Er was weer eens een eenzame vluchter, die faalde: Chappe Huub Harings verloor veel bloed door een valpartij Twee „zwemtieners ALAIN MOSCONI EN MARK SPITZ voeren koude oorlog met wereldrecords voor Mexico Tour in cijfers Peeman nam Haarlem op eerste training stevig onder handen PLOEGGENOOT SAMYN REDDE ETAPPEZEGE Bouwmeester verdrong Ree van de leiding Hendrikse naar RCH Peijs voert nog besprekingen over transfer naar Go Ahead Kunst (Feijenoord) ook bij Haarlem A-licentie voor trainer Kraak WOENSDAG 12 JULI 1967 19 Janssen boos 11 Rivaliteit Damestennissers te sterk Ruim 18 seconden sneller op 400 m in elf jaar Mexico (Van onze speciale verslaggever) Het verhaal van de eenzame vluchter is lang, maar tegelijk is het zo snel verteld. Het gaat vandaag over George Chappe, maar het zou gemakkelijk ook over ie mand anders kunnen worden verteld, want in iedere Tour schrijft men wel één zo'n epos. Men rept dan van de jubels, die zulk een eenzame vluchter ten deel vallen. En men gist naar zijn gedachten, in al die uren, waarin hij alleen aan de kop van het veld gaat. Hij regeert op Frankrijks wegen en heus, hij denkt aan straks, aan zijn vrouw, aan zijn dochter tje, aan zijn trotse supporters. Want steeds vaster groeit in hem het besef, dat hij de etappe gaat winnen en juist als het peloton, dat wrede peloton, gaat inlopen, als de voorsprong smelt, niet meer met seconden maar het minuten te gelijk, dan wil de eenzame zijn dromen helemaal niet meer prijsgeven. Hoe hard toch, komt dan de klap aan. Vreemd ei genlijk, dat een coureur toch altijd weer willens en wetens de zware tol van de teleurstelling tegemoet wil. Opvallend toch, dat renners niet willen leren. Ook George Chappe heeft dat niet ge wild. Al op de Col de Vars, die ditmaal „van de verkeerde kant" werd beklommen en deswege slechts was gerangschikt in de tweede categorie, had Chappe zijn aanval geplaatst. In het peloton wist men wat daarna nog wachtte: de eindeloze Col d'Alios, die naar meer dan twee kilometer hoogte voert en daarna een „uit loop", een afdaling van bijna honderd ki lometer tot in Digne. Geen terrein voor de vedetten, voor de hogere machten, al dus. En Chappe mócht vooruit rijden. Hij bedwong de hoge berg met tien minu ten voorsprong. Hij draafde zelfs door naar 13 minuten in de slingerende afda ling. Toen was er die tegenaanval van Aimar, die zich al voor de top van de Alios had losgerukt. Tot 6 minuten kwam de listige drager van rugnummer 1, 6 mi nuten achterstand op Chappe, terwijl het peloton er 10 telde. Verder niet. Toen de Spanjaard Mariano Diaz aansloot bij Ai- mar, strandde de achtervolging op onwil, misverstand, wanbegrip. En Chappe ging maar voort, ook toen het peloton aan Felice Gimondi en zijn knechten het commando liet, om de jacht te leiden. Drie renners, tenslotte, kregen genadiglijk toestemming om als afge vaardigden van het peloton aan Chappe te gaan vertellen, dat zijn rijk ten einde was. Eigenlijk twee. Want toen de Lu xemburger Schutz en de zeer onopvallen de nationale rijder Foucher wegsprongen, ging ploegmaat Samyn mee om te pro beren het leven van Chappe-de-eenzame- leider nog wat te rekken. Dat lukte niet: 10 kilometer voor de verlossende finish, toen de man uit Marseille meer dan 130 km. aan de kop had gereden, werd hij In de dinsdag gespeelde achtste ronde van het toernooi om de Nederlandse schaakkampioenschap dat in Zierikzee ge houden wordt heeft Bouwmeester Ree van de eerste plaats