Alleen Jos v. d. Vleuten werkte als een paard Nederlandse ploeg de rit op weg naar was lui in Bordeaux Jo wil je een stuk kaas uit het vuistje s Bouw van Wijk de beste regenboogzeiler op De Kaag Tour in cijfers Slechte dag voor Nederlandse schakers in IBM-toernooi Ge1 in d weldige strijd e Ronde van LI bij amateurs le Toekomst s sc *hvw wvmaoA Bart Kraan na overstap op Valk ook nu weer op het eerste plan Tennismeisjes veroverden de Coupe Soisbault Voetballer dood bij medische test Nicols twee keer tegen sterke Storks Peetoom snelste in Zandvoortse wielerdriedaagse Chuvalo leed nederlaag tegen Joe Frazier Gemiddelde van plm. 45 km Italiaanse ploeg teruggeslagen Wagtmans weer in groen Kleine Tour in cijfers DONDERDAG 20 JULI 196 7 15 Door smoes - vader geworden voor TV VOEDZAAM MAK*^ w e* n Tegenvaller Zoetemelk leider in ronde van Schotland Uitgeput WWWWW*WWWWWWWWW^WWWWWWWW^*WWWWWMWWWWWVWWWWVWWVMWWVVWWW (Van onze speciale verslaggever) Het wordt zo langzamerhand wèl overdreven te praten over „Bordeaux is een Nederlandse stad" als het dat ooit is geweest. De dagen van Bertus de Harder en Joop de Kubber zijn lang vervlogen. De tijden van Nederlandse ritzeges in de Tour even eens. Na 1955 is dat maar één keer gebeurd, en wel middels De Roo, twee jaar geleden, en de gebeurte nissen in de Tourrit van dit jaar gaven slechts Jan Janssen aanleiding tot enige opgewonden taal: „waar waren ze nou weer? Als er iets gaat gebeuren, zitten ze achter in de groep te slapen". Janssen had, ditmaal, wel enigszins ge lijk. De Nederlandse ploeg was uitslui tend en alleen door Jos van der Vleuten vertegenwoordigd in een kopgroep van maar liefst 15 coureurs, die allemaal geen last hadden van de warmte, die Jo de Roo namens de Oranjeploeg opvoer de als het grootste bezwaar om hard te fietsen. „Je kunt gewoon niets doen, je bent verlamd, je laat het allemaal maar", mompelde De Roo hees, en hij ver dween hoofdschuddend in de catacom ben van het stadion. Jannsen óók, maar die deed het uit nijd. Terecht, want waar de Belgen wel vertegenwoordigers in het voorste peloton hadden, moest het voor Nederlanders ook mogelijk zijn ge weest om mee te marcheren hoe warm en hoe ver het dan ook was. De brave Van der Vleuten mocht geen verwijt worden gemaakt. Hij had zich al enkele malen verdienstelijk gemaakt met het expediëren van flessen met een gro te verscheidenheid aan drinkbaar vocht naar het peloton en daarbij had hem al twee keer het lot getroffen, dat er voor aan juist werd gedemarreerd als hij af- «tapte bij een café. Dan moest die arme Jos uit Brabant dubbel hard fietsen om van de groene trui een ritzege „bestelt", dan moet hij daar dan ook de kandidaten voor naar voren kunnen schuiven. Aldus is in Bordeaux weer eens bewe zen, dat Nederland met een luid-ramme- lende formatie aan deze Tour deelneemt, al meldt Wout Wagtmans nog bij voort during en zeer opgewekt: „De stemming in de ploeg is goed". Zó goed, dat Jacques Goddet in het weekblad „Miroir des Sports" koeltjes vaststelde: „De grootste tegenvaller voor mij in deze Tour is de kracht van de Nederlandse ploeg". ADVERTENTIE ?5 M N sq H f M Cm Marino Basso met één van deaux' mooie meisjes. Bor- zijn boodschappen in de grote groep af te leveren, maar het deerde hem kennelijk niet. Toen