Vertraging uitkering W.A.O. Geneeskundig onderzoek toont achterstand Agenda voor Haarlem en de IJmond Jmond Autobrand op snelweg Klacht tegen politie Kleuter fietste 35 kilometer Directeur DAF verongelukt E. J. M. Stumpel overleden Kort en bondig Ularanka iSieubelen Adres-problemen Verkeer omgeleid tussen Arnhem en Utrecht Drie politieauto's gesneuveld bij achtervolging Vijftig mijnwerkers in Zuid-Afrika gedood Nederlander gedood in Columbia Postduiven gestikt tijdens vervoer Gevangene valt van galerij GRONINGSE HOOGLERAAR: Nederlands boek en blad verboden in Indonesië W einig verandering insectendoder. Eén spuitbus voor alle kamers van uw huis. DINSDAG 25 JULI 1967 Claus naar Antillen Wild-west in Rotterdam Doden in het verkeer ZMmmËm Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk WEERRAPPORTEN s (Van onze correspondent) DEN HAAG. Honderden ongevallen en invaliditeitsrentetrekkers, die deze maand hun nieuwe WAO-uitkering zou den krijgen, hebben hun postcheque niet ontvangen. Dit kon gebeuren doordat zij verhuisd waren sinds hun adres bij het Gemeenschappelijk Administratie Kantoor In de computer was gestopt, of doordat hun adres onbekend was. Ook volgende maand is het mogelijk dat nog niet alle adressen van invaliden juist zijn ver werkt. De uitkeringen vinden voortaan tussen de tiende en de vijftiende plaats. Wie op 17 augustus nog geen cheque heeft on- vangen, wordt aangeraden bij een dis trictskantoor van het GAK aan te kloppen. Degenen die deze maand gedupeerd werden door de overschakeling in het uitkeringssysteem, konden op de GAK- kantoren voorschotten krijgen. Bij het GAK bestaat de voorlopige indruk dat de gemeentelijke sociale diensten slechts in geringe mate hebben moeten bijspringen. Een onaangename verassing had de be drijfsvereniging voor de bouwnijverheid voor enige duizenden, die tot dusver ver lengd ziekengeld kregen. Zij kregen di- rekt enkele tientjes minder, met als ar gument, dat het uitkeringsniveau altijd hoger was geweest dan bij andere be drijfsverenigingen. De afbouw van de verlengde zieken gelden naar de lagere WAO-uitkeringen zal nu verder voor alle betrokkennen vrijwel ongemerkt geschieden. Dat wil zeggen, dat telkens als de WAO-uitkering op grond van de vrije loonstijging zou moeten worden verhoogd, deze verho ging wordt afgetrokken van het extra ziekengeld, zodat het totaal hetzelfde blijft. Prins Claus zal maandag 14 augustus a.s. naar de Nederlandse Antillen gaan om daar in zijn functie van ere-voorzitter van de Koninklijke Sportliga de opening te verrichten van de Koninkrijksspelen 1967. De prins zal van zijn verblijf in Wil lemstad, dat tot 19 augustus duurt, ge bruik maken om met de Antilliaanse re gering overleg te plegen over de beste ding van het voor de Nederlandse Antil len bestemde deel van het nationaal hu- welij ksgeschenk. De brandende vrachtautocombinatie. Vermoedelijk door een defect in de elektrische installatie, is gistermiddag om half twee tussen Driebergen en Maarn op de rijksweg Utrecht-Arnhem een vracht wagencombinatie in brand geraakt. De wagen was geladen met veertien ton ta pijten ter waarde van 200.000 gulden. Hij was eigendom van een transport onderneming uit Gouda en was op weg van Duitsland naar Rotterdam. Volgens de politie is het een wonder, dat het bos Zes surveillancewagens en veertien agenten zijn maandagavond in Rotterdam betrokken geweest bij een poging, een 23- jarige Rotterdammer, op wie men het wegens een aantal kleine misdrijven had gemunt, te pakken te