Drukte op de wegen meegevallen f I Agenda voor Haarlem en de IJmond Alarmcentrale kreeg 150 aanvragen Branden eisen vier levens Kort en bondig Gasfles lekte; huis vrijwel verwoest Catch-festijn in Valkenburg werd een echec Rijkspolitie krijgt nieuwe vliegtuigen Drieduizend duiven niet terug van wedvlucht Zestien soldaten gewond Autodieven na achtervolging gepakt Bij het zwemmen verdronken Veeauto in brand; 24 varkens omgekomen Nederlander drong Duitse auto van de weg: 4 doden Morgen zeer warm MAANDAG 17 JULI 1967 Oudenrijn Kampioen Zeg het met bloemen Spoorwegen A msterdam Voor verkeerstoezicht verjaardag bloemen Gevechtswagens botsten op met bier geladen auto Bloemen brengen sfeer Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk V erkeersongevallen 1° „Vermoedelijk zijn ze via sluipwegen Nederland binnengekomen, want noch zaterdag noch zondag kon van een mas sale drukte van terugkerende vakantie gangers op de Nederlandse wegen ge sproken worden". Zo reageerde de rijks politie gisteravond aan het einde van een weekend, waarop grote drukte verwacht werd in verband met van vakantie terug kerende bouwvakarbeiders. Wel ont stónden er op de bekende knelpunten hier en daar files, maar van overmatige drukte op de wegen was geen sprake. Aan het einde van zondagmiddag ont stond een eindeloos lijkende file op de zuidelijke oprit van de Moerdijkbrug. Van de vier rijbanen op deze brug zijn er twee wegens wegwerkzaamheden niet be rijdbaar. Een rijkspolitievliegtuig bleef lange tijd cirkelen in de omgeving van de Moerdijkbrug. Waarnemer Van der Vel den gaf via de radio zijn inlichtingen aan de Porches op de opritten van de brug, totdat de filevorming, na ruim an derhalf uur, voorbij was. Op* het verkeersplein Oudenrijn is het zondagmorgen een paar uur „gezellig druk" geweest, 's Middags passeerden er betrekkelijk weinig auto's. De verkeersruit kreeg de grootste druk te van dit weekeinde zaterdag tussen ze ven uur en half drie te verwerken. Om elf uur stond er uit de richting Den Haag tot aan het verkeersplein Oudenrijn een fille van 15 kilometer, terwijl de rij auto's aan de overkant tot Houten reikte, een afstand van ongeveer 8 kilometer. De De A.N.W.B.-alarmcentrale in Den Haag heeft dit weekeinde ruim zestig repatriëringen van gestrande Neder landse vakantiegangers in het buiten land moeten verzorgen. Twintig van deze repatriëringen hadden betrekking op een verkeersongeval. In totaal werd de A.N.W.B.-alarmcentrale dit week einde circa hondervijftig maal vanuit het buitenland om daadwerkelijke hulp verzocht. De meeste aanvragen kwa men uit Duitsland en Frankrijk. Het aantal aanvragen om hulp dit weekeinde geeft de A.N.W.B. de indruk dat de terugkeer van Nederlandse va kantiegangers uit het buitenland ge spreid heeft plaat gevonden. In de afgelopen week kwamen namelijk ook gemiddeld 50 aanvragen per dag om hulp binnen. Momenteel zijn bij de A.N.W.B. nog circa zeventig radio- oproepen in behandeling vpor vakan tiegangers, die om dringende familie omstandigheden vanuit het buitenland naar Nederland moeten terugkeren. In Wahlwiller, een kerkdorp in de Zuid- limburgse gemeente Wittem, heeft zich zondagmorgen in een woonhuis een ern- «tige gasontploffing voorgedaan, waarbij een vrouw en haar driejarig zoontje ern stige brandwonden hebben opgelopen. De ontploffing ontstond zondagmorgen, toen de bewoonster het elektrisch licht in de kelder aanstak. Op hetzelfde mo ment schoot een steekvlam door de kelder en deed een enorme ontploffing het huis op zijn grondvesten dreunen. De voor- en achtergevel vlogen tegen de grond en het dak werd weggeslingerd. Alleen de zijmuren bleven overeind staan. Het meubilair werd grotendeels vernield. Door de steekvlam liepen de vrouw en haar zoontje ernstige brandwonden op. De heer des huizes, die nog in bed lag, kon slechts via een ladder de begane grond bereiken. Uit het onderzoek is gebleken, dat een butaangasflas, die in de kelder stond, lekte. Door een vonk in de lichtschake laar werd het gas tot ontbranding ge bracht. (Van onze correspondent) Het Valkenburgse catch-spektakel is za terdag voortijdig aan een eind gekomen. 