Resultaten van de NZH over 1966 zijn niet onbevredigend B Maar winst is bescheiden Korter werken bij Delana Voor ontslagen arbeiders bij Palthe kans op werk Ontslagen bij Geldria Staatsleningen Goudvoorraad VS sterk gedaald Maas-complex naar KNP Japanse missie naar Nederland VS-bijdrage voor Interamerikaanse ontwikkelingsbank Kongolese frank verdwijnt sneller Bonden vragen om nieuwe naam Nederlandsche Bank Nieuw tekort bij bouw „Concorde'1 Vragen over uitlating directeur van arbeids voorziening SCHEEPVAARTBERICHTEN Benzineprijs in België hoger Resultaten bij de Gasunie verdubbeld Amer-vestiging in België Rente-egalisatie belasting in VS verlengd Uitloting 2% premielening Kort economisch nieuws eurs 10 WOENSDAG 2 AUGUSTUS 196 7 11 Waardering Citosa neemt aandelen van Van Gog over Wall Street: omhoog LUCHTVAART m In het licht van de opnieuw slechter geworden omstandigheden waaronder moest worden geëxploiteerd worden de over 1966 verschenen bedrijfsresultaten in het zojuist verschenen jaarverslag van de Noord-Zuid-IIollandse Vervoer Maat schappij n.v. als niet onbevredigend ge kenschetst. Toch wordt de winst bijna negen ton bescheiden genoemd in ver houding tot de omzet en het geïnvesteerd vermogen. Het dividend aan de aandeel houders werd, evenals 1965 vastgesteld op vijf percent. Het bedrijfsresultaat van de NZH is sterk beïnvloed door het in vergelijking met het landelijk niveau achterblijven van de bevolkingsaanwas in het door haar bediende gebied, terwijl daarente gen het autobezit relatief veel aanzien lijker toenam. Steeg het inwonertal van het NZH-gebied met 0,15 percent tegen 1.51 percent daarbuiten, het aantal per sonenauto's per duizend inwoners klom met 17,1 tot 115. Veelzeggender nog is een vergelijking van het aantal personenauto's per vier kante kilometer. In het vervoergebied van de NZH bedraagt dit 442 tegen 45 als landelijk gemiddelde. In het jaarverslag wordt betoogd dat dit toegenomen autobezit in tweeërlei op zicht debet is aan het vervoerverlies. Niet alleen gaat een reiziger die zich een auto aanschaft als klant verloren, maar bovendien werkt hij mee aan de vergro ting der verontrustende verkeersconges- ties. De scherpe concurrentie van het eigen vervoer is vooral tijdens de week einden en avonduren merkbaar. Het woon-werkverkeer blijkt veel beter be stand tegen het gebruik van de perso nenauto. De loonkosten stegen in 1966 met 11,8 percent, hetgeen een aanzienlijke lasten verzwaring betekende omdat de perso neelskosten zestig percent van de totale Het ministerie van Financiën deelt mee, dat van de 3V2 percent Nederlandse staatslening 1953 en van de 314 percent Nederlandse staatslening 1953, tweede uitgifte, op 1 september 1967 aflosbaar zal worden gesteld 4/57e deel van de op die datum uitstaande bedragen dezer leningen, zijnde van de 3V2 percent lening 1953 15.680.000,- en van de 314 percent lening 1953, tweede uitgifte, 5.600.000,-. De uitloting zal plaats vinden op vrij dag 11 augustus. Uitgeloot zullen worden vier reeksen schuldbewijzen. De aflossing op de inschrijvingen in de schuldregisters dezer leningen zal naar evenredigheid geschieden, met dien ver stande, dat op 1 september 4/57e gedeelte van het op die datum op elke rekening uitstaande bedrag zal worden aflosbaar gesteld. WASHINGTON (Reuter) De Fede ral Reserve Board meldt dat de Ameri kaanse goudvoorraad in juni met een da ling van 45 miljoen dollar de grootste da ling te zien heeft gegeven sinds oktober 1966. In de eerste helft van dit jaar geven de officiële goudvoorraden van de Ver enigde Staten per saldo een netto daling te zien van 66 miljoen dollar tegen een verlies van 277 miljoen dollar in de eer ste helft van 1966. Per einde juni be droeg de goudvoorraad 13.169 miljoen dollar tegen 13.214 miljoen dollar per