In Israel is in zes weken tijd ongelooflijk veel gebeurd Hulp van vrijwilligers is nu reeds overbodig Veel slachtoffers bij verkeersongelukken Brand in kasteel-hotel door kokshulp gesticht Kort en bondig Agenda voor Haarlem en de NEDERLANDSE BEZOEKERS VERTELLEN: V ARA-gids wordt vernieuwd Kampeerboerderij uitgebrand Pseudo-politieman randt meisje aan Sportvlieger maakt oceaanvlucht Vrijheid voor allen bepleit Morgen nog warmer Zwevend terras MAANDAG 31 JULI 1967 2 Treinvertraging door brand in centrale litfïtrtast b'ÓUté?'^ maandag 31 juli 1967 580ste STAATLOTERU EERSTE KLASSE Slotboodschap van doopsgezind congres Haarlem i;è ■>-:« J elsen-1J maiden Ss gS Beverwijk (Van onze correspondent) AMSTERDAM. „Ik ben zeer sterk onder de indruk van wat er in de zes weken sinds het einde van de oorlog in Israel is gebeurd. Het meest valt dat op in Jeruzalem. Het opheffen van de deling van de stad is fors en snel aangepakt. Het is een en al bruisend leven. Israëliërs lopen storm op de oude stad. Grote groepen Arabieren maken op hun beurt van de gelegen heid gebruik om naar de zee te gaan, die zij nog nooit gezien hebben. In de oude stad kun je Israëlische dranken kopen en in het nieuwe deel Jor daanse doosjes lucifers". Dit zei de secretaresse van de Neder landse Zionistenbond, mevrouw drs. R. Musapli-Andriesse, gistermiddag op Schiphol, waar zij met de directeur van de collectieve Israel-actie (CIA), de heer I. L. Palache, terugkeerde van een tien daags bezoek aan de joodse staat. Mevrouw Musaph heeft in Israel con tact gehad met de Nederlandse vrijwilli gers. „In het algemeen kan men zeggen dat ze het allemaal zeer goed maken. De meesten zijn in kiboetzen in de land bouw werkzaam. Een paar vinden dat zij te hard moeten werken", zei zij. De situatie ten aanzien de vrijwilligers heeft zich inmiddels zó gewijzigd dat de meesten vóór de termijn om is waarvoor zij naar Israel zijn gegaan vier maan den terug zullen keren. De verpleeg sters vertrekken over een paar weken, omdat aan hun hulp geen behoefte meer is. De meeste anderen, voor een belang rijk deel studenten, zullen in de loop van september naar Nederland terugkeren. Zij kunnen dan op tijd hun studie hervatten. Als beloning mogen de vrijwilligers vóór hun vertrek in groepsverband een drie daagse rondreis door Israel maken. Van de 92 Nederlandse vrijwilligers hebben er twee besloten in Israel te blij ven. Volgens de Israëlische autoriteiten, die vestiging in het land aanmoedigen, hebben 3000 van de totaal 10.000 vrijwil ligers die het land te hulp zijn gesneld, hun vertrek voor tenminste één jaar uit gesteld. De opbrengst van de collectieve Israel- actie, tot nu toe een kleine 15 miljoen gulden, wordt door de Israëlische rege ring gebruikt voor het oplossen van de problemen op sociaal en economisch ge bied, die door de gebeurtenissen van be gin mei zijn ontstaan. „Waar en hoe dat precies gebeurt is niet te zeggen", zei de heer Palache. Over de besteding van de opbrengst van de 3-uur-loonactip zei hij, dat daar eind ok tober, wanneer deze actie is afgesloten, over zal worden beslist. „Het zal niet moeilijk zijn daarvoor een bestemming te vinden. De keus is enorm groot, want al is er al veel gebeurd, - er blijft veel te doen". ,„Het is ongelofelijk wat er in een kort tijdsbestek reeds gebeurd is", zei de heer Palache. Als voorbeeld noemde hij de maatregelen die zijn genomen om de hei lige plaatsen voor iedereen toegankelijk te maken en de aanleg van een nieuwe asfaltweg van Jeruzalem naar het vlieg veld bij Tel Aviv. Tijdens hun verblijf in Israel hebben mevrouw Musaph en de heer Palache ook bezoeken gebracht aan Arabische vluchte lingenkampen. „Het is afgrijselijk. Die mensen leven daar op een manier die voor onze begrippen onmogelijk is. Wat opvalt is het grote aantal kinderen. Mijn advies was: „De pil in het drinkwater", zei mevrouw Musaph. Bijzonder geschokt was zij door een tentoonstelling van leer- en lesmateriaal van Arabische kinderen, die zij in een van de vluchtelingenkampen in de Gaza- strip Anan Joenis heeft gezien. „Op landkaarten was Israel helemaal weggelaten, zodat Jordanië aan Egypte grensde. In rekenboekjes zag je sommen als: „Wanneer je 20 Joden