Nieuwe chemische combinatie steekt concerns als Du Pont en ICI niet naar de kroon COEUR BELLE VOOR TIEN MILLE Beurzen teleurgesteld over verlenging Amerikaanse rente-egalisatiebelasting „Geen aanwijzingen voor meer werkgelegenheid'' KRIS 8 DAGEN DOOR NEDERLAND VOOR Spanje roept op tot bestrijding van de inflatie Staatsschuld per hoofd van 1643 dollar JTET Cijfers kunnen tegenvallen Koerswaarde steeg met 2250 miljoen FME betaalt lonen van failliet bedrijf Discontoverlagin g in Zwitserland Van der WERFF HUBREGHT Kort economisch nieuws SCHEEPVAARTBERICHTEN r J ZATERDAG 8 JULI 1967 8 Andere kandidaten Hemelsbreed verschil In Ver. Staten Werkgelegenheid Schatkistfinanciering Met Argusogen Stijgende rentevoet Of kies voor f25.- een 3-daags Randstad abonnement H_- 2 I la sxawf i |a r jhgj WALL STREET: Flink hoger In eerste halfjaar INTERNATIO-DESSEAUX Hengelen in eikaars vaarwater is een door industriëlen niet alleen in de zomermaanden druk beoefende sport. Het lijkt er echter wel op of het enthousiasme voor de industriële hengelsport toeneemt als andere mensen meer op de jacht naar de zon zijn ingesteld. De deze week aangekondigde fusie van de twee koninklijke bedrijven, Zout-Ketjen en Zwanenberg- Organon, valt evenwel te zien als het hoogtepunt van het industriële vis- seizoen. Het is een logische voortzetting van het reeds sinds jaren op gang zijnde fusieproces in de chemische industrie, dat alleen al door de dubbel namen van beide concerns tot uiting komt. Tot nu toe was het niet tot een mammoetformatie gekomen als ditmaal, doch daarmee wil nog niet gezegd worden dat thans het hengelen naar verdere aansluitingen is afgelopen. De binding Zout-Organon vormt een goede basis voor verdere concentratie. Samensmeltingen van op zichzelf finan cieel krachtige bedrijven, die elk een flin ke expansie doormaken, wil uiteraard nog niet zeggen dat aan nieuwe industriële kracht wordt gewonnen. Wèl zal in de toe komst een versnippering van krachten worden voorkomen. Alleen al door het feit dat door de bedrijfsconcentratie beter ge woekerd kan worden met de schaarse lei dinggevende krachten en met de eveneens schaarse financiële middelen is het nut tig dat naamloze vennootschappen met elkaar in zee gaan, al is het natuurlijk wel zaak er op te letten dat er enig on derling verband tussen de verschillende produktiepakketten bestaat. Zelfs bij de meest grondige doorwerking van de fusie, waarvoor jaren nodig zal zijn, zal niet verwacht mogen worden dat de produktie-eenheden geheel met el kaar versmolten worden. Het is niet aan te nemen dat in de sodafabriek te Delfzijl (Zoutgroep) door de tijd hormoonprepara ten van Organon worden vervaardigd. Wel zou er in eikaars nabijheid een pro- duktie-eenheid voor diverse artikelen kun nen komen, omdat het uit administratieve en leidinggevende omstandigheden wense lijk is. Zo kan door de fusie een gecom bineerde personeelsadministratie groeien, die alleen al door de besparingen van het computer systeem tot voordeel strekt. Daarnaast moet het voornaamste be lang van de fusie worden gezocht in de eenheid van leiding, coördinering van de research- en verkoopactiviteiten en vooral in de financiering van investeringen. Al lereerst kan worden voorkomen dat dub- belinvesteringen plaats vinden. Daardoor kan gewoekerd worden met de financiële middelen, terwijl het (zo nodig) mogelijk is om voor 't nieuwe concern gemakkelij ker vreemd geld aan te trekken dan voor de beide delen thans reeds het geval was. Een grote zaak heeft doorgaans meer kre diet dan een kleiner bedrijf. Uiteraard zal er enige tijd moeten ver strijken aleer aan verdere bedrijfsconcen- traties kan worden gedacht, maar nu tus sen