Uitspraak van de Kroon met landelijke consequenties Ouders van invalide kinderen hebben recht op steun Kleuter op fietsje door vader aangereden Stroman nam examen af Aaaaaardbeien volop smullen!! Agenda voor Haarlem en de IJmond en bondig VEL Weldoorvoede snoekbaars Fa. B. ENGELENBERG Maastricht wees verzoeken ten onrechte af Legerorder niet uitgevoerd in Ossendrecht Vier jaar voor overval op postkantoor Hartaanval tijdens het zwemmen Prins bezoekt zijn zieke moeder School in Winsum krijgt nu toch televisie Speedboot vernielt kano en vaart door Morgen nog warmer DONDERDAG 6 JULI 1967 2 Militairen protesteren „Kouwe drukte" j#n>DRAKA Duitse deserteur meldde zich bij de politie DODEN IN HET VERKEER Kroon vernietigt afwijzend besluit van gemeenteraad Haarlem Beverwijk Heemskerk I elsen-IJmuiden OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN SUPER STORK 7000 schuurmachines .r.-r-nnnnnW¥innl)w =1 ie is (Van onze correspondent) MAASTRICHT. Het gemeentebestuur van Maastricht zal aan de ouders van Maastrichtse (gehandicapte) leerlingen van de Mytylschool „St. Raphaelin Maastricht en het „St. Franciscusoord" in Valkenburg via de Bijstandswet hulp moeten geven voor de kosten van fysio-therapeu- tische behandeling. Dit heeft de Kroon na een bijna drie jaar lange proce dure beslist. Een dolgelukkig voorzitter Frans Das sen van de Stichting ter Behartiging van de Belangen van het Gebrekkige Kind in Maastricht kreeg gisteren de zeven pagina's tellende beschikking die conse quenties heeft voor vele gebrekkige kin deren in Nederland. De eerste aanvraag voor de onderha vige hulp werd nog vóór 1 januari 1965 door het stichtingsbestuur namens de ou- (Van onze correspondent) OSSENDRECHT De commandant van de legerplaats Ossendrecht heeft een legerorder, waarbij bepaald werd dat de reveille voor de soldaten naar half zeven en het avondappèl naar elf uur zijn ver plaatst, naast zich neergelegd. In de legerplaats Ossendrecht moeten de mili tairen nog steeds om kwart voor zes op staan. Het avondappèl wordt al om tien uur gehouden. De legerorder, waarbij deze tijden gewijzigd werden, is reeds eind mei uitgegaan. De Vereniging van Dienstplichtige Militairen, die dit mede deelt, heeft tegen deze gang van z.aken protest aangetekend bj de minister van Defensie. Volgens de V.V.D.M. zouden oojc in andere legerplaatsen, beteringen van de positie van de dienst plichtige militairen nog niet uitgevoerd zijn. „Een hoop kouwe drukte en eigenlijk voor niets". Zo karakteriseerde kolonel H. Schaeffer, commandant van het Depot Ar tillerie in Ossendrecht de beschuldiging van de Vereniging voor Dienstplichtigen dat hij een dienstorder zou hebben gene geerd. Deze order was in mei uitgegaan naar alle legeronderdelen. De chef van de Generale Staf had daarin verordonneerd dat 't tijdstip van reveille voortaan over al om half zeven moest zijn. Het afwij ken ervan kon evenwel om redenen van praktische aard worden toegestaan. In Ossendrecht bleef het tijdstip van op staan evenwel volgens de vereniging op kwart voor zes gehandhaafd. Een verontwaardigde kolonel zei daar over: „In de eerste plaats is de reveille niet om kwart voor zes maar om zes uur. Uiteraard kon ik afwijken van de dienstorder, omdat de dienstplichtigen, al lemaal jongens die zo'n zeven weken in dienst zijn, nog lang werk hebben met wassen, scheren, kamer opruimen ed.d. Dat ik een order zou hebben genegeerd is waanzin. Een deel van de jongens, die al in de voortgezette opleiding zitten en in Bergen op Zoom zijn gelegerd, staan wel degelijk op dat tijdstip op. Maar die zijn aan het tempo gewend". Maar het is al lemaal drukte om niets. Over enkele da gen wordt het Depot Ossendrecht opge heven in het kader van de diensttijd ver korting. Alle rumoer is slechts voor ze ven dagen". (De diensttijd verkorting houdt o.m. in dat de dienstplichtigen niet eerst in de depots worden opgevangen voor hun basisopleiding maar rechtstreeks naar de onderdelen gaan, waar ze hun gehele diensttijd zullen blijven). ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! Een 23-jarige monteur en een 24-jarige lasser uit de hoofdstad, die op 23 septem ber de roofoverval op het hulppostkantoor In Duivendrecht pleegden, zijn door de Amsterdamse rechtbank ieder veroor deeld tot vier jaar gevangenisstraf. Er was vijf jaar tegen hen geëist. Van de buit van ruim 10.000 gulden is niets meer Bij de politie in Halfweg meldde zich gisteravond een 24-jarige Duitser uit Frankfort, die voor de derde maal uit het Duitse leger was gedeserteerd. De man, die sinds zijn laatste desertie lan ge omzwervingen heeft gemaakt door Griekenland en Zwitserland, had, toen hij in Nederland verbleef, geen geld meer. In arren moede meldde hij zich toen bij de politie. De Duitser werd ingesloten en ia vanmiddag over de grens gezet. ders van (toen) elf leerlingen van „St.- Raphaël" ingediend. Op 26 februari 1965 wezen B. en W. van Maastricht dat verzoek af. De weigering steunde op de overweging, dat de fysio- therapeutische behandeling door de alge mene ziekenfondsen moet worden be taald. Als die vergoeding de kosten niet dekt, zo redeneerden B. en W. van Maastricht kunnen bijkomende kosten voor aparte voorzieningen niet worden ge rekend tot de noodzakelijke kosten van bestaan. „Het ging toen om 60 gulden per maand per pupil. Dat is in totaal nog geen tienduizend gulden per jaar", zegt Frans Dassen. Er volgde een bezwaarschrift en weer een nieuwe afwijzing van Maastrichts hoogste bestuurscollege. Dat was op 26 mei 1965. B. en W. van Maastricht: „De fysio-terapiekosten zijn een onderwijs technische aangelegenheid. Het ministe rie van onderwijs heeft daarvoor een uit puttende regeling getroffen. Dat de daar in gehanteerde normen niet aan de ver langens van het stichtingsbestuur vol doen, mag geen reden zijn om kosten van door een instantie niet noodzakelijk geachte voorzieningen ten laste van een andere (overheids) instantie te brengen". Een beroep op Gedeputeerde Staten van Limburg had meer succes. Op 22 november 1965 verklaarde het provinci aal college het beroep gegrond. De ge meente Maastricht ging toen op haar beurt in beroep bij de Kroon. In de beslissing van de Kroon in deze principiële zaak wordt gezegd, dat de aan fysio-terapeutische behandeling verbon den kosten niet zijn aan te merken als onderwijskosten en dat de kosten (voor zover zij niet door ziekenfondsen wor den gedekt of zelf gedragen kunnen wor den) tot de noodzakelijke kosten van het bestaan moeten worden gerekend, waar voor hulp ingevolge de Bijstandswet moet worden verleend. „B. en W. van Maastricht", aldus de beschikking „hebben ten onrechte collec tief afwijzend beslist, zonder een onder zoek naar de financiële omstandigheden in elk apart geval in te stellen". Duikers hebben het stoffelijk overschot geborgen van de 43-jarige heer H. A. Maathuis, leraar te Deventer, die maan dag verdween bij het zwemmen in een klein meer bij Höchstadt in Zuid-Duits- land. De heer Maathuis was met vrouw en kinderen op vakantie. Uit sectie bleek, dat hij tijdens het zwemmen