Respect en waardering voor directeur P. J. de Klerk De B.O.O.G. is tien jaar gespannen Si Reuzentanker op neus na compleet Burgerlijke stand van Velsen li' mm WÊÊÊm> -nmm mm Strandzesdaagse in IJmuiden LEERLING- en AANKOMENDE VERKOOPSTERS ]r mm WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1967 4 Bij viering ambtsjubileum Functies J isie I ai llllll Korps r i Tips KERMIS IN SANTPOORT Rob Claus exposeert in Ruïne van Brederode PLATENCONCERT Velsense politie liep met succes Vierdaagse IETS VAN U BIJ? De heer P. J. de Klerk, directeur van de gemeentelijke bedrijven voor gas en water en tevens brandweercommandant in de gemeente Velsen, is dinsdagmiddag in de burgerzaal van het Velsense raad huis bijzonder hartelijk en nadrukkelijk gehuldigd. De heer De Klerk was op 1 augustus veertig jaren in overheidsdienst en ter gelegenheid van dit feit bood het Vel sense gemeentebestuur hem een receptie aan. De jubilaris werkt sinds 1954 in Velsen. Hij begon zijn loopbaan als opzichter in Dordrecht, nadat hij in die stad het einddiploma MTS (nu HTS), afdeling chemische techniek, had verworven. Daarna was hij werkzaam bij de gas- en waterleidingbedrijven in Maastricht, Den Bosch en Zaandam en vervolgens werd hij in directeursfuncties benoemd in Zalt- bommel, Tiel en Den Helder, tot hij in 1954 naar Velsen kwam. Op landelijk niveau heeft de heer De Klerk zich een gezaghebbende plaats ver worven, hetgeen blijkt uit de volgende opsomming van functies die hij vervult: voorzitter van de Vereniging voor Wa- terleidingbelangen in Nederland, te Rijs wijk; lid van het college van bedrijfsdirec teuren van de Vereniging van Exploitan ten van Waterleidingbedrijven (VEWIN); lid van het bestuur van de VEWIN; lid van het orgaan van overleg van de VEWIN voor het overleg met de hoofdinspectie van de volksgezondheid voor nadere uitleg van de Waterleiding wet; waarnemend peresident-commissaris van het KI WA. het keuringsinstituut voor waterleidingartikelen te Rijswijk; lid van het bestuur van de Stichting Examens Gawalo (voor gas- en water- fitter) secretaris-penningmeester van de af deling Noord-Holland van de Vereniging van Brandweercommandanten in Neder land en bestuurslid van de Provinciale Noord-Hollandse Brandweerbond. In gemeentelijk verband is de heer De Klerk nog voorzitter van de vereniging van diensthoofden der gemeente Velsen. Wethouder H. de Boer feliciteerde en complimenteerde als loco-burgemeester de heer De Klerk namens het gemeente bestuur. Burgemeester Bührmann was wegens vakantie niet aanwezig. Het ge meentebestuur werd vertegenwoordigd door alle wethouders. Het verheugde wet houder De Boer, dat ook mevrouw De Klerk, de kinderen, de bejaarde vader en een broer van de heer De Klerk de re ceptie konden bijwonen. De loco-burgemeester begon met vast te stellen, dat men in en buiten de ge meente veel respect heeft voor de heer De Klerk. „Als brandweercommandant bouwde u een voortreffelijke outillage en een uit stekend korps op. Op het gebied van gas, licht en water maakte u revolutionaire ontwikkelingen mee, maar u bleek de man te zijn die de kwaliteiten en de visie l i; öpi -v i. bezat om alles in goede banen te leiden", aldus de heer De Boer. die voorts nader in ging op de menselijke eigenschappen van de jubilaris, als kenmerkend noe mend dat de heer De Klerk ieder mens, van hoog tot laag, erkent, elk op zijn eigen plaats. Wethouder De Boer roemde ook de so ciale instelling van mevrouw De Klerk. De loco-burgemeester bracht tenslotte de dank over van burgemeester en wet houders, van de raad, de raadscommis sies en van de