einde mei. De totale Amerikaanse offi ciële reserves stegen in juni tot 14.274 miljoen dollar van 13.943 miljoen dollar einde mei. Dit was het gevolg van een stijging van het bezit der Amerikaanse regering aan inwisselbare vreemde valuta van 363 miljoen in mei tot 738 miljoen dollar in juni. vervoerkosten uitmaken. Veel aandacht werd besteed aan de kwaliteitsverbete ring van de vervoersvoorzieningen De aan schaffing van bussen met een groter mo torvermogen, de doortrekking van de Katwijkse lijnen naar de Leidse buiten wijken en de opening van een tweede ver binding tussen Leiden en Noordwijk wer den met een belangrijke toeneming van het aantal reizigers beloond. Om meer inzicht te verkrijgen in de sa menstelling van de NZH-klantenkring, reisgewoonten en -motieven, vervoers stromen en andere facetten van het rei- zigersvervoer werden vervoersonder- zoeken ondernomen in Den Haag en Leiden. Op het gebied van de public rela tions werd nauw samengewerkt met de KNVTO. Bij de door de KNVTO gehouden en- quette naar de reputatie van het streek vervoer bleek de NZH zich over een goed waarderingscijfer te mogen verheugen. De directie van Delena n.v., tricotage- fabriek te Dedemsvaart, heeft voor een periode van zes weken werktijdverkor ting aangevraagd voor driehonderd van haar vijfhonderd werknemers. Volgens de directie is het de bedoe ling dat de werktijdverkorting rond 1 september zal ingaan. Dit kan echter per afdeling enkele dagen verschillen. Men hoopt hiermee te voorkomen dat zich te grote voorraden in de magazijnen gaan vormen, mede doordat veel winkeliers momenteel aarzelen met het inkopen van wintervoorraden. De directie van Delana verwacht echter dat de werktijdverkor ting niet voor langere duur zal zijn. De vooruitzichten zijn zeer gunstig te noe men, doordat veel winkeliers hun voor raad zomerkleding door de langdurige zomer aanmerkelijk zagen slinken. De directies van de N.V. Verenigde Buizenfabrieken „Excelsior-De Maas" te Oosterhout (N.B.) en van de Koninklijke Nederlandsche Papierfabriek N.V. te Maastricht delen mede dat overeenstem ming is bereikt over de verkoop/koop van het oude fabriekscomplex van staal- werken „De Maas", gelegen aan de Sta- tensingel te Maastricht. Het ligt in de bedoeling van de Ko ninklijke Nederlandsche Papierfa briek N.V. om de aldaar aanwezige kan hjren direct te benutten, terwijl de overi ge terreinen en opstallen, die door hun geografische ligging gunstig aansluiten bij het bestaande KNP-terrein in Maastricht, ten dele bestemd zullen worden voor uit breiding van activiteiten die niet recht streeks met de papierfabricage verband houden. TOKIO (Reuter) Het ligt in de be doeling clat een handelsmissie van de Ja panse chemische industrie later dit jaar een bezoek zal brengen aan Nederland, Oost-Duitsland en Polen. Zij zal zich be zig houden met de verkoop van chemische produkten en installaties voor chemische fabrieken, zo heeft de vereniging van de Japanse chemische industrie bekendge maakt. De verdergaande opvoering van de effi ciency resulteerde in een vermindering van het personeel en van de onderhouds kosten van het wagenpark. Tenslotte maakt het algemeen gedeelte van het jaarverslag melding van de deel neming door de NZH in Eurotransport Nederland n.v., welke zich onder de naam Eagle Service zal toeleggen op het internationale toeristische vervoer. WASHINGTON (AP) De Ameri kaanse senaatscommissie voor buiten landse betrekkingen heeft na een bewo gen zitting van twee uur goedkeuring ge hecht aan een Amerikaanse bijdrage van 900 miljoen dollar (3.24 miljard gulden) over een periode van drie jaar aan de Interamerikaanse ontwikkelingsbank. Voorzitter J. William Fulbright ver klaarde dat de zitting vooral bewogen was, omdat er vele pogingen moesten worden afgeslagen de