Concessievoorwaarden voor olie- en gasboring ongeldig? Eerste Kamer akkoord met aankoop van de Northrops VAN NIEL V Twee doden op Texel (Kort en bondig Senator Vos: Mijnraad niet geraadpleegd FABRIEKSBRAND IN ZAANDAM Omwonenden van De Kruisberg vragen scherper toezicht AOW op giro is vatbaar voor beslaglegging Eis zes jaar voor doden van oom Smallenbroek lid Raad van State Roemeense premier over Vietnam en Midden Oosten in grote verscheidenheid I Haarlem Deventer heeft geen geld voor verkeersborden Morgen buienkans OUD HOLLANDSE KLOKKEN WOENSDAG 19 JULI 1967 Landbouwer verongelukt Kerkelijk nieuws Friese staartklok HORLOGERIE f els en-IJ muiden Beverwijk Eü Ï4 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De regering loopt de kans bij de toepassing van de con cessievoorwaarden voor het zoeken en winnen van olie en gas op liet continentale plat in conflict met de rechter te komen. Dat zei gis teren ir. Vos (P.v.d.A.) in de Eerste Kamer bij de behandeling van deze voorwaarden. Als oorzaak van de moeilijkheden noemde hij het ver zuim van het kabinet-Zijlstra 0111 de Mijnraad over de gewijzigde regeling te horen. Na de val van het kabinet-Cals heeft drs. Bakker, minister van Economische Zaken in het overgangskabinet-Ziilstra, de concessie-voorwaarden, die zijn voor ganger drs. Den Uyl had opgesteld, dras tisch gewijzigd. Hij liet de staatsdeelne ming in de oliewinning vallen en nam ge noegen met lagere opbrengsten aan royal ty's en belastingen. De staatsdeelneming in de gaswinning, die door drs. Den Uyl maximaal op 50 pet was gesteld, werd door drs. Bakker teruggebracht tot 40 pet. Volgens ir. Vos had minister Bakker over deze wijzigingen opnieuw het advies van de Mijnraad moeten inroepen. De zo genoemde „natte Mijnwet", waarop de concessie-voorwaarden steunen, schrijft de inschakeling van de Mijnraad bij de opstelling van de concessie-voorwaarden dwingend voor. Drs. Den Uyl heeft de Mijnraad indertijd wel gehoord. Tr. Vos Eft'InS rCChter bii e6n ev*ntuel? I Een aantal omwonenden van het rijks toetsing van de voorwaarden aan de wet d wel eens tot ongeldigheid van de regeling K g t lnf.t Doetinche™ zou kunnen oordelen. Hij sprak van „on- w tneHf SU 6 gevr?agd doordacht werk van het kabinet-Zijl- KLl H Pt f terrame" ,fn Si stra", dat door het kabinet-De Jong is c°ntrole °P de buiten de in- -oonnmor," richting verblijvende verpleegden van overgenomen Ir. Vos had ook bezwaar tegen uitslui ting van de staat als deelnemer bij het boren naar olie. „Waarom wel bij de gaswinning", vroeg hij. Dr. Alberda (A.R.) noemde het ver schil tussen de voorwaarden van drs. Den het rijksasyl te verscherpen. Zij verkla ren dat het aantal officieel genoteerde deserties uit het asyl steeds groter wordt. In 1960 waren het er 3, in 1961 10, in 1962 22, in 1964 34, en in 1965 30. Voorts zeggen de adressanten te heb Uyl en drs. Bakker maar klein. Met de V?en jyastgesteld dat dagelijks verpleeg- meerderheid in de senaat achtte hij de "en binnen de inrichting werkzaam zijn voorwaarden zeer wel aanvaardbaar. zonder voldoende toezicht van het perso- Ir. Raedts (K.V.P vroep of de aard- neeL Verzocht wordt om een solide af- gasvoorraad in ons land, waarmee de re- rastering rond alle gronden behorende gering 30 jaar lang maximaal 40 pet. "et asyl en te verbieden dat ver van de energiebehoefte hoopt te dekken. Pleegden zonder toezicht op omliggende niet te snel opgebruikt wordt. Onder ver- terreinen werkzaam zijn. De adressan- wijzing naar de situatie in het Nabije ten vragen tenminste één toezichthouden- Oosten attendeerde hij op het belang de ambtenaar op elke vijf verpleegden vari' een