Spelers van Telstar moesten hele weekeinde aan de slag HHC en Onze Gezellen bleven op kop in softbalcompetitie m Hard werken, anders kun je beter domino gaan spelen V 1 T errasvogels klopte EDO Zeilen op de Braassem Roel Snijder klasse apart in de ronde van Schalkwijk Felle trainer De Visser: Van Wijk op transferlijst Arie Zeeman verdronken Cricketzege van Bloemendaal Bouwman ontging de century: 99 Anton Ebben in concours hippique van Hoofddorp Balk derde in sprint Hannover Tweede prijs voor Moerkerk en Krom 13 ''Wit ffl/llï MAANDAG 10 JULI 1967 Afwezig Zeer straf Ben Verhagen vijfde in Europees kampioenschap - v 0. mv ,r;bT Sport in het kort met (Van onze sportredacteur) Vijfentwintig: spelers van Telstar heb ben zaterdag en zondag weer in het zweet huns aanschijns achter een voetbal aan gedraafd. Het was de start voor het nieu we seizoen, dat voor de eredivisie wel pas op 13 augustus begint, maar waarvoor toch al weer geduchte voorbereidingen moeten worden gepleegd. Trainer Piet de Visser gaf zijn „werknemers" eerst een theoretische les over het hoe en het waarom van zijn training en werkmetho de voor en tijdens de competitie. Hij leg de er vooral de nadruk op, dat er nu vanaf het begin hard gewerkt moet wor den: „ik heb nu wat meer keus. Er zal dus concurrentie zijn. Ik weet wat ik aan A#VWWlfWWWWWWWWW%^n/WW%*WW>^fV\>VWWWWWV ieder van jullie heb. Het zelfvertrouwen was vorig jaar aanvankelijk zoek. Later, tegen het einde, ging het uitstekend. Zo moet het meteen zijn. We moeten het publiek aantrekkelijk voetbal proberen te verschaffen. Modern voetbal, vanuit een beweeglijke verdediging soepel aanvallen Hard werken. Als je dat niet doet, kun je domino gaan spelen met je tante". Duidelijke woorden dus van een trainer, die niet meer de precaire situatie van vo rig jaar hoopt mee te maken. Bij de 25 spelers, die na de theorie stevig al of niet met bal aan de voet aan het werk werden gezet, waarin vijf amateurs (die een kans hebben op een contract: de éigen jeugdspelers rechts buiten Van Leeuwen en rechtsbuiten Ran- zijn, De Jager (Foresters), Zwaan (Alk maar) en Van Dortmund (Terrasvogels). Bij de 25 spelers waren ook de vier nieu we gecontracteerde aanwinsten Boekestein (Go Ahead), Van der Meeren (RCH), Geestman (Blauw Wit) en Rob Groot (FC Zaanstreek). Daar waren verder: Gerrie Althoff, André, Ko Bakker, Van Essen, Kort, Cleeren (die nog niet getekend heeft), Koopman, Vos, Van Straaten, Ver schoor (kreeg z.g. klein contract), Jos Bakker, Henny Althoff, Van Son, Even- blij, Jonker, Boontjes en Bielkus. Afwezig waren Bond (met vakantie), Manders (met vakantie), Van Egmond, die voor een transfer voelt, Clement, die contact met clubs schijnt te hebben, maar nog geen aangetekende brief voor de transferlijst heeft gestuurd, en Van Wijk die in Spanje op vakantie is, maar daar zaterdag een telegram' van Telstar heeft ontvangen, dat hij op de transferlijst is geplaatst. Over Pirovano moet men zich bij Telstar nog beraden. Van Wooning krijgt geen nieuw contract aangeboden. Wanneer er eventueel spelers naar een andere club vertrekken, zal Telstar nog nieuwe krachten aantrekken. De Visser wil met 26 of 27 contractspelers werken met daarnaast zes amateurs. In het twee de elftal, dat jong Telstar