Bisschoppelijke beslissingen met medewerking van allen Senaat wil aanklacht tegen Griekse regiem HOUSE OF LORDS 20-30-50% KORTING Agenda voor Haarlem en de IJmond Vrij Nederland in beroep Dat was wat op dat Wad! I en MGR. MARTY IN NOORDWIJKERHOUT: Gehoorzaamheid in dialoog Het land wordt geregeerd volgens 18de eeuwse kazernereglementen Ambtenaar mag ook raadslid zijn Nederlandse pater krijgt mogelijk schrijfverbod Ook senaat akkoord met nikkelen munten Geheimzinnige dood in Amsterdam Driedaags beraad van kabinet over begroting 1968 Nog steeds zomer WOENSDAG 12 JULI 1967 Leerstelling Pastorale raden Nabije Oosten Vietnam Praktijk „OP KOSTUUMS, KOLBERTS, PANTALONS EN REGENJASSEN". Tevens herenmode-artikelen tegen sterk verlaagde prijzen HAARLEM - GEN. CRONJÉSTRAAT 86 - TEL. 55477 m Haarlem V elsen-I J maiden *3 si Op de Europese bisschoppenconferentie, die tot en met morgen in het seminarie Leeuwenhorst in Noordwijkerhout wordt gehouden, kwam gis teren, de eerste dag, het thema „Gezag en gehoorzaamheid in de kerk" aan de orde. ff In de ochtendvergadering gaf de aarts bisschop van Reims, mgr. Marty, een „ge tuigenis" over dit thema, waarin hij zei, dat de priesters en de leken niet zo maar alleen uitvoerders kunnen zijn van de pastoraal van de bisschop. „De beslissin gen kunnen slechts genomen worden voor zover de bisschop zoekt en bouwt met de medewerking van allen. In de uitvoering moet ik alle trappen van ge zag erkennen". Aldus ontvangen gezag en gehoorzaamheid een dimensie van ge meenschappelijkheid, hetzij in het zoeken, hetzij in de uitvoering". Mgr. Marty demonstreerde de nieuwe verhouding tussen gezag en gehoorzaam heid met het feit, dat onlangs bij een priesterwijding de bisschop de gebruike lijke vraag stelde: „Belooft gij aan mij en mijn opvolgers gehoorzaamheid en eerbied?", waarop de jonge priester ant woordde. „Ja, dat beloof ik, maar in dialoog". Aansluitend op de uiteenzetting van mgr. Marty hield de Italiaanse theoloog mgr. Carlo Colombo een leerstellige in leiding over hetzelfde onderwerp, waar bij hij zich beperkte tot het kerkelijke gezag van goddelijke oorsprong: Het ge zag van de paus en het bisschoppencolle ge in de gehele kerk en dat van de afzonderlijke bisschoppen in hun eigen bisdom. „Ieder gezag in de kerk komt van Christus, dat wil zeggen rechtstreeks van God en niet vanuit de goddelijke ge meenschap of via die gemeenschap. Daar om kan de wijze waarop de kerkelijke gezagsdragers hun gezag uitoefenen en de draagwijdte van dat gezag niet door de gelovige gemeenschap worden vastge steld", aldus mgr. Colombo. „Het gezag moet door de gezagsdragers zo worden uitgeoefend, dat daarin de liefde van Christus zichtbaar wordt. Daardoor is de dialoog tussen gezagsdra gers en onderdanen noodzakelijk. Het is niet voldoende dat de onderdanen de bevelen van het gezag nakomen; het is noodzakelijk dat zij ze op zo volmaakt mogelijke wijze volbrengen". „De gehoor zaamheid in de kerk houdt de bevoegd heid en soms de plicht in, als onderdaan zijn mening kenbaar te maken aan de gezagsdragers in alles wat doen en wel zijn van de kerk betreft", aldus mgr. Colombo. „Als resultaat van het tweede Vati caanse concilie worden nu in de ver schillende bisdommen priesterraden en pastorale raden ingesteld die de bisschop terzijde staan. Die organen houden een bepaalde wijze van gezagsoefening in, waarvoor het concilie heeft gekozen. Maar beide genoemde organen zijn niet voorgeschreven door een goddelijk recht. Gelovigen, priesters en bisschoppen kun nen de priesterraad en de pastorale raad dus niet opvatten als de enige wettige wij- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Mr. W. E. Sieg- mann (K.V.P.) heeft gisteravond in de Eerste Kamer de regering ge vraagd bij de Europese commissie tot bescherming van de rechten van de mens een klacht in te dienen tegen Griekenland. Volgens de heer Sieg- mann, die met een motie dreigde, heeft het nieuwe Griekse regime het verdrag, waarin die bescherming wordt gewaarborgd, met de voeten getreden. Mr. Siegmann, die sprak bfj de