gehele burgerij. De geluk wensen gingen vergezeld van een enve loppe met inhoud, een Winkler Prins atlas en een boekwerk. De technisch hoofdambtenaar J. ten Cate voerde het woord namens het per soneel. „Wij hebben zowel in het tech nische als in het persoonlijke vlak veel van u geleerd", was het compliment van deze spreker, die hieraan toevoegde: „U hebt vertrouwen in uw mensen en u laat ons zelfstandig werken". Na gewezen te hebben op het gevoel voor humor van de heer De Klerk werden de cadeaus van het personeel aangedragen: een ligstoel en een plantenton voor de nieuwe tuin, alsmede een grote schaar om staande de grasrandjes te kunnen knippen. Als ca deau van het personeel zal de heer De Klerk stellig ook hebben gewaardeerd een album met foto's van allerlei wer ken die de laatste jaren onder zijn lei ding tot stand zijn gekomen. Loco-burgemeester H. de Boer liet er geen twijfel over bestaan, dat het gemeentebestuur grote waardering heeft voor het werk van de heer P. J. de Klerk, directeur van de be drijven voor gas en water en brand weercommandant in de gemeente Velsen. Met de aanbieding van en kele geschenken en een handdruk bekrachtigde hij zijn woorden van dank. Als plaatsvervangend commandant van ie Velsense brandweer releveerde de heer M. Verhoef, dat Velsen, toen de heer De Klerk hier begon, een snel groeiende ge meente was met toenemende brandrisi co's. „Dank zij uw energieke aanpak werd het materiaal vernieuwd, kwamen er nieuwe dienstgebouwen tot stand en ver rees er een oefengebouw, dat nu nog uniek is in Nederland. Vooral op uw instigatie kwam de overeenkomst met Rijkswaterstaat tot stand, waarbij de Vel sense brandweer werd belast met dienst verlening in en bij de Velsertunnel, het geen nieuwe mogelijkheden opende met betrekking tot het personeelsbestand, zo dat het korps nu kan bestaan uit 28 be roepsmensen en 22 zogenoemde plicht brandweerlieden, gerecruteerd uit het personeel van onder meer reinigings dienst en plantsoenendienst. De heer Verhoef betrok ook mevrouw De Klerk in de hulde, vanwege het feit dat zij haar man dikwijls bij nacht en ontij ziet vertrekken als een brand zijn aanwezigheid vereist. De dank van het brandweerkorps werd onderstreept met de aanbieding van een geschenk onder couvert, terwijl aan mevrouw De Klerk een fraai bloemstuk ter hand werd ge steld. Namens de Vereniging van diensthoof den complimenteerde de gemeenteverifi cateur, de heer L. de Boer, de jubilaris, hem dank brengend voor de voortreffe lijke wijze waarop hij als voorzitter de vergadering leidt en voorbereidt. De heer B. Zandveld sprak namens VWN, KIWA en VEWIN, de toewijding, de energie en de grote inbreng roemend van de heer De Klerk. Aan de reeks van cadeaus, die de jubilaris inmiddels had den bereikt uit handen van de velen, die zich in een lange rij opstelden om hem te feliciteren, voegde de heer Zandveld een fraai plaatwerk en een collectie wijn toe Als rijksinspecteur van het brandweer wezen benadrukte de heer M. K. Fehres de stuwende kracht van de Velsense brandweercommandant. Hij constateerde, „dat het oefengebouw in Velsen helaas nog het enige is in Nederland." Als ken merkende eigenschap van de heer De Klerk noemde de heer Fehres het ver mogen om „standpunten en mensen naar elkaar toe te brengen." wm&z. "4-w- IÉ Namens de ontspanningsvereniging van de gemeentelijke bedrijven voor gas en water bracht de heer A. v.d .Wint dank voor de prettige samenwerking en de vaak waardevolle tips. Deze vereniging bood de heer De Klerk een waardebon en zijn echtgenote een boeket bloemen aan. Namens het hoofdbestuur