Gladiolenkwekers zoeken naar kleinbloemige planten UNGARO verrast Parijs met Grandioze collectie w u mrr v, Aj) Kleinere kamers vergen ook kleinere bloemen IN DE VISHAL EN OP ZEE [a7"1 TTW M t Havenberichten Ruud Cornells in galerie „Jacatra V erkeerscontrole in Velsen rw 1HNÜÏ! ROND DE LOSPLANK SCHILDERSBEDRIJF A. J0NGELINGÜ Goede zorg kost tijd AUTOMONTEURS BENZINEP0MPBEDIEN0E WAGENWASSER AKTIEVE VERTEGENWOOROIGER JONGE MEOEWERKERS (STERS) MAANDAG 31 JULI 1967 4 Behelpen Kleiner Moeilijk werk De lange weg ,7, wart wandje Pionieren Dure schol Paco Rabanne Navolglbare vondstee vakbekwame schilders en schildersgezel dat wij dat uw VESTA Mij voor Levensverzekering N.V. te Arnhem (Van onze medewerker voor bloembollencultuur) Gladiolen zijn van oorsprong: niet zo verschrikkelijk groot, als ze nu worden getoond door de mensen, die trachten betere rassen te vinden. Als er een speciale gladiolenkeuring is dan wandelt de toeschouwer in het Krelageliuis door een on- doorzichtelijk mastbos met de mooiste kleuren. Een aantal van deze hybridiseurs is nu bezig kleinbloemige te zoeken door middel van kruisingen, omdat de kopers van bloemen niet allemaal meer in „kasten van huizen" wonen, waarin bloemen van een tot anderhalve meter wel staan. De bloemenkwekers willen geen grote knollen hebben, omdat deze te veel ruimte innemen en gemakkelijk omwaaien. Wel, als ze grote ruimten moeten versieren. Men mag binnen niet al te lange tijd een meer of minder sterke ommezwaai naar kleinbloemiger typen verwachten. Al jaren is een aantal verschijnselen bezig de gehele siergewassensector te veranderen. Er komen steeds meer ko pers van bloemen, omdat er meer ruimte in het loon komt voor wat meer luxe, Deze kopers echter hebben meestal klei nere huizen dan de vroegere „beter ge situeerden". Ze zullen, vermoedelijk on bewust, hun bloemeninkopen daarop rich ten. Daarbij moet worden opgemerkt, dat zeker de tuinbouwers zich weinig hebben gericht naar de wensen van de consumen ten. De oorzaak is niet ver te zoeken de meeste bloemenkwekers veilen in Ne derland hun bloemen en in het buiten land gaat een groot gedeelte over de zo genaamde grootmarkten. De kwekers van de bloembollen en knollen, die irf dit geval de grondstoffen voor de snijbloe men leveren, staan nog verder van de consument af. We hebben dikwijls ver baasd gestaan over hun uitermate des kundige beoordeling van bloemen en plan ten. die overigens nergens gelijke tred hield met de dikwijls veel geringere wen sen van de afnemers. Aan de ene kant een geluk, want een producent kan zijn eisen nooit hoog genoeg stellen. In het geval met de gladiolen echter Is men iets meer te weten gekomen. De Nederlandse Gladiolus Vereniging ver zocht de in het bloembollenvak aanwe zige kennis over de beweegredenen tot het wel of niet kopen van gladiolen te bun delen door middel van een enquête bij de bloemisten. Het voor ons meest op merkelijke feit daarbij is, dat veel ex porteurs van mening zijn, dat hun af nemers niet de „beste dikke maten" wil len. Ze stellen zich niet tevreden met kleinere maten, die meestal goedkoper zijn, maar behelpen zich zo om van grootbloemige gladiolen kleinere bloemen te krijgen. Iedere bloemist moet tegenwoordig heel zuinig met zijn produktiemiddelen, grond en kassen, omgaan. Ze zijn bijna altijd allebei duur, moeten dus veel geld op brengen. Dat kan alleen door voortdurend en veel te produceren. Anders gezegd, men moet meer produkten van dat ene stukje grond halen. Dus meer knollen per vierkante meter gaan planten om meer bloemen te kunnen snijden. Veel huisvrouwen zijn ook tevreden met een iets