Hans Brugman gaf aan het concours spectaculair slot DEM-atletes namen prijzen mee bij NKS-kampioenschappen Piet Tesselaar klasse apart in Castricum m KAMPIOEN MAATHUIS LEED EEN VERRASSENDE NEDERLAAG Anton Ebben gaf in Santpoort geen vuurwerk weg ■m -m T I «p i Maathuis eerste in CH Doetinchem Vierde plaats van Het Spaarne Prima prestaties van Marjan Thomas „De Bevers" liepen model KNCB-jeugdteam versloeg Engelsen Hulde voor Cees Stam Prima prestaties van Kennemer zweefvliegers Zege van SIZO in toernooi om de Schijnwerper Hengelen om de Schilling-beker Nederlaag van atletiekmeisjes HBS te sterk voor Bloemendaal Telstar nivelleerde achterstand tegen RCH met moeite EDO oefende tegen Zwarte Schapen Zwemzege van Judith de Nijs Stadsschouwburg Haarlem verhoogt toegangsprijzen 12 MAANDAG 31 JULI 1967 13 Foutloos Primeur Oefenduels ftAPAAAA<WWlAAA<WWM%ArfWMMWWWWW%#MWMKWWWV%AJW>A^rfWWfcmMMMW\/WWWWIA^#MW\AA#UMWMWMUMWWMWMMWMUmJWWMWWWIJ\ (Van onze sportredactie) De jonge Nederlandse ruiter Hans Brugman, dit seizoen nog weinig op de voorsprong getreden, heeft in het springconcours van Santpoort een einde gemaakt aan de successenreeks van Jan Maathuis. Aan het slot van het springconcours MB verraste Brugman de ruim 1.500 toeschouwers door met Sky High het 600 meter lange parcours foutloos en in de snel ste tijd van de dag 84 seconden af te leggen. De nationale kampioens combinatie Jan Maathuis met Flie gette, die daarna aan de start kwam had zijn kansen in eigen hand. Maat huis bracht wel de snelste tijd op de klokken met 79,4 sec., maar een fout bij de eerste de beste hindernis bracht de overwinning aan Hans Brugman. Het slot van het concours in Santpoort, na twee jaar weer terug op het program ma van de Santpoortse Feestweek, bracht voor de eerste maal op deze dag dan toch nog spanning. Men had besloten de con coursen Ma en Mb alleen op fouten en tijd te verrijden en geen barrages in te lassen. Vooral het springconcours Ma werd daardoor en door het grote aantal deelnemers een nogal langdurige geschie denis zonder veel hoogtepunten. Dit Ma concours leverde wel een over winning op voor de op dit moment meest succesvolle combinatie op de nationale springevenementen: Jan Maathuis met Fliegette. De lange tanige ruiter uit Gees teren kwam foutloos rond in 73,2 secon den. De jeugdige wachtmeester Bakker uit Ermelo zat hem die zijn eigen paard Wervelwind bereed, overigens dicht op de hielen. Hij legde beslag op de tweede plaats in 73,9 seconden. De Santpoorter Hennis kon zich „in eigen huis" in dit gezelschap opvallend goed handhaven. Ook hij kwam foutloos over de dertien hinder nissen met achttien sprongen. Zijn tijd van 82,3 seconden leverde hem een vijfde plaats op. Een tegenvaller voor het publiek was het rijden van de grotendeels in het bui tenland vertoevende Anton Ebben. De in1 ternationale vertegenwoordiger van de Nederlandse hippische gemeenschap kwam niet met zijn twee parade-paarden in de ring. Kairouan en Prins Ajax dongen in Santpoort niet mee naar de prijzen. Met Flipper kwam „Toontje" tot acht strafpunten in een tijd van 89,1 en met King's Pride viel hij ook al niet in de prijzen. Hij verliet het parcours na 89,2 seconden en met vier strafpunten. In het Mb concours had Ebben nog minder succes. Met Nabab liep hij niet minder dan 24 strafpunten op. Een primeur bezat het CH in Santpoort in de „Copain"-prijs, een samengestelde wedstrijd, bestaande uit een dressuur proef en het springconcours Ma. Tjeerd Velstra uit Marssum