behan deling van de buitenlandse politiek, noem de de situatie in Griekenland slechter dan ooit. Het land wordt geregeerd volgens de 18de eeuwse kazernereglementen, zei hij. Typerend voor de situatie vond hij dat burgers verplicht zijn in openbare vervoermiddelen voor officieren op te staan. Er is een omvangrijke persbreidel en studenten en hoogleraren zijn onder druk gezet. De politieke gevangenen staan bloot aan ontberingen en er is sprake van mishandelingen en doodslag. Uiteraard kreeg vooral de situatie in het Nabije-Oosten in het debat zeer veel aandacht. Minister Luns werd van alle kanten lof toegezwaaid voor de houding die de Nederlandse regering in het con flict heeft ingenomen. Zelfs de dnders uitermate critische mr. De Niet (P.v.d.A. sprak met eerbied over de manier waar op mr. Luns in de V.N. stelling heeft ge nomen. Ir. Geuze (C.H.) vroeg om een snelle associatie van Israel met de E.E.G maar volgens dr. Albeda (AR.) zou dat niet verstandig zijn. Hij wilde Israel in de ogen van de Arabieren niet al te zeer met het westen geïdentificeerd zien. Ook de heer Boetes (P.S.P.) waarschuwde te gen een al te eenzijdige benadering. Mr. Van Riel (V.V.D.) kon voor de politiek van de Arabische landen wel be grip, maar geen sympathie opbrengen. De oorlog in Vietnam werd in het de bat sober behandeld. Men sprak van een heilloze en uitzichtloze toestand, waaraan zo snel mogelijk een einde moet komen. Minister Luns werd van verschillende Vrij Nederland, dat het kort geding dat drie leden van de Boerenpartij tegen een redacteur, de hoofdredacteur en de uitgeefster van het weekblad hadden aan- gesponnen, heeft verloren, zal van het vonnis van de vice-president van de Am sterdamse rechtbank in appèl gaan bij het gerechtshof in de hoofdstad. HEERLEN Het Ambtenarengerecht in Roermond heeft beslist, dat de gemeente Heerlen aan haar ambtenaar E. Harmsen ten onrechte een verbod heeft opgelegd, raadslid en wethouder te zijn in zijn woon plaats Hoensbroek. De gemeente zag het raadslidmaatschap als een betaalde neven functie. ff kanten gevraagd of Nederland al dan niet in samenwerking met andere landen het initiatief zou kunnen nemen tot nieuwe vredesvoorstellen. De Amerikaanse poli tiek in Vietnam werd alleen door mr. Van Riel (V.V.D.) verdedigd. Hij zei dat het staken van de bombardementen in feite de uitlevering van Zuid-Vietnam aan de communisten zou betekenen en hij wees op de grote offers die de Ver enigde Staten in Vietnam brengen ten bate van het vrije westen. De afwijzende houding van Frankrijk ten opzichte van het Britse verzoek om toelating tot de E.E.G., prikkelde vooral ir. Vos (P.v.d.A.) Hij wilde een nieuw Frans veto tegemoet treden met de waarschuwing dat Nederland zo nodig bereid is zonder Frankrijk verder te gaan. ze van gezagsuitoefening", zei mgr. Co lombo verder. Tijdens de algemene gedachtenwisseling na deze beide inleidingen richtte de aan dacht zich vooral op de praktische vorm- eving. In de discussie bleek uit woorden van mgr. De Smedt van Brugge en andere bisschoppen hoezeer men in alle landen van Europa op dit ogenblik zoekt naar nieuwe wegen om in de praktische ziel zorg de samenwerking van de bisschop met zijn priesters en gelovigen te verwer ken. Het symposium is georganiseerd om de bisschoppen van Europa in nauwer con tact met elkaar te brengen. Vandaar is er veel tijd voor vrije en spontane gedach tenwisseling over zeer verschillende plaat selijke omstandigheden en mogelijkheden. Een der vormen hiervan is het pastoraal concilie van de Nederlandse kerkprovincie waarvoor de bisschoppen grote belangstel ling tonen. Daarom heeft kardinaal Al- frink hierover gisteravond een uiteenzet ting gegeven. Tevoren hebben de bisschoppen in zes groepen van telkens twaalf deelnemers het gesprek over het thema van de ochtend zitting voortgezet en toegespitst op hun eigen praktisch vragen. Vele bisschoppen brachten de huidige gezagscrisis in de kerk in verband met de algemene tijds verschijnselen, met name de grote waar dering voor de persoonlijke vrijheid en het wegvallen van