Rumoer op Vlieland door oefenbom Er komt een Hilton-hotel (Kort en bondig) op het nieuwe Schiphol Agenda voor Haarlem en de IJmond mÊ Nieuwe*groepering wil een radicale partijvernieuwing Fa. B. ENGELENBERG In korte tijd reeds 8 doden in zwembad Auto's na botsing te water Brand op de „Alnati" geblust Baby's gestikt Brand bedreigt vakantiehuis Doel gemist door fout in radar Nederland geeft Expo-paviljoen aan Montreal Predikant in zee verdronken {„Dankvoor redder 7 jaar veroordeeld in Ierland Zomerweer terug MIELE WASAUTOMATEN DONDERDAG 20 JULI 196? 2 I lii« Doden in verkeer Nederlands vliegtuig mocht niet lossen in Aden OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN NERTSEN-TERREUR IN UDEN Rotterdammer tot DAGELIJKS demonstratie Kerkelijk nieuws HARTENDORP Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk 11 es ia SVSX WV \xv sv»V«v sx* <V:*v v 4*atóëUs In Schaarsbergen en op de vlieg basis Deelen is gisteren het proto type gedemonstreerd van een nieuw soort schuimblusauto. Dit ruim tien ton wegende voertuig kan twee duizend liter water meevoeren die door middel van een bovenop de ca bine gemonteerd „kanon" binnen drie minuten leeg is. Aan boord be vindt zich ook een tank met een inhoud van vierhonderd liter waar in schuimpoeder wordt meegevoerd. Vermengd met water kan dit schuim in een hoeveelheid van 6.400 liter per minuut over een afstand van dertig meter worden uitgestort. Zonder extra-voorzieningen kan met de auto een schuimbaan wor den gelegd met een breedte van drie meter; met twee verlengstuk ken kan een baan van acht meter breedte worden aangebracht. De Koninklijke Luchtmacht heeft zes entwintig stuks van dit type schuim blusauto besteld. Met deze bestel ling is een bedrag van circa drie miljoen gulden gemoeid. De auto's kunnen ook voor de bestrijding van andere dan vliegtuigbranden worden gebruikt. (Van onze correspondent) DEN BOSCH Het 500 meter lange bad langs de Merwede in het Brabantse Woudrichem, waar maandag twee broer tjes uit Oosterhout zijn verdronken heeft daarmee in korte tijd al acht slachtof fers gemaakt. Dat het levensgevaarlijk is, «tond ook te lezen op een bord, dat voor de laatste verdrinkingsgevallen echter door onbekenden was verwijderd. In het bij 'n gevaarlijke strekdam gelegen bad, dat de gemeente en de exploiterende n.v. Horok uit Bergen op Zoom alleen nog maar financiële verliezen heeft opgele verd, ontbreekt elk toezicht. De reddingsmiddelen bevinden zich op een praktisch onbereikbare plaats en er zijn geen EHBO-ers om zonodig eerste hulp te verlenen. De inwoners van Woudrichem hebben aangedrongen op de meest elementaire veiligheidmaatregelen om het zwemmen in de Merwede althans enigszins tot een verantwoorde aangelegenheid te maken. De 67-jarige mevrouw C. Broersen Veldman uit het Noordhollandse dorp Tuitjenhorn is woensdagavond dodelijk gewond bij een autobotsing in Den Helder. Beide auto's, die bij de botsing betrokken waren, kwamen door de brugleuning in de Callantsogervaart terecht. Drie omstanders en personeel van de marinebrandweer slaagden er in alle inzittenden, vijf in to taal uit de wagens te halen. Mevrouw Broersen overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. De toestand van haar 75- jarige echtgenoot is zorgwekkend. Een slippartij op de Waalbrug in de rijksweg 26 heeft het leven gekost aan de 37-jarige heer G.H.J.J. IJff uit Nijmegen. In Tilburg zijn bij een autobotsing de 34-jarige W. Karsemaker uit die gemeente en zijn 31-jarige echtgenote H. Karsema- kersvan Leeuwen om het leven gekomen. Het Nederlandse vrachtschip „Alnati" heeft voor de kust van de Zuidbraziliaan- se staat Rio Grande do Sul in moeilijk heden verkeerd. Aan boord van het schip brak brand uit in de