VAN DAG TOT DAG Gematigde negerleiders doen oproep de orde te herstellen Oostenrijkse terroristen verzieken betrekkingen tussen Wenen en Rome Critiek in vele Franse kranten op De Gaulle Verscherping Britse wetten tegen rassendiscriminatie Voedselschaarste bedreigt in Detroit vele daklozen Bosbranden in Frankrijk Vijfling vandaag twee jaar commentaar op actuele zaken Lord Hill nieuwe voorzitter BBC Entree voor Van Nelle in Frankrijk Vietcong-aanval op VS-vliegveld Bomaanslagen in Hongkong Verzending zeepost Watersnood eist in Pakistan 24 levens On be grijp el ijk Waarom pp telegrammen DONDERDAG 27 JULI 1967 Schaduw van Detroit in Brits ims Eén op tien Oliebrand in Israel Elf Amerikanen gedood Druppel olie Franse marxist Debray volgende week voor de krijgsraad in Bolivië Cuba steunt terroristen in Venezuela T egenstellingen Slechte beurt Motor Akkoord over luchtbus *w Belachelijk Over de toetreding van Engeland tot de Europese Economische Gemeenschap is het laatste woord nog niet gesproken. De Fransen voelen er niets voor en de Duit sers zullen de Gaulle niet voor het hoofd willen stoten. De „club van zes", die de Euromarkt vormt, is in zijn geheel wel wat beducht voor de overgangstijd, die Engeland vraagt om zich aan te passen. Maar in Londen heeft men haast. Want steeds meer gaat het Europese bedrijfs leven zich concentreren op het vasteland en ook de Britse ondernemingen richten daar nieuwe vestigingen op. Het continent heeft een opvallende zuigkracht. Minister Luns heeft deze week de nieuwe raffinaderij van de British Petroleum in Europoort geopend. De minister gewaag de van een nieuw bewijs „dat Engeland steeds dichter bij het vasteland komt". Het is juister te zeggen dat alle grote over zeese maatschappijen (ook de Amerikaan se) dochterondernemingen stichten aan de kusten van de Euromarkt. Vandaar kunnen zij niet alleen het gehele gebied van de E.E.G. bestrijken, maar ook het communistische achterland, dat veel trans porteert over Westeuropese havens. Ons land profiteert van zijn ligging aan de delta wan drie grote rivieren en van zijn wegennet. Het kan één groot „over slagbedrijf" worden. De raffinaderij van de B.P. is bij Rotterdam gevestigd, omdat daar straks olietankschepen van 250.000 ton hun lading kunnen lossen. Het plan bestaat tevens een olieleiding aan te leg gen van Rotterdam naar Antwerpen. Ver scheidene oliemaatschappijen willen daar voor een gezamenlijk bedrijf oprichten. Een ander voorbeeld van Brits-continen tale samenwerking is de arbeidsverdeling, waartoe drie grote scheepswerven hebben besloten. De hoge kosten van studie en wetenschappelijk onderzoek zullen ge meenschappelijk worden gedragen, en ieder van de scheepsbouwondernemingen zal zich gaan specialiseren. Het gaat hier om het Nederlandse Verolme-concern, een Britse en een Duitse werf, die hun posities vooral willen versterken tegenover de Ja panse concurrenten. In Japan is de con centratie van bedrijven ver voortgeschre den en daarmee is de rationalisatie ge diend. Dit voorbeeld wordt in Europa ge volgd. De nieuwe scheepstypen, enorme tankers en reusachtige droogdokken ver eisen het samenbrengen van grote kapita len en steeds meer gespecialiseerde ken- s. Men heeft reeds lang kunnen constate ren, dat deze noodzakelijk geworden con centratie de nationale staatsgrenzen over schrijdt. Ook zonder dat er nog een staatkundig Europa bestaat, is er een Europese economie. En die gaat zelfs de grenzen te buiten van de Euromarkt. Het verdrag van Rome, dat de grondslag legde van de E.E.G., berustte op