hebt en je vermoordt er 12, hoeveel blijven er dan over?" De vrije tekeningen van de kin deren waren helemaal verschrikkelijk. Die zouden niet misstaan hebben in Duit se nazi-bladen. Alleen het doodschieten van Joden. Dat wordt er bij de kinderen allemaal ingepompt." In een ander vluchtelingenkamp, ook in de Gaza-strip, Rafiah, zag zij aan het einde van de „dorpsstraat" een slagboom. „Daar begon Egypte en dat land wil de vluchtelingen niet toelaten". De heer Palache merkte op dat Israel ook nog zit met het probleem dat Egypte 5000 krijgsgevangenen niet terugvraagt. Israel heeft aangeboden ze te ruilen tegen 17 Israeli's die in Egypte krijgsgevangen zijn. Maar Egypte traineert de zaak". „Het belangrijkste dat Israel aan het probleem van de vluchtelingen doet is zorgen dat er werkgelegenheid komt, voor al bij de wegenbouw". „Het is echter zeer kostbaar en men is dan ook ongelooflijk blij dat Nederland zoveel heeft bijge dragen". Bij verkeersongelukken tijdens het weekeinde zijn weer talrijke mensen om het leven gekomen. In Koudekerke op Walcheren verongelukte zondagmiddag een echtpaar uit Middelburg. Het echtpaar stak met een bromfiets een straat over en werd aangereden door een personenauto. De bestuurder van de bromfiets, de 71- jarige heer J. K. Voogd en zijn 65-jarige echtgenote werden ernstig gewond en overgebracht naar een ziekenhuis in Vlis- singen, waar beiden korte tijd later zijn overleden. (Van onze correspondent) GULPEN. Een 19-jarige keukenhulp uit Roermond heeft zaterdag na een uren lang verhoor bekend, de brand, die vo rige week woensdag woedde in het kas teel-hotel Neubourg in Gulpen, te heb ben aangestoken. Hij heeft de brand ge sticht als een wraakneming op de hotel De radio-tv-gids van de VARA zal in een nieuwe uitvoering verschijnen. Het is de bedoeling om pea: J januari over te gaan op koperdiepdruk op het formaat van geïllustreerde tijdschriften. Tot dus ver wordt de VARA-gids gedrukt op de grote offset-rotatiepers van de Arbeiders pers te Amsterdam die tien jaar geleden in gebruik is genomen. De algemeen voor tijdschriften toege paste techniek is nu de koperdiepdruk op glanzend papier. De gids zal na 1 januari elders vervaardigd moeten worden. In Sexbierum is zaterdagavond door nog obekende oorzaak de boerderij van de heer T. Zijlstra volledig uitgebrand. Het gebouw dat pas vorig jaar een verbou wing van ongeveer 100.000 had onder gaan werd gebruikt als kampeerboerderij voor gezinnen. Zaterdagmorgen waren de laatste gezinnen juist vertrokken. De scha de wordt geschat op anderhalve ton. Door een brand in de elektriciteitscen trale-zuid te Rotterdam hebben vanmorgen I tussen kwart over zes en vijf over zeven geen treinen kunnen rijden op het traject I RotterdamLage Zwaluwe. De spoorwe gen zijn nadien stroom uit andere bron gaan gebruiken, waardoor het treinverkeer kon worden hervat. directie, met wie hij onenigheid had over vakantieafspraken en verlenging van zijn arbeidsovereenkomst. Ook het brandje, dat een dag eerder in de personeelskamer van het hotel woedde, heeft hij aangestoken. In totaal is door die twee branden voor een half miljoen gulden schade aangericht. Het kasteel hotel, dat voorkomt op de monumenten- tenlijst, zal pas volgend jaar pasen weer kunnen worden geopend. Zaterdag werd het voltallige personeel langdurig verhoord. Daarbij viel de hou ding van de keukenhulp al direct op. Na een paar uur bekende hij. Dinsdag had hij een hoeveeleid papier in de perso neelskamer van het hotel aangestoken. Dat brandje werd tijdig ontdekt en richt te niet veel schade aan. Woensdag depo neerde hij een brandende sigaret tussen een stapel matrassen op de kasteelzolder. De zolderverdieping en de linkervleugel van het kasteel gingen toen door de brand verloren. In Eindhoven is een personenauto, waarin vijf militairen uit de legerplaats Oirschot zaten, tegen een boom gereden. Twee militairen werden ernstig gewond. De 20-jarige H. van Amelsfort uit Til burg overleed tijdens het transport naar het Diaconessenhuis in Eindhoven. De 20- jarige H. Boeing uit Oss, die in het Diaco nessenhuis werd opgenomen, is daar later overleden. De drie anderen werden licht gewond. In de Drentse gemeente