Vreemdelingenverkeer in IJmuiden bevredigend Verenigingsnieuws uit de IJmond OPRUIMING bender Strand schoon Technisch Bureau in Uitgeest sluit plotseling het bedrijf Aardbeienseizoen was dit jaar aanzienlijk beter dan in 1966 V SCHRIJVENDELEZERSSCHR1JVENDELE Gemeentesecretaris H. Schram ter aarde besteld In Wijk aan Zee is het rustig 35 man personeel zonder loon op straat Henk Beentjes weer voor de radio Kistjes meer in trek dan sloffen Feest voor kinderen in Speliadetent Gemeente bibliotheek Yelsen Fietser onder auto in Beverwijk Zeer velen volgden de droeve stoet DONDERDAG 27 JULI 196/ T elsen-IJmuiden Beverwijk De laatste stuks tegen abnormaal lage prijzen o.a. ASTRALON POLO-PULLS19-75 JONGENS POLOSHIRTS 1-49 SPORTCOLBERTS 24.99 DIOLEN JONGENS- of MEISJESJACKS (alle maten) 12.99 HEREN- EN JONGENSKlEDINGN.il. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK Daders van diefstallen uit caravans in arrest IN BEVERWIJK Hengelwedstrijd in Scheybeeck-vijver GEOPEND Orgelmaand Restaurants Boudewijn Jordaan herleeft Deze week spoelden uitzonderlijk grote hoeveelheden zeegras aan op het Umuidense strand. Onmiddellijk werd door de gemeentelijke reini gingsdienst een bulldozer ingezet om het wier te verwijderen. die bepaald niet zonder resultaat blijft. In tegenstelling tot andersluidende berichten uit verscheidene Noordzee badplaatsen blijkt het vreemdelingen verkeer in IJmuiden dit seizoen aller minst onbevredigend te zijn. De directeur van de V.V.V. in Vel gen, de heer A. Toonen, heeft de in druk dat er dit jaar minder Duitsers zijn gekomen, maar meer Nederlan ders, Engelsen, Fransen en Scandina- viërs, zodat het totale aantal vreemde lingen niet minder is dan in voor- De leiding van de strandreiniging heeft deren bij het graven op het strand met de gemeente-opzichter H. Alders. Elke dag hun handjes in de scherven grijpen, is een ploeg van vijf vakantiewerkers Op het strand zijn zeventig papierbak met een der gemeentewerklieden perma- ken aanwezig en men behoeft dus echt nent op het strand, alsmede een chauffeur n'e1 20 ver te lopen om alle afval te be- met een vuilniswagen. I demder plaatse te deponeren. Op bepaalde tijden blijven er grote hoe- °e papiermanden worden regelmatig veelheden zeewier op het strand achter, geleegd. Toch zijn deze soms propvol en Deze week was het weer bar. Dan wordt I dat heeft vaak een bepaalde oorzaak. De er onmiddellijk een bulldozer ingezet om vuilnisemmers van de strandhuisjes wor- het te verwijderen. In de badplaats Wijk aan Zee is de drukte tot nu toe enigszins tegengeval len. Er worden in augustus echter nog veel gasten verwacht. gaande jaren. Wat tijd betreft is het vreemdelingenbezoek beter gespreid, hetgeen ongetwijfeld een winstpunt is. Deze week kwamen er veel Duit sers als gevolg van de vakanties in Rijnland-Westfalen. In de komende week worden veel vakantiegangers uit het Ruhrgebied verwacht. De mooie zomerdagen hebben het strandleven in IJmuiden doen opbloeien. Het werd gezellig druk aan het Umuiden se strand dat toch onmiskenbaar een ei gen sfeer heeft. Een groot probleem blijft de vervuiling van het strand, mogelijk als gevolg van de vernieuwing van de havenmond. Tegenover die toenemende vervuiling staat zeer positief de grote activiteit van De Velsense reinigingsdienst, die zich meer dan ooit inspant om het strand schoon te houden. Over het algemeen bestaat er veel waardering voor deze inspanning. De van de pierenbouw afkomstige stenen week geleegd, maar