Met Felice Gimondi is de Ronde van Frankrijk gesneuveld Merk toch hoe sterk Gedurfde daling van Aubisque betekende behoud van fraaie positie voor Den Hertog Prijzen omhoog voor Ajax-Real Madrid AUBISQUE EN TOURMALET BETEKENDEN NIETS Jan Janssen steviger in groene trui Mastrotto mocht van de groten als eerste naar zijn geboorte streek fietsen Tour in cijfers Pecchielan in het geel en groen TOM SIMPSON BEGRAVEN Kleine Tour in cijfers Nog geen overeen stemming over data voor duels Duurste plaatsen van 15,- naar 25,- Goedkoopste plaatsen van 3,50 naar 5,- Donner nam op Ree revanche WOENSDAG 19 JULI 1967 14 Andere belangen Om zeep gebracht Grotesk spel Duindam naar huis Aubisque Nederlandse amateurs sterk in Schotland (Van onze speciale verslaggever) Naarmate de Tour \ordert. ver baast men zicli meer over de Fran sen. Die waarlijk van het land en zijn bevolking houdt, moet, bij het volgen van de ronde een onwankelbaar ver trouwen kunnen handhaven. Wie niet tot de Francofielen behoort, dient zich in acht te nemen niet redeloos nÜdig te zijn. In Pau kon men hij voorbeeld boos worden. Kwaad op een volgepakte tribune, die zich in niets onderscheidde van een bewaar school. Want nadat men graaiend onder de banken, duwend en stom pend de gulle gaven van de reclame karavaan in ontvangst had genomen en uit meer dan uiterst kleine stuk jes chocolade en papieren mutsen be staan die gaven niet schreeuwde men zich de kelen tweemaal schor. Eerst huldigde het volk uitbundig Raymond Mastrotto en vervolgens w'erd Lucien Aimar uitgejouwd. Welk een misvatting. Zijn Fransen zo dom, of doen ze zo? Om iets te schreeuwen te hebben? In het gunstigste geval is het dat laatste. Want iedereen, die maar enigszins verstand van fietsen heeft en elke Fransman vindt dat hij dat heeft kon begrijpen dat die brave kolos Mastrotto in de nadagen van zijn allerminst opvallende carrière de rit naar I'au mocht winnen. Omdat Ravmond daar in de buurt woont, omdat er geen groter belangen op het spel stonden en omdat Raymond al zolang niets meer had gewonnen. Enfin, in Pau lette men daar niet op, in Pau vergat men ook, dat een hoogst onbelangrijke coureur een historische rit op zijn naam bracht en in Pau hield men niet op te iuichen voor Raymond, zjjn vrouw, zijn vader en voor André Darrigade, die ook ergens in de buurt woont en natuurlijk op de lijn stond om Raymond de hand te schudden. En Pau maar juichen. Wat later arriveerde Aimar. In het pe loton. Iemand ontdekte hem en begon luidkeels zijn afkeuring uit te schreeuwen. Waarom? Lucien Aimar had volgens Frankrijk in het algemeen en Pau in het bijzonder niet hard genoeg gereden op de voorafgaande dag. Dat klopt Lu cien Aimar had zeer duidelijk laten blijken, dat tussen Toulouse en Luchon de belangen van BIC-ploegmaat Jimenez hem meer interesseerden dan die van Roger Pingeon. En daarom was men op Aimar boos. Misschien wel terecht Aimar pleegde een soort vrij onge vaarlijk verraad tegenover Pingeon en dat mag niet, in deze wedstrijd van landenteams. In deze ronde van de on waarachtigheid, waarin Goddet en Levi- maar niet ophouden blindelings voor bij te gaan aan allerlei kleine, stekelige, maar niettemin onvermijdelijke overtre dingen tegen de Ianden-formule. En nu had Aimar het dan weer gedaan. „Leve Frankrijk", riep iedereen en „Leve Pin geon" en „Weg met Aimar". Diezelfde Lucien Aimar, die men nog vorig jaar had geprezen om zijn taktisch :-yv. -;> 0 Arturo Pecchielan twee maal achtereen etappewinnaar is hier in zijn eentje op