verdrongen. Bouwmeester boog zijn afgebroken partij uit de zevende ronde tegen Rosenthal in winst om_ en behaalde in de achtste ronde tegen Bak ker eveneens een vol punt. De partij Van Scheltinga-Ree werd afgebroken met goe de perspectieven voor de zwartspeler, zo dat de troon van Bouwmeester bijzonder wankel is. Langeweg maakte geen fout te gen Krabbé en heeft met nog drie ron den te spelen nog alle kansen op de na tionale titel. Zevende ronde: Rosenthal-Bouwmeester 0-1, Krabbe-van Scheltinga 0-1. Achtste ronde: Langeweg-Krabbe 1-0, Bouwmeester-Bakker 1-0, Seholl-Rosen- thal 1-0, Kuypers-Boomgaardt afg. Van Scheltinga-Ree afg. Zuidema-Donner afg. De stand na acht ronden luidt: 1. Bouw meester 6 pnt., 2. Langeweg 5V4, 3. Ree 5 en 1 afg., 4. Scholl 5, 5.7 Donner, Kuy- pers, Zuidema 4 en 1 afg., 8. Van Schel tinga 3% en 1 afg., 9.10, Bakker, Rosen thal V-k, 11. Krabbe 2, 12. Boomgaardt 1 en 1 afg. achterhaald. Samyn vergoedde tenslotte iets, door tenminste de sprint te winnen en het prijzengeld te redden. Chappe wil de toen alleen maar water, steeds meer water. Gelukkig dat Jan Janssen weer eens boos was. Anders zou er over die rit tus sen Briangon en Digne nauwelijks iets te vertellen zijn. Maar de nijd van Jans sen vergoedde veel, voor wie in Digne nog naar een verhaaltje zocht. „Altijd", zei Janssen, „als er nou iets te doen valt voor de knechten, als er om de dagprijzen gereden kan worden, dan zijn de mannen van ons er niet bij. Neem nou vandaag. Bij dat groepje dat naar Chappe toesprong had toch ook iemand van ons kunnen zijn?" Men noteerde dat ijverig. Maar men besefte tegelijkerijd, dat een derge lijke kreet eigenlijk maar een slag in de ruimte moest zijn. Want men had ook Huub Harings ge zien. „Huubke" heet hij in Limburg, een koosnaampje dat is afgeleid van hef feit dat deze Huub zo'n stille, uiterst beschei den en zeer vriendelijke jongen is. Huub ke dan was gevallen, in de afdaling van de Col de Vars. Op de fiets was hij ver zorgd door dokter Dumas, maar men kan zich voorstellen dat diens heelkundige prestaties, uitgevoerd bij een snelheid van 30 km minstens per uur, in de me dische annalen niet als wonderoperaties worden geboekstaafd. Harings had, ten slotte. het peloton weer bereikt, maar daarmee was dan ook alles gezegd. De man uit de Limburgse heuvels moet veel bloed hebben verloren. Aan de finish in Digne zeeg hij dan ook ineen. Jos van der Vleuten goot hem een flesje water over het hoofd en begeleidde Irm vervol gens naar het hotel. Nee, Huub Harings was er gisteravond niet te best aan toe Dat verklaart dan ook voor een deel, waarom Jan Janssen ongelijk had, toen hij op zijn ploegmaats kankerde: wie in de buurt was, reed bij Harings om de goede Huubke te steunen in zijn ongelijke strijd tegen de pijn en de brandende zon. En bovendien: er wa ren niet zo erg veel renners in de buurt. Bas Maliepaard, Huub Zilverberg en Jo de Roo waren bij de bestijging van de Col d'Allos achter geraakt en zelfs in de bijna 100 dalende kilometers die toen nog restten, hadden ze de hoofdmacht niet kunnen bereiken. Men hoefde zich aldus in Digne niet af te vragen, waarom er geen Nederlanders in de voorste gelede ren waren. Huub Harings, bebloed op weg naar de finish. (Van onze sportredactie) De enkele honderden toeschouwers die de tribunes van het zwembad van Monaco bevolkten waren muisstil. Hun ogen waren gericht op de een zame figuur op de rand van het bassin. Alain Mosconi populairste Fran