de bewoners van die zijn op het ogenblik merendeels opge- huisjes vergeten de emmers wel eens ruimd en er spoelen deze dagen weinig I buiten te zetten en zij ontdoen zich dan stenen aan. De heer Alders zegt hierover: maar van het huisvuil door de vuilnisem- Zodra er weer een stormpje komt kun- mers te legen in de papierbakken op het nen we opnieuw beginnen, want dan strand, die dan zeer onwelriekende lucht- komen er weer nieuwe hoeveelheden ste-|.ies gaan verspreiden Misschien kunnen de strandbezoekers Över het gedrag van de strandbezoekers en -bewoners elkaar een beetje opvoeden, de heer Alders niet onverdeeld en thousiast. Er zijn altijd nog te veel men-1 sen die papier, flesjes, plastic zakken, en dergelijke op het strand achterlaten. Vooral over het kapot gooien van flessen kan de heer Alders zich terecht op-1 winden. Elke glasscherf kan ernstige verwondin gen veroorzaken en wie dus kapotte fles sen op het strand achterlaat, demon streert daarmee de mentaliteit van: I Wat kan mij een ander schelen". Om die mentaliteit niet zo duidelijk te etale ren, wil men de kapotte flessen nog wel DONDERDAG 27 JULI Gem. Bibliotheek, filiaal en r.-k. biblio theek, Wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan, Santpoort-Zuid, geopend van 19 tot 21.15 uur. VRIJDAG 28 JULI Ruine van Brederode, Santpoort, in de verlichte ruïne vangt 's avonds om half tien een grammofoonplatenconcert aan het programma luidt: Mozart Ouverture Figaro's Hochzeit, Rachmaninoff pianocon cert no. 1 en R. Strauss Till Eulenspiegels Lustige Streiche. Speliade '67: Voor het programma van de kinderfeesten zie elders in dit blad. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; fi liaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord 14.30-17.30 en 19-21.15 uur; r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30-17.30 en 19-21 uur; fi liaal r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek in Velsen-Noord, Banjaertstraat 13: 14-17 en 19-21 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. DONDERDAG 27 JULI Huize Westerhout, Westerhoutplein 13.30 u.: naai- en kniples voor bejaarden door de Stichting Recreatie Bejaarden, Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Be verwijk-Heemskerk; Alle leeszalen zijn gesloten. VRIJDAG 28 JULI Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge- opend van 7-17.30 u. en 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk, Heemskerk, Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw.: 15-17.30 u. en 19- 21 uur, jeugd: 15.30-17.30 en 19-21 uur Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 en 19-21 u. jeugd: 15.30-17.30 u.; Oosterwijk, Amstel straat 44, jeugd: 15.30-17.30 u., volw.: 19-21 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2, volw," 15-17.30 en 19-21 u., jeugd: 15-17.30 u, Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a, volw 19-21 u.; Heemskerk, Kerkweg 45, volw. 19-21 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd: 15.30 17.30 uur. eens begraven. Maar het is toch wel erg kortzichtig om niet te bedenken, dat kin den namelijk normaal tweemaal per Het technisch bureau „Industrie" N.V. in Uitgeest heeft zijn 35 werknemers van de ene dag op de andere dag ontslag aangezegd en op straat gezet, zonder in staat te zijn aldus de directie der n.v. om het salaris over de maand juli uit te betalen. In een schrijven, gericht aan de leden van het personeel zet de directie uiteen, dat men al reeds gedurende een jaar te kampen