ging hier vrij ge makkelijk met de fraaie prijs strijken. Zijn eerste plaats bij het dressuurnummer en een foutloos parcours in 83,8 seconden met Good Luck plaatsten deze combinatie aan het hoofd van het klassement. Op het programma stond ook nog een Nederlands kampioenschap. Bij de kwali teitsbeoordeling van rijpaarden om het kampioenschap van Nederland kwam me- I x - vrouw Benedictus-Lieftinck met Fulmers Rascal als eerste uit de bus. Behalve een wisselbeker van de Nederlandsche Hippische sportbond mocht zij ook nog een bronzen medaille aangeboden door H.M. Koningin Juliana mee naar huis ne men. Deze en de vele tuigpaardenrubrie- ken vormden een welkome afwisseling in het programma. De uitslagen: Springconcours Mb: 1. H. Brugman met Sky High 84 sec.; 2. Jan Maathuis met Nenuphar C. 89,1 sec.; 3. Gerard Maathuis met Mister Ross 92 sec.; 4. J. de Haan met Bento 100,8 sec.; 5. S. Pruikemaker met Medrano 3 ft. 92,4 sec. Springconcours Ma: 1. Jan Maathuis met Fliegette 73,2 sec.; 2. Wmr. Bakker met Wer velwind 73,9 sec.; 3. Jan Maathuis met Nenu phar C. 76,1 sec.; 4. Mevr. P. de Jong-Arts met Melissa 79,4 sec.; 5. H. Hennis met Uhor 82,3 sec. In Doetichem is gisteren een nationaal ipringconcours gehouden. In het concours Ma zegevierde Jan Maathuis met Flie gette. Deze combinatie won ook het jachtspringconcours. De resultaten wa ren: Springconcours Ma: (na barrage); 1. Jan Maathuis met Fliegette 0 ft, 43.1 sec; 2. Tjeerd Velstra met l'Espoir 47.6; 3. Anton Ebben met King's Pride 49.0; Jachtspringconcours: 1. Jan Maathuis met Fliegette 66.9 sec; 2. Hans Brug man met Sky High 73.6; 3. Tjeerd Velstra Op de Ratzeburger Küchensee bij de FISA jubileumwedstrijden is de twee zon der stuurman van de Haarlemse roei vereniging „Het Spaarne" juist buiten de prijzen gevallen. Evenals de vier met stuurman van Nautilus eindigden de Haarlemse roeiers in de finale op de vier de plaats. Ere-metaal behaalde de Ne derlandse afvaardiging wel. De skiffeur Wegener verzekerde zich na een span nend duel met de Duitser Walter van een tweede plaats achter de Amerikaan Dietz Schuurmans en Van Duuren van de Am sterdamse vereniging De Hoop eindigden in de dubbeltwee als derde. Anton Ebben in actie met King's Pride. Copain-prijs: 1. Tjeerd Velstra met Good Luck; 2. J. den Haan met Pirat; 3. R. Vermunt met Helmuth. Dressuur kl. L4: 1. mej. T. van Doome met Renatus; 2. mej. E. den Boesterd met Veltro. Dressuur kl. M: 1. Hans van Bergen met Ra mona; 2. A. Schrama met Rigo. Ring 2: 1. J. Nyland met Feneyz; 2. Mevr. Benedictus-Lief tinck met Turista. Jeugdspringconcours; 1. Tristan Lismolde met Parbleu; 2. R. Bons met Tomboy. GescHlkth.proef voor jachtp.: 1. S. Pruike maker met Phaedra; 2. S. Pruikemaker met Saberena. Cone, eensp. tuigp.: 1. Edelman (M. Buyn- sters); 2. Elisabeth (H. van Tuyl). Conc. eensp. tuigp. limietkl. 500: 1. Diamant (J. Boomaars); 2. Clivia (M. Buynsters). Conc. tuigp. eensp. open kl.: 1. Anci (A. Hak); 2. Rumanis (H. van Tuyl). Conc. tweesp. tuigp. limkl.: 1. Uniek/Subliem (P. v. d. Touw); 2. Diana/Diamant (J. Boom- gaars en P. de Keizer). Conc. tweesp. tuigp. open kl.: 1. Stormy en Dormy (Gebr. Damen); 2. Theobald en Rocco (P. v. d. Touw). Conc. eensp. tuigp. dames: 1. Avenir (Mevr. Dirkx); 2. Dormy (Gebr. Damen). Conc. tandems tuigp.: 1. Theobald en Rocco (P. v. d. Touw); 2. Stormy en Dormy (Gebr. Damen). (Van onze atletiekmedewerker) Met twee grote wisselbekers zijn de D.E.M.-atletiekploegen gisteren terugge keerd van de N.K.S.