MEVROUW SAMKALDEN: Een vrouw is niet interessant omdat haar man interessant is „Welke eigenschappen de vrouw van een burgemeester moet hebben weet ik nog niet' ■M Kort en bondig Zwendel met Marokkaanse familieboekjes Agenda voor Haarlem en de IJmond (RT* a Fa. B. ENGELENBERG Tweemaal brand in kasteel-hotel Noorse order voor DAF Ten onrechte kinderbijslag Gemeente breekt huismuur weg Raadsleden brengen wethouder in opspraak Amsterdams echtpaar in België met auto tegen boom Titus Brandsma herdacht Het blijft zonnig Toepolev voor Madurodam DONDERDAG 27 JULI 1967 Levensloop Raadslid Grote schade in Gulpen Provo's mmm.mm OFFICIeLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN MASKING TAPE (afplakband) Haarlem t* \elsen-lJ muiden Beverwijk .£■5 ÏV o.s Kort nieuws (Van onze correspondent) OEGSTGEEST. De echtgenote van de nieuwe burgemeester van Am sterdam, mevrouw O. J. Samkalden- Meyers, heeft gisteren in haar huis aan de Prins Hendriklaan in Oegst- geest tal van journalisten ontvangen, hoewel zy niet van interviews houdt. ..Ik heb altijd „neen" gezegd omdat ik me afvroeg of de vrouw ook be langrijk wordt als haar man een be langrijke functie krijgt. Een vrouw is niet interessant omdat haar man interessant is. Het gaat ook ten koste van de privacy. Ik heb nooit behoefte gehad aan publieke belangstelling". Zij zegt: „Ik begrijp dat het nu wat anders ligt. Als vrouw van een burge meester krijg je ook een functie. Men wil weten „wat is dat voor een mens dat we in dit of dat comité willen vra gen". Ik weet nog niet welke eigenschap pen een burgemeestersvrouw moet heb ben. Maar ik heb liever dat de mensen je leren kennen door wat je doet dan door stukjes in de krant". Over haar levensloop vertelt zij: „Ik ben in Amsterdam geboren. Mijn vader was advocaat en lid van de gemeente raad. Mijn moeder was op de school voor maatschappelijk werk geweest, heel progressief in die tijd. Kort nadat ik ge boren was zijn we naar Leiden verhuisd. Daar heb ik school gegaan, daar heb ik pharmacie gestudeerd. Ik heb er langer over gedaan dan nodig was. Het was een gezellige tijd. Ik heb veel geroeid en in verschillende bestuurtjes gezeten. In het laatste, studiejaar heb ik mijn man leren kennen. Hij was afgestudeerd, indologie, en zou als bestuursambtenaar naar Ne- derlands-Oost-Indië gaan. Omdat er toen net bezuinigd werd ging dat niet direct door. Hij heeft in die tijd zijn proefschrift geschreven. Een half jaar voordat wij naar Indië zouden gaan zijn we ge trouwd. Dat halve jaar hebben we in Am sterdam gewoond. In 1938, in de „nacht van München", zijn we vertrokken". „In Indië hebben wij een paar ple zierige jaren gehad. Toen kwame n de Japanners. In het kamp Lampassari heb ik een apotheek gehad. Daar heb ik goed geleed wat het belang van suggestie be tekent: de mensen de indruk geven dat je wat voor ze doet. Toen de oorlog was afgelopen zijn we naar Nederland terug gegaan, eerst naar Leiden bij mijn ou ders en later naar Den Haag. We hadden twee kinderen, éen is kort na de oorlog gestorven. We hebben er nog twee kinde ren bij gekregen. Ik deed het huishouden. Ik heb er eigenlijk niets anders bij ge daan". „Nadat we vier jaar in Den Haag hadden gewoond zijn we naar Wagenin- gen gegaan. De kinderen waren wat gro ter geworden. Toen ben ik buitenshuis iets actiever geworden in de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers. Nu zitten wij al zeven jaar in Oegstgeest. Van 1960 tot 1965 ben ik secretaresse geweest van het afdelingsbestuur van de Partij van de Arbeid. Ik stond ook op lijst voor de gemeenteraadsverkiezingen. Zo ben ik