weg naar Pau. Daar kon hij de gele én de groene trui aantrekken. (Van onze speciale verslaggever) Nu Lucien Aimar wat a l te openlijk de strijd der merkenploegen in deze landen- tour heeft geaccentueerd, houdt de vol gerskaravaan zich op slag bezig met het ontrafelen van de bedoelingen, die in e n achter het peloton in de buurt van de ploegleiderswagens schuilen. Een nog onbewezen, maar beslist niet wankele stelling is, dat Roger Pingeon in ieder ge val de ronde moet gaan winnen. Dat zou dan in de eerste plaats bedoeld zijn om Pingeons merk Peugeot in ieder geval nog een jaar behouden te doen blijven voor de wielersport. In Pingeon immers, kan als hij de ronde wint ploegleider Gaston Plaud een nieuwe gerenommeerde kopman begroeten. En dat is nodig voor het team, dat op zulk een afschuwelijke manier Tom Simpson verloor. Maar ook omdat de „grote vedette" van de Peu- geot-ploeg, de Belg Eddy Merckx, het volgend seizoen niet meer in het geblok te shirt zal starten. Het is namelijk al bijna zeker, dat de jonge held van alle Belgen volgend jaar zal starten voor het Nederlandse merkenteam Willem II-Ga- zelle, onder ploegleider Ton Vissers.. Maar kan Jimenez de ronde dan niet winnen? Waarschijnlijk niet. En de BIC- ploeg zit niet om een rondewinnaar ver legen, als men de beschikking houdt over Aimar en over diezelfde Jimenez en als men bovendien Raymond Poulidor een contract gaat aanbieden. Want dat heeft de publiciteitschef van BIC al verklaard: „Poulidor is ongemeen populair in Frank rijk. Dat heb ik gemerkt, zelfs nu hij kansloos is voor een Tour-zege. Jacques Anquetil zal zijn financiële eisen aan merkelijk moeten verlagen, wil hij nog in onze dienst kunnen blijven". En zo kan langzaam iets duidelijk worden, van wat toch speelt in deze hete dagen van juli, op de Franse wegen, in een Tour diwas bedoeld voor landenteams. Jan Janssen spurt naar een vierde plaats. Naast hem Gerben Karstens die vijfde werd. inzicht, zijn listen en lagen, zijn koel bloedigheid en ga zo maar door. Anquetil mocht op diezelfde dag in het „vragen uurtje voor de commerciële zender Eu ropa één nog zo nadrukkelijk hebben ver klaard: „De invloed van de merkenbazen is niet uit te bannen", het hielp allemaal niet meer: Pau was boos op Aimar. Pau was niet boos op het gehele ren- nersveld. Dat het toch maar had be staan om een historische rit, waarin de groten van de wielersport in hoe lang al voorbije jaren met verschillen van min stens een kwartier plachten te rekenen, klakkeloos om zeep te brengen, als be stonden er helemaal geen Tourmalet en geen Aubisque meer. Jawel, de „uitloop" naar Pau was lang. Maar er was geen dappere óók geen Jan Janssen die het risico durfde te nemen in die dalende kilometers een voorsprong te gaan ver dedigen. Op de Tourmalet stond men Jimenez weer eens een reeks punten vqor het bergklassement toe. Op de Aubisque zag men de Spaanse klimmer niet eens voor op. Daar wandelden de bazen van het peloton zelfs achter een Jean-Olaude Theillière aan, de Franse kampioen van wie nu nog niemand weet hoe hij dat in 's hemelsnaam vorig jaar is kunnen worden. En daarna hield men alles voor gezien. Men liet de nog steeds zieke Gimondi rustig weer bijkomen, men zorgde ten gerieve van Jan Janssen, dat Guido Rey- broeck dat niet kon, en men liet Mastrot to vooruit rijden. De wat morsige Ray mond was uiterst dankbaar voor het cadeau en Pau juichte. Men wilde niet begrijpen dat Raymond Mastrotte geen held was. Men wilde niet begrijpen dat er geen held in het