Zwanenberg-Organon en Zout-Ketjen de kogel door de kerk is, wordt er in de financiële wereld al uitgezien naar an dere fusiekandidaten. Het valt daarbij niet te verwonderen dat de gedachten uit gaan naar de mogelijkheid dat er door de tijd een eenheid tot stand zou kunnen komen tussen de Scholten-Honig-Groep (alweer een dubbelnaam uit de fusierijke chemische sector) en Koninklijke Zout-Or ganon, zoals de uit de onderhavige fusie geschapen maatschappij gaat heten. Het zijn uiteraard veronderstellingen, waarmede echter in de komende tijd re kening dient te worden gehouden bij de beoordeling van de ontwikkeling der beurskoersen. Ook zou daarbij gezien kun nen worden naar de uit de fusie tussen Koninklijke Gist- en Spiritusfabriek en Brocades Stheeman ontstane combinatie, waarmede reeds commerciële banden be staan. Omzetcijfers zeggen niet alles om de kracht van een concern te meten. Anders zou Unilever groep de Koninklijke Shell naar de kroon kunnen steken (jaaromzet Unilever (24,2 miljard en Koninklijke Shell 27,5 miljard). In de omvang van het vermogen ligt echter een hemels- MADRID (Reuter) De gouverneur van de Spaanse bank, Mariano Navarro Rubio, heeft opgeroepen tot een algeme ne bestrijding van de inflatie in de Spaan se economie. In een verklaring aan de bankraad benadrukte hij dat het tekort op de Spaanse handelsbalans eind mei was gestegen tot 205 miljoen dollar, ter wijl de kosten voor levensonderhoud, de particuliere bestedingen en de overheids uitgaven eveneens waren toegenomen. De heer Navarro Rubio zei dat als men Spanje in de wereldeconomie en met na me die in West-Europa wil integreren, economiache stabiliteit van het grootste belang is. Als men de economie binnen redelijke tijd weer in evenwicht wil bren gen en tegelijkerijd een ernstige stagna tie van de produktie wil voorkomen, is het zaak de inflatie behoedzaam doch energiek op alle fronten te bestrijden. In het op 30 juni geëindigde begro tingsjaar heeft de nationale schuld van de Verenigde Staten de ongekende om vang van 326.733 miljoen dollar be reikt. Dit is ongeveer 8.800 miljoen dol lar meer dan het peil van medio 1965 toen de Amerikaanse schulden belangrijk begonnen toe te nemen door de oorlog in Vietnam. Per hoofd van de bevolking (198 miljoen) bedraagt de nationale gehuld thans ongeveer 1.643 dollar. breed verschil. Zo gaat het ook als de ge combineerde omzet van Zout-Organon wordt vergeleken met die van buitenland se chemische concerns. Met een gezamen lijke jaaromzet van 1,6 miljard steekt de nieuwe combinatie nog wat pover af bij de grote buitenlandse bedrijven als Du- pont de Nemours, lei, Montecantini. Ba yer, Pechiney. Zelfs in Nederlands verband blijft de nieuwe combinatie nog op een bescheiden plaats staan. De twee giganten Shell en Unilever steken zover uit dat zelfs Phi lips met een jaaromzet van 8-+4 mil jard op de derde plaats staat. De AKU- Groep bereikt een jaaromzet van 2,8 miljard. Van enkele besloten vennootschappen zijn geen omzetcijfers bekend, doch aan genomen mag worden dat bijvoorbeeld een concern als van Leer ook tot een respectabel cijfer komt. Hoogovens be haalde verleden jaar een totale omzet van 1,2 miljard, dus de nieuwe chemi sche combinatie heeft IJmuiden inge haald. Hoogovens is overigens ook reeds op al lerlei manieren met de chemische in dustrie verbonden en zelfs met de Zout- Organon groep bestaan bindingen via Mekog-Albatros, de .Kunstmestgroep, waarvan 40 percent in handen is van Ko ninklijke Shell, 40 percent bij Koninklijke Zout en 20 percent Hoogovens. Ook door het bezit van de helft van het aandelen kapitaal van het in Uithoorn gevestigde Cindu-bedrijf heeft Hoogovens een vinger in de