-kampioenschappen, die in het stadion De Vliert te Den Bosch werden georganiseerd. Ondanks het ge mis van een drietal troeven, die uitkwa men in de meisjesinterland te Zweden, wisten zowel de damesploeg als het meis jesteam met ruime voorsprong op de eerste plaats te eindigen. Bij de heren en jongens werd de afwezigheid van atle ten als A. Durge, gebr. Postma, Chr. Duij- ker, E. Bootsma, R. ter Voort en Th. Ruiter in nog sterkere mate gevoeld, waardoor in deze beide afdelingen met bescheiden plaatsen op de ranglijst ge noegen moest worden genomen. Tijdens deze wedstrijden, die onder gunstige om standigheden werden gehouden, sneuvel den opnieuw enkele clubrecords. Bij de dames heeft Corrie Wissenburg van Wijk getoond haar uitverkiezing in de nationale damesploeg voor zondag in Frankrijk volkomen waard te zijn. Zij stootte de kogel naar een afstand van 13,21 m. Marjan Thomas was op de 80 m. horden en het verspringen een klasse apart. Zij won deze nummers resp. in 11,7 sec. en met een sprong van 5,62 m. Co Adrichem-Beentjes bleef aanvankelijk goed in het spoor van IIja Keizer-Laman, die voor De Spartaan de 800 m. won in 2.20,6 sec. De DEM-atlete kwam tot 2.29,9 sec. Corrie Bleeker-Duijn werd bij het hoogspringen met een fraaie sprong van 1,55 m. tweede, terwijl zij de speer 34,28 m. wierp, hetgeen eveneens een tweede plaats voor haar opleverde. DEM werd eerste met 8607 punten, op ruime afstand gevolgd door L.D.A., Den Haag, dat met 7707 punten tweede werd. Mieke Ackermans kwam bij de meisjes a tot de beste verrichting. Zij liep de 80 m. in de niéuwe clubrecordtijd van 2.28,1 sec., waarmede zij tweede werd. Ria Lammers deed het voortreffelijk op de 100 m. Voor haar werd 12,5 sec. afgedrukt, enigszins geflatteerd, daar anderen, o.a. de DEM-coach 13,- sec. rond afdruk ten. Mies Lagrand liep een moedige race op de 600 m. b. Zij liet de knappe tijd van 1.45,- sec. voor haar afdrukken. Ook sprong zij 1,40 m. hoog. Ria Schavemaker won het discuswerpen met 30,42 m. Trudy Kropman was de beste met haar speer worp van 24,87 m. De DEM meisjesploeg werd eerste met 7713 punten. Van de ne gen overige ploegn werd De Spartaan tweede met 7360 punten. Piet Bleeker toonde bij de heren aan dat hij nog met de besten kan meegaan. De DEM-veteraan werd achter bekende atleten als Willems en Van Gerven derde in 15.52,- sec. Stan Ackermans won de 100 m. in 11,- sec. Siem van Leeuwen sprong 6,32 m. ver Frits Martens nam aan diverse nummers deel. Bij het pols stokhoogspringen bereikte hij weer een hoogte van 2,90 m. Van de 14 deelnemende ploegen bezette DEM de zevende plaats in de einduitslag met 8840 punten. Kim- bria werd hier ruimschoots eerste. Bij de jongens nam Theo Hille aan twee nummers deel. Op de 800 m. werd hij tweede in de goede tijd van 2.02,6 sec. Op de 400 m. kwam de kleine DEM-man tot een tijd van 54,- sec. A. Borsje debu teerde op de 3000 m. niet onverdienstelijk met een tijd van 10.28,- sec. DEM bezette tenslotte de zevende plaats in de einduit slag met 6493 punten. Ook hier werd Kim- bria uit Maastricht eerste met een totaal van 9260 p. Met zeer veel succes werd door de wan delsportvereniging „De Bevers" uit Be verwijk deelgenomen aan de jeugdvier- daagse in het Zuidlimburgse Schaasberg. De organisatoren hadden een schitterende route uitgestippeld. De deelnemers waren vooral opgetogen over het deel van de rou te, dat door het Eifelgebergte ging. On danks het zeer warme weer waren er geen uitvallers. „De Bevers' waren wel erg