Professor P. Kapteyn verwijt mr. Luns gebrek aan initiatief Vrouw op zebrapad door tram aangereden Agenda voor Haarlem en de IJmond In hele land minder werk in industrie Defensie kan „De Vliehors in de zomer niet missen Kort en bondig Geen Nederlandse klacht tegen Grieks regime Belgen en Denen zouden wellicht meewerken Minister ontraadt plan voor groot aantal fm-zenders Eerste bewoners in oktober naar Lelystad Amsterdammer in België veroordeeld DODEN IN HET VERKEER Kamervragen over rentetrekkers Man in stukje vlees gestikt Meubelfabriek in Borne sluit Vrij warm Frau Direktor op bezoek ZATERDAG 29 JULI 1967 Jongetje verdronken bij kampeerterrein T redig middel MINISTER DEN TOOM RESTAURANT IMJ Een burctlt van gastronomische sterkte! Soldaten hadden nog geen burgerkleding bij zich Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk (Van onze parlementaire redactie) UTRECHT. „Het is volstrekt on duidelijk waarom de Nederlandse re gering niet het initiatief wil nemen voor een klacht tegen het optreden van het Griekse regime bij de Euro pese Commissie tot Bescherming van de Rechten van de Mens. Juist een klein land als het onze verkeert bij uitstek in de omstandigheid om voor de vrijheid van de Grieken op te ko men. Een nieuwe Mussolini-situatie mogen we in het vrije Westen niet meer dulden". Dit zegt prof. mr. P. Kapteyn, voor zitter van het direct na de Griekse staats Om een goede verzorging op zoveel mo gelijk plaatsen door het bestaande fm- zendernet te waarborgen dienen nieuwe centra met meerdere zenders, zij het dan ook van klein vermogen, zoveel mogelijk vermeden te worden. Derhalve moet wor den gewaarschuwd tegen een voorstel tot plaatsing van 10 fm-zenders van 500 watt in elke stad van meer dan 50.000 inwo ners. Aldus het antwoord van de mini ster van verkeer en waterstaat op een suggestie hiertoe, die gedaan is in schrif telijke vragen van de Tweede-Kamerle den Dijkstra en Visser van D'66. Ondanks alle bezwaarschriften en ver zoeken heeft de rijksdienst voor de IJs- selmeerpolders toch besloten nog dit jaar de eerste bewoners naar Lelystad te di rigeren. In de loop van oktober wil men omstreeks honderd gezinnen de eerste in middels gereed gekomen huizen laten be trekken. Van de zijde van de rijksdienst wordt deze beslissing een compromis ge noemd. Zelf had men liever nog even met de eerste bewoning willen wachten, maar de directie van de nabij Lelystad gebouwde grote elektriciteitscentrale van de Gelderse Elektriciteitsmaatschappij moet op zo kort mogelijke termijn over een aantal huizen in Lelystad kunnen be schikken ten behoeve van een aantal per soneelsleden. In Lelystad zijn bijna zes honderd woningen tegelijk in aanbouw of reeds gereed. Verwacht wordt dat behal ve in oktober, ook in november een con tingent huizen zal worden betrokken. Omstreeks 1975 hoopt men het inwo nerstal van Lelystad op vijftienduizend te kunnen hebben gebracht. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar werkten in Nederland 1.100.700 personen in indus triële bedrijven met ten minste 10 werk nemers. Dat betekent een absolute terug gang in de bezetting van de industrie. Deze gang van zaken houdt niet alleen in dat de industrie hier en daar werk krachten heeft moeten afstoten, maar ook dat er op het totaal gezien ook buiten de bouwnijverheid geen mogelijkheid is voor het opvangen van de groei der beroeps bevolking. In de eerste drie kwartalen van 1966 hadden de industriële bedrijven nog ne gen percent meer werknemers dan in 1958. In het laatste kwartaal van vorig jaar zakte dit in tot zeven percent. Het eerste kwartaal van dit jaar had men nog slechts vijf percent meer werknemers in dienst. Deze teruggang, die blijkt uit het statis tisch bulletin van het C.B.S., heeft zich gemanifesteerd in alle provincies. (Van onze correspondent) ANTWERPEN. In Antwerpen is vrij dag een 47-jarige Amsterdammer ver oordeeld tot één jaar gevangenisstraf na schuldig te zijn verklaard aan autodief stal. De Amsterdammer had in Antwer pen een auto gehuurd en die niet terug gebracht. De wagen is later teruggevon den in Kopenhagen. De