i Verenigingsnieuws KERKDIENSTEN TAXI 16200 SIMCA C.J. RADEMAKERS Speliade in Velsen POLITIERECHTER TEL. 15000 Jubilarissen bij Hoogovens Ongeval bij Hoogovens IN DE VISHAL EN OP ZEE Havenberichten Voor de ZATERDAG 29 JULI 1967 W anneer de burgemeester van "V eisen, mr. toch steeds meer vaste vormen aan en nadat de I t*er dat deze wijzigingen in het bouw- Lil; BÜhr„ma"",' woensda^ 3° «Wftus niet heer Dekkers en rijn medewerkers de gebruike- Sli"S esens n°g belangrijker ambtsbezigheden is lijke papierlawine over vergunningen en amb- bliek wordt gegarandeerd, fnet veel in- verhinderd, zal hij deze dag de officiële opening telijke voorschriften hadden verwerkt, werd n^Tndfrs^aT^uS'e reaeLfkunneS verrichten van de nieuwe winkelgalerij op het eindelijk in februari 1966 de begeerde rijks- worden beluisterd. Marktplein in IJmuiden. Met deze handeling goedkeuring verkregen. Daarop kon in april pnryow kan dan de eindfase als bereikt worden be- van hetzelfde jaar definitief met de bouw van schouwd van een even fraai als modern zaken- het winkelcentrum worden begonnen. Sindsdien dit alles worden ten gerieve van centrum dat het resultaat is van een bijna- zijn de werkzaamheden vrij voorspoedig ver-1 wmkPeicèntrumatzaTCwiUen begeven!' S stoutmoedig plan, waarvoor de heer L. Dekkers lopen en hoewel er juist de laatste dagen enige wel aan ^et Oosterduinplein ais de Rei- zich omstreeks I960 als promotor wenste aan stagnatie is ontstaan bij het afleveren'van de te dienen. Wat van hem toen een invallende aluminium puien, hoopt aannemer G Sehaafsma vijftig personenauto's kunnen worden ge- gedachte is geweest, waarvan de verwezenlij- uit Velsen de streefdatum van 30 augustus tóch blducM dït wannee^over king nauwelijks uitvoerbaar leek, nam allengs te kunnen aanhouden. v' er zijn zóveel aparte geschenken in de stoutenbeek POSTZEGELS G. BAKKER 1 De voorgevel van de winkelgalerij op het Marktplein. Het belooft een bijzonder fraai winkelcentrum te worden, dat zelfs in een wereldstad niet zou zijn misplaatst. Met het nieuwe postkantoor, dat aan de overzijde aan de Lange Nieuwstraat verrijst, is voor het Marktplein een estetisch evenwicht bereikt, welk effect door architect KL Sijmons Dzn. uit Amsterdam, de ontwerper van beide gebouwen en winnaar van de Berlageprijs, aldus met goed gevolg is nagestreefd. Het project wordt in gericht voor elf winkels, waarvan er reeds negen zijn verhuurd. Selectie „Dekker s kajuit" TAXI 3000 TEL. 23000 Interieur Compromis Op de stoep G. I N I A I eisen-IJ muiden BESTELLEN, DAN BELLEN Trouwauto's Toerritten Zittend Ziekenvervoer s.Ook internationaal" Winkelgalerij op het Marktplein wordt eind augustus geopend L* 1 V» Cf Oil V T T t~\ I 1 1 Irn 111 TT t r\ VI l-v r» r, va 1 a aL w 11 i 1 TT I mge jSSb- enige tijd het nieuwe postkantoor zal zijn geopend, deze plaatsen zullen worden ingenomen door de auto's van de em ployes van dit kantoorgebouw. En om dat lang parkeren hier door hen uiter aard minder wordt gewenst, overweegt men reeds zich met het gemeentenestuur van Velsen in verbinding te stellen, ten einde de mogelijkheid te overwegen van I het plaatsen van parkeermeters. Daarnaast, wordt reeds thans gewerkt laan enige wijzigingen in het wegverloop waarbij onder meer de bochten van het Marktplein worden gecorrigeerd en de lijn van de Oosterduinweg naar de Ken- nemerlaan meer evenwijdig wordt door getrokken. Men verwacht door deze I maatregel een soepeler doorstroming van het verkeer, dat hier ongetwijfeld na de opening van dit centrum nog aanzienlijk zal toenemen. Dekkers' kajuit. ADVERTENTIE sunart de kunst- nijverheids afdeling van WONINGINRICHTING BEVERWIJK ADVERTENTIE vandaag W besproken in de ERBIJ Postzegelrubriek zijn verkrijgbaar bij POSTZEGEL - SIGA- RENHANDEL Snelliusstraat 