eigen onafhankelijke energie- en een verscherpte controle op de ver bron. In de kernenergie zag ir. Raedts pleegden buiten de inrichting, voorlopig nog geen vérvangingsmiddel voor olie en gas. Mr. Biihrmann (C.H.) vroeg het mili taire oefenterrein ten noorden van Ter schelling voor concessie-aanvragen open te stellen. Hij vreesde voor de staat an ders een forse inkomstenderving. De luchtmacht verwees hij voor schietoefe ningen naar het Duitse deel van het con tinentale plat, waar geen olie en gas voorraden zijn aangetroffen. Evenals mr. Delprat (V.V.D.) sprak ir. Raedts zich in principe uit voor deelneming I (Van onze parlementaire redactie) DEN IIAAG De Eerste Kamer meent dat ook een AOW-uitkering, die op een van de staatsmijnen aan de oliewinning. I girorekening is overgemaakt, vatbaar is Ook ir. Vos wilde de staatsmijnen bij de voor beslaglegging wegens schuld, dit oliewinning inschakelen. naar aanleiding van een adres van een De heer Boetes (P.S.P.) toonde zich inwoner van Rhenen, op wiens girotegoed principieel tegenstander van het wets- door de PTT beslag was gelegd wegens ontwerp. Hij noemde het „een uitverkoop een niet betaalde telefoonrekening, van Nederlands collectief bezit aan par ticuliere ondernemingen voor lange tijd". I Hij betwistte de PTT het recht de ver- De minister van Economische Zaken, schuldigde telefoongelden ambtshalve van mr. De Block, zal volgende week dins-1 zijn girorekening af te schrijven omdat dag antwoorden. In een weiland in Nijkerk is gister avond de 40-jarige landbouwer G. A. van Klooster uit Hoogland in het hoofd ge troffen door een pen uit een hooipers. Hij was op slag dood. Het slachtoffer is vermoedelijk na een storing onder de machine gekropen zonder deze eerst uit te zetten. ADVERTENTIE het op zijn postrekening voorkomende sal do door zijn AOW-uitkering werd ge- vormd. De commissie voor de verzoekschriften I uit de Eerste Kamer heeft het adres ech ter niet ontvankelijk bevonden, aange zien het naar haar oordeel niet ter zake De officier van Justitie bij de recht bank te Arnhem, mr. J. Corsten, eiste gisteren zes jaar gevangenisstraf met aftrek en onvoorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering tegen een 20-jarige metaalbewerker uit Doornen burg, die er van wordt verdacht in de avond van de elfde december zijn oom een 65-jarige groenteman, met een mes van het leven te hebben beroofd. Verdachte was in ernstige moeilijkhe den geraakt doordat hij zich in het Labor-huis voor thuislozen van de Nij meegse gezinsvoogdij niet thuis voelde. Hij was er terecht gekomen na eindeloze strubbelingen in het gezin van zijn va der, waarin hij geen plaats meer scheen te hebben. Hij wilde naar het westen om daar een betrekking te zoeken, maar het ontbrak hem aan voldoende geld. Tenein de raad wendde hij zich tot zijn oom in Nijmegen, maar deze had geen belang stelling voor zijn problemen. Een ruzie ten huize van de groenteman leidde tot handgemeen en vervolgens de geweldda dige dood van de oom. De metaalbewer ker verdedigde zich met een beroep op noodweer. De officier van justitie achtte dit beroep niet gegrond;gezien een aan tal in de kamer aangetroffen stille ge tuigen. De rechtbank doet 27 juli uit spraak. De 23-jarige A. Th. van de Burg uit Rhoon en de 16-jarige J. Vuik uit Rotter dam zijn gisteren bij een verkeersonge luk op Texel om het leven gekomen. Van de Burg die op een motor reed met de 16-jarige J. Vuik op de duo, werd op een voorrangskruising aangereden door een zandauto. Beiden waren op slag dood. doet hoe het girosaldo tot stand is geko men. De commissie meent dat als adres sant zijn AOW-uitkering onverkort