Come-back van Lou had weinig élan Conservatieve aanval op de nieuwe katechismus Echtpaar en buurvrouw dood bij auto-ongeluk Dit jaar vrij weinig paratyfus Agenda voor Haarlem en de IJmond VAN NIEL Schatgraven in Leusden Kort en bondig Werkinjectie voor de bouw NA ACHT JAAR WEER OP OPENBARE BIJEENKOMST m De eerste dag: kennismaken Twee jongens bij het baden verdronken hoos brandalarm in paleis op de Dam Moeder van twaalf kinderen door stroom gedood Ondanks de lange hete zomer Nog iets koeler VAKANTIESLUITING WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1967 I ader en mammie Satan i dt%1 Prof. Samkalden op bnrgemeestersstoel Grote schade bij brand in Winschoten '.4 Haarlem HORLOGERIE f elsen-IJmuiden Beverwijk 2 5 rc üx (Van onze correspondent) AMSTERDAM Lou de Palingboer heeft gisteravond een weiniq in drukwekkende come-back gemaakt. In Frascati in Amsterdam sprak hij voor het eerst sinds acht jaar persoonlijk zijn volgelingen toe. „Er zullen I n wel mensen zijndie Lou de Palingboer nog nooit gezien hebben. Welnu I Ueen Pensioen hier zit ik waren zijn eerste woorden. vrouw. Zie zesduizend jaar geleden Noach en tweeduizend jaar geleden Christus. De geschiedenis herhaalt zich. Nu zijn het Lou en Mien. Lou is de reinheid zelve". Lou zat erbij alsof het hem allemaal een zorg zou zijn. Die indruk werd ver sterkt door zijn vraag: „Hoe laat is het. PaulSinds het begin om half negen, was toen ongeveer een half uur verlopen. Lou: „Dan geef ik een half uurtje pauze om erover na te denken". Voor het zover was moest een band recorder het stemgeluid van Mien laten horen. Zij zong een zelfgeschreven tekst waarin de dreiging van de ondergang van de wereld doorklinkt. Ik ben de enige. De anderen zijn doch ters." LOU De 69-jarige Lou Voorthuyzen is duide lijk pensioen- of aow-gerechtigd. Zijn 17 jaar jongere vrouw Mien Wierts nam naast hem plaats. Een van de „zonen", Paul Geerdes leidde Lou in. „Het is de bedoeling dat Lou zijn laatste boodschap verkondigt." Rond Lou en Mien hadden twaalf „zo nen en twaalf „dochters" plaatsgeno men. In de zaal: rond 400 mensen, de helft volgelingen van Lou. De tempera tuur in de zaal steeg snel tot een hoogte die in het vagevuur gebruikelijk moet zijn. Zonder het elan dat vroegere toespra ken kenmerkte, zei Lou: „God in Christus de wereld met zichzelve verzoenende. Dit betekent dat de hele wereld God zal zijn. De palingboer wacht vele volgelingen' God in Christus, die de wereld met zich zelf verzoent. De mens moet hierin zelf een God wezen. God schiep de mens naar zijn beeld en gelijkenis. Wordt het geen tijd dat beiden tot elkaar wederkeren, dat God en het beeld hetzelfde worden? Wij kunnen niet anders eeuwig zijn of de mens moet God zijn „Dit is geen eis, het mag voegde hij er goedmoedig aan toe. Mien viel in: „Toen Lou de opstanding ln ging, zag ik aan zijn leven, werken en waden dat hij God was. Ik was de satan. an toen af aan heb ik mij omgedraaid van schaamte. Ieder mens moet zichzelf wegcijferen, opdat God de schepping kan leven. Hier zit Lou de palingboer. Hij zegt, dat hij God is. Ik weet dat het waar Is. Men zegt dat hij vele vrouwen heeft. Een zoon van Lou: „Vader en mammie hebben de schepping vrij gegeven. Ik zeg: God is Lou en Mientje." Een andere zoon, Pieter genaamd: „Lou en Mien hebben zich helemaal uitgedeeld in hun kinde ren. Ik zit hier als bewijs dat Lou en Mien, dus God op aarde, zich levend heb ben waar gemaakt." Zoon Pieter wond zich nogal op. Hij schreeuwde het bijna uit. Hij werd on derbroken door Lou. „Er benne geen dove bij." Pieter: „Wij zijn allemaal doof. God is levend, de levende mens, Mien de gestalte van de liefde." Lou: „Het klinkt wel goed." Pieter: „Lou heeft het de kosmos in gezonden. Ik zou nog harder willen brullen." Lou: „Ik wil het niet hebben." Pieter zweeg. Lou: „Nou ja, Pieter, Lou wordt bespot, gehoond en belasterd, daar mee is voldoende bewezen dat hij God is. Satan lastert de satan niet. We gaan gewoon door, jongens." Pieter: „Het mooiste bewijs vind ik de goddelijke lief de, levend door de liefde, dat vind ik het mooiste bewijs." Lou: „De hele wereld is God. Hoe kan God zichzelve zonde toerekenen. Daarin ligt God besloten. Hoe kan hij de mens anders vervolmaken, als deze niet zich zelve is?" Zoon Paul Geerdes deed een poging tot wat meer duidelijkheid: „God is als mens op aarde in twee gestalten, als man en Na een lang aandringen kreeg een aan tal verslaggevers in de pauze gelegenheid Lou persoonlijk enkele vragen te stellen Heeft hij voor het laatst gesproken? Lou: „Dat is wel gezegd, maar nog niet vast gesteld. Ik heb gezegd: ik zal voor het laatst spreken, maar dat gaat alleen maar om het eeuwige evangelie. Met pensioen ga ik niet". Hoe is het met zijn gezondheid? Lou, op zichzelf wijzend „wie bouwt is on sterfelijk". Wat doet hij nu de hele dag vist hij nog weieens? Lou: „Wat ik de hele dag doe is wat ik nu bezig ben te doen. De hele wereld zit vol vragen, Lou zit vol met antwoorden". Amsterdams nieuwe burgemeester,prof. dr. I. Samkalden, heeft gisteren zijn in trek genomen in de burgemeesterskamer ln het Amsterdamse stadhuis. Maar voor slechts korte tijd, want al spoedig begaf hij zich naar een van de vergaderzalen om er persoonlijk kennis te gaan maken met de diverse chefs van afdelingen. Deze kennismakingen zullen nog wel enkele dagen in beslag nemen. Op 21 augustus wordt burgemeester Samkalden in Haarlem door de commissaris der ko ningin beëdigd en daarna door loco-bur gemeester dr. Koets in een bijzondere raadszitting geïnstalleerd. Op 23 augustus volgt dan de eerste openbare raadszitting waarin burgemees ter Samkalden als voorzitter zal optreden Of burgemeester en mevrouw Samkal den in de fraaie ambtswoning aan de Herengracht zullen gaan wonen, is nog niet beslist. Bij Werkendam is de 15-jarige H. Blom uit Dubbeldam verdronken. De jongen was met een vriendje tussen de kribben in de rivier gaan baden. Hij kon niet goed zwemmen. In de Maas bij Heijen (L.) is voor de ogen van zijn moeder de 14-jarige Her man Giesbers uit Ottersum verdronken. De jongen was de zwemkunst niet vol doende meester. Een storing in het brandbeveiligings systeem van het koninklijk paleis in Amsterdam heeft gisteravond omstreeks kwart voor zes nogal wat spanning op de Dam veroorzaakt. De brandwacht, die in de centrale seinzaal van de brandweer het lichtje zag opflikkeren, dat betekent dat de alarminstallatie in het paleis in werking was getreden, sloeg groot alarm en in de kortst mogelijke tijd stonden drie motorspuiten, twee ladderwagens, een personeelwagen en een gereedschap- penwagen van de brandweer rond het paleis op de Dam. Ook de politie stuurde er enkele wa gens heen. Na een nauwgezet onderzoek bleek het loos alarm, mogelijk veroor- «aakt door een wat zware donderslag. ROME (Reuter). Invloedrijke conservatieven in het Vaticaan be reiden zich voor op een krachtmeting met het progressieve katholicisme |door middel van een aanval op het Nederlandse episcopaat op de bis schopssynode welke op 29 september bijeenkomt. Dit is dinsdag van kerke- [lijke zijde in Rome vernomen. Naar aanleiding van de beschuldiging van