Amerikaanse bij drage te besnoeien. De stemmenverhouding was uiteinde lijk veertien voor en twee tegen. De de mocraat Stuart Symington, een van de tegenstanders, kreeg een meerderheid voor zijn voorstel om leningen uit te slui ten die zouden worden gebruikt voor de aanschaf van hoogontwikkeld of zwaar oorlogsmaterieel. De bank is in 1959 gesticht door de Verenigde Staten en negentien Latijns Amerikaanse alnden. Van het beginkapi taal van twee miljard dollar (7.2 miljard gulden) is het overgrote deel nu uitge leend voor ontwikkelingsprojecten. Fulbright zei dat vele leden van de commissie zich gedesillusioneerd betoond hebben over alle buitenlandse hulppro gramma's. Hij weet dit aan de kwestie Vietnam en aan de rassenonlusten in de Verenigde Staten. De Kongolese frank zal een half jaar eerder uit de circulatie worden genomen dan aanvankelijk in de bedoeling lag, na melijk op 30 september in plaats van op 30 juni 1968, zo heeft de Kongolese na tionale bank besloten. Op 24 juni is de nieuwe Kongolese munteenheid, de zaire, in omloop gebracht en het besluit om de frank op 30 september ongeldig te ver klaren houdt verband met de verwar ring die is ontstaan door het tegelijk in omloop zijn van de frank en de zaire. Vier bij het Nederlands Katholiek Vak verbond aangesloten bonden, die binnen afzienbare tijd een fusie zullen aangaan, hebben een prijsvraag uitgeschreven. Deelnemers moeten een naam bedenken voor de nieuwe organisatie. Gevraagd wordt een korte naam of een afkorting, waarin zo mogelijk tot uiting komt in welke sectoren de nieuwe bond werkzaam zal zijn. Het zal niet zo een voudig zijn om de eerste prijs 150) of een van de andere prijzen te winnen, want de huidige namen van de vier bij de fusie betrokken vakbonden vullen samen verschillende regels: „Sint Anto- nius", de Nederlandse katholieke bond van hotel-, café- en restaurantgeëmploy eerden met de sectie film-, bioscoop- en theaterpersoneel, „Sint Deusdedit", de Nederlandse katholieke bond van werkne mers in de agrarische bedrijfstakken, „Sint Joris", de Nederlandse katholieke bond van arbeiders(sters) in voedings- en genotmiddelenbedrijven en „Sint Will- brordus", de Nederlandse katholieke tabaksbewerkersbond Volgens de weekstaat van de Neder landsche Bank per 31 juli blijkt de char- tale circulatie met 174 miljoen te zijn uitgezet tot 8523 miljoen. De normale ultimo-onttrekkingen zijn kennelijk ver minderd met een forse terugkeer van zwevende bankbiljetten, die voor reis doelen en uitverkoop waren opgevraagd LONDEN (AP) Het supersonische vliegtuig „Concorde", dat door Groot- Brittannië en Frankrijk gezamenlijk wordt gebouwd, zal mogelijk het dubbele gaan kosten van het geraamde bedrag. De financiële commissie van het Britse Lagerhuis heeft een rapport gepubliceerd dat aantoont dat nog 280 miljoen gulden nodig zijn om de kosten te dekken. Toen de „Concorde" ontworpen werd werden de kosten geschat op 3.7 miljard gulden. Dit steeg tot vijf miljard. De huidige raming is 5,28 miljard gulden. Het Tweede-Kamerlid Van den Doel (P.v.d.A.) heeft aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid schrif telijk gevraagd of de hoofdinspecteur-di recteur van de arbeidsvoorziening in Limburg er een gewoonte van maakt jongeren, die van de LTS komen en geen werkkring kunnen vinden, dringend aan te bevelen dienst te nemen bij de Ko ninklijke Landmacht ten einde daar een zesjarige opleiding te volgen. Is de minister niet van mening, dat aldus van de werkloosheid een ongewenst gebruik wordt gemaakt om sommige jon geren voor lange tijd te binden aan de Nederlandse strijdkrachten?", zo vraagt het Kamerlid. Ameland 1 t.h.v. Bizerta n. Curagao. Atys 2 v. Stanlow n. Landarcy. Balong 1 t.h.v. Kaap Carvoeiro n. Marseille. Caltex Delfzijl 1 te Immingham. Caltex Madrid 2 te Mombasa. Caltex Nederland 1 v. St. John n. Maracaibo. Camitia 31 v. Durban n. Ango Ango. Congokust 1 te Lagos. Forest Hill 1 te Mena. Forest Lake 2 te Rastanura. Gabonkust 2 te Monrovia. Guineekust 1 v. Rouaan n. Dakar. Hollands Diep pass. 1 Mauritius n. Singapore. Houtman 1 v. Mombasa. 