Vries is het 20-jarige Duitse meisje Brigitte Bück- mann uit Lasstrup om het leven gekomen. Zij was een van de inzittenden van een Duitse personenauto, die na een inhaal manoeuvre tegen een boom reed. De be stuurder wilde twee achter elkaar rijden de auto's inhalen, toen de vlak vóór hem rijdende auto ook begon aan een inhaal manoeuvre. Doordat een autobestuurder in Borculo geen voorrang verleende aan een van rechts komende wagen ontstond een he vige botsing, waarbij de bestuurder van de laatstgenoemde auto om het leven kwam. De bestuurder van de auto die geen voorrang gaf werd slechts licht ge wond. In Nieuw-Weerdinge stak de 42-jarige mevrouw S. Blom-Hummel op haar fiets een drukke weg over. Zij werd aange reden door een auto en ernstig gewond. In het Diaconessenhuis in Emmen is zij later overleden. De 17-jarige Sonja van Leur uit Dor drecht is bij een verkeersongeluk in Breda om het leven gekomen. Het meisje was een van de vijf inzittenden van een per sonenauto, die op een hoek tegen een In Amsterdam is- de 63-jarige heer G. W. Krielaart om het leven gekomen, toen hij op zijn bromfiets werd aangereden door een personenauto, aan welke hij geen voorrang gaf. Een nieuwe attractie op het Rem- brandtsplein in Amsterdam is een zwevend terras, dat doet denken aan papegaaienstokken waarop de men sen kunnen gaan zitten. ADVERTENTIE Prijzen van 5 zijn gevallen op 50 zijn gevallen op 100 zijn gevallen op 200 zijn gevallen op 400 zijn gevallen op 1000 zijn gevallen op Een prijs van Een prijs van f Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van f De prijs van de nummers eindigende op 6 de nummers eindigende op 641 de nummers eindigende op 267 de nummers eindigende op 871 de nummers eindigende op 937 de nummers eindigende op 6718 is gevallen op het nummer 038221 is gevallen op het nummer 051666 is gevallen op het nummer 069032 is gevallen op het nummer 029697 is gevallen op het nummer 051219 is gevallen op het nummer 034689 is gevallen op het nummer 085663 LET WEL Op dit nummer zijn twee prijzen gevallen 2000 2000 2000 2000 2000 5000 20.000 In Sittard heeft de politie een 30-jarige ongehuwde musicus van zijn bed gelicht. De man had in Valkenburg een 17-jarige toeriste onder bedreiging met een pistool aangerand. Zaterdagnacht omstreeks één uur had de musicus op de Cauberg bij Valken burg een verloofd paartje aangesproken, waarbij hij zich had uitgegeven voor poli tieman in burger. Hij had het tweetal meegedeeld dat het nog veel te laat op stap was en de jongen gesommeerd hotel- waarts te gaan. Het meisje had hij bevo len in zijn auto te stappen. Hij zou er zelf voor zorgen dat ze „veilig" thuiskwam. Onderweg randde hij haar aan. Het meis je wist naderhand het autonummer te noteren. Tijdens het verhoor bekende de man, dat hij een week eerder eenzelfde aan randingspoging in de kom van Valken burg had ondernomen. Het stel dat hij toen had aangesproken, had zich niet door hem laten intimideren. Op het vliegveld Teuge wordt dezer dagen de heer G. J. P. van Mesdag ver wacht, die met zijn in Amerika gekocht één-motorig vliegtuig van het type Moo- ney Mark-21 solo over de oceaan komt vliegen. De in Arnhem wonende heer Van Mesdag is de eerste Nederlandse sport vlieger die een solo-vlupht over de Atlan tische Oceaan maakt. In de slotboodschap van het achtste doopsgezinde wereldcongres, dat de afge lopen week in het RAl-congrescentrum in Amsterdam is gehouden en gisleren werd besloten, heeft het congres een be roep gedaan op alle regeringen en mach ten om „te trachten door vreedzame middelen aan alle mensen vrijheid en gerechtigheid te verschaffen". Men doel de hierbij op rassendiscriminatie in de Verenigde Staten en Zuid-Afrika, onver draagzaamheid inzake de godsdienstuit oefening in Rusland, de oorlog in Viet nam en de situatie in het Midden-Oosten. „Wij betreuren de aanmatiging van hen, die menen vrede en veiligheid te kun nen brengen door geweld en massale vernietiging", zo vervolgt de boodschap. Tijdens de massale godsdienstoefening in de zuidhal, waaraan ongeveer 4500 mensen hebben deelgenomen, werd gis terochtend ongeveer ƒ20.000 bijeenge bracht. Dit bedrag is bestemd voor de oorlogsslachtoffers van zowel