hele peloton te vinden was geweest. Men joelde slechts naar Aimar. En die had dan tenminste nog iets gedaan dat eerlijk was. Lucien Aimar had even maar, in één rit laten blijken dat de bazen van BIC zijn jaarsalaris bepalen en niet de rondeleiding, dat Julio Jimenez een persoonlijke vriend van hem is e n dat men in het peloton soms een grotesk spel kan spelen. Een spel dat Jan Janssen voor de TV-camera deed verklaren dat hij toch zo innig bhj is met de groene trui. En dat hij hem tot Parijs hoopt te behouden. En dat het allemaal zo zwaar was geweest, ook van daag. En jawel, en dan wint Raymond Mastrotto een rit, en dan komen er veertig coureurs tegelijk binnen. Het is duidelijk: mét Felice Gimondi is ook deze Ronde van Frankrijk gesneuveld. Maar in Pau wilde men dat niet begrijpen. Tweehonderd wielrenners, rijdend in een langzaam tempo, hebben oud-wereld kampioen Tom Simpson dinsdag op zijn laatste tocht begeleid. Op het moment, dat de begrafenisstoet zich in beweging zette naar het kerkhof in het kleine mijn- dorpje Harworth bij Sheffield, waar Simp son het grootste deel van zijn leven door bracht brak er een hevige onweersbui los, die de honderden, die waren gekomen om Simpson de laatste eer te bewijzen, in een minimum van tijd doorweekte. Onder de aanwezigen bevonden zich de vrouw van veelvoudig Tour-winnaar Jac ques Anquetil en de oud-wereldkampioen bij de amateurs de Belg Eddy Merckx. De renners van de Ronde van Frankrijk hadden een krans met een diameter van bijna twee meter naar Harworth ge stuurd. (Van een speciale verslaggever) Voor de tweede keer in successie heeft de kleine Italiaan Arthuro Pee chielan een etappe gewonnen in de Ronde van de Toekomst. Na zijn rit- zege van maandag in Luchon, die hij vooral te danken had aan zijn formi dabele kwaliteiten als daler, werd hij dinsdag in Pau opnieuw gehuldigd nadat hij de sprint van een kopgroep- je van zes, bij wie Nederlands beste man Fedor den Hertog die tweede werd had gewonnen. Na zes dagen kleine tour is Pecchielan, 1.70 meter lang, 66 kilo zwaar, de on miskenbare leider van de 63 renners, die nog in de strijd zijn. Hij bezit na zijn twee etappe-overwinningen de gele en groene trui, zgn ploeg staat eerste in het klassement voor equipes en in de rangschikking voor de bergprijs heeft al leen de Spanjaard Mascaro meer pun ten verzameld dan hij. Achter deze geboren klimmer, die 23 Zeventiende etappe, 250 km, Luchon—Pau: 1. Mastrotto (Coqs. Fr.) 8.00.27; 2. Van Sprin- gel (Belg) 8.01.16: 3. Junkermann (Did.) z.t.: 4. Janssen (Ned.) 8.02.22; 5. Karstens (Ned.i; 6. Grain (Coqs. Fr.); 7. Van den Berghe (Belg): 8. Schleck (Zwlts.-Lux.); 9. Samyn (Bleuets, Fr.); 10. Vicentini (It.); 11. Aimar (Fr.); 12. Dumont (Coqs, Fr.); 13 Lopez Ro driguez Sp.14. Foucher (Fr.); 15. Schepers (Ned.); 16. Rabaute (Bleuets. Fr.); 17. Poli- dori (Primavera, It.); 18. Bodrero (Primavera. It.); 19. Milliot (Bleuets, Fr.l; 20. Brands (Belg); 23. Haast (Ned.); 25. Balmamion (Primavera, It.); 26 Gimondi (It 28. Letort (Bleuets); 31. Poulidor (Fr.); 33. Pingeon (Fr.); 41. Jimenez (Sp. z.t. 8.02.22: 59. Van Clooster (Rode Duivels, Belg) 8.10.10; 61. Van der Vleuten (Ned.) 8.17.04; 67. Zilverberg (Ned.) z.t.; 73. Harlngs (Ned.) z.t.; 76. De Roo (Ned..) z.t. De Spanjaard Mendiburu was niet van start gegaan. Tijdens de rit hebben de volgende renners de strijd gestaakt: Schutz (Zwits.