Brown legt op politiek nadruk aspect Dr. Vondeling geopereerd OMEGA VAN NIEL Agenda voor Haarlem en de IJmond en bondig 'S WERELDS GROOTSTE VLIEGTUIG OP SCHIPHOL BRITTEN BIJ DE EEG Rede in Den Haag m Kantoorbediende krijgt zes jaar Joegoslaven van zakkenrollerij verdacht Ruim halve ton op giro 9575 Critiek in Senaat op Amerikareis Tweede Kamerleden Schiphol doorstaat krachtproef met mammoet-DC-8 Hagenaar op zebra aangereden Jarenlang aan meter geknoeid; 2000,- boete Duitser in Utrecht verdronken Stabiel weer WOENSDAG 5 JULI 196 7 2 (Van onze correspondent) DEN HAAG. Groot-Brittannië zal de doeleinden en de verplich tingen van de Europese verdragen naar letter en geest aanvaarden. Dit heeft George Brown, de Britse mi nister van Buitenlandse Zaken, gis termiddag verklaard in een krachtr£~ toespraak tot de ministerraad van de Westeuropese Unie in Den Haag. Door Engelands toetreding tot de Europese gemeenschappen zullen volgens Brown slechts veranderingen in di mensie plaats hebben: een grotere ge meenschap, een machtiger en meer invloedrijk Europa. Frankrijk gereserveerd V erder europese landen. Jaar stilstand mmm-i WÊÊÊ Poging tot moord en abortus Rampenfonds Miljoenste in paviljoen van Nederland op Expo Doden in het verkeer Haarlem Velsen-1J muiden ie es es Zürich Brown besteedde in zijn drie kwartier durende rede verder onder meer aan dacht aan Engelands specifieke proble men, zoals de belangen der Gemenebest- landen en de markt voor varkensvlees en Browns verklaring is door zijn colle ga's, van wie alleen de Fransman Couve de Murville zich door een staatssecreta ris liet vervangen, met instemming be groet. Alleen de Franse staatssecretaris, Bettencourt, heeft zich in een speechje van drie minuten beperkt tot een formeel en gereserveerd antwoord. Minister Luns. die de vandaag geëindig de tweedaagse bijeenkomst leidde, noem de vooral het feit, dat de Britten alles, wat tot dusver tot stand is gekomen in de Europese gemeenschappen, aanvaarden; zeer belangrijk. Browns rede. aldus de Nederlandse bewindsman, heeft de onder handelingen weer naderbij gebracht. Voor het officiële begin daarvan zal echter ten minste moeten worden gewacht tot de Europese Commissie in september haar advies heeft uitgebracht. Nadrukkelijk betoogde de Britse be windsman dat zijn land niet voorname lijk om economische redenen aansluiting zoekt bij de landen van de EEG. „Enkele van de belangrijkste overwegingen voor ons zijn van politieke aard", aldus Brown, In wiens visie de politieke eenheid in Europa zich niet beperkt tot de landen die er nu bij betrokken zijn. Groot-Brit-Britse pers wordt opgemerkt dat tannië wenst zo spoedig mogelijk een Browns rede die in Londen in de vorm werkelijk effectieve politieke eenheid tot van een. witboek is gepubliceerd, veel stand te brengen met de andere West- verder «mS dan v°"«e Britse verklann- De onderhandelingen over toetreding van Groot-Brittannië tot de gemeen schappen wenst de Britse regering zo be perkt en zo kort mogelijk te houden. Omdat zowel „de zes" als Engeland een overgangsperiode nodig zullen heb- gen, met name wat betreft de overgangs periode van twaalf maanden. Brown maakte geen melding van de monetaire problemen en van de kwestie van sterling als reserve-valuta, welke waarschijnlijk speciale regelingen ver eisen. In Londen staat men op het stand punt dat men op deze punten de EEG volledig tegemoet zal kunnen komen. De Times merkt op, dat Engeland niet enkel door „flankbewegingen" de Franse ben om de gevolgen van een vergrote tegenstand zal overwinnen. Nodig zal gemeenschap te verwerken, stelde z^n een confrontatie met de kern van de Brown echter^ v°or dat na afsluiting argumenten. Hiermee heeft Brown een begin gemaakt. De moeilijkheid is, dat de Fransen er aan twijfelen of de Britse politieke doel einden dezelfde zijn als die van hen. Op dit punt bleef Brown vaag, zich bepalende tot algemeenheden. M&iv\.;t s vN s \S. \- - viSyi" liffi?o -?j van die onderhandelingen een jaar van stilstand in acht zou worden genomen. Die tijd zou dan voor andere kandida ten voor lidmaatschap of associatie (de E.V.A.