in de raad van Oegstgeest gekomen. Hier ben ik ook actief gebleven in de U.V.V. Ik zit ook in het bestuur van eèn diensten centrum voor bejaarden en hulpbehoe venden dat hier wordt opgericht. In de raad heb ik in de commissies voor open bare werken en kunstopdrachten gezeten en een jaar in de commissie Georgani seerd Overleg. Ik kan niet zeggen dat dat laatste een succes was". Mevrouw Samkalden is pas terugge keerd van een korte vakantie in de Ar dennen. De volgende week vertrekt haar 18-jarige dochter Noor voor een jaar naar de Verenigde Staten. Zij is geslaagd voor het eindexamen hbs-A en komt in Pittsburgh in een gezin. Zi> gaat een jaar lessen op een High School volgen. De 28-jarige zoon Robbert studeert rech ten in Leiden, de 19-jarige zoon Daan doet hetzelfde in Groningen. Wat vindt mevrouw Samkalden van vrouwenorganisaties in de politiek? Zijn die nodig? Zij zegt: „Er zijn zoveel vrouwen die hun mond niet open durven doen als hun man er bij is. Het ideaal zou zijn die vrouwenorganisaties op te heffen. Je zou gelijk op moeten kunnen werken met mannen en vrouwen. Maar het is nog niet zo ver". Op een vraag over de activiteiten van Nieuw-Links zegt zij aarzelend: „Dit soort gesprekken en bewegingen houdt de politiek in ieder gevallevendig. Uit de partij stoten? Daar ben ik niet voor. In een partij moeten alle richtingen tot hun recht kunnen komen. Het partijstelsel op zichzelf kan verbeterd worden: minder partijen en geen confessionele partijen meer". Haar politieke overtuiging is P.v.d.A. Wat betekent dat voor haar? Zij zegt: „Gelijke kansen voor iedereen, dat be doel ik ermee". Nog even een vraag over het werk van burgemeestersvrouw. „Ik weet niet wat het inhoudt. Ik heb wel gesproken met (Van onze correspondent) GULPEN Een felle brand heeft gis teravond voor enkele honderdduizenden guldens schade aangericht in het kasteel hotel Neubourg langs de weg Maastricht- Vaals in de gemeente Gulpen. De gehe le zolderverdieping en de linker kasteel vleugel zijn door het vuur vernield. De schade wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van de hotelbrand is nog onbe kend. Merkwaardig is, dat het hotel in één etmaal twee keer door vuur is geteisterd. Dinsdag brak brand uit in de personeels- kamer van het kasteel, dat pas is geres taureerd en op de monumentenlijst voor komt. De schade kon dinsdag beperkt worden gehouden. Experts van verzeke ringen en een elektriciteitsmaatschappij hebben gisteren de hele dag naar de oorzaak van de brand gezocht. Ze waren amper vertrokken toen even na zes uur gisteravond de vlammen uit het dak sloe gen. De eigenaresse van het kasteel, gravin d'Ansembourg de Lhoe, zei gisteravond, stellig te geloven, dat er brandstichting in het spel is. „Ik heb kort voor de brand uitbrak iemand vuur zien stoken. Ik dacht, dat het de tuinman was", zei ze. De gravin wil het kasteel niet meer laten restaureren. Deze (vakantie) week was er maar een tiental gasten. De DAF te Eindhoven heeft van het Noorse ministerie van Defensie opdracht ontvangen tot levering van 24 scheeps motoren met een vermogen van 135 pk. Deze motoren worden geplaatst in boten der genie, die gebruikt worden voor het opduwen van drijvende pontons. De on derhandelingen over deze levering date ren van november van het vorige jaar. mevrouw Van Hall. Ik wil wel graag met nog meer burgemeestersvrouwen praten. Maar ik geloof dat je het toch zelf een beetje moet uitvinden. Iedere stad is an ders, ieder mens is anders. Ik vind het wel leuk om gastvrouw te zijn". Op een boekenkast ligt een stapeltje boeken en brochures over Amsterdam, waaronder „Leer ze mij kennen. de Amsterdammers" van Evert Werkman en „Foei Amsterdam" van Eduard Mes- ser. In de werkkamer van de heer Sam kalden ligt op het bureau de begroting van de gemeente Amsterdam. „Amsterdam is een eerlijke stad", zegt mevrouw Samkalden. „Ook een lastige stad?" „Ik heb er nog nooit iets van gemerkt. Ik ben nergens bang voor, mijn map? Ik geloof niet dat hij er angstig tegenaan kijkt". Over de provo's zegt zij: „Een griezelig verschijnsel. Het heeft achtergronden die je niet goed kent. On bevredigdheid. Te veel welvaart, daar geloof ik niet direct in. Ik heb me er niet speciaal in verdiept." Wat zegt de echtgenote van de vroege re minister van Justitie tenslotte over de rel die is ontstaan rond Boudewijn H? Mevrouw Samkalden: „Misselijk. Ik ge loof niet dat hij meer kansen heeft dan een ander, maar van hem komt alles in de krant." Ziektekostenverzekering. Van de naar schatting vijfentwintigduizend Neder landers die er volgens de ziektekosten verzekeraars belang bij konden hebben, zich van 3 april af zonder de voorheen geldende risico-selectie particulier te verzekeren, hebben zich tot dusver slechts enkele duizenden bij de verze keringsmaatschappijen opgegeven. De speciaal voor dit doel opgerichte Stich ting Onderling Herverzekerings-Instituut Ziektekosten verwacht na de vakantie- tijd nog wel enige toeloop. Bewaker veroordeeld. De Haagse recht bank heeft een 24-jarige Haagse losar- beider wegens bedreiging met brand stichting tot zes maanden veroordeeld. In verband met de grote brand van het bedrijf Starlift te Voorburg en het ver moeden dat een pyromaan aan het werk was had de rijksdienst voor zuivering van afvalwater te Voorburg de man ge durende de weekeinden als bewaker aangesteld. Toen de geruchten verstom den en de verdachte ontslag was aange zegd, schreef hij een ongetekend briefj» aan de directie van de rijksdienst, waar in bedreiging in zake brandstichting voorkwam. Hierdoor hoopte hij dat hij nog een tijdje in zijn baantje zou worden gehandhaafd. (Van onze correspondent) DEN HAAG „Betaal Marokkaanse werknemers voorlopig geen kinderbij slag". Dat is het advies van de Raad van Arbeid in Den Haag aan een aantal Ne derlandse bedrijven na een tip van de Franse politie, dat in ons land een onbe kend aantal „familieboekjes" in omloop zijn, waarop de uitkeringen worden ge daan. De Franse grenspolitie heeft onlangs vijf Marokkanen gearresteerd, die in het bezit bleken te zijn van 95 valse familie boekjes. Achttien ervan stonden op naam Van landgenoten in Nederland, de zeven enzeventig overige waren nog blanco. De boekje| waren afkomstig van diefstal uit de Marokkaanse staatsdrukkerij. In Pa rijs heeft de politie kunnen vaststellen, dat de vijf mannen reeds eerder zendin gen familieboekjes in ons land hebben verspreid. De vreemdelingenpolitie adviseert Ne (Van onze correspondent) BARNEVELD. Vijf mensen van Ge meentewerken in Barneveld hebben gisterochtend de zijmuur weggebroken van het huis van A. van het Klooster in Achterveld. De reden is, dat dit huis een uitbreiding van de boerderij van de schoonvader van de heer Van het Kloos ter een meter te breed is gebouwd. Het is, in strijd met de bouwvergunning en het uitbreidingsplan, een tweede woonhuis geworden in plaats van een uitbreiding van de bestaande boerderij. De heer Van het Klooster, die metselaar i, heeft het zelf gebouwd. derlandse bedrijven, die Marokkanen in dienst hebben dringend voorlopig geen kinderbijslag uit te keren. „Het is uiterst moeilijk vast te stellen of de in het Ara bisch gestelde boekjes vals zijn of niet' aldus een woordvoerder. De