kleinere gladiolenbloem, die ze op de markt kopen, dan met de veel duurdere reuzen, die in dure bloemenwin kels staan. De bloemisten hebben dat ook wel bemerkt. Het is trouwens nu wetenschappelijk vastgesteld door een enquête in Nederland en Duitsland onder bloemenkopers. Er is komen vaststaan, dat de mensen met de laagste inkomens weinig of nooit bloemen kopen, maar eveneens dat de gelukkigen, die veel geld kunnen uitgeven, toch niet Zaterdag aangekomen te IJmulden: Roelof Buisman, van Rotterdam, Zwartsluis; Trio, Dundee; Iz, Constanza; Amstelstroom, Huil; Lady Roslin, Londen, Buitenhuizen; IJstroom, Dagenham; Fauna, Tolkis, Velsen; Warfleth Iskarshamn; Regina Ida, Skoghall, Westzaan; Hardy Marchant, Londen; Apricity, Thames- Martha Friesecke, Londen. IJmuiden; Kenne- merland, Santa Cruz; Swift-III, Londen; Neder Linge, Bilbao; Scarcity, Thames; Djatianom, Rotterdam; Amrum, Oxelösund; Dina. Londen IJmuiden; Gabrielle Wehr, Walkom; Geert Newhaven; Buka, Londen; John Kruse, Helt •mgborg; Pandelis, Hamburg, IJmuiden; Honds bosch, Londen, Zaandam; Saint Colman, Lon den; Claus Ltihrs, Norrsundet, Beverwijk; Deben, Middlesborough; Hoegh Wilri, Rouaan. Zaterdag vertrokken nit IJmuiden; Jümme, naar Högenas; Bruse, Arendal; Zaanland! Buenos Aires; Memnon, Barbados; Telamon, Saint Croix; Anne Suhr, Rotterdam; Christel Norrköping; Balje, Brunsbüttel; Portsmouth, Birkenhead; Gert Staerke, Oxelösund, IJmui den; Hilversum, Bremen; Scheldeborg, Falken- berg, IJmuiden; Guineekust, Rouaan; Michael- M., Hamburg; Hooness, Brightlingsea; Jean-E., Londen; Lelykerk, Londen; Container Forwar der, Bremen; Lady Roslin, Irvine, Buitenhuizen Cartagena de Indias, Bilbao; Vliestroom, Leith; PrejJi, Bremen; Austility, Teignemouth; Zwijn- drecht, Rotterdam; Sagamore, Monrovia, IJ muiden; Dominence, Ostende; Advent, Glou- chester, IJmuiden; Poolster, Trollhattan, IJ muiden. Zondag aangekomen te IJmuiden: Duncraig, van Newport; Alstem, Gothenburg; Tiger, Leith; Bieberstein, Antwerpen; Portelet Jersey; Tyne- wood, Newport; Riederstein, Bremen; Giessen- kerk, Bremen: Hoheweg, Hamina, Beverwijk; Dania, Kopenhagen; Thames met baggermolen „Azië", Larne, IJmuiden; Freetown, Monrovia; Brittenburgh, Middlesbro; Waverstroom, Par; Stevnsklint, Bantry, IJmuiden; Spiekeroog, Kemi; Spes, Swinoujscie. IJmuiden; Stefan-J.. Marie- tavia; Iris, Mantyluoto; Stuttgart, Bremen; Gann. Hamburg; Draco, Aarhus; Wega, Kalmar; Alcetas, Hamburg; Crescence, Newport; Dili- gentia, Rotterdam, Zaandam; Gruno, Par; Han- gard, Norresundet; Hector, Bremen; Odin, Monrovia; Gladonia, Humber. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Graveland, naar Las Palmas; Sloughi, Mostaganem; Amrum, Rotterdam; Baabe, Antwerpen, Beverwijk; Rijn stroom, Shoreham: Hontestroom, Sheemess; Amstelstroom, Hull; Thames, Maassluis, IJ muiden. Maandag aangekomen te IJmuiden: Asta, van Kotka; Geo V. Everard, Grangemouth; Plover, Felixtowe; Texelstroom, Liverpool; Helena Schepers, Slotsbrunn; Tilla Doris, Hamburg; Bern, Par; Tor Anglia, Immingham. Maandag vertrokken naar Bremen. uit IJmuiden: Attis, (Indien achter de haven van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan). hoger gaan dan een bepaald bedrag. In Duitsland is dit 5,— DM. We noemen spe ciaal dit. omdat, professor Storck, de leider van het onderzoekingsproject, in Duitse vakbladen daaraan de raad voor de kwekers knoopte: „Verwacht niet te veel van grote bloemen en planten, zelfs zij, die ze zouden kunnen kopen, laten ze staan." Hij wekte hen op om meer werk te maken van kleinere produkten. Mini- rozen staan miftder opvallend en over heersend in