een hartaanval heeft gekregen. De vierjarige Johan Baets is in zijn woonplaats, Grathem (L.), aangereden door een vrachtauto, bestuurd door zijn vader. Het kind was op slag dood. Het ongeluk gebeurde toen de zwaar beladen vrachtauto achteruit de weegbrug op werd gereden. Daar reed het kind op zijn In Losser werd de 31-jarige H. J. Koe koek uit Denekamp door een personen auto aangereden. Hij overleed onmiddel lijk. De vijfjarige Arno Veldman is in Balk (Fr.), toen hij de rijweg opliep, door een personenauto aangereden. Het kind was op slag dood. De 67-jarige fietser H. D. Hungerink uit Hengelo werd op de weg Borculo- Hengelo, toen hij wat begon te slingeren, door eon auto aangereden. De wielrijder werd over de kap van de auto geworpen en kwam in een sloot terecht. Hij over leed direct. In Groningen is de 55-jarige L. van Hoorn uit die stad, toen hij per fiets een verkeersweg kruiste, aangereden door een auto en om het leven gekomen. De 34-jarige F. Stessen uit Geleen is overleden aan de verwonding jen, opge lopen bij een verkeersongeluk in de Ju- lianatunnel aldaar. Hij werd, fietsend naast een andere wielrijder, aangereden door een busje. In Geleen kwam voorts het zesjarige jongetje J. de Jong om het leven. Het werd door een auto aangereden, toen het met zijn autoped de rijbaan opreed. Het driejarige jongetje W. F. Biemans uit Lieshout is, toen het van achter een landbouwtrekker de weg opliep, aange reden door een auto en dodelijk gewond geraakt. Ir) het Academisch Ziekenhuis te Lei den is overleden de vijftienjarige jongen R. v. d. Poel uit-Den Helder, die in de nacht van zondag op maandag betrokken was bij het ongeluk met de auto, die op rijksweg 9 in de gemeente Velsen uit de bocht vloog en door een vangrail in tweeën werd gezaagd. Prins Bernhard heeft gisteren per heli kopter een bezoek gebracht aan zijn moe der op kasteel Warmelo te Diepenheim. De gezondheid van prinses Armgard laat reeds enige tijd te wensen over. De heli kopter landde op een weide nabij het kasteel. De prins bracht ongeveer twee uur bij zijn moeder door. De politie in Heimond heeft proces verbaal opgemaakt tegen drie inwo ners van die plaats, die een aantal kandidaten voor het rijbewijs in de waan hadden gelaten, dat zij een offi cieel rijexamen hadden afgelegd. Een monteur, die er een autorijschool op nahield, liet in samenwerking met een instructeur van zijn rijschool een aan tal kandidaten examen doen bij een derde, die werd voorgesteld als „ex aminator Van Schaik". De zaak kwam aan het rollen, toen een 50-jarige as pirant-chauffeur, na bij „Van Schaik" voor het „examen" te zijn gezakt, maar steeds geen oproep kreeg voor het herexamen en naar een andere rij schoolhouder stapte. Via deze kwam hij voor het afleggen van een proeve van bekwaamheid terecht bij de echte examinator, die werkelijk Van Schaik heet.'3o joului uc De pseudo-examinator ontkent, zich voor Van Schaik te hebben uit gegeven. De rijschoolhouder heeft in middels de kandidaten hun examen geld terugbetaald. ADVERTENTIES In het Kinselermeerniet ver van Amsterdam, ving sportvisser Nieman deze reusachtige snoekbaars. Het diertje meet 87,5 centimeter en weegt twaalf pond en twee ons. Volgens deskundigen is er de laatste twee jaar geen reus van dit formaat verschalkt. De Kroon heeft de besluiten vernietigd van Gedeputeerde Staten van Friesland en van de Friese gemeente Baarderadeel waarbij de door het bestuur van een chris telijke school in Winsum gevraagde mede werking voor aanschaffing van een tele visietoestel