9 overgebleven beroepsworstelaars (van de 35 gepresenteerde) hebben zaterdag avond moeizaam in vijf gevechten een „Europees kampioen" opgeleverd. De rest was, evenals organisator Georg Pir- scher uit Düsseldorf al lang naar huis ge gaan. De organisator liet Valkenburg in de steek toen hij zag aankomen, dat catch in Valkenburg hem financieel knock-out zou slaan. Zijn huurlingen liet hij zonder gage achter. Eurohal-directeur J. Huy- nen zal Georg Pirscher aanspreken we gens contractbreuk. In Valkenburg ver wacht men echter dat er nog heel wat water door de Geul zal stromen eer de Duitser, eventueel gerechtelijk, op de knieën is gedwongen. ADVERTENTIES ten sporhef 9ebaar' dat op prijs wordt gesteld noord-zuid-verbinding Amsterdam-Den Bosch was in beide richtingen min der druk. Ondanks het zeer intensieve verkeer op en rond het plein noteerde de politie zaterdag maar zes lichte kop-staart bot singen. Bij de spoorwegen was het zondag niet overmatig druk. Dit in tegenstelling tot de dag daarvoor, toen in verband met de grote drukte al het beschikbare materiaal moest worden ingezet. Over het algemeen is de vakantiedruk- te dit weekeinde in Amsterdam minder groot geweest dan vorig jaar om dezelf de tijd. Ofschoon de hotels in de hoofd stad en omgeving regelmatig vol zaten, kon steeds aan de aanvragen worden vol daan. Er waren opvallend veel Fransen, die door viering van Quatorze Juillet een bijzonder lang weekeinde hadden. Ook op de wegen in- en rond Amster dam was het verkeer op zondag vrij kalm. Zaterdag was het iets drukker, maar bepaald minder dan vorig jaar. Het verkeer heeft nergens vast gezeten. De dienst Luchtvaart van de Rijkspoli tie wil voor 1968 twee tweemotorige vlieg tuigjes kopen om het verkeer vanuit de lucht te begeleiden. Deze dienst heeft nu twee een-motorige toestellen van het type Cestna 172. Deze twee vliegtuigen zijn bijna onafgebroken in gebruik. Eenmotorige toestellen mogen in het al gemeen 's avonds niet vliegen, omdat de piloot niet kan voorzien waar hij neer komt als de motor zou uitvallen. Voor de rijkspolitie is uitzondering gemaakt, om dat het vooral 's avonds erg druk kan zijn op de wegen. Tweemotorige vlieg tuigen kunnen bij motorpech meestal wel op éénmotor in de lucht blijven. De twee nieuwe vliegtuigen, die op de begroting 1968 zijn geplaatst, zijn van het type Cessna-Skymasker. Dit type heeft een duw- en een trekschroef. Het zijn geen snelle machines, maar daaraan heeft de dienst geen behoefte. De dienst Luchtvaart van de Rijkspoli tie bestaat sedert 1953. Er zijn zes vlie gers in dienst, drie zijn er in opleiding. De dienst gebruikt geen helikopters. Het zou te veel tijd kosten anderhalf a twee jaar om de piloten daarvoor op te leiden. Een zaterdag gehouden wedvlucht voor jonge duiven van Beek bij Nijmegen uit, georganiseerd door de afdeling Friesland van de Nederlandse Algemene Bond van Postduivenhouders, is uitgelopen op een rampvlucht. Van de zesduizend duiven is ongeveer de helft niet teruggekomen. Mo gelijk dat een dezer dagen nog een en kel dier bij zijn eigenaar terugkeert, maar de meeste worden als verloren be schouwd. De in Utrecht gevestigde bond probeert nu achter de