een kamer dan een vaas van de beroemde en prachtige Baccara-rozen! We zijn bij een hybridiseur eens gaan kijken naar de vooruitgang, die daar met dit moeilijke werk bereikt is. Konijnen burg en Mark heeft een apart type, Butterfly, gelanceerd. Er begint nu iets van aan de markt te komen. Het is in derdaad een kortere gladiool dan de grootbloemige, die we nu gewend zijn. De bloemen zijn prachtig, zelfs wat grillig gevormd en wat kleur betreft soms bij zonder contrastrijk. Er is in de klein bloemige ook zeer veel kleur te zien, maar de vorm is nog niet precies wat men bij die firma wil. Het wordt een moeizaam heen en weer kruisen met bestaande rassen en hele of halfwilde. De laatste zijn over het alge meen kleiner van stuk dan onze huidige bastaards. Een goede gladiool moet zijn bloemen zo op de aar zetten, dat er een gesloten langgerekte driehoek te zien is Het niet bloeiend gedeelte, de „staart", moet zo recht mogelijk zijn. De bloemen zelf moeten ook driehoeken vormen, maar dan liefst gelijkzijdige! Voor de bloemisten, die deze bloemen moeten brengen, dient men te zorgen, dat er vroeg bloemen zijn, waarvan er zoveel mogelijk van een knol kunnen worden gesneden, zodat het hoogste rendement uit de koude of warme kassen te halen is. Een complex van eisen dus. Dit kruisen kost verschrikkelijk veel geld en tijd. Het is echter nog niet zo moeilijk, als het op de markt brengen van zo'n produkt. De kruiser moet ook wel eens geld zien. Hij gaat dan probe ren een teler te tónden, die veel geld voor weinig planten wil geven. Deze ziet wel iets in zo'n nieuwigheid. Hij wil echter ook wel weten, „wat de veiling doet". Daar zitten de bloemenkoopmannen naar dat beetje te kijken. Ze weten niet wat „de juffrouw" doet. Dit zijn in het Rijnsburgs de huisvrouwen. Het stamt nog uit de tijd mevrouw, juffrouw en vrouw, al naar de bevolkingsklasse. De bloemenkoopman is dus voorzichtig. Hij springt er, zeker voor de straathandel, pas in als ze „in de goot liggen". Dus in te grote hoeveelheden worden aange voerd. Hij kan zich dan geen buil val len, want voor weinig geld raakt hij veel „aan de juffrouw" kwijt. Op dat moment koopt de juffrouw een nieuwigheid en, is deze goed, dan zal ze blijven kopen Maar niet meer zo goedkoop, want dan houdt ze zelf de prijs door haar vraag op een lonend niveau. Jaren duurt het voordat de winners van nieuwigheden hun moeiten beloond zien door goede prijzen. De 75-jarige heer Mark gelooft vast in zijn kleinbloemige gladiolen en begint nu vruchten te pluk ken van zijn investeringen. De Butterfly gladiolen zijn net groot genoeg om ze tot een mooi bloemstuk op prikkers te ma ken. Hun kleuren zijn machtig, de boven ste bloemen komen uit, kortom, ze wor den aangepast aan de wensen van „de juffrouw". DE TOTAALAANVOER heeft vorige week veel te wensen overgelaten, waarbij alleen op de maandag- en dinsdagmarkt enige drukte kon worden waargenomen. Door deze geringe aanvoer is er slechts weinig werkge legenheid geweest, zodat de aldus noodgedwongen opgelegde vrije tijd op verschillende wijzen moest worden doorgebracht. Een van deze manieren is het intensief doorbladeren van diverse week- en maandbladen geweest. Daarbij werd in een den tijdschriften een afgebeelde periscoop ontdekt, met daaronder de vetgedrukte kop „Hollandse nieuwe". In deze tijd van schrale vangsten en moeilijke afzet van dit bij uitstek Nederlandse pro dukt, trok dit stukje uiteraard onmiddellijk de volle aandacht. HET BLEEK een artikeltje te zijn over de ervaringen van een Shell-tanker, va rend van Gothenburg naar Rotterdam, waar de bemanning op zekere nacht door groot