ZWARE NEDERLAAG VOOR JAN JANSSEN EN GIMONDI DIE MAAR AFWACHTTEN Pingeon na een fraaie solorit in de gele trui Tandengeknars bij de grote vedetten Karstens uit groene trui CORA JANSSEN: „ze laten Jan niet gaan" Tour in cijfers AMERIKA - FESTIVAL OP WIMBLEDON „Eerste" dubbel Newcombe/Roche - verslagen PSV CONTRACTEERDE DEEN SCHMID HANSEN Weer geen winst voor Donner Ploeg voor kleine Tour Besiktas weer Turks kampioen King Harter en Casals in halve finales Twee zeges voor Martin Ver gay op Hilversumse baan Nederlandse ploeg naar Dresden WOENSDAG 5 JULI 1967 13 Sport in het kort Wachten, wachten Verrast Sterke groep Europa Cup atletiek (Van onze speciale verslaggever) Roger Pingeon rijdt in de gele trui, Raymond Riotte in de groene en Raymond Poulidor loopt al vast wat seconden weg van Jan Janssen en Felice Gimondi. Frankrijk kon er maar op afstand om jubelen, want de grootse overwinning werd op vreemd grondgebied behaald. En de „thuis- rijders", de Belgen, werden vernietigend verslagen. Maar in Jambes aan de Maas was ook Jan Janssen woedend. Nijdig over de eigen onmacht, kwaad op zijn omgeving, zelfs zijn naaste omgeving. „Er werd niet ge reden", smeet hij eruit. „De ploegen namen geen initiatief. En voor ik het wist waren die mannen weg. Je kon roepen en schreeuwen wat je wilde, ze bleven allemaal zitten. Tja, en ook ik had het moeilijk. Ik reed niet best, na gisteren. En dan was er nog die slechte weg. Hoe is het mogelijk dat ze daar een Tour over heensturen"? De Nederlandse wielerploeg die deel neemt aan de Ronde van de Toekomst die van 13 juli tot en met 23 juli wordt gehouden is als volgt samengesteld: Rini Wagtmans, Fedor den Hertog, Piet Tesse- laar, Hans Tesselaar, Leo Duindam, Jan van Katwijk, Jan Schepers en Daan Holst. Als reserves zijn aangewezen: Wim du Bois en Leen de Groot. BOKSEN. De Japanse bokser Masahi- ko „fighting" Harada heeft zijn wereld titel in het bamtangewicht met succes verdedigd door in Tokio in een gevecht over vijftien ronden op punten te win nen van de Columbiaan Caraballo. Besiktas Istanboel heeft het landskam pioenschap van Turkije geprolongeerd. De club behaalde 45 punten uit 27 wedstrij den. De gele trui gleed soepel om de schouders van Roger Pingeon. (Van een speciale verslaggever) Hoe onvporstelbaar enthousiast toch, kan het wielervolk zijn. Met honderden waren ze naar Jambes gekomen, de Nederlanders, en ze droegen spandoe ken mee die ze bij de ploegentijdrit omhoog staken als was er helemaal niets gebeurd. Als had Jan Janssen niet zes minuten verloren op Pingeon. En men juichte Gerben Karstens toe, de grillige Gerben, die nu weer die groene trui kwijt was, maar aan de rit per équipe begon alsof hij hem daar wéér zou terugwinnen. De sup porters keken zich wel de ogen uit, die Nederlanders, naar het tour spektakel. Ze waren uit hun eigen kleine wie- Ierwereldje opeens geplaatst in wat het grote spektakel mag heten. Ze zagen Raymond Poulidor, ver scholen tussen de manschappen van de nationale Franse ploeg. En terwijl die tricolores de Nederlandse