machinekamer. Het vuur kon worden bedwongen door de be manning. Het schip heeft echter assisten tie gevraagd omdat het in een storm verkeert met golven van dertig meter hoog te. Uit Porto Alegre is een sleepboot naar de „Alnati" gegaan. Een baby van zes maanden van een Duits echtpaar is woensdagmiddag van de bank van een auto gevallen in een opgevouwen windjack. Het kind is ge stikt. De ouders hadden de auto gepar keerd bij de vissershaven in Ouddorp op Goeree-Overflakkee en waren een wande ling gaan maken. Een baby van acht maanden uit een gezin in Berghem bij Oss is in zijn reis- wiegje gestikt, toen hij na een onbewaakt ogenblik met het hoofdje tussen de draag banden van de wieg raakte. (Van onze correspondent) GRONINGEN. Grote opwinding is gistermiddag ontstaan door het inslaan van een oefenbom op Vlieland. Een Ca nadese Starfighter moest het projectiel boven het oefenterrein De Vliehors los laten, maar miste door een fout in de radar doel. De 25-ponder kwam tussen het kamp van de landmacht en het va kantiehuis Het Posthuis op de Meeuwen duinen terecht, waardoor brand ontstond. Vier hectare duinbegroeiing ging in vlam men op. Aanvankelijk werd Het Posthuis, waar ongeveer 160 badgasten hun va kantie doorbrengen, door de vuurzee be dreigd, maar door de gemeenschappelijke inspanning van de brandweer, militairen en honderden badgasten kon het vuur tot staan worden gebracht. Niemand werd gewond. De heer H. de Vries uit Franeker zag de bom vallen. Hij sloeg onmiddellijk alarm. Duizenden zonnende badgasten werden door een huilende sirene, bedoeld om de vrijwillige brandweer te waar schuwen, uit hun vakantierust gehaald. Toen even later door burgemeester G. Rombout gestuurde omroepers met bel en toeter vrijwilligers opriepen voor de be strijding van het vuur, trokken honderden badgasten met auto's en bussen naar de Meeuwenduinen. Velen waren gekleed in badpak en gewapend met kinderschopjes. Zij begonnen met het graven van een brandgang, die achteraf niet nodig bleek omdat de militaire en vrijwillige brand weren er in waren geslaagd de vlammen met water onder controle te krijgen. Het vuur woedde van twee tot vier uur 's middags. De hele nacht bleven wachten bij het geblakerde terrein om weer op laaien van de brand te voorkomen. De bom was niet met explosieven ge laden. Er zat alleen een rookontwikke lingselement in om de plaats van inslag te markeren. Dit was voldoende om de kurkdroge duinbegroeiing in brand te ste ken. De luchtmacht heeft, evenals de ma rine en de cavalerie, van B. en W. van Vlieland ingevolge de Hinderwet toe stemming om op de Vliehorst, een deel van het eiland, te oefenen met bommen en geschut. Voorwaarde is dat tussen 1 maart en 15 september geen explosieven worden gebruikt. Aan deze voorwaarde was dus voldaan. De Vliehors ligt 18 ki lometer van het dorp af. Het landmacht kamp, dat 's zomers ook wordt gebruikt als landmachtvakantieoord, en Het Post huis vormen de bebouwing die het dichtst bij De Vliehors ligt. Het Posthuis ligt on geveer anderhalve kilometer van het oefenterrein. Burgemeester Rombout vertelde, dat bij zijn weten nog niet eer der incidenten hebben plaatsgevonden. B. en W. hebben gisteravond direct over het ongeval vergaderd. Verdere medede lingen over deze vergadering wilde de burgemeester nog niet doen. De bevolking van Vlieland heeft al vaak tegen de schietoefeningen gepro testeerd. Er is op Vlieland één dokter. Een ziekenhuis is er niet. Waarschijnlijk zal in oktober de eerste paal worden geslagen voor een Hilton hotel op Schiphol. Het zes verdiepingen hoge geluiddichte gebouw zal inclusief de inrichting ongeveer 13 miljoen kosten Het krijgt 300 bedden. Niet de N.V. Luchthaven Schiphol maar een apart op te