche apparatuur door nodig. De abonnees hoeven twee cijfers minder te draaien dan bij het oude netnummer 02500. De omschakeling is nodig omdat in 1969 in Haarlem alle nummers zescijferig wor den. Dit is nodig omdat de omvang van het lokale net volgend "jaar hiertoe zal noodzaken en met de nummers van vijf- cijfers niet verder uitgebreid zal kunnen worden. Tevens zal volgend jaar de nieuwe een trale die thans in één der zalen van het P.T.T.-gebouw aan de Raaks wordt ge bouwd, gereed komen. In een later stadium zullen de lokale netten Santpoort en Bennbroek op het net van Haarlem worden aangesloten. De een trale in Santpoort zal dan worden opgehe ven en worden vervangen door een cen trale die aan de Vlietweg in Haarlem Noord gebouwd zal worden. De centrale Bennebroek komt dan ten dienste van het net Groot-Haarlem en ten dienste van Haarlem-O. komt een centrale in Schalk wijk. In een nog verder stadium zullen de lo kale netten Santpoort en Bennebroek op het Haarlemse net worden aangesloten en zullen de centrales bij die van Haar lem worden gevoegd. Groot Haarlem telt thans 4 centrales: Haarlem-centrum voor de nummers die met een 1 of een 2 beginnen, Haarlem Noord (de nummers 5 en 6), Heemstede (8), en Aerdenhout (4). In totaal komen er zeven centrales in de agglomeratie Haarlem. De wachtlijst voor nieuwe telefoon aansluitingen in Haarlem-Noord is thans voor meer dan drie-vierde afgewerkt. Vijftien percent van de aanvragers zal echter noodgedwongen nog enige tijd moeten wachten. Ook in Heemstede worden thans een groot aantal abonnees aangesloten, nu de centrale daar is uitgebreid. Uit Aerden hout komt eveneens goed nieuws, ook daar is de capaciteit van de centrale uit gebreid. Het deel van Haarlem dat glo baal ten westen van de Leidsevaart ligt, kan eveneens van deze uitbreiding profi- ADVERTENTIE IJMUIDEN en tel. 14564 - Garage Scheldestraat 1317 Voor BEVERWIJK GARAGE BREESTRAAT 55 teren en ontlast daarbij bovendien de een trale Haarlem-centrum met ongeveer 300 nummers. Deze nummers worden uiter aard weer gebruikt om aanvragers in het centrum aan te sluiten. Groot Haarlem telt thans ruim 36.000 abonnees. De verbeteringen en verande ringen die thans in Haarlem worden uit gevoerd zijn een rechtstreeks gevolg van doorgevoerde automatisering, techni sche vooruitgang en de enorme groei van het aantal telfoonaansluitingen en het telefoonverkeer. In tien jaar verdubbelde het aantal aansluitingen in Nederland van 800.000 tot 1.600.000. Men verwacht dat dit de ko mende tien jaar weer zal verdubbelen. De twee miljoen telefoongesprekken die in '66 werden gevoerd zijn eveneens het dubbe le van het aantal in 1956. De omschakeling op het netnummer 023 verloopt in elf fasen. Voor het district Groningen gaat de wij ziging in op 3 juli om 21 uur, voor de dis tricten Hengelo en Leeuwarden op 5 juli om 21 uur, voor het district Haarlem (de technische districten H'lem en Alkmaar) op 7 juli om 22 uur, voor het district Amsterdam op 4 augustus om 23 uur, voor het district Deventer en Zwolle op 27 november om 21 uur, voor het district Eredoctoraat. Aan prof. dr. P. J. Gail- lard hoogleraar in de celbiologie en de histologie aan de Leidse universiteit is een eredoctoraat van de universiteit van Luik verleend. De erepromotie zal bij de viering van het 150-jarig bestaan van de universiteit op 6 november plaats hebben. Utrecht op 29 november om 21 uur voor het district Den Haag op 1 december om 22 uur, voor