ploeg van de tweede plaats reden door slechts lut tele seconden sneller te zijn, sprak ik met Cora Janssen. „Hoe is het nou precies?", vroeg zij enigszins angstig. Hoeveel heeft Jan nu aan Pingeon verloren". Ze schrok een beetje, van die zes minuten, die zo snel mogelijk moet worden overbrugd, ook door Gimondi. „Hoe komt dat nou", vroeg Cora Janssen ook. „Reden ze dan hele maal niet aan de kop van het peloton?" Ik moest haar teleurstellen. „Het was misschien te voorzien ge weest, dit alles", zei de rennersvrouw gelaten. „Men heeft misschien toch te veel hoop gehad op Jan. Je wint niet zomaar een Tour de France. Jan zélf heeft misschien ook wel teveel gedacht aan vorig jaar. Toen was hij één van die coureurs, die via een verrassende ontsnapping mee vooraan kwamen. Zoiets als Pingeon nu. Weet je, ze laten je niet meer gaan, in de groepen als iedereen al van tevoren heeft uit geschreeuwd, dat je favoriet bent". Een harde waarheid. Jan Janssen mag niet weg uit de groep. Jan Jans sen móét rijden, zoals bijvoorbeeld Raymond Poulidor jaren achtereen heeft moeten koersen. Eén klein foutje van 'zo'n renner kan funest zijn. „Pou- pou" heeft door zulke foutjes al twee, drie rondritten door Frankrijk ver loren. Tenslotte zei Cora Janssen: „Ik weet zeker dat Jan nog wat doet. Hij is niet zo, dat hij binnen een paar dagen al geklopt is. Hij zint ergens op, ge loof dat maar". Een dapper vrouwtje, vol hoop, die Cora. Ze boog zich naar de balustrade, toen haar man langs kwam rijden, op weg naar de start voor de ploegentijdrit. Jan Janssen knikte haar toe: „tot straks". Gerben Karstens had, wat overmoedig mis schien, al geroepen: „we gaan die tijdrit winnen straks". Maar een half uur later had Nederland die tijdrit niet gewonnen. De Belgen waren sneller geweest, en alweer die Franse nationalen, die niet eens compleet finishten, Nederland trouwens ook niet: Bas Maliepaard en verderop nog Jo de Roo hadden het contact verloren. Nederland derde. Ja, Jan Janssen was uitermate boos. En Felice Gimondi ook. Die duwde de Italiaanse verslaggevers woest opzij en zocht snel de eenzaamheid. Hetgeen alle maal geen wonder was. De nieuwe trui drager immers heet Roger Pingeon en de vedetten zullen heel erg hard moeten rij den in de naaste toekomst om hem de zes minuten voorsprong, die hij op weg naar Jambes verzamelde, uit de vingers te halen. De slag kwam hard aan, op de oevers van de Maas. Te vroeg nog is het, om nu al te stellen dat Jan Janssen de Tour verloren heeft. Maar vast staat, dat in de vijfde rit, die zonder twijfel de zwaarste was van de ronderitten tot nu toe, de Nederlandse kopman het grootste slachtoffer was van de verrassend uitge voerde aanval van de Franse nationalen. Juist Janssen, die een klimmer van on geveer gelijke klasse als Pingeon is, zal voor en tussen de bergen met zeer onver wachte manoeuvres moeten komen om ten minste Frankrijks „derde man" achter zich te houden. Geen wonder, dat Ray mond Poulidor meldde: „Ik ben uitermate tevreden." Met Pingeon in het geel en „Poupou" op