goed op dreef, want zij behaalden een eerste prijs voor orde, netheid, gedrag, wandeltechniek en clubgeest. Het KNCB-jeugdelftal heeft zaterdag in Bloemendaal gewonnen van het team van Christ Hospital Sussex. Het jeugd- team passeerde het Engels totaal van 97 voor 9 wickets. Topscorer was S. Pott met 34. Cornelis (VOC) scoorde 6 voor 32. Mede door 33 runs van E. Kleyn werd het totaal van de Britten door het laatste paar gepasseerd. (Van onze wielermedewerker) Alvorens de amateurs zondagmiddag in de ronde van Castricum van start gingen, moest Cees Stam uit Koog aan de Zaan een huldiging ondergaan voor zijn donderdagavond op de baan van het Olympisch Stadion te Amsterdam behaalde baankampioenschap over 50 km. zonder gangmaking. Zoals be kend waren er over de afloop van deze titelstrijd nogal wat missstanden ge rezen en werd Stam tijdens de ereron- de zelfs uitgefloten. Mier ofonist Joh. Stoop uit Santpoort, tevens voorzitter van D.T.S. (waarvan ook Stam lid is), stelde zondagmiddag in Castricum, dat hij de strijd van meter tot meter in het Stadion heeft gevolgd en dat Stam er steeds bij was geweest. Het pu bliek was echter niet voldoende voor gelicht, aldus de heer Stoop, en door een samenspel van onmogelijkheden heeft Stam niet die lof gekregen, die hem toekwam. .Het was een nare toe stand", aldus Stoop, „en ik hoop dat u Stam aan applaus datgene geeft wat hem is onthouden". In zijn rood-wit- blauwe kampioenstrui maakte de sym pathieke Cees Stam vervolgens een ereronde en daarbij heeft het hem in derdaad een applaus en toejuichingen niet ontbroken. (Van onze sportredactie) Op het vliegveld Achner bij Osnabrück is een ploeg bestaande uit vier mannen en een vrouw van de Kennemer Zweef- vliegclub in het kader van de jumelage een week jn actie geweest. De Kennemer zweefvliegers, kwamen met hun zelfge bouwde Slicher Ka-8 vliegtuig, tot enige prima prestaties. De heer Van Zweden maakte een afstandsvlucht van 57 kilo meter. Zijn prestatie werd echter nog overtroffen door de zeventienjarige Broek- huijzen uit IJmuiden die in precies vijf uur een afstand van 93 kilometer aflegde Als deze-verrichting geaccepteerd wordt is Broekhuijzen daarmee de jongste hou der van het Zilveren C brevet in Neder land. De uitslagen van vriendschappelijke wedstrijden afgelopen weekend ge speeld luiden: FC TwenteHuddersfield Town 4-3, NAC —Willem II 3-2, De Baronie—RBC 4-1 PECSC Cambuur 1-2, Zwolse Boys- Blauw Wit 0-1, HVCVolendam 0-2, Vi tesseDOS 1-0, WageningenVolewijckers 4-2, De GraafschapFeijenoord 1-5, Elink- wijkDOS 2-3, SVVExcelsior 1-0, Eind hovenFortuna Düsseldorf 1-5, Holland Sport—Xerxes/DHC 2-1, MW—Aleman- nia Aachen 0-0, Alkmaar/Zaanstreek— DWS 0-3, Helmond Sport—NEC 0-1. (Van onze wielermedewerker) Met veel vertoon van macht heeft Piet Tesselaar zondagmiddag de ronde van Castricum in zijn voordeel beslist. Eerst veroverde de sterke knaap uit het Noord hollandse dorpje Kalverdijk in zijn eentje een ronde voorsprong en daarna liep hij met zeven makkers nogmaals één ronde uit op het inmiddels sterk geslonken pe loton. Er was toen niets of niemand meer die hem van de zege kon afhouden. Als een sterk en verdiend triomfator snelde Tesselaar tenslotte over de eindstreep. De tachtig amateurs waren nog maar nauwelijks goed en wel aan hun 100 ron des begonnen of de strijdvaardige Rob Duin ondernam reeds een solovlucht. Hij kreeg al spoedig gezelschap van Piet Tes selaar en die legde er zo flink de zweep (Van een medewerker) Het naar de