krijgen. De achter volging die volstrekte wild west-vormen aannam en die een dik half uur duurde, had inderdaad de arrestatie van de ge vluchte Rotterdammer tot resultaat, maar de prijs die de Rotterdamse politie daar voor moest betalen, was aanzienlijk: een politiewagen werd bij een botsing met de auto van de vluchteling zwaar be schadigd, een tweede wagen schoof tij dens de achtervolging in een heg en een derde raakte in een sloot. Aan het slot van de race, toen twee agenten tot de arrestatie van de Rotterdammer wilden overgaan, kwam er ook nog een gewonde bij. Een van de agenten werd namelijk door de man gebeten en gestompt, waar bij hij aan hoofd en handen letsel op liep. De achtervolging was begonnen, toen de man in zijn auto een stopteken van een agent negeerde. JOHANNESBURG, (AP) Vijftig Zuidafrikaanse mijnwerkers zijn gedood tn 49 gewond bij een ongeluk in een goudmijn. Volgens de woordvoerder waren de mijnwerkers in een tunnel die van de in gang van de mijn naar de mijnschacht loopt, toen een aantal mannen van een trap gleed en op de anderen viel, waar door een kettingreactie werd ingezet. Vele slachtoffers waren gestikt onder het gewicht van de andere mijnwerkers. naast de rijksweg niet in brand is geraakt. De blussing heeft meer dan twee uur in beslag genomen. Het verkeer uit de rich ting Arnhem moest tot 7 uur worden om geleid via Woudenberg en Zeist. De spoor lijn loopt op de plaats van de brand vlak naast de weg. Treinbestuurders kregen op dracht hier zeer langzaam te rijden. (Van onze correspondent) GELEEN. Er hangt nog een sluier rond de plotselinge dood van de 29-jarige Joh. G. M. Keulers uit Gel een, die sinds 1 april in de stad Bogota (Columbia, V.S.) directeur van een advocatensociëteit was. Vast staat, dat de Gelenaar in zijn werk kamer van dat bedrijf bij een roofover val is neergeschoten. Over de toedracht heeft de familie in Geleen nog geen en kele opheldering gekregen. De Ameri kaanse regering heeft pas dagen na het gebeurde het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag op de hoogte ge bracht. Toen was het stoffelijk overschot van het slachtoffer ook al op weg naar Nederland. Johan Keulers zal in Neder land worden begraven. (Van onze correspondent) OOSTERHOUT. Enkele tientallen leden van de Bond van Postduivenlief- hebbers uit het Noordbrabantse Ooster hout zijn verontwaardigd over de non chalance van een expeditiebedrijf, waar door 420 jonge duiven zijn gestikt, het geen voor de duivenhouders een schade post van naar schatting 210.000 betekent. De duiven zaten in 35 manden, die naar Frankrijk getransporteerd zouden wor den, vanwaar een vlucht zou plaats heb ben. De chauffeur heeft het plastic dek zeil onoordeelkundig over de vrachtwa gen gebonden, waardoor een luchttekort in de wagen ontstond. (Van onze correspondent) DEN BOSCH Een 55-jarige gevan gene uit Bussum is van Je tien meter hoge galerij, die langs de cellen in het Huis van Bewaring te Den Bosch loopt, gevallen. De man was op slag dood. Of schoon langs de galerij een leuning is aangebracht en een val niet zo direct voor de hand ligt, wordt toch aangenomen dat in geen geval van een misdrijf sprake is. De officier van Justitie stelt een onder zoek in. In een beschouwing in het jaarboek 1966 van de Nederlandse Organisatie voor Zuiver-Wetenschappelij k Onderzoek, schrijft de Groningse hoogleraar prof. dr. J. H. P Jonxis, dat, waar hier te lan de verschillende takken van exacte weten schappen bloeien, het onderzoek op het ge bied van de