Meisje uit Ruurlo werd gedood door psychopaat Auto te water: 3 doden Cel W ater verbruik verder omhoog Agenda voor Haarlem en de IJmond en bondig Prinses Christina in de V.S. VEL Politie vond spoor aan de hand van buskaartje Onderzoek naar de asiel-organisatie Ballon-mysterie in Zuid-Holland Drie Haagse baby's gestikt Kostbaar beeld uit kapel ontvreemd VELE DODEN IN HET VERKEER Dode na ruzie in woonwagenkamp Vijf mille gestolen uit brandkast Door wegspattend stuk slijpsteen getroffen Bibliotheekemployé stal voor 20.000 aan boeken Mgr. J. v. d. Oord geopereerd Iets warmer 2 Plotselinge wil om te doden Inbraken in Amsterdam en Amstelveen Vewin-verslag 1966 #*0RAKA Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk WEERRAPPORTEN sï Se (Van onze correspondent) ENSCHEDE. De moord op de 19-jarige Ria Floryn uit Ruurlo, wier stoffelijk overschot maandag achter een boerderij in Hummelo werd aan getroffen, is opgehelderd. De moorde naar is een 19-jarige verpleegde in het psychopatenasiel „De Kruisberg". Hjj heeft een bekentenis afgelegd. Als motief voor zijn daad gaf hij op bevangen te zijn geweest door een soort bezetenheid een mens te moeten doden. Hij kende het meisje niet. Hij heeft zijn wandaad maandagmiddag niet omstreeks half twee verricht, zoals aanrankelijk op grond van getuigenverklaringen moest worden aangenomen, maar een uur later. De verklaringen van getuigen, dat zij het meisje omstreeks half twee hebben gezien, op de weg van de bushalte naar de manege, waar zij werkzaam was, brachten de politie op een verkeerd spoor. Het werd namelijk uitgesloten ge acht dat de dader onder de verplegen- den van het nabijgelegen psychopaten- asyl gezocht moest worden, omdat om half twee alle verpleegden zich in de in richting bevonden. Volgens zijn bekentenis was hij maan dag aan het werk bij de boerderij van „De Kruisberg", toen hij een meisje op de weg zag lopen. Plotseling bezeten door de wil om te doden had hij haar onge merkt kunnen volgen. Bij de boerderij „Groot Neerheide" had hij haar van ach teren aangevallen, haar een slag in het gezicht gegeven en bij de hals gegrepen. Het is mogelijk dat dit het slachtoffer, gezien de geweldige kracht waarover de dader een jongeman van groot pos tuur beschikt, het leven hebben ge kost. De moordenaar twijfelde nog en daarom had hij haar van de weg door een gat in de heg gesleept, zijn zakmes getrokken en haar in de halsgestoken. Vervolgens heeft hij getracht de sporen van zijn misdaad zoveel mogelijk te ver bergen. In de tas van zijn slachtoffer vond hij een portemonnee met enig geld. Daaruit nam hij ruim 8 weg om als motief roof voor te wenden. De tas zelf verborg hij in de schuur waar hij tevens jutezakken vond, waarmee hij het li chaam toedekte. Via een weiland is hij ongezien naar de boerderij van het asiel teruggekeerd, waar hij het geld en het zakmes ver- «topte in een varkenskot. Daarna ging hij weer aan zijn werk. Alles moet zich hebben afgespeeld binnen 20 minuten. Van een zedenmisdrijf is geen sprake geweest. Deze vergissing is wel verklaarbaar. De vader van Ria had zijn dochter om kwart over twaalf met zijn auto naar de bushalte in Ruurlo gebracht, waarzij de bus van enkele minuten later in de richting Doetinchem zou nemen. Hij kon niet vermoeden dat het meisje dat niet zou doen. Ria wilde namelijk een ca deautje voor een familielid kopen. Toen haar vader was weggereden heeft zij eerst in Ruurlo nog inkopen gedaan en daar de bus van kwart over een ge nomen. Zij kwam dus niet om half twee maar om half drie in Doetinchem aan. Dit is gebleken uit het buskaartje, dat la ter in de zak van haar mantel is gevon den en waar de politie aanvankelijk wei nig aandacht aan had geschonken om- Gisteren heeft gedurende de late