Bevestiging en intrede van ds. F. Strikwerda Verenigingsnieuws uit de IJmond EXAMENS C. van Meesche uit Spaarndam koninklijk onderscheiden Veel waardering voor werk en persoon van J. A. Wagemans Uitgevaren visserijvaartuigen In Gereformeerde Kerk Santpoort Jubileum en afscheid bij het Velser gasbedrijf Begijnenstraat in Beverwijk straks overdekt Zwaar gewonde op rijksweg 9 Bromfietser gaf geen voorrang Veertig jaar bij hoogheemraad schap Rijnland Twee liefdes van Sanne Sannes ACHTTIENJARIGE ONTWIERP AUTO VAN MORGEN Zilveren jubileum in Beverwijk Gem. Huishoud school Velsen Foto-expositie in Haarlem In Beverwijk een G. W. P. Stouten- beekplein of straat ZATERDAG 1 JULI 196 7 5 Vel sen-IJ m ui den In Velsen-Noord W. J. L. De heer J. A. Wagemans, ambte naar op het bureau huisvesting van de gemeente Beverwijk, werd vrijdag middag gehuldigd in verband met zijn zilveren jubileum. Tijdens een intie me bijeenkomst in het Stadskantoor memoreerde wethouder F. R. W. Kae- bisch de loopbaan van de jubilaris. Van de zijde van het gemeentebestuur was er veel waardering voor het werk van de heer Wagemans. De heer Kae- bisch vond het prettig dit te kunnen zeggen omdat een functie op het huis vestingsbureau niet tot de gemakke lijkste behoort. Voor dit moeilijke vak is vooral veel tact nodig, dat de jubi laris gelukkig in ruime mate bezit. Ds. F. Strikwerda zal zondag 2 juli in de middag- of avonddienst afscheid nemen van de Gereformeerde Kerk van Grouw en veertien dagen later, dus zondag 16 juli in de middag- of avonddienst, na voor af in de morgendienst te zijn bevestigd door de mentor, ds. E. N. van Loo uit Sneek, intrede doen als predikant van de Gereformeerde Kerk van Santpoort, waar hij beroepen is in de vakature van ds M. W. J. C. de Kluis. Aan ds. de Kluis is met ingang van 1 januari van dit jaar, op ruim zesenzes tigjarige leeftijd emeritaat verleend; hij woont nog in IJmuiden. Fokke Strikwerda werd op 17 december 1936 in Franeker geboren. Hij bezocht eerst het gereformeerd gymnasium in Huizum bij Leeuwarden en studeerde daarna nog aan de theologische hogeschool van de Gereformeerde Kerken in Neder land in Kampen, waar hij op 30 januari 1963 zijn kandidaatsexamen aflegde. Na dat de heer Strikwerda een week later op 6 februari, voor de classis Zwolle praeparatoir examen had afgelegd en hij daarna van 15 februari tot 15 juni van dat jaar nog vier maanden bij ds. E. N. van Loo in Sneek had stage gelopen, werd hij met ingang van 15 juni 1963 door de classis Zwolle beroepbaar verklaard in de Gereformeerde Kerken in Nederland. Na op 26 juni 1963 nog door de classis Leeu- nisch verband veel bezig gehouden met het recreatie- en evangelisatiewerk. Hij heeft zich in Grouw in oecume warden peremptoir te zijn geëxamineerd Wethouder J. G. Kolkman van Velsen en de directeur van het Velser gasbedrijf de heer P. J. de Klerk hebben vrijdag de gemeente en het gasbedrijf vertegen woordigd bij het afscheid van de heer A. v.d. Windt, die de dienst ging verla ten wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd, na 45 jaar bij het gasbedrijf te hebben gewerkt. De heer Van der Wildt begon zijn loopbaan als grondwerker en eindigde deze als monteur Zowel zijn directeur als de wethouder hebben hem te zijnen huize toegesproken en geschenken aangeboden. Toespraken en geschenken van de he ren Kolkman en De Klerk vielen de dag tevoren ten deel aan de heer H. Argelo, meteropnemer bij het gemeentelijk