vreemdelin genpolitie is inmiddels aan een uitgebreid onderzoek begonnen. (Van onze correspondent) Schinnen Drie leden van de gemeen teraad van Schinnen menen, dat wethou der T. Riga van openbare werken in dat Limburgse dorp de gemeentewet heeft overtreden door mee te stemmen over een besluit, dat hem zelf veertienduizend gulden opleverde. Dat gebeurde op 5 juli. De raadsleden Proost, Muytjens en Huntjens hebben burgemeester Kurvers verzocht een spoedeisende raadsvergade ring over deze kwestie te beleggen. Die zal vanavond worden gehouden. Inzet van dit dorpspolitiek geharrewar is het voetbalterrein van Sweykhuizense Boys. Deze club huurt al veel jaren een terrein van wethouder Riga. In de op 5 juli gehouden vergadering besloot de raad voor de voetbalclub een ander ter rein te huren van de Stichting Janssens de Limpens. De pachter van dat terrein zou dan een schadevergoeding van 14.000 gulden krijgen. Die pachter is evenwel wethouder Riga. Hij zelf gaf op -5 juli de beslissende stem voor dit voorstel, dat met 6 stemmen voor en 5 tegen werd aanvaard. Het trio Proost, Nuytjens en Huntjes meent, dat de wethouder zich in dit geval van, stemming had moeten onthouden. Een kleine Toepolev-124 van de Tsjechische luchtvaartmaatschappij is gisteren op de luchthaven van het miniatuurstad je Madurodam geland. De heer G. G. Jungerius, directeur van Madurodam, gewaagde van plannen om een kopie van het nieuwe Schiphol aan te leggen. De ambassadeur van Tsjechoslowakije, dr. L. Zilka, overhandigde locobur gemeester Ulbe Spaans van het stadje de „landingsrechten"Tevoren was de vlag van Tsjechoslowakije van het miniatuurvliegtuigje ge haald, dat tussen de reeds vele ver kleinde uitgaven van andere vlieg tuigtypen op het luchthaventje prijkt. Een Amsterdams echtpaar is woensdag namiddag in België op de weg van Luik naar Marche met zijn auto van de weg geraakt en tegen een boom gebotst. De 67-jarige mevrouw A. S. Stapper-Knikker werd ernstig gewond. Zij werd overge bracht naar een ziekenhuis, waar zij korte tijd later overleed. Haar 62-jarige man werd minder ernstig gewond in het ziekenhuis opgenomen. In Den Haag is de 70-jarige mevrouw H. J. Staal aangereden door een auto toen zij voor haar woning aan de Laan van Nieuw Oost-Indië de weg wilde over steken. Zij werd ernstig aan het hoofd ?ewond en overleed later in een zieken huis. In Veghel kwam het 9-jarige meisje J. J. M. Derks om het leven toen het op de fiets een drukke weg overstak en door een auto werd aangereden. In Voorhout is het 3-jarig jongetje R. C. J. van Kampen, dat met zijn moeder op een fietspad liep, aangereden door een bromfietser. Het knaapje was op slag dood. Met een stille tocht door het stadscen trum en een dienst in de Karmelkerk hebben gisteravond zeer velen in Nij megen prof. dr. Titus Brandsma herdacht, die 25 jaar geleden overleed in het con centratiekamp Dachau. Tijdens de dienst werd gesproken door kardinaal Alfrink, minister Klompé en prof. mr. B. Hermesdorf, die het gave ka rakter en de grote levenswerken van da vredesfiguur Titus Brandsma tekenden. Tijdens de gehele dienst stond bij het altaar een demonstrant die via een op gestoken bord voor vrede in Vietnam op riep. Na afloop van de dienst werd hij naar het politiebureau overgebracht. In Bolsward werd gisteren een borst beeld ter nagedachtenis van prof. Brands ma onthuld. Titus Brandsma (anno Sjoerd Brands- man) is in 1881 te Bolsward geboren. Hij heeft zich, nadat hij reeds te Nijmegen hoogleraar was geworden, sterk ingezet voor de Friese beweging. Vooral deze Friese activiteiten werden te Bolsward