53, IJmuiden Telefoon 15053 Het Speliade-programma voor maan dag luidt als volgt. Om half tien 's mor gens in De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden: Lachfilmfestival, voor kinderen van drie tot dertien jaar; entree 35 cent. Om twee uur 's middags, in de Speliade- tent, aan de Minister Van Houtenlaan, op het parkeerterrein van het sportpark Schoonenberg: kleuterprogramma voor kinderen van drie tot zes jaar; voor de kinderen van zeven tot acht jaar spelmid- dag en voor de jongens en meisjes van negen tot dertien jaar kindervolksdans; entree 35 cent. Het nog beschikbaar zijn van twee win kelpanden is mede het gevolg van de vri; strenge selectie, welke bij de verhuur werd toegepast. Er zijn ruim voldoende gegadigden geweest, doch men streefde naar een zekere standing voor het geheel door te voorkomen, dat bijvoorbeeld naast een juweliers- of fotozaak een groentehandel zou worden gevestigd waarvan uitstalling en emballage in een dergelijke omgeving teveel uit de toon zouden vallen. Ook zijn er voor enige kan didaten weer huisvestingsmoeilijkheden geweest, zodat zij van het betrekken van een pand moesten afzien, omdat voor hen in IJmuiden geen woonruimte beschik baar kon worden gesteld. Aldus hebben tot dusver nog alleen de volgende zaken op een der winkels beslag gelegd: Kledingbedrijf Van Praag, met heren-, jongens- en kinderkleding; Meijer's Stof- fenhuis, met aan het Oosterduinplein de „Place Boutique", met speciaal gebreide dameskleding; De Boer, juwelier; Sport en Modezaak F. de Vries, waarvan de eerstgenoemde afdeling op de bovenver dieping zal worden ingericht; luxe leder waren, paraplu's en geschenken van W. M. Wilms Floet; H. G. Swier's hakken bar; Matto's schoenenhandel; Beauty cor ner, coiffures en parfumerieën Hilde Ha- gcdoorn en „Dekkers' kajuit". Laatstgenoemde vestiging verdient on getwijfeld enige bijzondere aandacht, om dat in deze „veredelde cafetaria" een groot aantal nieuwe vindingen in toepas sing zal worden gebracht. De heer L. Dekkers streeft er namelijk naar een voor geheel Kennemerland op dit gebied unie ke zaak te openen en het komt ons voor dat deze originele plannen allerminst tot mislukken zijn gedoemd. De opzet van „Dekkers' kajuit" is een combinatie van automatiek met koffiebar, de laatste voornamelijk met zelfbediening, ADVERTENTIE IJMUIDEN en tel. 14864 - Garage Scheldestraat 1317 Voor BEVERWIJK GARAGE BREESTRAAT 55 waarbij echter zoveel mogelijk met de be trekkelijk ongezellige cafétariasfeer zal worden gebroken. Vandaar dat deze zaak in enige afdelingen wordt gescheiden, met een afzonderlijke automatiek voor patat, ijs en andere kleine versnaperingen. Het grootste deel van dit ruime pand wordt evenwel voor een langere verpo zing van het publiek ingericht. Vandaar dat de bezoekers zich direct na de entree aan een lang buffet met gekoelde vitri nes kunnen voorzien van bestek, diver se hapjes, koffie en andere dranken, waarna zij hun keuze bij de kassa dienen af te rekenen. Vervolgens krijgt men de gelegenheid zich naar een hoger gelegen plateau te begeven, voor het nuttigen van de mee te nemen spijs en drank. Aan het interieur van dit kleine restau rant, dat straks toch altijd nog tweeën vijftig gerieflijke zitplaatsen (fauteuils) zal bevatten, wordt volledige aandacht besteed voor het 'verkrijgen van een ge zellige en warme sfeer. Zoals een intie me verlichting en een passende stoffe ring. Bovendien wordt de gehele ruim te door isolerende en zonwerende ramen omgeven, zodat de bezoekers bij elke temperatuur een onbelemmerd uitzicht kan worden geboden op het dan onge- Hoogovens heeft in de maand augustus onder zijn personeelsleden vijf jubilaris sen met veertig en eenentwintig jubilaris sen met vijfentwintig dienstjaren. De jubilarissen met veertig