oorzaak te komen. De duiven waren eigendom van leden van 29 plaatselijke verenigingen in Fries land. ADVERTENTIE Fee8t is PaS een {eest. els er bloemen In huls zijn (Van onze correspondent) AMSTERDAM Een felle brand heeft een eind gemaakt aan het leven van de 30-jarige mevrouw S.v.d. Berg en haar bijna drie jaar oude zoontje in Amster dam. Door rook bedwlemd kwamen zij zondagmorgen voeg in de vlammen om, die hun woning in korte tijd deden uit branden. De vader van de vrouw, de 59-jarige heer S. de Berg, die ook in het huis woonde, kon gered worden. Hij had kans gezien de gang te bereiken en werd daar opgevangen door de brandweer en om wonende. Hij is met brandwonden au gezicht en handen in een zie'iTen genomen. Hoe de brand is ontstaan, is nog een raadsel. Het is vast komen te staan dat zij in de woonkamer van de vrQuw aan de Stuyvesantstraat is begonnen, waar schijnlijk nadat het vloerkleed lange tijd had liggen smeulen. Twee jongens van tien en elf jaar von den zaterdagavond vlak voordat zij naar bed moesten de dood bij een brand in Liessel in de Peel. Het zijn de tienjarige Riny Kooien en zijn vriendje Riny van Loon, die doofstom was. De twee jongens mochten op een knut- selkamertje in de boerderij van de land bouwer Van Loon kijken hoe vijf grotere jongens zich amuseerden met allerlei toe stellen, zoals radio's, televisie, een band recorder en een filmapparaat. Ineens ont stond er brand, waarop de vijf grotere jongens het kamertje verlieten. De twee kleinsten bleven om onduidelijke reden achter. De vijf jongens hebben nog ge probeerd met emmers water naar de brandende kamer terug te gaan, maar in tussen had het vuur al zo snel om zich heengegrepen dat ze zelfs niet eens meer naar boven konden gaan. Een passerende brandweerman liet zich kletsnat spuiten met een tuinslang en probeerde nog de jongens te redden, echter tevergeefs. De boerderij brandde tot de grond toe af. Het uit acht personen bestaande gezin Kooien bezit niets meer en is tijdelijk el ders ondergebracht. De brandschade wordt geschat op ruim 100.000 gulden. Een brandweerman blust huisraad, ■waaronder een schommelstoel en een wandelwagentje voor de be nedenwoning aan de Stuyvesant straat. (Van onze correspondent) ASSEN Zestien soldaten uit de Johan Willem Friso-kazerne in Assen zijn van morgen omstreeks zes uur gewond geraakt by een botsing op de Hoofdvaartseweg by Kloostervéen. De oorzaak van de botsing was de laaghangende mist en de rook van diTvuiIvérbranding bij Assen. Drie gevechtswagens, die militairen van het 43ste pantser-infanteriebataljon uit Assen voor schietoefeningen naar de Hars kamp moesten brengen, kwamen in botsing met een grote vrachtwagen, beladen met ongeveer duizend kratten bier. Deze vrachtwagen reed de Drentse Hoofdvaart in. De 21-jarige chauffeur, G. Kappert uit Vleuten, die op weg was naar Groningen, kwam met de schrik vrij. Militairen uit Assen zorgden voor de opruimingswerk zaamheden. Tot vanmorgen half negen was het verkeer gestremd. De drie ge vechtswagens werden zeer ernstig be schadigd. ADVERTENTIES Met bloeroen W» huis is het altijd een beetje feest. Acht Rotterdamse politieauto's hebben zaterdag twee 20-jarige jongemannen achtervolgd, die in een gestolen auto kris kras door Rotterdam reden. Beiden waren vorige week maandag ontsnapt uit de jeugdgevangenis in Zutphen. Op een kruispunt sprongen de auto dieven uit de wagen, die nog even door reed en een etalageruit van een auto- showroom verbrijzelde. De jongens pro beerden nog weg te rennen, maar werden spoedig achterhaald. De 19-jarige dienstplichtige militair G. van der Poel uit Woensdrecht, is zon dagmiddag in de Delfshavense