- Lux.), Denson (Eng.), Puschel (Did.) en Otano (Sp.). Algemeen klassement: 1. Pingeon (Fr.) 102.31.28; 2. Jimenez (Sp.) op 2.03; 3. Letort (Bleuets, Fr.) op 4.05; 4. Balmanion (Prima vera, It.) op 5.48; 5. Aimar (Fr.l op 7.02; 6. Janssen (Ned.) op 8.39; 7. Manzaneque (Es- peranza, Sp.) op 15.45; 8. Gimondi (It.) op 15.50: 9. Bodrero (Primavera, It.) op 19.03; 10 Poulidor (Fr.) op 19.04; 11. Huysmans (Belg) op 19.08; 12. Monty (Belg) op 19.17: 13. Bavs- siere (Coqs, Fr.) op 19.45; 14. Van Clooster (Rode Duivels, Belg) op 22.30; 15 Haast (Ned.) op 25.39 26. Karstens (Ned.) op 33 31- .38. Schepers (Ned.l op 43.13; 70 Zilverberg (Ned.) op 1.15.04; 72. Van der Vleuten (Ned.) op 1.17.00: 75. Harings (Ned.) op 1.19.11; 76. De Roo (Ned.) op 1.22.16. Dagploegenklassement: 1. Coqs (Mastrotto, Grain, Dumont) 24.05.11; 2. België 24.06.00' 3. Nederland (Janssen, Karstens, Schepers) 24.07.06, 24 pnt. Algemeen ploegenklassement: 1. Frankrijk 309.34.17 2. Primavera 310.00.31; 3. Neder land 310.04.22. Puntenklassement: 1. Janssen (Nederland) 132 pnt.; 2. Reybroeck (Rode Duivels) 111 pnt.; 3. Karstens (Ned.) 92 pnt. De Spanjaard Jimenez heeft een zodanige voorsprong opgebouwd in het algemeen berg klassement, dat hij niet meer kan worden ingehaald. Na de zeventiende rit luidt het bergklassement; 1. Jimenez (Sp.) 112 pnt; 2. Balmamion (Primavera, It.) 61 pnt.; 3. Poulidor (Fr.) 46 pnt. WWIfWIfWWIAflfWWWWVWWWWWWWWWWWMWWIflAfW jaar geleden in Candiane bij Padua werd geboren, kwam Fedor den Hertog als tweede binnen. En na de Nederlandse teleurstelling in de eerste Pyreneeën-etap- pe is daarmee het herstel van de ploeg op duidelijke wijze gedemonstreerd. Het was overigens verwonderlijk hoe de gehele Nederlandse ploeg zich had her steld van de klap van maandag, die 's avonds aan het diner nog een forse echo kreeg, toen in het hotel in Bagnere het bericht werd bekendgemaakt dat Hans Tesselaar de tijdslimiet had overschre den en uit de strijd was genomen. Nederland heeft trouwens ook gisteren een man verloren. Leo Duindam, die het op de hellingen verschrikkelijk moeilijk had, streek de vlag toen hij bovendien nog twee lekke banden kreeg. Op het moment dat zijn wilskracht was gebro ken, lag hij ten hoogste tien minuten ach ter op het peloton, dat behalve Daan Holst alle Nederlanders in zijn midden had. Duindam dacht dat hij tenminste een half uur achter lag en dat hij de tijds- controle toch niet meer zou halen. Tegenover de kwetsbare mentaliteit van Duindam op deze hete Pyreneeëndag stond de onverzettelijke hardnekkigheid waarmee Daan Holst voortploeterde Het is voor hem een eenzaam avontuur ge worden, dat hij tenslotte voltooide met een achterstand van een kwartier, om dat de laatste zeventig kilometer van de ze rit niet om het talent van de begena digde klimmer vroeg, maar om de durf van de daler en om de onverzetteliikheid van de achtervolger. Die eigenschappen had Holst in meer dan voldoende mate. De Spanjaard Gomez Lucas had op de Tourmalet bijna een minuut voorsprong op Pecchielan en iets meer dan twee mi- Zesde etappe (Bagneres de BigorrePau, 171 km): 1. Pecchielan (It.) 5.22.21; 2. Den Hertog (Ned.) z.t.; 3. Robini (Fr.) z.t.; 4 Mascaro (Sp.) z.t.; 5. Gomez (Sp.) z t 6 Cattelan (It.) z.t.; 7. Guimard (Fr.) 5.24 25' 8. Harrison (Eng.) z.t.; 9. Conti (It.) z.t.; 10 Maes (Belg) 5.24.28; 11. Guyot (Fr.) 5 27 38' 15. Pieter Tesselaar (Ned.) z.t.; 19. Schepers z.t.; 51. Holst 5.37.31. Algemeen klassement: 1. Pecchielan (It 20.14.12: 2. Conti (It.) op 43 sec.; 3. Guimard (Fr.) op 3.02; 4. Den Hertog (Ned.) op 3.58: 5. Cattelan (It.) op 4.29: 6. Robini (Fr.) op 5.47; 7. Pintens (Belg) op 