de districten Goes en Breda op 2 januari 1968 om 21 uur, voor de dis tricten Arnhem en Nijmegen op 3 januari om 21 uur, voor de districten Maastricht Venlo, Eindhoven, 's Hertogenbosch en Tilburg op 5 januari om 22 uur en voor het district Rotterdam op 19 april om 22 uur. De hogere pedagogische school in Be verwijk tot voor kort beter bekend onder de naam van bisschoppelijke kweek school „St. Jozef" heeft vrijdagmorgen in de recreatiezaal van het bejaardencen trum „Lommerlust" aan de Alkmaarse- weg het afgelopen schooljaar op plechtige en tevens feestelijke wijze besloten. Tevens heeft de school afscheid geno men van een drietal aan de school ver bonden docenten en twee leden van het personeel. De dag werd geopend met een plechti ge eucharistieviering, waarna de direc teur van de kweekschool, dr. J. P. Grib- ling zijn persoonlijke visie gaf op de drang van vernieuwing, betrekking hebbende op het katholisisme, die de afgelopen tijd op de kweekschool valt te bespeuren. Bijzonder ontstemd toonde de heer Grib- ling zich over het gedrag en de morele opvatting van de toekomstige taak van en kele kwekelingen, dat zijn hoogtepunt be reikt had tijdens een uitstapje naar Ant werpen j.l. woensdag, toen enkele kweke lingen onder andere aan de noodrem van de trein hadden getrokken. De betreffende leerlingen zijn inmiddels van school ver wijderd. Een deel van de morgen werd gewijd aan het afscheid van drie docenten, te weten de heren J. Betjes, F. Merkelbagh en J. Eshuis. De heer Merkelbagh is be noemd tot leerkracht op Aruba, terwijl de heer Eshuis wegens drukke werkzaam heden elders afscheid nam. Bovendien leg de de heer D. van Diepen na 30 jaar zijn taak als hoofd van de huishoudelijke dienst neer, wegens het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd, terwijl ook de ad ministratrice voor de kwekelingen „juf frouw Ria" de kweekschool verlaat. De ochtend werd besloten met een ca baret onder regie van pater J. den Ouden. De bloemenhandel in Beverwijk had deze week een zeer grillig verloop. Bij vrij ruime aanvoer, waarbij rozen en anjers de boventoon voerden, werd de week slecht begonnen. Later liepen de prijzen echter weer aanzienlijk op om tenslotte vrijdag, toen de temperaturen hoger werden en de vakantie zich aandiende, weer naar beneden te gaan. De anjers schommelden steeds rond een dubbeltje per stuk. De extra kwaliteit noteerde tot 16 cent, terwijl de tweede sortering rond de 6 cent per stuk opbracht. Rozen waren niet duur. Zowel de grote soorten als de kleine noteerden van 4 tot 17 cent per stuk. ADVERTENTIE n.v fovea centralis "POLAROID" Is hef handelsmerk van Polaroid Corp., Cambridge, Mass. U.S.A. Vrijdagmiddag 30 juni was het feest in een kantine van Cemij. Feest ter gelegen heid van het 40-jarige jubileum van de heer L. A. Cana uit Beverwijk. De heer Cana begon zijn loopbaan bij Hoogovens om in 1931 over te gaan naar Cemij waar hij nu baas is bij de afdeling verlading. „Zo'n jubileum is op zich misschien geen wereldschokkende gebeurtenis. Er zitten echter zoveel kanten aan die een 40-jarig dienstverband tot een bijzondere prestatie maken, dat de betreffende jubilaris wel een bijzonder mens moet zijn. Een graag geziene werkkracht die altijd op uitsteken de wijze met iedereen weet om te gaan", aldus de heer P. Cremer, directeur Cemij. Naast deze kasbloemen komen nu ook de lelies in ruimere mate aan de markt De Rubrum varieerde van 65 tot 100 cent per tak, Tigrum kwam