2 te Zanzibar. Kara 1 t.h.v. Ceylon n. Perzische Golf. Katelysia 1 v. Abadan n. Lourenco Marques. Kieldrecht pass. 2 Gibraltar n. Antwerpen. Korenia 1 te Rastanura. Korovina 31 v. Bandar Mashur n. Singapore. Loosdrecht 2 rede Dhoa. Madison Lloyd 1 v. Las Palmas n. Singapore. Marathon 1 t.h.v. Quessant n. Hamburg. Mijdrecht 2 v. Banias n. Venetië. Nestor 1 te Famagusta. Ommenkerk 1 v. Hamburg n. Antwerpen. Oostkerk 1 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Overijsel 2 te Bremen. Rempang 1 v. Balboa n. Anto Fagasta. Rotti 1 v.. Manilla n. Los Angeles. Schelde Lloyd pass. 1 Lissabon n. Rotterdam. Straat Fremantle 2 te Yokohama. Straat Lombok pass. 1 Cochin n. Bombay. Straat Singapore 2 v. Lourenco Marques n. Beira. Vitrea 1 t.h.v. Kreta n. Banias. Vlieland pass. 2 Ras al Hadd n. Aden. SLEEPVAART Clyde, 1 augustus in Engels Kanaal. Elbe, 1 augustus te Seria (Borneo). ENSCHEDE Voor een aantal van de ongeveer driehonderd personeelsleden die bij Falthe ontslagen zijn is er plotse ling kans op werk. Het textielveredelings- bedrijf Van Beurden N.V. uit Apeldoorn (verven, bleken en ruwen) wil op korte termijn een dependance in Almelo vesti gen. Dit bedrijf heeft geen drukkerij. Een personeelsadvertentie voor wevers, ruwers en doubleerders leverde het be drijf 25 sollicitanten op. De directie van N.V. Van Beurden verwacht, dat dit aan tal in de komende week nog aanmerkelijk zal stijgen. De bedrijfsresultaten bij Van Beurden zijn goed. Het modern uitgeruste bedrijf werkt met de nieuwste machines en is gespecialiseerd in de veredeling van syn thetische vezels. Het gemeentebestuur van Almelo verleent het bedrijf alle mede werking om te komen tot vestiging in Al melo. Besprekingen over het te huren pand in Almelo zijn al gevoerd. Op korte ter mijn kan hierover de uitslag worden ver wacht. De directie van het bedrijf heeft al vijftien splinternieuwe machines aange schaft voor de Almelose vestiging. De N.V. Van Beurden heeft thans ongeveer zeventig employé's in dienst. De talrijke ontslagen bij Palthe zijn aanleiding ge weest voor de directie om te proberen een vestiging in Almelo te krijgen. Men wil vooral gebruik maken van de erva ring van de Almelose arbeiders die on middellijk aan de slag kunnen. Voorlopig kan het bedrijf ongeveer 25 man in dienst nemen. Het ziet er naar uit dat reeds deze week zes Almelose personeelsleden wor den aangenomen, die in het Apeldoornse bedrijf worden opgeleid. De andere ar beiders, die bij de N.V. Van Beurden worden aangesteld, zullen ook eerst een tijd in Apeldoorn gaan werken. Hudson, verricht 1 augustus werkzaamheden aan Noorse mt „Varenna" ter hoogte van Bahrain. Humber, Hongkong/Kaohsiung, 31 juli te Kaohsiung. Loire, 1 augustus te Singapore. Maas, Lübeck/Lagos, 31 juli 75 mijl Zuid van Tema. Noordzee, 1 augustus te Singapore. Oceaan, Sukkertoppen/Denemarken, 31 juli 700 mijl West van Ierland. Oostzee, Sukkertoppen/Rotterdam, 31 juli 750 mijl West van Ierland. Orinoco, Port Harcourt/Orange, 31 juli 275 mijl West van Havanna. Schelde, verricht 1 augustus werkzaamheden ter hoogte van Bonny Town (Nigeria). Witte Zee, 1 augustus te Lagos. een 105 BARNEVELD. De directie van de kar- tonnagefabriek Geldria N.V. in Barneveld heeft tien werknemers ontslag aangezegd. De ontslagen zullen op korte termijn in gaan. De N.V. zag zich hiertoe genood zaakt, omdat zich in deze tak van het bedrijfsleven minder gunstige economi sche ontwikkelingen voordoen- Een ver der doorgevoerde automatisering in het Barneveldse bedrijf heeft eveneens rol gespeeld. De NV Geldria heeft werknemers in dienst. BRUSSEL De prijs van zowel ge wone als superbenzine is in België weer iets gestegen, namelijk 12 centimes per liter (iets minder dan een cent). In de grote steden betaalt men nu 9.07 frank per liter super (65,3 cent). De ver hoging is het gevolg van een verminde ring van de korting die algemeen op de officiële prijzen wordt toegepast. Ook de nieuwe prijs ligt nog steeds 0,23 frank onder de officiële. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bank- papier geldend in Amsterdam op de volgende werkdag luiden: Engelse pond 9.9910.09; Amerikaanse dollar 3.57'/i3.61Vi; Canadese dollar 3.323.37; Franse franc (100) 73.2573.75; Belgische frank (100) 7.19—7.24; Duitse mark (100) 89.70—90.20; Zweedse kroon (100) 69.4070.40; Zwitserse franc (100) 83.0583.55; Italiaanse lire (10.000) 57.0059.00; Deense kroon (100) 51.50—52.40; Noorse kroon (100) 49.9050.90; Oostenrijkse schilling (100) 13.9414.04; Portugese escudo (100) 12.5012.65; Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.97—6.12. De N.V. Nederlandse Gasunie deelt mee dat de afzet van aardgas door de vennoot schap over het eerste halfjaar van 1967 meer dan verdubbeld is ten opzichte van het eerste halfjaar van 1966. De verkopen geven het volgende beeld te zien: Eerste halfjaar 1967: openbare gasvoor- ziening 1.542 min. m3, industrie en elek trische centrales 1.134 min. m3, export 252 min. m3. Totaal 2.928 min. m3. Voor het eerste halfjaar 1966 waren deze cijfers resp. 838 min. m3, 521 min. m3 en 24 min. m3. Totaal 1.383 min. m3. De Gasunie tekent hierbij het volgende aan: „bij de beoordeling van de cijfers dient rekening gehouden te worden met het feit dat het milde weer in het eerste halfjaar van 1967 de afzet in de openbare gasvoorziening heeft gedrukt. Voor het tweede halfjaar zijn de vooruitzichten gunstig, zowel wat de binnenlandse markt als de export betreft. Dankzij de gunstige weersomstandigheden verloopt de uitvoe ring van het leidingbouwprogramma van dit jaar, groot 650 km geheel naar wens In Brussel verluidt dat de firma „Euro- parenteral" een dochteronderneming van de Baxterlaboratoria te Chicago, een fa briek voof medische apparatuur zal ves tigen te Lessen ten zuiden van Geraards- bergen in België. Het bedrijf, dat aan tweehonderd man werk zal bieden, zal onder meer transfusiemateriaal, kunst nieren en pompen voor open hartopera ties vervaardigen. President Johnson heeft het wetsont werp ondertekend waarbij de rente- egalisatiebelasting die Amerikanen moe ten betalen bij aankoop van de meeste buitenlandse effecten met twee jaar wordt verlengd vanaf 31 juli 1967. Bovendien is het tarief van de belasting met vijftig percent verhoogd. Bij de trekking van de 2V» pet. premie lening 1956 Amsterdam (tweede lening) van nominaal 20 miljoen is de prijs van 100.000.- gevallen op serie 7230 nr. 7 en die van 50.000.- op serie 10366 nr. 9. Een bedrag van 10.000.- elk werk toe gewezen aan serie 7230 nr. 10 en serie 9755 nr. 5. De prijs van 5000.- viel op serie 9109 nr. 6 en serie 12668 nr. 4. Tien obligaties lootten uit elk met 1000.-, te weten op serie 51 nr. 7, serie 4161 nr. 3, serie 4634 nr. 9, serie 5482 nr. 5, serie 6090 nr. 7, serie 7230 nr. 5, serie 8182 nr. 3, serie 8474 nr. 5, serie 10366 nr. 1 en serie 13344 nr. 9. Vierentwintig obligaties lootten voorts uit met elk 500.-, terwijl de overige 460 obligaties, die behoren tot de 50 series die zijn aangewezen om te worden afge lost, uitlootten met elk 125.