och tend en de gehele middag een ballon, die langzaam in een zuidwestelijke richting koerste, de aandacht van duizenden men sen in Zuid-Holland en Zeeland getrokken. Aan het eind van de ochtend kwamen bij het K.N.M.I. de eerste meldingen bin nen van een peervormig zilverwit door schijnend groot voorwerp dat on grote hoogte werd waargenomen voor de kust van Scheveningen. Uit vliegtuigrapporten bleek, dat het hier een ballon betrof die zich in de stratosfeer bevond. Waarschijnlijk, zo deelde het K.N.M.I. mee, was het een ballon die instrumenten mee voert welke dienen voor onderzoek van de stratosfeer. Aangenomen wordt dat hij zich hoger dan 15 km bevond. Navraag bij de meteorologische dienst in Engeland gaf geen uitkomst. Het is bekend dat sommige voor dit doel ge bruikte ballonnen enorme trajecten kun nen afleggen. Zij zijn zodanig gecon strueerd dat zij vele dagen in de atmos feer kunnen blijven zweven. In het afgelopen weekeinde zijn in Den Haag drie gevallen voorgekomen van ba by's die in hun bedje door verstikking om het leven zijn gekomen. Zaterdag werd de tweeënhalve maand oude baby van de famile Sandifort dood in bed aangetroffen, evenals de 16 maan- dem oude Ilonka Berkhuizen. Zondag is de acht maanden oude baby van de familie Coret overleden. Het kind had voorover op het kussen gele gen. In Venray is uit een kapelletje een uit de 16de eeuw daterend heiligenbeeldje ontvreemd. Het heeft een waarde van on geveer 10.000 gulden. Het 62 cm. hoge eikenhouten beeldje stelt de heilige Oda voor. dat haar vader had medegedeeld dat zij met de bus van kwart over twaalf was vertrokken. Toen vastgesteld was dat Ria pas om half drie in Doetinchem was aangekomen gaf dit de zaak ineens een heel andere wending want nu kwa men er wel verpleegden van „De Kruis berg" in aanmerking, onder meer dege nen die werkzaam waren geweest bij en in de boerderij van het asiel, waarvan de landerijen grenzen aan die van de boerderij waar het slachtoffer was ge vonden. Bij hun verhoor viel de 19-ja- rige jongeman al spoedig door de mand. De dader was ter beschikking gesteld wegens enkele kleine strafbare feiten. „De Kruisberg" is een open asiel waar uitsluitend lichte gevallen worden ver pleegd. Zijn straflijst heeft nimmer aan leiding gegeven te veropderstellen dat de jongeman tot een dergelijk misdrijf in staat zou zijn. Verpleegden van „De Kruisberg", die daarvoor in aanmerking komen, mogen in volle vrijheid werken op de boerderij of in Doetinchem. Mr. A. W. Hplsteijn, officier van Jus titie te Arnhem, heeft reeds met de mi nister van Justitie overleg gepleegd over de organisatie van het psychopatenasiel „De Kruisberg". Aan de minister zal ad vies worden uitgebracht over eventueel te nemen maatregelen. De minister zal daarna de vaste commissie voor Justitie van de Tweede Kamer inlichten. Tussen Stadskanaal en Veendam, in de gemeente Borger Compagnie, is gis teravond een auto in het water gere den. De 19-jarige H. de Jonge uit Bor ger Compagnie, de 18-jarige E. Engels uit Muntendam en de 27-jarige Duitser W. Tweelmeyer werden levenloos uit het wa ter gehaald. Op Rijksweg 63 (Eindhoven-Tilhurg) in de gemeente Oirschot is gisteren een personenauto, waarvan de bestuurder na een inhaalmanoeuvre de macht over het stuur verloor, gekanteld. Van de vijf in zittenden twee echtparen en een doch ter was één echtpaar op slag dood. De verongelukten zijn de 50-jarige heer J. Achten en de 51-jarige mevrouw A. Achten-van Vlokhoven uit Eindhoven. Op de weg Vries-Assen raakte de au to van de 32-jarige heer R. Auwema uit Donderen (Dr.) van de weg. De wa gen botste tegen een boom. De bestuur der overleed in het ziekenhuis. In Hoogerheide verongelukte de 17-ja- rige bromfietser F. Mathijsen uit Bergen op