gasbe drijf, die een kwart eeuw in gemeente dienst was. Het bestuur van de winkeliersvereni ging „Stadscentrum Beverwijk" gaat stappen ondernemen om de smalle, ge zellige Begijnenstraat te overkappen met polyester golfplaten. Dit staat te lezen in het contactorgaan „Samen één". De aanleiding tot dit plan vormen de ri goureuze verkeersmaatregelen, die op vrij korte termijn in de Beverwijkse binnenstad worden genomen. Daarbij zal de Begijnenstraat name lijk volledig voor het snelverkeer wor den gesloten. Het wegdek van deze win kelstraat zal voorts geheel worden be tegeld. Het bestuur van „Stadscentrum Beverwijk" wil over de voorgenomen veranderingen serieus praten met de be trokken winkeliers en het gemeentebe stuur. Het contactorgaan weet bovendien te vertellen, dat waarschijnlijk nog deze zomer het winkelpand van de firma Ro- meyn aan de Zeestraat zal worden ge sloopt. Een maatregel, die niet alleen door de Zeestraat-winkeliers maar ook door het publiek zal worden gewaar deerd. ZATERDAG 1 JULI Ruïne van Brederode, Santpoort: 's avonds verlicht, van 21 uur af geopend; muziek op geluidsband; tentoonstelling van plastieken en tekeningen van Leo Dooper. ZONDAG 2 JULI Ruïne van Brederode, Santpoort: 's avonds verlicht, van 21 uur af geopend; muziek op geluidsband; tentoonstelling van plastieken en tekeningen van Leo Dooper. MAANDAG 3 JULI Ruïne van Brederode, Santpoort: 's avonds verlicht, van 21 uur af geopend; muziek op geluidsband; tentoonstelling van plastieken en tekeningen van Leo Dooper, tot 9 juli. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingscentrum. geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gein. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u. filiaal Santpoort, „Spaarnberg", Wiiste- laan (ook voor r.k. bibliotheek) 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u. R.k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen Noord, Banjaertstraat: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; Uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1: 15 tot 18 en 19 tot 21 u. en te zijn toegelaten tot de dienst des Woords en tot de bediening der Sakramen- ten in genoemde Kerken, werd de heer Strikwerda op 7 juli van datzelfde jaar (1963) door zijn mentor, ds. E. N. van Loo uit Sneek bevestigd als predikant van de Gereformeerde Kerk van Grouw. Ds. Strikwerda heeft tijdens zijn vier jarige ambtsbediening als predikant van de Gereformeerde Kerk van Grouw in de classis Leeuwarden vele deputaatschap- pen vervuld en was voor de particuliere synode van Friesland noordelijk gedeel te deputaat voor de recreatie. Op de westelijke rijbaan van rijksweg 9 in de gemeente Velsen werd vrijdag avond een 21-jarige automobilist uit Bloe- mendaal zwaar gewond. Het slachtoffer werd per ambulance naar het Antonius- ziekenhuis overgebracht. De bestuurder reed met grote snelheid door een bocht, waardoor zijn voertuig de middenberm beveiliging raakte. Mede door de hoge snelheid sloeg de auto over de vangrail heen. De jongeman werd uit de auto ge slingerd. Zijn voertuig werd volkomen vernield. Een juist passerende automobi list uit Zandvoort, die het obstakel wilde ontwijken, raakte bij die poging in een slip en reed eveneens tegen de vangrail. Zijn auto werd ook flink beschadigd Een bromfietsbestuurder uit Velsen, die vrijdagavond geen voorrang verleende aan een automobilist op het kruispunt WenckebachstraatGrote Houtstraat, is erg gewond in het Rode Kruis Ziekenhuis van Beverwijk opgenomen. De man liep een arm- en een beenbreuk op, terwijl voorts zijn schouder werd gekneusd. Miss-Israel. De 19-jarige Batja Kabiri is in Jeruzalem tot „Miss Israel" geko zen. Batja Kabiri, een brunette, werkt voor de sociale dienst van de Israëlische strijdkrachten. XV.vN-: De heer C. van Meesche uit Spaarn dam heeft gisteren de eremedaille in zil ver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, ontvangen. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers van Haarlem speldde hem de onderscheiding op tijdens een bij eenkomst in kleine kring in het Rijnland Behalve burgemeester Cremers van Haarlem was ook de burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude, F. W M. baron van Hövell tot Westerflier, aan wezig. Het Rijnlandhuis staat tenslotte op zijn grondgebied en de jubilaris heeft zich in Spaarndam bijzonder onderscheiden door zijn werk voor verschillende vereni gingen. De Haarlemse burgemeester roemde de heer Meesche als iemand die Rijnland veertig jaar op voortreffelijke wijze heeft gediend. „U bent een van die mensen waar onze maatschappij zoveel behoefte aan heeft", aldus de burgemees ter. De jubilaris is in zijn woonplaats voor zitter van de IJsclub Nova Zembla en plaatsvervangend lid van de Sportraad in de sectie ijssport, zo vermeldde mr. Cre mers. Maar ook bij het organiseren van de kinderfeesten op koninginnedag is de jubilaris betrokken, hij vervult de functie TWEE LIEFDES zijn voelbaar op de tentoonstellingdie tot eind juli in de Vishal aan de Grote Markt in Haarlem wordt gehouden. Het zijn de liefde tot de vrouw" en die tot de fotografie. Met deze expositie, „Vrouwen" genaamd, wordt de fotograaf Sanne Sannes her dacht, die een paar maanden geleden bij een auto-ongeluk om het leven kwam. Zijn liefde voor de vrouw komt uit vele foto's naar voren als romantisch van aard. Hij plaatst zijn modellen daar in woeste omgevingen, kleedt ze in todden en legt ze een schuwe, soms verwilderde, angstige blik in de ogen. Met die neiging tot romantiek, tot het weergeven van de vrouw als mysterie, strijdt een andere liefde, die tot de foto grafische techniek en berekende visuele expressie. Door uitgekiende verdeling van vlakken en beïnvloeding van de beeld- structuur tijdens ontwikkelen en vergro ten vervormt hij de beelden en dus de vrouwen van het fotografeer-mo- ment naar het artistieke resultaat dat hem voor ogen staat. Lichaamsdelen wor den objecten, die alleen om hun beteke nis voor lijn en vlak lijken gekozen. Opvallend is intussen hoezeer dit werk het grote formaat, de afstand van de be schouwer, nodig heeft. In reproduktie- boeken doen de foto's van Sanne Sannes gewild modern, modieus en in andere ge vallen bijna scabreus aan. Daar is op deze tentoonstelling geen sprake van. Hier worden ze weer tot wat ze in de ogen van hun maker moeten zijn geweest: kunstwerken. Het is een tentoonstelling over vrou wen. Toch ontbreken de mannen niet, maar ze steunen slechts het idool of de compositie. Eén is in het beeld alleen ver tegenwoordigd door zijn brede borst om tegen te rusten en twee armen om te beschutten. van penningmeester van deze commissie. De burgemeester van Haarlemmerlie de en Spaarnwoude prees eveneens de ini tiatieven van de jubilaris in het vereni gingswerk in de gemeente. De waarnemend dijkgraaf, de heer H. L. du Boeuff belichtte vooral de Rijnland se zijde in het leven van de jubilaris. „U heeft