wordt ge noemd, worden slechts spelers onder de 23 jaar opgesteld, aldus De Visser. Het trainingsschema voor de eerste pe riode is zeer straf. Na het weekeinde, waarin de spelers dus zaterdag en zondag in actie kwamen (zondag van 11 tot 4 uur met een onderbreking voor een maal tijd in het paviljoen) volgt er,vandaag een rustdag, maar vervolgens is men de gehele week 's avonds op Schoonenberg e vinden. Voor degenen, die duidelijk in conditie achter liggen, is er volgende week zondag een „inhaaldag". Daarna wordt de trainingsploeg verdeeld over een A- en B-categorie. Tijdens het seizoen wordt vier keer per week getraind. Wat de oefenwedstrijden betreft: 23 juli Alkmaar/FC Zaanstreek - Telstar, 30 ju li RCH-Telstar (met twee elftallen), 1 augustus Telstar - Militair elftal, 6 augustus Telstar - DFC (twee elftallen). Trainer De Visser (links) vertelt de Telstarspelers hoe hij het wil heb ben. Het was de eerste samenkomst weer van de spelers na de (voet bal-) vakantie. Tijden de zaterdag gehouden zee- zwemrace van Hoek van Holland naar Ter- heijde is de organisator van dit evene ment, de 54-jarige heer Arie Zeeman uit Terheijde, om het leven gekomen. Hij be vond zich in één van de drie volgboten die door het plotseling opgestoken zware weer tijdens de wedstrijd zijn omgesla gen. Aan deze voor de vijfde maal door de heer Zeeman georganiseerde race werd door 12 zwemmers deelgenomen. Slechts zes van hen zwommen de wedstrijd uit. Na twee wedstrijden bezet de Neder landse zeiler Ben Verhagen de vijfde plaats in het algemeen klassement van de zeilwedstrijden om het Europees kam pioenschap in de Flying Dutchmanklasse voor de kust van lie de Bendor. Hij ein digde respectievelijk op de tiende en vijf de plaats in de twee regatta's. Winnaar van beide wedstrijden werd de Brit Oakeley. De stand na twee wedstrijden: 1. Oake ley (G.-B.) 0 pnt., 2. Pattison (G.-B.) 6, 3. Fogh (Denem.) 16, 4. Lofteroed (Noor.) 18.27, 5. Ben Verhagen (Ned.) 21.67. (Van onze softbalmedewerker) In de hoofdklasse softbal het afgelopen weekend geen verrassingen van beteke nis. HHC en Onze Gezellen bleven samen aan de leiding. De Reds klopte Bloemen daal met 13-3, dat daardoor voor de ti tel werd uitgeschakeld. Onze Gezellen bleef de baas over Storks, dat nu de laat ste plaats deelt met EDO. EDO name lijk verloor na een aantrekkelijke wed strijd van Terrasvogels met 4-3. DSS WM Egon Rolf von den Boumen, die op de Kaag al de Valkenklasse heeft gewonnen, was ook op de Braasse- mermeer superieur bij de Valken. Hier gaat hem (37) alles voor de wind. behoudt een kleine kans op de titel door een benauwde 4-2 overwinning op HCK. Ifl Cé belangrijke WcdstrijfHna dé"on) derste plaatshebben Et)0 en Terrasvo- gels goed spel laten zien. De iets sterke re verdediging besliste de strijd ten gun ste van de Zandvoortse ploeg. Aanvanke lijk leek Terras vogels in de tweede inning op een ruime zege af te gaan. Jet Jonker vrije loop en Mieke Boers, velders keus, konden scoren op een 2-honkslag van R. Voogt. De tik van Nel Toon betekende in dezelfde inning zelfs nog 3-0. Reeële scoringskansen kreeg EDO in de 4e slag beurt. Sicca Maat kreeg vier wijd en Mar ja de Reus kon profiteren van een van de weinige veldfouten. Een honkslag van Elly de Nieuwe