de achterhand is de ronde van Frankrijk weer echt voor de Fransen geworden. En dat allemaal in een rit, die door zovelen als een soort „halve etappe" werd beschouwd. Een voorspel om tot de ploegentijdrit te komen. Maar een ouver ture die zulke hindernissen voor de uit voerenden leek op te werpen, mag niet verwaarloosd worden. En dat is gebeurd. Men had er in de karavaan niet eens voor gerepeteerd. Was dat wél gebeurd dan hadden diver se ploegleiders en renners zich tijdig op de hoogte gesteld van de nijdige klims in de Ardennen en van de slechte stukken weg, die de „Hel van het Noorden" soms bijna aanvaarden. Dan zou de verrassing wellicht niet zulke effecten hebben gehad. En had men de dag ervoor niet de hel doorkruist, dan zouden de onwillige spie ren misschien soepel zijn geweest. Dan zouden de helpers de energie hebben ge vonden om toch „te koersen". Het rijden waarom Jan Janssen in het peloton heeft gesmeekt. „Ach", zei Gerben Karstens, „hoe gaat dat? Weet je: die bochtige weg, daar begint het mee. De uitlopers zijn om de hoek en je ziet ze niet meer. Dat is moeilijk rijden. En dan verder: je denkt dat ze terugkomen, je denkt dat het zo'n vaart niet zal lopen. De ploegen zullen straks allemaal wel gaan rijden, speelt er dan door je hoofd. Wij, Nederlanders, hoeven het toch niet alleen te doen? Ja, en dan ga je zitten wachten, maar ze denken allemaal zo en dan komt er niets meer van. Bovendien, die etappe van gis teren zat ook nog in de benen, moet je rekenen." Eerste gedeelte vijfde etappe: 1. Pingeon (Fr.) 3.59.16 (met bon. 3.58.56); 2. Riotte (Fr.) 4.00.40 (met bon. 4.00.30); 3. Van der Vleuten z.t. (met bon. 4.00.35): 4. Schleck (Zwits.- Lux) 4.00.41; 5. Polidori (Primavera, It.) 4.00.43; 6. Van Looy (Belg.) 4.01.43); 7. Tosello (Primavera, It.) z.t.; 8. Peffgen (Did.) z.t.; 9. Van de Kerkhove (Rode Duivels, Belg.) z.t.; 10. Ignolin (Bleuets, Fr.) z.t.; 11. Gines- Garsia (Sp.) z.t.; 12. Letort (Bleuets, Fr.) z.t.; 13. Theillière (Coqs, Fr.) z.t.; 14. Manzaneque (Esperanza, Sp.) z.t.; 15. Van Schil (Rode Duivels, Belg.) 4.03.45; 16. Harings z.t.; 17. Delisle (Coqs, Fr.) z.t.; 18. Cadiou (Coqs) 4.05.38; 19. Schepers z.t.; 29. Poulidor (Fr.) z.t. 30. Gimondi (It.) z.t.; 31. Aimar (Fr.) z.t.; 36. Janssen z.t.; 46. Karstens 4.06.2; 55. Zil verberg z.t. 66. Haast z.t.; 72. Maliepaard z.t.; 103. De Roo z.t. Algemeen klassement: 1. Pingeon (Fr.) 23.51.52; 2. Polidori (Primavera) op 36 sec; 3. Riotte (Fr.) op 46 sec; 4. Letort (Bleuets, Fr.) op 2.35; 5. Peffgen (W.-Dld.) op 3.16; 6. Van Looy (Belg.) op 3.28; 7. Van der Vleuten (Ned.) op 3.29; 8. Manzaneque (Sp.) op 4.07; 9. Gines-Garcia (Sp.) op 4.16; 10. Spruyt (Belg.) op 4.26; 11. v. d. Kerkhove (Rode Duivels) op 4.36; 12. Ingnolin (Bleuets, Fr.) op 4.41; 13. Schleck (Zw.