se sportman van dit moment concentreerde zich, ademde de koele avond lucht diep in. Voor de derde maal binnen een half jaar deed de 17-jarige middelbare scholier uit Marseille een poging het wereldrecord van de Amerikaan Mark Spitz aan flarden te zwemmen. Bij zjjn tweede poging twee dagen eerder bleef Mosconi steken op 4 min. 10,6 sec.: een evenaring van de topprestatie van zijn even oude Amerikaanse rivaal. Verleden week dinsdag bleek dat Alain Mosconi eindelijk de ideale omstandigheden voor een wereldprestatie gevonden had. Toen hjj zich uit het zwembad in Mo naco op de kant gehesen had, waren de klokken gestopt op een tijd van 4 min. 9,2 sec. Toch was de breedgeschouderde Franse tiener niet voldaan. Tot op 350 meter was hij onder het schema gebleven dat hem een tijd van onder de 4 min. 9,- sec. zou hebben opgeleverd. De laatste vijftig me ter legde hij echter af in 31,2 seconde in plaats van de 30,6 die zijn schema hem toe liet. Mosconi was na afloop dan ook de eerste om te verklaren dat er anderen waren die zijn prestatie minstens konden evenaren, maar ook dat hij zichzelf in perfecte conditie voelde en nog tot snel lere tijden in staat was. Alain Mosconi kreeg nog diezelfde week gelijk. Vieren twintig uur later dook hij weer alleen in het zeewater van hetzelfde 50 meter bad. Nu voor een aanval op het record dat de Australiër John Bennet in januari van dit jaar op de 800 meter vrije slag vestig de in 8 min. 47,3. En weer kwam de jeug dige scholier nu gesteund door enkele enthousiaste landgenoten tot een we- relprestatie: 8,46,8. Weer waren het de laatste meters die Mosconi verhinderden de magische 8,46-grens te doorbreken. Na een zeer snelle start 1.0,9 over de eer ste 100 meter noteerde hij na 400 meter een tussentijd van 4.20.5. De laatste hon derd meter deden het Franse zwemidool de das om. John Bennett zwom die in 1. min. 4 sec. Mosconi deed er aanzienlijk langer over: 1 min. 5,3. Ook op het andere punt kreeg Mosconi gelijk, sneller wellicht dan hij gedacht had. Uitslag elfde etappe: 1. Samyn (Bleuets, Fr.) 6.05.04; 2. Foucher (Fr.) 6.05.07; 3. Schutz (Zwits.-Lux.) 6.05.08; 4. Chappe (Bleuets, Fr.) 6.05.10; 5. Van Schil (Rode Duivels. Belg.) 6.05.43; 6. Grain (Coqs, Fr.) z.t.; 7. Godefroot (Rode Duivels, Belg.) 6.06.38; 8. Karstens (Ned.); 9. Reybroeck (Rode Duivels, Belg.); 10. Basso (Primavera, It.); 11. Van den Berghe (Belg.); 12. Schepers (Ned.); 13. Durante (It.); 14. Schleck (Zwits.-Lux.); 15. Van Springel (Belg.); 16. Lopez-Rodriguez (Sp.); 17. Pfenninger (Zwits.-Lux.); 18. Le- meteyer (Fr.); 19. Metcalfe (Eng.); 20. Du- mont (Coqs, Fr.); 29. Janssen (Ned.); 32. Gimondi (It.); 33. Pingeon (Fr.); 35. Pouli- dor (Fr.); 37. Aimar (Fr.); 39. Simpson (Eng.)'; 53. Jimenez (Sp.); 54. Van der Vleuten (Ned.); 71. Haast (Ned.); 73. Harings (Ned.) allen 6.06.38; 87. Maliepaard (Ned.) 6.15.23; 95. Zilverberg (Ned.) 6.15.23 en 99. De Roo (Ned.) 6.18.38. Gemiddelde van de elfde etappe: 32.377 km/u. Algemeen klassement: 1. Pingeon (Fr.) 62.42.01; 2. Letort (Fr.) op 4.02; 3. Jimenez (Sp.) op 4.57; 4. Balmanion (Primavera, It.) op 5.48; 5. Gimondi (It.) op 6.15; 6. Aimar (Fr.) op 7.02; 7. Simpson (Eng.) op 8.20; 8. Janssen (Ned.) op 8.39; 9. Van Clooster (Rode Duivels, Belg.) op 9.34r 10. Haast (Ned.) op 9.38; 11. Huysmans (Belg.) op 9.53; 12. Brands (Belg.) op 10.08; 13. Karstens (Ned.) op 11.30; 14. Bayssiere (Coqs, Fr.) op 11.38; 15. Bodrero (Primavera, It.) op 12.02; 16. Monty (Belg.) op 12.16; 17. Schutz (Zwits.