Amsterdammer keerde zelf wél naar Antwerpen terug, waar hij door de politie werd aangehou den. Gistermiddag is de tweejarige Karei Blaauw uit Rotterdam bij het gemeen telijke kampeerterrein te Woerden te wa ter geraakt everdronken. Mevrouw Blaauw was met haar zoontje een dag naar Woerden gekomen om op de kinde ren van haar zuster te passen, die met een caravan op het kampeerterrein stond. greep gevormde comité „Vrij Grieken land" waarin de belangrijkste politieke en maatschappelijke groeperingen van ons land vertegenwoordigd zijn. Hij rea geert hiermee op de weigering van minis ter Luns om de Griekse zaak aanhangig te maken bij de Europese Commissie voor de Mensenrechten. De minister zei onlangs in de Eerste Kamer slechts heil in een aktie te zien als daaraan ook door andere landen zal worden deelgenomen. Vlaar hij voegde daaraan toe iet veel animo bij zijn bondgenoten te hebben kunnen ontdekken. „Alle peilingen door de regering verricht, zijn negatief beant woord", verklaarde hij. Prof. Kapteyn, die in Utrecht het recht van de internationale organisaties doceert, ziet echter niet in waarom ons land niet het initiatief kan nemen. Hij betwijfelt sterk of minister Luns de Belgen en de Denen voor een dergelijke actie heeft gepolst. Er zijn aanwijzingen dat deze landen eveneens bereid zijn samen met anderen op grond van artikel 24 van de Conventie van de Rechten van de mens 'n procedure tegen 't Griekse regime aan te spannen. Dat artikel biedt de moge lijkheid bij de Europese commissie een verzoek in te dienen tot beoordeling van de vraag of een lidstaat de conventie heeft geschonden. De commissie, die ach ter gesloten deuren werkt, gaat dan op onderzoek uit en biedt het betrokken land de gelegenheid zich te verweren. Een dergelijke procedure is volgens prof. Kapteyn een vredig middel om het Griekse bewind, zonder het op de tenen te trappen, de weg terug te wijzen naar normale grondwettelijke verhoudingen. Hij gelooft, dat de Griekse koning er blij mee zou zijn en dat de goede krachten in het volk, die voor een herstel van de grondrechten ijveren, er zich door ge steund zouden voelen. De Utrechtse hoogleraar betwist minister Luns, dat een actie tegen het Griekse militaire regi me slechts tot een verscherping van de toestand kan leiden. Hij verwijt de be windsman, zich bij de beoordeling van de situatie vast te klampen aan optimis tische uitlatingen van de koning, hoewel die in de macht van het leger is of van de Griekse premier, die niet meer is dan een stroman van het militaire regime. Volgens prof. Kapteyn is het buiten kijt, dat in Griekenland van een prin cipiële inbreuk van de rechten van de mens sprake is. Artikel 15 van de Con ventie biedt weliswaar de mogelijkheid om in een noodtoestand de grondwet buiten werking te stellen, maar de waar borgen waarmee dat artikel is omkleed zijn in Grienkenland met voeten ge treden. De pers staat nog steeds onder censuur en van de hoogleraren en stu denten wordt conformiteit aan het regi me verwacht. Hoge ambtenaren worden vervangen door gepensioneerde legeroffi cieren en op het eiland Jaros worden vele politici en vakbondbestuurders on der barre omstandigheden gevangenge houden. Volgens prof. Kapteyn zal het uitblijven van enige actie in West-Europa tegen het Griekse regime de communistische lan den in de kaart spelen. Dan wordt zijns inziens de indruk gevestigd dat de NAVO er slechts is om de eigendomsverhoudin gen in een bepaald economisch systeem te verdedigen en niet de democratie. Een bondgenootschap dat de democratie in haar vaandel schrijft moet geloofwaardig blijven. -x-y-.