-. De N.V. Autobusdienst Citosa te Wad- dinxveen heeft de aandelen overgenomen van de Gebroeders Van Gog N.V. te Capelle aan de IJssel. De exploitatie van de busdienst van de Gebroeders Van Gog N.V. zal voorshands op gelijke wijze als tot dusver plaatsvinden, zo deelt de voor lichtingsdienst van de spoorwegen mede. Met ingang van 1 augustus 1967 is de heer P. W Merckel benoemd tot directeur van de transport- en handelmaatschappij ..Steenkolen Utrecht" N.V., een werkmaatschappij van de SHV Energiegroep. VERHANDELDE FONDSEN 31/7 1/8 Totaal 399 394 Hoger 210 193 Lager 107 133 Gelijk 82 68 AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.KU. Hoogovens 98 Kon. Olie 129.50 130 gb-131 Philips 98.70 99.40-99.90 Unilever 90.80 90.80-91.03 K.L.M. 327-330 Aan het Damrak was de tendens bij overigens rustige handel overwegend vaster onder stimulans van Wall Street. Konink lijke Olie (in New York dollar hoger) had de leiding met een avance van 1.90 tot 131.60. Philips liep 40 cent op tot 99.60, Unilever 70 cent tot 9150, waarna een afbrokkeling volg de. AKU ging nog eens 60 cent omhoog tot 56.80, dankzij bui tenlandse vraag, gestimuleerd door fusiegeruchten. Hoogovens zakte 1 tot 93, KLM (in Wall Street vier dollar lager) liep 16 terug tot 325. De scheepvaartmarkt was rustig en goed prijs houdend, de cultures toonden weinig verschuiving, met een da ling van 1 voor Amsterdam Rubber tot 64»%. De staatsfon^- •enmarkt was ruim prijshoudend. Koninkl. Zout 104, Zwanen burg 176, onveranderd. Londen was kalm en vast, West-Duits- land vriendelijk. Atch. Top. 29»% 29% A. Motors 14% 15»% Can. Pacific 72% 73 Int. Harvester 40% 40% Illin. Cent 68% 69»% Int. Nickel 102% 103 N.Y. Centr. 84 84»% Int. T. and T. 107 V8 107% Penssylvarii 69 Va 70 Kennecott 51% 51»% South Pac. 33 34 Mont.Ward 24 24» 2 Union Pac. 43»% 43% Radio Corp. 52»% 54% Allied Chem. 38% 40% Republic St. 46»% 47% Am. Can. 57% 57% Royal Dutch 36»% 37» a A.C.F. Ind. 54 Vs 54% Sears Roeb 57»% 58» 4 Am Smelting 74% 73%exd Shell Oil 73 74»% Am'. T. and T. 52 Va 52»% Soc. Vacum 43% 43% Am. Tobacco 34% 35» 4 Stand. Br. 38 37% Anaconda 48 Va 50 Stand. Oil N.J 64% 68 65% Bethl. Steel 34% 35» 2 Studebaker 67 Boeing 104 110% Texaco 73% 73 %exd Chrysler 47% 49% Un. Aircraft 95% 9C'% City Bank 59% 60 Un. Corp. 11»% 11 Va Cons. Edison 34% 34» a Un. Fruit 48 51 McDonr..D.C. 53% 53% Uniroyal 46 46»% Du. de Nem. 152»'4 151»% Us. Steel 46% 47 V2exd E. Kodak 129»% 127% Wëstingh. 61»% 62» a Gen. Electr. 108 108% Wool worth 31»% 31 Gen. Motors 84% 85 Ford 51% 53 Goodyear T. 49»% 50% U.L.M. 93»% 89 De omzet in Wall Street steeg van 10.34 tot 12.29 miljoen ihares. Het Dow Jones-industriecijfer bereikte met 912.97 (-f8.73) het hoogste punt van het jaar. Spoorwegen 274.03 2 AUGUSTUS ACTIEVE AANDELEN A.K.U. 56.60 57 gb Deli Mij 83.60 82.90 Hoogovens 92.50 Philips 99.60 99.60 Unilever 91.30 91.50 Dort petr. 614»% 617% Dort Petr. 7 613 617 Kon. Petr. 130.10 131.50 SCHEEPVAART EN H.A.L. 94»% 95 gb Exp. Fin. Java-Ch. P. 185 183» a Exp. Fin. K.L.M. 340 320 Gron. Ind.'52 K.N.S.M. 91»% 91% M. C. '57 1-3 St. Mij Ned. 112 1112 N. B. '65 5% Nievelt Goud. 115 gb Nt. I b.'65 5% Ommeren 194 194 N. I.b. 4% Rot. Lloyd 157»% 154»% Alb. H. '55 4 Sch. Unie 145% 145 gb Ams. B. 5 OBLIGATIES; (-f2.08), nutsbedrijven 134.04 (-f0.70). N. '66-1 7 N. '66-2 7 N. '66 6»% N. '67 6 N. '65-1 5% N. '65-2 5% N. '64-1 5»% N.-'64-2 5% N. '64 5 N. '58 4 Va N '59 4 Va N'. '60-1 4 Va N. '60-2 4*2 N. '63 4 Va N. '64 4 Va N. '59 4% N. '60 4 Va N. '61 4Va N. '63-1 4Va N. '63-2 4»% N. '61 4 N. '62 4 N '53 334 Ni St. '47 3Va N. '51 3Va N. '53 1-2 3 Va N. '56 3Va N. '48 3 Va N. '50 1-2 3 Va N. 54 1-2 3Va N. '55-1 3 Va N. 55-2 3 Va N. '37 3 Gr. b. '46 3 Dollar '47 3 Inv. C. 3 Indië '37-a 3 Wonin. '57 6 ld. '58 '59 4»% ld. '60 4Va 10418 104% 104% 104% 100A gb 100». g 97 97% 95 A 95 A 95 A 95 A 91% 92 91A 91% 90% 90 89 A 89% 87% 87% 88% 88% 86% 86% 86» 2 86% 95 A 95% 87 87% 85's 85% 84} g 85 84% 84»% 84»% 84»% 85 85% 82% 82»% gb 80 A 80% 71»% 71»% 89 A 89 A 84% 85 82» a 83 72% 72% 73% 73% 76»% 76% 76»a 76 Va 82»% 82% 82% 82% 82% 89% 89% 98% 98% 93% 93% 98 A 98»% 86% 87 88»% 88% CULTURES: Amsterd. R. A. 1.000 '47 3 Va A. 1.000 '48 3 Va Rd '52 1 4Va B.N.G. '65-1 6 ld.'65-2 6 ld. '65-1 534 ld. '65-2 534 ld. '65 5»% ld. '58 5Va ld. '64 5Va ld. '58 5 ld. '64-1 ld. '52 4Va ld. r.s b. '52 ld. 500 '57 65% gl 64»% IS 115% 87»% 87% 97 A 97 A 94% 95 943i 95 92% 92% 927, 93'g 90% 91»% 89% 897 a 893, 89»% 90% 90% 166% 166-% 159»% 159 96»% b 96 b 91 1 91 1 94% 95 95 95 b 89 Bij enk. 6 Co-op N. o. B. Co-op R. N.Gasun. 