oude kaders in gezin en maatschappij. Het onderwerp voor vandaag is de dioce sane priesterraad. EINDHOVEN De Augustijner pater Robert Adolfs o.f.a. uit Eindhoven heeft een brief ontvangen van de congregatie van de geloofsleer te Rome, waarin een aantal vragen ter beantwoording worden voorgelegd in verband met het door de ze pater geschreven boek „Het graf van God". Indien deze vragen niet bevredi gend zullen worden beantwoord, zal aan pater Adolfs een schrijfverbod worden op gelegd. De 45-jarige pater Adolfs is een in bin nen- en buitenland bekend publicist en is studieleider van het filosoficum der Augus tijnen in Eindhoven. Sinds '52 bekleedt hij het priesterambt. Pater Adolfs is van 1954 tot 1956 in de Verenigde Staten ge weest, waar hij aan een High School do ceerde. Naast het boek, waarop hij nu wordt aangevallen, schreef hij ook nog een ander bekend boek, „De kerk is anders", waarvan vertalingen zijn verschenen in het Engels, Spaans en Duits. Vooral omdat zijn boeken ook naar Spanje en Zuid-Amerika zijn gegaan, heeft Rome nu gemeend te moeten ingrij pen. In artikelen in De Bazuin en De Nieu we Linie komt pater Adolfs naar voren als de man die zich sterk bezig houdt met ex treme denkrichtingen in de theologie. ADVERTENTIE SPECIAALZAAK VOOR BETERE HERENKLEDING SSS»».s, ,v De tweede dag van het koninklijk bezoek aan de Waddeneilanden heeft de bezoekers een paar onver getelijke momenten en de fotografen een paar aardige plaatjes opge leverd. Om een natuurreservaat op Terschelling te kunnen bezoeken be stegen de koningin en haar man de fiets. Bij het bezoek aan Ameland werd van een nog ouder transport middel gebruik gemaakt: de schoe- ren van een zeeman. De prins ge noot ervan. Ter gelegenheid van het bezoek rukte de Amelandse red dingboot uit, met de prins op „op stapper". De prins maakte een foto van de lancering, waarbij van paardentractie gebruik werd ge maakt. „Die foto ga ik gebruiken als nieuwjaarskaart", zei de prins. (Van onze parlementaire redactie) De aanmaak van nikkelen guldens en rijksdaalders heeft ook de goedkeuring van de Eerste Kamer verkregen. De se naat keurde zonder hoofdelijke stemming de daartoe ingediende wijziging van de Muntwet toe. Alleen de Boerenpartij stemde tegen omdat zij de vervanging van zilveren door nikkelen munten als een verarming beschouwde. De automaten-industrie had bij de Ka mer bezwaar gemaakt tegen de wijziging. Minister Witteveen van Financiën zei dat de bezwaren van automaathouders op zeer eenvoudige wijze te ondervangen zijn. In de automaten zijn als gevolg van de wij ziging van de munten nieuwe muntonder- zoekers nodig. Deze kosten voor een au tomaat waar men één munt inwerpt on geveer 40,-. (Van onze correspondent) AMSTERDAM 'Dé politie stelt een uit gebreid onderzoek in naar de dood van de 32-jarige zeeman-kunstschilder A. Ne genman. Zijn stoffelijk overschot werd gis teren gevonden onder de aanrecht in de keuken op de derde verdieping van een huis aan de Marcusstraat in Amsterdam- Oost. Het huis staat volgens de politie be kend als een ontmoetingscentrum voor ge bruikers van- en handelaren in verdoven de middelen. De bewoners van het huis waren een aantal dagen afwezig. Het li chaam werd ontdekt door een 26-jarige on derhuurder. De hoofdbewoner kwam gis teravond laat thuis en is direct verhoord. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Het kabinet is vandaag aan een driedaagse vergadering begonnen om de rijksbegroting voor 1968 af te ron den. Deze speciale zitting van de minis terraad duurt tot en met vrijdag. Ver wacht wordt dat dan de financiële kwes ties in grote lijnen zijn geregeld. Medio agustus zullen de ministers afzonderlijk hun uitgewerkte begrotingen gereed heb ben. Politieke moeilijkheden binnen het kabinet over eventuele bezuinigingen worden niet verwacht. Grote of Sint Bavokerk, donderdag 15 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Die rare, gekke rot kat", a.l. Van donder dag af 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Django", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Jerry