alarm in de machinekamer werd verontrust. Het betrof de hoofdcondensor, waardoor de snelheid van het schip tot vijfentwintig schroefomwentelingen per minuut was teruggelopen. Eerst veronder stelde men dat een grote hoeveelheid zee gras was aangezogen, welke aldus via de hoofdcirculatiepomp, de hoofdkoelinstalla tie en de condensors naar binnen was ge perst. BIJ NADER onderzoek kwam men ech ter tot de ontdekking, dat de koelwater ruimten vol met haring waren gestroomd Nog nimmer had men indeze 18.000 tons tanker in de ruimten een dergelijk grote hoeveelheid haring aangetroffen. Overi gens heeft de bemanning zich deze op wel hoogst uitzonderlijke manier gevan geen vis voortreffelijk laten smaken. WANNEER MEN DIT zo leest zou men als visser waarschijnlijk onmiddellijk zijn geneigd met de kapitein van deze tanker contact te gaan opnemen, ten einde te informeren naar de plaats waar deze ver stopping van haring is ontdekt. Tenslotte zou menige schipper er heel wat voor over hebben om weer eens een „zwart wand je" op zijn echometer te mogen waar nemen. DE SCHEPEN die volgende week weer in IJmuiden worden verwacht hebben dan meestal een reis van zestien tot twintig dagen achter de rug. Voor de meest on- fortuinlijken is deze periode zelfs nog langer geweest. Indien men nu nog maar „vol en zoet" kon binnenlopen, zou men tenminste nog op redelijke resultaten kun nen terugzien, doch helaas zal het voor de meesten wel „lang niet vol, maar wel erg zuur" moeten worden. Want nu de Ierse Zee-visserij in het geheel niet lo nend blijkt en er ook op de Noordzee weinig of niets wordt gevangen, blijft het voor de schippers een groot vraagteken welke koers bij het uitvaren moet wor den ingeslagen. VAN HEN IS de KW 141 „Willy" op ei gen houtje aan het pionieren geslagen rond de westkust van Ierland, waarbij men het genoegen had met achthonderd kleine kistjes makreel en zeshonderd kis ten makreel en koolvis terug te keren. Nu zou men mogen verwachten dat er on der dergelijke omstandigheden een mooie besomming kon worden gemaakt. „Ver geet het maar", zegt men in de hallen, want ten gevolge van de warmte was de kwaliteit van de vangst sterk terug gelopen, terwijl deze temperaturen even min bevordelijk zijn geweest voor een vlotte verkoop. Met als gevolg dat de conservenfabrieken te hulp moesten snel len om het grootste deel van deze lading naar zich toe te halen. Vandaar dat de animo bij de reder voor een nieuw reisje nihil is geworden. OVERIGENS IS door deze geringe aan voer de vis, afkomstig van de uit de noor delijke Noordzee terugkerende schepen nog voor vrij redelijke prijzen verkocht. Alleen de kleine gullen vormden hierop een uitzondering. Dit soort werd namelijk door de kotters in zulke grote hoe veelheden aangevoerd, dat voor een aan zienlijk deel de minimumprijs niet kon worden gehaald en deze vis dus noodge dwongen naar de visverwerkende indus trie moest worden afgevoerd. DAARENTEGEN IS de schol weer bij zonder prijzig geweest. Kleine schol no teerde rond veertig gulden en schol twee met de grofste soorten heeft dikwijls zelfs nog meer dan zestig gulden opgebracht. Ook de tongsoorten, die eveneens spaar zaam werden aangevoerd, werden weer iets steviger in prijs, hoewel dient te wor den opgemerkt dat hierbij ook de kwali teit een grote rol heeft gespeeld. (Van onze moderedactrice) PARIJS. Als er ooit sprake van een mode voor de toekomst kan zijn, dan was die zaterdag bij de 36-jarige Parijse couturier Ema nuel Ungaro, de vroegere assistent van André Courrèges te zien. In zijn pas gereedgekomen mode huis aan de Avenue Montaigne dezelfde straat waar het