534 Philips Philips '48 3 Va Philips '49 3 Va Pgem '57 6 ld. '52 4Va Pegus 2 '57 6 PGEM 6 PGEM 4 Va 104 96% 831 a 92 94 Va 863a 95 98'4 98 b 90 104 144 Va 96% 92 97 Va 95 b 99 98 90 1 OBLIGATIES: Luchtv., spoor, pr. obligaties KLM 15 j. 5 93 94 KLM 20 j. 434 91 91i/2 N. Sp.4% 91 91 Va Alkm. '56 2Va 733„ 721 Asd '33 100 114 1 id. pr.obl. 51 87% 36 id. '56-1 78 79 id. '56-2 88 8618 id. '56-3 93% 93% id. '59 78 7734 Breda '54 7834 761 a Dordr '56 72% 73 Eindh.' '54 76 74Va Enschede '54 7334 73 's-Gr.h. 52-1 89% 88 id. '52-2 87% R'dam '52-1 90% 90% id. '52-2 88Va 88Va id.'57 86 Va 87% Utrecht '52 Z.-Holl. '57 86Va 86% Z.-Holl. '59 85% 86% A.K.U. 4% 89Va 90 Ams. Br. 334 112 b Borsumij 3% 89 89 V. Gelder 4% 86% 87 b Hoogov. 5% 109 108% Sch.Hon.4% 91 Va 81% Bank-, krediet en verzekeringswezen A. Bank N. 244 245% AMEV 820 830 Amro B. 49.70 49.90 Ass. St. R'd. 368 375 BOZ 300 300 Cultuurb. 70 b Groninger I. 154 b 155 b H.B U. c.v.a. 191»% 192»% Holi. S. cert 449 446 Kas Ass. 112% 111% Nat. I. B. 3»% Nat.-N. cert 553 551 N. Cr b. 175 174»% N. Mid.bank 89 88.80 N. Overzee B. 168 169 RVS cert. 499 499 Slavenb. Bk. 168% 168»% Ngombezi 46% 47 Handel, industrie en diversen: Albert H. A. Hand. Mij A.V.I.M. Amstel Br. Ams. Ballast Ams. Droogd, Ams. Rijtuig A.N.I.E.M. A.S.W. Beeren Beers Begemann Bensdorp Bergh. en J. Bergoss. Tap. Berkel Bernet Blaauwhoed Blijdensteijn Boer (De) Dr Bols Bors Wehry Braat A'dam Breda Mach. Bredero Ver. Brocades Biihrmann-T. Buttinger Bijenkorf Calvé Carp's Garen Centr. Suiker Crane Curag. H. Mij Daald«rop Dagra Desseaux Dikkers Dorp Co. Dr.-Overijs. Drie Hoefijz. D.R.U. Duyvis 929 122 b 372% 427 106 Va 152 70 Va 255 10 Va 256 120 4001 215 331 139% 147 90.50 74 336 188 75% 254 425 765 451 230 525 640 186 63 164% 155 202 300% 127 104 Va 116% 91 262 277 948 124 373 425 109% 153 b 70 259 10% 259 119% 400 215 330 142 146% 90 70 337% 188.50 75% 255 429 758 454 230 525% 640% 186% 392 63% 166 163 201 300% 104 116% 91.50 Elsevier 285 283.20 Emba 120 120»/a Enkes 178 178 Erdal 442 445 Excelsior 68 6878 Figee 123 b 12 Fokker 399»% 402 Ford 1000 1000 b Gazelle 167»% 166 Gelder (Van) 105»% 105 Gelderland-T. 391 390 Gelderman 39 39»% Gerofabr N.B Geveke en Co. 483 481 Gist- Spir. 655 659»% Grasso 125 128»% Grinten v. d. 875 877 Grofsmederij 100 101 Gruyter Zn. 127 127»% Hagemeijer 94.70 94.70 Halberg 63 64 't Hart Instr. 142 b Hatema 191 Havenwerken 103»% 130 »/a Heineken 554 553 Hensen 176»% Hero 197 201 Hoek Mach. 428 424 Holec 193 194» 2 Holl. Kattenb. 70»% 721/2 Holl. Beton 353 353 Holl. Constr. 86 86 Holl. Melks 284 281 Homburg 249»% 255»% Hoogenbosch 225 225 Hoogenstr. C Hooim. Zn.' 93 931% Indoheem 28.50 28.90 I.B.B. 154»% 154% Interlas 396 397 Internatio 296 295 Intern. G. B. 310 b 312 b Inventum 136»% 136»% Jongeneel H. 274 273 Kemo Cors. 445 1 444 Kempen e. B. Key Hout KL Smits 115 b 122»% Kiene 1000 152 153 Kon. Adam 64 K. N. Papier 171»% 179»% Kon. T. Unie 57 58 Kon. Z. Ketj. 704 700 Korenschoof 280 175 Koudijs 113 113»% K.V.T. 371 377 Kwatta 175»% Leeuw. Papiei 272 b 272 b Leidsche Wol 301 b 304 Lindeteves 121 121 Lijempf 174 174 Lijm G. Delft 138 134 Macintosh 425 b 428 b Meelfabr. 