de beslissende vluchtgroep ontstond was „de Vleut" er bij en op de baan in Bordeaux verdedigde hij zich dapper, zij het zonder enige kans op een sprintzege. Die was voor de Italiaan Basso, die een taktische fout van de Belgen Huysmans en Van den Berghe afstrafte. Van der Vleuten finishte als zesde en repte zich daarna als een haas tot in de buurt van de TV-camera's om het thuisfront de groeten te doen. De goede Jos bedacht vervolgens, dat hij misschien niet in beeld was geweest, al leen te hóren, en hij vond ook daar wat op. Hij trad in onderhandeling met een official, meldde dat hij een zoon had ge kregen en in minder dan geen tijd sleep te men hem in beeld. Naar de Franse commentator Robert Chapatte, die zijn interviews gegarandeerd altijd zichtbaar houdl en die dan nu in rap Frans op Van der Vleuten inpraatte, zonder méér dan „oui" en „non" als antwoord te krijgen. Maar de coup van Van der Vleuten was in ieder geval geslaagd, al heeft de ambtenaar van de burgerlijke stand in Mierlo-Hout al in geen tijden een nieuwe Van der Vleuten aan de dy nastie hoeven toe te voegen. „De Vleut" is helemaal niet getrouwd. In Bordeaux ging men vervolgens over tot de orde van de dag en dat was slechts het zoeken naar koelte. Zodat de Neder landers met borden als „Janssen zal wel zien" er wat verloren bijliepen. Die sup porters hadden misschien ook wel gedacht aan een zege voor een oranjerijder, zoals zo velen in de karavaan, want de Tour is nu in het stadium van de ruilhandel gekomen en daarbij was Nederland wel zo ongeveer aan de beurt. Slechts de Lux- Zwitserse ploeg heeft nog geen etappezege behaald, maar men kan moeilijk verwach ten dat de brave Johnny Schleck in die formatie alles opknapt. Eer voor Ne derland in Bordeaux dus, maar het kwam er niet van, want de volgelingen van Janssen, die allesbehalve het voorbeeld van een ijverige ploeg in goede stemming vormen, hingen bevangen door de warmte achter in het peloton. De stem van Jans sen wordt door de grote bazen in het peloton wel gehoord, maar als de drager Het Holland-Friesland-duel op de Kaag 1» in een duidelijke zege voor de Hollan ders geëindigd. Ook op de laatste wed- «trijddag van de 47e Kaagweek waren de Hollandse regenboogzeilers een klas se beter dan hun noordelijke collega's en zegevierden met groot verschil, 139,3- 81,1. In de individuele regenboogwed strijd behaalde de Nederlandse kampi oen Bouw van Wijk zijn vierde zege en greep hierdoor met het maximale aan tal punten de hoofdprijs. Zijn grootste concurrent John Hofland kwam in de an dere groep eveneens winnend over de finishlijn en bezette in de totaalstand de tweede plaats. Het traditionele Holland-Friesland-duel werd op de laatste dag, die werd be gunstigd met een prachtige zeilwind van 8 tot 9 meter per sec., in de eerste rak ken al beslist. Bij de Zweilandboei la gen De Goederen, Roefekamp en Hof land op kop. De laatste stuurde be kwaam onder De Goederen en de Frie se kopman Roefekamp door en bereikte daardoor de tweede plaats achter De Goederen. Met dit tweetal op kop was Holfland al zeker van zijn vierde zege in de teamwedstrijd. Friesland kwam er niet meer aan te pas. De Valkenkoning van De Kaag Egon Rolf von den Baumen is ondanks zijn zege in de laatste wedstrijd onttroond. Bart