7.14; 8. Cavalcanti (It.) op 9.05; 9. Harrison (Eng.) op 9.30' 10 Gomez (Sp.) op 12.03: 19. Wagtmans (Ned.j op 18.27; 20. Schepers (Ned.) op 19.04; 25. o.a. Piet Tesselaar (Ned.) op 22.43; 31. Holst (Ned.) op 27.26. Puntenklassement: 1. Pecchielan (It.) 71 pnt.; 2. Guimard (Fr.) 65 pnt.; 3. Wagtmans (Ned.) 61 pnt.: 5. Den Hertog (Ned.) 53 pnt Dagploegenklassement: 1. Italië 16.09.07: 2. Spanje 16.12.20; 4. Nederland 16.17.37. Algemeen ploegenklassement: 1. Italië 61.08.27; 2. Frankrijk 61.29.28; 3. Nederland 61.41.43. Bergklassement; 1. Mascaro (It.) 47 pnt.; 2. Pecchielan (It.) 43 pnt.; 3. Robini (Fr 39 pnt. (Van onze sportredactie) „Wil Amsterdam meedraaien in het Europese top voetbal, wil Nederland dat, dan zal het publiek daar voor moeten betalen want subsidie kennen wij niet.' Dat zei Ajax-voorzitter Van Praag gistermiddag op een persconferentie, waarop mededelingen werden ge daan over de Europa Cup wedstrijd Ajax-Real Madrid. De Amsterdamse club heeft voor de wedstrijd in Amsterdam de prijzen danig opgeschroefd. Een plaats op de ere- of marathontribune kost 25,(was t 15,een plaats op paddock of voortnarathontribune 20,(was j 12,50). Zitplaatsen achter het doel eerste rij komen op 15,— (was ƒ10,—). Open zitplaatsen achter het doel tweede rij komen op 12,50 (was 7,50). Staanplaatsen kosten voor de wedstrijd tegen Real Madrid ƒ5,— (was ƒ3,50). „Europees voetbal betekent Europese prijzen" verklaarde Van Praag. Overigens is nog niet beslist wanneer de Spaanse en de Nederlandse landskampioen elkaar in de eerste ron de van het toernooi om de Europa Cup zullen treffen. Zij zijn niet tot overeenstemming kunnen komen, nadat de door de UEFA geadviseerde data 20 sep- tember en 4 oktober voor de KNVB niet aanlokke lijk waren. 20 september leverde geen problemen, 4 oktober wel, want dan speelt het Nederlands elftal tegen Denemarken. Deze week stelde Ajax voor de wedstrijden op 27 september (in Amsterdam) en 11 oktober (in Madrid) te spelen. Real Madrid wil niet van 27 september we ten, aangezien op 1 oktober de interland Tsjechoslo- wakijeSpanje is. Daardoor komt ook 4 oktober niet voor op het lijstje van gewenste data. Real Madrid wil spelen op 20 september (in Amsterdam) en op 11 oktober (in Madrid). Dat wil Ajax-trainer Michels weer niet. Hij wil de wedstrijden binnen vijftien dagen ge speeld zien. Behalve 27 september en 11 oktober heeft Ajax ook 20 september en 27 september voorgesteld. Het is thans aan de UEFA om te bemiddellen of even tueel te beslissen. Het feit, dat het Real Madrid is, die direct in de eerste ronde tegenstander van Ajax is heeft meege speeld bij het besluit om le prijzen voor de thuiswed strijd in het Olympisch stadion flink te verhogen. Bovendien, zo stelde Ajax-voorzitter Van Praag, „onze topspelers staan bloot aan internationale zuigkracht. Daarom moeten wij ze lange contracten geven een van een zeer aantrekkelijk karakter. Ook dat kost geld". De bruto recette van de wedstrijd in Amsterdam zal een kleine 700 a 800.000 gulden bedragen. Ajax heeft ook de prijzen voor de gewone compe titiewedstrijden verhoogd. Dat is een uitvloeisel van een accoord, dat de eredivisieclubs enige tijd terug sloten om de prijzen binnen drie jaar op te trekken naar een niveau, waarop overdekte zitplaatsen 10, kosten en staanplaatsen ƒ3,50. Ajax brengt de prijzen in het eigen stadion van ƒ6,naar 7,50 (voor een overdekte zitplaats) en van 5,naar 6,— (voor andere zitplaatsen) en van ƒ2,50 naar ƒ3.voor staanplaatsen. De Amsterdamse