van de Ne derlandse Vereniging van Brandweer commandanten en tevens namens de af deling Noord-Holland van deze vereni ging, waarvan de heer De Klerk secreta ris-penningmeester is, gewaagde de heer S. J. Havinga van de grote activiteit, die de jubilaris ook in dit verband heeft ontplooid. De heer Havinga liet de heer De Klerk de keuze tussen een oude ko pergravure en het binnenkort verschij nende boekwerk „Vuur en Vlam". Tenslotte kreeg de heer De Klerk zelf het woord om te zeggen wat men uit zijn mond mocht verwachten, namelijk dat alle huldebetoon, zoals gebruikelijk bij jubilea, overtrokken zou zijn geweest, maar dat uit een tot normale proporties teruggebrachte waardebepaling toch zou mogen worden geconcludeerd dat hij zijn werk redelijk goed zou hebben gedaan. De jubilaris voegde hier direct aan toe: „Maar in het maatschappelijke leven is het tegenwoordig praktisch onmogelijk iets alleen te doen. Er kan alleen iets tot stand komen bij een goede wisselwerking tussen instanties en mensen. Vaak krijgen enkelingen het resultaat dan op hun naam. Maar die enkelingen hebben dan veel medewerking gehad, veel geleerd en veel invloed ondergaan, in mijn geval onder meer van het gemeentebestuur, van het personeel met zijn inbreng, van col lega's en ook van het gezin. Al die invloe den resulteren in wat u in mij hebt be oordeeld", aldus de heer De Klerk. Kennemer Kruimels Van de achtentwintig in deze provincie geregistreerde opera- en operetteverenigingen zijn er tweeëntwintig aangesloten bij het district Noord-Holland van de Bond van Opera- en Operettegezelschappen (B.O.O.G.). Uit deze omgeving bevinden zich hierbij „Diogé" uit Haar lem en de Zandvoortse Operette Vereniging. Het district werd als on derdeel van de toen reeds bestaande „B.O.O.G." 11 juli 1957 in Alkmaar opgericht, omdat de initiatiefnemers tot het inzicht waren gekomen dat gezamenlijk meer voor de operetteverenigingen kon worden bereikt, dan door afzonderlijk opererende gezelschappen. Tien jaar geleden was er namelijk van subsidie nog geen sprake, evenmin als van cursussen, terwijl men voorts van oordeel was dat de verenigingskassen door de hoge auteursrechten te veel werden belast. De sindsdien bereikte resultaten heb ben de oprichters volkomen in het ge lijk gesteld. Er kon inmiddels een regie cursus worden ingesteld, waarop de leerlingen door docent Gert Willems oud-leraar van de toneelschool wor den onderwezen in de elementaire be ginselen van beweging, belichting, gri me en kostuumkunde. Daarnaast is er een cursus voor solisten, georganiseerd in samenwerking met de Alkmaarse Muziekschool, waarop de zangers en zangeressen vertrouwd worden gemaakt met stemvorming en ademhalingstech niek. En op het financiële vlak kan bovendien nog worden gemeld, dat men er door bemiddeling van het bondsbe- stuur in is geslaagd van het rijk een subsidie van 35.000 te verkrijgen. Door dit alles is de „B.O.O.G." tien jaar lang in staat geweest veel ama teur-operettezangers een goede scho ling te geven. Met veel genoegen denkt men daarbij terug aan de verschillende contactdagen, die onder leiding van Nico van der Linden werden gehouden, evenals aan de van 1958 tot en met 1963 georganiseerde concoursen, die voor de vele deelnemende verenigingen steeds Tot en met zaterdag staat Santpoort weer in het teken van het ouderwetse kermisvermaak, dat op velen nog steeds een grote aantrekkingskracht blijkt te kunnen uitoefenen. Zoals ge woonlijk zijn de attracties hier onder gebracht op het terrein aan de Hoofd straat, waar op een betrekkelijk klein gebied toch weer veel