dienstjaren zijn: A. Bronsema, centraal archief en W. Huijer, laboratorium Cemij, uit IJmui den; J. E. Beentjes, garage en A. van der Schans, technische dienst Mekog uit Be verwijk; C. Jongeling, nieuwbouw, uit Alkmaar. De zilveren jubilarissen: G. Houkes, werktuigkundige buiten dienst, A. Leering, centrale werkplaats, G. H. van der Veldt, elektrotechnisch on derhoud kaliberwalserijen, J. van der Kleut, werktuigkundig onderhoud koud- bandwalserij, J. Steenbakker, technisch bureau walser ij en, B. van der Zwet Slo- temaker, produktie Cemij, A. Mant je, nieuwbouw, J. den Hollander, voorraad administratie materialen, P. H. van Eerde, nieuwbouw, allen uit IJmuiden. J. W. Neve, instrumentmakerij, H. van der Veen, centrale, J. A. van der Putten, sector plaatwalserijen, C. Hekman, cen trale diensten VKF, H. P. Sminia, tech nische dienst Mekog, allen uit Velsen- Noord. C. Boender, onderwijs, Velsen-Zuid. J. Schellevis, technisch bureau walse- rijen, Wijk aan Zee. twijfeld beduidend levendiger geworden Marktplein. Tenslotte worden keuken en De Haarlemse politierechter heeft vrij dag een 23-jarige bankwerker uit Bever bedrijfsruimte onder het gebpuw inge- wijk Cn een 24.iariffe machinebankwer richt uiteraard eveneens met ultra mo- ker uit Velsen veroordeeId tot 150 boe derne installaties, waarbij onder meer te en twee weken voorwaardelijke ge een automatische vuilverbrander. 1 - - - - J 6 r- I vangenisstraf. Een 32-jarige lasser uit IfivJifLw "aarlem werd veroordeeld tot 200 boe de winkelinterieurs betreft evenmin onbe te en twee weken voorwaardelijk. Tegen tuigd en zelfs bij de huidige situatie kan het drietal had de officier van justitie reeds worden geconstateerd, dat zij be- 2qq boete en twee weken voorwaarde reid zijn gebleken aanzienlijke bedragen jjjk g-eëist voor hun zaken te investeren. Een ge deelte van deze binnenhuisarchitectuur is Twee van het drietal moesten terecht eveneens door aannemer G. Sehaafsma staan, omdat zij onlangs afvalijzer van ontworpen. het bedrijf, waar zij werkzaam waren, Dit alles past geheel in het totaalbeeld hadden verduisterd en vervolgens ver van architect Sijmons, die dit grote com- kocht. De derde verdachte had van de plex een modern en aantrekkelijk beeld gemaakte winst 10 in ontvangst geno wist te geven. Een en. ander door een men. Deze laatste was op het werk de zorgvuldig overwogen combinatie van be- voorman. De politierechter vond dat bij ton met tegels en speciale houtsoorten, hem eigenlijk demeeste verantwoorde- Opmerkelijk is daarbij dat het gebruik lijkheid lag. Hij had de anderen, zo van regenpijpen is vermeden, doordat het meende de politierechter, moeten weer- regenwater in het midden van het platte houden of van tevoren overig moeten dak door een lichte inbuiging wordt ver- plegen met de baas over het feit dat zij zameld, om vervolgens door ingebouwde het afvalijzer zouden mogen verkopen of buizen te worden afgevoerd. niet. Op 15 mei had een 25-jarige visknecht Voorts zal men zich waarschijnlijk her- I op de Zeeweg in Velsen met zijn wagen inneren dat er van de zijde van de be- °P de stoep gereden. Daarbij zou hij bij woners van het Oosterduinplein nogal bezwaren zijn aangevoerd tegen de oor spronkelijke bedoelingen, de achterzijde van dit winkelcomplex geheel voor be- drijfs- en expeditieruimte te bestemmen, Waarschijnlijk niet ten onrechte vrees den zij in dit geval de gehele dag tegen lossende vrachtauto's en opgestapelde emballage te moeten aankijken. Vrijdagochtend 28 juli overkwam de 58-jarige heer D. C. Bremer uit Velsen- Men heeft deze bezwaren inmiddels on-1 Rreófpr^hndp^wim derkend en daarom werd in overleg met sloer> or.