club heeft een plan ontwikkeld om de staantribunes achter de doelen uit te breiden met 5,000 plaatsen elk waardoor aan beide kanten 10.000 mensen kunnen. Bovendien zullen die tribunes over kapt moeten worden. De totale capaciteit komt dan op 34.000 toeschouwers. Het ligt in de bedoeling deze ver andering voor het begin van het seizoen 1968/69 aan gebracht te hebben. Meer tijd zal vergen een plan voor de bouw van een motel met 72 kamers voor het Ajax- stadion. De bijvelden voor het stadion zullen hieraan moeten worden opgeofferd. Ajax zou' hiermee tevens een parkeerplaats voor 750 auto's scheppen. Het ge meentebestuur van Amsterdam staat niet onwelwillend tegenover de plannen van Ajax, die een investering van 4 a 5 miljoen betekenen. Op de Aubisque zagen de tienduizen den toeschouwers Pechielan als eerste doorkomen, met Gomez Lucas op meer dan een minuut. Dit tweetal vond e'kaar weer in de afdaling, waar zij bovendien nog gezelschap kregen van de Fransman Robini en de Spanjaard Mascaro. Bij de ze renners, die aan bergen zijn gewend, heeft Den Hertog zich met de Italiaan Cattelan aan zijn wiel in een bijna roe keloze afdaling nog kunnen aansluiten. Achter Den Hertog, die de Aubisque in de eerste groep had overschreden, maakten Wagtmans, Tesselaar, Schepers deel uit van het beste gedeelte van het grote veld. Wagtmans, die maandag ook al een ongelukkige rit had gereden door materiaaldefect, bleef ook in de tweede etappe door het hooggebergte niet van pech vrij. Maar dat mag geen veront schuldiging zijn voor het feit dat hij na de top van de Aubisque nog een groepje renners met de Fransman Cyrille Gui mard, zijn gevaarlijkste concurrent voor de eerste plaats in het puntenklassement, heeft laten ontsnappen. Na zes dagen is Wagtmans zijn groene trui kwijtgeraakt aan Pecchielan en tussen hem en de Italiaan heeft zich dinsdag Guimard kun nen dringen. De strijd zal voornamelijk tussen dit tweetal gaan, want niemand kan geloven dat alle kwaliteiten van Pec chielan voldoende zullen zijn om zowel de gele als de groene trui te verdedigen. Nederlandse renners hebben dinsdag in de eerste etappe van de ronde van Schot land voor amateurs de strijd beheerst. René Pijnen won de rit van Glasgow naar Arbroath over 170 km in 3.35.12. Joop Zoetemelk werd tweede op 1,09 en Leen de Groot finishte als derde in dezelfde tijd. Jan Hein Donner heeft gisteren in de eerste ronde van het IBM schaaktoernooi in Amsterdam in tweede zitting gewon nen van Hans Ree, die in de strijd om het Nederlands kampioenschap een ge deelde eerste plaats bereikte ruim voor grootmeester Donner. Langeweg versloeg Zuidema, Portisch (Hong) de Roemeen Ghitescu en de Deen Enevoldsen de Nederlander Scholl. Ciric Joegsl.) en Pachman (Tsj.slo.) speelden remise, evenals Mojsejev (Rusl) en Ko- tov (Rusl.). Uitslagen meestergreep: Gere ben (Zwits) Smederevac (Joegosl.) 1-0, Slisser (Ned.) Tatai (It.) 0-1; Jongs- ma (Ned.) v: d. Weide (Ned.) 1-0, Medina (Sp) De Rooi (Ned) 1-0, V. d. Lijn (Ned) Marovic (Joegosl) 0-1. nuten op het eerste deel van het peloton waarin Rini Wagtmans zat. Piet Tesse- laar, Fedor den Hertog en John Sche pers volgden op vier minuten. Leo Duin dam en Daan Holst waren toen al ver zeild geraakt in de langgerekte greep van ploeteraars. Achter het duo Gomez Lucas en Pecchielan, die elkaar tijdens de afdaling hadden gevonden, vormde zich in het „zadel" tussen de twee berg passen een vrij grote groep piet vier Ne derlanders.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 14