Culturele samenwerking Nederland-Rusland AMSTERDAMS SOUVENIR Agenda voor Haarlem en de IJmond Honderdveertig bouwvakkers krijgen een erepenning en Uitwisseling op het gebied van wetenschapkunst en sport Texel wil het MLD- schietterrein kwijt B. en W. Den Haag boos over critiek op hun stad Zij werkten in vakantieperiode door in het rampgebied Tricht Oude Fordjes van bergpassentocht terug Eindrapport van ^ommissie-Enschedé naar ministers Jeugdzondaars op ponskaarten bij Haagse politie Duitse inbrekers op begraafplaats achtervolgd Opklaringen af ZATERDAG 15 JULI 1967 2 Minister in beroep tegen geweigerde Hinderwetvergunning School voor Journalistiek Burgemeester van Ouderkerk a/d IJssel overleden BIJ RESTAURANT BEVERWIJK - TEL 02510 23001 Een maaltijd van goede huize! Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk WERKRAPPORTEN s si In het ministerie van Buitenlandse Zaken is gistermiddags een overeen komst inzake de culturele samenwerking tussen Nederland en de Sovjet-Unie on dertekend, voor Nederland door minister Luns en voor de Sovjet-Unie ambassa deur V.S. Lavrov. De overeenkomst werd op 18 mei 1966 ln Moskou geparafeerd door de voorzit ters van de wederzijdse onderhandelings delegaties. De ondertekening had thans plaats binnen de week waarin de datum viel, waarip vijfentwintig jaar geleden (10 juli 1942) diplomatieke betrekkingen tussen beide landen werden aangeknoopt. De overeenkomst is gericht op samen werking op cultureel gebied in de ruimste zin van het woord. Zo zal de wederzijdse uitwisseling worden bevorderd van docen ten en andere wetenschappelijke mede werkers aan universiteiten en hogescho len, die colleges zullen geven, lezingen houden, symposia bijwonen of ander we tenschappelijk werk verrichten. Een •oortgelijke mogelijkheid is geschapen voor deskundigen op het terrein van mid delbaar en technisch onderwijs, op dat van de vorming buiten schoolverband en op dat van geneeskunde en gezondheids zorg. Verder zullen er beurzen worden verstrekt aan studenten en andere jon ge wetenschappelijke werkers om in de beide landen te studeren. De samenwerking op het gebied van de kunst neemt eveneens een belangrijke plaats in de overeenkomst in. Onder meer zullen de uitwisseling van scheppen- (Van onze correspondent) DEN HAAG Het terrein „De Hors" is al een jaar of vijf in gebruik bij de Marine-luchtvaartdienst voor het afwer pen van oefenbommen en met afvuren van oefenraketten. Het vorige jaar kwam het gemeentebe stuur tot de conclusie dat voor dit oefen terrein een Hinderwetvergunning nodig is. De oefeningen werden gestaakt en het ministerie van Defensie vroeg een ver gunning aan. B. en W. van Texel weiger den die vergunning. Tegen dat besluit kwam de minister van Defensie in beroep bij de Raad van State, die gisteren deze kwestie behandelde. Burgemeester C. de Koning van Texel, wiens standpunt gesteund wordt door na tuurbeschermingsorganisaties, 't instituut voor Onderzoekingen ter Zee en van •oortgelijke instellingen betoogde dat het schietterein niet thuis hoort op Texel met zijn ruim 100.000 toeristen en tussen de «en en twee miljoen overnachtingen per jaar, met zijn lepelaarskolonie en met het belangrijke wetenschappelijke zeeonder- zoek, dat er wordt verricht. Een belang rijk bezwaar vond hij ook dat de MLD- toestellen 80 tot 100 keer per oefendag de route van de veerdienst Den Helder-Texel kruisen. Mr. J. Ch. Reinking. gemachtigde van de minister van Defensie, zei dat zoveel mogelijk rekening is gehouden met de belangen van recreatie en toerisme. Ook zijn een groot aantal veilgheidsmaatrege- len genomen. Formeel behoefde volgens mr Reinking voor het verlenen van een vergunning geen rekening te worden ge houden met de hinder en overlast die de vliegtuigen veroorzaken, omdat die niet „onverbrekelijk" met het terrein zijn ver bonden. Daartegenover stelde de burgemeester dt in alle stukken over deze kwestie wel degelijk verband gelegd wordt tussen de posten op de grond en de vliegtuigen- De Raad van State zal advies uitbren gen aan de Kroon, die op grond daarvan zal beslissen. B. en W. van Den Haag zijn een beetje boos op de nieuwe directeur van de Pro vinciale Planologische Dienst van Zuid- Holland, ir. N. A. de Boer, die critiek ge uit heeft op Den Haag als regeringscen trum. Ir. De Boer betwijfelde of Den Haag genoeg allure heeft om regeringscentrum voor twintig miljoen Nederlanders te zijn. Als Den Haag dit niet kan opbrengen, is er maar één in aanmerking komende plaats, namelijk Amsterdam, zei hij. Ir. De Boer sprak niet in zijn functie als directeur van de P.P.D., maar als pla nologisch deskundige. Toch vindt het col lege van B. en W. „dat met het lanceren van een van elke fundering ontblote nega tieve veronderstelling over de wijze, waarop Den Haag de functie als re- geringsstad zal kunnen vervullen, min stens de schijn van twijfel aan de toe komst van de stad als regeringscentrum is gewekt". B. en W. zijn van mening, dat ir. De Boer, gelet op de positie, welke hij finds kort bij de provincie Zuid-Holland bekleedt, niet die voorzichtigheid heeft betracht welke van hem mag worden verlangd. „Van een meningsverschil over de wijze waarop 's-Gravenhage zijn belangrijke functie van regeringscentrum vervult en in de toekomst zal vervullen, mag op ver antwoordelijk bestuursniveau zelfs geen sprake zijn. Integendeel, de wijze waarop Den Haag direct na de oorlog haar eigen en onvervangbare plaats in het nationale bestel heeft hernomen en onder goedkeu ring en aanmoediging van de rijks- en provinciale overheid verder heeft ontwik keld, laat daarover niet de geringste twy- f«l", aldus B. en W. de en uitvoerende kunstenaars, het ge ven van concerten, toneel- en balletvoor stellingen, het houden van tentoonstellin gen, het vertalen van literair werken, het uitwisselen van boeken, tijdschriften, films en grammofoonplaten worden be vorderd. Ook zal een uitwisseling op sportge bied plaatshebben. Voor de uitvoering van de overeen komst is een gemengde commissie inge steld, bestaande uit vijf vertegenwoordi gers van elk der partijen. Deze commis sie zal telkens voor twee jaar een pro gramma opstellen en in het algemeen de beide regeringen van advies dienen over maatregelen voor een goede uitvoering van de overeenkomst. De belangstelling voor de opleiding aan de School voor de Journalistiek in Utrecht was dit jaar nog groter dan in 1966, het eerste jaar van haar bestaan. Er meldden zich 375 kandidaten, 150 meer dan verleden jaar. De school kan echter maar een kleine negentig eerste jaars herbergen, zodat een strenge ver gelijkende sectie moest worden toege past. Uiteindelijk namen 232 kandidaten aan het toelatingsonderzoek deel. De overi gen vielen af, hetzij omdat hun voorop leiding onvoldoende was, hetzij omdat zij zich vrijwillig terugtrokken na een gesprek met de directie van de school waarbij zij tot de conclusie kwamen, dat de voorstelling die zij zich van de jour nalistiek hadden gemaakt niet klopte met de werkelijkheid. Bij het eindexamen brachten de jon gens het er beter af dan de meisjes. Van de 140 mannelijke deelnemers slaag den er 67. Slechts 19 van de 92 meisjes haalden de eindstreep. De geslaagden va riëren in leeftijd van 16 tot 29 jaar. Doordat honderdveertig bouwvakarbei ders tijdens de voor hen vastgestelde va kantie in het getroffen Tricht hebben doorgewerkt kan maandag met de nieuw bouw op het rampterrein begonnen wor den. Door deze extra activiteit van de bouwvakkers kwam ook reeds tachtig per cent van de beschadigde woningen weer voor bewoning gereed. De voorzitter