- Lux.) op 12.34; 18. Puschel (W.-Dld.) op 12.45; 19. Mugnaini (It.) op 13.08; 20. Polidori (Primavera, It.) op 13.22; 30. Poulidor (Fr.) op 16.35; 43. Schepers (Ned.) op 22.30; 51. Van der Vleuten (Ned.) op 25.39; 72 Harings (Ned.) op 34.05; 74. Zilverberg (Ned.) op 37.06; 96. De Roo (Ned.) op 52.49; 97. Malie paard (Ned.) op 56.03. Dagploeggenklassement: 1. Bleuets. Fr. (Samyn. Chappe, Letort) 18.16.52; 2. Frank rijk 18.18.23; 3. Zwits.-Luxemburg 18.18.24; 7. Nederland 18.18.59. Algemeen ploegenklassement: 1. Frank rijk 190.05.38; 2. België 190.12.24; 3. Nederland 190.13.24; 4. Primavera, Italië 190.14.49; 5. Spanje 190.21.56. Puntenklassement: 1. Reybroeck (Rode Duivels, Belg.) 83 punten; 2. Karstens (Ned.) 58; Riotte (Fr.) 56; 4. Janssen (Ned.) 53; 5. Godefroot (Rode Duivels, Belg.) 52. Bergklassement: 1. Jimenez (Sp.) 52 pnt.; 2. Tosello (Primavera, It.) 29 pnt.; 3. Chappe (Bleuets, Fr.) 25 pnt.; 4. M. Diaz (Sp.) 24 pnt.; 5. Aimar (Fr.) 23 pnt. Vier dagen hield zijn 400 meter record het uit. Natuurlijk was het Mark Spitz die zijn Franse leeftijdgenoot het kersver se record ontfutselde. Tijdens het jaarlijks recordfestijn in Santa Clara het afgelopen weekeinde kwam de Amerikaan wèl onder de 4 min 9. In 4 min. 8,8 sec. raasde hij door de baan. En passant verbeterde hij daar het record van de Argentijn Nicolao op de 100 m vlinderslag. Spitz bracht het van 57 sec. op 56.3 sec. Spitz had niet het voordeel van gewicht opheffend zout water, ging ook niet alleen te water, maar vestigde zijn formidabele record in een normale wedstrijd, zonder de uitgekiende voorbereiding die aan de prestatie van Mosconi vooraf ging. Daar staat tegenover dat de Fransman niet ge stimuleerd wordt door een moordende ri valiteit zoals die in de zeer brede Ameri kaanse zwemtop heerst. Mark Spitz Het zal Mosconi een zorg zijn. De Fran se zwemwereld kan dank zij Mosconi's record op de 800 meter vrije slag bogen op twee wereldrecordhouders (Alain Gott- valles 100 meter in 52,9 sec.). Na Gott- valles en Christine Caron is Mosconi de derde Franse zwemmer of zwemster die een wereldrecord bezit in vier jaar. Een ongekende weelde voor een land met slechts een betrekkelijk gering aantal ech te wedstrijdzwemmers, welk nadeel echter te niet wordt gedaan door een minutieu- Alain Mosconi, Franse troef voor Mexico. De tennisinterland tussen de dames teams van Nederland en Zwitserland, die op de banen van de ELTV in Eindhoven werd gespeeld is met 13-1 gewonnen door de Nederlandse ploeg, die maandag reeds een voorsprong van 7-0 had verworven. (Van onze sportredacteur) Olaf Hendrikse van Telstar heeft een contract getekend voor RCH. Cleeren van Telstar heeft zich op de transferlijst laten plaatsen. De sportclub Gooiland heeft gister avond weer twee belangrijke aankopen gedaan: Huub Lenz van DWS en Theo van Doorneveld van Zaanstreek. Bei den bekend als aanvallers hebben een contract voor de Hilversumse club getekend. Huub Lenz maakte furore in de Europacup-wedstrijden van DWS, ter wijl Van Doorneveld het topscorerschap van de eerste divisie in het seizoen 1965- '66 op zijn naam heeft staan. Gooiland éoor oefenmeesters. K^aak slaagde voor trok ook Rooders van DOS aan. Leo van der Linden van Sittardia zal voor RODA JC gaan spelen. Willem II contracteerde de 22-jarige Frie Nouwens van NAC. Ger Saris is van NAC naar Wil lem II overgegaan. Wiskie van Hilversum is overgedaan aan HVC, dat maar