Ik maakte de snelste sprong van mijn leven „Vikingbank" gelicht van pier in Hoek van Holland Bouw van schip in Japan spaarde f 6 miljoen uit Agenda voor Haarlem en de IJmond Kort en bondig lliaranka lUeubelen OOGGETUIGE VAN AARDBEVING VERTELT OP SCHIPHOL: Politieman maakt dodelijke val Rijschool voor doe-het-zelvers Jaarklassen '37-'45 aangewezen voor noodwachtplicht Meisje overleden na val van paard Actie in Den Bosch tegen lawaai van brommers Doden in het verkeer Sleper wordt als verloren beschouwd Aantal ziekmeldingen is afgenomen Oud-gijzelaars in Haaren bijeen „Neder-Linge" aangekomen Kans op onweer DINSDAG 1 AUGUSTUS 196 7 2 Aan verkeerde kant uit bed gestapt In Groessen Kinderen Doden Koningin in Porto Ercole Haarlem V els en-I J muiden Beverwijk LOOP VRIJ IN EN UIT bij: Anegang 39 - Haarlem 1800 m2 MEUBELSHOW -S-g Se .se Kennelijk nog in diepe slaap is gister morgen een 25-jarige agent van politie uit Terneuzen, die ter versterking van het Amsterdamse politiekorps enkele weken in de hoofdstad vertoefde, aan de ver keerde kant uit zijn bed gestapt en door het openstaande raam naar beneden ge vallen. Hij kwam met zijn hoofd op de binnenplaats van een hotel aan de Ko ningslaan terecht en overleed korte tijd later. (Van onze correspondent) GROESSEN. Vandaag opent de heer Th. Polman uit Groessen een „doe-het-zelf-rijschool". Hiervoor heeft hij een twee hectare groot weiland ter beschikking. Daarop mag een ieder tegen een ver goeding van 12,50 een uur lang één van de vier volkswagens van de rij school komen besturen. Men kan dan oefenen naar eigen inzicht zonder een instructeur naast zich te hebben. De rijschool leidt niet op voor het rijbewijs. De heer Polman ziet zijn instituut als een schakel tussen de rij scholen en hun cursisten. Hij vertelde dat de rijschoolhouders en ook de ver keerspolitie bijzonder enthousiast over zijn vorm van autorijles zijn. Voor de normale rijschoolhouder be tekent dit een besparing van het ma teriaal en voor de cursist is het be langrijk, voordat hij de grote weg op gaat de eerste beginselen van de tech niek onder de knie te hebben. Ook komt het voor dat een kandi daat na vier a vijf examens nog steeds niet een bepaald onderdeel van de techniek goed meester is. Als hij een paar uurtjes rustig alleen kan oefenen zal hij dat punt sneller kunnen aan leren dan bij een normale autorijles in het volle verkeer. Het systeem van het bemannen van de BB-overheidsdiensten met plichtnood- wachters is met ingang van 1 januari jl. gewijzigd. Van die datum af wordt de bemanning van de BB-overheidsdiensten behoudens enige uitzonderingen voor enkele officiersfuncties in de eerste plaats gerecruteerd uit de per kring be schikbare buitengewoon dienstplichtigen. Als eerste werd de jaarklasse 1946 aan gewezen. Inmiddels is gebleken, dat uit deze jaarklasse van buitengewoon dienstplich tigen niet alle vacante functies bij de noodwachten kunnen worden bezet. De minister van Binnenlandse Zaken, mr. H. K. J. Beernink, heeft daarom be sloten voor het recruteren van plicht- noodwachters uit de buitengewoon dienst plichtigen alsnog voor alle gemeenten ook de jaarklassen 1937 tot en met 1945 aan te wijzen voor inschrijving voor de nood wachtplicht. (Van onze correspondent) VUGHT. De 22-jarige Brunhilde van der Most uit Vlaardingen is in Vught zo ongelukkig van een paard gevallen, dat zij in het ziekenhuis aan haar verwon dingen is bezweken. Het paard was op hol geslagen. (Van onze correspondent) DEN BOSCH De officier van Justi tie in Den Bosch is een actie begonnen tegen het lawaai van bromfietsen, nadat hy talrijke klachten had ontvangen over bromfietsers