van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf, ir. H. T. van den Breejen, heeft gisteren deze bouwvakkers hulde gebracht voor deze extra prestatie. Hij zei dat er met veel enthousiasme was gewerkt en dat zij tot bijzondere presta ties waren gekomen. De Raad van Bestuur Bouwbedrijf had reeds geruime tijd plannen een penning te doen slaan om uit te reiken aan hen die zich op bijzondere wijze verdienste lijk hebben gemaakt voor de Nederlandse bouwnijverheid. Hij reikte alvast het of ficiële certificaat, behorende bij deze erepenning, aan de honderdveertig bouw vakkers uit. De penning, die nog geslagen moet worden, zal hun later worden uit gereikt. Voor hun vrouwen of verloofden ont vingen zij een grote grote doos bonbons. De burgemeester van Buurmalsen, de heer Sanders, was eveneens bijzonder er kentelijk voor de spontane geste van de bouwvakkers, waardoor geen tijd voor herstel en wederopbouw verloren was ge gaan. Hij wenste de mannen, die thans door collega's worden afgelost, een pret tige vakantie toe. Namens de werknemersorganisatie werd het woord gevoerd door de heer J. H. Hazes. Hij waardeerde de positieve hulp die door deze honderdveertig bouw vakkers was geboden. „Er wordt zo vaak in negatieve zin over bouwvakarbei ders gesproken, maar deze geste is een pluspunt, dat vooral zoveel waarde heeft omdat het initiatief voor deze arbeid tij dens de vakantie van onderaf kwam", zei hij. (Van onze correspondent) ARNHEM. Zes eerbiedwaardige A- en B-Fords van rond 1930 met een geza menlijke leeftijd van 224 jaar zijn terug van een tiendaagse tocht naar Zwitser land, waarbij 2800 kilometer werd afge legd en zeven bergpassen werden be- iwongen. Slechts twee wagens hadden pech: van één brak de achteras, van een andere een achterveer. De achteras kon na een nacht hard werken worden ver vangen; een nieuwe veer werd in allerijl uit Nederland gehaald. De Amsterdammer Peter Muller biedt buitenlandse toeristen een origineel souvenier aan: een flesje met water uit de beroemde Amster damse grachten. Prijs f 2,50. Op het etiket staat nadrukkelijk dat men het water niet moet opdrinken. De commissie van Onderzoek Openba re Orde Amsterdam, de commissie En schedé, heeft thans haar eindrapport aan de ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie aangeboden in het ministerie van Binnenlandse Zaken. De beide mi nisters hebben de voorzitter, de leden en het secretariaat van de commissie dank gezegd voor het vele en moeilijke werk. Het tweede interimrapport en het eind rapport van de commissie zullen tege lijkertijd de Tweede Kamer worden aan geboden. Aangezien het kabinet ook ten aanzien van het eindrapport, dat een om vang heeft van ongeveer 1000 bladzij den zijn standpunt zal moeten bepa len alvorens het aan de Kamer te doen toekomen, kan over de datum van publi catie nog geen mededeling worden ge daan. In Den Haag heeft de politie in samen werking met het Gemeentelijk Bureau voor de Statistiek van iedere minderjarige die in het afgelopen jaar met de Haagse politie in aanraking is gekomen, 24 ge gevens op een ponskaart overgezet. Deze gegevens betreffen onder meer, gezins verband ouders, beroep gezinshoofd, plaats en tijd van het gepleegde feit, de aard daarvan, de wijze van afdoening en aanwezigheid van recidive. Het is onder andere mogelijk een indi catie te geven van bedreigde milieus en leeftijdgroepen en zo invloed te hebben op beleidsbeslissingen, zowel in preven tieve als in repressieve zin. Zo kan wor den afgelezen dat per duizend Haagse jongens van 14 jaar er 46 wegens mis drijf en 44,8 wegens wangedrag met de politie in aanraking kwamen, waarmee deze leeftijdsgroep duidelijk de hoogste score heeft. De mening dat kinderen uit „gebroken gezinnen" de meest bedreigde groep vor men, lijkt niet geheel juist te zijn. Van de 5506 