R.-k. Seminarie-professor in Apeldoorn rekent vernietigend af met encycliek „Paus Paulus bereikt het tegendeel van wat hij hoopt" Vrachtauto boorde zich in leuning van Moerdijkbrug MOSSELEN TEGEN JENEVER I Agenda voor Haarlem en de IJmond en bondig Petitionnement van Comité-Vietnam aan Tweede Kamer Inbrekers en-gros gearresteerd Sergeant omgekomen bij vliegtuigongeluk Belgische chauffeur omgekomen T extielbedrij ven naar beurs in Moskou Windhoosschade ongeveer 6 miljoen Na regen weer zon ZATERDAG 8 JULI 196? 2 SALON MOLENDIJK De „bisschop van Rome 78 tégen Kerkje in Sloterdijk voorlopig gered Haarlem V elsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk WERKRAPPORTEN v c -c zzw zzo z zzw zzo zzw z z zw ozo w z zzw zzw zzw w zzw zw Zürich zzo w zo Onder de titel „De celibaats-encycliek slecht werkstuk en pastorale blunder", publiceert in de Nieuwe Linie van deze week drs. R. J. Bunnik, priester-profes sor aan het r.-k. seminarie in Apeldoorn, een veroordeling van de pauselijke ency cliek over het celibaat die welhaast ver nietigend moet worden genoemd. Boven dien doet drs. Bunnik eigenlijk hetzelfde als zeventien theologanten van Warmond deden, en waarvoor zij door hun bis schoppen onbarmhartig tot de orde zijn geroepen. Hij schrijft namelijk over pau selijke encyclieken als „uitspraken van de bisschop van Rome, waarvan nog moet bewezen worden dat ze ihderdaad het gevoelen van de hele kerk vertolken Het artikel begint met aanhef: de volgende „Paus Paulus de zesde is er voor de zoveelste keer in geslaagd vele goedwil lende mensen te verbijsteren en van zich te vervreemden, en daardoor zijn eigen gezag in de waagschaal te stellen. De lijst van misgrepen wordt langzamerhend wel erg groot: het gechicaneer met de be faamde Verklarende Nota bij de Dogma tische Constitutie over de Kerk, het on verwacht uitroepen van Maria tot Moe der van de Kerk, de in Mysterium Fidei gegeven theorie over de onveranderlijk heid van het dogma die op Vaticanum II verouderd was verklaard, het getraineer met de verklaring over de geboorterege ling, de halfhartige beslissingen over het gemengde huwelijk, het uitstel van een radicale curie-hervorming, de reis naar Fatima, de benoeming van het zoveelste contingent afgeleefde en Italiaanse kardi nalen, en nu, na de kwalijke manier waarop aan de bisschoppen op het conci lie een bespreking van het celibaatspro- bleem onmogelijk werd gemaakt, een door talloos velen met teleurstelling en verontwaardiging ontvangen encycliek". Verder beschuldigt deze professor van het Apeldoornse seminarie de paus er onverbloemd van, dat hij „alle feeling schijnt te missen voor een goede en over tuigende presentatie van zijn beslissin gen", en hij vergelijkt de encycliek met een slecht werkstuk van een eerstejaars student. „Voor degenen die zich in de afgelo pen jaren veel tijd en inspanning hebben getroost om de problematiek rond het priestercelibaat zo goed mogelijk te in ventariseren en zo scherp mogelijk te formuleren en daarbij doet 't er nau welijks toe of zij voorstanders zijn van het celibaat of tegenstanders is deze encycliek weinig minder dan een slag in het gezicht. Als een eerstejaars theologie student dit werkstuk zou inleveren, zou zijn docent waarschijnlijk wel zijn grote ijver prijzen, maar hem tegelijk dringend verzoeken het geheel nog eens totaal om (Van onze correspondent) AMSTERDAM Het op initiatief van de Amsterdamse oud-verzetstrijder Piet Nak opgerichte Comité Vietnam, dat op 20 mei in de hoofdstad een massale Vietnam- demonstratie heeft gehouden, is nu be zig met een handtekeningenactie voor een petitionnement dat het voor 25 augus tus wil aanbieden aan de Tweede Kamer. In de kamer wordt op 25 augustus het Vietnam-debat gehouden. In het petitionnement