die met open knalpotten 's avonds in de buitenwijken racewed strijden hielden. De politie in Den Bosch, Vught, Waalwijk, Oss en Boxtel kreeg opdracht streng toe te zien op bromfiet sen waarmee kennelijk onnodig lawaai werd gemaakt en deze in beslag te ne men. De actie leverde binnen drie weken 350 bromfietsen op met racecarburateurs en afgezaagde knalpijpen. De kanton rechter hield een speciale zitting waarin de eerste 75 jongemannen zich te verant woorden hadden. Enkele tientallen brom fietsen werden verbeurd verklaard. Be zitters van dure brommers ontvingen de ze terug, maar kregen boeten van 25, tot 40,Zij kregen te horen dat bij volgende overtredingen de brommers on herroepelijk verbeurd verklaard werden. De actie heeft reeds een preventieve werking gehad- Tientallen rijwielherstel lers hebben reeds honderden brommers in reparatie gekregen. (Van onze correspondent) SCHIPHOL „Ik zat in Cabelledra, een plaatsje aan de kust, op een half uur van het vliegveld in een restaurant. Het was zaterdagavond acht uur één uur Nederlandse tijd plotseling begon het te schudden, alsof er een zware truck aankwam. Direct begon het te kraken, het plafond dreigde naar beneden te komen, bloempotten vlogen door de lucht. Ik sprong over de ballustrade heen de straat op. Dat was de snelste sprong die ik ooit van m'n leven gemaakt heb. Ik kon niet op de been blijven. Het asfalt golfde als een zee. Het duurde alles bij elkaar 35 seconden, maar het leken wel uren. Achter mij viel de keuken van het restaurant in elkaar. Ik kreeg stukken hout langs m'n hoofd". Dit vertelde de KLM-gezagvoerder H. J. Voorspuy uit Rhoon gisteren op Schiphol over de aardbeving die hij met een aan tal andere KLM-ers dit weekeinde in Ve nezuela heeft meegemaakt. De aardbe ving heeft volgens AFP ongeveer 400 le vens geëist. Er zouden circa 2500 gewon den zijn. „Vrouwen en kinderen raakten in pa niek, mannen sprongen in hun auto en re den wild toeterend weg. De waterleidin gen waren gesprongen. Heel gek was, dat het licht, dat bij de aardbeving uitviel, na tien minuten weer ging branden. Na af loop ben ik nog naar het restaurant te ruggegaan om een pilsje dat ik daar ge dronken had, af te rekenen. Toen ben ik naar het hotel gelopen, het zeven ver diepingen hoge Macuto Sheraton. Dat was een enorme chaos. Stukken beton waren eruit geslagen. Een hele zijkant was weg. Er waren happen uit alle muren. Balkons zag je niet meer. Het gebouw staat he lemaal uit zijn lood. Ik kon niet meer naar m'n kamer, dat was te gevaarlijk". Bij het hotel trof hij drie van zijn be manningsleden. Eén hiervan was de ste ward R. T. G. Stibbe. Deze vertelt op Schiphol: „Ik zat met twee collega's op een balkon op de eerste verdieping van het hotel. Toen het begon te schudden be greep ik meteen dat het een aardbeving was. Een jaar of tien geleden in Manilla heb ik zoiets al eens meegemaakt. Ik sleurde mijn collega's mee naar binnen. Op de gang sloeg ik een brandmelder in elkaar om iets te doen. Het hotel zat tot aan de nok toe vol. Er zijn 1500 bedden. Ik ben naar buiten gerend. Daar ont moette ik een vrouw die een baby van twaalf maanden en een jongetje van ze ven jaar op haar kamer op de vierde ver dieping had achtergelaten. Ik ben prompt weer naar boven gerend. In de kamer was het plafond naar beneden gekomen. Het jongetje zat tussen het puin te hui len. De baby lag in het bedje, bedolven onder stof en puin. Ik heb de kinderen meegenomen en ze beneden aan mensen met helmen op gegeven". De heer W. H. Kuyper uit Amstelveen, eerste officier bij de KLM, vertelt dat hij rustig in de dependance naast het hotel een whisky zat te drinken. „Toen