conservatieve zijde dat de nieuwe Nederlandse katechismus talrijke dwa lingen zou bevatten, hebben drie theolo gen uit Nederland de paters Sch'ille- beeckx, Schoonenberg en Bless en drie uit Rome Dhanis, Lemeer en Vissers- in april in de Noorditaliaanse plaats Gaz- zada, bij Varese, van gedachten gewis seld- Volgens het KNP, dat een bekendma king van het hoger katechetisch instituut MIENTJE Gisteren is de 53-jarige mevrouw J van der Schans-van Rijsewijk in Tilburg, terwijl zij de was deed in een schuurtje achter haar huis, in aanraking gekomen met elektrische stroom. De vrouw raakte huiten bewustzijn en overleed op weg naar het ziekenhuis. Ze laat twaalf kin deren achter, van wie het jongste zes laar oud is. te Nijmegen aanhaalt waarvan pater Bless directeur is, was dit overleg louter informatief. Het gesprek dat enige dagen duurde was te kort om de problemen geheel door te spreken. De Nederlandse bisschoppen zouden het overleg, dat nu op bisschoppelijk niveau nog maar pas begonnen is, graag willen bespoedigen. Kardinaal Alfrink zou met het oog hierop met de paus per soonlijk contact hebben opgenomen. In Gazzada hadden de Romeinse theologen laten weten dat zij twaalf belangrijke dwalingen in de nieuwe katechismus had den gevonden, terwijl zij daarnaast een aantal bezwaren van geringere aard zou den hebben. De gesignaleerde dwalingen hebben betrekking op kwesties als de maagde lijkheid van Maria, de eucharistie, het offerkarakter van de eucharistieviering, de erfzonde en de directe schepping van de ziel. Op aanwijzingen van de 41-jarige Duitser Franz Klein uit Weilburg zijn gisterochtend nabij de schiet banen van het militaire kamp „De Boskamp" in Leusden opgravingen verricht. Volgens de Duitser zouden hier de lichamen liggen van een aantal in kamp Amersfoort gefusil- leerden, alsmede een aantal kunst schatten en mogelijk zelfs staven goud. Klein beweert, dat hij, toen hij in het voorjaar van 1942 voor straf in hp beruchte kamp van Ko- talla verbleef, moest helpen bij het begraven van de schatten. Gisteren werd niets gevonden. Velen staan wat sceptisch tegenover het verhaal. Burgemeester Buining van Leusden heeft gistermiddag om één uur op dracht gegeven, voorlopig met gra ven te stoppen. Op de foto staat Klein met gekruiste armen het graafwerk te bekijken. Op de weg tussen Aalten en Winterswijk is gisteravond een personenauto geslipt en tegen een boom gereden. Alle drie de inzittenden zijn om liet leven gekomen. De slachtoffers zijn de bestuurder, de 41- jarige J. H. Lorijn uit Aalten en zijn echt genote de 37-jarige mevr. H. M. Lo- rijn-Scholten, alsmede een buurvrouw, de 26-jarige mevrouw H. G. Piek-Anvelink, eveneens uit Aalten. De 16-jarige M. L. Trijzelaar uit Rot terdam is in Oirschot (N.B.) op een kruis- Meestal geven niet alleen de thermometers, maar ook de staten waarop het aantal ge vallen van paratyfus wordt bijgehouden aan, of Nederland een warme dan wel een koele romer beleeft. Zo steeg in 1959 niet alleen het kwik in de thermometers tot ongekende hoogte, maar ook het aantal salmonellose- patiënten: 6.678 in totaal. Vorig jaar kwamen er bij de geneeskundige hoofdinspectie 3.989 meldingen van salmo- nellose binnen en in 1965 een kleine 3.000. Dit jaar echter valt het bij zonder mee. Het voorlopige cijfer over de laatste vier weken-periode (tot 20 juli) is 1.171, en dat is nog minder dan in de overeenkomstige, veel koelere, periode van 1966. toen er 1.269 gevallen werden geconstateerd. Aangezien paratyfus vrijwel uitsluitend in de maanden juli en augustus en in de eer ste week van september de kop opsteekt, ziet het er niet naar uit, dat 1967 wat de sal- monellose betreft een topjaar zal worden. De incubatietijd van paratyfus is een p a a r dagen tot een week. Uit de cijfers valt niet af te leiden, waaraan de tot nu toe relatief gunstige ontwik keling te danken is. Maar er zijn verscheidene factoren die een rol kunnen hebben ge speeld. Zo geloven de gezond heidsdeskundigen, dat het Nederlandse publiek mede dank zij de „O.Q.