richten maat schappij zal de bouw van het hotel fi nancieren. Van deze hotelmaatschappij Schiphol zal de heer Feike de Boer, oud burgemeester van Amsterdam, direc teur zijn. In het hotel op Schiphol komt verga derruimte voor haastige zakenlieden, die op doorreis gesprekken willen voeren met zakenrelaties. Het hotel zal op de begane grond een restaurant krijgen voor 90 gasten, een bar met 75 plaatsen, een koffiebar voor 30 gasten en daarnaast nog twee privé eet- en vergaderzaaltjes. Ook voor de bouw van de beide ande re Hilton-Hotels in ons land werden apar te maatschappijen opgericht: de Am sterdamse Hotel Maatschappij (waarvan de heer De Boer ook de directeur is) en de Hotelmaatschappij Rotterdam N.V. In alle drie maatschappijen behoort de KLM tot de grootste aandeelhouders. Zij heeft in het Amsterdamse Hilton-ho tel drie miljoen en in dat in Rotterdam een miljoen gulden gestoken. Daarnaast nemen andere bekende Nederlandse on dernemingen financieel deel. De exploi tatie wordt tegen een huurbedrag in han den gegeven van Hilton International. De Hilton-hotels in Amsterdam en Rot terdam hebben 500 bedden. Dat op Schiphol zal met 300 bedden dus kleiner zijn. Het zal worden gebouwd op een nog open terrein kort achter de hoofdin gang vlak voor het begin van het grote De commissaris-generaal van de Stich ting Wereldtentoonstelling afdeling Ne derland, ir. S. H. Visser, heeft meege deeld dat de regering in beginsel heeft besloten het Nederlands paviljoen op het Expoterrein te schenken aan de stad Montreal. Nederland volgt hiermede het voor beeld van de Verenigde Staten, Austra lië, België, Ethiopië, Iran, Mauritius en Tunesië. Het Nederlands paviljoen, dat interna tionaal veel aandacht krijgt, behoort tot de architectionische spektakelstukken van Expo'67. De wereldtentoonstelling werd tot nu toe bezocht door ruim 21 miljoen bezoekers. Het Democratisch Centrum Nederland (D.C.N.), dat vorig jaar is opgericht met de bedoeling als politieke katalysator op te treden in het proces van algehele, po litieke vernieuwing, heeft een studie vol tooid waarin een weg wordt uitgestippeld om tot nieuwe politieke verhoudingen te komen. Het D.C.N. verwerpt de tegenstelling tussen christelijke en niet-christelijke par tijvorming en die tussen liberalisme en socialisme als verouderde 19de eeuwse te genstellingen. Het is van oordeel dat nu gekozen moet worden tussen een moderni sering van het oude partijverband en ra dicale partijvernieuwing. Het D.C.N. wil een radicale doorbraak van de bestaande partijstructuur belichaamd in de vijf gro te partijen. Het wil dat combineren met een streven naar vernieuwing van de po litieke, bestuurlijke en maatschappelijke structuur. Dit vernieuwingsstreven is uitgewerkt in een over twee maanden als boek ver schijnende studie, getiteld „Naar nieuwe politieke verhoudingen". Het D.C.N. bestaat uit leden van KVP, D'66, Partij van de Arbeid, uit jong-libe- ralen en uit personen die zich van de ou de partijen losgemaakt hebben. Het is van plan na de publikatie van deze stu die actief mee te werken aan de opbouw van een nieuwe partijstructuur. Met het oog hierop streeft het D.C.N. ernaar een eigen politieke organisatie (schaduwpar tij) op te bouwen, die mede als uitgangs punt kan dienen voor een nieuwe partij- formatie. De regering van de Zuidarabische Federatie heeft woensdag een Nederlands chartervliegtuig verboden, zijn lading sigaretten in Aden te lossen omdat het een Israëlisch vliegveld had aangedaan. Het vliegtuig is een DC-6 van de Neder landse maatschappij Transavia. Het was gehuurd door een Britse sigarettenfabriek om de sigaretten naar haar agentschap pen in Aden te vervoeren. Het Arabische personeel wilde geen vliegtuigbenzine