minderjarigen die met de politie in aaraking kwamen, bleken er 3887 uit gezinnen te stammen waar de ouders wettig samenleefden. Opvallend is verder dat de kern van de provocerende jeugd stamt uit de kleine middenstand. De op deze nieuwe manier verzamelde gegevens kunnen van grote waarde zijn voor het beleid in jeugdzaken. Twee Duitsers hebben 's nachts 5000 gulden gestolen uil een geldkist in het kantoor van de Haagse begraafplaats Oud Eik en Duinen. De rriannen werden ontdekt toen de 17-jarige zoon van de be heerder 's nachts om een uur thuis kwam en gestommel in het kantoor hoorde. De jongeman waarschuwde zijn vader en deze belde de politie. De inbre kers namen de benen toen zij een klik hoorden in het telefoontoestel in het kan toor, dat met het toestel in huis verbon den is. Zij begrepen dat iemand belde De twee mannen renden het kerkhof )p, achtervolgd door de politie en door de beheerder en diens zoon. Plotseling kwamen zij voor een sloot te staan. De man, die het gestolen geld bij zich had, zag kans over de sloot te springen, maar de ander plonsde er midden in. De achtervolgers zagen uit het kroos het hoofd van de Duitser opsteken die hun toeriep dat hij zich overgaf. Hij bleek een 45-jarige bankwerker uit Frankfort am Main te zijn. Achter een boom op het kerkhof vond politie een tas met gloednieuwe inbrekers werktuigen. De andere Duitser, die er met het geld vandoor ging, is nog niet gepakt. In een ziekenhuis in Gouda is op 64 jarige leeftijd overleden de heer A. Neet, burgemeester van Oudekerk aan de IJs sel. Hij kreeg veertien dagen geleden, tijdens vakantie in Zwitserland een au to-ongeluk waarvan de gevolgen zich aanvankelijk niet ernstig lieten aanzien. Na enkele dagen traden echter compli caties op. Vorige week werd hij uit Bern naar Gouda overgebracht. Burgemeester Neet vierde vorig jaar zijn zilveren jubileum als burgemees ter. ADVERTENTIE HOTEL Grote of Sint Bavokerk, vandaag 20 u.: Orgelconcert door Charles de Wolff. Gereformeerde Kerk, Bloemendaal, maandag, 20 uur: Holland Festival: Or gelconcert door Johan van Dommele. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.15 u.: „Django", 18 j. Vandaag, 23.30 u.: „Een nacht van liefde", 18 j. Lido, 14 en 16.15 u.: „In de dodenvallei", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Bron der Wellust", 18 j. Vandaag 23.30 u.: „Krankzinnige be geerte". 18 j. Zondag 11 u.: „De Jantjes", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Minerva, 14.30 u.: „Het mysterie van de slangenhuid", a.l.; 20 u.: „De laatsten der Cheyennes", 14 j. Van maandag af 20 u.: „Giant", 14 j. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: ,Voor een paar dollars meer14 j. Zondag, 11 u.: „Furie en gratie der die- fen", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Vuurgevecht in Abilene", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De twee gladiatoren", 14 j. Studio, 10.30 u.: „Nikki, de wilde hond van het noorden", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Dokter, wat doe je nou?", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Tot en met 2 sep tember ook op zaterdag van 20.30 tot 22.30 u. Vleeshal (Grote Markt): Tot en met 31 augustus „foto-internationale '67", ex positie van foto's uit Frankrijk, Oosten rijk, Tsjechoslowakije en Haarlem. Dage lijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 u. Vishal (Grote Markt): Tot en met 31 augustus fototentoonstelling van Sanne Sannes. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16)Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. De Ark (Nieuw Heiligland): Tot 22 juli expositie van werken van Frans Jansen. Dagelijks van 10 tot 20 u. Op dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan): werk van de Haarlemse, Haagse en Bergense school. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 u. Dagelijks (ook zondags) van 14 tot 17 u. en van 19 tot 21 u. Atelier Loeloedia (KI. Houtstraat 86): Tot 23 juli expositie van tekeningen, schilderijen, collages en weefsels van Dorien Meijer-Melis. Dagelijks (ook zon dags) van 14 tot 17 en 19 tot 21 u. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tot half juli expositie van ikonen, klok ken en androïden van Antje Ypelaar. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. Op zondag en maandag gesloten. Cruquius Museum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9 tot 17 u. Op zon- en feestdagen ge sloten. Galerie Judasoog (Westkolk, Spaarn- dam). Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Sociëteit Duysterghast (Zandvoort)Tot en met 30 juli expositie van de Utrechtse kunstenaar Rien van Markus. Zaterdag en zondag van 14 tot 16 u. DIVERSEN De Hout (bij Provinciehuis), zaterdag middag: Sprekershoek. Wijkcentrum Schalkwijk: 10 tot en met 21 juli: „Stuif-Stuif". Kennemer Sporthal (Delftlaan)Tot en met 21 juli dagelijks van 10 tot 17 u.: „Stuif-Stuif". Linnaeushof, Bennebroek. Tot en met oktober: openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. ZATERDAG 15 JULI City, 20 u.: „The Great Race". Stadsschouwburg, 20 u.: „Zeven allen". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u.: expositie kartondrukken van Frits Gram berg. ZONDAG 16 JULI City 14.30 u.: „Wraaktocht der Apachen", 20 u.: The Great Race". Stadsschouwburg, 15 u.: „Het verraad tegen „Zeven van de zwarte roofridder"; 20 u.: tegen allen". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u.: expositie kartondrukken van Frits Grani- berg. MAANDAG 17 JULI City, 20 u.: „The Great Race". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u.: expositie kartondrukken van Frits Gram berg. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. ZATERDAG 15 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „In de klauwen van de mummie"; 21.15 uur: „Het dagboek van een kamermeisje". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Z 55, de schrik van het Verre Oosten". W.B. Theater, 20 u.: „De charge aan de Rode Rivier". Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van Marty Min, geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. ZONDAG 16 JULI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Vrouwe lijke gangster"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „In de klauwen Van de mummie". Luxor Theater 14.15 u.: „Gevechtsklaar"; 16.30 u.. „Z 55, de schrik van het Verre Oosten"; 19 en 21.15 u.: „Playgirl". W.B. Theater, 14.30 en 16.30 uur: „De zwaardvechter van Castilië"; 20 uur: „De charge aan de Rode Rivier". MAANDAG 17 JULI Kennemer Theater, 19.30 u.: „De nacht van de generaals". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Play girl". W.B. Theater, 20 u.: „De charge aan de Rode Rivier". N.S. - reductiekaart. De Nederlandse Spoorwegen hebben de leeftijdsgrens voor echtparen die van de reductiekaart „65" gebruik willen maken, voor de vrouw laten vervallen. Tot dusver kon men alleen maar van deze kaart gebruik maken als zowel de man als de vrouw 65 jaar of ouder was. Thans is alleen de leeftijd van de man bepa lend. De reductiekaart, die drie maan den geldig is, kost voor een echtpaar 40,en voor één persoon 25,Hou ders van de kaart betalen slechts een halve enkele reisprijs. „Red de Harmonie". In Groningen is opge richt de stichting „Red de Harmonie", welke zich ten doel stelt om met alle wettige middelen het behoud van dit gebouw te bevorderen. Het Harmonie complex en in het bijzonder de grote concertzaal wordt een van de waarde volste gebouwen in stad en gewest ge noemd. De Harmonie is overgedragen aan de rijksuniversiteit en zal in 1971 worden afgebroken om plaats te ma ken voor een