-televisie- spotjes" voorzichtiger is ge worden met het nuttigen van kliekjes en rauw vlees op warme dagen en meer dan voorheen in de keuken de no dige hygiëne betracht. Daar komt bij, dat steeds meer ge zinnen over een koelkast be schikken. Niet alleen de con sumenten, maar ook de pro ducenten van voedingsmid delen en bijvoorbeeld de sla gers zijn voorzichtiger gewor den bij de bereiding, be waring en behandeling van hun produklen punt met zijn bromfiets tegen een auto gebotjst, ep levensgevaarlijk gewond. In een ziekenhuis in Eindhoven is hij later overleden. In Veenendaal is de 68-jarige H. Loede- man op een kruising met zijn fiets tegen een personenauto gebotst. Zijn vrouw, die op de bagagedrager zat, werd zwaar ge wond. De heer Loedeman is in een zieken huis overleden. In Didam is de 66-jarige A. J. Scheer der om het leven gekomen toen hij met zijn fiets door een vrachtauto werd over reden. In Bastenaken in België is een Neder landse personenauto uit Geffen in botsing gekomen met een Nederlandse vrachtau to. Een 7-jarig meisje, E. Kappen, is daarbij om 't leven gekomen. De bestuur der van de personenauto, P. Witlox, zijn echtgenote en mevrouw Kappen werden zeer ernstig gewond. In Garijp (Fr.) is de 66-jarige wielrij der H Jongsma aangereden door een achterop komende auto en aan het opge lopen letsel bezweken. Een felle brand heeft gistermiddag voor enkele tonnen schade aangericht aan de schouwburgazal van hotel Dommering in Winschoten. Het hotel zelf is behouden gebleven. BWK-korps 40 jaar. De ruim 300 boord werktuigkundigen van de KLM hebben op het nieuwe Schiphol feest gevierd. Hun korps bestond veertig jaar. Het is het oudste BWK-korps ter wereld. Kampeertarieven. Minister De Block an Economische Zaken wil voorshands geen poging doen om in Nederland tot een uniform kampeertarief te komtn, omdat hem tot dusver geen klachten van kampeerders hebben bereikt. Hij is echter bereid als bemiddelaar op te treden om de betrokken organisaties nader tot elkaar te brengen en zo tot een meer uniforme regeling te komen, •ngres van doven. Van 10 tot 17 augus tus wordt het vijfde congres van de Wereldfederatie van Doven in de Pool se hoofdstad Warschau gehouden. Bij de veertig deelnemende landen zal ook Nederland vertegenwoordigd zijn door een delegatie onder leiding van de heer P. R. Berkhout, directeur van de Am- manschool te Amsterdam. Aanbesteding. De Directie Utrecht van Rijkswaterstaat heeft aanbesteed het aanbrengen van verhardingen op de weg Utrecht-Vianen-Zaltbommel-Hedel- 's-Hertogenbosch en werken in Utrecht, Jutphaas en IJsselstein. Van de veertien inschrijvingen was de laagste die van de gebroeders Van Kessel n.v. te Gelder- malsen met f 1.296.000, de hoogste die van de n.v. P. Vermeer te Heemstede met f 1.464.000. akantie in Groningen. Dertig Israëlische soldaten zijn in Groningen aangekomen voor een vakantieverblijf bij gezinnen in Groningen. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Zeshonderd woningwet woningen zullen extra kunnen worden gebouwd in het noorden, het oosten en I liet zuiden van het land om de werkgele genheid in de bouw te bevorderen. De minister van Volkshuisvesting ver bindt aan de toewijzing de voorwaarde dat voor twee nieuwe huizen één krot J moet worden afgebroken. ADVERTENTIE van MAANDAG 7 augustus t/m DONDERDAG 17 augustus GROTE HOUTSTRAAT 86 - HAARLEM I I EL. 10371. Speciaalzaak sinds 1883 iww>»iiiwiii>iiii>iiu>i»iiaa««»M«^Yinivlnnn(vinnnnnwtuw Het K.N.M.I. deelt mee: In de warme en vochtige lucht, die gisteren ons land bedekte, steeg de tem peratuur in vrijwel het gehele land tot waarden tussen 28 en 31 graden In de middag kwamen warmteonweders uit het zuiden binnendrijven, die zich boven Noord-Frankrijk en België hadden ont wikkeld. Langs de Belgische grens ten zuiden van Eindhoven brachten de buien veel neerslag, plaatselijk omstreeks 40 mm. Later ontwikkelden zich ook buien boven het westen van het land, die in een deel van de hoofdstad en ook in de IJsselmeerpolders veel regen brachten. Maar op de meeste plaatsen in ons land bleef het droog. Langzamerhand wordt de kans op regen op uitgebreider schaal echter groter. Boven Oost-Enge- land ligt een frontale zone met een vrij intensief regengebied. Dit front zal in het komende etmaal ons land voorbijtrekken, zodat op de meeste plaatsen regen zai vallen. De temperatuur zal nog iets ver der dalen. WEERRAPPORTEN - Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Openluchttheater Bloemendaal, vandaag 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „On- dine" van Jean Girandoux. Grote Kerk, donderdag 15 u.: Orgelbe speling door Koos Bons. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Het is een gekke dolle dwaze wereld", 14 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Singa pore.opdracht voor 5", 14 j. Van don derdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Lefschop per", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Minerva, vandaag 14.30 u.: „Vier rak kers en een oude jeep", a.l. Dagelijks 20.15 u.: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten", a.l. Van donderdag af- 14.30 u.: „Elsa, de dochter der natuur", a.l. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Le grand restaurant", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Comedy of terrors", 14 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De veertig ge stolen geweren", 14 j Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Sla nooit een vrouw, zelfs niet met een bloem", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr- Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Tot en met 2 sep tember ook op zaterdag van 20.30 tot 22.30 u. Vleeshal (Grote Markt): Tot en met 31 aug. „Fotolnternationale '67", expositie van foto s uit Frankrijk, Oostenrijk, Tsje- choslowakije en Haarlem. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): Tot en met 31 aug. fototentoonstelling van Sanne San- nes. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur- Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u- en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. De Waag (hoek Spaarne-Damstraat) Tot september vaste expositie van „Li bra". Dagelijks van 13-17 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Tot en met 20 augustus „Liefde", beeldhouw werken en tekeningen van Hans Sterk. Dagelijks van 10-20 u. Op dinsdag geslo ten. Galerie-T (Bakenessergracht 67): Tot 27 augustus expositie van werk van tien Franse en Nederlandse kunstenaars. Da gelijks van 11-17 u. Zondags van 13 tot 17 u. en woensdags van 20-22 uur- Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan): Werk van Jacobus van Looy Tot 4 september. Dagelijks van 10-17 uur. 