wordt aangedron gen op onvoorwaardelijke stopzetting van de bombardementen door de Verenigde Staten, op erkenning van het nationale bevrijdingsfront als zelfstandige onder handelingspartner bij vredesonderhand- delingen en op vermindering van de ge vechtshandelingen door alle partijen. Piet Nak verwacht dat ongeveer 100.000 mensen hun handtekening zullen zetten. Het Comité Vietnam wil op de Dam in Amsterdam voorbijgangers gelegenheid geven het petitionnement te onderteke nen. Voorts zullen door het hele land formulieren voor handtekeningen wor den verspreid. ADVERTENTIE VOOR UW VAKANTIE IS PERMANENT SOUPLING EEN UITKOMST Santpoorterplein 1 - Tel. 60643 In Apeldoorn zijn een 43-jarige schilder uit Rotterdam en een 29-jarige monteur uit Goirle gearresteerd, die werden ge zocht omdat zij in het gehele land een reeks inbraken hadden gepleegd. De grootste was die bij een Dordrechtse melkinrichting, gepleegd tijdens de pink sterdagen van vorig jaar. De mannen wa ren in het kantoor van dit bedrijf drie uur bezig om een brandkast open te bran den. Net toen zij de inhoud daarvan, 70.000 gulden, te pakken hadden werden zij gestoord door een employé. Zij zagen kans weg te komen. Bij een groot meu belmagazijn in Dordrecht hadden zij een gat gezaagd om binnen te komen. Daar was de buit overigens slechts 2.000 gulden. Ook bij C. en A. in Dordrecht brandde het tweetal een brandkast open. De buit bedroeg ook hier 2.000 gulden. te werken, daarbij gebruik makend van de litteratuur van de laatste vijf jaar, waarvan hij zich het bestaan kennelijk niet bewust was." Wat nu? vraagt drs. Bunnik en hij ant woordt met het volgende: „In de afge lopen twee weken heb ik gesprekken ge voerd met en brieven gelezen van wan hopige en furieuze priesters en leken. Zij hebben me bezworen dat de negen pries ters die in het najaar van 1966 het initia tief namen voor het adres aan het pasto raal concilie opnieuw tot actie zouden overgaan, en zij hebben veel suggesties daartoe gedaan, suggesties die me hebben ontroerd maar waar ik niet altijd goed raad mee wist. Wanneer ik nu enkele notities maak over wat ik van de toekomst verwacht dan doe ik dat volledig op eigen De piloot van de Piper Super Cub, welk vliegtuig gisteren in de Biesbosch neerstortte, is om het leven gekomen. Hij is de 20-jarige ongehuwde dienst plichtige sergeant M. van Eijk uit Rot terdam. Hij was op de rijksluchtvaartschool in Eelde opgeleid tot verkeersvlieger en kreeg nu op Gilze Rijen een militaire opleiding. Het toestel is tegen een hoog spanningsleiding gevlogen, in brand ge raakt en neergestort. verantwoording, en niet uit naam van de 1722 priesters die het adres onderteken den; overigens ben ik er zeker van dat velen van hen zich bij mijn gedachten- gang kunnen aansluiten. Sinds Vaticanum II zijn pauselijke en cyclieken niet meer wat ze waren in de tijd van het pauselijk absolutisme. Het zijn uitspraken van de bisschop van Ro me waarvan nog moet bewezen worden dat ze inder daad het gevoelen van de gehele kerk vertolken. Ze zijn waard wat de argumenten erin waard blij ken wanneer ze getoetst worden aan het gevoelen van werkelijk de gehele kerk. Ik waag me daarbij aan de volgende voorspelling. De weinig gelukkige confe rentie die kardinaal Alfrink in 1963 hield voor de priesters van zijn diocees, is in Nederland de directe aanleiding gewor den voor intensieve studies over het prie stercelibaat; vier jaar later is bij ons de studie wel ongeveer rond en is alles ge zegd wat gezegd moet worden; de eer bied voor het charisma der maagdelijk heid en het respect voor de ongehuwde priester als zodanig hebben er niet van geleden, maar wel is vast komen te staan dat de celibaatswet niet te handhaven is en dat een ontkoppeling van ambt en celibaat een