werd geweigerd. Het school bestuur had deze medewerking op grond van artikel 72 van de Lager Onderwijswet gevraagd. Het wilde het toestel gebruiken voor het volgen van de programma's van de Nederlandse Onderwijs Televisie. De Kroon heeft beslist dat het hier be treft de aanschaffing van een hulpmiddel ten behoeve van de school. Televisie zegt de Kroon is een medium dat blijkens de ervaringen hiermee in het buitenland van grote waarde kan zijn voor het onderwijs De verwachting is gewettigd dat over en kele jaren televisie een algemeen gebruikt leermiddel en hulpmiddel bij het onderwijs zal zijn. Aanschaffing van een tv-toestel kan niet geacht worden de normale eisen, aan 't geven van lager onderwijs te stellen, te overschrijden. De gemeenteraad heeft dan ook ten onrechte dq gevraagde mede werking geweigerd, aldus de Kroon. Een speedboot op volle snelheid heeft op de Vinkeveense plassen een wedstrijd kano overvaren. De kano werd geheel vernield. De kanoër, een 21-jarige Am sterdammer, wist zich zwemmend te redden. De inzittenden van de speedboot voeren door zonder zich iets van het on geluk aan te trekken. De politie wist la ter de eigenaar op te sporen. Deze wist van niets. Naderhand bleek, dat zijn dochter zonder zijn toestemming met een paar vrienden de plas was opgegaan. Een 23-jarige Amsterdammer, die de boot had bestuurd, verklaarde te zijn doorgevaren nadat hij had gezien dat de kanoër, na kopje onder te zijn gegaan, weer boven water was gekomen. De bestuurder kreeg een proces-verbaal. 'V Grote of Sint Bavokerk, Orgelweek Hol land Festival, vandaag, 20 u.: Concert door de juryleden. Vrijdag, 20 u.: Improvisatie wedstrijd. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: Die rare, gekke rot kat", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Django", 18 j. Vrijdag, 23.30 u.: „De drie sergeanten", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Jerry Cordon beukt er op los", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, sa men thuis", a.l. Minerva, 14.30 u.: „Charlie Chaplin's kolderparade", a.l.; 20 u.: „De whiskey karavaan", a.l. Rembrandt, 14, 16.15 u.: „Sandy de zee hond", a.l.; 19 en 21.15 u.: „De Wonderdok ter", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De rimboe strijders van Nairobi", 14 j. Studio, 14 u.: „Elsa, dochter der natuur", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Maar toen van de zomer", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): Tot en met 30 uli fototentoonstelling van Sanne Sannes. Dagelijks van 10-17 u. Op zondag van 13- 17 uur. Vleeshal (Grote Markt): Tot en met 30 juli „Fotointernationale '67", expositie van foto's uit Frankrijk, Oostenrijk, Tsjechoslowakije en Haarlem. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u.en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum. (Spaarne 16): Per manente expositie van schilderijen, fos sielen, mineralen en historische natuur kundige instrumenten. Geopend op werk dagen, behalve maandag van 10-17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Tot 22 juli expositie van werken van Frans Jansen. Dagelijks van 10-20 u. Op dinsdag geslo ten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan): werk van de Haarlemse Haagse en Bergense school. Dagelijks van 10 tot 17 uur en zondags van 13 tot 17 uur. Dagelijks (ook zondags) van 14-17 uur en van 19-21 uur. Atelier Loeioedia, (KI. Houtstraat 86 Tot 15 juli expositie van tekeningen, schilderijen, collages en weefsels van Dorien Meijer-Melis. Dagelijks (ook zon dags) van 14-17 en 19-21 uur. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tot half juli expositie van ikonen, klok ken en androïden van Antje Ypelaar. Da gelijks van 9.30 tot 18 u. Op zondag en maandag gesloten. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zaterdag van 9 tot 12 u. Op zon- en feestdagen gesloten. Gemeentehuis Bloemendaai Bloemen - daalseweg 158, Overveen): Tot en met 8 juli: Expositie van schilderijen en mono typen van An Biesiot, keramiek van Elisa beth Gerst, reliëf van Dick Loef en gra fiek van Cees Vlag. Dagelijks van 14 tot 17 uur. Galerij Judasoog, (Westkolk, Spaarn- dam). Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Sociëteit Duysterghast (Zandvoort): Tot en met 30 juli expositie van de Utrechtse kunstenaar Rien van Markus. Zaterdag en zondag van 14 tot 16 uur. DIVERSEN Kennemer Sporthal (Delftlaan): Tot 21 juli dagelijks van 10 tot 17 u.: „Stuif- Stuif". Linnaeushof, Bennebroek. Tot en met ok tober: openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. DONDERDAG 6 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u:. „Vi king Queen". Luxor, 19 en 21.15 u.: „De terugkeer van de zeven". Galerie Boumans: expositie Marty M. Min. VRIJDAG 7 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u:. „Vi king Queen". Luxor, 19 en 21.15 u.: „De terugkeer van de zeven". Galerie Boumans: expos1' iy M. Min. VRIJDAG 7 JULI Marquette Theater, 20 u.: „De bezeten jacht". DONDERDAG 6 JULI City, 20 u.: „De wraak van een verdach te". Ruïne van Brederode, Santpoort: Tot 9 juli tentoonstelling van tekeningen ver vaardigd door Leo Dooper. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid: expositie werk van Kees Vis, dagelijks van 10 tot 18 u. en van 19 tot 21 u.; zondags van 13 tot 17 u. De tentoon stelling duurt tot 10 juli. VRIJDAG 7 JULI City, 20 u.: „De Saint contra..." Stadsschouwburg, 20 u.: „De spion van Berlijn". Ruïne van Brederode, Santpoort: Tot 9 juli tentoonstelling van tekeningen ver vaardigd door Leo Dooper. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid: expositie werk van Kees Vis, dagelijks van 10 tot 18 u. en van 19 tot 21 u.; zondags van 13 tot 17 u. De tentoon stelling duurt tot 10 juli. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. ADVERTENTIE Doelstraat S9 - Haarlem Tel. 15232 Naar Israel. De fractievoorzitter van de P.v.d.A., drs. Den Uyl, is naar Israel vertrokken. Hij zal daar met personen uit de Israëlische vakbeweging en par tijen spreken over de moeilijkheden waarmee het land heeft te kampen. Koninklijk bezoek. Koningin Juliana en prins Bernhard zullen maandag en dins dag de eilanden Vlieland, Terschelling, Ameland en Schiermonnikoog bezoeken. Zij gaan ook naar de Boschplaat, het staatsnatuurmonument en vogelreser vaat op Terschelling. Koningin en prins en ook de leden van het gevolg moeten dan gaan fietsen, want de Boschplaat is voor auto's verboden. Naar Southampton. De burgemeester van Den Haag, mr. Kolfschoten, zal van 13 tot en met 18 juli de gast zijn van het gemeentebestuur van Southampton, samen met de burgemeesters van Le Havre, Oslo, Hamburg, Linz en Kopen hagen. Tussen deze steden bestaat sinds 21 jaar een jeugduitwisseling. Ook nu gaan achttien Haagse jongeren naar Southampton en komen er achttien uit die stad naar Den Haag. Verkeersfout met dodelijk gevolg. De Amsterdamse rechtbank heeft een 21- jarige verkoper uit de hoofdstad we gens zijn schuld aan een dodelijk ver keersongeluk veroordeeld tot een maand hechtenis en een rijverbod van twee jaar. Op 2 april