het begon wist ik direct: dit is een aard beving. Ik wist wat ik moest doen, dat was naar beneden gaan. Onderweg heb ik nog een vrouw van zeventig jaar naar beneden geholpen. Beneden was het ver schrikkelijk. Daar was een pergola van beton twee meter opzij geslagen en toen naar beneden gevallen. Een vrouw en een kind waren eronder terecht gekomen. In het hotel is nog een jongetje om het leven gekomen." Evenals de anderen heeft hij zijn kleren en verdere bezittingen in het hotel ach- In Lemmer is de 61-jarige bromfietser B. Lienos uit die plaats in botsing geko men met een vrachtauto en ter plaatse overleden. In Enschede is de 37-jarige F. J. Sterk uit Denekamp met zijn auto uit de bocht gevlogen en tegen een boom gereden. Hij kwam om het leven. tergelaten. Het was te gevaarlijk om die uit de kamers te halen. Een vierde KLM-er die gisteren op Schiphol aankwam en die ten tijde van de aardbeving in Venezuela was, is de heer C. J. Lievaart uit Den Haag. Hij maakte deel uit van een andere beman ning. Om kwart voor acht, net voor de aardbeving begon, kwam hij bij het hotel aan. Juist toen hij op weg was naar zijn kamer op de vierde verdieping, begon het te beven. „Ik werd van de ene kant naai de andere geslingerd. Op een gegeven moment kwam er een stuk muur naar beneden. M'n tas werd uit m'n hand ge slagen. Mijn rechtervoet werd geraakt. Toen ben ik naar beneden gevlucht. Ik had veel pijn aan mijn voet. Daarna ben ik met de meeste mensen naar het strand gevlucht omdat het daar het veiligst was. Het hotel was in vijf minuten ontruimd". De grootste Nederlandse drijvende bok, de „Ir. J. G. Snip", is er maandagavond in geslaagd de sleepboot „Vikingbank" van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst van de Zuiderpier bij Hoek van Holland te lichten. In de nacht van 18 op 19 maart van dit jaar sloeg de „Vikingbank", bjj een poging om het in noodweer gestrande Liberiaanse vrachtschip „Alkyone" van In de eerste helft van dit jaar zijn bij het Gemeenschappelijk Administratie Kan toor (GAK) ruim 608.000 ziekmeldingen ontvangen. Ten opzichte van het eerste halfjaar van 1966 betekent dit een daling met ruim 16 percent. De daling is voor een belangrijk deel het gevolg van het uitblijven van de „griepgolf", die in de eerste maanden van het vorig jaar een vrij grote omvang had. Koningin Juliana is gisteravond in Porto Ercole aangekomen teneinde daar de vakantie door te brengen. Prins Bern- hard zal zich in de loop van vandaag bij haar voegen. Prinses Irene is met haar man drie da gen geleden uit Porto Ercole vertrokken. Zij hadden er twee dagen vertoefd. In zwembad verdronken. In het zwembad in Axel (Z.) is de 17-jarige R. Robijn uit Eksaarde (België) verdronken. De jongen werd op een gegeven moment door zijn broer en vrienden vermist. Zijn stoffelijk overschot werd later in het zwembad gevonden. 9143 bruto registerton los te trekken, muur vast op de Zuiderpier. Kapitein Erbert Plug en zyn acht bemanningsleden werden door een helikopter van de luchtmacht gered. De berging van de „Vikingbank" heeft twaalf mannen van het Rotterdamse ber gingsbedrijf Van den Tak nauwelijks vijf uur werk gekost. Mede dankzij de kalme zee slaagden zij er zonder noemenswaar dige moeilijkheden in vier stroppen rond de romp van de „Vikingbank" te brengen. Maandagavond laat trok de „Ir. Snip" met zijn 500 ton hefkracht de „Vikingbank" los van de Zuiderpier. Twee sleepboten brachten de „Ir. Snip" met zijn last daarna naar Europoort. Daar werd de „Viking bank" aan de grond gezet. Deskundigen zullen een onderzoek instellen naar de schade, die de sleepboot heeft opgelopen bij de stranding en tijdens