bracht twee runs over de thuisplaat en weer hoop aan EDO-zijde. Aanvallend kreeg Terrasvogels weinig kansen meer. Slechts Nel Toon zag via een homerun kans de score op te voeren tot 4-2. Fel kwam EDO in de laatste slag beurt terug. Mar ja de Beus opende met een schitterende homerun en meteen was de spanning te snijden. Een fout op een slag van T. Klaassen en een honkslag van Henny Scheer bracht EDO in kansrijke positie. De linde-drive, die Truus van Es- toen sloeg, werd fraai gevangen door Rie tje Disselköter en betekende tevens winst voor de ploeg van coach Van der Berg. HHC keek in de wedstrijd tegen Bloe- mendaal na twee innings tegen een on verwachte 2-0 achterstand aan. Inge Ter- maat, Dolly van der Aardweg en Greet Sintenie waren in die eerste inning niet geïmponeerd door het werpen van Trudy Beelen. Slechts door het afstraffen van fouten kon HHC na vier innings de score weer in evenwicht brengen. Fataal werd de vijfde inning voor de Whites. Fraai slagwerk van Els Ter Meulen, Hannie Berendonk, Marijke Bouman en Trudy Beelen deden mede door enkele veldfouten HHC een 7-2 voorsprong nemen. Werpster Jetta van t Land moest het veld ruimen voor Tineke Apon, die vooral in de zeven de inning de steun van haar' veld moest ontberen. Honkslagen van Saskia de Jong, Conny Broere en Trudy Beelen waren toen nogmaals verantwoordelijk voor vijf runs. Bloemendaal, dat in de zesde inning nog had kunnen scoren door Dolly van der Aardweg verloor daardoor geflatteerd met 13-3. Het Haagse Storks, vechtend voor het behoud van de hoofdklasse, heeft het Onze Gezellen bijzonder moeilijk gemaakt. Storks, dat slechts vier honkloopsters kreeg zag kans in de eerste inning via S. de Groot een 1-0 voorsprong te nemen. Onze Gezellen, dat via Ria Duin gelijk maakte nam in de tweede inning een 2-1 voorsprong toen Erna van Ewijk kon scoren na een verre klap van Ria Duin. In de vijfde inning viel de beslissing. Ria Duin, Ludy Handgraaf en Marian Eerd- mans kwamen tot gaaf slagwerk en ver grootten de voorsprong tot 4-1. Het was tenslotte Corrie de Wit, die in de zesde inning de eindstand op 5-1 bepaalde. OSS-HCK werd gekenmerkt door weinig sfeer. HCK, gehandicapt door de nodige invalsters, kwam in de vierde inning het eerst tot scoren. Met reeds twee nul len begon Ingrid Geuzenbroek met een honkslag. Nineke Lindeman, die met een driehonkslag volgde kon zelf ook nog scoren toen Pien Immer goed uithaalde. DSS, dat tot op dit ogenblik slechts het minimaal aantal mensen aan slag had gehad, kon via loos Snater in de vijf de slagbeurt tot 2-1 terugkomen. Fraai veld van Ingrid Geuzebroek hield de ge lijkmaker van de thuisplaat. Een dubieus geraakt werper werd HCK fataal in de zesde inning. Toen bovendien Karin Dankmeyer de zekere nullen niet accep teerde maatf te - veel risfo nam rook DSS haar kans. Gelijk reeds enkele ma len dit seizoen stelde Ans Kroon met haar honkslag toen de 4-2 zege vast. In de laatste HCK-slagbeurt bezat de Kin- heim-ploeg geen veerkracht meer om DSS nog in gevaar te brengen. O.G. HHC DSS Bl'daal 10 10 10 10 16 16 14 10 HCK Terrasv. EDO Storks 10 10 10 10 In de eerste klasse houdt TYBB de ra ce met de Pinguins tot het laatste vol. Tegen TIW werd met 9-7 de winst ge grepen. In eigen hand hebben de