Shakespeare's „Measure for Measure" door Bristol Old Vic kunstmatig opgevrolijkt *v UITGAAN IN HAARLEM® Examens Jury concert op Bavo-orgel met zowel ups als downs VANAVOND Trein stopt voor orgelconcert 'n Zomerexposities in Zandvoort ttttLLANn derd*pvond voor NEGEN MUZEN neem VRIJDAG 7 JULI 1967 9 Ff o t i \i door het lot in De radio geeft zaterdag ^f-ortgenó Kort nieuws T elevisieprogramma's VOOR ZATERDAG NEDERLAND I POPPENTHEATER ONDER de blijspelen van Shake speare is er geen dat zo weinig blij, zo weinig luchthartig is als „Measure for measure", in ons land bekend maar zelden gespeeld onder de titel „Leer om leer". Het is een stuk vol geestelijke kwellingen en morele valkuilen, waarin Shakespeare zijn twijfel uitspreekt over de bevoegd heid van de ene il I I A 11 n mens, behept met l\ V) b n U aiie menselijke zwakheden maar t- 0 I i een overheidsposi tie geplaatst, de fouten en zwakheden van andere mensen geheel rechtvaardig te be oordelen en te bestraffen. Justus Meyer noemt het stuk „in feite een verhandeling in dramatische, dichter lijke vorm over het wezen van het staatsrecht, de wet, het gezag, straf en gratie". Dat is een nogal afschrikwekkende ka rakterisering, die geen recht doet aan wat Shakespeare er toch ook in heeft ge legd aan doorgronding en peiling van menselijke hartstochten. En dat is niet gering, al valt niet te ontkennen dat uit heel wat passages in deze sombere kome die meer het werk van de denker dan van de blijspeldichter spreekt. IN „Measure for measure" plaatst Shakespeare de naar menselijk harmonie en rechtvaardigheid strevende hertog Vincentio tegenover zijn onkreukbare maar harteloze stadhouder Angelo, de „Measure for measure", komedie van William Shakespeare. Opvoering door de Bristol Old Vic Company op 6 juli in de Amsterdamse Stadsschouw burg. Regie Tyrone Guthrie. Hoofdrol len: John Frankly Robbins, Richard Pasco, Barbara Leigh Hunt, Gawn Grainger, Jane Asher. Madge Ryan, Frank Middelemass. Decors en kos tuums: Graham Barlow. formalist voor wie de letter van de wet alles en het menselijk gevoel niets is Angelo's onderdrukte hartstochten komen echter boven als hij in erotische liefde ontvlamt voor Isabella, de zuster van Claudio, een man die hij wegens een soortgelijke erotische liefde ter dood heeft veroordeeld. Dank zij het ingrijpen van de hertog krijgt het stuk een drievoudige happy ending, maar de methodes die hij daarbij toepast zijn bepaald niet die van het blijspel: Claudio wordt onnodig lang gekweld met de gedachte dat hij zal wor den omgebracht, Isabella met de gedach te dat haar broer inderdaad onthoofd is en Angelo met de gedachte dat hij schan delijk misbruik van zijn macht heeft ge maakt door Claudio te laten doden. Dit wrede spelletje, dat de hertog met de andere hoofdpersonen speelt en dat ner gens logisch verklaard wordt, geeft aan deze komedie een ongewoon wrange toon. BIJ de opvoering door de Bristol Old Vic Company, gisteravond in de Amster damse Stadsschouwburg gegeven, heeft de regisseur Tyrone Guthrie er duidelijk naar gestreefd, die wrangheid zoveel mo gelijk weg te werken. Niet alleen dooi de komische scènes met het bordeelge zelschap zoveel mogelijk nadruk, ruimte en kleur te geven, maar ook door van de hertog een half-komische figuur te ma ken, een blasfemische spotter en plaag geest die er plezier in heeft zijn mede mensen, zelfs ten koste van ondragelijke kwellingen voor de gek te houden Daar mee heeft de opvoering weliswaar een joliger aspect gekregen, maar de rol van de hertog is er psychologisch door ver minkt en zelfs geheel onaannemelijk ge worden- De hertog, die zich bij Shakes peare in een monnikspij hult om onop gemerkt zijn onderdanen te observeren, schijnt dat in deze opvoering alleen te doen om de spot te kunnen drijven zowel met zijn medemensen als met de gods dienst zelf. Een opvatting die nergens (Van onze correspondent) UTRECHT. Met de trein naar een manifestatie van het Holland-Festival, uit stappen bij een overweg, waar geen sta tion en dus ook geen perron is, een kwar tiertje wandelen naar een kerk, waar het oudste orgel van Nederland werken laat horen uit de oudste orgelliteratuur: dat gaat maandagavond gebeuren in Noord- Holland, waar de Nederlandse Spoorwegen tussen Amsterdam en Hoorn van hun dienstregeling afwijken door voor en na het concert te stoppen bij Oosthuizen. In de onlangs gerestaureerde hervorm de kerk van Oosthuizen concerteert maan dagavond de Haagse organist Willem Tals- ma Hij doet dat op het uit 1521 dateren de orgel dat kortgeleden eveneens geres taureerd is. De Zaanse orgelbouwer Flen- trop heeft het daarbij teruggebracht in de stemming, die in de zestiende eeuw gebruikelijk was. De muziek wijkt daardoor nogal af van wat tegenwoordig gemakkelijk in het oor ligt en het concert is daardoor speciaal bedoeld voor de fijnproevers onder lief hebbers van orgelmuziek. Een paar Amsterdammers onder deze liefhebbers hebben de spoorwegen ge vraagd 't nogal afgelegen Oosthuizen voor deze gelegenheid beter bereikbaar te ma ken door de trein, die om 19.26 uur uit Amsterdam vertrekt tussen Purmerend en Hoorn te laten stoppen bij de overweg op ongeveer een kilometer afstand van de kerk. Dat gebeurt, en na afloop gebeurt met de trein, die om 22.07 uur uit Hoorn vertrekt hetzelfde. Met een goedkoop or gelretourtje zijn de orgelliefhebbers dus uit en thuis. door de tekst wordt gerechtvaardigd, zo dat de daaruit voortvloeiende vrolijkheid wel bijzonder geforceerd aandoet IN deze opvatting speelt John Franklyn Robbins de rol als een soort diabolische bon-vivant en dat gaat er bij een blijspel- publiek, dat zich niets van Shakespeare aantrekt, natuurlijk heel goed in. Richard Pasco daarentegen gaf een heel mooie en gave vertolking van Angelo, wiens inner lijke strijd tegen zijn eigen karakterzwak heid hij zeer overtuigend weergaf. Barba ra Leigh-Hunt had als Isabella, vooral in het begin, uitstekende momenten, maar later verviel zij weer in de krijsende me- ADVERTENTIE Richard Pasco en Barbara Leigh- Hunt in Measure for measure. lodramatische stijl die ook haar Ophelia zo ongenietbaar had gemaakt. Frank Midd- lemass was een vermakelijke bordeel bediende, Gawn Grainger een geloofwaar dige Claudio, Frank Barrie een vlotte en brutale Lucio en Madge Ryan een komi sche bordeelhoudster. Ook de kleinere rol len waren in het algemeen zeer behoor lijk bezet. Als geheel was het dus een voorstel ling die aanzienlijk beter te waarderen viel dan de „Hamlet" van hetzelfde ge zelschap. Maar ook deze keer werd er meer de hand gelicht met Shakespeare dan men dat zou verwachten van een ge zelschap, dat onder de auspiciën van de Britse Raad voor de Kunst staat. Simon Koster EINDHOVEN Geslaagd voor het pro- paedeutische examen elektrotechniek W.F. Simons, Overveen. AMSTERDAM Geslaagd voor het examen lichamelijke oefening M.O. P- M. Hagen en H. Heimig te Haarlem. DELFT Geslaagd voor het propae- deutisch examen elektrotechnisch inge nieur P. L. van Leeuwen, Heemstede, A de Vreede, Lisse en G- P. van der Wijk, Beverwijk. Voor het propaedeutisch examen na tuurkundig ingenieur H. van Halem, Haarlem, R. H. Duyts, Heemstede, J. H. N. Admiral, Heemskerk, G. C. J. Bart, Be verwijk en S. H. Meij, Velsen. Voor het propaedeutisch examen werk tuigkundig ingenieur G. R. ter Haar, Haar lem, J. Buis, Hoofddorp, H. Silvis, Half weg en C. A. Zandvliet, Aalsmeer. Voor het propaedeutisch examen me- taalkundig ingenieur C. A. van Grieken, Santpoort. Het gemeentebestuur van Zandvoort heeft onlangs zijn instemming betuigd met een voorstel van de gemeentelijke contactcom missie culturele belangen tot instelling van een tentoonstellingscommissie. Deze com missie heeft onder meer tot taak na te gaan, op