-Lux.) op 4.50; 14. Theillière (Coqs,) op 4.52; 15. Delisle (Coqs) op 5.02; 16. Tosello (Primavera) op 5.06; 17. Basso (Primavera) op 5.09; 18. Poulidor (Fr.) op 6.06; 19. Harings op 6.09; 20. Haast op 6.17; 26. e.a. Gimondi (It.) op 6.24; 28. e.a. Janssen op 6.26; 31. Karstens op 6.34; 32. Schepers op 6 39; 48. e.a. Jimenez (Sp.) op 7.12; 62. e.a. Zilverberg op 7.34; 67. De Roo op 7.45; 119. Maliepaard op 16.09. Puntenklassement: 1. Riotte (Fr.) 40 pnt.; 2. Karstens 36; 3. Reybroeck (Rode Duivels) 33; 4. Janssen 29 Ploegenklassement eerste gedeelte: 1. Frankrijk (Pingeon, Riotte, Poulidor) 12.05.34; 2. Primavera (It.) 12.08.04; 3. Bleuets (Fr.) 12.09.04; 5. Nederland 12.10.03. De Engelsman Peter Hill staakte de strijd. Bergklassement: 1. Jacqumin (Belg.) 8 pnt.; 2. Lebaube (Coqs) 5 pnt.; 3. Pingeon (Fr.) 4 pnt. Ploegentijdrit (17 km): 1. België 1.48.32; 2. Frankrijk 1.48.45; 3. Nederland 1.48.50; 4. Primavera 1.49.25; 5. Rode Duivels 1.49.40. Algemeen ploegenklassement: 1 Frank rijk 73.27.18; 2. Primavera 73.31.06 3. Neder land 73.34.39 Newcombe, die gisteren in het dubbelspel werd uitgeschakeld. Het relaas van Gerben Karstens dekt precies wat er in die vijfde rit is ge beurd: de vedetten Janssen en Gimondi zijn verrast, en knechten hadden de kracht niet om de schade te beperken. En dan zijn er de Belgen. Hadden die de uitlooppoging niet kunnen snoeien? Er zijn twee redenen waarom de Belgen dat niet hebben gedaan. Ten eerste: Rik van Looy zat bij de kopgroep. Men speelde met de gedachte dat de voormalige ..Kei zer van Herentals" in Jambes voor eigen publiek zou kunnen winnen. En ten twee de: de gele trui van Jos Spruyt werd op geofferd om zeker te zijn van het behoud van een andere renner. Martin van den Bossche namelijk smakte pijnlijk tegen de keien. Hij wilde niettemin de strijd niet staken en van dat ogenblik af stelden Frangois Cools en Guillame Driessens vrijwel hun complete ploeg in dienst van de gepijnigde renner. Met het gevolg dat niemand de arme Spruyt kon helpen bij het verdedigen van zijn trui. En Spruyt kon ook niet in zijn eentje een heel pelo ton naar vijftien goed rijdende vluchters sleuren. Het kwaad geschiedde allemaal na on geveer 55 km, toen de Spanjaard Gines Garcia de derde van een reeks aanvallen bekroond zag met assistentie van wat anderen. De Fransen Pingeon en Riotte van de nationale ploeg, Cadiou, Theilliè re, Ignolin en Letort van de B- en C-ploe- gen, de Duitsers Peffgen, de Luxembur ger Schleck, de Spanjaard Manzaneque, de uitermate felle Polidori, diens ploeg maat Tosello en uiteraard Rik van Looy sprongen naar zijn wiel. Op slag was een redelijk sterke groep geboren, waarin Van der Vleuten zich als enige Nederlandse renner bevond. Te weinig weerstand kon de eenzame Hollander bie den. En het peloton liet het vooilopig maar zo. Het kwaad sloop verder. Op een bijzonder steile klim, 40 km. voor de aan komst, begon Pingeon aan een solo. De Fransman reed uitstekend en hij mocht zich bovendien verheugen in de as*isten- tie van ploegmaat Riotte, die alle tegen aanvallen eerst pareerde en later afrem de. Zo sneuvelde ook de solo van Jos van der Vleuten. Het peloton, inmiddels, was ge slagen door al eerder gemelde redenen. De Amerikaanse meisjes hebben dins dag onafhankelijkheidsdag gevierd met een bijna