een com promis tussen de belangen van zes lan den. Tien jaar lang heeft men er naar ge streefd, die zes tot een hechtere gemeen schap te brengen. Daar staan andere ech ter buiten.Treden zij toe, dan moet er ook rekening gehouden worden met hun spe ciale belangen. Men kan niet verwachten, dat een nieuwkomer wordt gedwongen zich te persen in het model dat de oudste zes leden intussen hebben gevormd. Dat model moet veranderd worden, opdat het ook de nieuwelingen past. Met andere woorden: men zal het verdrag van Rome en de daarop gebaseerde regelingen moe ten herzien. Men spreekt steeds weer over de aan passing van kandidaten (zoals Engeland, Denemarken, Noorwegen) aan wat in de E.E.G. is tót stand gebracht. Maar dat „kleine Europa" voldoet niet meer. En een „groot Europa", dat economisch al in de maak is, heeft eigen, nieuwe grondsla gen nodig. Nu men zo veel spreekt over 'fusies ligt een fusie tussen de E.E.G. en de EVA (de Europese Vrijhandels-Associa tie) voor de hand. Met nieuwe statuten. WASHINGTON. Nog altijd wordt er geschoten in Detroit en de rassenrel in deze stad die nu algemeen een opstand genoemd wordt heeft af metingen aangenomen waarbij de be ruchte rellen in de wijk Watts van Los Angeles verbleken. Het dodental is nu al even hoog als in Watts, maar de schade is al veel groter. Waar de federale luchtlandingstroepen nu staan is de rust wel teruggekeerd, maar waar de nationale garde de taak heeft de orde te bewaren is het schie ten niet van de lucht. Duizenden daklozen hokken in souter rains en kerken en voedselschaarste be gint Detroit te bedreigen. Ook in de rest van Amerika is de storm van blind ge weld nog niet geluwd. Gisteravond kwa men er weer berichten binnen over rel len in een hele rij steden. In steden met achterbuurten en hoge percentages aan negerbevolking houdt men zijn hart vast voor uitbarstingen van geweld. Bij voorbeeld in de hoofdstad Washington, waar negers ruim zestig percent van de bevolking uitmaken, gaven negerleiders toe dat de spanning onder de negers toe neemt. MWWWWMWWMMVWWWWWMMWWWMWWWWWWWMMWWWWWWWWWWWWWiniWVWMWWMWWWWIVIWWW'»"'»»"""''' WWWnWWWVlWWVVVWVVVVWWAWWWWWWVWWWWWWVW«VMWWIWWWVWWWWWVVWWWVWVV' (Van on?ê"È:óffespöndent) LONDEN. De schaduw van De troit viel gisteravond over het Lager huis toen de Britse minister van Binnenlandse Zaken Roy Jenkins aankondigde dat de wet tegen achter stelling wegens ras of kleur belang rijk zal worden verscherpt. Op het ogenblik heeft de wet slechts betrek king op discriminatie wegens ras, ge loof of kleur in openbare plaatsen, zoals hotels, cafés, restaurants en bio scopen. De bescherming tegen discriminatie zal nu worden uitgebreid tot huisvesting, te werkstelling, kredieten, met inbegrip van kopen op afbetaling en verzekering. Er zijn onder andere gevallen bekend van kleurlingen die een hogere premie voor autoverzekering moeten betalen dan blanken. Natuurlijk is ook de Britse regering zich ervan bewust dat het probleem van rassendiscriminatie niet louter door wet telijke maatregelen is op te lossen. Ook al omdat deze in de praktijk vaak on toereikend blijken te zijn. Voor werke lijke vooruitgang op dit gebied is voor ailes een sympathieke publieke opinie no dig. Niettemin overheerste in het Lager huis de jnening dat de wet opvoedend kan werken. Daartegenover zijn er an deren die vinden dat er alleen op vrij willige basis iets kan worden bereikt. Inmiddels zullen het Britse verbond van vakverenigingen samen met de werkgeversorganisaties een onderzoek instellen naar gevallen waarin sprake is van