menselijke biologie en patho logie weinig bevredigend is. Op het ogen blik wordt in Nederland op dit terrein op slechts enkele plaatsen fundamentele re search verricht, die echter met goed bui tenlands werk kan wedijveren. Het aantal werkgroepen dat in ons land op medisch- biologisch en pathologisch gebied belang rijk onderzoek verricht, is klein en men heeft daarbij vaak het directe contact met de internationale research in zo sterke ma te verloren, dat men zich zijn achterstand niet meer voldoende bewust is en weten schappelijk knutselwerk met fundamenteel onderzoek verwart. Het aantal veel-belovende jongere me- De Indonesische procureur-generaal heeft het Nederlandse boek „De gods dienst in zijn verschijningsvormen" ver boden omdat het een afbeelding van de profeet Mohammed bevat. Dit wordt door de Mohammedanen beledigend geacht. Het boek, dat voor het eerst in 1947 in Indonesië werd gepubliceerd, is van de hand van prof. dr. H. T. H. Obbink. Naar het Indonesische persbureau an- tara verder meldt is ook een uitgave van het Nederlandse weekblad „De Spiegel" verbóden. Naar wij van de hoofdredactie van „De Spiegel" in Wageningen vernemen, be treft het vermoedelijk het nummer van 22 juli. Hierin is een interview opgeno men, dat de journalist W. Oltmans heeft gehad met de Indonesië-kenner prof. W. F. Wertheim. In dit interview geeft prof. Wertheim zijn visie op Indonesië. De juridische adviescommissie voor jon geren in Amsterdam heeft thans en kele maanden na het gebeuren bij de officier van justitie een klacht ingediend naar aanleiding van het politie-optreden tijdens *tie Vietnam-optocht van 15 april. Volgens getuigen zou de Amsterdamse politie op de bewuste datum op de krui sing RozengrachtMarnixstraat zonder waarschuwing en zonder dat de demon stranten zich aan enig strafbaar feit schuldig maakten, op hen hebben inge slagen. Het vijfjarig jongetje Willy Boudewijns uit Steensel bij Eindhoven heeft in zijn vfoonplaats voor de nodige opschudding gezorgd. Het was omstreeks vier uur met zijn fietsje van huis vertrokken, waarna niemand het meer had gezien. Willy reed in zijn eentje, waarschijnlijk via de niet constant bewaakte grensovergang bij Wilrilt-Postel, naar het ruim 35 kilometer van Steensel gelegen Belgische plaatsje Weelde. Daar werd hij 's avonds tegen tien uur gevonden, zittend naast zijn fietsje op de stoep van een café. dici, dat als toekomstige leiders van fun damenteel wetenschappelijk onderzoek op medisch gebied zou kunnen optreden, is zorgwekkend gering en in de nabije toe komst is nauwelijks verbetering te ver wachten. De snelle vooruitgang in kennis zal bovendien een voortdurende aanpassing vragen van het onderwijs in de genees kunde. Goed academisch onderwijs is evenwel alleen mogelijk als de docenten deelnemen of deelgenomen hebben aan wetenschappelijk onderzoek op hun ge bied. Is dit niet het geval, dan zal het medisch onderwijs afzakken tot een ni veau, waarop de geneeskunde in vele half-ontwikkelde landen wordt gedoceerd. Er zijn tekenen die er op wijzen, dat wij op dit punt reeds nu een belangrijke achterstand hebben. (Van onze correspondent) EINDHOVEN. Gistermiddag is de 53-jarige J. Gaarkeuken, directeur van de technische bedrijven bij DAF in Eind hoven, met zijn auto in Nijmegen tegen een viaduct gereden en om het leven gekomen. Zijn 52-jarige echtgenote en zijn 15-jarige dochter werden ernstig, maar niet levensgevaarlijk gewond. Het echtpaar Gaarkeuken was juist van vakantie uit Canada teruggekeerd en had in