heeft met gebrek aan opdrachten. Pogingen om nieuwe opdrachten te krij gen, zijn niet gelukt. Daarnaast zijn er zo bericht de directie haar personeels leden pogingen in het werk gesteld om een aanvulling te krijgen op het krediet bij de bank. Echter zou de bank al de activiteiten van het bedrijf onmogelijk hebben gemaakt door het feit, dat de directie aan het einde van de maand niet meer de beschikking heeft gekregen over de geldmiddelen, welke nodig waren om het salaris uit te betalen. Noodgedwon gen heeft men daarom van de ene dag op de andere moeten sluiten. Dit schrijven ging tevens vergezeld van enkele richtlijnen aan het personeel ten einde in aanmerking te komen voor de uitkering ingevolge de wachtgeld- en werkloosheidswet. De directie van het Gewestelijk Ar beidsbureau „IJmond" heeft ons desge vraagd medegedeeld, dat er voor het Ar beidsbureau in deze geen taak is wegge legd. De personeelsleden hebben name lijk geen c.a.o. met hun werkgever, maar een persoonlijke arbeidsovereenkomst met verschillende afloopdata en van ver schillende duur. Van sommige werkne mers is de arbeidsovereenkomst zelfs twee weken geleden nog verlengd. Tijdens een bijeenkomst bij de ANMB in Velsen-Noord heeft de rechtskundig adviseur van de Centrale Raiffeisenbank in Utrecht, mr. Ph. M. de Brabander, de bewering als zou de bank geen aanvul lend krediet aan het technisch bureau Industrie N.V. te Uitgeest willen ver strekken, categorisch ontkend. Volgens mr. De Brabander is de be drijfssluiting een volkomen verrassing voor de bank. Er zou volgens hem nooit contact tussen de bank en de directie over een sluiting van het bedrijf hebben plaatsgevonden. Het verzoek tot vergroting van het kre diet werd eind mei ingediend, welk kre diet na een onderzoek door de centrale bank werd goedgekeurd. Op 21 juli zijn de desbetreffende akten naar het bijkan toor van de bank in Uitgeest verzonden. De directie van Industrie zou op 24 juli over het beschikbaar gestelde krediet kunnen beschikken. De heer B. Buitenhuis woordvoerder van de ANMB heeft gezegd, dat dit ont slag van de ene dag op de andere zonder precedent is. Er zal van de zijde van de organisatie geen contact met de directie van „Industrie" worden opgenomen, om dat hij een gesprek zinloos achtte. Er wordt overwogen vorderingen in te stel len. De ANMB Velsen-Noord heeft zich bereid verklaard iedereen, die bij deze zaak betrokken is, van advies te dienen. Over de maand juli hebben de werkne mers geen salaris ontvangen. De Heemskerkse gemeenteambtenaar Henk Beentjes, die op 2 mei jongstleden zijn radiodebuut maakte in het KRO-pro- gramma „De Springplank", zal op maan dag 7 augustus weer voor de radio te be luisteren zijn. Dit optreden zal plaats hebben voor de Wereldomroep in het pro gramma „De jeugd aan het woord Woensdagavond trad Henk Beentjes op voor een aantal trekkers in de jeugdher berg „Assumburg" aan de Tolweg. Van dit optreden, dat onder de trekkers een groot enthousiasme teweegbracht, werd door de Wereldomroep een bandopname gemaakt. Hiervan zullen vier nummers uit dit optreden op 7 augustus via de Wereldomroep worden uitgezonden. De tijd van uitzending zal in de programma bladen worden vermeld. In het levensmiddelenbedrijf Habé aan het Europaplein in Heemskerk is weer een winkeldiefstal gepleegd. Het was dit keer een 12-jarige Bever- wijkse jongen, die twee dagen achtereen de in opdracht van zijn moeder gehaalde boodschappen ter waarde van circa f 11 in totaal