Zoom. Bij het oversteken van de weg werd hij door een auto aangereden en dodelijk gewond. In Helmond overleed de 32-jarige heer J. G. van der Vrande aan de gevolgen van een ongeluk met zijn scooter, dat ruim een half jaar geleden plaatsvond. In Zevenaar is de 19-jarige G. Verhey uit Didam overleden, een etmaal nadat hij in zijn woonplaats met zijn scooter in botsing was gekomen met een brom fietser. In Rotterdam reed een bromfiets te gen een personenauto. De 17-jarige Rot terdammer Robert Verschoor, die ach terop de bromfiets zat, kwam om hét le- ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! ven; de bromfietser zelf werd zwaar ge wond. In Breda kwam de 28-jarige M. Damen uit die gemeente om het leven. Hij was passagier van een auto, die in de berm terecht kwam en omsloeg. In Renesse botste een 16-jarige brom fietser M. W. de Veiter uit Goes tegen een voetganger. Hij smakte tegen de straat en was vrijwel op slag dood. De voetganger bleef ongedeerd. In Herewaarden reed de 25-jarige mo torrijder H. P. J. Steenbakkers uit Alem (gem. Maasdriel) in de flank van een links afslaande personenauto. Hij is in het ziekenhuis overleden. In Oegstgeest reed de 21-jarige brom fietser G .van Ommen uit die plaats te gen een autobus. Hij is in het ziekenhuis overleden. In Heerhugowaard raakte een perso nenauto in de berm, slipte en sloeg om. De bestuurder verklaarde dat hij had moeten txitwijken vctor een tegenligger, die in de bocht op de verkeerde weghelft reed. Van de vier inzittenden is één, de 28-jarige militair W. F. van Dun uit Eind hoven, in het ziekenhuis overleden. In Hattum kwamen twee bromfietsers frontaal met elkaar in botsing. Een derde bromfietser reed op de ravage in. De 21- jarige G. Nieuwenhuis uit Wapenveld is aan de gevolgen van het ongeluk over leden. In het Belgische plaatsje Veldwezelt botste een uit de richting Hasselt komen de stationcar bestuurd door J. Christiae- nen uit Etten Leur tegen een Belgische personenauto. De Nederlandse auto, met zes inzitten den, kwam in de etalage van een bij het kruispunt gelegen bank terecht. 2 kin deren van het gezin Christiaenen, van elf en twaalf jaar, werden uit de auto ge slingerd en waren vrijwel op slag dood. Het echtpaar Christiaenen, twee andere inzittenden van de Nederlandse auto, en de 3 personen die zich in de Belgische auto bevonden, zijn allen in ziekenhuizen opge nomen. In Westervoort slipte een personenauto Prinses Christina is gistermiddag in New York aangekomen. Op het vliegveld werd zij begroet door de oogspecialist dr. Robert Morrison, die haar contactlenzen zal aanmeten. Prinses Christina zal tijdens een drieweekse vakantie onder meer een bezoek brengen aan de Expo '67 in Montreal. en reed tegen een boom. De 29-jarige J. B. Hoenholt uit Duiven kwam om het leven; een tweede inzittende werd zwaar gewond. De 53-jarige mevrouw PlompKruinin- gen uit Den Haag kwam om het leven toen in Bolsward een auto tegen een boom reed. Haar zoon werd zwaar gewond. Op Terschelling is een bromfiets met twee personen frontaal in botsing geko men met een auto. De duopassagiere," de 20-jarige mej. B. Nystad uit Zuidwolde, kwam om het leven. De bestuurder is zwaar gewond. Het ongeluk gebeurde tij dens mist. In Harderwijk is een personenauto, die met hoge snelheid reed, geslipt en tegen de leuning van eea viaduct gereden. De naast de bestuurder zittende 34-jarige Amerikaan R. R. Davis, tijdelijk wonende in Hoogeveen, overleed na korte tijd. De bestuurder kreeg zware verwondingen. De wrakstukken van de auto werden over grote afstand verspreid. Het verkeer waS uren gestagneerd. (Van onze correspondent) GOUDA Een met veel tumult ge paard gaande ruzie, die in de nacht van zaterdag op zondag het Goudse woon wagenkamp in