niet verzadigd kan raken. Jongbloed van DWS staat ook nog op het lijstje van verlan gens. De transfers van de Go Ahead-spe- lers Pleun Strik en Gerry Kattestaart naar resp. het Franse Rouaan en de F.C. Monaco gaan niet door. Met Monaco kon Go Ahead geen overeenstemming berei ken over een miniem verschil tussen de gevraagde en de geboden transfersom. Pleun Strik, die aanvankelijk naar Rou aan zou gaan, heeft de wens te kennen gegeven toch in Deventer te willen blij ven. Beide spelers hebben voor het nieu we seizoen een contract met de Deven ter eredivisieclub getekend. Vitesse heeft gisteren de transfer markt afgesloten. Slechts één speler werd door de Arnhemse eerste divisie club verkocht (Jan Veenstra aan Go Ahead), doch daar staan vijf aankopen tegenover. Nadat Zweers van De Graaf schap en Wieringa van SC Cambuur hun handtekeningen al hadden gezet, werden Vitesses transferactiviteiten gis teravond besloten met het contracteren van de DOS-speler Rinze Veenstra en de twintigjarige doelman Fortman van FC Den Bosch. GVAV heeft Johan Hoeksema, zaterdag- international en doelpunten-fabrikant bij het Groninger Oranje Nassau gekocht. HVC heeft de talentvolle jeugdkeeper van de Utrechtse tweedeklasser UW, de 18-jarige Paul van Doorn, voor een jaar gecontracteerd. (Van onze sportredactie) „En dan zeggen ze, dat het nog zwaar der wordt." Ron Boomgaard zuchtte, nam een pilsje en liet de eerste trainingsavond bij Haarlem even tot zich inwerken. „Dit is heel anders dan bij Ajax zeg, Michels deed meer aan intervaltraining, maar hier blijf je lopen". Haarlem-trainer Peeman gaf die kennis mee aan de nieuwelingen 1956 Rose (Austr.) 4.27.0 1958 Konrads (Austr.) 4.25.9 1958 Konrads (Austr.) 4.21.8 1959 Konrads (Austr.) 4.19.0 1959 Yamanaka (Jap.) 4.16.6 1960 Konrads (Austr.) 4.15.9 1962 Rose (Austr.) 4.13.4 1964 Schollander (V.S.) 4.12.7 1964 Schollander (V.S.) 4.12.2 1966 Nelson (V.S.) 4.11.8 1966 Schollander (V.S.) 4.11.6 1966 Wiegand (O.-Dlnd.) 4.11.1 1967 Spitz (V.S.) 4.10.6 1967 Mosconi (Fr.) 4.10.6 1967 Mosconi (Fr.) 4. 9.2 1967 Spitz (V.S.) 4. 8.8 ze organisatie van de training van de wei nige uitblinkers. De begeleiding en ont wikkeling van het talent van Alain Mos coni is daar een voorbeeld van. Vanaf het moment dat Mosconi op zijn tiende jaar lid werd van een de meest gedegen Franse zwemclubs de „Cercle des nageurs de Marseille" heeft hij ge profiteerd van de kennis en de voorzich tige begeleiding van de gerenommeerde Franse coach Georges Carret. Op alle mo gelijke manieren hielpen ook zijn ouders hun zoon de steile, moeilijke weg naar de top te beklimmen. Op de eerste plaats door hem een evenwichtig en rustig le ven te laten leiden, maar ook door Alain Mosconi bij zijn training niet lastig te vallen met vaste schooltijden. Met privé- lessen bereidt hij zich voor op zijn middel baar eindexamen, dat volgend jaar voor de deur staat. Een ander examen, ook het volgend jaar, is voor Mosconi echter belangrijker. Mede dank zij hem heeft Frankrijk nu op de vrije slag twee van de vier wereldre cords op de z.g. Olympische afstanden in zijn bezit en dat is met Mexico in het vooruitzicht een aantrekkelijk perspectief. Op de schouders van deze donkere scho lier ligt de taak daar in Mexico het hoofd te bieden aan de enorme kracht van de Amerikaanse zwemwereld. Maar Mosconi is een van de mensen die moet verhinderen dat generaal De Gaulle weer in een zelfde woede-aanval uitbarst als na het echec van