-landen en Ierland) kunnen wor den benut om onderhandelingen ii Brussel af te ronden. Dit voorstel betreft niet alleen de EEG, maar ook Euratom. Brown sprak voor wat de derde gemeenschap, de EGKS betreft, over „slechts een beperkte aanpassings periode". (Van onze correspondent) UTRECHT. De Utrechtse rechtbank heeft gisteren een 47-jarige gehuwde Utrechtse kantoorbediende veroordeeld tot zes jaar wegens abortus en poging tot moord op een meisje van zijn kantoor. Tijdens een zitting met gesloten deuren had de officier van justitie, mr. J. C. van den Berg, twee weken geleden tien jaar met aftrek gevorderd. De kantoorbedien de zit reeds ruim een jaar in voorarrest. Zijn vrouw heeft hem alles vergeven. De man had vergeefs getracht de zwan gerschap van zijn vriendin te verstoren. Naderhad had hij getracht haar te be wegen zestien pillen te slikken die abor tus zouden opwekken. Later bleek, dat het slaappillen waren. De man had het meisje een briefje laten schrijven „voor het geval complicaties zouden optreden", dat als afscheidsbriefje en ontlastende verklaring ten opzichte van hemzelf zou kunnen worden beschouwd. De politie in Rotterdam heeft vier Joe goslavische toeristen gearresteerd. Zij worden ervan verdacht, vorige week in Amsterdamse en Rotterdamse warenhui zen ongeveer veertig maal zakken te hebben gerold. Hun buit zou bijna vier duizend gulden hebben bedragen. De Joegoslaven twee echtparen tussen 19 en 29 jaar ontkennen. Een 25-jarige Rotterdamse huisvrouw heeft een grote rol gespeeld in deze zaak. In de Rotterdamse Bijenkorf merk te zij, dat een onbekende vrouw zich tot tweemaal toe nogal hardhandig tegen haar aandrong en zich daarna snel ver wijderde. Even later ontdekte de Rotter damse dat haar tas openstond, waaruit haar portemonnee met ruim honderd gul den was verdwenen. Zij bracht de ver dwijning van de portemonnee in ver band met het vreemde gedrag van de vrouw in de Bijenkorf en toen de Rot terdamse deze vrouw even later op de Coolsingel, in gezelschap van een ande re vrouw, terugzag, volgde zij haar. De twee liepen, zich niet bewust dat ze wer den gevolgd, binnen bij C. en A. Daar betrapte de Rotterdamse één van de twee dames bij een poging de sluiting van een handtas van een winkelende vrouw te openen. De politie werd ge waarschuwd. Deze hield kort daarop de Joegoslavische vrouwen aan. Een uur la ter volgde de arrestatie van haar man, haar broer en diens echtgenote. Op girorekening 9575 van het Rampen fonds zijn gisteren 1109 stortingen binnen gekomen met in totaal een bedrag van 35.439,08. Het totaal aan binnengeko men giften bedraagt thans 56.414,17. Premier Wilson heeft gisteren in het Lagerhuis Browns rede het equivalent genoemd van de openingsverklaring van Edward Heath voor de mislukte eerste ronde van Engelands pogingen het EEG- lidmaatschap te verwerven. (Van onze correspondent) GRONINGEN De toestand van dr. A. Vondeling is redelijk. De oud-minis ter is zaterdag in het Bonifaciushospitaal in Leeuwarden opgenomen na een auto ongeluk waarbij hij en zijn echtgenote betrokken waren. Dr. Vondeling, die een heupfractuur en verwondingen aan het gezicht opliep, is gisteren geopereerd. Hij heeft een rustige nacht gehad. Hoe lang hij nog in het ziekenhuis zal moeten blij ven is niet bekend; in ieder geval nog wel enkele weken. Ook mevrouw Von deling, die met een zware hersenschud ding en vleeswonden naar het ziekenhuis werd vervoerd, maakt het naar omstan digheden goed. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Eerste Kamerle den Meester (P.v.d.A.) en Snoek (B.P.) hebben gisteren critiek geoefend op de excursie die 30 leden van de Tweede Ka mer op uitnodiging van de K.L.M. heb ben gemaakt naar de Amerikaanse Boeingfabriek. De heer Meester zei het prachtig te vinden dat het de K.L.M. weer goed gaat, maar de uitnodiging aan zo'n grote groep parlementariërs vond hij „feestelijk overtrokken". „Moet het parlement dergelijke uitno digingen accepteren?" zo vroeg hij. Is dat niet strijdig met de onafhan kelijkheid van de volksvertegenwoordi ging?" Ook vond de heer Meester dat een kleine commissie zich evengoed op de hoogte had kunnen stellen. De heer Snoek sloot zich bij deze woor den aan. Volgens hem ging de K.L.M. met de uitnodiging „langs de rand van de afgrond der beïnvloeding". Hij vroeg of het niet beter was dat het rijk de reis alsnog betaalt. Deze critiek werd geuit bij een nogal vrijblijvende bespreking van de begro ting van Verkeer en Waterstaat van vo rig jaar, ingediend door een vorige rege ring. Minister Bakker ging er niet op in. Het Nederlandse paviljoen op de We reldtentoonstelling in Montreal heeft gis teren de miljoenste bezoek(st)er ont vangen. Het was een onderwijzeres uit Montreal, mej. Vivian Mann, in gezel schap van haar broer. Beiden ontvingen uit handen van de commissaris-generaal der Nederlandse afdeling enkele geschen ken. ADVERTENTIES Grote Houtstraat 86 - Haarlem Telefoon 10371 - Speciaalzaak sinds 1883 Het grootste passagiersvliegtuig dat ooit in Nederland landde, een verlengde versie van de DC-8, is gisteren op de nieuwe luchthaven Schiphol aangekomen. De DC-8-61f van de Amerikaanse char termaatschappij Trans International Air lines, met 264 Amerikaanse toeristen, 7 stewardessen en 6 bemanningsleden aan boord, betekende voor de nieuwe lucht haven een goede oefening met het oog op de nog dit jaar door de KLM in ge bruik te nemen verlengde DC-8-toestel- len. Het nieuwe Schiphol heeft de proef glansrijk kunnen doorstaan. Hoewel het grote vliegtuig slechts op één aviobrug werd aangesloten het ligt in de bedoe ling dat de nieuwe KLM-toestellen in de toekomst van twee bruggen tegelijk ge bruik maken duurde het nog geen kwartier voordat alle 264 passagiers de machine hadden verlaten. Veertig minu ten nadat de eerste passagier op Neder landse bodem stapte, passeerden de laat- te toeristen met hun bagage de nauwe lijks controlerende douane. De DC-8-61, de eerste verlengde ver sie, is ongeveer 11 meter langer dan de gebruikelijke DC-8 en heeft daarmee een totale lengte van 57 meter. Gisteren landde het grootste vlieg tuig ter wereld, de Douglas DC-8- 61, op Schiphol. De machine had 264 Amerikaanse onderwijzers aan boord. Zij gaan een rondreis door Europa maken. De reuzen-Douglas is ruim vijftig meter lang. Dit exemplaar behoort aan de Ameri kaanse chartermaatschappij „Trans International Airways". De 61-jarige F. Kramer uit Den Haag is gisteren op een zebra in zijn woon plaats aangereden door een auto, be stuurd door een 30-jarige man uit Vlaar- dingen. De voetganger overleed in het ziekenhuis. Een 68-jarige wijnhandelaar in Dor drecht, die niet minder dan 23 jaar het elektriciteitsbedrijf had benadeeld door aan zijn elektriciteitsmeter te knoeien, is tot 2000,- boete veroordeeld. Er 5000,- boete tegen hem geëist. In 1944 had een Duitse soldaat hem ge leerd hoe hij zijn elektriciteitsmeter lang zamer kon laten draaien waardoor deze veel minder aanwees dan er aan stroom verbruikt was. Pas in 1954 had het elec- triciteitsbedrijf, toen de meter werd ver vangen, de knoeierij ontdekt, maar de wijnhandelaar ongemoeid gelaten. Deze In het ziekenhuis te Tegelen overleed de 69-jarige