haute- couturepaleis Christian Dior te vinden is oogstte hij met zijn kleine, maar geraffineerde collec tie, meer succes dan welke coutu rier tot dusver in Parijs ten deel gevallen is. UNGARO: kraagloze „mozaïek"-man tel. Simpel van lijn maar ongelooflijk mooi van stof en coupe. UNGARO's verhuizing naar een der belangrijkste modestraten in de Fran- sj hoofdstad lijkt geen toeval. Het heeft er namelijk alle schijn van, dat Ungaro met zijn kleren voor de toe komst, de couturier van morgen wordt en zijn vroegere werkgever Courrèges, die morgen zijn première geeft zal dan ook met heel wat voor de dag moeten komen wil hij Ungaro's succes eve naren. Er waren bij Emanuel Ungaro geen struisveren of vossenkragen, geen ohincilla moffen, geen kanten blouses en geen zwarte fluwelen broekpakken te zien. Kortom, niets wat Op het ogen blik in Parijs bij concurrerende mode huizen zo „en vogue" is. Wat Ungaro bracht was anders, nieuw, simpel van lijn, praktisch, modern en stuk boven de knie. Zijn mannequins hadden een eigen manier van presentatie, die heel wat eigentijdser aandeed dan de wel wat ouderwetse showmethode van mannequin Bettina, de vroegere vrien din van wijlen Ali Khan, die vrijdag bij Chanel, toegejuicht door Marlène en Frangoise Sagan, haar come-back maakte. Om terug te komen op Ungaro, zijn ensembles bestonden uit jasjes met Bermuda-shorts, die sjiek genoeg wa ren om er mee op een receptie te ver schijnen. Dat kwam vooral door de prachtige stoffen die Ungaro gebruik te: wollen Shetland met kleurige ven sterruitjes gedessigneerd. Van dezelf de stoffen met dit mozaïekmotief, maakte Ungaro zijn dubbelknoops jas sen zonder kraag. Vaak creaties met een geschulpte overslag. Duur bont is bij Ungaro niet te vinden. Hij ge bruikte voor sportieve en cocktailman tels koeiehuiden, veulen en roze ge verfde konijnevel. De modellen waren er niet minder hartveroverender door. Zo was er bij voorbeeld een jurkje waarvan het bovenlijfje van roze ko nijnenbont en de rok van roze voile gemaakt was, beide bezet met tien tallen margrieten van witte kant. Al leen al uit deze poëtische creatie bleek, dat moderne mode beslist niet bizar hoeft te zijn. Zocht Ungaro het met zijn collectie voor de toekomst het in een tot in de perfectie uitgebalanceerde coupe en een geraffineerd lijnenspel van doorgestikt naden en opgestikte zakjes, Paco Ra banne prolongeerde zijn alom bekende UNGARO: stijfuitstaande minimantel, afgezet met zwart borduurwerk. metaal- en plasticjurkenmode. De ja ponnen van ruitvormige plaatjes, bij eengehouden door ringetjes, waren za terdag in zijn boutique in Montmartre te zien. Een geheel zwartgeverfd mo dehuis, waar hij zijn show bezoeksters op zitjes van fietszadels ont ving. Het blijkt nu dat de jurken van provo Paco Rabanne wel erg aardig om naar te kijken zijn al was het alleen maar omdat zij het lichaam zeer spaarzaam bedekken, maar dat zij bijzonder zwaar wegen. Met een ja pon uit zijn boutique neemt uw gewicht ogenblikkelijk op zijn minst met 20 kilo toe. Inkopers rekenen er echter toch op, dat de vrouwen wel iets voor zijn zwaarwichtige modellen voelen, want Rabanne's jurken zijn binnenkort ook in Nederland te koop. EMANUEL UNGARO Witte kniekousen. Bruine jurkjes met witte rits sluiting op de rug. Ronde opgestikte zakken. Kraagloze mantels. Geschulpte jasrevers. Kleuren: oranje, chocoladebruin, olijfgroen, fuchsiaroze. nnnnnininnnnnnnnnnnnnrr-innnn- Wijndel Jongens, fotograaf in De Rijp, bewoont daar'eèn oüde boerderij, dé hoeve .Jacatra". Hij interesseert zich voor kunst en heeft enige jaren geleden een deel van zijn boerderij als galerie