Kraan, die dit seizoen van de Fly ing Dutchman overstapte op de Valk, stootte op deze geslaagde Kaagweek Von den Baumen van de troon. Het heeft er •ven naar uitgezien dat Von den Baumen het op de laatste dag nog zou redden maar Kraan zeilde achter hem lange tijd op de veilige tweede plaats, die meer dan voldoende was voor de hoofd prijs. Kraan brak tijdens de wedstrijd zijn fokkeval en toen stonden de papie ren van de Kaagkoning plotseling weer veel beter. Kraan slaagde er echter in zijn schade provisorisch te herstellen, zeilde de wedstrijd uit en kwam als elf de binnen, juist voldoende om luide toe gejuicht door al zijn Valkencollega's de hoofdprijs in ontvangst te nemen. Rolf von den Baumen werd tweede. In de individuele regenboogwedstrijd leverde Bouw van Wijk een schitteren de prestatie met zijn vier eerste plaat sen, was hij zelfs de enige deelnemer, die ongeslagen de hoofdprijs op De Kaag in ontvangst kon nemen. Hofland, die dinsdag zo'n lelijke misslag maakte, zeilde woensdag bijzonder sterk en be reikte in de totaalstand vlak achter Van Wijk de tweede plaats. Bij de Finjollen was het de „good old" Koos de Jong, die aan zijn tweede plaats ruim voldoende had. Van Berkel tweede in het algemeen klassement bracht het niet verder dan een zevende plaats en verspeelde daardoor zijn kans op de hoofdprijs. Andere winnaars van hoofdprijzen: Vrij heid: Slijper, Flying Junior: Coen- raads. Schakel: Leemhuis, Pampus: Na- ter, Vaurien: Meyer, 12 Voetsjol: Van 't Hoogerhuys, Flying Dutchman: Jonge- neel, Spanker: Rienks, Stern: Cancri- nus. Het Nederlandse damestennistean heeft in Deauville de coupe Annie Soisbault ver overd door in de finale met 2-1 van Frank rijk te winnen. Astrid Zuurbeek won in de eerste par tij van Cazaux (8-6 6-2), maar Ada Bak ker moest daarna de vlag strijken tegen Roubin. Nadat zij de eerste set met 6-3 had verloren en in de tweede met 1-0 achterstond, stapte mej. Bakker de baan uit om zich te sparen voor het dubbel spel, dat zij samen met Astrid Suurbeek in twee sets (6-0 6-0) won van het Fran se duo Czaux-Roubin. Het is voor de twee de maal, dat Nederland de Coupe Annie Soisbault won. Ook in 1965 werd de Nederlandse ploeg eerste. De Nederlandse amateur-wielrenner Joop Zoetemelk heeft woensdag in de ron de van Schotland de leiding in het alge meen klassement overgenomen van zijn ploeggenoot René Pijnen, die tweede staat. Zoetemelk werd in de tweede etap pe een rit van Abroath naar Aberdeen tweede achter de Engelsman Horton, die de 195 km. aflegde in 4 uur 38 min. 35 sec. Uitslag van de 18e etappe: 1. Basso (Pri- mavera) 5.52.45 (met bon. 5.52.25); 2. Van den Berghe (Belg) z.t. (met bon. 5.52.35); 3. Durante (It.) z.t. (met bon. 5.52.40); 4. Samyn (Bleuets, Fr.) z.t.; 5. Foucher (Fr.) z.t.; 6. Van der Vleuten (Ned.) z.t.; 7. Junker- mann (Did.); 8. Manzaneque (Esp., Sp.); 9. Dalla Bona (It.); 10. Izier (Bleuets, Fr.); 11. Brands (Belg); 15. Huysmans (Belg), allen in dezelfde tijd als de winnaar; 17. Schepers (Ned.) 5.56.04; 18. Lemeteyer (Fr.) 5.56.09; 40. Pingeon (Fr.) z.t.; 54. Poulidor (Fr.) z.t.; 59. Reybroeck (Rode Duivels, Belg) z.t.; 67. Gimondi (It.) z.t.; 77. Karstens (Ned.) z.t.; 78. Harings (Ned.) z.t.; 79. Aimar (Fr.) z.t.; 82. Zilverberg (Ned.) z.t.; 85. De Roo (Ned.) z.t.; 