M. P. M. H. Brouwers uit Beesel. Hij was op de Rijksweg Venlo- Roermond uit een autobus gestapt en bij het oversteken van de weg door een auto aangereden. In Leeuwarden overleed in het zieken huis de 34-jarige W. Rauwerda uit Lytse- wei onder Drogeham, twee dagen nadat hij met zijn auto tegen een lantaarnpaal was gebotst. Hij laat een vrouw en drie kinderen na. In Kollum (Fr.) is de 16-jarige G Hoekstia door onbekende oorzaak met zijn bromfiets tegen een boom gereden was op s^ag dood- In Utrecht kwam de 35-jarige motorrij der J. Timman uit Bilthoven om het le ven. Hij week uit en viel en werd over reden door een wiel van een vrachtwagen combinatie, toen de vrachtwagen chauf feur een voor hem rijdende wagen ging in halen. De chauffeur had de motorrijder niet gezien. In Hoenkoop is de 14-jarige Elizabeth was Boere voor het ouderlijk huis, toen zij linksaf sloeg, door een auto geschept. Het meisje overleed in het ziekenhuis aan haar verwondingen. In Nijmegen is de 37-jarige stationsas sistent C. J. Drinkwaard aangereden door een sneltrein toen hij de rails tussen twee perrons wilde oversteken. Hij was op slag dood Op de kronkelweg door de duinen van de Wassenaarse Slag naar het dorp Was- vatte daardoor moed om ook de nieuwe senaar is een motorfiets met drie jon- meter te „bewerken". Dit kwam onlangs bij een controle aan het licht. Het elektriciteitsbedrijf had becijferd dat het voor ongeveer 2200,- was be nadeeld. Het zal de wijnhandelaar alsnog een rekening voor dit bedrag presenteren, zodat zijn geknoei hem nu op 4400,- komt te staan. Zwartkijkers. Bij een steekproef van de PTT is gebleken dat in de Limburgse gemeente Helden 548 radio- en tv-bezit- ters geen luister- of kijkgeld betaal den. gelui op de linkerweghelft tegen een NZH-bus gebotst. De 19-jarige Duitse motorrijder H. Baudner en de 17-jarige Mariette Rijkers uit Wassenaar waren op slag dood. Een 16-jarige jongen uit Wassenaar werd zwaar gewond. Op de weg van Bakel naar Aarle-Ri- xel werd de 72-jarige wielrijder F van Falier uit Helmond aangereden door een achteropkomende auto. De bejaarde man was op slag dood. In Beuningen kwam de 31-jarige H. J. Koekkoek uit Denekamp om het leven. Hij werd aangereden door een auto toen hij met zijn bromfiets de weg overstak. J, V. v Grote of Sint Bavokerk, Orgelweek Hol land Festival: vandaag, 20 u.: Concert van de deelnemers aan de improvisatiewed strijd; donderdag, 20 u.: Concert door de juryleden. Ned. Herv. Kerk, Zandvoort, vandaag 20.30 u.' Concert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solisten: Jan vpn den Berg (fluit) en Rylke van der Heide (hobo). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De grote goudroof", a.l. Van donderdag af 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Die rare, gekke rotkat", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Django", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de wassen beelden", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Jerry Cordon beukt er op los" 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, sa men thuis", a.l. Minerva, vandaag 20 u.: „La dolce vita", 18 j. Van donderdag af 14.30 u.: „Charlie Chaplins kolderparade", a.l.; 20 uur: „De whisky-karavaan", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Sex-hap- pening". 18 j. Van donderdag af 14 en 16.15 u.: „Sandy de zeehond", a.l.; 19 en 21.15 u.: „De wonderdokter", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De wurgende shawls", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De rimboestrijders van Nai robi", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Pierrot le fou", 14 j. Van donderdag af 14.15 uur: „Elsa, dochter der natuur", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Maar toen van de zomer", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): Tot en met 30 juli fototentoonstelling van Sanne Sannes. Dagelijks van 10-17 u. Op zondag van 13- 17 uur. Vleeshal (Grote Markt): Tot en met 30 juli „Fotointernationale '67", expositie van foto's uit Frankrijk, Oostenrijk, Tsjechoslowakije en Haarlem. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u.en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum. (Spaarne 16): Per manente expositie van schilderijen, fos sielen, mineralen en historische natuur kundige instrumenten. Geopend op werk dagen, behalve maandag van 10-17 u. De eerste zondag van de magnd van 13 tot 17 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Tot 22 juli expositie van werken van Frans Jansen. Dagelijks van 10-20 u. Op dinsdag geslo ten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan): werk van de Haarlemse Haagse en Bergense school. Dagelijks van 10 tot 17 uur en zondags van 13 tot 17 uur. Dagelijks (ook zondags) van 14-17 uur en van 19-21 uur. Atelier Loeloedia, (KI. Houtstraat 86 Tot 15 juli expositie van tekeningen, schilderijen, collages en weefsels van Dorien Meijer-Melis. Dagelijks (ook zon dags) van 14-17 en 19-21 uur. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tot half juli expositie van ikonen, klok ken en androïden van Antje Ypelaar. Da gelijks van 9.30 tot 18 u. Op zondag en maandag gesloten. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zaterdag van 9 tot 12 u. Op zon- en feestdagen gesloten. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemen- daalseweg 158, Overveen)Tot en met 8 juli: Expositie van schilderijen en mono typen van An Biesiot, keramiek van Elisa beth Gerst, reliëf van Dick Loef en gra fiek van Cees Vlag. Dagelijks van 14 tot 17 uur. Galerij Judasoog, (Westkolk, Spaarn- dam). Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Sociëteit Duysterghast (Zandvoort): Tot en met 30 juli expositie van de Utrechtse kunstenaar Rien van Markus. Zaterdag en zondag van 14 tot 16 uur. DIVERSEN De Ark (Nieuw Heiligland), vandaag 20.30 u.: optreden van Madeion Michel en Dick Snoeks (Amerikaanse folksongs). Raadhuis Halfweg, vandaag 19.30 u.: ge meenteraadsvergadering Haarlemmerliede. Linnaeushof, Bennebroek. Tot en met ok tober: openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Openluchttheater Bloemendaal, donder dag 14.30 u.: Show met Swiebertje, Brom snor en Dikke Deur. WOENSDAG 5 JULI City, 20 u.: „Ik, een vrouw". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid: expositie werk van Kees Vis, dagelijks van 10 tot 18 u. en van 19 tot 21 u.; zondags van 13 tot 17 u. De tentoon stelling duurt tot 10 juli. DONDERDAG 6 JULI City, 20 u.: „De wraak van een verdach te". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid: expositie werk van Kees Vis, dagelijks van 10 tot 18 u. en van 19 tot 21 u.; zondags van 13 tot 17 u. De tentoon stelling duurt tot 10 juli. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. Hoofdagent veroordeeld. De Haagse rech- bank heeft een 47-jarige Haagse hoofd agent tot 500 boete veroordeeld we gens het aannemen van giften voor het intrekken van bekeuringen wegens ver boden parkeren. Een 30-jarige winke lier werd eveneens veroordeeld tot 500 boete wegens omkoping van de poli tieman. Uitgewezen. Drie Rotterdamse zakenlie den zijn door de rechtbank in Praag tot uitwijzing veroordeeld. Zij werden er van beschuldigd 64 armbandhorloges het land binnengesmokkeld te hebben. Zij boden deze horloges, naar schatting van vijfentwintig tot honderd gulden waard, ten verkoop aan voor 200 tot 275. Van de opbrengst wilden zij Tsjechoslo- waakse sportartikelen kopen, die het land uit moesten worden gesmokkeld. Nederlands in Polen. In het najaar zal in Polen aan de universiteit