bijtanken. parkeerterrein voor passagiers en afha lers. Voor het ontwerp is de opdracht ge gaan naar het architectenbureau Maas kant, Van Dommelen Kroos en ir. Senf in Rotterdam, dat ook het Hilton-hotel in de Maasstad heeft gebouwd. ADVERTENTIE Doelstraat 19 Haarlem - Tel. 1S3S2 3 m. waterproof schuurpapier Op een onbewaakt standgedeelte op Vlieland is woensdagmiddag de 31-jarige predikant van de vrijgemaakte gerefor meerde gemeente uit Musselkanaal, ds. J. A. Petter, verdronken. Hij had zich te ver in zee gewaagd. De echtgenote van dominee Petter was getuige van het ongeval. Woensdag is de 26-jarige H. G. J. Dijk man uit Castricum bij Hoogeveen ver dronken in de Hoogeveensevaart. Met een collega was hij in een bootje bezig een verzwaarde kabel op te vissen. Toen zijn collega even afwezig was is vermoedelijk j het bootje omgeslagen. UDEN Ruim 400 nertsen maken op het ogenblik de omgeving van de Bra bantse gemeenten Uden en Zeeland onvei lig. De nodige kippen en kuikens zijn al het slachtoffer geworden van deze pels' dieren, die door onbekenden zijn losgela ten uit de hokken bij de Udense fokker J. Albers. 600 van de duizend nertsdie- ren verkozen de vrijheid, die de fokker nu tienduizenden guldens schade berokkenen Ongeveer tweehonderd nertsen zijn intus sen gevangen. De overigen stropen vooral kippenhokken af, vaak op vele kilometers afstand van de fokkerij. De politie heeft de grappenmakers die de hokken open zetten, nog niet kunnen pakken. Rode Kruis 100 jaar. Het hoofdbestuur van het Rode Kruis heeft 33 onder scheidingen uitgereikt aan mensen die zich voor deze organisatie verdienste lijk hebben gemaakt. Deze uitreiking vond gisteren plaats omdat het Neder landse Rode Kruis op 19 juli 1867 werd opgericht. Gratis autorijden. De politie in Delft heeft een 18-jarige student aangehouden we gens autodiefstallen. Op 7 juli stal hij een auto waarmee hij een tocht van 1000 kilometer door Duitsland en Neder land maakte. In Delft terug liet hij de auto achter. Op 14 juli stal hij opnieuw een auto. Deze liet hij achter bij Ouden rijn waar de wagen defect raakte. De jongeman is niet in het bezit van een rijbewijs. Inkomen prins Claus. De Eerste Kamer heeft met alleen de P.S.P. tegen een wetsontwerp goedgekeurd betrekking hebbende op het inkomen van prins Claus. Het jaarinkomen van de prins bedraagt f 300.000,maar aangezien het prinselijk huwelijk op 10 maart 1966 werd voltrokken is het begrotings bedrag voor dat jaar vastgesteld op 243.350,—. Nieuwe burgemeester. Tot burgemeester van Baexem is benoemd de heer J. J. H. Hannen, secretaris en gemeente ontvanger der gemeente Linne. Hij is 37 jaar en lid van de K.V.P. Etherpiraten. De politierechter in Assen heeft tien jongemannen uit Hoo geveen, Elim, Nieuwlande, Tiendeveen, De Wijk en Zuidwolde veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee weken, omdat zij zonder vergunning radiouit zendingen van grammofoonplaten hiel den. De opsporingsdienst van de PTT had hen op heterdaad betrapt. In Scheveningen heeft een sportvisser vier jongelui met gevaar voor eigen leven gered. Zij hadden zich gevaarlijk ver op een golfbreker gewaagd. De visser, de heer C. van der Toorn uit Scheveningen, sloeg het ruitje van de reddingskist in en deed de reddinggordel om. Met de lijn slaagde hij erin de drie jongens en een meisje veilig op het strand te brengen. „Wat hebben wij met jou te maken. Als we willen verdrinken is dat toch onze zaak", was de „dank" van een der onge veer 20-jarige jongens. ADVERTENTIE met Een rechtbank in Dublin heeft gisteren een Rotterdamse en een Westduitse zee man elk tot zeven jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens het laten verdrinken van een Schotse zeeman. Beide mannen waren door een jury schuldig bevonden aan doodslag. De Rotterdammer zou op 7 mei van dit jaar een feestje hebben ge had op zijn schip, de „Ingkabir", waarop de Duitser te gast was. Het slachtoffer, Jim Campell, een opvarende van het Schotse schip „Polar Light", had volgens de lezing van de officier van Justitie de feestvreugde verstoord. Na een tweede incident, op de kade, zouden de zeelieden de Schot in het water hebben gegooid waar hij verdronk. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Deventer (vac. G. D. J. Dingemans) J. van Hartingsveld te Luttel- geest (N.O.P.). Aangenomen naar Uskwerd en Rottum H. R. Mulder, kand. te Groningen; naar Steggerda L. A. Nell, kand. te Utrecht, die bedankte voor Nieuwendijk. Bedankt voor Exloërmond (toez.) P. C. t Hooft te Kollumerzwaag; voor IJssel- stein (vac. E. R. Damsté) (toez.) L. Blok te Ridderkerk. Geref. Kerken Beroepen te Roermond E. Boswijk te Jutrijp-Hommerts. in ons VOORLICHTINGSCENTRUM. GEN. CRONJÉSTRAAT 43 TEL. 52760 Het K.N.M.l. deelt mee: De scheidingslijn tussen warme tot zeer warme en koelere lucht lag woensdag over België, het uiterste zuidoosten van on« land en Noordwest-Duitsland. De on weersbuien langs deze lijn brachten plaat selijk 25 mm neerslag. In het overige deel van ons land viel maar weinig regen. Het komende etmaal wordt buienvor ming geheel onderdrukt door de nadering van een hogedrukgebied, dat nu boven de Golf van Biskaye ligt. De wind wordt zwakker. In het temperatuursverloop komt weinig verandering. WERKRAPPORTEN Waalse Kerk (Begijnhof), vrijdag, 20 u.: Orgelconcert door Luigi F. Tagliavini. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Sex a la minute", 18 j. Lido, 14 en 16.15 u.: „Batman", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Raspoetin, de waanzinnige monnik", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Minerva, 14.30 u.: „De vrijbuiters van het woud", a.l.; 20.15 u.: „De Meiden", 18 j. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: Voor een paar dollars méér", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Minnesota Clay", 14 j. Studio, 10.30 u.: „Nikki, de wilde hond van het noorden", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: Mary Poppins", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Tot en met 2 sep tember ook op zaterdag van 20.30 tot 22.30 u. Vleeshal (Grote Markt): Tot en met 31 aug. „Fotointernationale '67", expositie positie van foto's uit Frankrijk, Oosten rijk, Tsjechoslowakije en Haarlem. Dage lijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 u. Vishal (Grote Markt): Tot en met 31 aug. fototentoonstelling van Sanne Sannes. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. De Ark (Nieuw Heiligland): Tot 22 juli expositie van werken van Frans Jansen. Dagelijks van 10 tot 20 u. Op dinsdag ge sloten. Galene-T (Bakenessergracht 67): Tot 27 augustus expositie van werk van tien Franse en Nederlandse kunstenaars. Da gelijks van 11-17 u. Zondags van 13 tot 17 u. en woensdags van 20-22 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan): werk van de Haarlemse, Haagse en Bergense school. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 u. Dagelijks (ook zondags) van 14 tot 17 u. en van 19 tot 21 u. Atelier Loeloedia (KI. Houtstraat 86) Tot 23 juli expositie van tekeningen, schilderijen, collages en weefsels van Dorien Meijer-Melis. Dagelijks (ook zon dags) van 14 tot 17 en 19 tot 21 u. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tot en met 30 augustus expositie van ikonen, klokken en Androïden van Antje Ypelaar. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. Zon dag en maandag gesloten. Cruquius Museum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks geopend van 9 tot 17 u. Op zon- en feestdagen ge sloten. Galerie Judasoog (Westkolk, Spaarn- dam). Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Sociëteit Duysterghast (Zandvoort): Tot en met 30 juli expositie van de Utrechtse kunstenaar Rien van Markus. Zaterdag en zondag van 14 tot 16 u. Gemeenschapshuis (Louis Davidsstraat, Zandvoort): 18 juli tot en met 6 augustus expositie van plastieken van Nel Klaassen; mozaïeken van Jaap Bouhuys. Dagelijks van 14-17 en 19-21 uur. Brederodestraat, Zandvoort: Tot en met 15 augustus expositie van keramiek van Babs van Elsdingen en plastieken van Hans van Dinteren. Dagelijks van 19 tot 21 u. en op zaterdag en zondag van 14 tot 18 u. en 19 tot 21 u. DIVERSEN Grote Markt, vrijdag, 10 u.: Ambachte lijke demonstraties. Poppentheater Merlijn (Hasselaers- plein 35), vrijdag, 14.30 u.: „De Sprookjes molen". Wijkcentrum Schalkwijk: 10 tot en met 21 juli: „Stuif-Stuif". Kennemer Sporthal (Delftlaan)Tot en met 21 juli dagelijks van 10 tot 17 u.: Stuif-Stuif". Linnaeushof, Bennebroek. Tot en met oktober: openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. DONDERDAG 20 JULI City, 20 u.: „Als de dauw hangt, komt er regen". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u.: expositie kartondrukken van Frits Gram berg. VRIJDAG 21 JULI City, 20 u.: „Kogels voor mr. Solo". Stadsschouwburg, 20 u.: „Flint vecht met vrouwen". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u.: expositie kartondrukken van Frits Gram-1 berg. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. DONDERDAG 20 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Djan- go". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Harten I troef in Tokio voor O.S.S. 117". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie werken van Marty Min, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. VRIJDAG 21 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Djan- I go". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Harten I troef in Tokio voor O.S.S. 117". W.B. Theater, 20 u.: „Het eiland van de worgers'1. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie van werken van Marty Min, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Maximum •n minimum- e w O» P temperaturen d C binnen- en buitenland •8 C Den Helder licht bew. w 23 16 Ypenburg half bew. wzw 24 15 Vlissingen zw. bew. zw 22 14 Eelde half bew. zw 25 14 De Bilt zw. bew. zw 25 13 Twente zw. bew. zw 27 12 Eindhoven zw. bew. zw 27 12 Z.-Limburg zw. bew. zw 28 13 Helsinki half bew. z 25 18 Stockholm geh. bew. z 27 18 Oslo zw. bew. zzw 19 17 Kopenhagen regenbui wzw 23 17 Aberdeen zw. bew. windst. 21 11 Londen licht bew. zzw 24 13 Amsterdam half bew. zzw 23 13 Brussel half bew. wzw 28 12 Luxemburg regen n 30 15 Parijs licht bew. nw 28 14 Bordeaux onbewolkt nnw 31 16 Grenoble zw. bew. windst. 28 18 Nice licht bew. n 27 21 Berlijn zw. bew. wzw 30 19 Frankfort zw. bew. verand. 30 18 München onbewolkt z 32 19 Zürich licht bew. nnw 31 15 Genéve zw. bew. nw 33 14 Locarno geh. bew. windst. 30 23 Wenen onbewolkt zo 27 17 Innsbruck onbewolkt wzw 32 13 Belgrado onbewolkt zzo 25 15 Athene licht bew. nno 34 23 Rome onbewolkt windst. 29 11 Madrid licht bew. windst. 28 20 Barcelona licht bew. windst. 39 20 Mallorca onbewolkt windst. 35 18 Lissabon onbewolkt nw 27 18 Vrijdag 21 juli Zon op 4.44 uur; onder 20.47 uur. Maan op 21.30 uur; onder 3.44 uur. Maanstanden Volle maan 21 juli 15.39 uur Laatste kwartier 29 juli 13.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 20 juli Hoog water 2.12 uur en 14.46 uur. Laag water 10.21 uur en 22.55 uur. Vrijdag 21 juli Hoog water 3.03 uur en 15.37 uur. Laag water 11.19 uur en 23.47 uur.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2