geel zwarten het echter niet meer. De Pin guins was tegen Watergraafsmeer, ge tuige de 26-1 zege oppermachtig. Voor de Heemsteedse ploeg sloeg Mary Boek hout een homerun. Wint de Pinguins komende woensdag thuis van WGA, dan is de titel een feit. Ten aanzien van de onderste plaats kan deze week eveneens de beslissing vallen. SC Haarlem zal dan in Amster dam van Watergraafsmeer moeten win nen. De Pinguins 11 TYBB 11 De Geuzen 10 O VVO 10 22 16 14 12 TIW 11 WGA 10 SC Haarlem 10 Watergr.m. 11 TENNIS. Het Nederlands tennistoer nooi voor de oudere jeugd dat in Nijme gen werd gehouden, heeft bij de dames een overwinning opgeleverd voor de Rot terdamse Tine Zwaan. Haar stadgenoot Jan Hordijk zegevierde in de finale van het herenenkelspel. Bouwman kwam één meter tekort voor zijn century. (Van onze wielermedewerker) Op een afgelegen parcours aan de Tur- kijelaan en Laan van Angers in Schalk wijk werd zaterdagmiddag door de Haar lemse wielerclub „De Kampioen" in af wachting van de Muggenronde, een race voor amateurs en nieuwelingen over onbe paalde afstand gehouden met als inzet de „Grote Prijs van Haarlems Bloei". Favo riet Roel Snijder, de nieuwe wegkampioen van Noord-Holland, bleek in deze wed strijd veruit de sterkste en overklaste al zijn tegenstanders. Alleen de attente Dick Schouten kon de schade tot één ronde achterstand beperken. Het was jammer dat men voor deze af- wachtingswedstrijd en de aankomst van de Muggenronde naar zo'n afgelegen en sfeerloos parcours in een nog niet be woonde wijk van Schalkwijk was verwe zen. Vooral in eigen stad mag de Muggen ronde zeker op een betere ontvangst re kenen. Aan de afwachtingswedstrijd namen slechts 21 amateurs en nieuwelingen deel en mede door de slechte weersomstandig heden het regende voortdurend was ook de publieke belangstelling aan de ma tige kant. Voor Roel Snijder vormde dit evenwel geen beletsel om met Dick Schou ten en Herman Zuiderduin een uitlooppo ging te ondernemen. Alleen Zuiderduin moest al spoedig door een lekke band zijn positie prijsgeven. Snijder en Schou ten gingen samen door en bezorgden na 35 minuten koers het sterk geslonken pe lotonnetje één ronde achterstand. Alleen Jan Jansen en Gerard Krom wisten nog even uit hun greep te blijven, maar moes- Bloemendaal heeft in de hoofdklasse cricket voor een verrassende prestatie ge zorgd. De Bloemendalers zagen kans het veel sterker geachte ACC in eigen huis de das om te doen. Mede door de neder laag van VOC tegen HBS werd Bloemen- daals positie in de staart van de ranglijst danjg verbeterd. De grote strijd om de leiding tussen HCC en Quick eindigde in een zege voor de landskampioenen, die daardoor een fraaie voorsprong op hun naaste concurrenten hebben genomen. Voor Rood en Wit was de afloop van het duel tegen VRA zeer teleurstellend. Met het schitterende totaal van 230 voor 4 zorgden de Rood en Witters voor de hoog ste score van de dag, die hun echter geen zege opleverde. VRA kon geen kant meer uit en stuurde het op een draw aan. Bouwman was^qej (jiphtbij een century, maar sneuvelde' (run oüt) op 99. De uïfelagén van'dé tHcketwedstrijden in de eerste klasse A zijn: Rood en Wit-VRA. Geëindigd in een draw. Rood en Wit 230 voor 4 (gesloten), VRA 123 voor 9 (tijd). Batting Rood en