volledig geslaagde greep naar de macht in het damesenkelspel van Wimbledon. De 23-jarige titelhoudster Billie-Jean King-Moffit opende het Ame- rika-festival met een overtuigende zege op de Britse Virginia Wade (7-5, 6-2), Kathy Harter (20) dunde het veld van geplaatste speelsters wat verder uit met een zege op de als zesde geplaatste Australische Lesley Turner (7-5, 1-6, 6-2) en de achttienjarige dreumes Rosemary Casals een pocketuitgave van haar vriendin Billie-Jean won met 7-5, 6-4 van Judy Tegart. Pas in de allerlaatste ontmoeting voor de kartfinales stuitte de Britse Ann Jones. (28 jaar) de Amerikaanse successenreeks door Mary Ann Eisel de baas te blijven (6-2, 4-6, 7-5). Slechts twee punten was de Amerikaanse van de zege verwilderd. Maar Groot-Brittannië stond pal achter de onversaagde Ann. De linkshandige speelster weerstond de crisis en won even later de partij toende blonde Ame rikaanse op een te korte lob de bal uit smashte (6-2, 4-6, 7-5). Voor de zesde maal in tien jaar schaarde Ann Jones zich bij de laatste vier maar ook ditmaal zijn de kansen om verder te komen ge ring. In de halve finales van donderdag wacht haar Rosemary Casals, het groot ste Amerikaanse talent sinds „Little Mo" Conolly. Het vorig jaar won Jones in de achtste finales van dezelfde tegenstand ster met 6-3, 6-2. Maar sindsdien heeft Casals zich op ongelofelijke wijze ont wikkeld. Als Billie-Jean King er niet was om haar titel te verdedigen, zou men Rosemary ongetwijfeld aanwijzen als de toekomstige kampioene. Het is verwon derlijk te zien hoe Amerika in een gene ratie twee speelsters bovendien goede vriendinnen van hetzelfde buitenge wone type heeft voortgebracht. Levens genieters van de tennisbaan zou men ze kunnen noemen. Hun sprankelend optre den zette het centre court dinsdag in vuur en vlam. Billie-Jean tegen Virginia Wade met haar gedurfd netspel, de nog kleinere Rosemary met een glanzend re pertoire van volley's, dropshots en grondstrokes. Vergeleken met deze kwik zilver figuurtjes bleken de hardslaande Virginia Wade en Judy Tegart t^aag. De grootste outsider, die ooit de halve eindstrijden van Wimbledon bereikte was ongetwijfeld nummer vijftien van de Amerikaanse ranglijst Kathy Harter. Na afloop van haar partij tegen Lesley Tur ner probeerde zij in het interviewkamer tje een redelijke verklaring voor haar overwinning te geven. „Na Wimbledon ben ik vorig jaar in Europa blijven spe len om geen angst meer te hebben voor tegenstandsters met bekende namen. Te- (Van onze sportredactie) Ajax heeft de 20-jarige Ton van Wijk van RBC een contract aangeboden Van Wijk is voorhoedespeler, althans bij de tweede divisieclub. PSV ging verder met het versterken van de ploeg door de 20-jarige Deense interna tional Bent Schmid Hansen voor twee jaar te contracteren. Hij is rechtsbuiten. Komend seizoen kan de volgende Eindho- vense aanval tegemoet worden gezien: Schmid Hansen, Senders, Van der Kuilen, en Graaumans. Go Ahead contracteerde de 24jarige Veenstra, die bij Vitesse in de voorhoede speelde. Go