werke wijze ook in Zandvoort van ge meentewege meer regelmatig exposities kunnen worden gehouden. Als eerste vrucht van haar arbeid kan thans een tweetal zo merexposities van Zandvoortse kunstenaars tegemoet worden gezien, waarvan de eerste zal worden gehouden van dinsdag 18 juli tot en met zondag 6 augustus. De heer en mevrouw BouhuijsKlaassen zullen plastieken en mozaïeken exposeren. De officiële opening zal geschieden op maandagavond 17 juli door burgemeester A. Nawijn. De tentoonstelling, die in het Gemeenschapshuis is ondergebracht, zal dagelijks geopend zijn 's middags van 2 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot 9 uur. DE DRIE JURYLEDEN van het hedenavond in de oude St. Bavo te houden improvisatieconcours, Gott- hard Amér, Klaas Bolt en Gaston Li- taize, zaten don- u u U de klavieren van het Müller-orgel F F C T \j KV om det gebruike- w I l lijke jury concert te spelen. Het is een concert geworden met een mach tig begin en een overweldigend be sluit, momenten van hoogcultuur in zake orgelspel, die de door de schoolse didactiek verwekte verveling van de middenmoot moesten wegwerken. GOTTHARD ARNéR uit Stockholm opende zijn programma met Contrapunc- tus XI (viervoudige fuga) uit „Die Kunst der Fuge" van Bach, een opgave die on gemene eisen stelt, niet het minst om de struktuur der steeds logisch zich ontwik kelende polyfonie duidelijk verneembaar te maken. Met weloverwogen climaxen groeide het machtige stuk op magistrale wijze naar zijn eindpunt. Daarna speelde de Zweedse organist een compositie van zijn landgenoot S. G. Schönberg, „Tio sma preludier" uit 1965, muziek die hier en daar nogal geavanceerd aandoet maar die de draad der evolutie niet loslaat en tot meelevend luisteren dwingt. Van de laatromanticus Emil Sjogren (1853-1918) hoorden wij nog een effectrijk Preludium met fuga die invloeden van Liszt en Reger verraden, en zulks betreffende hun beste kwaliteiten. Arnér besloot met een improvisatie over het Paaslied „O filii et filiae", uitstekend geëigend voor variatie werk. Het werd dan ook een fantasie met variaties en goedgetroffen doorwerkingen, waarin de registratie een briljante rol kwam spelen. KLAAS BOLT liet een zeldzame kans ontglippen zich als organist van voorname kwaliteit te manifesteren, namelijk door zijn programma af te stemmen op de problemen van de toonladderverdeling en door van zijn speelbeurt een publieke les te maken, gebruik makend van muziek les (verhoudingsgewijs, dit verkleinwoord) van Susato, Scheidt en Stanley, en een trompetregister voor de gelegenheid in middentoonstemming gebracht, te laten contrasteren met een trompet in normale stemming. Een demonstratie aldus, die het idee „concert" in de hoek drukte. Bovendien, die 16de-eeuwse „danscriën" van de Antwerpse stadsmuzikant en uit gever Tielman Susato zijn in de verste verte geen orgelmuziek. Het was dus slechts als improvisator, dat Bolt zich als technisch volwaardig organist en muziekschepper liet gelden. Hij kreeg een dankbaar gegeven te ver werken, en nu hoorden wij meteen de kunstenaar, die met rijke fantasie de duf fe schoollucht wegbezemde. Het werd een improvisatie die de verbeeldingen in vaste vormen prangde en haar doel logisch na streefde. En het was orgelspel van de bovenste plank. GASTON LITAIZE heeft ons voor de zoveelste keer door zijn fabelachtig tech nisch en artistiek vermogen in verrukking gebracht. Vooreerst met zijn realisaties van fragmenten uit oudere werken van Messiaen en tenslotte met een bijzonder sterk gebouwde en vlot verlopende impro visatie op een ogenschijnlijk weerbarstig thema, doch dat hij plooide en kneedde, ritmisch transformeerde en tot polyfone geschiktheid dwong, om het in staag wis selende klankkleuren aan te wenden voor de vorming van een monument in klan ken, dat verbijstering wekte niet alleen om zijn plastische schoonheid, maar