chemische pap. Intussen is het vraagstuk van de werk gelegenheid door de fusieverschijnselen niet opgelost. In het deze week door de Sociaal-Economische Raad gepubliceer de halfjaar-rapport is er op gewezen dat er meer moet worden gedaan om de werk gelegenheid in de bouwsector te bevorde ren. De schatkist zal er meer middelen voor beschikbaar moeten stellen. Alsof de minister van Financiën het geld maar van de hoge boom heeft te schudden. Een beetje inflatore financiering, zo tot een bedrag van 1 miljard zou de SER niet zo'n ramp vinden. Het zal echter niet tot een miljard beperkt blijven, want dat be drag is er in de afgelopen maanden al langs inflatoire weg op tafel gekomen. De schatkist zou allang de bodem heb ben laten zien als de financiële instellin gen niet in de gelegenheid waren gesteld om middelen beschikbaar te stellen. De vlottende schuld van het rijk is ziender ogen toegenomen mede door het feit dat de banken veel schatkistpapier kochten bij de agent van het ministerie van financiën Voor zover de bankiers daarvoor niet over de benodigde middelen beschikten heeft de Nederlandsche Bank ze uit de brand ge holpen. Vrijwel onafgebroken staat er een post van ongeveer 400 miljoen aan verleen de voorschotten op de weekstaat van de Nederlandsche Bank. Daarenboven is voor bijna 500 miljoen aan dollars overge nomen van de banken, die de dollars op hun beurt van buitenlandse instellingen hebben geleend. Het geld van de voor schotten en van de tegenwaarde der dollars wordt gebruikt voor de financie ring van de schatkist, die desondanks geld tekort zal komen als alle reeds toe gezegde bedragen voor stimulering van de werkgelegenheid worden gehonoreerd. In de financiële wereld wordt deze ontwikkeling met Argusogen bezien, want het staat wel vast dat het rijk eer lang genoodzaakt zal zijn om een staats lening uit te schrijven ten einde te voorkomen dat de kortlopende schuld te veel in de papieren gaat lopen. Het lijkt niet waarschijnlijk dat bij het uitschrij ven van een lening weer het experiment van een tenderlening zal worden opge voerd. Dergelijke experimenten kunnen beter bewaard blijven voor de tijd dat de kapitaalmarkt weer overvloeit van melk en honing. Dat is momenteel bepaald niet het ge val, evenmin trouwens als dat in het buitenland het geval is, waar bijna over al rekening wordt gehouden met een stijging van de rentevoet. Weliswaar is de lening van Rotterdam-Rijn pijpleiding er deze week goed ingegaan, doch bet ging daarbij om een bedrag van 50 min. dat tegen redelijke voorwaarden werd gevraagd. De rente van 6 +2 pet. en de emissiekoers van 98 1/4 pet. doen het rendement uitkomen op bijna 6,62 pet., een rendement dat belangrijk uitsteekt boven het percentage waarmede men enkele maanden geleden nog rekening meende te kunnen houden. De stijging van de rentevoet is mede oorzaak van de grote terughoudendheid, die er op de effectenbeurs voor aande len aan de dag wordt gelegd. In de va- kantietijd is het nooit laaiend druk, maar ditmaal zijn de omzetten in aan delen wel heel bescheiden, al worden de omzetcijfers, welke de vereeniging voor den effectenhandel thans geeft, sterk geflatteerd door de nieuwe wijze van sa menstellen. De gebeurtenissen in het Midden-Oosten werken niet bepaald aan moedigend om wat op de effectenbeurs te ondernemen. ADVERTENTIE ■kras Acht dagen lang onbeperkt reizen door het gehele land. Met een 8-daags Algemeen Abonnement.Voor een T verrassend lage prijs: slechts f 40.- (eerste klas f 60.-). Kinderen van 4 t/m 9 jaar half geld. (eerste klas f 35.-). Bij deze prijs is het openbaar vervoer in de grote steden inbegrepen. Vraag op het station naar de folder 8- en 3-Daags Abonnement. :i itni v* a 4; W» StwHTr» «te*c*- i.y> SNMIerW -2 M ■BMÜ '.lit SiteTOr.:. 