verleende de jongeman in zijn vier dagen tevoren voor f 250 gekochte grote Amerikaanse auto geen voorrang aan een hem van rechts naderende auto. De 48-jarige bestuurster daarvan kwam bij de bot sing om het leven. Recordbezoek aan Artis. Het ziet er naar uit dat Artis in Amsterdam dit jaar een record aantal bezoekers zal hebben. Tot eind juni zijn er namelijk al meer dan 250.000 bezoekers geregistreerd, leden, schoolkinderen in groepsverband, be jaarden en kaarthouders niet meege rekend. Dit aantal is reeds 25.000 meer dan eind juni in het tot nog toe beste jaar 1963. Straf voor opiumbezit. Een 23-jarige Am sterdamse fotograaf is door de recht bank wegens bezit van hasjisch en opium veroordeeld tot twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en voorwaardelijke terbeschikkingstelling der regering. Hij kreeg voor een dief stal nog een maand en twee voorwaar delijke straffen - één wegens opium- bezit van totaal zes maanden werden omgezet in onvoorwaardelijke, zodat de fotograaf totaal negen maanden kreeg opgelegd. Burgemeester. Aan de beer Th. J. Kooy- mans is op zijn verzoek wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd eervol ontslag verleend als burge meester van Dreumel. ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! imnrmnnnnnnniKirMini Het K.N.M.I. deelt mee: Vandaag wordt het weer boven West- Europa bepaald door een hogedrukgebied, dat zich van de Azoren tot Noord-Duits- land uitstrekt. Het is dan ook zonnig en vrij warm, waarbij de temperatuur plaatselijk zomerse waarden zal bereiken. Inmiddels begint de druk boven de Britse eilanden te dalen door de nadering van een vrij gecompliceerd frontensysteem op de oceaan. Daardoor zal de wind in hoofd zaak uit zuidelijke richtingen gaan waai en, waarbij het morgen nog wat warmer kan worden. Het is niet waarschijnlijk, dat onweersstoringen boven Zuid-Frank rijk morgen ons land zullen bereiken. WEERRAPPORTEN Maximum en mlnlmum- «0 i S j temperaturen a c g binnen- en bultenland ES Den Helder zw. bew. windst. 19 10 Ypenburg onbewolkt windst. 21 12 Vlissingen licht bew. o 20 14 Eelde licht bew. windst. 20 8 De Bilt zw. bew. nw 21 9 Twente zw. bew. windst. 20 7 Eindhoven onbewolkt verand. 21 10 Z.-Limburg half bew. ozo 22 10 Helsinki licht bew. nw 20 7 Stockholm zw. bew. nw 20 12 Oslo onbewolkt windst. 21 10 Kopenhagen onbewolkt wnw 19 10 Aberdeen zw. bew. z 23 13 Londen onbewolkt windst. 20 11 Amsterdam zw. bew. ozo 21 10 Brussel onbewolkt windst. 24 11 Luxemburg licht bew. no 22 12 Parijs licht bew. ono 22 14 Bordeaux regen n 28 16 Grenoble half bew. windst. 27 15 Nice onbewolkt n 26 20 Berlijn onbewolkt zo 20 10 Frankfort zw. bew. no 23 15 München onbewolkt windst. 23 10 Zürich onbewolkt nnw 23 12 Genève onbewolkt windst. 24 Locarno half bew. windst. 27 17 Wenen onbewolkt nnw 23 13 Innsbruck onbewolkt windst. 26 10 Belgrado zw. bew. nw 25 15 Athene onbewolkt nnw 32 24 Rome onbewolkt ono 28 18 Barcelona licht bew. nnw 26 17 Madrid licht bew. windst. 33 11 Mallorca onbewolkt windst. 29 17 Lissabon licht bew. n 26 15 Vrijdag 7 juli Zon op 4.28 uur; onder 21.01 uur. Maan op 3.26 uur; onder 21.39 uur. Maanstanden Nieuwe maan 7 juli 18.00 uur Eerste maan 14 juli 16.53 uur Volle maan 21 juli 15.39 uur Laatste kwartier 29 juli 13.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 6 juni Hoog water 2.36 uur en 15.03 uur. Laag water 10.32 uur en 23.02 uur. Vrijdag 7 juli Hoog water 3.15 uur en 15.43 uur. Laag water 11.20 uur en 23.45 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2