de vijf maan den d'df kif 'Öp dë Zuiderpier heeft gelegen. Kort, na de .stranding hadden dgskilftdigen al vastgesteld dat de sleper als verloren moest worden beschouwd. C De sleepboot „Vikingbank", die in maart op de Zuiderpier bij Hoek van Holland vastliep, is maandag avond gelicht. Hier hangt het wrak in de takels van de grootste Neder landse drijvende bok, de „Ir. Snip", die een hefvermogen van 500 ton heeft. (Van onze correspondent) HAAREN Leden van de Vereniging Oud-Gijzelaars komen onder voorzitter schap van de Hagenaar mr. J. van der Dussen (oud-burgemeester van Dordrecht) op 15 augustus in het voormalige semi narie van het Noordbrabantse Haaren bij een om hun kameraden te herdenken, die in 1942 in Goirle door de Duitsers werden gefusilleerd. Ter herinnering aan het ver blijf van de gijzelaars in Haaren wordt op 15 augustus voorts een door mevrouw F. Heil uit Arnhem vervaardigd bronzen beeld onthuld. Dit stelt een gijzelaar die; op een bank zit te lezen voor met achter zich een Duitse soldaat. De tekst onder; het monument luidt: „Standvastig is ge bleven mijn hert in tegenspoed". In de Amsterdamse haven is de nieuw ste aanwinst van de stoomvaartmaat schappij „Nederland", het in Japan ge bouwde vrachtschip „Neder-Linge" aan gekomen. Deze tot een serie van vier schepen behorende snelle vrachtvaarder, zal toegevoegd worden aan de vloot van de Ned. Lloyd, een rederij die voort kwam uit een samenwerking tussen de „Nederland" in Amsterdam en de Rotter damse Lloyd. Het schip werd in Japan gebouwd om dat de bouw in Japan op 19 miljoen kwam. Nederlandse werven rekenden ƒ25 miljoen. De bouw van vier schepen in Japan zou evenveel kosten als drie sche pen in Nederland. De „Neder-Linge" is het meest geauto matiseerde schip onder Amsterdamse vlag. Het is uitgerust met eigen laad- en losgerei. De machinekamer wordt van de brug af bediend. Al is het schip in Japan gebouwd, de motor is van Stork en geeft het schip een snelheid van 21 knopen. Dieptanks en vrieskamers maken het mo gelijk iedere soort lading te vervoeren. De lengte is 162 meter, hetdraagvermogen ruim 12.000 ton. De „Neder-Linge" zal worden ingezet in de Nieuw Zeeland-dienst. Gezagvoerder is kapitein W. F. J. Mörzer Bruyns, de laatste commandant van het ms „Oran je". Grote of Sint Bavokerk, vandaag, 20 u.: Orgelbespeling door Alena Vaselé uit Ts j echoslo wakij e. Openluchttheater Bloemendaal, woens dag, 20.15 u.: Toneelgroep Ensemble met „Ondine" van Jean Giraudoux. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: 't Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Singapore... opdracht voor vijf", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, sa men thuis", a.l. Minerva, 14.30 u.: „Vier rakkers en 'n oude jeep", a.l.; 20.15 u.: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten", a.l. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Le grand restaurant", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Comedie of terrors", 14 j. Studio, 10.30 u.: „De nieuwe avondturen van Pietje Bel", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Sla nooit een vrouw, zelfs niet met een bloem", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr- Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Tot en met 2 sep tember ook op zaterdag van 20.30 tot 22.30 u. Vleeshal (Grote Markt): Tot en met 31 aug. „Fotolnternationale '67", expositie van foto's uit Frankrijk, Oostenrijk, Tsje- choslowakije en Haarlem. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): Tot en met 31 aug. fototentoonstelling van Sanne San- nes. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u- en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. De Waag (hoek Spaarne-Damstraat): Tot september vaste expositie van „Li bra". Dagelijks van 1-5 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Tot en met 20 augustus „Liefde", beeldhouw werken en tekeningen van Hans Sterk. Dagelijks van 10-20 u. Op dinsdag geslo ten. Galerie-T (Bakenessergracht 67): Tot 27 augustus expositie van werk van tien Franse en Nederlandse kunstenaars. Da gelijks van 11-17 u. Zondags van 13 tot 17 u. en woensdags van 20-22 uur- Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan): Werk van Jacobus van Looy. Tot 4 september. Dagelijks van 10-17 uur. 's Zondags vanaf 14 uur. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tot en met 30 augustus expositie van ikonen, klokken en androïden van Antje Ypelaar. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. Op zondag en maandag gesloten. Cruquius Museum (Cruquiusweg H'ste- de): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feestda gen gesloten. Galerie Judasoog (Westkolk, Spaarn- dam), op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Gemeenschapshuis (Louis Davidsstraat, Zandvoort): Tot en met 6 augustus ex positie van plastieken van Nel Klaassen; mozaïeken van Jaap Bouhuys- Dagelijks van 14-17 en 19-21 uur. Brederodestraat 148, Zandvoort: Tot en met 15 augustus expositie van ceramiek van Babs van Elsdingen en plastieken van Hans van Dinteren. Dagelijks van 19-21 u- en op zaterdag en zondag van 14-18 en 19-21 uur. DIVERSEN Kennemer Sporthal (Delftlaan), Dage lijks 20 u.: Wiener Eisrevue. Tot 9 aug. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35), woensdag, 14.30 u.: „De Chinese Draak". De Ark (Nieuw Heiligland), woensdag 21 u.: Het Ensemble Sanjar met muziek uit Roemenië, Joegoslavië en Israel. Linnaeushof, Bennebroek. Tot en met oktober: openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. DINSDAG 31 JULI City, 20 u.: „De stem van het water". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u.: expositie kartondrukken van Frits Gram berg. WOENSDAG 2 AUGUSTUS City, 20 u.: „De stem van het water". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u.: expositie kartondrukken van Frits Gram berg. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.30 tot 16.30 uur. DINSDAG 1 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Sexy in Neon". Luxor Theater, 20 u.: „West Side Story". WOENSDAG 2 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: ,Sexy in Neon". Luxor Theater, 20 u.: „West Side Story". Aanrander aangehouden. De politie in Utrecht heeft een 17-jarige centrifugist aangehouden, die had getracht op straat een 15-jarig meisje aan te ran den. De knaap kon door voorbijgangers worden gegrepen. Aanslag op echtgenote. Een 25-jarige Turk uit Gent heeft in de nacht van zaterdag op zondag in een aanval van woede een aanslag gepleegd op zijn 22-jarige vrouw, die bij haar ouders in Rijssen logeerde. Hij bracht haar negen messteken in rug en benen toe. De toestand van de vrouw is niet levens gevaarlijk. De Turk is na de aanslag gevlucht vermoedelijk in de richting België. Grappig. In enkele bij de Noordlimburgse grens gelegen Duitse plaatsen is een grappenmaker aan het werk. De onbe kende man belt links en rechts wat men sen op en zegt namens de telefoondienst te spreken. Hij komt dan met een ver haal dat er een hoogspanningsleiding op enkele telefoonkabels is gevallen en dat het gevaar aanwezig is dat hier en daar telefoontoestellen onder stroom staan en kunnen ontploffen. Hij verzoekt dan, ten einde alle risico's te vermijden, de tele foonleiding zonder meer door te snijden. Dit laatste moet dan wel met een