Wit: Brathwaite 14, Wijkhuizen 88, Bouwman 99. Bowling VRA: Frans Spits 2/67, Van Koppel 1/20, Batting VRA: Nico Spits 12 Vermeulen 11, Frans Spits 12, Herman Spits 57 n.o., Eisma 13. Bowling Rood en Wit: Onstein 3/33, Tuininga 1/13, Luining 1/25, Bijleveld 1/7, Wijkhuizen 1/13 Brathwaite 1/8. HBS—VOC. Gewonnen door HBS met 96 runs. HBS 196 voor 7 (gesloten), VOC 100 all out. Batting HBS: Keilholz 17, Pier- hagen 50, Rishworth 15, Derogee 51 n.o. Van Rijn 11, Mulder 13. Bowling VOC Cornells 1/59, Lindeboom 4/45, Bakker 2/31. Batting VOC: Groen 11, Lindeboom 23, Madsen 36. Bowling HBS: Lenoble 1/28, Mulder 3/21, Derogee 2/3, Trotter 2/10, Rishworth 1/17. Pierhagen 1/19. ACCBloemendaal. Gewonnen door Bloemendaal met 43 runs. Bloemendaal 169 all out, ACC 126 all out. Batting Bloe mendaal: Maas 39, Wasscher 66, Cats 10 Brongersma 15. Bowling ACC: Griebling 4/37, Lapierre 2/42, Van Weelde 2/27. Bat ting ACC: Van der Heyde 11, Milner 34, Janse 18, Van Weelde 35, Roll 18. Bowling Bloemendaal: Geenen 1/20, Van Wijk 1/20, Maas 1/26. Van Dok 3/39, Van Alphen 3/19. HCC—Quick (Hg.). Gewonnen door HCC met 5 wickets. Quick 181 voor 9, HCC 182 voor 5. Batting Quick: Marseille 45, Van Eek 14, Kramer 13, René Schoonheim 24, Roy Schoonheim 16, Bockstart 45, Klein 8 n.o. Bowling HCC: Trijzelaar 1/32, Van de Bosch 3/56, E. Vriens 4/53, Rijkens 1/0. Batting HCC :Kooistra 15, Van Arkel 74, Van Laer 70, Rijkens 21 n.o., Van Staay 1 n.o. Bowling Quick: Klein 1/35, Bosman 3/53, Burki 1/34. ten er tenslotte toch ook aan geloven. Krom werd nadien door een lekke band uitgeschakeld. Inmiddels was Snijder met Zuiderduin aan een nieuw offensief begon nen en kort voor het einde bezorgde de leider ook Schouten een „lap". De uitslag was: 1. R. Snijder, de circa 45 km. in 1.15.13; 2. D. Schouten op 1 ron de; 3. J. Jansen (1ste nieuw.) op IV2 ron de; 4. H. Zuiderduin op 2 ronden; 5. Ton Blom, 6. A. van Leuffen, 7. G. Duwel (2e nieuw.) op 3 ronden; 8. J. Noordhoek (3e nieuw.), 9. F. Sweers (4e nieuw.). (Van onze sportredactie) Het 58ste nationale concours hippique dat de vereniging „Vooruit" woensdag in Hooddorp houdt, belooft weer een opmer kelijke dag te worden voor de Nederland se paardesportliefhebbers. Vanaf acht uur 's morgens dan beginnen de dressuur- proeven voor landelijke ruiters tot half zes 's avonds als het puissance spring concours is afgelopen, komen de groothe den van de nationale paardesport op het gemeentelijke sportpark in Hoofddorp in actie. Het springconcours, de hoofdscho tel van deze dag, is bijzonder sterk bezet. Na zijn successen in Aken, zal Anton Eb ben met Kairouan ook in Hoofddorp de beste kans op de eindzege hebben. Zijn voornaamste concurrenten de gebroeders Maathuis die met zes paarden hebben ingeschreven en Hans Brugman zijn ech ter beslist niet kansloos. Een bijzonderheid in Hoofddorp is dat niet minder dan der tien spannen in actie zullen komen bij de uiterst moeilijk te besturen tandemtuig- paardenrubriek. Bovendien is in het hoofd programma nog een shownummer opgeno men. Het hoofdprogramma begint om één uur. Om tien uur wordt begonnen met de springconcoursen van de landelijke ruiters en een uur later met de tuigpaardenru- brieken. De Nederlandse amateur Klaas Balk ii zondag bij de