Ahead's voorhoedespeler Gerrie Kattestaart zal het komend seizoen naar alle waarschijnlijkheid uitkomen voor Monaco, de oude club van Bart Carlier. gen de jaarwisseling heb ik een paar weken doorgebracht bij Pancho Gonzales die mij een heleboel heeft bijgebracht". In hetherendubbel werd de eerste ge plaatste combinatie Newcombe-Roche ge wipt door de jonge Britten Peter Curtis en Graham Stillwell, die in de achtste finales in 5 sets hadden gewonnen van Koch-Mandarino. Zij zorgden voor een van de grootste sensaties met de zege 6-4, 4-6, 6-4, 3-6, 8-6. In het troosttoernooi hebben Astrid Suurbeek en Ada Bakker de derde ronde bereikt van het damesenkel. Astrid Suur beek won van de Spaanse Maria Aubet 6-0, 6-3 en Ada Bakker versloeg de Australische Suzan Alexander met 6-0, 3-6. 6-2. De eerste ronde van het jeugdtoernooi leverde Nederlandse overwinningen op: Fred Hemmes won in het herenenkel met 6-1, 6-2 van de Indiër Amritharaj en Ju dith Salomé bleek te sterk voor het Deense meisje Ekner 9-7, 6-0. Damesenkelspel kwartfinales: Kathy Harter (VS)—Leslie Turner (Austr.) 7-5, 1-6, 6-2; Ann Jones (G -B.)—Mary Ann Eisel (VS) 6-2, 4-6, 7-5; Rosemary Casals (VS)—Judy Tegart (Austr.) 7-5, 6-4; Billie Jean King (VS)Virginia Wade (G.-B.) 7-5, 6-2. Damesdubbelspel: Krantzcke/Melville (Austr) Behlmar/Reed (VS) 6-2, 6-0; Baksheeva/Dmitire- va (Rusl.)Emanuel/Godwin (VS) 7-5, 6-0. Gemengd dubbelspel: Tobin/Melville (Austr.) Bowrey/Turner (Austr.) 4-6, 9-7, 13-11; Truman/ Truman (G.-B.)Lejus/Baksheeva (Rusl.) 6-4, 7-5; Fletcher/Bueno Austr.)/Braz.)Pilic/Durr (J.sl./ Fr.) 9-7, 6-2; Maud/ Wade (Za/G.-B.) Taylor/ MacLennan (G.-B) 6-3, 7-5; Ruffels/Krantzcke (Austr.) Saul/Esmanuel iZa.) 1-6. 6-2, 6-3; McMillan/Van Zijl (Za.)Newcombe/Newcombe (Austr.) 6-2, 6-1. Herendubbelspel; Krishnan/Mukerjea (India) Leschly/Ulrich (Den.) 11-9. 9-11, 3-6, 6-2, 6-2; Bowrey/Davidson Austr.Graebner Riessen (VS) 6-1, 3-6, 7-5, 6-3. Na de tweede ronde van het toernooi om Leijnen 0-1, Muller-Lenstra 0-1, Weiss- het Nederlands schaakkampioenschap, dat Knol 14 -14 in Zierikzee wordt gehouden, hebben Frans 1 Engeland-Oostenrijk 1-1 (voorlopig), De- Kuijpers en Eddy Scholl de leiding. Kuü- nemerken-Zwitserland 2-1 (voorlopig), pers versloeg Bakker dinsdag met wit en Scholl kwam remise overeen met Van Scheltinga. Donner kon ook nu niet win nen. Hij moest de jonge Hans Ree remise toestaan. Ook Langeweg en Bouwmeester beslisten tot deling van het punt. Uitslagen van de tweede ronde: Kuijpers —Bakker 1-0, KrabbeRosenthal uitgest., ReeDonner remise. BoomgaardtZuide- ma afgebr., Van ScheltingaScholl remise, LangewegBouwmeester remise. West-Duitsland-België 3-0 (voorlopig), der de ronde: Nederland-Engeland 1-2 (voorlopig), ge detailleerd: Timman-Hartston 1-0, Leijnen -Keene 0-1. Lenstra-Whiteley afg. Knol- Perkins 0-1. België-Luxemburg l'/s-l'/s (voorlopig), Zwisterland-Duitsland M> -114 (voorlopig) Oostenrijk-Denemarken 0-2 (voorlopig) De stand na drie ronden luidt: 1. Dene marken 8 punten en 3 afg. 2. Duitsland a j 7 en 4, 3. Engeland 7 en 3, 4. Neder- en srhnll" U W^ntr°? vn:-H n Ui1JPfS land 5 en 2' 5 Zwitserland 4 en 4. 