Cotton beukt erop los", 14 j. Van donderdag af 14 en 16.15 u.: „In de dodenvallei", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Bron der wellust", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, sa men thuis", a.l. Minerva, 14.30 u.: „Charlie Chaplins kol derparade", a.l.; 20 u.: „De whisky kara vaan", a.l. Van donderdag af 14.30 u.: „Het mysterie van de slangenhuid", a.l.; 20 u.: „De laatste der Cheyennes", 14 j. Rembrandt, 14 en 16.15 u.: „Sandy de zeehond", a.l.; 19 en 21.15 u.: „De wonder dokter". a.l. Van donderdag af 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Voor een paar dollars meer", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De rimboe strijders van Nairobi", 14 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Vuurgevecht in Abilene' ',14 j. Studio, 10.30 u.: „Flipper en de piraten", a.l.; 14 u.: „Bom Free", aj.; 19 en 21.15 u.: „Maar toen... van de zomer", 18 j. Van donderdag af 10.30 u.„Nikki, de wilde hond van het noorden", a.l.; 14, 19 en 21.15 u.: „Dokter wat doet u nu", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 uur. Vleeshal (Grote Markt): Tot en met 30 juli „Fotointernationale '67", expositie van foto's uit Frankrijk, Oostenrijk, Tsjechoslowakije en Haarlem. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13-17 u. Vishal (Grote Markt): Tot en met 30 juli fototentoonstelling van Sanne Sannes. Dagelijks van 10-17 u. Op zondag van 13- 17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige in strumenten. Geopend op werkdagen, behal ve maandag van 10-17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Tot 22 juli expositie van werken van Frans Jansen. Dagelijks van 10-20 u. Op dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend >p donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan): werk van de Haarlemse Haagse en Bergense school. Dagelijks van 10 tot 17 uur en zondags van 13 tot 17 uur. Dagelijks (ook zondags) van 14-17 uur en van 19-21 uur. Atelier Loeloedia, (KI. Houtstraat 86): Tot 23 juli expositie van tekeningen, schilderijen, collages en weefsels van Dorien Meijer-Melis. Dagelijks (ook zon dags) van 14-17 en 19-21 uur. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tot half juli expositie van ikonen, klok ten en androïden van Antje Ypelaar. Da gelijks van 9.30 tot 18 u. Op zondag en maandag gesloten. Cruquius Museum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9-17 uur. Op zon- en feestdagen ge sloten. Galerij Judasoog, (Westkolk, Spaarn- dam). Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. DIVERSEN Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35), donderdag 14.30 u.: „De fluit van Bo- zebol". Grote Markt, vandaag 19.30 u.: Demon straties van de Haarlemse Luchtvaartclub met lijnbestuurde modelvliegtuigen. Openluchttheater Bloemendaal, vandaag 20.30 u.: Optreden van het Internationaal Folkloristisch Danstheater. Wijkcentrum Schalkwijk: 10 tot en met 21 juli: „Stuif-Stuif". Kennemer Sporthal (Delftlaan): Tot en met 21 juli dagelijks van 10 tot 17 u.: „Stuif-Stuif". Linnaeushof, Bennebroek. Tot en met ok tober: openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Raadhuis Lisse, vandaag 21 u.: Gemeen teraadsvergadering. Raadhuis Hillegom, donderdag 20 uur: Gemeenteraadsvergadering. WOENSDAG 12 JULI City, 20 u.: „Naakte onschuld". DONDERDAG 13 JULI City, 20 u.: „The Great Race". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. Brandstichting. Voor de Amsterdamse rechtbank is vijf maanden geëist tegen een 35-jarige kleermaker, die vorig jaar oktober had getracht brand te stichten in het restaurant van zijn benedenbuur man en huiseigenaar. De man had ruzie met zijn vrouw en zijn huisbaas en zat in zorgen over belastingschulden. Hij had kort voor zijn daad veel cognac en bier gedronken. Door kind betrapt. Op aanwijzing van een 10-jarig meisje uit Cothem heeft de rijks politie een 23-jarige woonwagenbewoner uit Amersfoort aangehouden wegens een reeks inbraken in Soest, Amersfoort, Bu ren, Cothem, Langbroek, Wijk bij Duur stede en Hoogland. De man ventte met dekens langs de huizen, ging altijd op reis met zijn vrouw en hun 8 maanden oude baby. Als hij niemand thuistrof, brak hij in. Geld, radiotoestellen en der gelijke behoorden tot de buit. 