-x Frau Direktor Hoppe van circus Hagenbeek heeft vrijdag de 33-jarige stalbediende Wilhelm Kratzenberg in het Bergwegziekenhuis in Rotter dam opgezocht. De man werd donderdag plotseling door de tijger Prinz aangevallen, w'aarbij hij ern stig aan een arm werd gewond. De 67-jarige mej. J. H. Swiers Is op een zebrapad in Rotterdam door een tram aangereden en kort daarna aan haar ver wondingen overleden. De trambestuurder verklaarde, dat hij niet voldoende uitzicht had als gevolg van een dubbel gepar keerd staande bestelauto. Bij een verkeersongeluk in Schoone- beek is de 36-jarige mevrouw A. Ver- meersch-Lübsen uit Bremen om het leven gekomen. Ze zat in een personenauto, waarvan de voorruit werd vernield door een plank die was losgeraakt van de te gemoetkomende vrachtauto. De politie zoekt getuigen. Gisteren is in Ede een bestelauto aan gereden door de trein Ede-Amersfoort, Naar het zich laat aanzien zal het col lege van B. en W. van Vlieland binnen kort de sluiting van de schietinrichting aldaar opheffen na goedkeuring van de door de minister van defensie te nemen extra veiligheidsmaatregelen, waarover dinsdag j.l. gesproken is. Dit antwoordt minister Den Toom (Defensie) op schrif telijke vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Wieldraaijer (PvdA) naar aan leiding van het feit, dat vorige week woensdag een vlieger eèn oefenbom door een fout enkele honderden meters buiten het schietterrein „De Vliehors" liet val len. Minister Den Toom zegt, dat in het kader van de ruimtelijke ordening van Nederland tot dusver nog geen praktisch alternatief voor het bedoelde oefenterrein is gevonden. De bewindsman heeft een open oog voor de belangen van Vlieland als recreatie plaats en van degenen, die aldaar hun vakantie willen doorbrengen. Hij verkeert echter in de onmogelijkheid gedurende het badseizoen van het gebruik van dit oefenterrein af te zien. De weersomstandigheden nopen tot ma ximaal gebruik juist in het zomerseizoen ten einde een minimale oefenstandaard voor operationele Vliegers te bereiken en te handhaven. Het beleid is er steeds op gericht geweest de geluidshinder veroor zakende oefeningen zoveel mogelijk on der te brengen op buitenlandse schietter- reinen. Dit is echter slechts in beperkte mate mogelijk, omdat ook daar de weers omstandigheden een maximale belasting veroorzaken, aldus minister Den Toom. toen de bestuurder de spoorweg over gang wilde passeren terwijl de knipper lichten al in werking waren. De auto werd ongeveer dertig meter meegesleurd en totaal vernield. De autobestuurder en een 15-jarige medeinzittende uit Ede werden met ernstige hoofdwonden naar het zie kenhuis vervoerd. De trein werd aan de voorzijde ernstig beschadigd en terug ge reden naar het station Ede-Wageningen. Bij een botsing tussen een auto en een bromfiets bij EIburg is de 20-jarige brom fietser, een Amerikaanse student, zo ern stig gewond, dat hij later in een zieken huis in Zwolle is overleden. Hij logeerde bij een familie in Amstelveen. In Beekbergen is de 17-jarige Casperina Fuijk uit Schiedam om het leven gekomen toen zij op haar bromfiets zonder op het verkeer te letten een weg overstak en aangereden werd door een auto. Bij Bunschoten is de 48-jarige cafétaria- houder K. Meester uit Spakenburg met zijn bromfiets van de weg geraakt en in een sloot gereden. Hij kreeg de bromfiets op zich en verdronk. Bij Millingen is de 27-jarige H. B. Lampkamp met zijn motorfiets tegen een truck met oplegger gebotst, die van een parkeerplaats kwam en de weg overstak De motorrijder was op slag dood. In een ziekenhuis in Utrecht overleed de 62-jarige W. J. Hagenbeek nadat hij met zijn bromfiets in botsing was ge komen met een bestelauto. In Deurne is de 17-jarige P .A. van Lier overleden na een verkeersongeval. Hij reed op een bromfiets en werd ingehaald door een personenauto. Op het moment dat de auto zou passeren, sloeg de jongen plotse ling linksaf en werd aangereden. ADVERTENTIE BEVERWIJK HOTEL TEL.02510 -23001 De heren Boot en Van der Ploeg Twee de-Kamerleden voor de KVP, hebben de minister van sociale zaken en volksge zondheid schriftelijk gevraagd, of hij er kennis van heeft genomen dat een aan tal rentetrekkers ten gevolge van de in voering van de wettelijke arbeidsonge schiktheidsverzekering met ingang van 1 juli 1967 een belangrijk lagere uitkering ontvangt dan voorheen het geval was. Is de minister bereid, zo vragen zij verder, op korte termijn overleg te plegen met het bedrijfsleven zodat in gebleken leem ten spoedig wordt voorzien en wil hij in dat geval het resultaat van zijn