etablissementen konden worden opgesteld. Zij vormen gezamenlijk het vertrouwde kermis- beeld, met zijn kop van Jut, spookhuis, muizenstad en draaimolens, welke at tracties zich nog altijd niet door mo derner vermaaksmogelijkheden lieten verdringen. Voorts ontbreekt het hier evenmin aan gegadigden voor zweef molen en botsautootjes, evenals men zich verdringt voor de verschillende tentjes, waar op verschillende ma nieren een prijsje kan worden ver overd. En omdat hier de traditionele paling, noga en „suikerspinnen" even min ontbreken als oliebollen en frites, kan men hier nog enkele dagen het hart ophalen aan de cocktail van geu ren, muziek en gezellig rumoer, ivaar geen enkele kermis het zonder kan stellen. een nuttig en geanimeerd ontmoetings punt zijn geweest. Het paradestuk uit de historie van de jubilerende bond is ongetwijfeld de in 1965 gegeven serie opvoeringen van de musical „Zeg eens Scheveningen". Deze musical was destijds in opdracht van de regering geschreven door Jur- riaan Andriessen en Michel van der Plas, doch na de voltooiing slaagde men er niet in de musical bij het repertoire van een beroepsgezelschap onder te brengen. En het stuk zou wellicht nimmer zijn opgevoerd, wanneer een centraal ge zelschap, samengesteld uit een vijftigtal leden van de bij de bond aangesloten verenigingen, zich niet over het ma- In de serie tentoonstellingen, welke gedurende deze zomermaanden in de Santpoortse Ruïne van Brederode wordt gehouden, exposeert Rob Claus uit Haarlem van vrijdag 11 augustus tot zondag 3 september een aantal kleurgrafieken. Deze tentoonstelling wordt vrijdag 11 augustus,des avonds om half negen geopend door de heer H. J. Steehouwer. Het programma voor het wekelijkse grammofoonplatenconcert in de Ruïne van Berderode in Santpoort bestaat vrijdag 4 augustus uit middeleeuwse en voor-klassieke muziek. Voor dit concert, dat om negen uur begint, zijn enige bijzondere opnamen uitgekozen, welke slechts zelden te beluisteren zijn. Zaterdag 5 augustus wordt dan het normale programma „Zingende stenen" weer ten gehore gebracht. De dames Andriessen en Woudenberg en de heren Leune, Langedijk, Oppers, Hilt en Van Hesselingen (reservist), al len leden van het Velsense politiekorps, hebben eveneens de onlangs rond Nij megen gehouden Vierdaagse met goed gevolg uitgelopen. nuscript had ontfermd. De musical werd onder regie van Gert Willems in studie genomen, waarna „Zeg eens Scheveningen" zeven bijzonder succes volle voorstellingen mocht beieven. De musical werd onder meer gespeeld in Alkmaar, Uitgeest, Apeldoorn en het Bloemendaalse Openluchttheater. Het bestuur is van oordeel dat men het tweede lustrum niet onopgemerkt mag laten passeren en daarom is zater dag 9 september voor het jubileumfeest bestemd. In „Het Gulden Vlies" in Alk maar wordt dan des middags de tradi tionele receptie gehouden, gevolgd door een diner voor het bondsbestuur, afge vaardigden van de aangesloten vereni gingen en andere genodigden. De avondvoorstelling bestaat uit een attractieve openbare les, ingezet met een samenspraak tussen de regisseur en bondsadviseur Gert Willems en de kos- tumier-grimeur Henk van Dreumel. Zij zullen het ongetwijfeld bijzonder ge- interesseerde publiek eens demonstre ren op welke manier een operette wordt ingestudeerd, waarbij de resultaten on middellijk door een aantal cursisten ten tonele wordt gebracht. Hiervoor zijn enige fragmenten van Schuberts „Das Dreimadlerhaus" bestemd, die in kos tuums en met orkestbegeleiding zullen worden opgevoerd. Een passender vie ring van dit tweede lustrum had men wellicht niet