ingericht. Het is helaas een verdwijnende galerie, want de boerderij zal eerstdaags worden afgebro ken en daarmee is een der bijzonder schaarse gelegenheden tot exposeren in een voor de beeldende kunst zowat braak liggend terrein als de Beemster dan weer verleden tijd geworden. Wel doet Jongens zijn uiterste best om in die contreien weer opnieuw iets dergelijks te vinden. Een der laatste exposanten is Ruud Cor- nelis, de „slotbewaarder" van de Ruïne van Brederode, die als kunstschilder zelf van de kelders van de ruïne eveneens een expositie-gelegenheid heeft gemaakt. Nu hangt zijn werk dan in galerie „Jaca tra". Zondag hield de politie in Velsen een extra verkeerscontrole, waarbij een on derzoek werd ingesteld naar eventuele technische mankementen aan de passe rende wagens, terwijl men tevens de autopapieren controleerde. Er werden vijfenveertig processen-verbaal opge maakt. Enkele auto's zijn naar-het hoofd bureau van politie gebracht voor een na der onderzoek. Aanvoer van maandag Vijfenzestig vaartuigen hebben maan dagmorgen in IJmuiden aangevoerd: 8.540 kisten vis, 35.000 kilogram tong en 1.050 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 550 kisten schelvis, 1.340 wijting, 400 kleine kisten wijting, 180 gul en kabel jauw, 2.460 torgul, 750 koolvis, ,470 haring, 2.660 kleine kisten haring, 320 makreel, 475 kleine kisten makreel, 1.320 schol, 30 tarbot en 420 varia. Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: heilbot 5,90 4,10, tarbot 5,604,80, grote tong 5,40 5,24, grootmiddel tong 3,443,23, klein- middel tong 2,802,65, tong I 4,493,35, tong II 3,47—3,20, zalm 7,20—4,80. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 62 71, middel kabeljauw 9467, witte kool- vis I 8078, grote koolvis 5057, middel koolvis 5844, grote leng 5645. Per tien stuks: grote kabeljauw 8872, middel kabeljauw 5432. Per hoop: vleet 61. Per 50 kilogram: grote schelvis 44—43, middel schelvis 4441, kleinmiddel schel vis 4240, schelvis I 3431, schelvis II 39—23, gul I 30—25, gul II 23—17, gul III 1917, witte koolvis 2517, koolvis I 20 15, koolvis II 1715, grote en middel schol 6247, kleinmiddel en schol I 64 56, schol II 5138, schol III 3621, schar 3028, gestripte wijting 2317, haring 31—23, tarbot 140—124, ham 114, kleine heilbot 112. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond maandagmorgen uit 500 kisten wijting, 450 gul en kabeljauw, 30 koolvis, 200 ha ring, 1.700 kleine kisten haring, 350 ma kreel en 30 schol. Katwijk In Katwijk werden maandagmorgen 489 kantjes haring aangevoerd. Prijzen, in guldens, per kantje: maatjesharing klein 101120, maatjesharing groot 91,3098,10, volle haring 85,4086,70. 1 scuu-E**3 Mdrtlf na JONOS-WO J K Vraagt: EVERTSENSTRAAT 1 IJMUIDEN Wilt u uw advertentie zo goed mogelijk verzorgen Zorgt u er dan voor advertentie zo vroeg mogelijk in ons bezit is. Automobielbedrijf JAN VAN DER VOSSEN Botermarkt 1-7 Haarlem Telefoon 18612 Official Peugeot dealer vraagt voor spoedige indiensttreding Dagdienst en Sollicitaties zowel mondeling als schriftelijk aan ons kantoor Botermarkt 1. vraagt voor haar bestaand agentschap met als standplaats IJmuiden, Driehuis of Santpoort een Aanvangsinkomen ongeveer ƒ670.- p. mnd., gratificatie, aandeel in de winst, vakantie geld, premievrij pensioen en verdere sociale voorzieningen. Sollicitaties aan Inspecteur S. Hofsté, Roos en Beeklaan 67, Santpoort, Tel. 02560- 6091. Grammpfoonplatenmij. BOVEMA Herenweg 101, Heemstede, vraagt voor eenvoudig administratief werk. Telefoon 87350, toestel 15. WVVMAAMVMMVVVVVtfVVVVVVVV

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 4