van Wroc law het vroegere Breslau -worden begonnen met een lectoraat in de Ne derlandse taal. Dit lectoraat zal wor den geleid door dr. Norbert Marciniec, die in Nederland heeft vertoefd om de taal te leren. Hij kreeg van de Neder landse regering een beurs om aan de universiteit van Amsterdam te stude ren. Overspannen. Aan boord van de drijven de piratenzender Radio 277 (vroeger Radio Dolfijn) heeft een van de circa twintig bemanningsleden, vermoedelijk in overspannen toestand, de 37-jarige kapitein Luke Hurst aangevallen. Van ochtend zijn uit Harwich een reserve- kapitein en een ander bemanningslid naar het radioschip vertrokken. Door het incident moesten de uitzendingen gisteravond om 10 uur worden gestaakt. De 26-jarige Duitser Hans Karei Wein- mann uit Stuttgart is in Utrecht ver dronken. De man zat, gekleed in een zwembroekje, op de walkant toen een pleziervaartuig passeerde. De schipper hoorde korte tijd later „Hilfe' 'roepen, keerde om en zag dat de man in het zwembroekje verdwenen was. Hij waar schuwde de politie, die na enige tijd ver geefs dreggen het duikersteam Nautilus te hulp riep. Later vonden de drie dui kers het lijk van de Duitser onder een brug. De politie heeft de indruk, dat de man zijn evenwicht heeft verloren en door de sterke stroming is meegesleurd. MWWWWWWWWWWVIfWIMVtAWWWVWIWWWtfMflRAflilfWWVWWi Het KNMI deelt mee: In een groot deel van West-Europa staat het weer onder invloed van een omvangrijk gebied van hoge luchtdruk, dat zich van de Golf van Biscaye via Frankrijk tot aan Polen uit strekt. Samenhangend hiermede volgen de depressies van de oceaan die in het algemeen geen grote activiteit ontplooien een noordelijke koers en kunnen de bijbehorende frontensystemen nauwelijks tot onze omgeving doordringen. In de hogere luchtlagen wordt het komende et maal warme en droge lucht aangevoerd. Verwacht wordt dat de nog aanwezige bewolking grotendeels zal oplossen. Voor al in het binnenland kunnen de tempera turen tot hogere waarden oplopen, maar langs de kust zal bij zwakke wind van zee de temperatuur weinig verandering on dergaan. WERKRAPPORTEN Maximum en minimum- M 1 B temperaturen TS v' CV c 5 c a c g binnen- en buitenland O <c c Den Helder zw. bew. zzw 18 12 Ypenburg zw. bew. wzw 19 14 Vlissingen geh. bew. zw 18 14 Eelde regenbui zzw 19 6 De Bilt zw. bew. z 19 13 Twente zw. bew. windst. 19 7 Eindhoven geh. bew. windst. 18 12 Z.-Limburg zw. bew. zw 19 10 Helsinki licht bew. w 22 11 Stockholm half bew. w 20 11 Oslo onbewolkt windst. 15 8 Kopenhagen licht bew. w 19 11 Aberdeen onbewolkt windst. 18 6 Londen zw. bew. windst. 19 13 Amsterdam zw. bew. z 18 13 Brussel half bew. windst. 20 9 Luxemburg onbewolkt no 21 10 Parijs onbewolkt windst. 21 8 Bordeaux zw. bew. nno 25 16 Grenoble zw. bew. windst. 26 17 Nice zw. bew. n 25 19 Berlijn licht bew. nnw 21 13 Frankfort zw. bew. nno 22 15 München licht bew. ono 20 13 zw. bew. nnw 22 15 Tenève zw. bew. w 24 13 Locarno half bew. windst. 29 16 Wenen zw. bew. nw 25 16 Innsbruck zw. bew. windst. 22 12 Belgrado geh. bew. w 31 17 Athene onbewolkt w 32 22 Rome mist windst. 30 19 Barcelona licht bew. n 27 19 Madrid onbewolkt windst. 32 12 Mallorca onbewolkt windst. 30 18 Lissabon onbewolkt nnw 15 14 Donderdag 6 juni Zon op 4.27 uur; onder 21.01 uur. Maan op 2.35 uur; onder 20.47 uur. Maanstanden Nieuwe maan 7 juli 18.00 uur Eerste maan 14 juli 16.53 uur Volle maan 21 juli 15.39 uur Laatste kwartier 29 juli 13.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 5 juli Hoog water 1.56 uur en 14.22 uur. Laag water 9.45 uur en 22.19 uur. Donderdag 6 juni Hoog water 2.36 uur en 15.03 uur. Laag water 10.32 uur en 23.02 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i« 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2