kunnen bedenken. Bij de Velsense politie zijn de volgen de voorwerpen als gevonden aangege ven: damespolshorloge, bril in etui, paar bankbiljetten, kindervest, leesbril, driewielig kinderfietsje, kinderporte monnee met geld en zegels, damespor temonnee met inhoud, windjack, heren horloge, voetbal, honderiem, honkbal pet, bankbiljet, portemonnee met in houd, vehzekeringsplaatje bromfiets (HRO-048), autosleuteltje aan hanger, broche, vest, ring met drie sleutels, bril, sleutelbos, konijn, twee damesjassen in tas, damesmantel, damesregenjas en kindertrui, binnenband in doos, regen jas, dekentje voor kinderwagen, ring met vier sleutels, autoped, sleutel aan ring, herenportemonnee, padvinders- riem, portemonnee met geld en sleutels, autogereedschap, damestas met han delswaar, armband, wieldop, poppewa- gen, herenvest, damesparaplu, etui met sleutels, herenbril, vierkleurenbalpen, tas, teddybeer, kleppers, schelpnet, ak- tentas met brood en handdoek, bad handdoek met broek, babyhoedje, ket ting, portemonnee met papier, foto's en geld, netje met drie kinderregenjassen, kat. hondeketting met slot, jack met geld en PTT-kaarten, kindertasje, bont muts, vijf sleutels, verzekeringsplaatje bromfiets (FLH-731), aktentas met zwembroek. Inlichtingen over deze voorwerpen worden dagelijks verstrekt op het hoofdbureau van politie in Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden afgegeven. •V BEVALLEN: E. Sloot-Schouten, z., Den nenstraat 2, IJmuiden; E. van den Berge- Merkus, z„ Dutrystraat 12, Haarlem; J. H. van Lieshout-Zonneveld, z., Terrasweg 30, Santpoort; M. C. van Schagen-Moison, z., Paul Krugerstraat 80 zw„ Haarlem; H. de Vries-Duin, z., IJsselstraat 4, IJmuiden; G. W. van Rijn-Datema, d„ Eridanus- straat 25, IJmuiden; M. J. Koelemeij- Bij de Nederlandse Dok- en Scheepsbouwmaatschappij in Am sterdam is de grootste ooit in Neder land gebouwde olietanker op de neus na klaar om op 31 augustus door prinses Margriet te water ge laten te worden. Het gevaarte, dat 110.000 ton meet, is gebouwd in op dracht van de Shell. Het is 265 me ter lang en 40 meter breed en zal de naam „Neverita" dragen. De super tanker zal ongeveer drie maanden na de tewaterlating geheel afge bouwd zijn. De N.D.S.M. gaat dan voor de Shell een nog veel grotere supertanker bouwen die 210.000 ton zal meten. fe s Stekelenburg, z., Kastanjestraat 38, IJmuiden; J. J. van der Veen-Dalmeijer, d., Bonairestraat 13, Santpoort; J. Hoek stra-Reinds, z„ Oosterduinplein 2, IJmui den; E. L. Schuurman-Manninen, z„ Wal- ravenstraat 42, Velsen (noord); G. Kolijn- Kip, z„ Badhuisstraat 17, Haarlem; C. C. Winands-van Kampen, z., Bloemstraat 114, IJmuiden; A. D. Hunsche-Gravema- ker, d., Tollenslaan 18, Driehuis; A. M. van Leeuwen-Swart, d„ van Leeuwen straat 14, IJmuiden. OVERLEDEN: A. Wolterman, 81 jr., echtgenote van P. Binkhorst, Zeeweg 145, IJmuiden; B. Pietersma, 58 jr., echtgenoot van A. van Pool, Oosterlaan 7a, Zwolle. De driehonderd deelnemers aan de Strandzesdaagse van Hoek van Holland naar Den Helder zullen vanmiddag in IJmuiden arriveren, naar men verwacht tussen drie en vijf uur. Na aankomst gaan zij naar Rooswij k waar een tenten kamp wordt ingericht op de sportvelden. De kantine van het voormalige militaire kamp wordt tijdelijk weer opengesteld. ADVERTENTIE Wij hebben plaats voor goed loon 5-daagse werkweek reiskostenvergoeding voor forensen personeelskortingen. Schriftelijke of persoonlijke sollici- tatie: «Lllit Textiel- en woninginrichting Lange Nieuwstraat/Marktplein IJmuiden Tel. 15205

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 4