tweede klas van het zater dagvoetbal gepromoveerde SIZO hield zaterdag in Hillegom de eerste wedstrij den van het toernooi om de clubbladbeker „De Schijnwerper". Van groots voetbal viel daarbij uiteraard nog niets te bespeu ren en ook de belangstelling bleef enigs zins onder de verwachtingen. Overigens zijn de liefhebbers van doelpunten in het treffen tussen Concordia en IJmuiden (6-3) wel aan hun trekken gekomen. Van Kempen zorgde in de tweede helft voor een hattrick. Het organiserende SIZO kwam tot een 3-1 overwinning op SMS en daarbij scoorde Bob de Jong alle drie de Hillegomse goals. Door Borst en Verschoor nam IJmuiden weliswaar twee keer de leiding, maar Wester, De Groot en Berkhout bezorgden Concordia met de rust alsnog een 3-2 voorsprong. In de tweede helft schoot Van Kempen driemaal raak voor de Hillegom se ploeg en daar konden de IJmuidenaren slechts één treffer tegenover stellen: 6-3. Het was een matig duel.' Van klasseverschil was in de eerste helft van de strijd tussen SIZO en SMS vrijwel niets te bespeuren. De kersverse tweedeklassers waren over het algemeen iets in de meerderheid en brachten dat na twintig minuten spelen met een harde schuiver van Bob de Jong op het score bord tot uitdrukking: 1-0. Aan de andere kant moest de doelman Van Haaften enke le keren handelend optreden om die kleine winst te kunnen behouden. Na de rust kwam SIZO sterk opzetten en gaf de betere conditie van de Hillegommers de doorslag. Met twee snel gescoorde doelpunten gaf Bob de Jong de Vennepers de genadeslag. /In de slotfase wist Adrie Griekspoor voor het moedig volhoudende SMS de eer te redden: 3-1. SIZO en Con cordia komen zaterdag a.s. tegen elkaar uit in de finale, terwijl IJmuiden en SMS om de derde prijs gaan strijden. over, dat Duin hem moest laten gaan, Een Herman Hoogzaad heeft nog wel ge probeerd om Tesselaar te achterhalen, maar zijn sprong reikte niet ver genoeg De 23-jarige Kalverdijkse metselaar bleef in een hoog tempo doormalen en fietste binnen het uur al zijn tegenstanders op één ronde achterstand. Na een inleidende solo-actie van Duin kwam er een kop groep van acht man tot stand met Theo Degeling. Rink Cornelisse, Harry Jansen Dirk Zeeman, Melle Jongkind, Gerard Mooy en opnieuw Piet Tesselaar. Deze acht aanvallers veroverden ondanks fel verweer van Etten, Bakker, Van der Knaap, De Groot, Zomer en Peetoom een volle ronde voorsprong. Voor Tesse laar viel er toen niets meer te vrezen. De uitslag was: 1. P. Tesselaar, Kal verdijk, de 90 km. in 2.10.54; 2. H. Jan sen, Westzaan op 1 ronde; 3. R. Duin. Alkmaar; 4. R. Cornelisse, Amsterdam 5. M. Jongkind, Aalsmeer; 6. Th. Dege ling. Venhuizen; 7. D. Zeeman, Oudkar spel; 8. G. Mooy, Limmen; 9. L. Wassen burg, Leiderdorp op 2 ronden; 10. J. Pee toom, Vijfhuizen. De nationale wegkampioen Jan Aling uit Bunne (Dr.) zegevierde op overtuigen de wijze in de race voor nieuwelingen Hij bleef zijn vluchtmakkers Groen (St Pancras). Gerard Krom (Haarlem) en Van der Loo (Westzaan) in de eindsprint ruimschoots de baas. De tijd van Aling over de 45 km. was 1.07.09 H. de Boer uit Hilversuni won met 'n ronde voor sprong bij de aspiranten. Achttien leden van de Hengelsportver eniging Velsen hebben zaterdagmorgen in de vierde competitiewedstrijd om de Schilling-beker in het Noordzeekanaal ge hengeld. In totaal werden 191 bovenmaatse vis sen uit het water gehaald. In de ere-afdeling werd P. Vlot eerste met 28 vissen; 2. P. Woord, 26 vissen; 3 J. Glas, en A. Vlot, beiden met 12 vissen 