Nijmegen zijn kamperende doch ter opgehaald. De 20-jarige militair Job Dekker uit Delft is gisteren overleden. Hij was vrij dagnacht te Delft ernstig gewond toen hij van de duozitting van de bromfiets van zijn vriend was gevallen. In Leende zijn gisteravond laat twee personenauto's tegen elkaar gebotst. Daar bij verloor de 33-jarige heer A. W. M. van der Rijt uit Heeze het leven. In Den Bosch is de veertienjarige Ma- rietje van der Not uit Den Bosch met haar fiets onder de achterwielen van een door een trekker gesleepte vrachtau to gekomen en ter plaatse overleden. Het meisje stond op de hoek van een straat met een vriendinnetje te praten toen het wagenstel uit een zijstraat de weg opdraaide. De 17-jarige mej. A. Meerkerk uit Er- melo reed in haar woonplaats met haar bromfiets tegen de zijkant van een vracht wagen. Zij is korte tijd 'ater overleden. In Breda is de scooterfijder N. Meeu- wesen overleden. Hij was ernstig gewond geraakt bij een verkeersongeval in Ter- heijden. Het 14-jarig meisje S. van der Hoek uit Honselersdijk is in Loenen (Veluwe) om het leven gekomen. Het meisje reed n^et een vriendinnetje op de hoofdweg toen zij werden ingehaald door een vrachtauto met aanhangwagen. Op dat moment is het meisje vermoedelijk even naar links uit geweken, waardoor zij werd geraakt. In Hoorn is op 87-jarige leeftijd de heer E. J. M. Stumpel overleden. De heer Stumpel was president-commissaris van het Noordhollands Dagblad, van welk blad hij ook de oprichter was. Naast de vele regionale functies, die hij vervulde, was de heer Stumpel onder andere Tweede Kamerlid voor de Rooms-Katholieke Staatspartij van 1934 tot 1940. Ook was hij directeur en gedelegeerd commissa ris van het KNP en secretaris van de Katholieke Middenstandsbond. De teraardebestelling heeft gisteren in alle stilte plaatsgehad. ADVERTENTIE OMYL SH V 4. Jt- A s Grote of Sint Bavokerk, vandaag 20 u.: Orgelconcert door Piet Kee. Openluchttheater Bloemendaal, vandaag 20.15 u.: Hoofdstadoperette met „Zwei Herzen im Dreiviertel Takt". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „Sex a la minute", 18 j. Lido, 14 en 16.15 u.: „Batman", a.l.19 en 21.15 u „Raspoetin, de waanzinnige mon nik", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, sa men thuis", a.l. Minerva, 14.30 u.: „Vrijbuiters van het woud", a.l.; 20.15 u: „De Meiden", 18 j. Rembiandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Voor een paar dollars méér14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De Vrij buiter" 14 j. Studio, 10.30 u.: „Nikki, de Wilde hond van het noorden", a.l.; 14.15, 18.45 en 21.15 u.: „Mary Poppins", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u- Tot en met 2 sep tember ook op zaterdag van 20.30 tot 22.30 uur. Vleeshal (Grote Markt): Tot en met 31 aug. „Fotointernationale '67", expositie van foto's uit Frankrijk, Oostenrijk, Tsje- choslowakije en Haarlem. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): Tot en met 31 aug. fototentoonstelling van Sanne San- nes. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten- Geopend op werkdagen, be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. De Waag (hoek Spaarne-Damstraat): Tot september vaste expositie van „Li bra". Dagelijks van 1-5 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Tot en met 20 augustus: „Liefde", beeldhouw werken en tekeningen van Hans Sterk. Dagelijks van 10-20 u. Op dinsdag geslo ten. Galerie-T (Bakenessergracht 67): Tot 27 augustus expositie van werk van tien Franse en Nederlandse kunstenaars. Da gelijks van 11-17 u. Zondags van 13 tot 17 u. en woensdags van 20-22 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (hoek KL Houtweg- Kamperlaan): Werk van de Haarlemse Haagse en Bergense school- Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 u. Dagelijks (ook zondags) van 14 tot 17 u. en van 19 tot 21 u. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tot en met 30 augustus expositie van ikonen, klokken en andro'den van Antje Ypelaar. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. Op zondag en maandag gesloten. Cruquius Museum (Cruquiusweg, H'ste- de). Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht, ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feestda gen gesloten. Galerie Judasoog (Westkolk, Spaarn- dam), op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Sociëteit Duysterghast (Zandvoort): Tot en met 30 juli expositie van de Utrechtse kunstenaar Rien van Markus. Zaterdag en zondag van 14 tot 16 u. Gemeenschapshuis (Louis Davidsstraat, Zandvoort)-: Tot en met 6 augustus ex positie van plastieken van Nel Klaassen; mozaïeken van Jaap Bouhuys. Dagelijks van 14-17 en 19-21 uur- Brederodestraat 148, Zandvoort: Tot en met 15 augustus expositie van ceramiek van Babs van Elsdingen en plastieken van Hans van Dinteren. Dagelijks van 19-21 u. en op zaterdag en zondag van 14-18 en 19-21 uur. DIVERSEN Poppentheater Merljjn (Hasselaersplein 35), woensdag 14.30 u.: „De Chinese draak". Grote Markt, woensdag 20.30 u.: Con cert door de NZH-Harmonie. Kennemer Sporthal (Delftlaan), woens dag 20 u.: IJsrevue. Linnaeushof, Bennebroek. Tot en met oktober: openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. DINSDAG 25 JULI City, 20 u.: „En eeuwig zingen de bossen". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u.: expositie kartondrukken van Frits Gram berg. WOENSDAG 26 JULI City, 20 u.: „En eeuwig zingen de bossen". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u.: expositie kartondrukken van Frits Gram berg. Pieter Vermeulenmuscum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. „De DINSDAG 25 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 wereld zonder sluier". Luxnr Theater, 19 en 21.15 u.: „Sex en moord in Soho" Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie van werken van Marty Min, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. WOENSDAG 26 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De wereld zonder sluier" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Sex en moord in Soho". Dorstig. Acht jongelui uit Groningen, vari ërend in de leeftijd van zestien tot twin tig jaar, zijn maandagavond laat na een achtervolging door enkele surveillance wagens in Groningen gearresteerd we gens diefstal van kratten bier van een bestelauto. De jongens, allen goede be kenden van de politie, hadden één krat bier al opgedronken in het open veld. Arbeidsongeval. De 40-jarige schilder A. den Oudste is om het leven gekomen en een collega zwaar gewond geraakt, toen een stelling langs een gevel in Delft, die zij zelf omhoog konden draaien, bij het verplaatsen losschoot. Geen dubbelstad. Een diep verontwaardig de Deventer gemeenteraad heeft gister avond moeten vernemen dat de dubbel stadplannen niet gerealiseerd mogen worden. Dit is burgemeester Bolkestein meegedeeld tijdens een onderhoud met minister Beernink. Acht jaren voorbe reidingen, planologisch overleg met Den Haag, met de provincies Gelderland en Overijssel en gezaghebbende overheids