Schie, waar hij met zijn verloofde was gaan zwemmen, verdronken. Kort nadat hij te water was gegaan, verdween hij onder het oppervlak. Andere zwemmers pro beerden hem te redden. Zij vonden on geveer een half uur later zijn stoffelijk overschot. Zondagmiddag is in het zwembad te Aarle-Rixtel de 19-jarige Th. W. H. Smits uit Gemert verdronken. De 20-jarige E. Schooiderbeek uit Veenendaal verdronk zaterdagavond in zee bij Kijkduin. Hij was met twee vrien den aan het zwemmen en verdween in de diepte zonder dat zijn hulpgeroep werd gehoord. Zijn stoffelijk overschot is nog niet gevonden. Bij Formerum op Terschelling is de 24- jarige P. van der Meulen uit Oosterend (Fr.) verdronken. De man was met zijn broer te ver in zee gegaan. Zijn echtge note, die zag dat beide mannen in moei lijkheden verkeerden, riep om hulp. Een zweminstructeur slaagde er in beide man nen te pakken, maar hij kon slechts met een van hen de kant bereiken. Een te hulp geschoten 15-jarig meisje trachtte daarop de heer P. van der Meulen te red den, maar zij moest haar pogingen staken omdat zij zelf in moeilijkheden dreigde te komen, omdat het slachtoffer zich aan haar vastklampte. Zondagmiddag is de vier-jarige David Wildenberg uit Bilthoven in het Eem- meer bij Spakenburg verdronken. Het kind was in een plastic bootje op het meer gaan varen. Het bootje sloeg om. De sinds woensdagmorgen vermiste 26- jarige mej. A. M. van Stokkum uit Made en de 36-jarige heer H. Weber uit Kerk- rade blijken bij Made te zijn verdronken. Mej. Van Stokkum werd door opvaren den van een vrachtschip opgemerkt. Zaterdagmiddag ontdekten voorbijvaren den het ontzielde lichaam van de heer Weber. De Delfzijlse politie heeft uit het Eems- kanaal het stoffelijk overschot opgehaald van de achtjarige Harm Koster uit Hol- wierde. De jongen werd sinds vrijdag middag vermist. Hij logeerde enkele da gen bij zijn grootouders in Delfzijl. 1 r 7 (Van onze correspondent) HILVERSUM. Op de rijksweg tussen Muiden en Naarden is vannacht om streeks half vier een veeauto uit Hoeve laken in brand geraakt. Achtentwintig varkens die zich in de onderste laad ruimte bevonden konden tijdig in vrij heid worden gesteld, maar de vieren twintig varkens in de bovenste laadruimte kwamen in de vlammen om. De wagen kreeg op de rijksweg een lekke band. De chauffeur zette de wagen aan de kant en enkele ogenblikken later sloegen er vlammen onderuit. Vermoede lijk had de chauffeur zonder het te mer ken reeds enige tijd met de lekke band gereden en was er daardoor iets aan de auto warmgelopen. Door direct de luiken te openen konden achtentwintig varkens worden gered. Zij sprongen de weg op en een weiland in. De vierentwintig varkens uit de bovenste laadruimte konden echter niet meer bevrijd worden. De door een passerende automobilist gewaarschuwde brandweer van Naarden heeft de brand geblust. Van de wagen bleven slechts verkoolde wrakstukken over. Gereformeerde Kerk, Bloemendaal, van daag, 20 u.: Holland Festival: Orgelconcert door Johan van Dommele. Grote of Sint Bavokerk, dinsdag, 20 u.: Holland Festival: Orgelconcert door Ca- the-rine Grozier. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Django", 18 j. Lido, 14 en 16.15 u.: „In de dodenvallei", aj; 19 en 21.15 u.: „Bron der wellust", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Minerva, 14.30 u.: „Het mysterie van de slangenhuid", a.l.; 20 u.: „Giant", 14 j. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Voor een paar dollar meer", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De twee gladiatoren", 14 j. Studio, 10.30 u.: „Nikki, de wilde hond van het noorden", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Dokter, wat doe je nou", a.l. TENTOONSTELLIN GEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Tot en met 2 sep tember ook op zaterdag van 20.30 tot 22.30 u. Vleeshal (Grote Markt): Tot en met 31 aug. „Fotointernationale '67", expositie positie van foto's uit Frankrijk, Oosten rijk, Tsjechoslowakije en Haarlem. Dage lijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 u. Vishal (Grote Markt): Tot en met 31 aug. fototentoonstelling van Sanne Sannes. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, be halve maandag van 10 tot 17 u. De eërste zondag van de maand van 13 tot 17 u. De Ark (Nieuw Heiligland): Tot 22 juli expositie van werken van Frans Jansen. Dagelijks van 10 tot 20 u. Op dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (hoek KL Houtweg- Kamperlaan): werk van de Haarlemse, Haagse en Bergense school. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 u. Dagelijks (ook zondags) van 14 tot 17 u. en van 19 tot 21 u. Atelier Loeloedia (KI. Houtstraat 86): Tot 23 juli expositie van tekeningen, schilderijen, collages en weefsels van Dorien Meijer-Melis. Dagelijks (ook zon dags) van 14 tot 17 en 19 tot 21 u. Cruquius Museum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9 tot 17 u. Op zon- en feestdagen ge sloten. Galerie Judasoog (Westkolk, Spaarn- dam). Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Sociëteit Duysterghast (Zandvoort): Tot en met 30 juli expositie van de Utrechtse kunstenaar Rien van Markus. Zaterdag en zondag van 14 tot 16 u. Gemeenschapshuis (Louis Davidsstraat, Zandvoort): 18 juli tot en met 6 augustus expositie van plastieken van Nel Klaassen en mozaïeken van Jaap Bouhuys. Dage lijks van 14-17 en 19-21 u. DIVERSEN Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35), dinsdag, 14.30 u.: „De Toverhoed". Wijkcentrum Schalkwijk: 10 tot en met 21 juli: „Stuif-Stuif". Kennemer Sporthal (Delftlaan): Tot en. met 21 juli dagelijks van 10 tot 17 u.: „Stuif-Stuif". Linnaeushof, Bennebroek. Tot en met oktober: openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. MAANDAG 17 JULI City, 20 u.: „The Great Race". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u.: expositie kartondrukken van Frits Gram berg. DINSDAG 18 JULI City, 20 u.: „The Great Race". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u.: expositie kartondrukken van Frits Gram berg. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.00 tot 16.30 uur. MAANDAG 17 JULI Kennemer Theater, 19.30 u.: „De nacht van de generaals". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Play- girl". W.B. Theater, 20 u.: „De charge aan de Rode Rivier". DINSDAG 18 JULI Kennemer Theater, 19.30 uur: „De nacht van de generaals". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Play- girl". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie werken van Marty Min, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Palestijnse vluchtelingen. De Nederlandse Commanderije van de Ridderorde van het H. Graf van Jeruzalem heeft we derom 25.000 naar Jordanië gezonden om daarvoor voedsel, medicamenten, kleren, dekens, matrassen en eenvoudig huisraad te kopen voor de Palestijnse vluchtelingen van alle gezindten. Bezoek van bevrijders. Een groep van veertig Nederlanders is voor een bezoek van drie dagen aangekomen in Fort Campbell, het hoofdkwartier van de 101ste Amerikaanse parachutistenbriga de, een eenheid die op 17 september 1944 bij Arnhem landde. De Nederlan ders willen contact blijven onderhouden met de eenheid, die aan de bevrijding van Nederland heeft meegewerkt. Een Duitse personenauto is zaterdag tussen Assmannsheuzen en Rüdesheim in de Rijn gestort. De vier