tot ruim 50 cent per tak, terwijl de witte kelken rond de 15 cent per stuk noteerden. Gerbera's en Fresia's waren evenmin duur. Engelse irissen waren ruim voorhanden, maar de prijzen waren over het algemeen matig. Boven 75 cent per bos werd deze week niets verkocht. Dan waren deze week de eerste gladiolen van buiten Alard Pierson 1.10 per bos), en dahlia's weer aan de markt. Overigens zijn er weinig zomerbloemen, de Wereld Supreme no teerde van 35 tot 70 cent per bos. De aanvoer van potplanten is om deze tijd van het jaar nooit groot. Ook de Aan de groenteveiling in Beverwijk wordt het aanvoerpakket steeds veelzijdiger. Bij de lange rij van produkten zijn deze week doperwten en prei gekomen. De handel had een normaal en vlot verloop met tegen het einde der week iets lagere prijzen. Jonge sla trok goed in prijs aan: tot 17 cent per krop. Er werd in het begin en midden der week nog heel wat sla doorgedraaid, maar dat was geen eerste kwaliteit. Andijvie ging eveneens in prijs terug en had de grootste moeite om tot 30 cent per kilo te komen. Spinazie gaat iedere dag voor goede prijzen weg tot 45 cent per kilo. De bospeen, die lange tijd duur geweest is, kwam nu meer naar zomerse prijzen toe: tegen de 50 cent per bos. Waspeen varieerde van 35 tot 48 cent per kilo. Postelein gaat steeds voor redelijke prijzen van de hand, mits de markt maar niet overvoerd wordt. Er werd tot 42 cent per kilo betaald. De tomatenprijzen trok ken aan en kwamen tot 1,20 per kilo; komkommer noteerde van 16 tot 38 cent per stuk. Zowel de snij- als de sperzie bonen zijn nog duur. Men betaalde res pectievelijk tot 1,93 en 2,85 per kilo. Ook de eerste doperwten waren goed aan de prijs: tussen 1,05 en 1,42 per kilo. Peulen noteerden van 200 tot 300 cent per kilo. Tuinbouwen varieerden van 32 tot 46 cent per kilo. Rabarber komt nog regel matig in flinke partijen aan de markt, waarvoor tot 35 cent per bos werd be taald. Prei was zelfs duur en kwam, mid zomer, tot 1,05 per kilo. Spitskool ten slotte varieerde van 24 tot 47 cent per kilo. ADVERTENTIE AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3, tel. 14576-IJmuiden - O Begrafenissen en Transporten door het gehele land perkplanten handel gaat kleiner worden. Hier werden steeds goede prijzen be taald. De heer Cremer speldde de heer Cana het gouden ere-insigne met briljant op en nodigde mevrouw Cana uit haar man, als symbool voor de stimulans die zij voor hem altijd geweest is, het gouden polshor loge om te gespen. Ir. W .van Klaveren, bedrijfsleider, sprak eveneens grote waardering uit voor het werk en de persoon van de jubilaris die Cemij heeft meegemaakt van het eerste begin, toen de produktie nog 10.000 ton cement per jaar bedroeg, tot de huidige fase, nu er 1 min ton cement wordt ge produceerd. Cemij mag overigens nog zes jaar re kenen op de werkkracht van de heer Cana voor deze de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. Ir. Van Klaveren overhandigde als dank namens Cemij een enveloppe met inhoud. Onder de vele aanwezigen waren nog enkele andere sprekers, die ook hun waar dering voor de jubilaris in geschenken uitdrukten. Zo ontving de heer Cana an der andere nog een fraaie bloembak, een lamp en een klok, het traditionele ge schenk van de werkplaats van Cemij, waar hij zich zeer gelukkig mee betoon de. Vele vrienden en belangstellenden maakten tot slot hun opwachting om het echtpaar Cana geluk te wensen. (Van onze wielermedewerker) Op