herdacht in een rede, die werd uitgespro ken in de raadzaal van het stadhuis door prof. dr. J. H. Brouwer. Hierna begaf een groot aantal genodigden zich naar de Pro fessor Titus Brandsmalaan, waar het borstbeeld werd onthuld. Deze onthulling geschiedde door de enige nog in leven zijnde zuster van Titus Brandsma, Zuster Barbera, 92 jaar oud. Het borstbeeld is vervaardigd door de Friese kunstenaar G. J. Adema. ADVERTENTIE Doclstradt J» Haarlem - Tel 1J752 WMAnMVWftfHVMA#VWVWWVWMWWtfMIWIMHMflMMMMMfW """nrmnnfmnrwrmiuif Het KNMI deelt mee: Tussen een gebied van hoge luchtdruk, dat zich uitstrekt van de Azoren over Frankrijk tot Midden-Europa, en een diepe depressie bij IJsland wordt een zuidelijke tot zuidwestelijke stroming in stand gehouden. In grote delen van West- Europa komen daarbij zonnige perioden voor, waarbij de temperatuur tot boven de 25 graden stijgen. Een zwak front, dat de scheiding vormt met koelere lucht van de oceaan, lag vanochtend boven Midden- Engeland en trekt in oostelijke richting. In ons land kan dit front tijdelijk wolken velden veroorzaken, maar in de loop van vrijdag zullen deze grotendeels oplossen en zullen de zonnige perioden overheer sen. De temperaturen kunnen hierbij in het binnenland opnieuw oplopen tot boven de 25 graden. Een nieuwe storing, die donderdag boven Noord-Amerika lag, trekt naar de oceaan, maar zal vrijdag nog geen invloed uitoefenen op het weer in ons land. WEERRAPPORTEN St. Bavo (Leidsevaart), vandaag, 20 u.: Orgelconcert door dr. D. Mews en R. Tom- kins. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Het is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld", 14 j. Vrijdag, 23.30 u.: „Beklemmende uren", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Singapore.... opdracht voor vijf", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Minerva, 14.30 u.: „Vier rakkers en 'n en ouwe jeep", a.l.; 20.15 u.: „Die knots gekke kerels in hun vliegende kratten", a.l. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Le grand restaurant", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De sterkste man van het wilde westen", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Sla nooit een vrouw, zelfs niet met een bloem", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Tot en met 2 sep tember ook op zaterdag van 20.30 tot 22.30 u. Vleeshal (Grote Markt): Tot en met 31 augustus „Foto-internationale '67", ex positie van foto's uit Frankrijk, Oosten rijk, Tsjechoslowakije en Haarlem. Dage lijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 u. Vishal (Grote Markt): Tot en met 31 augustus fototentoonstelling van Sanne Sannes. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zon dag van 13 tot 17 u. Bisschopelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. De Waag (hoek Spaarne-Damstraat): Tot september vaste expositie van „Li bra". Dagelijks van 1 tot 5 u. De Ark (Nieuw Heiligland): Tot en met 20 augustus: „Liefde", beeldhouwwerken en tekeningen van Hans Sterk. Dagelijks van 10 tot 20 u. Op dinsdag gesloten. Galerie-T (Bakenessergracht 67): Tot 27 augustus expositie van werk van tien Franse en Nederlandse kunstenaars. Da gelijks van 11 tot 17 u. Zondags van 13 tot 17 u. en woensdags van 20 tot 22 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (hoek Kleine Hout weg-Kamperlaan): Werk van Jacobus van Looy. Dagelijks (ook zondags) van 14 tot 17 u. en van 19 tot 21 u. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tot en met 30 augustus expositie van ikonen, klokken en androïden van Antje Ypelaar. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. Op zondag en maandag gesloten. Cruquius Museum (Cruquiusweg, Heem stede): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feest dagen gesloten. Galerie Judasoog (Westkolk, Spaarn- dam), op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Sociëteit Duysterghast (Zandvoort): Tot en met 30 juli expositie van de Utrechtse kunstenaar Rien van Markus. Zaterdag en zondag van 14 tot 16 u. Gemeenschapshuis (Louis Davidsstraat, Zandvoort): Tot en met 6 augustus ex positie van plastieken van Nel Klaassen en mozaïeken van Jaap Bouhuys. Dage lijks van 14 tot 17 en 19 tot 21 u. Brederodestraat 148, Zandvoort: Tot en met 15 augustus expositie van keramiek van Babs van Elsdingen en plastieken van Hans van Dinteren. Dagelijks van 19 tot 21 u. en op zaterdag en zondag van 14 tot 18 en 19 tot 21 u. DIVERSEN Kennemer Sporthal (Delftlaan), van daag en vrijdag, 20 u.: Wiener Eisrevue. Poppentheater Merlijn (Hasselaers- plein 35), vrijdag, 14.30 u.: „De Sprookjes molen". Linnaeushof, Bennebroek. Tot en met oktober: openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. DONDERDAG 27 JULI City, 20 u.: „Scandali Nudi". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u.: expositie kartondrukken van Frits Gram berg. VRIJDAG 28 JULI City, 20 u.: „De spion met het kanten broekje". Stadsschouwburg, 20 u.: „De Gendarme in New York". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u.: expositie kartondrukken van Frits Gram berg. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. DONDERDAG 27 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Sexy in Neon". Luxor Theater, 19 en 21.15 u: ,,'s Nachts langs het strand". VRIJDAG 28 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Sexy in Neon". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: ,,'s Nachts langs het strand". W.B. Theater, 20 u.: „De dodende pijl". Maximum- en minimum i c rmi u temperaturen "O'-m w' a' ■Ti a 3 O 3 binnen- en buitenland SS SS -r CN Den Helder zw. bew. zzw 21 17 0 Ypenburg onbewolkt zw 23 14 0 Vlissingen licht bew. zw 20 14 0 Eelde onbewolkt zzw 23 13 0 De Bilt onbewolkt z 23 14 0 Twente onbewolkt zzw 24 16 0 Eindhoven onbewolkt zzw 24 13 0 Z.-Limburg onbewolkt zzw 24 13 0 Helsinki onbewolkt zw 19 9 7 Stockholm motregen zw 20 15 0.1 Oslo half bew. zzw 19 17 0 Kopenhagen licht bew. zw 22 16 0 Aberdeen zw. bew. z 21 10 Amsterdam onbewolkt zzw 22 14 0 Brussel onbewolkt zzw 23 13 0 Luxemburg onbewolkt ono 24 14 0 Parijs onbewolkt windst. 27 14 0 Bordeaux onbewolkt windst. 30 14 0 Grenoble zw. bew. windst. 16 0 Nice licht bew. n 29 23 0 Berlijn zw. bew. windst. 25 16 0 Frankfort onbewolkt windst. 28 13 0 München onbewolkt zzw 23 13 0 Zürich licht bew. windst. 23 12 0 Genève licht bew. windst. 25 13 0 Locamo regen O 27 15 32 Wenen onbewolkt windst. 22 16 0 Innsbruck zw. bew. windst. 20 13 3 Belgrado zw. bew. windst 28 15 0 Athene onbewolkt nno 33 25 0 Rome licht bew. zzo 32 22 0 Barcelona licht bew. nnw 29 21 0 Madrid licht bew. windst. 35 17 0 Mallorca onbewolkt ono 33 18 0 Lissabon zw. bew. nnw 25 17 0 In Blokker is de 66-jarige heer J. Schut te, toen hij op de fiets de provinciale weg wilde oversteken, aangereden door een personenauto. Hij overleed korte tijd later. I Vrijdag 28 juli Zon op 4.34 uur; onder 20.38 uur. Maan op 23.08 uur; onder 12.31 uur. Maanstanden Laatste kwartier 29 Juli 13.14 uur Hoog en laag water ln IJmuiden Donderdag 27 Juli Hoog water 7.14 uur en 19.35 uur. Laag water 3 05 uur en 15.18 uur Vrijdag 28 Juli Hoog water 7.50 uur en 20.12 uur. Laag water 3.37 uur en 15.47 uur Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2