Noord- als Zuid-Vietnam. Jeugdige vandalen. In Dordrecht zijn vijf kinderen in de leeftijd van 4 tot 10 jaar aangehouden, die in vier scholen een enorme- ravage hadden aangericht. In een van de scholen gooiden zij een bran dende krant door de brievenbus. Aan het snelle optreden van de brandweer was het te danken dat de school niet afbrandde. Voorts gooiden zij banken en stoelen om, leegden inktpotten en smeerden de inhoud van tubes verf over de vloeren. Ambtenaren voor Israel. Tot nu toe heb ben ongeveer 20.000 leden van het rijks personeel schriftelijk hun instemming betuigd met de hulpactie „Ambtenaren voor Israel", zo heeft de regering ge antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerelid Boot (K.V.P.). In augustus, september en oktober zul len zij een half procent van hun salaris afstaan. Subsidie teruggestuurd. Uit protest tegen het lage bedrag heeft de Friese nationa le partij aan het departement van land bouw en visserij het subsidie geretour neerd, die door dit departement dit jaar was toegekend aan het Fries paarden stamboek. Het subsidie bedroeg ƒ695,-. Het stamboek had 20.000 gevraagd. Monument. Zaterdag is in het dorpje Ane (gem. Gramsbergen) een monument onthuld ter herdenking van de gevalle nen in de veldslag van (27 juli 1227 van de bevolking van Drenthe tegen bis schop Otto de Tweede van Utrecht. De onthulling vond plaats in tegenwoordig heid van enkele honderden belangstel lenden door mr. dr. H. P. Schaap, oud griffier van het kantongerecht te Assen, nu procureur te Zierikzee. „Zonder de ze veldslag", zei mr. Schaap, sprekend vanaf een boerenwagen, „zou de provin cie Drenthe nooil hebben bestaan en zou Assen nooit zijn gesticht". Huwelijk. Lideke Mansholt, dochter van de vice-voorzitter van de EEG-commis- sie, dr. S. Mansholt, is zaterdag in Uk- kel bij Brussel in het huwelijk getreden met Boudewijn van der Gaag, zoon van de Nederlandse ambassadeur in Cuba. Vele autoriteiten van de economische gemeenschap, onder wie voorzitter Rey hebben de huwelijksplechtigheid bijge woond. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 45 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE. *'WMtflMWMVMMMVI(WMWMVWMAfVMMWVVVVVVVVVM AMfWMUWMWWWIMAMMIIWWIIIllMMMIUlllAIMWWWIAMMMI Het K.N.M.I. deelt mee: Warme en vochtige lucht stroomde in de loop van het weekeinde met zuide lijke winden naar onze omgeving. Dit ging zondagmorgen met enige lichte regen of motregen gepaard. Op de meeste plaat sen bleef het zondag langdurig bewolkt, waardoor de temperatuur slechts weinig boven 20 graden steeg. Maar in het zuid oosten, waar ook opklaringen voorkwa men: üep de temperatuur tot 27 graden op. Ook vandaag en morgen zal ons land zich in de warme en vochtige lucht bevinden. Aangezien het aantal opklaringen talrijker wordt zullen de temperaturen verder op lopen en dinsdag waarschijnlijk de 30 graden bereiken. Daarbij wordt de kans op het ontstaan van warm te-onweer vrij groot. WEERRAPPORTEN temperaturen binnen- en buitenland Grote of Sint Bavokerk, dinsdag 20 u.: Orgelbespeling door Alena Vasela uit I Tsjechoslowakije. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze we- reld", 14 j. Frans Halstheater: dagelijks acht uur en zondag 2 en acht uur. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Singapore... opdracht voor vijf", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, sa- I men thuis", a.l. Minerva, 14.30 u.: „Vier rakkers en 'n oude jeep", a.l.; 20.15 u.: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten", a.l. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Le grand restaurant", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Comedie of I terrors", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Sla nooit een vrouw, zelfs niet met een bloem", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr- Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Tot en met 2 sep tember ook op zaterdag van 20.30 tot I 22.30 u. Vleeshal (Grote Markt): Tot en met 31 aug. „Fotointernationale '67", expositie van foto's uit Frankrijk, Oostenrijk, Tsje choslowakije en Haarlem. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): Tot en met 31 aug. fototentoonstelling van Sanne San- nes. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur- Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u- en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. De Waag (hoek Spaarne-Damstraat): Tot september vaste expositie van „Li bra". Dagelijks van 1-5 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Tot en met 20 augustus „Liefde", beeldhouw werken en tekeningen van Hans Sterk. Dagelijks van 10-20 u. Op dinsdag geslo ten. Galerie-T (Bakenessergracht 67): Tot 27 augustus expositie van werk van tien Franse en Nederlandse kunstenaars. Da gelijks van 11-17 u. Zondags van 13 tot 17 u. en woensdags van 20-22 uur- Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan): Werk van Jacobus van Looy. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 uur. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tot en met 30 augustus expositie van ikonen, klokken en androïden van Antje Ypelaar. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. Op zondag en maandag gesloten. Cruquius Museum (Cruquiusweg H'ste- de): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en 'feestda gen'gesloten. Galerie Judasoog (Westkolk, Spaarn- dam), op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Gemeenschapshuis (Louis Davidsstraat, Zandvoort): Tol en met 6 augustus ex positie van plastieken van Nel Klaassen; mozaïeken van Jaap Bouhuys- Dagelijks van 14-17 en 19-21 uur. Brederodestraat 148, Zandvoort: Tot en met 15 augustus expositie van ceramiek van Babs van Elsdingen en plastieken van Hans van Dinteren. Dagelijks van 19-21 u- en op zaterdag en zondag van 14-18 en 19-21 uur. DIVERSEN Kennemer Sporthal (Delftlaan), vandaag en dinsdag 20 u.Wiener Eisrevue. Grote Markt, dinsdag 11 u.: Volksdans feest van het Haarlems Speeltuin Verbond; 15.30 u.: optreden van de Franse folkloris tische dansgroep „l'Ecole Ventadour". Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35), dinsdag 14.30 u.: „De Toverhoed". Linnaeushof, Bennebroek. Tot en met ok tober: openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. MAANDAG 31 JULI City, 20 u.: „De stem van het water". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u.. expositie kartondrukken van Frits Gram berg. DINSDAG 1 AUGUSTUS City, 20 u.: „De stem van het water" Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u.: expositie kartondrukken van Frits Gram berg. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt I Twente I Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ztirich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew zw. bew zw. bew half bew. half bew. geh. bew. zw. bew. half bew. half bew. zw. bew zw. bew licht bew. half bew. zw. bew. licht bew. onbewolkt half bew. half bew. onbewolkt licht bew. licht new. licht bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt O W) j ft' d O .SS BB S3 zw 20 18 0 zw 22 18 0 zzw 22 18 0 zw 21 16 0.1 z 24 17 0.1 windst. 23 17 0 windst. 25 15 0 windst. 27 16 0 windst. 26 16 0 zzo 23 11 0 z 17 15 6 zw 20 18 1 windst. 22 14 0 z 23 17 0 zzw 22 16 1 windst. 26 14 0 windst. 27 16 0 windst. 27 14 0 nw 29 16 0 windst. X 19 0 nno 28 23 0 wzw 29 m 20 0 ono 28 16 0 zw 28 16 0 windst. 28 15 0 w 28 15 0 windst. 29 17 0 windst. 30 16 0 windst. 27 x 12 0 windst. 30 18 0 n 32 23 0 windst. 30 19 0 n 29 20 0 windst. 36 20 0 windst. 32 18 0 nw 28 16 0 augustus Zon op uur: onder 17.24 uur. Maan op 5.00 uur; onder 20.31 uur. Maanstanden I Sitïï' J"3^- 8 au£ustus 3.48 uur. Eerste kwartier 12 augustus 21.44 uur. y°'le, maan 20 augustus 3.27 uur. I Laatste kwartier 28 augustus 6.35 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 31 juli Hoog water 10.22 uur en 22.52 uur Laag water 5.41 uur en 18.12 uur. Dinsdag 1 augustus Hoog water 11.33 uur en uur. Laag water MAANDAG 31 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Sexy in Neon" Luxor Theater, 20 u.: „West Side Story". W.B. Theater, 20 u.„De dodende pijl". DINSDAG 1 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: I ,,Sexy in Neon". Luxor Theater 20 u West Side Stnrv» ïiet °g. en laag water te Zandvoort is 10 tot zu .iWesx öiae Story 15 minuten vroeger dan te IJmuiden 6.51 uur en 19.28 uur.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2