instanties zijn tevergeefs gefeest. Sabotage? In Den Haag wordt onderzocht of er sprake is van sabotage bij een ge val van rookontwikkeling in de archie ven van het Directoraat-Generaal Euro pese Samenwerking aan de Herengracht. Vrijdag omstreeks middernacht kwamen bij de politie anonieme telefoontjes bin nen, die alarm meldden. De brandweer rook in het souterrain een vreemd luchtje. Diezelfde nacht kwam bij de po litie nóg een anoniem telefoontje binnen over „sabotage". Boos. Op het parkeerterrein naast het po litiebureau Prinses Beatrixlaan in Den Haag hebben twee agenten, een 31-jarige Haagse mevrouw gearresteerd, die deu ken Lrapte in een witte V.W.. De Haagse dacht ten onrechte dat ze een politie auto onderhanden had. Ze was zonder treinkaartje van Den Bosch naar Den Haag gereisd en op verzoek van een hoofdconducteur had de Haagse politie haar daarvoor bekeurd. Dat had haar boosheid opgewekt. Uit raam gevallen. De 63-jarige ongehuw de J. R. Nijboer is van acht meter hoogte uit het raam van een kamer gevallen van het hervormde bejaardencentrum De Westerkim in Hoogeveen. Bij aan komst in het ziekenhuis bleek hij te zijn overleden. ADVERTENTIE LOOP VRIJ IN EN UIT bij Anegang 39 - Haarlem 1800 m2 MEUBELSHOW VWmHUIKWyWWMWWWIWieWIIWMIIIi MWWWWI/' VWMAMWWMAIIMUIMUUIAIWUIJIIUIMUWWIJIMIMWIJIi Het K.N.M.I. deelt mee: Een hogedrukgebied strekt zich uit van het zeegebied bij de Azoren via west- en midden Europa tot over Finland. Noor delijker op de oceaan trekken storingen met tamelijk grote snelheid naar de kust van midden Noorwegen. Bijbehorende frontensystemen veroorzaken boven de Britse eilanden veel bewolking waaruit plaatselijk enige regen valt. Vooral in het noorden en midden van ons land komen ook tijdelijk wolkenvelden voor, maar het blijft op de meeste plaatsen droog. Voor woensdag wordt weinig verande ring verwacht. De middagtemperaturen zullen in het binnenland weer oplopen tot waarden tussen 22 èn 25 graden bij een zwakke tot matige, overwegend zuidwestelijke wind. Maximum- en minimum «o J <0 S temperaturen ■O" G -B d c binnen- en buitenland ■G o Sg HS ÉS Den Helder zw. bew. wzw 21 14 Ypenburg licht bew. w 24 14 Vlissingen mist wzw 24 13 Eelde licht bew. zzw 23 11 De Bilt onbewolkt zw 24 10 Twente onbewolkt zzw 24 14 Eindhoven onbewolkt windst. 24 10 Z.-Limburg onbewolkt z 24 11 Helsinki onbewolkt n 21 10 Stockholm zw. bew. zzo 22 7 Oslo regen zzw 23 19 Kopenhagen licht bew. zzw 20 14 Aberdeen onbewolkt wzw 20 7 Londen geh. bew. zw 25 15 Amsterdam onbewolkt zw 23 13 Brussel onbewolkt wzw 25 11 Luxemburg onbewolkt no 24 12 Parijs onbewolkt windst. 26 12 Bordeaux on bewolkt windst. 27 15 Grenoble onweer nnw 18 Nice half bew. n 31 21 Berlijn onbewolkt zo 24 13 Frankfort onbewolkt ono 26 12 München licht bew. ono 24 14 Zurich zw. bew. nnw 25 14 Genéve onweer ono 26 15 Locarno zw. bew. O 26 15 Wenen onbewolkt wnw 27 16 Innsbruck half bew. w 23 12 Belgrado half bew. w 32 19 Athene on bewolkt nnw 36 25 Rome half bew. windst. 31 20 Madrid half bew. windst. 28 20 Barcelona onbewolkt no 37 18 Mallorca licht bew. ono 35 22 Lissabon licht bew. windst. 26 16 Woensdag 26 juli Zon op 4.51 uur; onder 20.40 uur. Maan op 22.48 uur; onder 10.10 uur. Maanstanden Laatste kwartier 29 juli 13.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 25 juli Hoog water 6.02 uur en 18.28 uur. Laag water 1.55 uur en 14.12 uur. Woensdag 26 juli Hoog water 6.40 uur en 19.03 uur. Laag water 2.31 uur en 14.45 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2