't 10-jarig meisje betrapte de man in haar ouderlij ke woning. Hij koos toen het hazenpad, maar kon korte tijd later worden gepakt. Inbreker wist de weg. Uit een woning aan de Amsterdamsestraatweg in Utrecht is voor een waarde van bijna 16.000 aan geld en sieraden gestolen, terwijl de be woners twee uren weg waren. De in breker, die kennelijk de weg wist, haal de uit de lade van een tafel op de eerste verdieping de sleutel van de brandkast, waaruit hij een geldkistje met 6.000 meenam. Uit de linnenkast op de slaapkamer haalde hij een juwe lenkistje met sieraden ter waarde van 10.000 weg. Nieuwe thesaurier. Jhr. mr. C. Dedel is op eigen verzoek ontheven van zijn functie van thesaurier van prins Bern- hard. Hij heeft deze functie overgedra gen aan de heer J. G. C. van Dijk van 't Velde, intendant van paleis Soestdijk. Van gestolen geld geleefd. Een 27 jarige man die op 24 juni uit een kliniek in Nijmegen ontvluchtte, blijkt sindsdien met gestolen geld aan de kost te zijn gekomen. Hij is in Amsterdam aange houden, verdacht van diefstal van totaal bijna 3.500 uit winkels in de hoofdstad. Alle rangen doorlopen. In Voorburg is op 77-jarige leeftijd overleden de heer V. E. Nierstrasz, generaal-majoor titulair b.d. De heer Nierstrasz is in 1906 als ge woon soldaat zijn militaire loopbaan begonnen, waarna hij alle rangen heeft doorlopen tot hij in 1946 als generaal- majoor titulair werd gepensioneerd. Meer passagiers, minder vracht. Het pas sagiersvervoer via de luchthaven Rot terdam is in het eerste halfjaar van 1967 met 8,2 percent gestegen verge leken met het eerste halfjaar van 1966, namelijk van 214.456 tot 232.171. Het goederenvervoer liep met 35,4 percent terug. De cijfers van 1966 waren echter geflatteerd door een sterke stijging van het goederenvervoer tijdens de scheep vaartstaking in Engeland. Het vervoer van auto's en scooters steeg in de eerste helft van 1967 eveneens met 8,2 per cent. Het K.N.M.I. deelt mee: Een smalle gordel van hoge luchtdruk strekt zich van IJsland via Schotland en de Noordzee naar Polen uit. Aan de zuid flank daarvan zijn de luchtdrukyerschillen klein. Boven Zuidwest-Frankrijk en Span je bevindt zich een vlak lagedrukgebied. Deze luchtdrukverdeling bracht met zich mee dat de wind in ons land noordooste lijk werd. Het laat zich aanzien dat gedurende het komende etmaal het lagedrukgebied uit Frankrijk zich iets in noordelijke richting zal uitbreiden. Dan wordt met winden uit oostelijke richtingen warme lucht naar ons land gevoerd. Hierbij neemt de kans op de ontwikkeling van enkele plaatselijke warmteonweders geleidelijk iets toe. WKKRRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Den Helder Ypienburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon licht bew. onbewolkt licht bew. licht bew. onbewolkt licht bew. licht bew. mist licht bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt zw. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt geh. bew. So 6 V O 22 16 ono 25 14 no 24 16 windst. 25 11 no 26 13 ono 26 14 ono 27 14 windst. 26 13 wzw 21 12 wzw 23 13 wzw 22 12 w 23 12 nnw 20 10 no 28 15 O 24 15 O 28 15 no 26 14 no 28 13 zo 32 17 windst. 16 n 27 21 zw 26 16 no 28 13 windst. 24 10 windst. 23 12 windst. 25 12 windst. 27 15 wnw 23 windst. 6 w 25 15 windst. 30 23 no 30 18 nnw 26 17 windst. 35 17 windst. 30 15 zzo 25 16 Donderdag 13 juli Zon op 4.35 uur; onder 20.56 uur. Maan op 11.36 uur; onder 23.45 uur. Maanstanden Eerste maan 14 juli 16.53 uur Volle maan 21 juli 15.39 uur Laatste kwartier 29 juli 13.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 12 juli Hoog water 6.41 uur en 19.08 uur. Laag water 2.29 uur en 14.50 uur. Donderdag 13 juli Hoog water 7.28 uur en 19.56 uur. Laag water 3.15 uur en 15.33 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden-

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2