rassendiscriminatie in het bedrijfs leven, hetzij door het weren van de be trokkenen, de weigering hun een behoor lijke status te verlenen of bemoeilijking van hun promotie. Er werken op het ogenblik in Groot - Brittannië één miljoen kleurlingen. Dat is twee percent van de gehele bevol- (Van onze correspondent) LONDEN Lord Hill, voorzitter van de „Independent Television Authority het gezagsorgaan dat waakt over de com merciële televisie in Groot-Brittannië, is benoemd tot voorzitter van het bestuur van de B.B.C. als opvolger van lord Nor- manbrook, die korte tijd geleden is over- leren. Voormalig Lagerhuis-lid Hill, die voor vijf jaar is benoemd, zal zijn nieuwe functie op 1 september aanvaarden. Zijn benoeming kwam als een volkomen ver rassing. ASJDOD (AP) Een grote olieopslag plaats in de nieuwe Israëlische havenstad Asjdod is gisteren in vlammen opgegaan Een arbeider is gedood en twee zijn ernstig gewond. le- zij king. Zonder hen zou het openbare ven ernstig worden geschaad, want vonden vooral werk bij de spoorwegen, de bussen, de posterijen, de ziekenhui zen en het café- én restaurantbedrijf. Ook in fabrieken en op kantoren von den zij hun weg .De Londense politie nam kort geleden de eerste gekleurde bobby in dienst. Op grond van de tegenwoordige bloei van gekleurde immigranten zal Enge land in 1985 meer dan 3,5 miljoen kleur lingen tellen en over vijftig jaar zal de verhouding tussen gekleurd en blank een op tien zijn, net zoals in de Verenigde Staten. Van Nelle-Standard Brands levensmid delen industrie n.v., waarin Van Nelle n.v. en Standard Brands Inc. in New York hun gezamenlijke buitenlandse vestigin gen ontwikkelen, heeft een meerderheids belang verworven in de Union Frangaise d'Industrie et de Marques Alimentaires S.A. (U.F.I.M.A.) in Parijs, zo deelt Van Nelle te Rotterdam mede. Het exacte percentage van het verwor ven aandeel wil Van Nelle liever niet noemen. Met dit bericht is een einde ge maakt aan de geruchten die rond de U.F.I.M.A. werden verspreid. SAIGON (Reuter) Vietcong-guerril la's hebben vandaag het vliegveld Phuoc Vinh, 90 kilometer ten noordoosten van Saigon, met mortieren en raketten be stookt. Bij de aanval kwamen elf Ame rikanen om het leven. 43 werden gewond Een Amerikaanse woordvoerder noemde de schade aan de basis en materieel ge ring. De verliezen aan Vietcong-zijde wa ren hem onbekend. ment dat zijn ogen zo stijf gesloten houdt voor de negerproblemen niet. Maar bij oproer en geweld is niemand gebaat, zeg gen zij en bij wetteloosheid heeft zeker de neger geen belang nu hij juist kans heeft gezien juridische gelijkstelling te bevechten. AFGEZIEN van het hopenlijk nuttige effect dat deze oproep zal hebben is voor al belangrijk dat de gematigde en tegen geweld gerichte woorden van de vier Een druppel olie op het smeulende vuur had de arrestatie op Washingtons vliegveld van de negerleider Rap Brown kunnen zijn, maar voor zover dat gis teravond te overzien was viel het mee. Brown werd gearresteerd omdat hij in Cambridge in de staat Maryland de op ruiende rede hield die meteen gevolgd werd door een wilde rel. En ook giste ren bij arrestatie gaf Brown, die nota be ne voorzitter is van een zich geweldloos noemende studentenorganisatie, een staal tje ten beste van zijn agitatie. „Wij heb ben dit land gebouwd en zij zullen het weer afbranden" riep hij zijn volgelingen toe toen hij nogal hardhandig door de politie werd weggevoerd. Terwijl Brown werd gearresteerd en de radikale Stokely Carmichael op be zoek in Cuba over de noodzaak van een negerguerilla