inzittenden, on der wie twee kinderen, kwamen hierbij om het leven. Volgens de Duitse politie is het ongeluk te wijten aan een Neder landse autobestuurder, die in strijd met de verkeersbepalingen een file inhaalde en daarbij een Duitse auto van de weg drong, die vervolgens in de rivier stort te. De Nederlander is niet gestopt. Bij een botsing tussen twee bromfietsers op de rijksweg Roosendaal-Breda is de 48-jarige heer J. H. Verduit uit Bergen op Zoom gewond geraakt en later in het zie kenhuis te Roosendaal overleden. In Apeldoorn is de zestienjarige N.J.N. Steenbergen uit die plaats met zijn brom fiets in volle vaart tegen twee rechts van de weg geparkeerde auto's gebotst. De jongen overleed kort daarna in een zie kenhuis in Apeldoorn. In het Noordlimburgse plaatsje Bergen vonden twee jongemannen uit Rijswijk de dood, toen de auto waarin zij zaten op onverklaarbare wijze rechts van de weg tegen een boom reed. Het waren de 20-jarige H. van Leeuwen, die de au to bestuurde en diens vriend, de 19-ja- rige H. Kley. Ze waren op weg naar een vakantieadres. In Slootdorp in de Wieringermeer is een kleine bestelauto met twee inzitten den van de weg geraakt en gekanteld. De 20-jarige D. J. de Vries uit Slootdorp kwam onder de auto terecht en is over leden. ■WWWIWW/WtWIWIWIlWIWWIIIWWHWlMWWMWMIWIWIIIWIIWWWW Het KNMI deel mee: Gedurende hel weekeinde trok een oqi, storingsgebied, dat voornamelijk in de ho gere luchtlagen goed ontwikkeld was, van Engeland langs de waddenkust over' Noord-Duitsland naar Polen hetgeen voor namelijk in de noordelijke helft van het land nogal wat buien veroorzaakte. Het werd gevolgd door een hogedrukgebied, dat geleidelijk meer opklaringen bracht en dat maandagmorgen boven Duitsland was aangekomen. Inmiddels breidt een oceaandepressie zich langzaam in oostelijke richting naar West-Europa uit. Dit heeft tot gevolg dat opnieuw zeer warme lucht uit Spanje en Zuid-Frankrijk naar het noorden is gaan stromen, waardoor het morgen ook in ons land warm tot zeer warm weer zal wor den, waarbij echter wel de kans op on weer geleidelijk groter wordt. De winden blijven zwak tot matig tussen oost en zuid, maar in de kustgebieden kan tijdelijk een zwakke wind van zee gaan waétien. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland ■°t5 x'p es a SE ES Den Helder licht bew. zzo 21 15 Ypenburg mist ozo 21 11 Vlissingen onbewolkt o 20 15 Eelde mist windst. 20 8 De Bilt mist windst. 21 12 Twente mist windst. 21 8 Eindhoven zw. bew. windst. 22 12 Z.-Limburg onbewolkt zo 24 12 Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zilrich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Madrid Barcelona Mallorca Lissabon onbewolkt zw. bew. onbewolkt half bew. zw. bew. half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt geh. bew. onbewolkt zw. bew. onbewolkt onbewolkt half bew. licht bew. zw. bew. onbewolkt onbewolkt zw. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt nno wzw windst. no zzw ozo zo ozo no windst. windst. n nw nno z windst. wzw windst. nw windst. wzw nnw ono windst. windst. windst. nnw 23 25 24 19 20 25 21 23 24 26 29 27 21 23 24 25 26 30 27 26 30 34 27 27 36 29 27 11 11 12 15 14 16 12 14 13 17 15 16 20 12 12 16 12 12 16 17 14 17 26 20 20 15 19 15 Dinsdag 18 juli Zon op 4.41 uur; onder 20.51 uur. Maan op 18.48 uur; onder 1.00 uur. Maanstanden Volle maan 21 juli 15.39 uur Laatste kwartier 29 juli 13.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 17 juli Hoog water 11.36 uur en uur. Laag water 7.04 uur en 19.45 uur. Dinsdag 18 juli Hoog water 0.08 uur en 12.49 uur. Laag water 8.17 uur en 20.55 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2