de Franse afvaardi ging in Tokio. Een jaar en drie maanden voor Mexico maakt Mosconi duidelijk aan spraak op een plaats op het ereschavot je, maar de concurrentie is hevig. Naast natuurlijk Mark Spitz volgen vier zwemmers van wie drie Amerikanen die op minder dan drie seconden van Spitz (4.8.,8) en Mosconi (4.9,2) zijn ver wijderd: Charlton 4.10,6, de eerzuchtige Don Schollander (4.11,3), John Nelson (4.11,8) en de „Held van Utrecht", de Oostduitser Frank Wiegand 4.11,1. Alleen op de 800 meter vrije slag heeft Alain Mosconi voorlopig het rijk alleen. Het ant woord van de Amerikanen op zijn we reldrecord zal echter ook op deze afstand niet lang op zich laten wachten. onder de vijftien spelers, die gisteren op de eerste trainingsavond van Haarlem aanwezig waren- Behalve doelman Boomgaard (ex Ajax) waren er Meijer (ex Ajax) en Driessen (ex Ajax)en tweede trainer Van der Ge vel als nieuwelingen. De anderen waren: Paternotte, Wentink, Kruyer, Ton en Jan Smit, Hoeben, Van Haaren, Blokzijl en Alberts (twee jeugdspelers in het vorige seizoen, die thans een contract hebben gekregen) en ook Couperus en Peijs, spe lers, die het hun voorgelegde contract nog niet hebben getekend. Peijs heeft van avond het waarschijnlijk laatste gesprek met Go Ahead, dat de Haarlemmer wel wil hebben maar moeizaam in staat blijkt om 50.000,— op tafel te brengen. Koster was er ook weer bij. EDO en Volewijckers zien hem graag komen, maar uitsluitend op leenbasis en daar voelt Haarlem niets voor. Gisteravond ontbraken nog De Wolf, Aad Vreeken, Van Duffelen, Nieuwen- huis, Fleur en Peters, die allen op vakan tie zijn. Ook nog niet aanwezig was Nico Kunst, de 20-jarige speler van Feijenoord 2, die deze week met Haarlem tot een accoord kwam. Kunst is een halfspeler. Het is waarschijnlijk Haarlems laatste aankoop mits Peijs blijft al blijft er teleurstelling over het mislukken van de onderhandelingen met Geestman, die nu bij Telstar speelt. Robert en Polanen, die op de transfer- lijst waren geplaatst, zullen bij Haarlem waarschijnlijk alsnog een contract krijgen aangeboden. Voor de Boer, Worst, Kroon en Poldervaart is het tijdperk van betaald voetballer bij Haarlem voorbij. De Boer gaat waarschijnlijk als amateur naar Blauw Wit, Worst naar OVVO en Kroon en Poldervaart worden Haarlem-ama teurs. Kroon gaat spelen in Haarlem 4 (met Dinkelberg, Berendregt, Sybrandi en Doornbos etc.). Haarlem heeft tot dusver twee oefen wedstrijden op het programma staan: za terdag 22 juli 's avonds thuis tegen Volen- dam en woensdag 2 augustus thuis tegen DWS. (Van onze sportredactie) Piet Kraak is thans ook in het bezit gekomen van de A-licentie van de KNVB voor oefenmeesters. Kraak slaagde voor het examen, dat op het KNVB-oefen- centrum in Zeist is afgenomen. Dat was ook het geval met Frans de Munck, Van Veen (trainer Blauw Wit), Lindner (trainer Xerxes/DHC) en Brandes (trai ner Zwolse Boys). Bij degenen, die her-examen moeten doen bevinden zich Cor Brom (hulptrai ner Ajax), Hughes (vroegere trainer van Alkmaar), Canjels (van NAC) en Kistemaker (vorig seizoen trainer van HFC, komend seizoen werkzaam bij JOS). TENNIS. De Leimonias-spelers Richard Kasten en Peter Soeters zullen Nederland vertegenwoordigen in het toernooi om de Coupe Galea, waarvan een van de kwa lificatie-ronden van 27 t.m. 30 juli in Vugt zal worden gehouden. In Vught komen uit Spanje, Engeland, België en Neder land.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 19