had willen ontvangen, hij die niet op zijn giro rekening had moeten laten bijschrijven, daar het saldo van een girorekening vol gens de daarvoor geldende regels steeds vatbaar is voor schuldvergelijking. De Eerste Kamer heeft deze opvatting van de commissie overgenomen. Door nog onbekende oorzaak bruk gisteravond een felle brand uit in de houtopslagplaats van de firma Simonsz aan de Provincialeweg te Zaandam. De brandweer, die met groot materieel uitrukte, kon niet voorkomen dat de opslagplaats ge heel uitbrandde. Bij K.B. van gisteren zijn met ingang van 1 september 1967 benoemd tol lid van de Raad van State de heren J. Smal lenbroek te 's Gravenhage en prof. mr. J. H. Beekhuis te Groningen. Vrijwel alle in ons land geaccrediteerde diplomatieke vertegenwoordigers van an dere landen zijn tegenwoordig geweest op de receptie, die gisteravond in hotel „Wit tebrug" werd gegeven door de Roemeen se ambassadeur dr. George Elian, bij ge legenheid van het officiële bezoek van pre mier Maurer van Roemenië. Op de ontvangst verschenen voorts on der meer premier De Jong en de ministers Luns en Beernink. Premier Maurer verklaarde gister avond op een diner dat hem werd aan geboden door de Nederlandse regering dat verbetering van de Roemeens-Neder landse betrekkingen, afgezien van het be lang voor beide landen, een belangrijke bijdrage vormt tot een verbetering van het Europese klimaat, het versterken van de Europese veiligheid en de wereldvrede „Na de oplossing van hangende proble men, geloof ik dat men met bevrediging kan constateren dat thans geen enkel twistpunt verbetering van de Nederlands Roemeense betrekkingen in de weg staat Hij zei dat het internationale klimaat onlangs is verslechterd. „Men kan niet te veel nadruk leggen op de grote onge rustheid over de oorlog in Vietnam en de ernstige bedreiging van de wereldvrede Voor herstel van de vrede in Vietnam moeten de bombardementen van de de mocratische republiek Vietnam en de oor log tegen het volk van Vietnam onmid dellijjj en zonder voorwaarden worden ge staakt, aldus premier Maurer. Het volk van Vietnam moet in staat worden gesteld zelf zijn problemen op te lossen, zonder buitenlandse inmenging, in overeenstem ming met de Geneefse akkoorden. Ook het conflict in het Midden-Oosten vormt een ernstige bedreiging van de we reldvrede. Naar het oordeel van de Roe meense regering kunnen de problemen in dit deel van de wereld niet met wapen geweld worden opgelost. Buitenlandse in menging dient te worden beëindigd, „en de fundamentele belangen van elke staat waaronder het recht op een onafhankelijk en soeverein bestaan, dienen te worden geëerbiedigd". Vanmorgen om kwart voor tien heeft premier Maurer een krans gelegd bij het nationale monument op de Dam. Na de plechtigheid begaf de Roemeen se premier zich per auto naar het Rokin voor een tocht door de grachten van Am sterdam. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG: Ook de Eerste Ka mer heeft minister Den Toom van De fensie gemachtigd in de komende iaren voor 601 miljoen gulden nieuwe straal jagers aan te kopen in Canada. De/se naat verklaarde zich met ruime meer derheid akkoord met de aankoop van 105 jachtbommenwerpers van het type Northrop F5. ter vervanging van de verouderde Thunderstreak en de T-33- straaljager. Tegen stemden negen van de veertien aanwezige P.v.d.A.-senato ren. alsmede de twee P.S.P.-senatoren. Mr. Burger (P.v.d.A.) erkende de noodzaak van vervanging van verouderde vliegtuigen. Hij vroeg echter of de aan koop niet veel te fors is en het nationa le defensieplan te boven gaat. Hij be trok in zijn beschouwingen ook de vraag of de NAVO nog wel een lang le ven zal zijn beschoren. Een geïsoleer de nationale verdediging vond hij niet zinvol. Tot de P.v.d.A.