praatte en de omstreden negerpoliticus Adan Clayton Powell in 't zonnetje van de Bahamas de negerop stand vergeleek met de joodse weerstand in Warschau en Treblinka klonken voor het eerst ook waarschuwende en kriti sche negerstemmen. Dominee Martin Luther King. NAACP- leider Roy Wilkins, negervakbondsman Philip Randolph en Urban League-voor zitter Whitney Young lanceerden met hun vieren een oproep aan de negers ge-, weldpleging stop te zetten en recht en orde te herstellen. „Wie zijn de doden, de gewonden en gearresteerden? Het zijn de negers die betalen en betalen en be talen," aldus de oproep, die moorden, brand stichten en plunderen uitdrukke lijke misdaden noemt waartegen als zo danig moet worden opgetreden. De vier negerleiders geven wel toe dat men zich bij werkloosheid, slechte behui zing, inferieure scholen en vernedering niet kan neerleggen en zij sparen 't parle LA PAZ (AP). De jonge Franse Marxist Regis Debray die in Bolivië ge vangen zit op verdenking van guerrilla activiteiten, zal de komende week voor een krijgsraad komen. De 26-jarige Debray ontkent zich met guerrillawerk te hebben ingelaten. Hi; zou de guerrilla's slechts als journalist hebben opgezocht. Zijn boek „Revolutie binnen de revolutie?" en zijn marxisti sche overtuiging worden door het Bolivi aanse leger echter gezien als bewijzen dat hij heeft samengespannen met de Castro-guerrilla's in het zuidoosten van het land. WASHINGTON (AFP) Een commis sie van onderzoek van de Organisatie van Amerikaanse Staten heeft een rapport verklaard dat Cuba voortgaat met het geven van steun aan het terrorisme aan de ondermijnende activiteiten in Ve nezuela. vooraanstaande negers de splitsing in de negerbeweging bezegelt. Terwijl de Car- michaels, Browns en Powells zich pro beren te identifiseren met de opstande lingen in de negergettos trekken King, Wilkins, Randolp en Young veel meer de lijn van de negerburgerij die strijd tegen rassendiscriminatie in alle facetten, maar die verder eerder slechtoffer is van wilde armoede-oproeren dan deelgenoot. Het afgelopen weekeinde kwamen ver tegenwoordigers van alle negerorganisa ties, radikale zowel als gematigde, nog bij elkaar in het juist door rellen geteis terde Newark. Veel overeenstemming was er toen al niet, maar er werd over alles openhartig gepraat. Door de nieuwe ont wikkeling is 't verre van denkbeeldig dat de communicatie voor langere tijd ver broken wordt waardoor radikale en ver bitterde elementen nog meer in een isole ment zouden raken. (Van onze correspondent) WENEN. De betrekkingen tussen Oostenrijk en Italië zijn op het ogen blik slechter dan zij ooit zijn geweest sinds de ondertekening van het ak koord in 1947. De oorzaak ligt in een recente bomaanslag van terroristen aan de Oostenrijks-Italiaanse grens waarbij vier Italiaanse soldaten wer den gedood. Het is wel zeker dat de terroristen uit Oostenrijk en Beieren afkomstig waren en dat zij door neo- nazistische kringen werden onder steund. Als reactie hierop heeft nu de rege ring in Rome laten blijken dat zij zich zal verzetten tegen onderhandelingen over een aanluiting van Oostenrijk bij de E.E.G. Tegen deze koppeling van Zuid- Tirol aan de EEG heeft Oostenrijk welis waar geprotesteerd, maar wanneer Ita lië de daad bij het dreigement voegt, valt daartegen niets te doen. Dat kan na re gevolgen hebben voor Oostenrijk dat hoopt op een spoedige ondertekening van een overeenkomst met „Brussel". Ook de vrienden van Oostenrijk, zoals ons land en West-Duitsland, zouden mach teloos zijn, zegt men hier, en ofschoon