2» W* Btewf m it ;.t« Vorige Heden Vorige Heden Atch. Topeka 28s% 28+s Can. Pacific 685/8 67+4 Illinois Cent 6378 63% N.Y. Centr. 80+s 82+s Pennsylvani 67+4 67+s South Pac. 29+4 30 Union Pac. 42 41+4 Allied Chem. 37+4 38+8 Am. Can. 56+4 57+4 A.C.F. Ind. 527» 53+s Am. Smelting 69+4 68-/2 Am. T. and T. 54'A 53-/4 Am. Tobacco 32-A 32-/2 Anaconda 47+4 48-/2 Bethl. Steel 32+4 32+s Boeing 100+4 99% Chrysler 43 42+s City Bank 56-/2 56% Cons. Edison 33+2 33% McDonn. Dougl.C. 49+s 52+8 Du. de Nem. 151+4 151+2 Eastm. Kodak 138 141+4 Gen. Electr. 86+8 86+4 Gen. Motors 79% 79+4 Goodyear T. 45 44+4 VERHANDELDE FONDSEN Amer. Motors 12+8 13-/8 Int. Harvester 38+s 38-/8 Int. Nickel 95+4 97 Int. T. and '1'. 98-/2 100+4 Kennecott 44+4 45% Mont. Ward 23+s 23+s Radio Corp. 50+2 51+8 Republic St. 447s 44% Royal Dutch 35-/2 35+2 Sears Roeb. 56+4 56+4 Shell Oil 69 67+4 Soc. Vacum 39+4 40+s Stand. Br. 37 37 Stand. Oil N.J. 60+4 60+2 Studebaker 57+s 57+4 Texaco 71+2 72-/2 Un. Aircraft 102+s 103+4 Un. Corp. 11+8 11 Un. Fruit 45 46'/» Uniroyal 38+s 38 Us. Steel 44+s 44-/8 Westingh. 55 55+2 Woolworth 28+s 30+8 Ford 52+8 52+4 K.L.M. 100 104+4 Wall Street sloot gisteren fors hoger Totaal Hoger Lager Gelijk 6 juli 383 161 126 96 7 juli 381 136(35.7»/») 148(38.9»/») 97(25.4»/») AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. 126 90.50 90.50 125.90-126 90.40-90.80 90.20 Met de hulp van 150 bewoners van het Franse dorp Murasson heeft Claude Lehalle in drie maanden een auto vervaardigd, die hij de naam „Coeur Belle" ('t schone hart) gaf. Het ongewoon gemodelleerde voer tuig kan 160 km per uur rijden. De prijs beloopt ongeveer 13.000 franks of wel een kleine tienduizend gul den. Op de foto de wagen op de Place Vendome in Parijs waar hij uiteraard de nodige belangstelling trok. De Internationale Federatie van Effec tenbeurzen, waarbij beurzen uit een der tigtal landen zijn aangesloten, heeft ver klaard, dat zij teleurgesteld is door het door de Amerikaanse regering ingediende voorstel tot verlenging van de „interest equalization tax" met twee jaren en tot verhoging van de belasting, die door Ame rikaanse ingezetenen by verwerving van buitenlandse effecten verschuldigd is. Zij laat in het midden, of een belasting van deze aard noodzakelijk is met het oog op de Amerikaanse betalingsbalans, doch zij stelt, dat deze belasting schade doet aan het algemene streven in de vrije wereld tot bevordering van een vrij in ternationaal kapitaal- en effectenverkeer, omdat de belasting immers de verkrij ging van buitenlandse fondsen door Ame rikaanse onderdanen belemmert en de verkoop van buitenlandse aandelen uit de Ver. Staten stimuleert. De federatie wijst erop, dat de praktijk en de beschikbare cijfers uitwijzen, dat sinds de inwerktreding van de belasting in 1963 eveneens omgekeerd omvangrijke verkopen van Amerikaanse effecten door buitenlandse houders naar de Verenigde Staten hebben plaatsgehad, en zij acht het waarschijnlijk dat deze verkopen voor een belangrijk deel hun grond von den in het door de interest equalization tax geschokte vertrouwen van buiten landse beleggers. Zij vestigt er de aan dacht op dat, voorzover deze laatste ver kopen de afstoting van buitenlandse aan delen door Amerikanen overtreffen, in dit opzicht de uiteindelijke invloed van de belasting op de Amerikaanse beta lingsbalans als ongunstig moet worden beschouwd. Op deze gronden acht de federatie het wenselijk dat, indien een verlenging van de belasting noodzakelijk is, in elk geval een uitzondering gemaakt wordt voor al le uitstaande aandelen in buitenlandse vennootschappen. Zij is van mening, dat