alle rangen doorlopen en bent nu de op een na hoogste", aldus de heer Du Boeuff. De heer Van Meesche treedt op als plaatsvervanger van het dienst- kringhoofd, indien dit nodig is. De heer Du Boeuff bood de draagme- daille aan bij de koninklijke onderschei ding en overhandigde de jubileumgratifi catie en een herinneringsboek. Ook mevrouw van Meesche ontving haar aandeel in de hulde en geschenken. Een Britse automobielfabriek heeft een wedstrijd in automobiel-model bouw georganiseerd, waaraan alleen jongeren mochten deelnemen. Het bekroonde ontwerp was dat voor een futuristische sportwagen. De ont werper is 18 jaar. Hij knutselde 250 uren aan dit fraaie model. Als u dit wagentje ooit in werkelijkheid op de weg zult zien verschijnen, dan heeft het vierwielaandrijving (door een koppelomvormer aan elk wiel) en tivee televisiecamera's als achter- uitkijkapparatuur. De ontwerper won met dit model f 5.000 en een tiendaagse reis naar Amerika. De wethouder wees ook op de veelzij digheid van de heer Wagemans. Hij heeft namelijk een neorme kennis van draaior gels, kerkhistorie en gebrandschilderde ramen. Gemeentesecretaris W. C. Huis man hoopte, dat de jubilaris van het be drag onder couvert een mooi stapeltje boeken zal kopen omdat literatuur zo goed aan hem is besteed. De heer Huisman Aan de mevrouw J. van den Bergh van Eysinga-Eliasschool de gemeentelijke huishoudschool in Velsen is voor de primaire opleiding geslaagd mejuffrouw Vera Franse. In een eerder bericht stond abusievelijk achter haar naam „uitge steld", maar dit had moeten staan ach ter Joke Holman, welke naam was uitge vallen. Hoofddirecteur KNMI. Binnenkort is de benoeming te verwachten van dr. M. W. E. Schregardus tot hoofddirecteur van het KNMI in De Bilt. Dr. Schre gardus, thans directeur en hoofd van de algemene dienst van het KNMI. volgt prof. dr. W. Bleeker op die on langs is overleden. noemde de jubilaris iemand waarbij de mens niet in de ambtenaar is opgegaan, hetgeen in de ambtelijke wereld helaas nog te vaak het geval is. Het menselijke van de heer Wagemans komt opk tot ui ting in zijn rapporten. Dat heeft mij altijd in uw persoonlijkheid getroffen, aldus de secretaris. De directeur van het huisvestingsbureau de heer J. Sagel had eveneens veel waar dering voor de persoon van de heer Wa gemans, die steeds leemtes weet op te vul len. Als dank overhandigde de heer Sagel een cadeaubon, omdat het terrein van zijn hobby's zo uitgebreid is. Tot slot sprak nog de voorzitter van de personeelsvere niging, de heer P. v.d. Es, die een aantal geluidsbanden ten geschenke gaf. Voor mevrouw Wagemans waren er bloemen. In het cursusjaar 19661967 zijn in to taal 72 kandidaten van de lagere techni sche school in Velsen geslaagd. Voor de afdeling metaalbewerken zijn dit: M. de Back, F. O. de Jong, A. J. Kiesling, Th. v Kouteren, A. Krab, H. Kremer, C. Laa mers, C. J. Th. van Leeuwen, F. Lohr, A J. Marinus, J. Paap, H. Strijker, P. C Zwart, P. Timmer, D. Vlieland, J. H Booy, F. G. Snijders. G. Brouwer. Voor elektrotechniek slaagden: G. van Geenen R. G. L. C. Hoffman, G. Honig, J. P. Iskes, R. Kraayenoord, A. J. van Os, J. de Peu ter, G. J. Portengen, A. B. F. Schrijvers F. Swarts, G. M. Voss, W. P. Zuurbier Het diploma timmeren werd toegekend aan: J. Bant, R. v. d. Ende, T. van Honk, T. van Laar, J. B. Schreuder, J. H. Smit J. L. in 't Velt, C. P. Prins, J. Otto. Acht kandidaten slaagden voor schilderen: J