Frankrijk zijn verbazing over de jong ste verklaring van Rome zou hebben uit gesproken, zou men niet mogen verwach ten dat De Gaulle het voor Oostenrijk zal opnemen. De Italiaanse regering zou oveHgens haar veto alleen willen uit spreken wanneer Wenen niet krachtig ge noeg tegen de terroristen optreedt. De Oostenrijkse regering is door dit alles gealarmeerd en kan zich niet meer op de vroegere uitvlucht beroepen dat zij al genoeg heeft gedaan. Zelfs de Oos tenrijkse bisschoppen hebben er in een brief aan de regering op aangedrongen dat zij krachtdadiger behoort op te tre den. onderzoek worden ingesteld naar de ach tergrond van een zekere Armin Mohler, een gevaarlijke anti-semiet, die onlangs tot professor in Innsbruck werd be noemd en die het pro-nazistische boek heeft geschreven: „Was die Deutschen fürchten". De terroristen hebben in elk geval be reikt wat zij beoogden: er is stilstand gekomen in de onderhandelingen tussen Italië en Oostenrijk nadat de twee re geringen het vrijwel eens waren gewor den over een vorm van autonomie voor Zuid-Tirol. Over een onderdeel moet men het nog eens worden, namelijk over een inter nationale garantie, waarop men zich kan beroepen wanneer aan de voorwaarden niet wordt voldaan. Voor dit laatste, moeilijke onderdeel hoopte men in Oos tenrijk op een compromis. Dit lag bijna voor het grijpen.als die terroristen er maar niet waren. OP DIT PUNT maakt Wenen ontegen zeggelijk een slechte beurt, ook al omdat de eigenlijke raddraaiers kortgeleden na een hernieuwd proces voor de tweede keer in Linz werden vrijgesproken. Niet alleen door de Oostenrijkse bis schopsconferentie, maar ook door de mi nister-president Klaus en verschillende ministers is tegen deze vrijspraak geprotesteerd, maar de regering kan niet ingrijpen in de competentie van de rechterlijke macht, ook al heeft zij haar gezicht verloren. Om zulke ongemotiveerde vrijspraken in de toekomst onmogelijk te maken zou men in Oostenrijk ofwel de jury-recht banken moeten afschaffen ofwel men zou dit proces voor de derde maal aanhangig moeten maken en het dan beter dienen voor te bereiden. De eerste stap in deze richting is gedaan. Het openbaar minis terie heeft namelijk hoger beroep aan getekend tegen de vrijspraak in Linz Daardoor zal dr. Burger, de vroegere docent aan de universiteit van Innsbruck, tezamen met zijn handlangers zich nog maals moeten verantwoorden. Weliswaar is dr. Burger de geeste lijke motor van het terrorisme ont slagen uit zijn functie aan de universiteit van Innsbruck, maar er moet ook nog een PARIJS (Reuter) Brandweerbrigades uit tien steden zijn ingezet bij de bestrij ding van een bosbrand bij Fontainebleau ten zuiden van Parijs. De bossen zijn er na weken van droog zomerweer kurk droog. In de omgeving van Draguignan aan de Franse Riviera worden tweehonderd hec tare bos door brand bedreigd. Bij de blus sing zijn vliegtuigen ingezet die water spuiten. Twee bosbranden zijn gemeld in het departement Gard ten westen van Avignon. HONKONG (Reuter) Negen men sen, onder wie drie kinderen, zijn in Hongkong getroffen door de scherven van een bom, die verborgen zat in een bij een tramhalte neergelegd pop. Een Britse sol daat liep verwondingen op toen onbe kenden een bom in zijn auto wierpen. Mannen wierpen twee bommen in een stadsbus, die zij vervolgens in brand pro beerden te steken. Niemand werd ge wond. Een politieman schoot een van de terroristen dood. Bomaanslagen zijn in Hongkong, waar pro-Chinese communis ten zich roeren, aan de orde van de dag. LONDEN (AFP) Frankrijk, Enge