86. Janssen (Ned.) z.t.; 87. Haast (Ned.) z.t. Algemeen klassement: 1. Pingeon (Fr.) 108.27.37; 2. Jimenez (Sp.) op 2.03; 3. Letort (Bleuets. Fr.) op 4.05; 4. Balmamion (Prima- vera, It.) op 5.48; 5. Aimar (Fr.) op 7.02; 6. Janssen (Ned.) op 8.39; 7. Manzaneque (Esp., Sp.) op 12.21; 8. Huysmans (Belg) op 15.44; 9. Gimondi (It.) op 15.50; 10. Bodrero (Prima- vera, It.) op 19.03; 11. Poulidor (Fr.) op 19.04; 12. Monty (Belg) op 19.17; 13. Bayssiere (Coqs, Fr.) op 19.45; 14. Van Clooster (Rode Duivels. Belg) op 22.30; 17. Brands (Belg) op 25.18: 18. Haast (Ned.) op 25.39; 26. Karstens (Ned.) op 33.31; 37. Reybroeck (Rode Duivels, Belg) op 142.23; 38. Schepers (Ned.) op 43.08; 66. Van der Vleuten op 1.13.51; 70. Zilverberg op 1.15.9; 73. Harings 1.19.56; 75. De Roo 1.22.46. Bergklassement: 1. Jimenez (Sp.) 112 pnt.; 2. Balmamion (Primavera) 61 pnt.; 3. Pouli dor (Fr.) 46 pnt.; 4. Pingeon (Fr.) 37 pnt. Dagploegenklassement: 1. België (Van den Berghe, Brands, Huysmans) 17.37.15; 2. Pri mavera 17.41.34; 7. Nederland (Van der Vleu ten, Schepers, Karstens) 17.44.58. Algemeen ploegenklassement: 1. Frankrijk 327.15.56; 2. Primavera 327.42.05; 3. Nederland 327.49.20. De stand in het puntenklassement na de 17e etappe luidt: 1. Janssen (Ned.) 132 pnt.; 2. Reybroeck (Rode Duivels) 111 pnt.; 3. Van den Berghe (Belg) 107 pnt.; 4. Karstens (Ned.) 92 pnt. en 5. Basso (Primavera, It.) 83 pnt. De tweede ronde van het IBM-schaak- toernooi is voor de vijf Nederlanders in de grootmeestergroep geen bijzonder suc cesvolle ronde geweest. Slechts Ree ver overde een half punt. De strijd tussen Donner en Mojsejev trok in de beginuren de meeste aandacht, omdat Donner zich met wit tegen Nimzo- indisch teweer kon stellen. Een activi teit, die hij gemeenlijk op topniveau weet te volbrengen. Deze veronderstelling bleek ook ditmaal juist. Terecht wees hij een remise-aanbod van de Rus af. Hij liet zich daarna echter in een val lokken. Pachman-Ree was een ietwat onduidelijke partij. Zwart had een pion geofferd voor actief spel. De affaire leek gunstig te verlopen. Op een bepaald moment kon Ree een stuk winnen, doch hij zag het niet. Scholl kwam tegen Ciric in tijdnood. De Nederlander tastte mis en verloor een to ren, waarna de nederlaag onafwendbaar was. Uitslagen tweede ronde: Grootmeester- groep: Zuidema (Ned)Kotov (Rusl) afg Donner (Ned)-Mojsejev ("Rusl) 0-1, Pach- mann (Tsj.sl)-Ree (Ned) Vz-Vz, Scholl (N.)-Ciric (J.gosl.) 0-1; Ghitescu (Roem.) Enevoldsen(Den) Vz-Vz, Langeweg (Ned)- Portisch (Hong) 0-1, Meestergroep: Smederevac (Joegosl.)-Marovic (Joego- sl) Vz-Vz, De Rooi (Ned)-v.d. Lijn (Ned) 1-0, v.d. Weide (N.)-Medina (Sp.) 0-1, Ta- tai (It)-Jongsma (Ned) %-%, Gereben (Zwi)-Slisser (Ned) Vz-Vz,. Grootmeestergroep, stand na 2 ronden: Portisch 2, 2/4: Ciric, Eenevoldsen, Mos- De 28-jarige Italiaanse voetballer Italo Alaimo, die onlangs door de tweede-divi sieclub Novara voor ongeveer 180.000 gul den van Reggio Emilia was gekocht, is het slachtoffer geworden van een niet al ledaags ongeval. Alaimo zat tijdens een medische test op de fietsergometer, toen hij door elektriciteit werd getroffen. Hij viel van het testapparaat af en de pogin gen zijn leven te redden bleven zonder succes. De politie heeft een onderzoek naar de toedracht van