J. Bakker, R. v. d. Berg, B. J. Hoogstoe- venbeld, H. Korbee, J. G. Kunst, J. Mal- jaars, H. Nap. D. Rens. Voor de afdeling koper-, lood- en zinkbewerken slaagden R. K. Blenk, J. M. van Deyzen, H. J. Els- kamp, K. M. L. Heesemans, A. v. d. Steen, C. S. de Vries. Het diploma autotechniek werd toegekend aan de volgende kandida ten: F. Dekker, H. de Heer, R. Klein, J. Kooiman, Ch. L. van Lieren. S. H. Mol, N. Stil, A. J. Zeegers, E. van Zetten. In het bezit van het diploma fijnmetaalbe- werken kwamen: H. C. van Arum A Blok, R. H. de Groot, R. H. Hirdes, W. A. Hummel, M. Kuyl, D. P. Ledegang. R. van Onkelen, P. C. van Putten, P. van Wete ring. Bovendien ontvingen de volgende kandidaten ook nog de Dick van Leeuwen- prijs: Th. van Routeren, A. B. F. Schrij vers, T. van Honk, J. J. Bakker, J. M. van Deyzen. H. de Heer en A. Blok, terwijl de IJmondprijs werd toegekend aan: J. Paap, G. Honig. J. L. in 't Velt, R. v. d. Berg, G. S. de Vries. Ch. L. van Lieren, R. H. Hirdes. In totaal werden negen kandidaten voor de betreffende examens afgewezen. Avond-MUL.0, Haarlem. Aan de r.-k. Avondmulo Sint Augustinus in Haarlem zijn geslaagd. Voor het diploma A: de dames: E. A. A. van Kuijeren uit Santpoort; E. A. M. Junge, K. M. de Wit en A. M. L. Bun uit Haarlem en de heren: P. J. N. Bos, A. J. H. van der Bruggen (Bloemendaal); J. A. M. van Bruggen uit Heemstede; C. N. M. Oudendijk uit Santpoort; H. W. H. van der Peet uit Haarlemmermeer; J. A. Scholten, J. P. Smit; P. L. J. H. van de Velde: J. J. Geerlings; E. J. J. Zwanen burg en W. J. M. Wilshaus uit Haarlem. Voor het diploma B is geslaagd A. J. Wubbolts uit Haarlem. Voor het aan vullend B-diploma: de heer P. L. J. P. Niesten uit Beverwijk; R. E. Moolenaar en G. A. M. van Bakel uit Haarlem. H.T.S. Aan de H.T.S. in Haarlem zijn ge slaagd voor de afdeling bouwkunde: D. Bak (Edam), J. Bink (Alkmaar), J. B. C. Bos (Limmen), H. Geertman (Lochem), M. K. Hartzema, H. Hegeman (Beverwijk), M. J. Heule (Aerdenhout), A. J. M. Heus (Heems kerk). F. A. M. van Honschoten (Haarlem), G. W. E. Jongeneel (Alkmaar), C. Klin kenberg (Wormerveer), G. H. Koelman (Beverwijk). A. M. J. Koomen (Heemstede), P van Nes (Egmond a. Z.), H. C. Noort (Bergen) T. H. M. F. Onderwater (Lisse), A. van Oijen (Hillegom), A. J. M. Schram (Beverwijk), H. J. W. Schumacher (Castri- cum), B. J. F. Vosse (Haarlem). Voor de afdeling weg- en waterbouw kunde zijn geslaagd: F. L. Beringen (Haar lem), R J. C. Braams (Haarlem), A. N. M. van den Bronk (Santpoort), K. Dalmeijer (Beverwijk), G. C. van Dam (Santpoort), J. M. Henselmans (N.-Scharwoude), E. Hoek stra (Sassenheim), J. A. Th. Houdijk (Bree- zand), J. H. Jonk, P. J. M. A. Fr. Kerssens (Haarlem), A. J. Koeman (Limmen), H. Fr. Kooij (Haarlem), A. M. Laan (Den Helder), J. Liefting (Santpoort), C. Chr. Montauban (Haarlem), T. Mulder (Heemskerk), M. J. Put (Velsen-N.), J. K. van Putten (Haarlem), P. A. A. Roelands (Medemblik), R. L. Sand- stra (Enkhuizen), H. Starreveld (Beverwijk), J. J. Swart (Akersloot), H. J. Volkers (H'- stede), C. J. Vriesman (St. Maartensvlot- brug), J Th. van Zeil (Rijpwetering). Voor de afdeling werktuigbouwkunde W4A zijn geslaagd: J. M. Bos (Beverwijk), J. Fr. M. Breetveld (Santpoort), J. van Dil lewijn, D. la Fleur (Haarlem), T. Geuze- broek (Heemstede), D. Goos (Heiloo), H. O. de Graaf (Hippolytushoef), D. Jongejan (Beverwijk), W. van Ketel (Schagen), P. J. Klein (Noordwijk), J. de Kruyf (Zandvoort), P. P. Meegdes (Haarlem), L. Orelio (Den Helder). R. Postma (IJmuiden), J. W. Rip- pen (Aduard), J. J. H. Rotgans (IJmuiden), J. C. Rus (Alkmaar), P. Saarberg (Santp.