mes gebeuren waarvan het handvat met een wollen doek is omwikkeld. Merkwaardig genoeg heeft de man op tal van plaatsen succes gehad. De telefoondienst herstelt de schade op kosten van de goedgelovi- gen. Vertegenwoordiger bij UNESCO. De heer S. de Gorter, ambassaderaad, roofd van de afdeling pers- en culturele zaken aan de ambassade te Parijs, is tevens benoemd tot permanent vertegenwoor diger bij de UNESCO te Parijs, zulks onder verlening van de persoonlijke titel van gevolmachtigd minister voor de duur van zijn optreden als zodanig. Ruzie bij veerboot. Tegen een 47-jarige Texelaar is proces-verbaal opgemaakt, omdat hij tot tweemaal toe heeft ge tracht met zijn auto een 49-jarige veer boot controleur omver te rijden. Oor zaak was onenigheid over het moment waarop hij de veerboot van de TESO mocht oprijden. Rampenzakjes. Het Nederlands Jeugd Roode Kruis verzendt naar de rampge bieden in Turkije en Venezuela respec tievelijk vijfhonderd en duizend ram penzakjes. Deze rampenzakjes worden door de jeugd samengesteld ten behoeve van jeugdige slachtoffers. Ze bevatten onder andere toiletartikelen, bestek en speelgoed. De gezamenlijke waarde van de zendingen is ongeveer 15.000, Vermist kind is vercdronken. Het lichaam van de 11-jarige scholier Jacob Kloot uit Utrecht is gisteren in de Witte Vrouwensingel gevonden. De jongen was sinds vorige week vrijdag ver mist. Men vermoedt dat hij bij het spelen te water is geraakt. ADVERTENTIE Het KNMI deelt mee: Warme en zeer vochtige lucht, die zich maandag boven Duitsland bevond, heeft zich in de afgelopen nacht over on ze omgeving uitgebreid. In deze lucht zijn temperaturen mogelijk tot omstreeks 30 graden. Boven Duitsland ontwikkel den zich aan de grens tussen de zeer vochtige en minder vochtige lucht zwa re onweersbuien. In een lange strook van Frankfort over Kassei naar Schwerin bij de Oostzee brachten zware onweersbuien plaatselijk 40 tot 70 mm. neerslag. De kans op onweer wordt ook in onze omge ving voor het komende etmaal vrij groot. De onweersactiviteit zal gepaard gaan met het binnenstromen van koelere lucht uit het westen- WEERRAPPORTEN -d Maximum- «n minimum temperaturen binnen- en buitenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Mtinchen Zilrich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon licht bew. onbewolkt licht bew. mist onbewolkt mist mist onbewolkt geh. bew. geh. bew. zw. bew mist regen zw. bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt half bew. half bew. onbewolkt onbewolkt regen onbewolkt zw. bew. onbewolkt onbewolkt half bew. licht bew. zw. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt i s J ft -J id ■O'*; -i ft 2 2 (D 3 BS BS 41 rf CM zzw 23 16 0 windst. 26 16 0 O 25 17 0 zo 25 15 0 verand. 26 15 0 zo 27 18 0 windst. 28 17 0 zzo 26 17 0 w 26 13 0 w 23 17 0 z 20 18 0.2 windst. 25 17 0.1 windst. 21 12 1 windst. 24 15 0 windst. 25 14 0 ozo 29 15 0 no 28 15 7 no 30 16 0 wzw 32 16 5 windst. XX 19 0 nno 30 23 0 nno 28 20 4 windst. 32 17 XX zzw 30 19 0 ozo 29 16 0 windst. 32 15 0.4 windst. 29 17 1 windst. 32 16 0 windst. 30 16 5 zw 32 19 0 nnw 32 23 0 windst. 31 18 0 nnw 29 21 0 windst. 36 15 0 windst. 31 17 0 windst. 29 17 0 augustus onder 18.33 uur. onder 20.30 uur. Maanstanden Nieuwe maan 6 augustus 3.48 uur. Eerste kwartier 12 augustus 21.44 uur. Volle maan 20 augustus 3.27 uur. Laatste kwartier 28 augustus 6.35 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 1 augustus Hoog water 11.33 uur en uur. Laag water 6.51 uur en 19.28 uur. Woensdag 2 augustus Hoog water 0.06 uur en 12.48 uur. Laag water 8.06 uur en 20.42 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2