het ongeluk inge steld. sejev Wz, 5.6.7 Donner, Pachman. Lange weg, 8. Kotov Vz en 1 afg. 9.10 Ghitescu, Ree Vz, 11. Zuidema 0 en 1 afg. 12. Scholl 0. Meestergroep, stand na 2 ronden: 1. Me dina 2, 2/5. Gereben, Jongsma, Marovic, Tatai 1%, 6. De Rooi 1, 7/8. Slisser, Sme derevac Vz, 9/10 v.d. Lijn, v.d. Weide 0. (Van onze honkbalmedewerker) De beide koplopers in de hoofdklasse krijgen op papier een gemakkelijk pro gramma af te werken. Sparta heeft het daarbij het eenvoudigst, want het ont moet tweemaal Ajax en de Amsterdam mers zullen niet in staat blijken om de landskampioenen te weerstaan. Haarlem Nicols speelt tweemaal tegen Storks. De Hagenaars hebben ai een keer van Haar lem Nicols gewonnen en ook Sparta werd een wedstrijd afgesnoept. Het wordt dus oppassen voor de Nicols die zaterdag middag in het Haarlems honkbalstadion spelen. Schoten krijgt in de dubbele wedstrijd tegen OVVO weinig winstkansen al speelt OVVO zijn tweede wedstrijd meestal niet al te sterk. Mochten de Schotenaren er zondagmiddag in Haarlem in slagen te winnen, dan lijkt het degradatiegevaar geweken. ABC heeft HCAW als tegenstan der en daar werper Peters nog steeds af wezig is, mogen de Amsterdammers slechts hopen op gedeelde winst. In de eerste klasse A zal Terrasvogels zijn thuiswedstrijd tegen Schiedam moe ten winnen om niet in moeilijkheden te geraken. HHC-Giants Diemen wordt zon dagmiddag een topper, want de eerste plaats geldt hier als inzet. Onze Gezellen ontvangt RAP en dat moet de Gezellen de yolle winst op kunnen leveren. In de eerste klasse B speelt een verzwakt HCK werper Paalman is op huwelijksreis in de Verenigde Staten zaterdagmiddag thuis tegen Thamen. SC Haarlem gaat op bezoek bij HCTIW en kan slechts een ding doen om de preciare situatie te ver beteren en dat is winnen. (Van onze wielermedewerker) Op het kleine rondje van het Zandvoort se circuit werd woensdagavond door de Intersport de eerste ronde van een wie lerdriedaagse voor amateurs gehouden. De als amateur debuterende Jan Peetoom uit Vijfhuizen, dit seizoen reeds drie keer eerder winnaar van de een of andere koers, bleek in deze ouverture de snelste en zegevierde in de eindsprint van een zeven man sterke kopgroep over zijn naaste belagers Henny van Leeuwen, Aad Duyker en Leo v.d. Berg. Samen met Ton Zuiker, de stijlvolle Nico Vermeulen en Thijs Bouma hadden de vier prijsvechters één en twee rondes voorsprong genomen. De uitslag was: 1. J. Peetoom, Vijfhui zen, de 70 km. in 1.36.45; 2. H. van Leeu wen, Haarlem; 3. A. Duyker, Beverwijk; 4. L.v.d. Berg, Noordwijk; 5. T. Zuiker, Badhoevedorp; 6. N. Vermeulen, Amster dam; 7. M. Bouma, Spaarnwoude; 8. G. Zantingh, Alasmeer op 1 ronde; 9. K. de Kok, Amsterdam; 10. J. Zomer, Zwanen burg. De Haarlemmers R. Schell, A. van Leuffen, D. Schouten en Ton Blom wer den respectievelijk 13e, 15e, 16e en 19e. Vanavond wordt de tweede ronde verre den met opnieuw vrij toegang. Met de handen omhoog juicht Joe Frazier om zijn ovenoinning. Ach ter hem de verslagen Georges Chuvalo. De 23-jarige Amerikaanse zwaargewicht bokser Joe Frazier heeft gisteravond in het Madison Square Garden in New York gewonnen van de Canadees Georges Chu valo. De scheidsrechter stopte in de vier de ronde het gevecht omdat hij van me ning was dat