een dergelijke uitzondering in overeen stemming zou zijn met de Amerikaanse tradities op het punt van het vrije inter nationale kapitaalverkeer en met de po sitie van de Ver. Staten als het onbetwiste financiële centrum van de wereld. (Van onze correspondent) DEN HAAG. De daling van het werkloosheidscijfer in juni van 63.842 naar 60.656 werkloze mannen, de afzwak king van de stijging in het verloop van de werkloosheid buiten de seizoenen om, en ook de toeneming van het aantal aan vragen om mannelijk personeel bij de arbeidsbureaus (45.948 naar 51.847) mag niet leiden tot gunstige conclusies over het verdere verloop van de werkloosheid. De indruk bqstaat dat de vermindering van het aantal werkloze bouwvakkers van 17.100 naar 14.900 enige samenhang heeft met enige honderden miljoenen die de re gering eerder heeft uitgetrokken om de bouw weer op gang te brengen, maar erg In het eerste halfjaar is de koerswaarde van gewone Nederlandse aandelen geno teerd aan de Amsterdamse effectenheurs, toegenomen met 2250 min. te weten van 27690 min tot 29.940 min. Dit blijkt uit de cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek, die tevens aantonen dat in deze periode de normale waarde is gestegen van 7778 min tot 7844 min. een jaar geleden, per ultimo juni 1966, stond de koerswaarde nog 1115 min. hoger op 31.055. indrukwekkend zijn die aanwijzingen nog niet. De stijging van het aantal personeels- aanvragen herbergt voorts een addertje, namelijk het feit dat bij een aantal ar beidsbureaus wel reeds aanvragen om jeugdig personeel zijn ingeboekt, terwijl de notering van het aanbod van van school gekomen jeugdigen pas in de cijfers van volgende maand tot uitdrukking komt. Regionaal bezien blijkt, aldus de offi ciële toelichting door het departement van Sociale Zaken, dat de relatief gunstige ontwikkeling in juni weer een deel moet worden toegeschreven aan de vrij sterke daling van de werkloosheid-zonder-sei zoeninvloeden in Gelderland. Met uitzon dering van de provincies Drente en Utrecht, heeft zich in alle andere provin cies een stijging voorgedaan. Het contract voor de leverantie van an traciet en bitumineuze kolen over de periode eind juli 1967 - eind 1968 ten behoeve van het Amerikaanse bezettingsleger in Zuid-Duitsland, is door de inkoopcentrale van de Amerikaanse strijdkrachten in Frankfort gegund aan de Scheepvaart- en Steenkolenmaatschappij N.V. te Rotterdam, Het contract betreft de leverantie van 930.000 ton antraciet en 270.000 ton bitumi neuze kolen voor een totale waarde van 90 miljoen gulden. de dag af na een flinke handel. Het Dow Jonesgemiddelde voor industriefondsen steeg ruim 5 punten tot 869.05. Een vaste stemming gaven te zien fondsen als Mc- Donnel, Douglas, Eastern Airlines. De om zet beliep 11.54 miljoen shares tegen 10.15 miljoen donderdag. De Dow Jones indices: industrie 869.05 5.03); sporen 260.75 (+3.51) en open bare nutsbedrijven 132.25 (+0.03). De Federatie Metaal- en Electrotechni- sche industrie FME zal een uitkering ver strekken aan de ontslagen werknemers van het bij de FME aangesloten construc tiebedrijf „Utrecht" n.v. te Utrecht, dat eind mei jl. niet in staat was de nog verschuldigde lonen te betalen en begin juni failliet is verklaard. Het gaat hier om het tot de sluiting van het bedrijf door het personeel verdiende loon en de hun toekomende vakantiegelden. Door de uitvoering hiervan heeft de FME de vor deringen van het personeel op het bedrijf overgenomen. De FME heeft in het begin van dit jaar in afwachting van de tot standkoming van de door de SER aan bevolen wettelijke regeling een tijdelijke voorziening van beperkte omvang getrof fen voor het geval, dat een bij de FME