|ipn n hpt en?n hij de de architect besloten de achtergevel la^oratorlum' «U eveneens te verlevendigen, door de eerst |,eUD" dat ODnf_,p a8v geprojecteerde garages eveneens door ziekenhuis te Beverwijk noodzakelijk ruime vitrines te vervangen. Geen won- J J ADVERTENTIE Maak een proefrit bij: voor gem. VELSEN KENNEMER GARAGE Kennemerlaan 224-226 Telefoon 02550 ZATERDAG 29 JULI Speliade-tent, Minister van Houtenlaan. I op het parkeerterrein van het Sportpark I Schoonenberg, 20 u.: Beat-avond mei „One of those" uit Leeuwarden. MAANDAG 31 JULI Santpoortse Feestweek: Lunapark in de Hoofdstraat, Santpoort-Noord. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingen centrum, geopend iedere maan I dagavond van 19.30-20.45 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is lie bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 77, 14.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 114.30-17.30 en 19-21.30 uur. R.k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Villemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30-17.30 en 19-21 u.; filiaal Velsen-Noord, Ban- iaertstraat: 14-17 en 19-21 uur; Uitleen- )ost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1: 15-18 en 19-21 uur. na enige voetgangers omver hebben ge reden. Hij had ongeveer zeven pils ge dronken. De verdachte vond dat alle drukte die men om hem daarna had gemaakt maar overdreven. „Toen de politie bij mij voor de deur stond leek ik wel een moorde naar", zo zei hij misnoegd. „Als u zo was doorgegaan had u dat wel eens kunnen worden", repliceerde de politierechter. De officier en de politierechter achtten het rijden onder invloed evenwel niet be wezen. Wel vdnden zij beiden dat de man bijzonder gevaarlijk had gereden. Con form de eis van de officier veroordeelde de politierechter hem tot twee weken ge vangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Donderdag werden in IJmuiden in to taal aangevoerd 2700 kisten vis, waarvan 777 kisten tong en tarbot, 555 schol, 15 schar, 5 makreel, 25 schelvis, 385 wijting, 855 kabeljauw en gul, 15 haai en 68 di versen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: gr. tong 5.38-5.28, grm. tong 3.56- 3.38, kim. tong 2.76-2.62, kl. tong I 3.30- 3.19, kl. tong II 3.63-3.26, tarbot I 6-5, zalm 8-7.70. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 268- 96. Per 50 kilogram: gr. schol en grm. schol 71-61, kim. schol en kl. schol I 66-52, kl. schol II 31-24, makreel 25, kim. schelvis 46-44, kl. schelvis I 56-43, kl. schelvis 58- 45, wijting 33-25, gr. gul 36-30, mid. gul 31-22, kl. gul 25-17, kl. haai 45-35. Besommingen, in guldens: Kw. 98-9750, Kw. 97-16.760, Kw. 136-7610, IJm. 154- 11.600. Scheveningen. Aangevoerd werden zaterdagmorgen; 300 kisten wijting, 60 dichte wijting, 320 gul en kabeljauw, 400 verse haring, 600 makreel, 260 schol en 12.500 kilogram tongen. Vrijdag aangekomen te IJmuiden: Balder, van Rotterdam; Gert Staerke, Bantry, IJmuiden; Rijnstroom, Shoreham; Gerda Priva, Leningrad; Harfry, Londen; Jo-Frey, Londen; Prejli, Vent- spils; Claus, Londen, IJmuiden; Tor Hollandia, Gothenburg; Portsmouth, Southampton; Ga zelle, Rochester, Zaandam; Steyning, Cowes; Lerwick. Swansea; Nieuwe Waterweg, Rotter dam; Michael-M., Antwerpen; Anneliese Wup- per, Gruvon. Beverwijk; Nusakan, Casablanca; Artemis, Trinidad; Doni, Hull. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Thorstein, naar Teesport; Brinda, Helsingborg, IJmuiden; Boekanier, Norwich; Stella Fornax, Londen; Aegir, Londen; Mossville, Ipswich; Oranje Nassau, Southampton; Ster, Hermoway, West- zaan; Donata, Rouaan; Silver Fir, Lissabon; Cowdray, Birkenhead; Wolanda, Londen; Kors- nes, Jossingfjord, Velsen; Jans, Londen; Annie- G., Boston, Zaandam; Laila, Vlissingen: Hada-2, Par; Embla, Stockholm; Simonskerk, Kaapstad; Colonia, Birkenhead; Nora, Thollhattan, IJmui den; Salta, Le Havre; Tor Hollandia, Imming- ham; Skaumor, Pepel, IJmuiden; Thorgerd, Teesport. Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Metro- pole, van Portsmouth; E. H. Bird, Seven Is lands, IJmuiden; Sloughi, Ceuta; Container Forwarder, New York; Austility, Shoreham. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Lucie Schulte, naar Piombino, IJmuiden; Kamerun, Bremen; Harfry, Dublin; Dusseldorf, Bremen; Jo-Frey, Malmö; Cameo, Birkenhead. (Indien achter de haven van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan). IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 u ds. Sierat; 19 u.: ds. Barnhoorn; De Rank, 8.30 u.: jongerendienst; Bethle- hemkerk, 10.30 u.: H. Bosch; 19 u.: ds. J. H. W. Dickhout. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 u.: ds W. Diepersloot; 17 u.: ds. S. E. Wes- bonk; Petrakerk, 9.30 u.: ds. S. E. Wes- bonk; 19 u.: D. Barten; De Zeeloods IJmuider strand, 11 u.: gebedsdienst Chr. Geref. Kerk, Marconistraat 7, 10.30 en 17 u.: ds. W. de Joode. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 en 17 u.: ds. Nieuwennuis. R.-k. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.; Petruskerk, 8, 9.30, 11.30 en 17 u. Oud-Katholieke Kerk (in kerkgebouw Bethlehemkerk, aan het Gijzenveld- plantsoen), 9 u.: hoogmis. Leger des Heils, Edisonstraat 1, 10 u.: heiligingssamenkomst; 12 u.: zondags school; 19.30 u.: evangelisatiebijeen komst. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, 10 u.: bijeenkomst. Geref. Gemeente, Cultureel Centrum 10 en 17 u.: leesdienst. Baptistengemeente IJmond, in de Elon- kapel, Vareniusstraat 1, 9.30 en 19 u.: ds. G. van 't Wout. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u.: ds. J. H. W. Dickhout; 19 u.: Avondsluiting. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 u.: ds. D. Barten; 17 u.: ds. W. Diepersloot. R.-k. Kerk, H. Laurentius van Brindi- sië, Willemsbeekweg, heilige mis: 7.15, 8.30, 9.45, 11.15, 12.30 en 18 u. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, 10.30 u.: openbare le zing; 19.30 u.: Wachttorenstudie. Vrij dag, 19.45 u.: theocratische school; 20.15 u.: dienstvergadering. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 u.: verkondiging van de dood des Heren. Woensdag, 19.30 u.: bij belbespreking. Ver. van Vrijzinnig Herv., ,,'t Braam- bos"-kerk, Zeeweg 264, 10.30 u.: ds. C. J. van Royen. Onafhankelijke Baptistengem., Ge meentelijk Vergaderlokaal, Abelen straat, 10 u.: B. Polderman. Pinkstergemeente, Velserduinweg 161, 10 en 19 u.: D. P. Hartendorp. Antoniusziekenhuis, Zeeweg, 15.45 u.: ds. J. A. Tiemens. Oud-Katholieke Kerk, in „Slinger muur", Zeeweg 260, 10 u,: hoogmis. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 u.: ds. A. J. van der Linden. Geref. Kerk, diensten om 10 en 17 u. R.-k. Kerk, St. Jozef, heilige missen om 7.30, 9 (hoogmis), 10.15, 12 en 18 u. Evangelisatie Emanuël, Gemeentelijk Ontspanningslokaal, 10 u.: B. Zegers. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Gemeente, gedurende de restauratie van de Engelmunduskerk in het oude raadhuis; 8.45 u.: H. R. Hom burg; 10 u.: H. Koch. DRIEHUIS: R.-k. Kerk, Sint Engelmundus, heilige missen om 8.15, 9.45, 11.30 u.; 18 u.: avondmis. SANTPOORT: Herv. Gemeente, Dorpskerk, 9 u.: ds. M. A. van Rhijn; 10.15 u.: ds. J. C. Re- meijn; De Hoeksteen, 10 u.: ds. B. Mar- tèl; Adventskerk (Prov. Ziekenhuis), 10 u.: ds. K. J. F. Keuning. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel, Pastorie- weg, 10.30 en 17 u.: Dienst des Woords. Volle Evangelie Gemeente, gebouw Cu- sa, Hoofdstraat 117, 10 u.: J. J. Brons veld, met gelijktijdig kindersamen komst; 19.30 u.: J. E. van den Brink; vrijdag, 20 u.: bijbelonderricht en bid stond. ADVERTENTIE Service ÜAG en NACHT UW ADRES voor Rijnstraat 91 - IJMUIDEN

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 4