's Zondags vanaf 14 uur. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tot en met 30 augustus expositie van ikonen, klokken en androïden van Antje Ypelaar. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. Op zondag en maandag gesloten. Cruquius Museum (Cruquiusweg Heemste de): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feestda gen gesloten. Galerie Judasoog (Westkolk, Spaarn dam), op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Gemeenschapshuis (Louis Davidsstraat, Zandvoort): Tot en met 6 augustus ex positie van plastieken van Nel Klaassen; mozaïeken van Jaap Bouhuys Dagelijks van 14-17 en 19-21 uur. Brederodestraat 148, Zandvoort: Tot en met 15 augustus expositie van ceramiek van Babs van Elsdingen en plastieken van Hans van Dinterén. Dagelijks van 19-21 u- en op zaterdag en zondag van 14-18 en 19-21 uur. DIVERSEN Kennemer Sporthal (Delftlaan): dage lijks 20 u.: „Wiener Eisrevue". Tot 9 aug. De Ark (Nw. Heiligland): vandaag 21 u.: Ensemble Sanjar met muziek uit Roe menië, Joegoslavië en Israel. Poppentheater Merlijn (Hasselaers- plein 35): donderdag 14.30 u.: „De fluit van Bozebol". Linnaeushof (Bennebroek). Tot en met oktober: openluchttentoonsteling van voorjaars- en zomerbloemen. WOENSDAG 2 AUGUSTUS City, 20 u.: „De stem van het water". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u.' expositie kartondrukken van Frits Gram berg. DONDERDAG 3 AUGUSTUS City, 20 u.: „De man van Rio". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u.: expositie kartondrukken van Frits Gram berg. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9,30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 2 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Sexy in Neon", Luxor Theater, 20 u.: „West Side Story". Grote Kerk (Beverwijk): 20 u.: Orgel concert door G. J. Moed. DONDERDAG 3 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De zeven vechters van Mac Gregor". Luxor Theater, 20 u.: „Irma la Douce". Den Helder Ypenburg I Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven I Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zünch Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zw. bew. zw. bew. mist half bew. half bew. half bew. zw. bew. zw. bew. onbewolkt onbewolkt geh. bew. onbewolkt regen zw. bew. geh. bew. regen zw. bew. zw. bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt regen onbewolkt onweer licht bew. zw. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewodkt onbewolkt licht bew. licht bew. onbewolkt zw. bew VI eo 1.5 "O J d C-fi <9 o BS SS SS z 28 18 0 z 31 18 0 wsw 28 18 2 wzw 28 15 0 z 30 17 0 verand. 30 15 0 z 31 17 12 zw 31 16 10 w 27 16 0 windst. 26 14 0 ozo 25 17 0 windst. X 10 0 n 25 15 2 z 29 17 0 z 32 17 17 ozo 27 16 6 w 33 17 20 zzw 29 16 0 windst. X 19 0 n 29 21 0 O 27 19 0 w 30 17 1 z 31 18 0 ZO 30 17 23 windst. 28 18 0 windst. 29 19 0 verand. 32 17 0 w 29 13 o.i windst. 32 18 0 n 33 25 0 windst. 30 18 0 n 30 21 0 windst. 35 15 0 ono 31 18 0 nnw 30 19 0 augustus Zon op 1.13 uur; onder 19.31 uur. Maan op 5.03 uur; onder 20.28 uur. Nieuwe maan Eerste kwartier Volle maan Laatste kwartier Maanstanden 6 augustus 3.48 uur. 12 augustus 21.44 uur. 20 augustus 3.27 uur. 28 augustus 6.35 uur. Hoog en laag water tn IJmuiden Woensdag 2 augustus Hoog water 0.06 uur en 12.48 uur. Laag water 8.06 uur en 20.42 uur. Donderdag 3 augustus Hoog water 1.17 uur en 13.51 uur. Laag water 9.14 uur en 21.45 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort Is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2