beroering bracht, heeft in de vroege zondagmorgen een noodlottig einde gevonden in een schietpartij, waar bij de op bezoek zijnde 26-jarige koop man H. Bos uit Den Haag in het hart werd getroffen. De dader, een 29-jarige Goudse koopman, een bewoner van het kamp, heeft zich bij de politie gemeld. Overmatig gebruik van bier, eerst in de stad en later in het kamp, heeft een rol gespeeld bij het ontstaan van de ruzie. Behalve de dader, heeft de politie ook drie andere kampbewoners gearresteerd omdat zij een aandeel hadden in het Inbrekers hebben uit een opengebran- de brandkast in het kantoor van de Hol landse Betonmaatschappij in Amsterdam- Noord een bedrag van 5.000 gulden ge stolen. De mannen, kennelijk „vaklui", forceerden in de nacht van vrijdag op zaterdag een raam aan de straatzijde. De branders sloten ze eerst aan op de leidingen die in het gebouw liggen. Toen de nog in deze leidingen aanwezige zuur stof de hoofdafsluiters waren dicht op was, sleepten zij een karretje met ci linders naar de brandkast. Beducht dat het papiergeld door de sterke verhitting van de stalen platen vlam zou vatten of verkolen, spoten de inbrekers water door het gebrande gat naar binnen. De re cherche vond nog wat bruin geworden zilvergeld. In een alleenstaande villa in de Prin ses Margrietlaan in Amstelveen, waar van de bewoners met vakantie zijn, heb ben inbrekers eveneens hun slag gesla gen. De buit bestond uit gouden siera den en voorwerpen, dameskleding en kostbare parfums, waarvan de gezamen lijke waarde op enige tienduizenden gul dens wordt geschat. Alles werd overhoop gehaald en de inbrekers lieten een gro te ravage achter. In Rheden is de 27-jarige J. Septer ge troffen door een stuk van een slijpsteen, die hij op de motor van een stofzuiger had gemonteerd. Hij was op slag dood. Het toerental van de stofzuigermotor was veel te hoog, waardoor de slijpsteen sprong. De stukken werden met zoveel kracht weggeslingerd, dat één stuk de heer Septer in het hoofd drong. De Amsterdamse politie heeft een 46- jarige employé van de Amsterdamse uni versiteitsbibliotheek aangehouden onder verdenking van verduistering van een aantal kostbare antiquarische boeken uit de bibliotheek, waarvan de waarde op circa 20 mille wordt geschat. Toen de man een boek aan een antiquair in de hoofdstad aanbood, kreeg deze direct argwaan, omdat het een middeleeuws boek was, waarvan maar één exemplaar bestaat. Volgens een voorlopige schatting van de verehiging van exploitanten van wa terleidingsbedrijven in Nederland (Ve- win) heeft de waterafgifte door de wa terleidingbedrijven in 1966 de 700 mil joen m3 overschreden. Dit betekent een toeneming van de ge distribueerde hoeveelheid van rond 35 miljoen m3 ten opzichte van 1965, of circa 5,5 percent. Zowel in absolute zin als percentueel zal, indien de schatting juist blijkt te zijn, de stijging van het ver bruik in 1966 hoger zijn dan in 1965 het geval was, toen deze 13 miljoen m3 of 2 percent bedroeg. ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! X!. ,f Grote of Sint Bavokerk, dinsdag, 20 u.: Orgelconcert door Siegfried Reda en Cor Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Die rare, gekke rot kat", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Django", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Jerry Cotton beukt erop los", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Minerva, 14.30 u.: „Charlie Chaplin's kolderparade", a.l.; 20 u.: „De whisky ka ravaan", a.l. Rembrandt, 14 en 16.15 u.: „Sandy de zeehond", a.l.; 19 en 21.15 u.: „De wonder dokter", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Zorro kruist de degens", 14 j. Studio, 14.15 u.: „Elsa dochter der na tuur", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Maar toen van de zomer", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 uur- Vishal (Grote Markt); Tot en met 30 juli fototentoonstelling van Sanne Sannes. Dagelijks van 10-17 u. Op zondag van 13- 17 uur. Vleeshal (Grote Markt): Tot en met 30 juli „Fotointernationale '67", expositie van foto's uit Frankrijk, Oostenrijk, Tsjechoslowakije en Haarlem. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze lrunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige in strumenten. Geopend op werkdagen, behal ve maandag van 10-17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Tot 22 juli expositie van werken van Frans Jansen. Dagelijks van 10-20 u. Op dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend >p donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan): werk van de Haarlemse Haagse en Bergense school. Dagelijks van 10 tot 17 uur en zondags van 13 tot 17 uur. Dagelijks (ook zondags) van 14-17 uur en van 19-21 uur- Atelier Loeloedia, (KI. Houtstraat 86): Tot 15 juli expositie van tekeningen, schilderijen, collages en weefsels van Dorien Meijer-Melis. Dagelijks (ook zon dags) van 14-17 en 19-21 uur. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tot half juli expositie van ikonen, klok ten en androïden van Antje Ypelaar. Da gelijks van 9.30 tot 18 u. Op zondag en maandag gesloten. Galerij Judasoog, (Westkolk, Spaarn- dam). Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Sociëteit Duysterghast (Zandvoort): Tot en met 30 juli expositie van de Utrechtse kunstenaar Rien van Markus. Zaterdag en zondag van 14 tot 16 uur. DIVERSEN Poppentheater Merlijn, (Hasselaersplein 35), dinsdag, 14.30 u.: „De Toverhoed". Wijkcentrum Schalkwijk: 10 tot en met 21 juli: „Stuif-Stuif". Kennemer Sporthal (Delftlaan): Tot en met 21 juli dagelijks van 10 tot 17 u.: „Stuif-Stuif". Linnaeshof, Bennebroek. Tot en met ok tober: openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. MAANDAG 10 JULI City, 20 u.: „De naakte onschuld". DINSDAG 11 JULI City, 20 u.: „De naakte onschuld". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. MAANDAG 10 JULI Ruïne van Brederode, Santpoort: 's avond verlicht, muziek op geluidsband; tentoonstelling van plastieken en tekenin gen. Cultureel Centum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingscentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 uur; filiaal Sant poort, „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.-k. bibliotheek) 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 19 tot 21 u.; filiaal Banjaertstraat 13, 19 tot 21 uur; Uitleenpost parochiezaal onder Petrus- kerk, Venusstraat 1, IJmuiden, 19 tot 21 uur. DINSDAG 11 JULI Ruïne van Brederode, Santpoort: 's avonds verlicht, muziek op geluidsband, tentoonstelling van plastieken en tekenin gen. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: IJmuiden: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 u. en 14.30 tot 17.30 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Federatie Bejaardenzorg Velsen, sociaal advies voor bejaarden. Spreekuur; IJmui den e.o.: 9 tot 10 u. in het gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen 22 te IJmuiden, benedenzaal 3, tel. 02550-15010; Velsen-Noord: 11 tot 12 u. in de gemeente lijke vergaderzaal in de Smidt van Gel derstraat 5 te Velsen-Noord, tel. 02510- 2550; Santpoort: 15 tot 16 uur in het ge bouw „Cusa", Hoofdstraat 117, Santpoort, tel. 02560-8014; verder volgens afspraak. Secretariaat: Hoofdstraat 117 te Santpoort tel. 02560-8014. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting. Spreekuur leidster: van 9.30 tot 12 u. in de Willebrordstraat 102 te IJmui den, tel. 02550-10715. MAANDAG 10 JULI Kennemer Theater: 19 en 21.15 u.: „Meisje minderjarig Meisje". WB-Theater: 20 u.: „Bezeten Jacht". Luxor Theater: 19 en 21.15 u.: „Gevan genen van haar hartstocht". DINSDAG 11 JULI Kennemer Theater: 19 en 21.15 u.: „Meisje minderjarig Meisje". Luxor Theater: 19 en 21.15 u.: „Gevan genen" van haar hartstocht". Galerie Boumans: expositie Marty Min. DINSDAG 11 JULI Marquette Theater: 20 u.: „De helden van Telemark". Onder hout bedolven. Op het terrein van een houthandel in Vlaardingen is de 16- jarige G. van Vliet onder een stapel val lend hout bedolven. Hij overleed tijdens het vervoer naar een ziekenhuis. Bejaarden bestolen. De rechtbank in Dor drecht heeft twee 19-jarige jongens uit Rotterdam en Oud-Beijerland, die het spaargeld van twee bejaarde broers in Nieuw-Beijerland hadden gestolen, ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf en terbeschikkingstelling. De jongens waren telkens het huis binnengeslopen om een greep te doen in een op zolder staand geldkistje met 40.000 gulden. Een 22-jarige jongeman, die op de uit kijk had gestaan en daarvoor 1.000 gul den had gekregen, werd veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. Wethouder erbij. Het Rotterdamse col lege van Burgemeester en Wethouders zal waarschijnlijk worden uitgebreid. Aan de raad wordt gevraagd toestem ming te verlenen om het aantal wet houders met één uit te breiden tot zeven. Als kandid.wit voor de zevende wethouderszetel is drs. J. G. van der Ploeg (P.v.d.A.) voorgesteld. Hij zal vermoedelijk de portefeuille van onder wijs krijgen. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE. Mgr. J. van der Oord, bisschop van Haarlem van de Oud-katholieke Keerk, heeft een operatie ondergaan. Tijdens de kerkdiensten van zondagmorgen onder meer in Haarlem en de IJmond werd bekend gemaakt, dat de toestand van de hoogbejaarde bisschop hij is 85 jaar bevredigend was. Zoals eerder is gemeld, zal mgr. Van Ier Oord per 1 september zijn ambt neer leggen. Het K.N.M.I. deelt mee: Gedurende het weekeinde kwam na het passeren van een regenzone het weer geleidelijk onder invloed van een hoge- druk gebied, dat zich van de Britse eilan den naar het vasteland van Europa uit breidde. Een depressie bij IJsland veran derde maar weinig van plaats. In de komende 24 uur blijft het hogedrukge- bied, dat in de richting van Midden- Duitsland trekt, bepalend voor het weer bij ons. Het zal dan ook vrij zonnig zijn, terwijl de temperatuur bij winden uit richtingen tussen zuid en zuidwest op een wat hoger niveau zal komen. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Maliorca Lissabon half bew. licht bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. onbewolkt half bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt geh. bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt zw. bew. regen onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt «0 G il a a TJ S Ei Éi wzw 18 13 windst. 17 10 zw 17 i3 wzw 19 6 windst. 19 6 windst. 20 9 windst. 19 6 wnw 18 8 wnw 24 12 zw 23 12 wzw 25 14 wnw 18 14 wzw 21 14 zw 22 13 s zw 17 8 windst. 20 7 ono 18 nno 21 7 no 24 12 windst. 23 12 n 27 18 wnw 18 14 O 19 6 w 17 10 nw 17 9 no 21 13 w 27 12 windst. 17 9 w 27 13 windst. 30 22 c nno 28 16 c windst. 25 20 s windst. 37 17 c O 30 19 c nnw 33 16 1 Dinsdag 11 juli Zon op 4.32 uur; onder 20.58 uur. Maan op 8.46 uur; onder 23.20 uur. Maandag 10 juli Zon op 4.31 uur; onder 20.58 uur. Maan op 7.19 uur; onder 23.04 uur. Maanstanden Eerste maan 14 juli 16.53 uur Volle maan 21 juli 15.39 uur Laatste kwartier 29 juli 13.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 10 juli Hoog water 5.17 uur en 17.46 uur. Laag water 1.05 uur en 13.27 uur. Dinsdag 11 juli Hoog water 6.00 uur en 18.26 uur. Laag water 1.48 uur en 14.08 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2