internationale sprinters- prijs van Hannover derde geworden ach ter de Westduitser Gerhard Schöfer en de Deen Jorgeh Jensen. Bij een puntenwedstrijd over 50 ronden werd Klaas Balk vierde. (Van onze wielermedewerker) De Haarlemmer Plm Moerkerk heeft zaterdagmiddag in de Ronde van Zuid- land voor nieuwelingen een fraaie tweede plaats behaald. Samen met de Amster damse „Bataaf"-renner Co Moritz, die hem in de eindsprint klopte, had Moer kerk zich van een kleine voorsprong ver zekerd. Frank Schutter uit Heemstede kwam als twaalfde over de eindstreep en Paul Koop uit De Zilk als vijftiende. Bij de amateurs in Zuidland (winnaar Bob Kroonen in 2.24.33 over de 100 km) werd de Aalsmeerder Guus Zantingh vijfde, de Sassenheimer Ton Zeldenthuis achtste en Melle Jongkind uit Aalsmeer twaalfde. In de Ronde van Schipluiden voor ama teurs, die in 1.57.22 over de 80 km een zege opleverde voor Cees Schijff uit Rijnsburg, kwam Jan Peetoom uit Vijf huizen op de derde plaats en eindigde de Haarlemmeer Jan Aldershof als vier de. De Halfwegger Jan Oosterbeek werd derde bij de nieuwelingen en Ron van Berkel uit Haarlem zevende bij de aspi ranten. De Lissenaar Gerard Dofferhoff ging als negende door de finish. Jan Breure uit Vijfhuizen kwam in Gelder- malsen op de vierde plaats bij de aspi ranten en de Aalsmeerder Herman Spar- naay werd er vijfde. De Haarlemse nieuweling Gerard Krom inde zondag in Berlicum de tweede prijs. Zijn stadgenoot Pim Moerkerk greep er de vijfde prijs, terwijl Frank Schutter door een val uitgeschakeld werd. Ron van Berkel kwam bij de aspiranten in Berli cum op de derde plaats. In de Ronde van Venhuizen voor amateurs (eerste Rink Cornelisse in 2.29.30 over de 100 km) werden r Jan Buis (Zwanenburg), Ted Blom (Haarlem) en Jan Zomer (Half weg) respectievelijk zesde, zevende en achtste. Wijte Haayer (Halfweg) werd negende bij de nieuwelingen. De Haar lemmer Jack Groeneveld eindigde in Schijf als achtste. PAARDESPORT. Het kampioenschap van de vijfjarige dravers, dat zondag in Gel- senkirchen gehouden werd, heeft een overwinning opgeleverd voor Se Bald, die gereden werd door de Westduitser Eddy Freundt. De Nederlandse pikeur Jan Wa genaar jr. behaalde met Diana R in deze koers over 2000 m de 3e plaats. GOLF. Engeland is zondag op de Pe- nina golflinks bij Portimao winnaar ge worden van het toernooi om het Europees kampioenschap voor dames landenteams. Het Nederlandse team eindigde als tien de. V OEI BAL. De Belgische voetballer Goyvaerts heeft een contract gesloten met de Spaanse eerste divisieclub Elche. De 28-jarige Belg kwam in 1962 naar Spanje om voor Barcelona te spelen. De laatste twee seizoenen speelde hij voor Real Madrid. De coach van Elche is de gewe zen Real Madrid speler Alfredo di Ste- fano. WORSTELEN. Turkije heeft Rusland tijdens het toernooi om het Europees kampioenschap worstelen vrije stijl in Is- tanboel onttroond van de titel voor equi pes. De Turken behaalden 37 punten, ter wijl de Russen met 29,5 punt genoegen moesten nemen met een derde plaats. De tweede plaats was voor Bulgarije, dat 35 punten verzamelde. WIELRENNEN. De Nederlandse ama teurwielrenner Cees Zoontjes is in een criterium in Keulen als derde geëindigd.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 13