niet betaalde. Het geld, dat hij wel van zijn moeder had meegekregen, stak hij in eigen zak. Tegen de knaap zal procesverbaal wor den opgemaakt. ADVERTENTIE Het vorige week aan de veiling Kenne- I merland in Beverwijk beëindigde aard- beienseizoen geeft heel wat beter resul taten te zien dan het vorige seizoen Zowel in kilo's als in geldelijke opbrengst waren de resultaten beter. Dit seizoen zijn aan de speciale aard beienveiling aangevoerd 360.366 kilo, tegen 228.716 kilo in het jaar 1966. Deze aanvoer had een geldelijke opbrengst van 495.075,31; dat was in 1966 333.535,21, zodat men 161.540,10 meer I heeft omgezet. Er zijn dit jaar ook nog heel wat aard [beien tijdens de groentenveiling ver kocht. Telt men de aanvoer erbij, dan was er dit jaar een totaal aanvoer van 416.000 kilo, waarvoor 563.859.21 werd betaald Men kan dan dit jaar van een goed j aardbeienseizoen spreken; een seizoen dat vier weken duurde en waarbij de kwa- Het Speliadeprogramma begint i ij ag-1 j^er aardbeien heel goed was. Het morgen om half tien met een voorstelling was <je soort Red Gauntlet, die zeker 90% van de film Domkoppen in het jeugdhuis van de aardbeienaanvoer uitmaakte. De Brulboei aan de Kanaalstraat (228) in Voorts had dit jaar de grote verschuiving plaats van de aanvoer in sloffen naar die IJmuiden. ;n kistjes. Deze laatste gaan de plaats De film is voor kinderen van drie tot I van dp oude vertrouwde slof, die al meer dertien jaar, die 35 cent entree moeten dan vijftig jaar het marktbeeld beheerste, I innemen. Werden er dit jaar nog 48.911 sloffen In de Speliadetent op het parkeerter-1 aaj.dbeien aangevoerd, tegen 62.155 in rein van het sportpark Schoonenberg aan 1966; er waren veel meer kistjes met de Minister van Houtenlaan treden om aardbeien. Dit jaar waren er 119.044 kist twee uur 's middags op: jongleurs, een pes aardbeien tegenover 36.664 in 1955. goochelaar, een buikspreker en clown, te gen vergoeding van drie kwartjes, voor kinderen van drie tot dertien jaar. In de jeugdafdeling van de Gemeentebiblio theek zijn de volgende boeken opgenomen. Baudoin, Belles chansons de France; Bixby, Geboren: Martinus A. P. z. v. M. J. Meyer en M. J. M. van Son, Heemskerk; Ronald z. v. K. Lubos en A. M. Heijndijk, Alkmaar; Jacob J. z. v. J. van den Boo gaard en C. J. A. Janssen, Beverwijk; Egbert F. z. v. G. van Duuren en H. C. De gemiddelde prijzen lagen dit jaar wel lager dan het voorgaande jaar, maar waren voor de kistjes toch beter dan voor de sloffen. Bij de sloffen was de gemiddelde prijs dit jaar 1.22 per kilo, vorig jaar 1.41. Er werd nu voor de aardbeien in kistjes een middenprijs van 1.41 per kilo betaald, tegen 1.54 in 1966. Hieruit blijkt dat dit jaar, zowel ais vorig jaar de handel liever de aard beien in kistjes heeft dan in sloffen. Op de Hoogdorperweg onder de ge meente Beverwijk sloeg woensdag een 53-jarige wielrijder, woonachtig in Bever wijk plotseling links af om de Hoflander- vyeg in te rijden, zonder daarbij de door gang vrij te laten voor het hem achterop komend verkeer. Op dat ogenblik wilde een uit Sneek afkomstige automobilist de man passeren, zodat een aanrijding volg de. De wielrijder is met een gebroken linkerbeen en een shock overgebracht naar het Rode-Kruisziekenhuis in Bever wijk. De Amsterdamse politie heeft twee mannen gearresteerd, die er van worden verdacht in de afgelopen maanden voor zeer grote bedragen aan goederen uit caravans te hebben gestolen. Het zijn een 37-jarige aannemer en een 