4. G. J. van de Bogaerde, 9 vissen; 5. G Schilling, 5 vissen. In de eerste afdeling was de uitslag als volgt: 1. J. Schotman, met 16 vissen; 2 A. C. Jensen en W. Stet, beiden met 15 vissen; 3. G. Hoek, 11 vissen, 4. J. Suyker buik, 10 vissen; 5. A. Kouwenhoven sr, 9 vissen; 6. J. de Graaf, 6 vissen. De Nederlandse meisjesploeg heeft in Trelleborg met ruim verschil (69-48) ver loren van Zweden. Alleen bij het hoog springen en het kogelstoten konden de Nederlandse meisjes tot een overwinning komen. Het hoogspringen leverde met 1,53 m een overwinning op voor Keien atlete Van der Linden. Tweede werd Hen ny Zwart (DEM). (Van onze cricketmedewerker) Door een zege op VRA heeft HCC het landskampioenschap bij de cricke ters veroverd. De trotse Hagenaars kwa men hiermee voor de 42e maal in het bezit van de titel, waarmee zij hun ab solute hegemonie in de geschiedenis van het Nederlandse cricket onderstreepten. In de strijd rondom de onderste plaats was het een sombere dag voor Bloemen daal en Rood en Wit, die respectieve lijk door HBS en hekkesluiter VOC wer den verslagen. De spanning aan de staart van de ranglijst is nu danig toegenomen en met nog twee wedstrijden te spelen kan er onderaan nog van alles gebeuren. Het duel ACC-Quick H, eindigde in een overwinning voor de Amsterdammers. BloemendaalHBS. Gewonnen door HBS met 7 wickets. Bloemendaal 53 all out, HBS 55 voor 3. Batting Bloemendaal Van Wijk 17, Flohil 5. Bowling HBS: De- rogée 6/16, Pierhagen 2/10, Mulder 1/16, Le Noble 1/8. Batting HBS: v. d. Vegt 18, Pierhagen 18. Bowling Bloemendaal: Van Wijk 1/18, Maas 1/13, 1 run out. HCC—VRA. HCC won met 21 runs. HCC 104 all out. VRA 83 all out. Batting HCC: Trijzeiaar 18, Van Arkel 23, Van Staay 13, Beekman 17. Bowling VRA: Frans Spits 3/11, v. d. Koppel 5/45, Nico Spits 2/20. Batting VRA: Worries 17, Nico Spits 23, Frans Spits 19. Bowling HCC: Trijzelaar 3/31, Vriens 7/24. VOC—Rood en Wit. VOC won met 8 runs. VOC 209 all out, Rood en Wit 201 all out. Batting VOC: v. d. Breggen 97, Bakker 15, Madsen 30, Lindeboom 20, Cornelis 22. Bowling Rood en Wit: On- stein 1/26, Bijleveld 4/68, Wijkhuizen 3/52, Luining 1/32, 1 run out. Batting Rood en Wit Wijkhuizen 59, Van Buchem 62, Bouwman 17, Onstein 13, De Nijs 17. Bowling VOC: Cornelis 7/56, Reijnierse 3/67. ACCQuick HG. Gewonnen door ACC met 1 wicket. Quick HG 205 voor 6 ge sloten ACC 206 voor 5. Batting Quick HG: Van Eek 28, Kramer 72, R.F. Schoon- heim 24, R. Schoonheim 52 not out, He- bels 13. Bowling ACC: Griebling 2/45, Rikse 1/28, Lapierre 1/41, Oostra 1/41. Batting ACC: Rikse 111 not out, Dukker 20, Van Weelde 57. Bowling Quick HG: Klijn 2/52, Bosman 2/44, Kramer 1/25. r Jan Boekestein kopt het eerste doel punt voor Telstar in. Kort en Jonker (nauwelijks zichtbaar achter Boeke stein) behoeven niet te assisteren. Hendriksen (2) en Bes (tussen de Telstarmensen in) zijn verslagen. (Van onze sportredactie) Hendriksen, Galis en vooral Seegers buitten gisteren de gelegenheid uit om voor RCH tegen hun oude club Telstar opvallend te spelen. Zij deden dat in een Racing-formatie, die in de eerste helft van de oefenwedstrijd haar wil oplegde aan de Vèlser eredivisiespelers. Daarin werd Geestman, die in de voorhoede stond opgesteld, al na tien minuten ver vangen door Boekestein, die zaterdag pas van vakantie was teruggekeerd. De blon de aanvaller bewees in deze oefenwed strijd al niet voor niets naar Telstar te zijn teruggehaald. Hij scoorde twee doel punten; goals die de stand