urgente opgave is. Hetzelfde zal nu wel gaan gebeuren op wereldschaal. Ieder die werkelijk se rieus en kritisch kennis neemt van deze encycliek, die pretendeert de definitieve verdediging van de celibaatswet te ge ven, zal nu gaan zien hoe zwak de wet eigenlijk staat. Paus Paulus zal daarom het tegendeel bereiken van wat hij had gehoopt: het geloof in de juistheid van de celibaatswet zal nog sneller vervluch tigen dan de laatste jaren al is gebeurd. Tenslotte formuleert drs. Bunnik een aantal vragen van de paus zelf, die deze (Van onze correspondent) DORDRECHT Gistermiddag boorde zich op de Moerdijkbrug een vrachtauto in de brugleuning. De wagen, die werd bestuurd door de 35-jarige W. J. Pauwe- lijn uit Guilegem in België, had tevoren een truck met oplegger en een personen auto geramd. De Belgische chauffeur kwam om het leven doordat de cabine van de vrachtwagen volledig in elkaar werd gedrukt. De bestuurders van de twee andere wagens werden slechts licht gewond. Ruim een uur is men bezig geweest om het lichaam van de verongelukte Bel gische chauffeur uit de cabine van de vrachtauto te bevrijden. Als gevolg van het ongeluk ontstonden aan weerskanten van de brug kilometers lange rijen auto's. Pas na anderhalf uur kon het verkeer weer normaal de brug passeren. In Mierlo is de 15-jarige Freddie Plesjé uit Stiphout om het leven gekomen toen hij plotseling met zijn fiets de weg over stak en door een achteropkomende auto werd overreden. In het ziekenhuis in Venray is de 18- jarige Antoon Voermans uit Leunen over leden. Hij was met zijn bromfiets tegen een boom gebotst nadat hij door een auto was aangereden. De automobilist is doorgere den. De 21-jarige mej. H. Oranje uit Hilver sum, die met haar moeder en een Turkse vriend per auto op weg was naar de ouders van haar vriend, is bij het Turkse dorpje Giresum om het leven gekomen bij een botsing. Haar moeder werd ernstig gewond. In Valkenswaard is de 54-jarige wiel rijder L. Rijnders om het leven gekomen toen hij 's nachts door een auto werd aan gereden. 33 Nederlandse textielfirma's voorna melijk confectiebedrijven, zullen deel ne men aan de „Odezhda", een internationa le modevakbeurs die van 22 augustus tot 5 september in Moskou wordt gehouden, aldus heeft de Centrale Kamer voor Han delsbevordering meegedeeld. Dit is het eerste grote gezamenlijke optreden van Nederlandse textielbedrijven in de Sov jet-Unie. Voorts zullen bedrijven, die machines voor de textielnijverheid en de schoen- fabricage vervaardigen, vertegenwoor digd zijn. De Nederlandse inzending, die met 1200 vierkante meter bijzonder groot is, wordt georganiseerd door de Centrale Kamer, in samenwerking met het insti tuut Nederland USSR en de economische voorlichtingsdienst. De Centrale kamer, de Textielgroep „Venemol" en de federa tie van Nederlandse Schoenfabriekanten zullen informatie-stands inrichten. Op 28 augustus wordt op de „Odezhda" een Nederlandse dag gehouden in het ka der waarvan de Nederlandse ambassade in Moskou een receptie zal geven. Vrij wel gelijktijdig met de „Odezhda", na melijk van 23 augustus tot 11 september, heeft in de Russische hoofdstad het „Moscow international Fashion Festi val" plaats. Hoieraan zullen zeven Neder landse firma's deel nemen. wellicht zouden kunnen worden voorge legd door „deze of gene bisschop die de moed zou kunnen opbrengen". De laatste vraag daarvan, de meest duidelijke en openhartige, luidt: „Zoudt u tenslotte in uw bijbel nog eens de verzen 21: 20-23 van het evangelie van Johannes willen lezen. Daar wordt aan u voorganger Petrus nogal duidelijk te ver staan gegeven dat hij zich maar niet te veel moet bemoeien met de toekomst van een andere apostel. Veel priesters en ge lovigen brandt op het ogenblik dezelfde vraag op de lippen: „Waar bemoeit u zich eigenlijk mee?" Als klap op de vuurpijl deelt de Nieuwe Linie mee, dat uit een onderzoek is ge bleken dat 78 percent van alle r.k. groot seminaristen in Warmond, Utrecht en Roermond tégen een voortbestaan van de celibaatsplicht bij het priesterschap zijn. De minister van Binnenlandse Zaken mr. Beernink, heeft aan de Tweede Ka mer meegedeeld dat de windhoos van 25 juni een schade heeft aangericht van 6 miljoen, voornamelijk in de gemeen ten Buurmalsen, Tricht, Deil, Haaften Waardenburg, Kerkwijk, Chaam en Baar le-Nassau. In dit bedrag zijn begrepen de schade aan woningen, bedrijfspan den, wegen en plantsoenen, land- en tuin- bouwschade, huisraadschade en kosten van puinopruiming. Het bedrag kan nog hoger worden door eventuele nog te mel den schadegevallen. Met toepassing van de Algemene Bij standswet kan zo nodig bijstand worden verleend in geval van inkomstenderving en kosten van bijzondere aard, waaron der extra kosten wegens onderbrenging in pensions. Ongeveer twaalf zelfstandigen behoeven wegens volledig verlies van hun inkomen bijstand. Aan 65 gezinnen, omvattende 263 personen, zal, omdat deze tijdelijk elders zijn ondergebracht, bijstand moeten won den verleend tot vergoeding van de daar door veroorzaakte extra-kosten. De totale kosten van deze bijstand zullen vermoede lijk 100.000 bedragen. Zoals bekend is, zal het Nationaal Ram penfonds zich belasten met de schaderege lingen en de uitkeringen. Prins Claus heeft gisteren in Ierse- ke de opening van het mosselsei zoen bijgewoond aan boord van het jacht van prinses Beatrixde „Groe ne Draeck". De prins kreeg van schipper A. Koster van de Ierseke IV een emmertje eerste-vangst- mosselen en bood de schipper als tegenprestatie een fles geestrijk vocht aan. De oude Petruskerk naast het station Sloterdijk, welke bedreigd werd door uit breidingsplannen van Amsterdam, is voor lopig gered. Het kerkje zou 1 januari bui ten gebruik worden gesteld. Voorvaderen van oud-burgemeester Van Hall zijn een eeuw lang predikant van het kerkje ge weest. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: Die rare, gekke rot kat", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.15 u.: „Django", 18 j. Van daag, 23.30 u.: „The 3 sergeants", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: Jerry Cotton beukt er op los", 14 j. Vandaag, 23.30 u.: „In de greep van de vrouwen", 18 j. Zondag, 11 u.: „Sha lom", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Minerva, 14.30 u.: „Charlie Chaplin's kolderparade", a.l.; 20 u.: „De whisky ka ravaan", a.l. Rembrandt, 14 en 16.15 u.: „Sandy de zeehond", a.l.; 19 en 21.15 u.: „De won derdokter", a.l. Zondag, 11 u.: „Furie en gratie der dieren", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De rimboestrij ders van Nairobi", 14 j. Van vandaag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Zorro kruist de degens", 14 j. Studio, 14.15 u.: „Elsa, dochter der na tuur", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Maar toen... van de zomer", 18 j. Zondag 11 u.: „Hito, Hito", a.l. Van maandag af 10.30 u.: „Flip per en de piraten", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): Tot en met 30 juli fototentoonstelling van Sanne Sannes. Dagelijks van 10-17 u. Op zondag van 13- 17 uur. Vleeshal (Grote Markt): Tot en met 30 juli „Fotointernationale '67", expositie van foto's uit Frankrijk, Oostenrijk, Tsjechoslowakije en Haarlem. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige in strumenten. Geopend op werkdagen, behal ve maandag van 10-17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Tot 22 juli expositie van werken van Frans Jansen. Dagelijks van 10-20 u. Op dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend )p donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamper laan): werk van de Haarlemse Haagse en Bergense school. Dagelijks van 10 tot 17 uur en zondags van 13 tot 17 uur. Dagelijks (ook zondags) van 14-17 uur en van 19-21 uur- Atelier Loeloedia, (KI. Houtstraat 86): Tot 15 juli expositie van tekeningen, schilderijen, collages en weefsels van Dorien Meijer-Melis. Dagelijks (ook zon dags) van 14-17 en 19-21 uur. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tot half juli expositie van ikonen, klok ten en androïden van Antje Ypelaar. Da gelijks van 9.30 tot 18 u- Op zondag en maandag gesloten. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemen- daalseweg 158, Overveen): Tot en met 8 juli: Expositie van schilderijen en mono typen van An Biesiot keramiek van Elisa beth Gerst, reliëf van Dick Loef en gra fiek van Cees Vlag. Dagelijks van 14 tot 17 uur. Galerij Judasoog, (Westkolk, Spaarn- dam). Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Sociëteit Duysterghast (Zandvoort): Tot en met 30 juli expositie van de Utrechtse kunstenaar Rien van Markus. Zaterdag en zondag van 14 tot 16 uur. DIVERSEN De Hout (bij Provinciehuis), vanmiddag: „Speakerscorner". Wijkcentrum Schalkwijk: 10 tot en met 21 juli: „Stuif-Stuif". Kennemer Sporthal (Delftlaan): Tot 21 juli dagelijks van 10 tot 17 u.: „Stuif- Stuif". Linnaeushof, Bennebroek. Tot en met oktober: openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. ZATERDAG 8 JULI City, 19 en 21.15 u.: „The Saint contra Stadsschouwburg, 20 u.: „De spion van Berlijn". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid: expositie werk van Kees Vis, dagelijks van 10 tot 18 u. en van 19 tot 21 u.; zondags van 13 tot 17 u. De tentoon stelling duurt tot 10 juli. ZONDAG 9 JULI City, 14.30 u.: „De Rangers van majoor Rogers"; 19 en 21.15 u.: „The Saint con tra Stadsschouwburg, 15 u.: „De zoon van Rintintin"; 20 u.: „De spion van Berlijn". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid: expositie werk van Kees Vis, van 13 tot 17 uur. De tentoonstelling duurt tot 10 juli. MAANDAG 10 JULI City, 20 u.: „Naakte onschuld". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. ZATERDAG 8 JULI Kennemer Theater: 19 en 21.15 u.: „Viking Queen"; 23.30 u. (nachtvoorstel ling) „Verleid en Verlaten". W.B. Theater: 20 u.: „Bezeten jacht". Luxor: 19 en 21.15 u.: „De terugkeer van de zeven". Galerie Boumans: expositie Marty Min. ZONDAG 9 JULI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Mariniers vooruit", 19 en 21.15 u.: „Meisje minder jarige meisje". W.B. Theater: 14.30 en 16.30 u.: „Drie revolverhelden"; 20 u.: „Bezeten jacht". Luxor, 2.15 u.: „Grof geschut" van Lau rel en Hardy; 19 en 21.15 u.: „Gevangenen van haar hartstocht". ZATERDAG 8 JULI Marquette Theater, 20 u.: „De helden van Telemark". ZONDAG 9 JULI Marquette Theater, 14 u.: „De zwarte wreker"; 16 u.: „Strangers in the night"; 20 u.: „De helden van Telemark". Medicijnen verdwenen. Uit een medicijn kast van een arts in Zoetermeer zijn en kele flesjes met druppels en pillen ver dwenen. De mogelijkheid bestaat dat kinderen deze hebben meegenomen. De medicamenten zijn gevaarlijk bij in wendig gebruik. Tehuis voor blinde bejaarden. Op initia tief van de Landelijke Stichting tot Behartiging van de Belangen van Wer kende en Bejaarde Blinden in Utrecht, is in Zeist een centrum voor blinde bejaarden geopend, dat plaats biedt aan bijna 90 blinde bejaarden. Er is nu reeds een wachtlijst van ongeveer 100 gegadigden. Telefoon van de toekomst. De 37-jarige Bredase ontwerper A. van Zon werk zaam bij een telefoonmaatschappij in het Brabantse Rijen heeft de hoofdprijs gewonnen in een door het Zweedse con cern Ericsson uitgeschreven wedstrijd voor een ontwerp van een telefoontoestel, dat na 1970 de markt moet