35-jarige stukadoor, beiden uit de hoofdstad. De mannen opereerden vooral in het weste lijk deel van Amsterdam, waar zij uit de voor de woningen geparkeerde caravans alles meenamen wat van hun gading was. De buit brachten ze naar een opslag plaats, waar de politie al voor enige dui zenden guldens aan goederen heeft ach terhaald. w„ Het heelal van Galilei en Newton; Bond, I Doosje, Heemskerk; Arnoldus A. M. W. Lawrence van Arabië; Borg, Trampe de eland: I -nr J A. Gordens en C. J. M. W. De Jong, Scherpe schaatsen, verre vaarten: I-Teem «kerk- T onrentius 7 v H H Duggan. Het soldatenvolk der Romeinen; Ha- Rijnen, rieemsKeih, GOurenuus z. rt. tl, gen Het kalendervolk der Maya's; Hiidebrand, Wanner en J. P. Bras, Heemskerk; Friedel Wolle wasbeer; Holmberg, De roomsoesdetec- j j v j w G E Vervelde en J. H. Wa- tive in Londen; Kunhardt, Pietepaf het circus- I i l - >1-t.-,jii jrnnff hondje Luipen-Bronwasser. Frits en Tineke; genaai. Heemsketk, Edith d.V. J. de Jong Noordzij-Lenten, Snater, het verwaande eendje; en A. Prinselaar, Alkmaar: Catharma M Pludra. Kareltje en zijn haantjes; Rowland. v q van Kampen en M. C. Scholten, Alexander Fleming, ontdekkei der penicilline, I FV i r T M 7 v T Vonnik en Rutgers van der Loeff-Basenau, Lieverdjes en l xieemsKerK, iLllC J. ivl. Z. V. J. VenniK en ijzervreters. 2 delen: Salden-Campfens, Ingrid IM. Smit, Uitgeest; Norbertus H. P. Z. V. heeft weer wat; Thomas, Alexander von Hum- j Heesterbeek en M. Kok, Heemskerk boldt' Vliet Wat maken we van vouwblaadjes; I TT Welskopf-Henrich, De strijd om de jachtvelden. Hermanus J. C. Z. V. J. C. Huipen en - - - - - j-•-'G, M. W. Bi-asser, Heemskerk: Doris M. d. v. J. C. van Deelen en A. H. Hogen- stijn, Castricum; Willem A. z. v. W, Poede en H. V. M. Beek, Heemskerk Eric G. A. z. v. M. Vonk en A. M. van der Kieft, Heemskerk; Roger A. z. v. F. Melger en C. E. van Berkel, Beverwijk Peter z. v. M. Mulder en P. C. M. van Vuuren, Beverwijk; Job J. z. v. R. J Arnold en P. J. M. Poncin, Beverwijk, Ondertrouwd: P. A. Bakkum in Limmen 2 delen; Zwart, Tien voor de tweeling. Maandagmorgen heeft er in de vijver van het park Scheybeeck in Beverwijk een spectaculaire viswedstrijd plaats. Die en q h. j. Dudink in Heemskerk; toek. morgen zullen elkander in de edele hen- adres; Rijksstraatweg 63; S. Weel in Be- gelsport gaan bestrijden een aantal vis- verwjjk en m. de la Ascencion Gonzalez sers, verenigd in het zogenaamde „Ne- Canos in Heemskerk, toek. adres: Van derhorst-complex" nabij Berg en een Be- Breenstraat 4, Beverwijk;A. Grüning in verwijkse ploeg waarvan onder meer het I Tromborn, Duitsland en E. E. Zonneveld voltallige college van burgemeester en in Heemskerk, wethouders deel uitmaakt. Voorafgaande aan deze wedstrijd, wel- Getrouwd: J. P. Fatels in Heemskerk en ke om negen uur aanvangt is er in hotel M. C. Beentjes in Heemskerk. Toek. adres Ter Burg een kennismaking. Direct daar- Duinweg 4, Heemskerk, na zullen de hengelaars hun kennis van T, het latijn in praktijk kunnen brengen. Overleden: Pieter G. Kruidenberg. 