gelijk maak ten, want eerst was het slechts RCH ge weest dat aan successen was toegekomen. Door Maslo en Galis werd het 2-0 en dat was een logische afspiegeling van het spelbeeld. Toen knabbelde Telstar de ach terstand geleidelijk weg. Boekestein zorg de nog voor de rust voor 2-1. In de tweede helft werkte hij de achterstand geheel weg Er waren 3.500 toeschouwers. (Van een medewerker) Met 2-1 heeft EDO een oefenwedstrijd tegen De Zwarte Schapen gewonnen. De Haarlemse club probeerde in deze wed strijd een groot aantal spelers en kreeg hierdoor een goede indruk van het aan wezige „materiaal". Van een sluitende combinatie was nau welijks sprake en de Amsterdamse ploeg verzorgde het samenspel soms beter dan EDO. Dahrs was bij de Amsterdamse ploeg nog een zeer gewaardeerde kracht terwijl de ex-Haarlem speler Bob Maas als achterspeler vele EDO aanvallen on schadelijk maakte. 'EDO nam door Koek de leiding maar nog voor rust werd het door goed voorbereidend werk van Dahrs gelijk, 1-1. In de tweede helft was er, evenals voor de pauze, van krachtsverschil weinig sprake. Het winnende doelpunt werd ten slotte door de ex-RCH-er Hendriks voor EDO gescoord. Er waren ongeveer dui zend toeschouwers. De Nederlandse zwemster Judith de Nijs heeft zondag in het Canadese Hamil ton een internationale 10 mijl (16 kilo meter) race gewonnen. De 25-jarige Ju dith de Nijs, die met deze overwinning 3.600 dollar verdiende, legde de afstand af in 4 uur 45 minuten 9 seconden. Van de 30 gestarten haalden er slechts tien de finish. Met ingang van het nieuwe seizoen zul len de prijzen der plaatsen in de Stads schouwburg in Haarlem worden verhoogd de duurste plaatsen worden acht gulden (vorig seizoen 7,50) en de goedkoopste twee gulden (vorig seizoen 1,75). Boven dien is de rangindeling enigszins herzien. De verandering in de prijzen geldt alleen voor de kassa-verkoop. De prijzen en ran gen der abonnementen zullen nog niet veranderen. De hal van de Stadsschouwburg zal een nieuw aanzien krijgen. Zowel links als rechts voorbij de hoofddeur komt een ba lie. De rechter is kassa en aan de andere balie kan men des avonds besproken plaat sen afhalen. Overdag fungeert deze als receptie- en inlichtingenbalie Daardoor blijft de schouwburg de gehele dag toe gankelijk. Op de eerste verdieping zullen bezoekers een vrije garderobe aantreffen. Beneden blijft de toestand onveranderd; links de open en rechts de gesloten garde robe. Op de balkon-verdieping wordt de situatie andersom. De garderobe bij amfi theater en gaanderij wordt eveneens open. Binnenkortkunnen abonnementen voor bedrijven, voor particulieren, voor de premières van de Toneelgroep Centrum en voor voorstellingen van Studio, van het Nederlands Danstheater en van het Nationale Ballet kunnen worden. Voor de ze abonnementen gelden voor de school jeugd tussen 15 en 21 de halve prijzen. Voor de schoolgaande jeugd geldt voor de vrije kaartverkoop dezelfde reductie van 50 percent. De premières van de Toneelgroep Cen trum zijn bepaald op 8 en 15 september, 3 en 17 november, 1 januari, 23 februari en 8 maart. Het Nationale Ballet treedt op op 8 december, 9 februari en 4 april en het Nederlands Dans Theater op 6 no vember, 23 januari en 15 maart. In de loop van november zal Fons Jansen voorstellingen verzorgen en Wim Sonneveld komt in januari naar Haarlem. Een voorstelling van Sonneveld wordt onder meer opgenomen in het bedriifs- en in particuliere abonnement.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 13