tevens om de spontane zielsbewogenheid die er in bleek te leven. Die zielsbewogen heid van een blinde kunstenaar laat zich nog verklaren, maar voor zo'n technische realisatie van iemand die het ogenlicht moet derven staan wij stom. De wijze waarop Litaize het fragment uit Messiaens „1'Ascension" tot klinken bracht wijst op een affiniteit voor deze muziek, die zich van de tastbare dingen losmaakt. Waar het gaat om de uitbeel ding van overwegingen bij de kribbe van Bethlehem, speelt een stukje realiteit mee; dit nu zo delikaat te interpreteren dat het in een aureool van wijding komt te staan, bleek tevens het geheim van Li taize: een ziener die voor de wereld blind is- Jos de Klerk Karl Michael Vogler als Pruisische officier. Nederland I. Van klik tot kluiver is de titel van de documentaire van Cas Brug man, waarmee de AVRO het avondpro gramma opent. In deze documentaire wordt een beeld gegeven van de histo rie van de Nederlandse scheepsbouw. Kolonel Hogan is met zijn dappere ge vangenen het tweede half uur aanwe zig. Er komen moeilijkheden, de Duit sers hebben nu toch argwaan gekregen en sturen een provacateur naar het kamp. Hij ontdekt vreemde dingen en dreigt de gevangenen te ontmaskeren. Die zien zich genoodzaakt tegenmaatregelen te nemen. Na het nieuws eerst AVRO's Te- levizier en vervolgens een aflevering van the Saint. Een van zijn beste vrien den is het slachtoffer geworden van een roofmoord. De dader laat mooie meis jes als dievegges voor zich werken. Om streeks half tien Knokke, waar de Ne derlandse afvaardiging vanavond het songfestival opent in een ontmoeting met West-Duitsland. De Nederlandse deelnemers zijn Connie Vink, Patricia Paay, Marianne Delgorge, Jerry Rix en Andy Star. Lou van Rees heeft zich te ruggetrokken als ploegleider en is nu ju rylid. Willem Duys is hem opgevolgd. West-Duitsland is vertegenwoordigd on der andere door Suzanne Doucet. Nederland 2. Ter opening van het KRO- programma een Amerikaanse serie: Ha zel, de bazige huishoudster. Meneer Bax ter heeft zich voorgenomen wat extra's te doen voor Hazel. Als het zover is, komt er een kink in de kabel. Belangrijker za ken houden hem bezig. Hoofdschotel van de avond is de Geschiedenis van Ritmees ter Schach von Wuthenow een Duits te levisiespel van Dieter Meichsner naar een novelle van Theodore Fontana. Schach von Wuthenow is het prototype van de Duit ser van anderhalve eeuw geleden, toen de Pruisen nog oppermachtig waren en of ficieren een zeer speciale status genoten. Toch was er al wat aan het veranderen. Wuthenow en zijn vrienden voelden er niets voor om met hun tijd mee te gaan. Daarna naar Amerika voor „Onze man in Washington". TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62 Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks 10 tot 17 uur, zon- en feestdagen 13 tot 17. uur. Vleeshal (Grote Markt): Tot en met 30 juli „Fotointernationale '67", expositie van foto's uit Frankrijk, Oostenrijk, Tsjecho-Slowakije en Haarlem. Dage lijks van 10-17 uur. Op zondag van 13- 17 uur. Vishal (Grote Markt): Tot en met 30 juli fototentoonstelling van Sanne San- nes. Dagelijks van 10-17 u. Op zondag van 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 19): Permanente expositie van oude religieu ze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma- HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.10 Lezing. 7.15 Moderne muziek 7.30 Nws. 7.32 Geestelijke liederen. 7.55 Over weging. 8.00 Nws. 8.10 Djinn. 12.25 Markt berichten. 12.27 Meded. voor land- en tuin bouw. 12.30 Nws. 12.40 Overheidsvoorlichting 12.50 Zonder grenzen. 13.00 Vliegende schij ven. 14.00 P.M. 17.00 Carionca: voor tieners. 18.00 Licht muziekprogramma. 19.00 Nws. 19.10 Aktualiteiten. 19.30 Lichte gramm. mu ziek. 20.30 Verzoekplatenprogramma. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Verknipt. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.23 Lichte gramm. muziek. 7.55 Deze dag. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gramm. muziek. 9.40 Fanfareorkest. 10.00 Z.O. 135. 12.15 Welkom Afrika (reisreportage). 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Sport 13.00 Nws. 13.10 VARA-Varia. 13.15 Lichte gramm. muziek voor teenagers. 14.15 Voor twintigers. 14.55 Radio Jazz Magazine. 15.30 Ikke. 16.00 Nws. 16.02 Oosteuropese kroniek. 16.20 Een wereld vol zang en dans. 17.05 Ama teursprogramma. 17.30 Radioweekjournaal. 18.00 Nws. 18.20 Spelenderwijs met de Lichte Muze. 18.45 Wimbledon. 18.50 Vibrato. 19.20 Artistieke Staalkaart. 20.00 Nws. 20.05 Amu sementsmuziek. 20.40 Een schelm genaamd Lucifer (hoorspel). 21.50 Oude muziek. 22.30 Ronde van Frankrijk. 22.30 Nws. 22.40 Licht gramm. platenprogramma. 23.10 Lui luiste ren. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Klassieke muziek. 10.00 Nws. 10.02 Opera. 11.00 Nws. 11.02 Hilversum 3. 11.30 Leger des Heils. 12.00 Nws. 12.02 Wegwijzers. 13.00 Nws. 13.02 Tienerama. 14.30 Ramblers Radio Reprises. 15.00 Nws. 15.02 Live! 15.30 Toernee. 17.00 Nws. 17.02 Sport- show. BRUSSEL 324 meter. 12.00 Nws. 12.03 Mini Menu, 12.40 Weerbe richt, 12.45 Zweedse muziek, 12.55 Buiten lands persoverzicht. 13.00 Nws, 13.15 Mati nee, 17.00 Nws., 17.10 Quiz, 17.35 Lichte mu ziek, 18.00 Nws., 18.03 Voor de strijdkrach ten, 18.28 Paardesport, 18.30 Keurig Frans. 18.32 Franse liedjes, 18.45 Sport, 18.52 Taai- wenken, 18.55 Gramm.platen, 19.00 Nws., 19.30 Amusementsmuziek, 20.00 Jazz, 21.00 Klassieke muziek, 22.00 Nws, 22.15 Dansmu ziek, 23.40 Nws. ADVERTENTIE oud - 2-//u«r - rloged - ZFCeltum^pleet Gr. Houtstraat 6, Haarlam, Tal. 02500-10616 Prins Claus naar Drente. Prins Claus zal op vrijdag 21 juli op een aantal plaatsen in Drente een bezoek brengen aan de aanleg van de hoofdtransportleiding van de Nederlandse Gasunie tussen het Gro nings grasveld en Arnhem. VOOR VRIJDAG NEDERLAND I 15.30-16.15 uur Ronde van Frankrijk. 18.45 De Minimolen. 18.50 Journaal. 18.55 Recla me. 19.00 Overzicht van de oernederlandse scheepsbouwtradities. 19.30 Kolonel Hogan's Helden, film. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 AVRO's Televizier. 20.45 The Saint. TV-film. 21.35 Knokke Song Fes tival '67. 22.35 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Reclame. 20.05 Hazel, film. 20.30 De geschiedenis van ritmeester Schach von Wuthenow, TV-spel. 21.50 Onze man in Washington. 22.10 Reclame. 22.15 Journaal. 15.30 Nws. 15.31 Reclame, 15.34 Weekjour- naal voor slechthorenden. 15.57 Reel, 16.00 geheim Agent 86, 16.25 Vrouwelijkheden. 17.00 Voor de kind. 17.30 Fin. tenniskam pioenschappen Wimbledon. 18.45 De Minimo len 18.50 Journaal, 18.55 Reclame, 19.00 Ja zuster, nee zuster, 19.30 Kijkje achter de schermen van een mierenkolonie, 19.50 reak- tie op reakties, 19.56 Reclame. 20.00 Jour naal. 20.16 Reclame, 20.20 VARA-ra-boem- TV 20.50 Variété uit de Sovjet Unie, 21.35 Knokke Song Festival '67. 22.30 Rawhide (film) 23.20 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Nws., 20.01 Reclame. 20.05 Program ma voor smalfilmers, 20.20 De koffer, (TV- film), 21.20 Klassiek cello-recital, 21.40 Ge sprekken, 22.10 Reclame, 22.15 Journaal. nente expositie van schilderijen, fossie len, mineralen en historisch natuurkun dige instrumenten. Geopend op werk dagen, behalve maandag van 10-17 uur. De eerste zondag van de maand van 13-17 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Tot 22 juli expositie van werken van Frans Jansen Dagelijks van 10-20 uur. Op dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy. Geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Museum Van Looy (hoek Kleine Hout weg-Kamperlaan): Werk uit de Haar lemse, Haagse en Bergense school. Da gelijks van 10 tot 17 uur en zondags van 13 tot 17 uur. Atelier Loeloedia (Kleine Houtstraat 86): Tot 15 juli expositie van tekeningen, schilderijen, collages en weefsels van Dorien Meijer-Melis. Dagelijks (ook zo dags) van 14-17 en 19-21 uur. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tot half juli expositie van ikonen, klokken en androïden van Antje Ypelaar. Dage lijks van 9.30 tot 18 u. Op zondag en maandag gesloten. Cruquius Museum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en maquette van Nederland met waterstan den en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9-17 uur. Op zon- en feest dagen gesloten. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemen- daalseweg 158, Overveen). Tot en met 8 juli: Expositie van schilderijen en mo notypen van An Biesiot, keramiek van Elisabeth Gerst, reliëf van Dick Loef en grafiek van Cees Vlag. Dagelijks van 14 tot 17 u. Galerie de Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Santpoort): Tot half juli expositie van werk van Kees Vis. Dagelijks van 10- 18 en 19-21 uur. Op zondag van 13 tot 17 u. Galerie Judasoog, (Westkolk, Spaarn- dam). Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Sociëteit Duysterghast (Zandvoort): Tot en met 30 juli expositie van de Utrecht se kunstenaar Rien van Markus, Za terdag en zondag van 14 tot 16 uur. MUZIEK Dinsdag 11 juli, Grote of Sint Bavokerk, 20 uur: Orgelconcert door Sigfried Re- da en Cor Kee. Donderdag 13 juli, Grote of Sint Bavoke 15 uur: Orgelconcert door Albert de Klerk. HOLLAND FESTIVAL Vrijdag 7 juli, Grote of Sint Bavokerk, 20 uur: Improvisatiewedstrijd. Woensdag 12 juli, Ned. Herv. Kerk „De Hoeksteen", Santpoort, 20 uur: Con cert voor twee orgels door Kamiel d'Hooghe en Albert de Klerk. Program ma: Pasquini, Bach, Soler en Wesley. Vrijdag 14 juli, Ned. Herv. Kerk. Zand voort, 20.30 uur: Concert door Frans Brüggen (fluit), Anner Bijlsma (zang) en Gustav Leonhardt (clavecimbel). Programma: Bach, Telemann en Ve- r acini. Poppentheater Merlijn Hasselaersplein 35), 14.30 uur, toegang 4 jaar: dinsdag 11 juli: „De Toverhoed"; woensdag 12 juli: „De Chinese draak"; donderdag 13 juli: „De fluit van Bozebol"; vrijdag 14 juli: „De Sprookjesmolen". DIVERSEN. Zaterdag 8 juli. De Hout (Bij Provincie huis) 's middags: Speakerscorner. Woensdag 12 juli, Grote Markt, 19.30 uur: Deomstraties van de Haarlemse lucht vaartclub met lijnbestuurde modelvlieg tuigen. Woensdag 12 juli, Openluchttheater Bloe mendaal, 20.30 uur: Optreden van het Internationaal folkloristisch dansthe ater. Kennemer Sporthal (Delftlaan): Tot 21 juli dagelijks van 10" tot 17 uur: ..Stuif-Stuif". Wijkcentrum Schalkwijk: 10 tot en met 21 juli: „Stuif-Stuif". Linnaeushof, Bennebroek. Tot en met oktober. Openluchtentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. Penningen. In het goud- en zilvermuseum „Keur en ambacht" in Utrecht wordt tot eind augustus een tentoonstelling gehouden van Italiaanse medailles en plaquettes van de vroege renaissance tot de late barok. De tentoongestelde werken zijn afkomstig uit musea in Italië (Venetië, Rome, Rimini, Padua, Ferrara, Modena, Bologna). Het werk van Italiaanse edelsmeden heeft grote invloed gehad op de ontwikkeling van de penningkunst in ons land. Rembrandt. Voor een tekening van Rem brandt is gisteren op de veiling van Sotheby's het recordbedrag van 230.000 gulden neergelegd. Een Londense han delaar kocht „studie van een zittende toneelspeler" voor deze prijs van de Newyorkse eigenaren. De hoogste prijs die ooit voor een tekening van Rem brandt was betaald bedroeg 160.000. Stones. De gitarist Brian Jones van de Roling Stones is in een ziekenhuis op genomen omdat hij overspannen is. De 25-jarige Jones moet als derde lid van de groep voor de rechter verschijnen wegens overtreding van de wet op ver dovende middelen. Hij zou marihuana in zijn bezit hebben gehad.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 9