aangesloten onderneming niet in staat zou blijken haar verplichtingen tegenover de werknemers op de genoemde punten na te komen. Dit is het eerste geval, waarin tot uitkering wordt overgegaan. BERN (Reuter) De Zwitserse Nationale Bank heeft bekend gemaakt dat het offici ële Zwitserse disconto met ingang van maandag wordt verlaagd van drie en een half tot drie percent. ADVERTENTIE Postbus 3446, Amsterdam-C Telefoon020-222033 Beursoverzicht no. 428 Het Internationale Monetaire Fonds (IMF) heeft bekendgemaakt dat de wereldgoudreserves in het eerste kwartaal van dit jaar met 485 mil joen dollar tot 40.420 miljoen dollar zijn ver minderd. In geheel 1966 bedroeg de vermindering 945 miljoen dollar. Bij de Rijkspostspaarbank is in juni 19 mil joen gulden meer ingelegd dan opgenomen. In de afgelopen maand werd ingelegd 143,2 miljoen (juni 1966: 125.9 min.) en opgenomen 124,2 min. (juni 1966: 114.2 min.). Het inleggerstegoed be droeg op 30 juni j.l. 4568,2 min. tegen 4276,6 min. ultimo juni 1966. De Britse goud- en deviezenreserves zijn in juni met 43 miljoen tot 1.012 min pond ster ling verminderd na aflossing van Noordameri- kaanse leningen van in totaal zeven min pond. Het betrof hier de gebruikelijke halfjaarlijkse termijnbetaling van de oude schuld uit hoofde van de Marshall-hulp. De firma Mees en Hope, die medio november 1966 in ons land deposito-promessen introduceer de, zal vanaf 5 juli ook promessen met een looptijd van drie maanden afgeven. Daarnaast blijft de afgifte van zes-maands promessen ge handhaafd. Daarentegen worden tot nader order geen jaarpromessen afgegeven. De directie van de N.V. Maatschappij voor Woninginrichting P. van Reeuwijk in Rotterdam zag haar verkopen over het eerste halfjaar 1967 met ruim vijf percent stijgen. In Emmastad Curacao hebben de directie van'de maatschappijen der Kon. Shellgroep op Curacao en het bestuur van de Petroleum ar beiders federatie van Curaaco de nieuwe collec tieve arbeidsovereenkomst voor de periode van 1 juni 1967 tot en met 31 januari 1970 onder tekend. De TVi% 30-jarige obligatielening 1967 groot nominaal 5 min ten laste van de Stichting Ho- moeopatisch Ziekenhuis exploiterende het zie kenhuis Oudenrijn te Utrecht waarop donderdag de inschrijving openstond is op 'n zodanige wijze overtekend dat slechts een geringe toewijzing zal kunnen plaatsvinden. De Europese Container Terminus N.V. te Rot terdam heeft bij DAF te Eindhoven een order geplaatst voor 200 DAF-terminal-opleggers. De order betreft 100 opleggers met een draagver mogen van 22 ton en 100 opleggers met een draagvermogen van 30 ton. De wagens die ln de loop van dit jaar zullen worden afgeleverd, worden op het Rotterdamse containercentrum in bedrijg genomen. Acteon, 7 t.a. Congo Rivier n. Ango Ango. Alnitak, 7 v. Rasalmataf n. Karachi. Angolakust, 7 te Freetown. Borneo, 7 van Antwerpen n. Amsterdam. Caltex Delfzijl, 7 te Avonmouth verw. Caltex Gorinchem.pass. 7 Cuxhaven n. Fredericla Delft, pass. 7 Gibraltar n. Lissabon. Dosina, 7 te Lavera verw. Eos, pass. 7 Ouessant n. Famagusta. Graveland, pass. 7 Fernando Noronha n. Tenrife Hathor, 7 te Livorno. Hermes, 7 v. Antwerpen n. Rotterdam. Hollandsdiep, 7 v. Kuwait n. East London. Kosicia. 7 v. Thameshaven n. Heysham. Lelykerk.pass. 7 Las Palmas n. Vlissingen. Loppersum, 7 ,te Antwerpen verw. Mydrecht, 7 v. Venetië, 8 te Milazzo verw. Noordwijk, 7 t.h.v. Kp. Blanco n. Engeland. Prin Willem V, 7 v. Montrel n. Liverpool. Sloterkerk, 7 te Duinkerken. Tahama, 7 rede Quebec. Togokust,7 v. Dakar n. Casablanca. Vlieland, 8 te Bandarmashur. Woensdrecht, 6 v. Santos n. Antigua. Zafra, 7 v. Mena n. La Spezia.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 8