bemoei ingen aan de kamer meedelen? (Van onze correspondent) HILVERSUM De 53-jarige heer A. Thiel uit Bussum is gestikt doordat hij een stukje vlees in de luchtpijp kreeg. Het gebeurde toen hij bij kennissen aan tafel zat. Hij raakte buiten kennis. Mond-op- mond-beademing hielp niet .Een ijlings ontboden arts probeerde via een buisje in de keel weer lucht in de longen te doen stromen. Toen ook dat niet hielp werd de heer Thiel naar een ziekenhuis vervoerd. Bij aankomst bleek hij echter reeds te zijn overleden. (Van onze correspondent) DEN HAAG De soldaten van de Luchtmacht Elektronische- en Technische School in Deelen zijn gisteren niet in burgerkleding met weekendverlof gegaan. De proef, die officieel vanaf 1 augustus zou worden genomen, zou door de com mandant van de L.E.T.S. officieus een week worden vervroegd, maar het aantal soldaten dat overigens tegen de voor schriften in - burgerkleding bij zich bleek te hebben was daarvoor te gering. Uit praktische overwegingen is het plan der halve niet doorgegaan. Het lijkt de Legervoorlichtingsdienst echter wel hoogst onwaarschijnlijk dat de proef volgende week opnieuw op prakti sche bezwaren zal stuiten. De raad van beheer van ASKO o.y., meubelfabrieken in Finland, die eind vorig jaar via haar filiaal, S.A. ASKO te Brussel de activiteiten had overgenomen van de meubelfabriek A. W. A. Etapp N.V. te Borne onder de naam vari Finnas- ko N.V., heeft de beslissing genomen dit bedrijf in Borne per 30 september 1967 te sluiten. De oorzaak ligt in de algemene depressie van de meubelhandel in West- Europa, waardoor het bedrijf te Borne in de eerste helft van dit jaar slechts vijftig percent heeft ontvangen van de verwachte orders. Het bedrijf te Borne heeft momen teel twintig werknemers in dienst, die ont slag Is aangezegd per 29 september 1967. Verlies niet gemerkt. Niet alle Nederland se vakantiegangers letten even goed op hun bezittingen. Dat merkte een Ne derlander, die op een parkeerplaats langs de Duitse Autobahn bij Helder- loh een aktentas vond. De tas was ken nelijk eigendom van een landgenoot en bevatte alle papieren en respectabele hoeveelheid geld: 90.000 lire, 1200 Zwit serse francs, duizend gulden en 850 Dm. De Duitse politie slaagde erin de ver geetachtige automobilist honderden ki lometers verderop te achterhalen. Hij had nog niets van zijn verlies gemerkt. Hogere belasting op Curacao. De eiland- raad van Curagao heeft een voorstel tot verhoging van de inkomsten- en winstbelasting met 12 stemmen voor en 2 tegen aangenomen. De inkomstenbe lasting zal van 10 tot 25 opcenten wor den verhoogd. Burgemeester. Aan mr. M. T. Mijnlieff is op zijn verzoek in verband met het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd met ingang van 1 september eervol ontslag verleend als burgemeester van Anna Paulowna. Kuil met granaten. Een Haagse jongen van 15 jaar vond op het Scheveningse strand enkele tientallen granaten toen hij een kuil aan het graven was. Hij waarschuwde de politie, die in de kuil nog 35 projectielen vond. De Mijnoprui- mingsdienst heeft de granaten meege nomen. Raam stond open Uit een huis in de Wolvenstraat in Amsterdam is 49.000 gestolen. De bewoner had een raam aan de achterkant van de woning iaten open staan, toen hij een paar dagen naar zijn vrouw was gegaan, die ineen bad plaats verbleef. Nieuw N.S.-gezicht. Onder een honderdtal N.S.-personeelsleden beneden de 40 jaar is een ênquete gehouden over een toe komstige presentatievorm voor N.S. als onderdeel van de voortgaande mo dernisering van 't bedrijf. Hun mening werd gevraagd over een eventueel N.S.