80 Na afloop van de strijd heeft er ten jaar, gehuwd geweest met Guurtje Huijs Stadskantore een officiële ontvangst man. Heemskerk, Kerklaan 7a; Hendricus plaats, met in aansluiting daarop een ge- C. Schram, 59 j„ gemeentesecretaris, meenschappelijke maaltijd in Het Hoge I Marquettelaan la. Heemskerk; Richard Duin in Wijk aan Zee- Daar zullen ook de den Heijer, 19 mnd., Rameaustraat 3. prijzen worden uitgereikt. Heemskerk. VOETBAL. DWS heeft woensdagavond een vriendschappelijke wedstrijd met 41 van ZFC gewonnen. BREESTRAAT17-19- BEVERWIJK NATUURLIJK OOK TUSSEN DE MIDDAG Naar aanleiding van de bespreking door Jos de Klerk van een orgelbespeling door Charles de Wolff zou ik graag het volgen de opmerken. Vast staat dat Haarlem en zijfi omgevihg niët alleen over een be hoorlijk aantal goede tot zeer goede orgels beschikken, maar tevens mensen in hun midden hebben, die er steeds weer in slagen kunstenaars uit eigen kring en ver daarbuiten regelmatig op deze instrumen ten te doen spelen. Men vergelijke eens het aantal orgelconcerten met het aantal uitvoeringen van gitaarwerken( Waar het aantal goede gitaren alleen al in Haarlem dat der orgels overtreft, blijkt dat de oorzaak (van het geringe aantal gitaarconcerten) niet zozeer in organisa tie of aantal, maar in het formaat moet worden gezocht. Het grote! Jos de Klerk spreekt over „oude St. Bavo, koninklijk instrument, adel der orgelkunst", daar mee omschrijvend wat sommige orgel concert-hoorders blijkbaar aan ballast mee de Grote Kerk in dragen. Voor hen zijn de „gebonden" concerten bestemd, waarbij de organist in grote lijnen een programma opgedragen krijgt. Het be stuur wenst „veel barok". Organisatoren weten dat romantiek en zelfs religieuze romantiek geld opbrengt. Charles de Wolff had een wel omschre ven opdracht: eigentijdse muziek( Grappig blijft dat niemand een auto uit 1953 eigentijds noemt. Wie heeft er nog zo'n piepklein t.v.-scherm uit dat jaar in gebruik? Eigentijdse muziek is, dacht ik, muziek van vandaag. Jos de Klerk had sommige zaken graag wat anders gehad. Ik ook. Bijvoorbeeld een concert voor sleeplade en kroonluchters (Iets voor Pe ter Schat?). Een orgel, ook al staat het in een ba siliek kan sommige dingen niet eens die een gitaar wel kan. H. HOEK, IJmuiden. Begeleid door burgemeester en me vrouw Nielen, de wethouders H. J. M. Roozen en P. de Graaf, de raadsleden en het voltallige ambtenarenkorps is het stoffelijk overschot van gemeentesecreta ris H. C. Schram, die zaterdagmiddag is overleden, woensdagmorgen in Heems kerk naar zijn laatste rustplaats ge bracht. Vanaf het Sint Josefziekenhuis, werd de baar gevolgd door de economisch direc teur van het ziekenhuis, de heer J. S. Dicker, de secretaris de heer P. Bisschop, de heren Hendriks en Tuitjens, de direc trice zuster Antonio Marie en het hoofd van de operatiekamer zuster v.d Boog. Via het raadhuis, waar het voltallige personeel van de gemeente zich bij de stoet aansloot, ging men naar de paro chiekerk van de H. Laurentius aan de A. Verherentstraat. Hier werd een plechtig gezongen re- qiemmis gecelebreerd door pastoor M.C Stijn met assistentie van pater Ed Hol- link, diaken. Als sub-diaken fungeerde de de eerwaarde heer M. Schram, een neef van de overledene. In het priesterkoor hadden tevens deken B. G. Hosman en rector A. van 't Hart van het Sint Josefziekenhuis plaatsgeno men. In het kerkgebouw had zich tevens een groot aantal personen verzameld, die de rouwdienst wensten bij te wonen. Uit de onderwijswereld gaven ook velen van hun belangstelling blijk, terwijl de ge meente Beverwijk werd vertegenwoor digd door wethouder E. Gerritse. Opper wachtmeester Heindijk was afgevaardigd door de groep Heemskerk van de Rijks politie. In een korte toespraak sprak pastoor M, C. van Stijn onder meer: „Liefde en ach ting voor de overledene hebben ons te saam gebracht in droefheid, omdat iemand van ons werd weggenomen, die temidden van ons heeft geleefd en ge werkt." „Het geloof", aldus pastoor Van Stijn, „neemt de droefheid niet weg, maar maakt dez edieper en brengt bemoediging en troost. Elke menselijke zwakheid wordt verre overtroffen door de matelo ze goedheid van God." Na de teraardebestelling op het r.