Chuvalo, die hevig bloedde uit wonden boven zijn rechter oog en op zijn neus, zich niet meer naar behoren kon verdedigen. De wedstrijd maakte deel uit van het toernooi om de wereldtitel, dat de World Boxing Association georganiseerd heeft na Cassius Clay de titel ontnomen te heb ben. (Van een speciale verslaggever) In de ronde van de Toekomst gebeurt het onmogelijke. De leider van het alge meen klassement, de Italiaan Arthuro Pecchielan, is op zeventien minuten ge reden. Rini Wagtmans heeft de groene trui van het puntenklassement veroverd. Op een gloeiendhete dag is een gemid delde bereikt van 44,936 km/uur. De Ita lianen leiders in het ploegenklasse ment met een voorsprong van meer dan 21 minuten zakten naar de tweede plaats met meer dan negen minuten ach terstand op Frankrijk. Favorieten als Marcel Maes, de Bel gische winnaar van Warschau Berlijn Praag en Jean Marie Gorez, de Bel gische titelhouder, hebben de strijd ge staakt in gezelschap van nog zes andere renners en daarmee verdween twaalf per cent uit het veld uit de strijd. Dat alle maal is gebeurd op de zevende dag van de Ronde van de Toekomst. Nadat de karavaan zich tot het uiterste had inge spannen in de verschrikkelijke Pyreneeën is de grote klap van de ronde gevallen in het vlakke land van Les Landes. De sensationele slag is het hardst aangeko men voor de Italianen, die hun leidende posities in alle klassementen kwijt raak ten, die alle ontsnappingen misten en die hun eerste man pas tien minuten na de winnaar zagen binnenkomen. Maar ook de Belgen en de Joegoslaven, die na de zevende rit nog slechts twee renners van hun oorspronkelijk achttal overhielden, kunnen van een rampdag spreken. En in feite heeft ook Nederland zijn kans ge mist. Want de équipe van Jef Janssen had alleen Rini Wagtmans in de groep van dertien renners, die door zijn ver schrikkelijk hoge tempo zo onverwachte verandering heeft gegeven aan deze ze vende Ronde van de Toekomst. De Nederlandse ploeg had de eerste ontsnappingspoging gemist. Vijf renners van vijf verschillende nationaliteiten pro beerden als eersten de veerkracht van de tot op dat moment suprerieure Italiaanse ploeg. De Italianen reageerden niet. Ze deden dat ook niet toen de kopgroep dooi de komst van Rini Wagtmans en de Spanjaard Gomez Lucas met aan hun wiel Christiaan Robini de nieuwe lei der in het algemeen klassement het gezelschap van de spits van het voort- dravende veld nog internationaler maak ten. Er was nog geen kwart gedeelte van de rit voltooid toen Pecchielan een schuchtere poging deed om aan zijn drei gende onttroning te ontkomen. Arthuro keek in het peloton naar zijn zes ploeg genoten, smeekte bijna om steun bij deze contrarevolutie maar zijn roep bleef te vergeefs. Hij, de aanvoerder van een jong peloton, dat in de voorgaande dagen de strijd voor een belangrijk gedeelte had gemaakt, stond alleen. Zijn soldaten wa ren uitgeput. Pecchielan wilde echter niet capituleren zonder te strijden en hij vond de Brit Buckley bereid hand- en span diensten te verlenen. Maar wat zijn twee eenlingen, die bo vendien nog een Fransman (Samy) moes ten meeslepen, tegen een groep van der tien die eensgezind is in zijn streven om het verzet van de Italianen te breken. Na Uitslag van de 7e etappe: 1. Guyot (Fr) 130.5 km in 2.54.14 (met bon. 2.53.54); 2. Bilic (Zd.