384 384»% Mees' B'wm 128 Metaverpa 365 367 Meteoor Bet Misset Mosa Mulder-Vog. Müller Co. Mijnb. W. Naarden Naeff Gebr. Nedap N. Dagbl. U. N. Dok Mij N. Exp. P. N. Kabelfabr. N. Melk-Unie N. Scheepsb. Nelle, Van Netam Nieaf Norit Nyma Nijverd.-t.C. Oranjeboom Ogem. Palembang Palthe Phil, 100 6 p. Pietersen A. Pont Hout Poorter Reesink e Co Reineveld Riva Ruhaak Rijn-Schelde Rijsd.-Holl. Expl. Mij Sch. Sch. Expl. '66 Schokbeton Scholten Car. Scholten Hen. Schupp. Sajet Schuttersveld Simon de Wit Simons Emb. Smit Nijmeg. Spaamestad Stokvis St.sp. Twent. Swaay. Van Synres Tab. Philips T.B. Marijnen Technische U. Texoprint Thorn. Drij. Thorns. V.B. Tw. Kabel Tw -O. H. Ubbink-Davo Udenhout Unikap Unil. 1000 Unil. 100 6c pr Unil. 1000 afl. Utermühlen Utr. Asphaltf. 97 266 197 284 294 293 428 138 Va 153 150 88 72 Va 290 213 va 288 167» 105 168.50 45% 88% 394% 104 93% 187 55% 156 Va 145 257 Va 141 208% 34 24 180 270 87 91 112% 392»% 87 1187»% 630 84»% 57 »/a 288 b 187 87 145 260 99 95.50 105 357 127 154 110 98% 65% 289 224 97 265 197 284% 295 288 428 137 161 150 92»% 72»% 305 211»% 91% 300 168% 105 168.80 45 402 68 93»% 190 55»% 156% 148 257»% 141 208 34 23.60 183 86 90% 113 b 390 89 187 632 84 57 87 155 258 99 Va 95.70 108 350 74% 13»% 126 153 110 98% 65% 292 226 Varossieau Veenend. S.sp Veneta Ver. Glasf V.M.F Ver. Touwf Vettewinkel Vezelverw. Vihamij Vorst Cult M. Vredest. Rubb Vries (De) IJ Vulcaansoord Walvischvaart Wereldhaven Weminks B Wessanen Wilt.-F.-Br. Wyers Wijk. e. Herin Zaalberg Zeeuwsch C. Zwanenb.-O. 191 185 182 108 175 159»% 272 111% 88 120 101 54 320 131 543 161 372 66 65 125 b 176 191 185 183 106 176»% 159 112 124 87 124 105 55 320 444 132»% 540 162 372 65»% 67 130 175 Mijnbouw en petroleum: Alg. Exp. Mij Bill, le rubr. Bill. 2e rubr. K. P. 1 k f 20 Id. 5 a 20 Maxw P. H. Moear'a Enim. id. c. 1/10 o. a. id. 1 winstb. id. 4 winstb. O.-Borneo M. Furness Oostzee Geld. Tr.w, M. Ant. Br. Ant. Verff. Elec. Mlj Aru +38 115 118 1518 26.50 1 115.50 120.50 1525 2470 b 2480 2700 b 92 b 449 115 112 128 b 92 g 449% 14 81 113 b 128 b Participatiebewijzen A. F. 1/1 pb. 980 980 Converto 1018 1020 H.B.B. 705 705 Holland F. 465 467 Interbonds 656 656 Intergas 384.50 384 Wereldenergic 278 280 Belegffingsmijen: AMB 50 140 120.50 D.I.F. 111.50 111 Interunie 50 173.50 174.50 Nefo 50 81 81 Robeco 50 212.80 213.90 Rolinco 96.90 198 Unitas 50 890.50 390 Utilico 12 112.50 Ver. B '94 50 100 100.50 E.fonds 10 pb. 452 454 Unifons 440 444 Eurunion 1040 1041 Valeurop 568 568 Canada G. F. Chemical F. Mass. inv. tr. Telev. E.Fd. Gevaért Mannesmann Union M. 1 a. 914 18»% 18A 17% 17% 11A 11% 107 108 120»% 590 590 Canada: Can. Pac. R. Imperial Oil Inl. Natur. G. Int. Nickel Shell O. C. 72»% 66% HA 109» a 29% 73»% 66»% 115'. 110»% 29% Verenigde Staten: A C.F.I. 54 53»% Am. ENKA 30»% 2911 Am. Motors 13»6 Am. Radiator 27»% 27»% Am. Smelting 74»% 74»% Am. T T 53% 54 Anaconda 49% 50 Atch. Top. 30% 30 Bethl. St. 34»% 35 Chadb. Goth. 5% 5% Chesasp.O. 67»% 69 Chrysler 48»% 49»% Cities Serv 55% 55»% Cor Gas 26% 26»% Curt. Wribht 28»% 277, Dougl. Airer. 92% 94 b Du Pont Nem 157% 155% Ford Motor 53 53% Gen. Electr. 107»% 1083, Gen. Mot. 85 86» 4 Greyhound 25Ü 25% Int. Busin M. 515 524 Int. Flav. a. F. 56% 56% Jones Laughl. 65 66» 2 Kenn. Copp. 51»% 51 Montgom. W. 24% 24% Nat. Can. Nat. Dairy P. 39»% 40 Nat. Steel 51 b 54 Penn. R. 69»% 70 Philips P. 65 Prot. and G 96% 97% Radio C. 0. A. 52»% 54 Rep. Steel 46 46% Shell Oil 72»% 73% Southern Cy. 25% 26»% Southern Pac. 32% 33 A Standard Br. 37% 37% Stand. O. N. J. 65 67 Studebaker-P 66% 65% Sunr M, C. O. 36»% 36% Texas Instr. 123» 4 123% Tide Water 87% 90% Un. Pac. Rail 4211 43 A Un. St. Steel 46»% 47}g West. Ban C. 30% 30% Westingh. E. 61 62 Wils. and Co 105 106% Woolworth 31»% 31»% Prolongatie 5 6

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11