land en West-Duitsland hebben overeen stemming bereikt over de gemeenschap pelijke bouw van een „Europese lucht bus" met een capaciteit van 260 tot 300 pasagiers. Het toestel moet in 1973 in dienst komen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk aan boord moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip. Australië: ms „Trianon" (31-7); Canada: ms „Medicine Hat" (2-8); Chili: ms „Ma nuel Mejia" (1-8); Kenya, Oeganda en Tan ganyika: ms „Tanganyika" (5-8); Ned. An tillen: ms „Achilles" (1-8); Suriname: ms „Aristoteles" (1-8); Ver. Staten: ms „Prin ses Margriet" (2-8) en ss „American Racer" (3-8); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Koudekerk" (2-8). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. De Nieuwzeeland.se Lawson-vijfling viert vandaag in Auckland zijn tweede verjaardag. Er zijn vijftig familieleden en goede vrienden voor het feest uitgenodigd. Vorig jaar waren er driehonderd gasten, maar dat vindt de nu 28-jarige moeder Shirley Ann Lawson te veel. Ze kreeg de kinderen indertijd na het innemen van een vruchtbaarheid be vorderend middel. De vijfling be staat uit een jongen en vier meisjes: van links naar rechts Lisa, Deborah, Samuel, Shirlene en Selina. KARATSJI (Reuter) In Oost- en West- Pakistan zijn 200.000 mensen dakloos als gevolg van overstromingen. De helft van de daklozen woont in Karatsji. Daar zijn tot nu toe 24 mensen om het leven geko men. Tientallen werden gewond en velen worden vermist. Er is in korte tijd meer dan veertig cen timeter regen gevallen en het is nog steeds niet droog. Van de 21 rivieren in Oost- Pakistan zijn er acht buiten de oevers ge treden. (Van onze correspondent) Officieel weet men in Parijs nog niets over de beweegredenen van De Gaulle om plotseling zijn reis in Canada af te breken. De Parijse bladen van vanmorgen nemen geen blad voor de mond. De hoofdredacteur van de „Figaro", die meestal heb woord laat aan medewerkers, heeft zelf naar de 'pen gegrepen en een artikel geschreven waar boven -staat: Waarom? ff ff ff De balans van deze trieste reis, schrijft Gabriel Robinet de hoofdredacteur, is na delig aan alle kanten. De verhouding tus sen Frankrijk en Canada is volkomen bedorven en bij 'onze Atlantische bondge noten heerst een stemming van woede en verbittering. De ernstige diplomatieke ne derlaag van Frankrijk moet ook gevol gen hebben voor de binnenlandse politiek. Telkens als wij het niet eens waren met de buitenlandse politiek van De Gaulle hoorden wij van onvoorwaardelijke aan hangers van De Gaulle: hebt vertrouwen in het staatshoofd. Hij heeft een profeti sche blik en hij heeft zich nog nooit ver gist. Maar ditmaal, vervolgde Robinet, heeft het er alle schijn van dat hij een onher stelbare blunder heeft begaan. Of hij heeft doelbewust het Canadese separatis me aangemoedigd, of hij heeft zich laten meeslepen. In dit laatste geval krijgen wij van De Gaulle het beeld van een man die zich niet meer kan beheersen. Met een beklemd gemoed stellen wij De Gaulle, aan wie Frankrijk zoveel heeft te danken de vraag zich nader te willen verklaren: Waarom heeft hij dat gedaan, waarom? „Zelden", schrijft de „Aurore". is Frankrijk in de wereld zo geïsoleerd en zelden is onze diplomatieke positie zo moeilijk geweest. Slechts hier en daar vinden wij nog mensen die bedroefd sym pathie voor ons gevoelen. Zullen de ver antwoordelijke politici in Frankrijk nog langer toelaten dat het met Frankrijk bergafwaarts gaat. Wanneer zullen zij de rem gebruiken?" „Wij kijken in de eerste plaats naar de vroegere