-voorstanders van de aankoop behoorden ook mej. Tjeenk Willink en de heren Mazure, Meester en De Loor. In de Tweede Kamer stemden vorige maand alle P.v.d.A.-leden met uitzondering van de heer Goedhart te gen. Eveneens tegen was senator Boetes (PSP) die de aankoop, gezien tegen de ontspanningstendens in Europa, onmoge lijk opportuun kon vinden. De rest van de senaat ging met het voorstel van de minister mee. De bewindsman werd ge prezen voor de compensatieorders die hij voor de Nederlandse industrie heeft we ten te bemachtigen. De Canadese nrodu cent van de F.5 heeft 116.000 manuren bij Fokker ondergebracht ter waarde van ruim 2.3 miljoen gulden. Voorts zullen vooral bedrijven in het noorden en het oosten des lands van de Canadese orders profiteren. De kans is niet uitgesloten, zei minister Den Toom. dat ook België nog tot de aankoop van F.5-toestellen zal be sluiten, hetgeen tot een gunstiger prijs kan leiden. De minister gaat er in Brussel over praten. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Gorinchem (toez.) G. G. S van Hoogstraten te Hoogezand. Bedankt voor Workum (vac. G. van Ze- ben) (toez.) C. B. Roos te De Kaag voor Rotterdam-Delfshaven (vac. J. D. v. Hof) (nad. bèsl.) J. J. van der Krift te Ermelo Geref. Kerken Beroepen te Raamsdonk-Drimmelen P Blokland, kand. te Goudriaan. Aangenomen naar 's-Gravenhage-West (vac. W. van der Linden) J. Heule te Be verwijk Geref. Kerken vrijgemaakt Beroepen te Leerdam (vac. C. A. Ver sluis miss pred.) R. Kesenberg, kand te Zwolle. Momenteel alle uitvoeringen in eiken en noten. Prijzen van 345.00 tot 585.00 GROTE HOUTSTRAAT 86 - HAARLEM TEL. 10371. Speciaalzaak sinds 1883 VAKANTIESLUITING van 7 t./m. 17 AUG. Grote of Sint Bavokerk, donderdag 15 I u.: Orgelconcert door Hans Joachim Bartsch. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story". 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Django", 18 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „Sex la minute", 18 j. Lido, 14 en 16.15 u.: „In de dodenval- I lei", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Bron der wel lust", 18 j. Van donderdag af 14 en 16.15 u.: „Batman 66", a.l.; 19 en 21.15 u. „Ras- poetin, de waanzinnige monnik", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, sa- men thuis", a.l. Minerva, 14.30 u.: „Het mysterie van de slangenhuid", a.l.; 20 u.: „Giant", 14 j. Van donderdag af 14.30 u. „Vrijbuiters van het woud", a.l.; 20.15 u.: „De Mei den", 18 j. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Voor een paar dollars meer", 14 j. Roxy, 14.30. 19 en 21.15 u.: „De twee gladiatoren", 14 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Minnesota Clay", 14 j. Studio. 10.30 u.: „Nikki, de wilde hond van het noorden", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: ,Mary Poppins", a.l. TENTOONSTELLIN GEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Tot en met 2 sep tember ook op zaterdag van 20.30 tot 22.30 u. Vleeshal (Grote Markt): Tot en met 31 aug. „Fotointernationale '67", expositie positie van foto's uit Frankrijk, Oosten rijk, Tsjechoslowakije en Haarlem. Dage lijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 u. Vishal (Grote Markt): Tot en met 31 aug. fototentoonstelling van Sanne Sannes. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u De Ark (Nieuw Heiligland): Tot 22 juli expositie van werken van Frans Jansen. Dagelijks van 10 tot 20 u. Op dinsdag ge sloten. Galerie-T (Bakenessergracht 67): Tot 27 augustus expositie van werk van tien Franse en Nederlandse kunstenaars. Da gelijks van 11-17 u. Zondags van 13 tot 17 u. en woensdags van 20-22 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan): werk van de Haarlemse, Haagse en Bergense school. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 u. Dagelijks (ook zondags) van 14 tot 17 u. en van 19 tot 21 u. Atelier Loeloedia (KI. Houtstraat 86): Tot 23 juli expositie van tekeningen, schilderijen, collages en weefsels van Dorien Meijer-Melis. Dagelijks (ook zon dags) van 14 tot 17 en 19 tot 21 u. Cruquius Museum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9 tot 17 u. Op zon- en feestdagen ge sloten. Galerie Judasoog (Westkolk, Spaarn- dam). Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Sociëteit Duysterghast (Zandvoort): Tot en met 30 juli expositie van de Utrechtse kunstenaar Rien van Markus. Zaterdag en zondag van 14 tot 16 u. Gemeenschapshuis (Louis Davidsstraat, Zandvoort): 18 juli tot en met 6 augustus expositie van plastieken van Nel Klaassen; mozaïeken van Jaap Bouhuys. Dagelijks van 14-17 en 19-21 uur Brederodestraat 148, Zandvoort: Tot en met 15 augustus expositie van ceramiek van Babs van Elsdingen en plastieken van Hans van Dinteren. Dagelijks van 19-21 u. en op zaterdag en zondag van 14-18 en 19-21 u. DIVERSEN De Ark (Nieuw Heiligland), vandaag 10.30 u.: Frans Meester met Flamengo, zang en dans. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35), donderdag 14.30 u.: „De fluit van Bozebol". Grote Markt, donderdag 10 u.: Ambach telijke demonstraties. Raadhuis Bloemendaal, donderdag 14.15 u.: Gemeenteraadsvergadering. Wijkcentrum Schalkwijk: 10 tot en met 21 juli: „Stuif-Stuii". Kennemer Sporthal (Delftlaan): Tot en met 21 juli dagelijks van 10 tot 17 u „Stuif-Stuif". Linnaeushof, Bennebroek. Tot en met oktober: openluchttentoonstelling van voorjaars- en Zomerbloemen. WOENSDAG 19 JULI City, 20 u.: „The Great Race". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u.: expositie kartondrukken van Frits Gram berg. DONDERDAG 20 JULI City, 20 u.: „Als de dauw hangt, komt er regen". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u.: expositie kartondrukken van Frits Gram berg. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 19 JULI Kennemer Theater, 19.30 uur: „De nacht van de generaals". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Play- girl". Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie werken van Marty Min. DONDERDAG 20 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Djan go". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Harten troef in Tokio van O.S.S. 117". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie werken van Marty Min, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Verkeersdoden. Tijdens het lange week einde van „quatorze juillet" zijn in Frankrijk 105 mensen bij verkeersonge lukken omgekomen. Er werden 1.255 mensen gewond, van 523 is de toestand ernstig. Handelsgesprek. De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken Willy Brandt, stuurt een van zijn naaste medewerkers naar Praag om de handelsbesprekingen met Tsjechoslowakije te heropenen. Brandt zou zelf spoedig een bezoek aan Roemenië brengen. Kosmos-169. De Sovjet-Unie heeft haar 169ste Kosmos-satelliet gelanceerd. De nieuwe satelliet uit de Kosmos-serie be schrijft de op één na laagste baan van de hele reeks, die nu al vijf jaar voortduurt. Ruimtevaartdeskundigen uit het Westen nemer, aan dat de Kosmos ondere andere gebruikt wordt voor verkenningsdoel einden Rode concurrent. Een klein rood plastic boekje met gedachten van Lioe Sjao Sji is in Hongkong verschenen als uitdaging van Mao Tse Toeng. Lioe