universiteitsgebouw. Ponyshow. Ter gelegenheid van het tien jarig bestaan van het Nederlandse New Forest Pony Stamboek wordt zaterdag 22 juli een grote demonstratie gegeven in het natuurperk „Berg en Bos" in Apeldoorn. Ongeveer 400 New Forest- pony's zullen daaraan deelnemen. Directeur geldwezen. Mr. E. A. Liefrinck, die als financieel adviseur verbonden was aan de ambassade in Parijs, is direc teur Geldwezen geworden bij het minis terie van Financiën. Hij volgt in deze functie drs. G. L. Popken op, die be noemd is tot voorzitter van de Verzeke ringskamer te Amsterdam. Bezoek in Seedorf. De president van de Duitse bondsrepubliek dr. Lübke brengt op vrijdag 21 juli een officieel bezoek aan de 41ste Nederlandse pantserbrigade die in de legerplaats Seedorf in de.bonds republiek is gelegerd. De president is uitgenodigd door de commandant van het eerste legerkorps, luitenant-generaal E. J. C. van Hootegem, als blijk van waardering voor de gastvrijheid die de Nederlandse onderdelen in de bondsre publiek ondervinden en voor de samen werking in Atlantisch verband. Waarnemend burgemeester. Op zijn ver zoek is de heer J. C. Everaarts ontheven van de waarneming van het burgemees tersambt van Nieuwvliet. Met de waar neming van het ambt is belast de heer J. A. Leenhout, burgemeester van Cad- zand en Retrancement. Homosexualiteit. Het Britse Hogerhuis heeft zijn zegen gegeven aan een maatregel welke homosexuele omgang strikt privé tussen daarin toestemmen de volwassenen toestaat. Tot nu toe was dit een strafbaar feit, hetgeen voor de betrokkenen veel ellende onder andere vaak chantage mee bracht. Het K.N.M.I. deelt mee Restanten van een oud lagedrukgebia worden verdrongen door een rug van hoge luchtdruk bij de Golf van Biscaye, welke aansluiting krijgt aan een ander hoge- drukgebied dat zich uitstrekt van Zweden naar IJsland. Voor onze omgeving bete kent dit dat zondag de wind overwegend zwak zal zijn en in de kustgebieden nog van zee zal waaien met aanvankelijk nog vrij veel bewolking maar op de meeste plaatsen droog weer. Later komen er op klaringen met in de middag weer wat hogere temperaturen. Maximum en minimum- j d «8 temperaturen c ■c binnen- en buitenland U BS Den Helder geh. bew. wnw 22 15 Ypenburg zw. bew. wzw 26 16 Vlissingen zw. bew. zw - 24 14 Eelde regen z 21 16 De Bilt geh. bew. zzw 26 15 Twente geh. bew. wzw 26 17 Eindhoven half bew. zw 26 13 Z.-Limburg zw. bew. wzw 27 14 Helsinki licht bew. n 20 9 Stockholm onbewolkt nnw 16 7 Oslo onbewolkt O 23 11 Kopenhagen onbewolkt ono 22 14 Aberdeen geh. bew. nno 15 9 Londen zw. bew. wzw 24 14 Amsterdam zw. bew. zw 25 15 Brussel geh. bew. wzw 25 12 Luxemburg onweer wnw 29 14 Parijs zw. bew. windst. 25 12 Bordeaux onbewolkt windst. 20 12 Grenoble licht bew. windst. 15 Mice onbewolkt n 27 19 Berlijn zw. bew. n 30 18 Frankfort regen windst. 32 17 München zw. bew. w 31 17 Zürich zw. bew. wnw 26 15 Jenève mist windst. 25 12 Locamo onbewolkt windst. 29 17 Wenen onbewolkt ozo 31 16 [nnsbruck licht bew. w 31 14 Belgrado onbewolkt windst. 30 17 Athene onbewolkt n 32 26 Rome half bew. windst. 28 17 Madrid onbewolkt windst. 26 Barcelona onbewolkt windst. 30 16 Mallorca onbewolkt ono 32 20 Lissabon onbewolkt nnw 25 15 Zondag 16 juli Zon op 4.38 uur; onder 20.53 uur. Maan op 15.46 uur; onder 0.14 uur. Maandag 17 juli Zon op 4.39 uur; onder 20.52 uur. Maan op 17.25 uur; onder 0.33 uur. Maanstanden Volle maan 21 juli 15.39 uur Laatste kwartier 29 juli 13.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 15 juli Hoog water 9.22 uur en 21.51 uur. Laag water 4.51 uur en 17.17 uur. Zondag 16 juli Hoog water 10.23 uur en 22.56 uur. Laag water 5.51 uur en 18.28 uur. Maandag 17 juli Hoog water 11.36 uur en uur. Laag water 7.04 uur en 19.45 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2