-N.) J. van der Schee (Driehuis-Velsen), J. I. Spilker (Hillegom); J. H. Südmeier (Haar lem), G. C. van Veen (Haarlem). Voor de afdeling werktuigbouwkunde W4B zijn geslaagd: W. B. M. Arts (Voor- Zaterdag 11 Juni: hektrawler Annie HillinaKlaas Dubbelaar KW 214, Janny Jacoba KW KW. 170 |28 juni binnen), Cornells Vrolijk Fzn. SCH. 171 (28 juni binnen), mt. Deining KW. 8, Sakina Martine KW. 32, Albatros KW. 87, Onderneming I SCH. 261. Maandag 19 juni: mt. Wiron II IJM. 211, Ko raalbank KW. 3. Nicolaas Senior KW. 42. .Jo hanna Lydia KW. 55, Maria Theresia KW. 99 Michiel KW. 167, mk. Peter Leonard KW. 204 Dinsdag 20 juni: mt. Soli Deo Gloria KW. 152. Woensdag 21 juni: mt Wilhelmina Johanna KW. 39. Antje KW. 49, Brittenburg KW. 121, Cornelis den Duik KW. 144, Jan Maria KW. 171, mk. Azimuth KW. 225. Vrijdag 23 juni: hektrawler Kemphaan IJM. 36, mk. Tokio KW. 185. Zaterdag 24 juni: hektrawler Holland KW. 123, mt. Ursinus VL. 1, Anita VL. 34, Caroline VL. 90. Maandag 26 juni: hektrawier Rijnmond I KW. 15, Rijnmond II KW. 43. Vooraan VL. 115, mt. Nooit Gedacht I.IM. 239. Cornelia Maria SCH. 135, Voorloper VL, 16, Elly VL. 73. Elizabeth VL. 105, Michiel Jan VL. 110, Willem VL. 121 ml. Adeodatus IJM. 30, Jan IJM. 81. Cornelis Judith KW. 17. Jan KW, 91. Alida KW 108 Avontuur KW. 114, Leuntje KW. 128, De Vier Gezusters KW. 162, Samenwerking KW. 216 Onderneming II SCH. 27. mk. Neeltje IJM. 2 Dageraad IJM 4. Adrians IJM 6. Jannette IJM. 17, Inge IJM. 41. De Hoop I IJM. 45 De Hoop IV IJM. 46. Wiron VIII IJM. 205. Wiron VII IJM. 206. Wiron VI IJM. 207, Wiron III IJM. 211. Deo Volente II KW. 11, Arendje Jacoba KW. 21, Ada KW. 29, Ermine KW. 30, Stern KW. 36, Margriet Jozien KW. 63, Arie Junior KW. 70. Ekhart KW. 71, Alnilam KW. 90, Adri ans Catharina KW. 92. Jeannette KW 93 Wil lem KW. 94. Nico KW. 96. Arendje KW 98 Karla Ellen KW 106, Gijsbert Dirk KW 109' IJsbrand KW 119, Flamingo KW. 120. Agatha Arie KW, 126, Klazina Marijke KW. 127, Dirk Taat KW. 134, Maart.je Jacoba KW. 137, Cor nelis van Beelen KW. 146. Fiducia KW. 155 De Vrouw Alida KW. 160, Cornelis Schaap KW. 172, Aquarius KW. 173. Dirkje KW. 178 Hoop op Welvaart KW. 179, Alice KW 182' Aleida KW. 183, Elly KW. 187, Deo Volente KW. 191, Vrouw Prijna KW. 193. Aagje Adriana KW, 196, Willem Senior KW. 197, Antje KW 200 Maria KW 202, En Avant KW. 210. Geertruida KW. 211, Marlena KW. 212, Jana KW. 213, 220, Jacob Senior KW. 226, Maryanne WR. 7 Tiny WR. 33, Sagitta WR. 37, Johanna Cor nelia WR 57, Bastiaan WR. 61. Dinsdag 27 juni: hektrawler Zeehaan IJM 57 mt Haarlem IJM. 9. Emma IJM 15. Ora et Labora KW. 51, Bets en Gerda VL. 112 ml André KW 12, Zephyr KW. 14. Maria Jacoba KW. 73. Alida KW 108. Sursum Corda KW 124 Jacoba Catharina KW. 132, mk. Jannette IJM. 17' Swift IJM 54, De Hoop III IJM. 73 Alie KW 40. Mare Liberum KW. 117, Flamingo KW 120 Dirk van Beelen KW 148. Helena KW. 164 Alida Jacoba KW. 165, Hoop op Welvaart KW 179. Solea KW. 180. Eben Haëzer KW 194 Pie- ter Jacob KW 195. Cornelia KW 217 Woensdag 28 juni: hektrawler fetman Hette KW. 74, Willy KW. 141, mt. Delft IJM. 37. Dirkje KW 54, Arie Jacob KW. 149. Francina KW. 153 Marian Ellen KW. 159. Onderneming III SCH 117, Ada VL. 7, Petronella VL 131, Liesie en Rutger VL. 153. ml. Floris KW. 59. Arie Leen- dert KW. 62. Samenwerking KW. 216, mk. Jan