6. 4 Krahhe 1 pnt" 3' Zuldema 1 en 1 af«- Luxemburg 2-1, 7. Oostenrijk 1V2 en 5. 8. 4. Krabbe 1 (1), 5.-7. Bouwmeester, Lange- Releië 1' -> en 9 weg en Van Scheltinga 1, 8. Rosenthal h (1), 9.-11. Bakker, Donner en Ree Vt, 12. Boomgaardt 0 en 1 afgebroken. Dinsdag is in Den Haag het jeugdlan denschaaktoernooi voortgezet met de par tijen uit de tweede en derde ronde. De uitslagen luiden: tweede ronde: Lu- lemburg-Nederland 14-314, (gedetail leerd:) Milders-Timman 0-1, Mossong- Martin Vergay was de pikeur met het meeste succes gisteravond. Tweemaal kwam hij ais eerst over de meet op de Hilversumse baana Bos en Heideprijs: 1. Ever Queen M Vergay; 2. Donar Scotch: 3. Danieila Prelesjnik. Toto winn. 2.90 pl. 1.30. 1.50. 1.40 kop. 9.10 cov 4 70 trio 94.70. Vakantie-prijs (eerste afdeling): 1. Brahma- poetra S. J. Wagenaar jr. 1.22.6; 2. Adeltraut M 3. Pluto. Toto winn. 1.60 pl. 1.30, 1.80. 2.00 kop 2.60 cov. 4.70. RlTiera-prtjs: 1. Cunera M. v. d. Togt 1.25 7- 2. Duveltje van Akerendam; 3. Ballerine. Toto Winn. 4.80 pl. 1.80, 1.50. 2.70 kop. 10.00 cov 4 40 trio 252.60. Vakantieprijt (2de afd. 2020 m): 1. Bretteur P W. Wagenaar jr. 1.23.2; 2. Captain Double K.; 3. Zelos van Vredenhof. Toto winn. 1.90 pl. 1.40 1.70 kop. 3.80 cov. 3.7®. Costa Bravaprijs: 1. Crack Hollandia E. de Visser 1.24.2: 2. Zephyr Magowa; 3. Bov van Quick. Toto winn. 1.90 pl. 1.20. 1.60, 1.20 kop. 5.20 cov. 6.80. Zee en Strand prijs: 1. Etoile deQuinio J. Scholten 1.26.5; 2. Everett BS; 3. Cicero Wilkes J. Toto winn. 2.50 pl. 1.70, 2.20 cov. 5.10 kop 7 trio 34.80. Berg en Dal prijs (2000 m): 1. Dorothea M Vergay 1.25.5; 2 A Lady H.; 3. Dumas Z. Toto winn. 2.10 pl. 1.20, 5.90, 4.40 cov. 11.40 kop 4 60 Totalis»toromzet; S 197.089, (Van onze sportredactie) Mieke Sterk en Greet Versterre van Atmodes uit Haarlem en Marjan Thomas van DEM uit Beverwijk maken deel uit van de Nederlandse atletiekploeg, dames, die op 16 juli in Dresden uitkomt in de halve finale van de strijd om de Europa Cup. Mieke Sterk komt uit op de 80 me ter horden en op de 4 x 100 meter. Mar jan Thomas komt uit bij het hoogsprin gen. Greet Versterre is Nederlands ver tegenwoordigster bij het speerwerpen. De Nederlandse ploeg ziet er verder als volgt uit: 100 meter Wilma van der Berg (De Keien), 200 meter Truus Hen- nipman (Bataven), 400 meter Lia Louer (K. en K.), 800 meter Mia Gommers (Unitas), verspringen Corrie Bakker (Sagitta), discuswerpen Jet van der Gies- sen (Sliedrecht Sport), kogelstoten Els van Noorduyn (Sagitta), 4 x 100 metei Wilma v.d. Berg, Truus Hennipman, Cor rie Bakker en Mieke Sterk. Reserve is Ciska Jansen. Tegenstanders van Néderland zijn in Dresden: Oost-Duitsland, Hongarije, Bul garije en Italië. De nummers één en twee van de halve finalewedstrijden, er wor den ook ontmoetingen gehouden in Oslo en Wuppertal, plaatsen zich voor de fina le, die 15 september in Kiev wordt ge houden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 13