veroveren. De heer Van Zon ontwierp een apparaat, dat als wand- en als kamertoestel kan wor den gebruikt. Het heeft een kiesschijf en druktoetsbediening, alsmede een toon- regelaar. Het kan luid- en normaal sprekend worden gebruikt. Brandweer was niet gebeld. Een alleen wonende Bossche dame heeft aan haar hulpvaardigheid een gebroken been overgehouden. Toen bij de buren een brandje uitbrak, vroeg de buurvrouw haar de brandweer te bellen. De dame holde naar binnen, struikelde, brak een been en bleef in de gang liggen. Dat werd pas ontdekt toen de buurvrouw die het brandje zelf had geblust, de brandweer afbelde. Ze hoorde toen dat de brandweer helemaal niet gewaar schuwd was en ontdekte waarom dat niet was gebeurd. Mijnwerker omgekomen. In een pijler op de 506 meter verdieping van de staats mijn Wilhelmina in Heerlen is de 44- jarige houwer-voorman J. Th. Peters onder vallend gesteente bedolven en om het leven gekomen. Feest in N.O.-poIder. In Emmeloord in de 25-jarige Noord-Oostpolder is een ten toonstelling geopend, die een opper vlakte van 7000 m2 beslaat, en die een beeld van de Noord-Oostpolder van nu en van de geschiedenis van dit gebied Ook is er een zakelijk gedeelte, waar 90 standhouders hun produkten laten zien. De expositie duurt tot en met 15 juli. Op 9 september zullen de slui tingsfestiviteiten worden gehouden. Dan staat onder meer de opening van een sporthal in Emmeloord op het pro gramma. De Nederlandse Sportfedera tie heeft 75.000 gulden voor dit pro ject uit de toto-gelden uitgetrok ken. De bevolking van de Noord-Oost polder bracht 8.000 gulden voor deze sporthal bijeen. Het KNMI deelt mee: Nadat een onweersstoring uit Frankrijk over ons land was getrokken, waarbij in het zuiden en oosten van het land regen viel, koerste een depressie tussen IJsland en Schotland oostwaarts. Een bijbehorend front trok vandaag met regen eveneens over ons land naar het oosten. Het zal in de avond vrijwel geheel gepasseerd zijn. Daarna wordt met westelijke winden vrij koele lucht aangevoerd, waarin naast sta pelwolken ook flinke opklaringen zullen voorkomen. Maximum en minimum BO w Öi temperaturen min. temp. binnen- en buitenland o SS CO £2 Den Helder geh. bew. 23 14 Ypenburg geh. bew. 24 14 Vlissingen geh: bew. 24 16 Eelde mist 26 15 De Bilt mist 25 12 Twente zw. bew. 26 16 Eindhoven zw. bew. 23 12 Z.-Limburg zw. bew. 20 14 Helsinki onbewolkt WNW 21 11 Stockholm zw. bew. 27 12 Oslo licht bew. ONO 21 13 Kopenhagen geh. bew. 21 16 Aberdeen licht bew. WNW 19 10 Londen motregen 25 14 Amsterdam geh. bew. 24 13 Brussel geh. bew. 21 13 Luxemburg mist 20 12 Parijs motregen 26 15 Bordeaux motregen 23 18 Grenoble half bew. windst. 24 13 Nice licht bew. N 27 18 Berlijn geh. bew. ZZO 24 17 Frankfort licht bew. 23 15 München geh. bew. 26 14 licht bew. 21 13 Genève onbewolkt windst. 21 12 Locarno half bew. O 19 13 Wenen zw. bew. ZO 25 15 tnnsbruck geh. bew. 25 14 Belgrado onbewolkt 14 Athene onbewolkt NW 22 dome zw. bew. O 28 18 Barcelona onbewolkt NNW 28 19 Madrid onbewolkt windst. 32 14 Mallorca onbewolkt windst. 31 18 Lissabon onbewolkt N 24 17 Zondag 9 juli Zon op 4.J0 uur; onder 20.59 uur. Maan op 5.53 uur; onder 22.44 uur. Maandag 10 juli Zon op 4.31 uur; onder 20.58 uur. Maan op 7.19 uur; onder 23.04 uur. Maanstanden Eerste maan 14 juli 16.53 uur Volle maan 21 juli 15.39 uur Laatste kwartier 29 juli 13.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 8 juli Hoog water 3.56 uur en 16.24 uur. Laag water 12.03 uur en uur. Zondag 9 juli Hoog water 4.37 uur en 17.05 uur. Laag water 0.24 uur en 12.46 uur. Maandag 10 juli Hoog water 5.17 uur en 17.46 uur. Laag water 1.05 uur en 13.27 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort 's 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2