minister van Financiën Giscard d'Estaing. Hij heeft de regering een en andermaal gewaarschuwd. Maar er is meer nodig dan alleen maar een waar schuwing. Het lot van Frankrijk en van de Fransen staat op het spel. Zonder Giscard d'Estaing is er geen meerderheid. Zonder hem kan de regering niet langer voortbestaan." „Zou Giscard d'Estaing na dit incident zijn handen in onschuld wassen? En wat zullen de gaullisten doen die nog niet verblind zijn door een onvoorwaardelijke gehoorzaamheid aan De Gaulle. Men weet precies wat zij denken en vertrouwelijk zeggen. Zullen zij er zich toe beperken het binnenskamers te blijven volhouden? Laat ons de zaken niet dramatiseren. Eens zal Frankrijk zijn plaats binnen zijn na tuurlijke bondgenoten hernemen. Laten de parlementariërs opstaan om het in het openbaar te zeggen en niet wachten tot de volksvertegenwoordiging begin okto ber bijeenkomt. De onafhankelijke „Combat" schrijft dat de Fransen De Gaulle niet zullen ver geven zichzelf en Frankrijk, belachelijk te hebben gemaakt in de ogen van de wereld. De onafhankelijke „Paris Jour" merkt op: De houding van generaal De Gaulle, wordt zelfs voor hen die hem sinds 1958 hebben gesteund, steeds minder begrijpe lijk. De „Paris Presse" van gisteravond pu bliceerde een foto van een in Quebec die een bord omhoog hield met de woorden „Leve Charlemagne II", en een foto van een vrouw die schreeuwde: „Old man, go hom» E Belastingbron. Welvarende prostituees in Frankfort die door de belastingambte naar zijn gesnapt hebben in het belas tingjaar 1966 meer dan één miljoen mark aan inkomstenbelasting opge bracht. „Als een van de vrouwen in een dure auto rijdt, zijn wij er tamelijk zeker van dat het de moeite is een onderzoek in te stellen", aldus een be lastingman. Belofte. De Sovjet-Unie heeft beloofd, dat zij zal voortgaan met versterking van de defensie van Cuba. Deze be lofte werd gedaan in een telegram aan de Cubaanse premier, Fidel Castro, door president Podgorny, partijleider Brezj- nev en premier Kosygin. „Drive-in-biecht". Ie de Australische stad Smithfield, zal een r.-k. kerk verrijzen met „drive-in-biechthokjes". Er worden drukknopjes aangebracht om de pries ter binnen te waarschuwen dat er een zondaar is voorgereden. Ambassade. De Sovjet-Unie en Malta heb ben besloten diplomatieke betrekkingen op ambassadeursniveau aan te knopen. Binnenkort zal een Russische ambas sade in Malta worden geopend. Zuster. Fidel Castro's zuster heeft een oproep gedaan tot verzet tegen het re gime van haar broer, de Cubaanse leider. „Terroristen". De minister van Justitie van Rhodesië heeft bekendgemaakt, dat de afgelopen twee maanden twintig „terroristen" zijn gevangengenomen of gedood. Er waren wapens van Rus sische en Chinese makelij gevonden. Strijd. Een in Hongkong verschijnend blad heeft gemeld, dat in de in het zui den van China gelegen provincie Kwantoeng op grote schaal wordt ge vochten tussen voor- en tegenstanders van partijleider Mao Tse-Toeng. „Neen". Acht gemeenteraadsleden van het Arabische stadsdeel van Jeruzalem hebben geweigerd in te gaan op een Israëlische uitnodiging om zitting te nemen in de gemeenteraad van het her enigde Jeruzalem. Voorts weigerden acht van de twaalf Jordaanse rechters die door de Israëlische autoriteiten in hun functie waren hersteld, hun werk te hervatten. Inflatiedreiging. De Indonesische minister van Financiën Frans Seda heeft zijn bezorgdheid uitgesproken over de mo gelijkheid van een nieuwe inflatiegolf in Indonesië.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 3