het duinparcours aan de Voorweg in Heemskerk wordt zondag 2 juli het pro vinciaal wegkampioenschap van Noord- Holland voor amateurs, nieuwelingen en aspiranten gehouden. De organisatie van dit evenement is in handen van de Be- verwijkse rennersclub „Kennemerland" en de Haarlemse wielerclub „De Kam pioen". Bij de amateurs moet de Haar lemmer Ted Blom zijn tweemaal achter een op het circuit van Zandvoort ver overde titel verdedigen. De provinciale titelstrijd wordt 's mid dags om twaalf uur ingezet met de rit voor aspiranten (28 man) over 25 km met Ron van Berkel (Haarlem), Jan Breure (Vijf huizen), Rob Engel en Ben Jurriaans (Amsterdam), Moeliker en Mik (Wierin- gen) als kanshebbers. Na de aspiranten komen de nieuwelingen (105 man) aan bod voor een kampioensrace over 60 km. De Haarlemmers Pim Moerkerk, Gerard Krom, Jack Groeneveld, Piet Neeskens, Jan Molenaar en Frank Schutter; Wijte Haayer en Ron Stoltenborg (Halfweg), Melle v.d. Meulen en Peter de Vos (Aals meer), Aad Bakker (Castricum), Cees Vlijm (Amsterdam), Cor Durge (Heems kerk) en Hulleman (Opmeer) behoren tot de favorieten. Voor het kampioenschap van de ama teurs over 140 km hebben 112 renners in geschreven. Titelhouder Ted Blom treft onder zijn tegenstanders onder meer: Jan Serpenti (Wijk aan Zee), Marcel Pen- nings (Nieuw Vennep), Peter v.d. Voort (Sloten), Gerrie Bruin (Andijk), Aad Duyker (Beverwijk), Herman Hoogzaad (Venhuizen), Hans Tesselaar (Kalver- dijk), Anne en Ed Koster (Leeuwarden), Harry van Piere (Uithoorn), Jan Peet oom (Vijfhuizen), de Amsterdammer! Lijn Loevesijn, Cor Groenewegen en Ber- tus Raats met de Haarlemmers Jan Al- dershof, Cor Baars, Norman Koelemij, Leen Kreuger, Henny van Leeuwen, Roel Snijder en vele anderen. De tweede etappe van de wielerronde heeft een dubbele Nederlandse overwin ning opgeleverd. Piet Tesselaar bracht de 212 km lange rit van Schwanden naar Franenfeld op zijn naam in 5.59.39. Jan van Katwijk ging met geringe achter stand als tweede over de streep. De overige uitslagen: 3. Köeheli (Zwit.) 5.59.40. 10. Holst (Ned.) 6.01.08. 13. Wagt- mans (Ned.) 6.01.15. 14. Hans Tesselaar (Ned.). 15. Schepers (Ned.) beiden in 6.01.15. Algemeen klassement: 1. Atzli (Zwit.) 9.31.51. 2. Höchli 9.34.43. 3. Birrer (Zwi.) 9.36.06. 4. Schepers 9.36.18. 9. Piet Tes selaar 9.38.10. 10 Van Katwijk zt. 12 Wagtmans 9.38.13. 13. Hans Tesselaar z.t. (Van een medewerker) Het bestuurslid J. F. H. Noordhoff van de BVC Bloemendaal kan zich met het functies in de KNVB. De heer Noordhoff was sub-commissielid van het amateuris me in de grote bond en lid van de finan- gevoerde beleid van de KNVB Inzake de ciële commissie afdeling Haarlem KNVB. afwikkeling van de affaire met Wijk aan Zee, waarvan Bloemendaal uiteindelijk de dupe is geworden en naar de eerste klas van de afdeling Haarlem moet degrade ren, niet verenigen en hij heeft dan ook gemeend te moeten bedanken voor zijn Als elk jaar is ook deze week de avond vierdaagse van de Nederlandse Wandel sportbond (NWB), georganiseerd door de afdeling IJmond van de Noordhollandse Wandel Sport Bond (NHWB) een groot succes geworden. Vrijdagavond bereikte dit evenement zijn hoogtepunt tijdens de massale intocht vanaf de Beverwijkse Warande naar de Smidt van Gelderstraat in Velsen-Noord. Begleid door achtereenvolgens de drumbands van Schulpen-Meerweiden uit Velsen-Noord, de „Zwervers" uit Bever wijk, Wilhelmina uit Santpoort, de Chris telijke Gymnastiekvereniging „IJmuiden" en het padvinderkorps „IJmondtrekkers" marcheerden bijna negenhonderd deelne mers, allen getooid met bloemen in een veelkleurige optocht naar het uitgangs punt terug. Dit alles gebeurde onder bijzonder gro te belangstelling. Reeds aan de Dreef in Beverwijk waren talrijke ouders om hun meewandelende kinderen, hetzij in groepsverband of individueel, met bloe men te begroeten nadat zij, evenals ook de oudere deelnemers, een prachtige tocht over Wijk aan Zee achter zich had den. Van de Dreef af was de belangstel ling langs de weg groot en naarmate het eindpunt naderde groeide ook het publiek in aantal. Rond de gemeentelijke vergaderlokalen aan de Smidt van Gelderstraat werd de drukte enorm. Jammer was het dat de tamboer-maitre van Wilhelmina uit Sant poort, evenals vorig jaar bevangen werd door een flauwte na aankomst van de groep. Zij werd per auto naar huis vervoerd. Het mooie, warme weer had voorts nog voor blaarvorming gezorgd, doch ook nu was de Rode Kruiscolonne attent. Voor de voetbalvereniging Bloemen daal, waarvan hij al 35 jaar lid is, heeft de heer Noordhoff zich altijd zeer ver dienstelijk gemaakt. Hij maakte van 1937 tot 1960 regelmatig deel uit van het eer ste elftal en bekleedt sinds vorig jaar weer een functie in het bestuur. Vijf jaar geleden werd hij tijdens het diamanten jubileum tot lid van verdienste van Bloe mendaal benoemd. In zijn brief aan secretaris-penning meester H. A. Burgwal van de KNVB, schrijft de heer Noordhoff: „Ten zeerste geschokt door het recente besluit van de KNVB om de BVC Bloemendaal alsnog en in tweede instantie als degrada tiekandidaat in de vierde klas C van West 1 aan te wijzen, terwijl diezelfde vereniging part noch deel heeft gehad aan de geruchtmakende Wijk aan Zee affaire, acht ondergetekende zich ver plicht te moeten bedanken als commissie lid van de KNVB, aangezien hij het niet langer verenigbaar acht de KNVB naar buiten te moeten Vertegenwoordigen, ter wijl zijn eigen vereniging onrecht is aan gedaan. Het moet hem van het hart, dat meerdere malen dit afgelopen seizoen door de KNVB beleidsfouten werden ge maakt, tengevolge waarvan het laatst* gedeelte van de competitie in de vierde klas C speciaal in de staartgroep een beslist onregelmatig verloop kreeg. Door de nasleep van bovengenoemde affaire is de vereniging Bloemendaal uiteindelijk de dupe geworden en in haar bestaans recht bijzonder ernstig getroffen. Speciaal met het oog op deze onverkwikkelijke affaire zou een koninklijker beslissing de KNVB slechts gesierd hebben". (Van onze sportredactie) Maandagavond zal de sintelbaan van het Olympisch stadion in Amsterdam weer het domein zijn van de speedway rijders voor de jaarlijkse strijd om de Gouden Helm. Zestien toprijders uit de sterkste speedway-landen Polen, Zwe den, Engeland en Australië zullen snel le en spectaculaire duels uitvechten tij dens de grootste speedway-gebeurtenis van het seizoen in Nederland. De enige Nederlander in dit illustere gezelschap, Nico van Gorcum, samen met de Engelse gastrijder Colin Pratt het Ne derlandse team vormend zal het erg moeilijk krijgen tegen mannen als de Zweed Joseffsen, de Deen Petersen en de Polen Kupczynski en Polukard. Aan gezien de deelneming sterker is dan in voorgaande jaren, zal Van Gorcum er waarschijnlijk niet in slagen om zoals twee jaar geleden tussen de opspatten de sintels door naar een verrassend* triomf te rijden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 4