-k. kerkhof dankte de oudste zoon van de overledene, de heer Q. Schram, voor de overweldigende belangstelling, welke me vrouw Schram en haar kinderen tot grote steun is geweest. Alvorens tot aankoop en exploitatie van Koelhuis IJsvries over te gaan zou ik Burgemeester en Wethouders der ge meente Velsen willen adviseren contact op te nemen met de bestaande Horeca bedrijven, hotels en restaurants. Schrijver dezes is van mening dat er zeer zeker geen behoefte bestaat aan meer restaurantruimte in de gemeente Velsen. Mocht er echter toch restaurantruimte te kort zijn, zou het dan niet beter zijn het initiatief tot uitbreiding hiervan over te laten aan de eigenaars van de in de gemeente Velsen gevestigde Horeca ondernemers? Zoals de plannen momenteel zijn bijv.: Beeckestein, Velserbeek, Koelhuis IJs vries, lijkt hier een taak aanwezig te zijn voor hotel Café restaurant-exploitanten en zeker niet voor de gemeente Velsen. Mijns inziens kan het bedrag dat hier mede gemoeid is beter aangewend worden tot de bevordering van het toeristisch verkeer ter plaatse. Mocht achteraf blijken dat er inder daad restaurantruimte tekort is, dan kan altijd nog tot uitbreiding hiervan worden overgegaan. J. LOURENS, IJmuiden. Er is de laatste tijd nogal wat deining ontstaan over de wijze waarop men Bou dewijn H. zijn straf voor moord doet on dergaan. Het komt mij voor dat men hierbij enige essentiële punten verwaar loosd heeft. Indien Boudewijn psychopaat is dan dient daar uiteraard rekening mee ge houden te worden. Daarbij mag men ech ter niet uit het oog verliezen dat men met een moordenaar te maken heeft, ver oordeeld wegens moord door een recht bank. Ten overvloede zou men ook met de gevoelens van de familie van het slachtoffer rekening kunnen houden. Nu wordt gezegd dat deze Boudewijn H. niet bestand is tegen het opgesloten zijn. Wil men hem derhalve wat bewegingsvrijheid toekennen dan zou hij bv. tuinarbeid bin- nenn stevige muren kunnen verricht ten en er zijn zeker nog vele andere ge schikte methoden te bedenken om zijn straf te doen ondergaan. Daar gaat het toch om: het ondergaan van een straf. Het gaat niet om een studie in Utrecht of om zeilvakanties, neen, het gaat heel eenvoudig om het ondergaan van een straf. Daarvan valt volgens de berichten weinig te bespeuren en dan begint men zich af te vragen of wij wel werkelijk in een rechts-staat leven. Dr. E. W. SACHS, Aerdenhout. In de rubriek „schrijvende lezers" had ik zeker enige reacties verwacht op een artikel in Erbij van 8 juli: „Jordaan her leeft". Nu dit niet het geval is, meen ik hier op een aanmerking te moeten maken. Het boek „Jordaan" beschrijft de Am sterdamse buurt van die naam. Als ge boren Amsterdammer heb ik nooit ge weten dat de Jordaan de Amsterdamse Jodenbuurt is geweest. Volgens mij was de Jodenbuurt in de omgeving van Weesperstraat, Joden Breestraat en St. Antonius Breestraat. In de Jordaan zul len wel enige Joden gewoond hebben, maar een uitgesproken Jodenbuurt is de Jordaan nooit geweest. Mocht ik evenwel geen gelijk hebben, dan ben ik nimmer een goed Amsterdam mer geweest. L. BLITS, Haarlem.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5