is een van de bitterste vijanden van Mao in de huidige culturele revolutie. Voorwaardelijk. Een militair gerechtshot in Athene heeft de echtgenote van de voormalige Griekse minister van Co ördinatie Konstantin Mitsotakis tot een voorwaardelijke straf van vier maanden veroordeeld wegens „beledigend optre den tegen een politieagent". Ex-minister Mitsotakis staat zelf onder huisarrest. Burgemeester. Mr. J. M. de Leeuw, re ferendaris te Leeuwarden, is per 1 augustus benoemd tot burgemeester van Woensdrecht. Dienstweigering. Er zitten op het ogen blik 63 Jehova's Getuigen in de ge vangenis wegens dienstweigering, zo blijkt uit een recente statistiek. (Van onze correspondent) DEVENTER. Al drieëneenhalf jaar bezit de gemeente Deventer en kele belangrijke verkeersaders die voorrangswegen moeten worden, maar het door gebrek aan geld voor de ver keersborden niet zijn. In de eerstvolgende raadsvergade ring komt een voorstel aan de erde om ongeveer 15.000 gulden uit te trek ken voor het plaatsen van de benodig de verkeersborden op twee in- en uit valswegen. Twee andere, even belangrijke ver keersaders, die noodzakelijkerwijze voorrangswegen zouden moeten zijn, (waarvoor de Deventer gemeenteraad zich reeds in 1965 heeft uitgesproken) blijven zoals ze zijn. Het geld voor verkeersborden in dit geval is er (nog) niet. Het KNMI deelt mee: Een storing trok van Frankrijk via ons land naar het noordwesten en veroorzaak te vooral in de nacht in vrijwel het gehe le land regen- en onweersbuien. Boven West-Europa handhaaft zich in de hogere luchtlagen een zuidwestelijke luchtstro ming, die in stand gehouden wordt door een hogedrukgebied boven West-Rusland en een lagedrukgebied tussen Schotland en IJsland. Met deze stroming trekt eerst een zwakke rug van hoge luchtdruk het komende etmaal over ons land naar het noordoosten, gevolgd door een nieuwe storing, waardoor in de loop van donder dag de kans op buien weer groter wordt. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum 00 w E temperaturen C -C a c g binnen- en buitenland •- O co Den Helder zw. bew. ZW 25 17 Ypenburg zw. bew. ZW 30 18 Vlissingen licht bew. wzw 24 18 Eelde onweer zzo 28 17 De Bilt zw. bew. zzo 31 17 Twente onweer windst. 29 18 Eindhoven onweer wnw 32 17 Z.-Limburg onweer zo 32 18 Helsinki onbewolkt zw 21 10 Stockholm licht bew. z 26 11 Oslo geh. bew. z 24 19 Kopenhagen half bew. zzo 25 17 Aberdeen zw. bew. windst. 21 11 Londen half bew. wzw 26 16 Amsterdam zw. bew. z 29 17 Brussel zw. bew. verand. 32 17 Luxemburg licht bew. z 32 18 Parijs onbewolkt windst. 31 17 Bordeaux zw. bew. windst. 27 16 Grenoble licht bew. windst 19 Nice zw. bew. n 27 21 Berlijn onbewolkt zo 24 16 Frankfort licht bew. no 32 18 München onbewolkt zzo 29 15 Zürich licht bew. n 30 14 Genéve onbewolkt windst. 31 15 Locarno onbewolkt windst. 31 17 Wenen zw. bew. verand. 25 15 Innsbruck onbewolkt w 29 13 Belgrado onbewolkt windst. 26 15 Athene onbewolkt nnw 36 24 Rome onbewolkt windst. 28 18 Madrid licht bew. nw 28 20 3arcelona onbewolkt windst. 34 14 Mallorca onbewolkt windst. 31 16 Lissabon half bew. n 31 19 Donderdag 20 juli Zon op 4.43 uur; onder 20.49 uur. Maan op 20.53 uur; onder 2.34 uur. Maanstanden Volle maan Laatste kwartier 21 juli 15.39 uur 29 juli 13.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 19 juli Hoog water 1.15 uur en 13.52 uur. Laag water 9.20 uur en 21.56 uur. Donderdag 20 juli Hoog water 2.12 uur en 14.46 uur. Laag water 10.21 uur en 22.55 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort u 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden,

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2