-embleem en een andere kleur voor het wagenpark. De bestaande presenta tie van N.S. voldoet naar de mening van de directie niet meer geheel aan de opvattingen van deze tijd. Parkeernood. De K.N.V.T.O., de organisa tie waarin onder meer praktisch het ge hele openbare vervoer is verenigd, gaat begin augustus een nieuwe actie begin nen, waarmee gewezen wordt op de rol die het openbare vervoer kan spelen bij de bestrijding van de nog steeds stijgen de parkeernood. De actie zal voorname lijk gevoerd worden door middel van affiches op stads- en streekvervoerbus- sen en trams. Ongedekte cheques. In Amsterdam zijn drie mensen aangehouden, die ervan worden verdacht met ongedekte giro kaarten voor tenminste 15.000 galden aan allerlei goederen te hebben gekocht in winkels in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Rode Kruis helpt Turkjje. Na de tweede aardbeving in Turkije heeft het Turkse Rode Kruis aan zijn zusterorganisaties om hulp verzocht. Het Nederlandse Rode Kruis stuurt tweeduizend dekens en dui- zend lakens naar het rampgebied. WWMWWWWVWWWVWWW1#WWVWVWVWWWVMWWWWWV< AAAMWUMIIMMIIIUUUMMIAMUWWUWUMIUWWIlUWUUtMIMtf Het K.N.M.I. deelt mede: Het koufront dat de scheiding vormt van warme continentale lucht en koelere lucht van de oceaan trok in de afgelopen nacht met regen en plaatselijk onweer over Nederland naar Duitsland. Op ver schillende plaatsen viel 7 tot 12 mm regen. Vandaag staat het weer onder invloed van een rug van hoge luchtdruk die zich van Engeland over ons land naar het oosten verplaatst. Boven de oceaan is intussen een depres sie aangekomen die in de richting van Ierland en Schotland trekt. Het warmte- front ervan kan ons land in de loop van de avond en nacht bereiken, waarbij plaatselijk wat regen mogelijk is. Na het voorbijtrekken ervan zal ons land zich opnieuw in warme en stabiele lucht be vinden, waardoor de temperaturen tot zomerse waarden zullen kunnen stijgen. WEERRAPPORTEW Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.15 u.: ,,'t Is een gkke, rare dolle, dwaze wereld", 14 j. Vandaag, 23.30 u.: „Beklemmende uren", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Singapore-opdracht voor vijf", 14 j. Vandaag, 23.30 u.: „De man van Istanboel", 18 j. Zondag, 11 u.: „De Jantjes", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Samen uit, samen thuis", 14 j. Minerva, 14.30 u-: „Vier rakkers en 'n oude jeep", al.; 20.15 u.: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten", a.l. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: Le grand restaurant", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21-15 u.: „De sterkste man van het wilde westen", 14 j. Van maan dag af 14.30, 19 en 21.15 u-: „Comedy of terrors", 14 j. Studio, 10.30 u.: „De nieuwe avonturen van Pietje Bel", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Sla nooit een vrouw, zelfs niet met een bloem", 18 j. Zondag, 11 u-: „Charlie Chaplin's kolder parade", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr- Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Tot en met 2 sep tember ook op zaterdag van 20.30 tot 22.30 u. Vleeshal (Grote Markt): Tot en met 31 aug. „Fotolnternationale '67", expositie van foto's uit Frankrijk, Oostenrijk, Tsje- choslowakije en Haarlem. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): Tot en met 31 aug. fototentoonstelling van Sanne San- nes. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur- Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u- en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. De Waag (hoek Spaarne-Damstraat): Tot september vaste expositie van „Li bra". Dagelijks van 1-5 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Tot en met 20 augustus „Liefde", beeldhouw werken en tekeningen van Hans Sterk. Dagelijks van 10-20 u. Op dinsdag geslo ten. Galerie-T (Bakenessergracht 67): Tot 27 augustus expositie van werk van tien Franse en Nederlandse kunstenaars. Da gelijks van 11-17 u. Zondags van 13 tot 17 u. en woensdags van 20-22 uur- Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan): Werk van Jacobus van Looy. Dagelijks van 10 tot 17 uur- Zon dags van 13 tot 17 u. Woonhuis gesloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tot en met 30 augustus expositie van ikonen, klokken en androïden van Antje Ypelaar. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. Op zondag en maandag gesloten. Cruquius Museum (Cruquiusweg H'ste- de): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feestda gen gesloten. Galerie Judasoog (Westkolk, Spaarn- dam), op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Sociëteit Duysterghast (Zandvoort): Tot en met 30 juli expositie van de Utrechtse kunstenaar Rien van Markus, Zaterdag en zondag van 14 tot 16 u. Gemeenschapshuis (Louis Davidsstraat, Zandvoort): Tot en met 6 augustus ex positie van plastieken van Nel Klaassen; mozaïeken van Jaap Bouhuys- Dagelijks van 14-17 en 19-21 uur. Brederodestraat 148, Zandvoort: Tot en met 15 augustus expositie van ceramiek van Babs van Elsdingen en plastieken van Hans van Dinteren. Dagelijks van 19-21 u- en op zaterdag en zondag van 14-18 en 19-21 uur. DIVERSEN Openluchttheater Bloemendaal, van daag, 14.30 u.: „Fiësta", daverend kinder feest. Poppentheater Merlijn (Hasselaerspl. 35), vandaag, 14.30 u.: „De Sprookjesmo len". De Hout (bij Provinciehuis), vanmid dag: Sprekershoek. Kennemer Sporthal (Delftlaan), dage lijks 20 u. en zondag tevens 15 u.: Wie ner Eisrevue. Linnaeushof, Bennebroek. Tot en met oktober: openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen ZATERDAG 29 JULI City, 19 en 21.15 u.: „De spion met het kanten broekje". Stadsschouwburg, 20 u.: „De gendarme in New York". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u.: expositie kartondrukken van Frits Gram berg. ZONDAG 30 JULI City, 14.30 u.: „De goudschat in de woes tijn"; 19 en 21.15 u.: „De spion met hët kanten broekje". Stadsschouwburg, 15 en 20 u.: „De gen darme in New York". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u.: expositie kartondrukken van Frits Gram berg. MAANDAG 31 JULI City, 20 u.: „De stem van het water". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u.: expositie kartondrukken van Frits Gram berg. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. ZATERDAG 29 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: ,Sexy in Neon": 23.30 u.: „Baai der be geerte" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: ,,'s Nachts langs nel strand" W.B Theater, 20 u.„De dodende pijl". ZONDAG 30 JULI Kennemer Theater, 14.30 u.: Olivier Har dy en Stan Laurel in „Stad op stelten"; 16.30. 19 en 21.15 u.: „Sexy in Neon". Luxor Theater, 14.15 u.: „Maciste tegen de koppensnellers"; 16.30 u.: ,,'s Nachts langs het strand"; 20 u.: „West Side Story". W.B. Theater, 14.30 en 16.30 u.: „Een hel op zee" 20 u.: „De dodende pijl". MAANDAG 31 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Sexy in Neon" Luxor Theater, 20 u.: „West Side Story". W.B. Theater, 20 u.: „De dodende pijl". Maximum- an minimum- e temperaturen ii°- -i d 3 .So S£ .SS binnen- en buitenland £5 c e$ Den Helder onbewolkt windstil 19 14 1 Ypenburg half bew. windstil 21 15 1 Vlissingen zw. bew, zzw 20 14 4 Eelde licht bew. nw 22 14 11 De Bilt zw. bew. windstil 22 15 6 Twente geh. bew. nnw 26 16 2 Eindhoven zw. bew. wzw 23 16 4 Z.-Limburg zw. bew. zw 27 16 0.3 Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt zw. bew. zw. bew. zw. bew. half bew. geh. bew. licht bew. geh. bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. half bew. onbewolkt zw. bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. half bew. onbewolkt zw. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. half bew. zw bew z 21 w 25 windstil 19 wzw 24 windstil 20 21 20 25 33 26 zzw n wzw w zzw windstil nno nw zw zw z wzw wnw 28 31 31 27 27 28 26 30 28 windstil 29 windstil 31 windstil 30 n 29 windstil 35 windstil 30 n wzw niet binnengekomen 12 15 9 18 5 12 14 14 15 16 16 20 18 17 15 16 15 15 14 11 16 20 19 22 16 20 0 0 0 4 0 0.1 2 4 0 0 0 0 2 8 0.3 1 0 0 0 2 0 0 0 0 0 0 Zondag 30 Juli Zon op 4.57 uur; onder 20.34 uur. Maan op 23 37 uur; onder 14.55 uur. Maandag 31 juli Zon op 4.59 uur; onder 20.33 uur. Maan op 23.58 uur; onder 16.10 uur. Maanstanden Laatste kwartier 29 Juli 13.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 29 juli Hoog water 8.33 uur en 20.57 uur. Laag water 4.08 uur en 16.23 uur. Zondag 30 juli Hoog water 9.24 uur en 21.49 uur. Laag water 4.49 uur en 17.09 uur. Maandag 31 juli Hoog water 10.22 uur en 22.52 uur. Laag water 5.41 uur en 18.12 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. 4

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2