nette IJM. 17, Zeearend KW. 79. Gijsbert Dirk KW 7^' Dsbrand KW, 119. Hoop op Welvaart BINNENGEKOMEN HARINGSCHEPEN 23 juni: hektrawler Rijnmond I KW. 15 met 150 ktj'Rijnmond II KW. 43 met 150 ktj Vooraan VL. 115 met 150 ktj., mt. Cornelia Maria SCH 135 met 150 ktj., Elizabeth VL. 105 met 105 ktj., mk. Maria KW. 202 met 102 ktj Wiron VII IJM. 206 en Wiron VI IJM 207 (spanvisserij) met 141 ktj Wiron VIII IJM. 205 120 k"',r0n IJM. 221 (spanvisserij! met 24 juni: mt Haarlem IJM. 9 met 150 ktj Voorloper VL. 16 met 150 ktj., Elly VL. 73 met 150 ktj., Michiel Jan VL. 110 met 150 ktj. Willem VL 121 met 150 ktj., mk. Gelria IJm' 18 met 33 ktj. 25 Juni: hektrawler Tetman Hette KW. 74 met 150 ktj.. mt. Delft IJM. 37 met 15(1 ktj., Arie Jacob KW. 149 met 150 ktj., Onderneming III SCH. 117 met 150 ktj,, Bets en Gerda VL. 112 met 150 ktj 26 Juni: hektrawler Willy KW. 141 met 150 ktj., mt. Dirkje KW. 54 met 150 ktj., Francina KW. 153 mei 150 ktj., Marian Ellén KW 159 met 150 ktj., Ada VL. 7 met 135 ktj Petronella VL. 131 met 148 ktj., Liesje en Rutger VL. 153 met 150 ktj. schoten). E. v. d. Berg (Santpoort), C. van Dam (Zaandam), F. P. A. Elshof, J. H. van Ham, R. van Heijl (Haarlem), W. van Hiele (Heemskerk), J. N. W. A. Klaus, C. H. Mei- ninger (Haarlem). H. Mulder (Heemstede), L. K. Monné (Beverwijk), E. H. Nicholson (Haarlem), J. D. Reurings (Wilnis), C. Schouten (Aalsmeer), C. Th. Schrama (Voorschoten), L. D. Sipman (Driehuis-V.), A. R. Tobias (Santpoort-Z.), J. de Visser (Alphen a. d. Rijn), H. Werk (Velsen-N.), C. J. D. Wijnen (Haarlem). Voor de afdeling elektrotechniek E4A zijn geslaagd: P. F. Arens (A'dam), D. E. I. Dirkse (Castricum), C. A. van Duin (Lim men), J. C. van Dijk (Haarlem), J. van Dij ken (Bloemendaal), F. C. A. M. Etman (Zaandijk), P. J .Giel (A'dam), P. J. Gutter (Alkmaar), N. J. Heijblok (Den Helder), J. Hogeweg (Wormerveer), W. M. J. Jak (H'- hugow.), W. Jansz (Santp.-Z.), L. A. W. M. Koelemij (Zandvoort), L. G. Koningsveld (Z'voort). F. M. Mendes da Costa (Bakkum), M. G. Neurdenburg (Heemstede), R. van Nimwegen (Haarlem), C. Pronk (A'dam), P. van der Puy (A'dam), R. H. Verkes (H'- lem), G. W. Winkler (Haarlem), N. J. L. Winter (Uitgeest), R. Zeepvat (Zandvoort). Voor de afdeling elektrotechniek E4B zijn geslaagd: B. B. Bakker (Castricum), J. W. Bakker (Haarlem), J. Biemond (De Kaag), F. v. d. Bogaard (Velsen-N.), A. C. M. Daas (Alphen a. d. Rijn), P. Dekker (Tuitjenhorn), A. J. van Diepen (Benning- broek), G. v. d. Hoff met lof (Heemskerk), N. H. Holtering (Haarlem), C. Horsman (Lisse). B. W. Maris (BI.daal), P. M. Mul (Spierdijk), G. C. Nuyt (Oegstgeest), J. W. Peters (Amstelveen), D. van Schenk Brill (Haarlem), A. A. Schets (Breda), J. van Steenwijk (Leiden), D. Stoute (Haarlem), W. Veldman (Oudorp), B. Verbruggen (H'- lem), C. P. M. Welboren (Heemskerk), G- A. C. M. Ooudshoorn, (Oegstgeest). Voor de afdeling scheepsbouwkunde zijn geslaagd: A. de Bats (BI.daal), P. Boekei (A'dam), S. M. W. v. d. Brink (Leidschen- dam). K. Buis (Aalsmeer), R. D. Kampinga (Haarlem), R. Keur (Heemstede), R. H. Loe- vendie (A'dam), T. J. J. Mathu (Uithoorn), R. C. Meijer (A'dam). Voor de afdeling vliegtuigbouwkunde zijn geslaagd: P. de Boer (Ambt-Delden), H. Crop (Amstelveen), R. P. A. van Dijk (R'dam), A. J. M. Henselmans (Luttelgeest), S. Hoekstra (Haarlem), J. C. M. Hogervorst (Noordwijkerhout), E. J. Jesse (Heemstede), F. W. Ketting (Waddinxveen), J. P. Klop penburg (Oudwoude), P. Kluit (Haarlem), P. van der Neer (Haarlem), M. Th. A. J. Nijdam ('s-Gravenhage), M. A. J. M. van Poll (Helmond), W. A. J. Hendriks (Den Haag), W F. Staargaard (Beverwijk). P. B. Steffens (Katwijk a. d. Rijn), H. Westra (Emmeloord), A. Wiegers (Hilversum). Vrijdagavond is in de Vleeshal in Haar lem de tentoonstelling „Foto Internatio- tionaal '67" geopend. De gastclub is d» Haarlemse Muggen". De geïnviteerdt clubs zijn de „Photo-Ciné Club de Mont- pellier" (Frankrijk), „T.V.N. Graz (Oos tenrijk en ..Mez" en ..Profil" (Tjecho-Slo- wakije). Ruim 250 foto's zijn in de Vlees hal tentoongesteld. Professor ir. E. J. G. Schermerhorn opende de tentoonstelling met een woord tot de aanwezigen. Hij noemde het zinloos naar een relati» fotografie kunst te zoeken Het maakt wei nig verschil uit, of er op een foto het pre dikaat „kunst" staat. Men apprecieert de foto's op hun waarde. Prof. Schermerhorn meende wel dat de fotografen achterge steld zijn bij ondermeer de schilder. Die heeft een groter assortiment tot zijn be schikking en zuivere interpretatiemoge lijkheden. Voor de fotograaf is het erg moeilijk iets goeds te piesteren. Men kan, aldus de spr., alleen fotograferen zonder emotie aangezien een te grote bewogen heid van ziel vaak in botsing komt met het te fotograferen object. De expositie is dagelijks van 11 tot 17 uur en van 19 tot 22 uur, op zondag van 13 tot 17 uur, en duurt tot 30 juli. Zie ook het wekelijkse bijvoegsel ERBIJ in dit blad. In „Samen Eén", het contactorgaan van de winkeliersvereniging „Stadscentrum - Beverwijk", wordt het overlijden van de heer G. W. P. Stoutenbeek gememoreerd. Het blad schrijft, dat de heer Stoutenbeek bezield was door een warme liefde voor zijn stad. Bij voortduring toonde hij zich als een stimulerende kracht en een groot organisator, die een onuitwisbaar stem pel heeft gedrukt op de snelle ontwikke ling van Beverwijk in de jaren vóOr en vooral na de tweede wereldoorlog. Zijn grootste belangstelling ging echter uit naar de groei en bloei van het stadscen trum, waarin hij zo'n groot aandeel heeft gehad. Toen het bestaan van het centrum op het spel stond nam hij in 1962 het ini tiatief tot oprichting van de Stichting tot Behoud en Sanering van de Beverwijkse stadskern Hij heeft mogen beleven, al dus het blad, dat de doelstellingen van de stichting door het gemeentebestuur werden overgenomen. Op grond van zijn grote betekenis voor de stad in het alge meen en voor het centrum in het bijzon der dient hij als de „Vader van ons Stads centrum" te worden beschouwd. Pas in een later stadium, wanneer de vernieu wing van de binnenstad gerealiseerd zal zijn, kunnen deze verdiensten in hun volle omvang worden overzien. Om de nagedachtenis aan deze grote Beverwijker ook voor het nageslacht le vendig te houden vindt de redactie van Samen Eén" het alleszins gepast, dat in het straks vernieuwde centrum van Be verwijk een straat of plein genoemd wordt naar de man, die zijn grote gaven in zo menig opzicht in dienst stelde van zijn stad. De redactie hoopt tenslotte, dat het gemeentebestuur deze suggestie over zal nemen. Terug naar Djakarta. De Nederlandse ambassadeur in Indonesië, mr. E. L. C. Schiff, is van Schiphol naar Djakar ta teruggekeerd. Mr. Sehiff kwam twee weken geleden naar ons land om de conferentie voor financiële hulp aan Indonesië, die in Scheveningen werd gehouden, bij te wonen.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5