-Sl.) z.t. (met bon. 2.54.041: 3. Roliinson (G.B.) z.t. (met bon. 2.54.09); 4. Wagtmans (Ned.); 5. Gombert (W.Dld.); 6. Alba (Sp.); 7. Hrazdira (Tsj.-Sl.); 8. Lier (Zwits.): 9. Heintz (Fr.); 10. Gomez (Sp.); 11. Konecky (Tsj.-S.); 12. Robini (Fr.); 13. Oeschger (Zwits.), allen z.t. als Guyot; 14. Guimard (Fr.) 3.04.25; 15. Weckx (Belg); 16. Hava (Tsj.-Sl.); 17. Matthews (G.B.); 18. Giac- eone (It.); 19. Holst (Ned.); 20 Bianco c It.) 3.04.27: 23. Den Hertog (Ned.) z.t.: 31 Sche pers (Ned.) 3.04.27; 39. Piet Tesselaar (Ned 3.08.36. Algemeen klassement: 1. Robini (Fr.) 23.14.13; 2. Conti (It.) op 5.09; 3. Gomez (Sp.) op 6.16: 4. Guimard (Fr.) op 7.26; 5. Den Hertog (Ned. I op 8.24; 6. Hrazdira (Tsj.-Sl.) op 10.26; 7. Bilic (Zd.-Sl.) op 11.05; 8. Pec chielan (It.) op 11.32; 9. Wagtmans (Ned.) op 12.40: 10. Cavalcanti (It.) op 13.31; II. Har rison (G.B.) op 13.56: 12. Guyot (Fr.) op 15.15; 13. Catelan (It.) op 16.01; 14. Bianco (It.) op 18.19: 15. Pintens (Belg) op 18.46; 20. Schepers (Ned.) op 23.30; 30. Piet Tesse laar op 31.18; 31. Daan Holst op 31.52. Dagploegenklassement; 1. Frankrijk 8,42.42; 2. Tsjecho-Slowakije 8.52.55; 6. Nederland 9.03.08 Algemeen ploegenklassement: 1. Frankrijk 70.12.10; 2. Italië 70.21.46: 3. Spanje 70.44.37; 4. Nederland 70.44.51. Puntenklassement: 1. Wagtmans (Ned.) 75 pnt.; 2. Pecchielan (It.) 71 pnt.; 3. Guimard (Fr.) 67 pnt.; 4. Guyot (Fr.) 57 pnt.; 5. Conti (It.) 54 pnt.; 6. Den Hertog (Ned.) 53 pnt. Acht renners hebben gisteren de strijd ge staakt t. w. Gorez, Maes, Vrijders (allen Belg), Biolley, Regamey (beiden Zwits.), Bo- zicnik. Kuvale en Pocmje (allen Zuid- Slavië). De Fransman Guyot kan de hand in triomf omhoog steken. Hij was de snelste van de kopgroep, waarin Wagtmans zat. tachtig kilometer had de kopgroep al meer dan zes minuten gewonnen op een twaalftal met Schepers. Pecchielan en het grootste gedeelte van de Italiaanse ploeg lag al op meer dan negen minuten. Wanneer de tweede groep al als kans loos moest worden beschouwd, dan zaten in de derde groep de reddelozen en daar bij waren Daan Holst, Fedor den Hertog en Piet Tesselaar. Maar wie zich ook reddeloos overgeleverd mocht voelen aan de genade van de kopgroep, vinnige Daan Holst en sterke Fedor den Hertog niet. Zij sprongen naar de tweede groep toe. De verschillen bleven groeien. Pecchielan die zich al lang onvoorwaardelijk had overgegeven, berustte. Slechts een enke ling uit de laatste groep verzette zich nog en daartoe behoorde Piet Tesselaar, die in het laatste gedeelte van de strijd nog 3 minuten op de groep van de gele trui won en daarmee zijn achterstand op de eersten „beperkte" tot iets minder dan een kwartier. Op de wielerbaan van Bordeaux, stond Rini Wagtmans alleen tegenover het Fran se trio Heintz, Guyot en Robini. Wagt mans is de strijd tegen deze overmacht uiet uit de weg gegaan, nadat Heintz de sprint had aangetrokken. Heintz werd nog achterhaald door Wagtmans, maar de Fransen hadden in Claude Guyot een nog scherpere sprinter en in het spoor van deze geslepen Fransman passeerden ook Bilic en Roliinson nog de Nederlan der, die door zijn vierde plaats toch weer leider in het puntenklassement werd.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 15