W«ER Verenigingsnieuws uit de IJmond x Tentoonstelling, film en slotfeest in Speliadetent sPeliad, BORST Drijvend droogdok deze maand weg uit IJmuiden Oud-Hollands volksvermaak in Santpoort Uitspraken W andelpuzzeltocht in IJmuiden Bedrijfsongevallen in Velsen Bromfietser tegen lantaarnpaal Tien balen hooi in de Velsertunnel Eis van 9 maanden voor „wraak neming" op medicus Faillissementen Sigarettensmokkel: 21 arrestaties OPLEIDING CHIROPODY DE LANGE mm ONS BEDRIJF IS TOT 14 AUGUSTUS WEGENS VAKANTIE GESLOTEN WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1967 5 gWASAUTOMATEN J elsen-IJ muiden B everwijk OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Kort nieuws lljrT y lillÊÉf mËm Ringsteken op de bromfiets aluminium jaloezieën 55 Nog deze maand zal de IJmuidense Vissershaven anders dan anders zijn. Het bijna zestig jaar vertrouwde beeld, dat de grootste markthaven van Nederlands zee gaande vissersvloot van de Dokweg af gezien biedt, gaat veranderen. Het 58 jaar in gebruik zijnde drijvend droogdok voor vissersvaartuigen, dat de oostoever van de Vissershaven bijna ge heel beheerst, wordt donderdag 17 augus tus geveild, na inschrijving door gegadig den bij de Domeinen in Haarlem. De kijk dagen zijn maandag 14 en dinsdag 15 augustus. Het oude dok wordt door een veel gro ter, nieuw drijvend droogdok vervangen en dit zal nog voor het einde van dit jaar gebeuren. De bouw van het nieuwe dok bij de Ne derlandse Dok en Scheepsbouw Maat schappij in Amsterdam vordert goed. Het zal een hefvermogen van duizend ton meer dan tweemaal het vermogen waar over het huidige dok beschikt hebben, het zal worden uitgerust met een wip- kraan van drie ton, welke wordt vervaar digd door de Machinefabriek IJmuiden, een dochteronderneming van de N.D.S.M. ADVERTENTIE AEG - ZANUSSI - IGNIS - ZANKER daaeli kCE MARKTPLEIN - IJMUIDEN TEL 14263 daqeliiks demonstratie WOENSDAG 2 AUGUSTUS Santpoortse Feestweek: Vanavond om half zeven begint de grote Wielerronde van Santpoort; de start is aan de Terras- weg. De kermis aan de Hoofdstraat draait op volle toeren. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 uur. DONDERDAG 3 AUGUSTUS Santpoortse Feestweek; De kortebaan- draverij in de Hoofdstraat begint om half twee 's middags; het gaat om de Zilveren Zweep, de eerste prijs is dui zend gulden. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: 9.30-12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-10715. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30 en 14.30-17.30 uur; uitleenpost IJmuiden-West, bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c; 16 tot 17.30 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. ge- Be- WOENSDAG 2 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg 84 opend van 20.45-22u. Verenigde Openbare Bibliotheek verwijk-Heemskerk; Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw.; 15-17.30 u. en 19- 21 u.; jeugd: 15-17.30 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 u.; jeugd 14-17.30 u.; Oos- terwijk, Amstelstraat 44, jeugd: 14.30- 17.30 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2, jeugd: 14.30-17.30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a. volw.: 19-21 u.; jeugd: 14.30-17.30 u.; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 19-21 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd: 14.30-17.30 u. DONDERDAG 3 AUGUSTUS Huize Westerhout", Westerhoutplein 6. 13.30 u.; naaien en kniples voor bejaar den. door St. Recreatie Bejaarden. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 u. en 20.15-21.30 u. Verenigde Openbare Bibliotheek Be verwijk-Heemskerk; Alle leeszalen zijn gesloten. De zogenoemde wipkraan. een elek trische spildraaikraan, kan op eigen kracht over de lengterichting op het dok rijden Het nieuwe dok kost bijna twee mil joen gulden. Een nieuwe steiger van tropisch hard hout, ter lengte van 80 meter, zal het mo gelijk maken om de lasten naar het dok per vrachtwagen te vervoeren. Het nieuwe dok zelf wordt 65 meter lang, 16 meter breed en negen meter hoog, het zal de grootste schepen van de Ne derlandse vissersvloot kunnen ontvangen. Maandag 7 augustus wordt in IJmui den, onder auspiciën van de Automobiel vereniging De Rijmonders, een wandel tocht gehouden. Het wordt een wandel- puzzeltocht over 3 kilometer. Men kan aan deze wandeling deel nemen in de jeugdgroep (voor jongens en meisjes van tien tot en met zeventien jaar) of in de groep voor ouderen, van 18 jaar af. De eerste groep start maandagavond om kwart over zeven, de tweede groep vertrekt half acht. Start en finish zijn bij Paviljoen Schoo- nenberg, aan de Minister van Houtenlaan. Een ieder die tien jaar of ouder is kan meedoen. Bij een ijzerindustrie aan de Brons straat in IJmuiden raakte een 23-jarige werknemer dinsdagavond gewond door dat hij een ijzeren H-balk tegen het ge laat kreeg. Bij het optasten van een aantal balken tegen een muur schoot een van de balken terug. De man kreeg eer grote wond bij zijn kaak. In de Plaatwellerij in Velsen-Noord raakte een vijfentwintigjarige brander uit Heemskerk die avond met zijn voet beklemd tussen twee walsrollen, toen een wals door een misverstand even in beweging kwam. De wals werd onmiddel lijk stop gezet. De man is met huidletsel en een middenvoetbreuk naar het St. Jo zefziekenhuis in Heemskerk gebracht. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 14886 Het bijna zestig jaar oude droogdok in IJmuiden zal tussen maandag ?1 en vrijdag 25 augustus voorgoed uit IJmuiden verdwijnen, om plaats te maken voor een nieuw, groter en moderner, drijvend droogdok, dat thans bij de N.D.S.M. in Amsterdam wordt gebouwd. Op de foto ziet men het oude dok, terwijl de kotter „He lena" die bij Petten gezonken was en in IJmuiden voorlopig is gerepa reerd, nadat de Katwijker door Wijsmuller was geborgen %het dok ging verlaten, om in Rotterdam vanmorgen verder te worden op geknapt. Bij de politie in Velsen is dinsdagmorgen aangifte gedaan van vermissing van een bromfiets, die maandagavond omstreeks zeven uur op de loswal bij Van Gelder Zonen N.V. in Velsen-Noord was gezet. ADVERTENTIE voor diploma VOETVERZORGING (pedicure) o.l.v. gedipl. leraar -K- gratis prospectus aanvraag Sport- en opleidingsschool op aan Wijk Beverwijk Duinerweg 171—173 - Tel 02510-25570 Een zesentwintigjarige bromfietser uit Velsen moest dinsdagavond om half ne gen op de Zuider Kanaaldijk van het rij wielpad de rijbaan oprijden, omdat het pad ter plaatse was opgebroken. Op dat moment passeerde er een vrachtwagen, die werd ingehaald door een personen- vrachtwagenchauffeur kon tijdig remmen, auto, bestuurd door een achtenvijftig jarige cafetariahouder uit Velsen. De maar de cafetariahouder, die de brom fietser niet kon zien, reed hem aan. De bromfietser klapte tegen een lantaarnpaal aan en hij moest met rugletsel en ver moedelijk een beschadigde milt door de Ongevallendienst naar het Antoniuszie- kenhuis in IJmuiden worden gebracht. Dinsdagmorgen tegen half acht raakte een chauffeur van een vrachtauto uit Haarlemmermeer in moeilijkheden in de oostbuis van de Velsertunnel. De wagen was te hoog beladen en kwam klem te zitten. Er vielen tien balen hooi op het wegdek en enkele plafondplaten van de tunnel raakten los en kwamen eveneens op de weg terecht. Drie personenauto's kregen als gevolg van de obstakels lichte schade. De chauffeur kon na het verlies van de balen hooi de vrachtauto uit de tunnel rijden. De politie maakte proces-verbaal op. P'v Het bestuur van de harddraverijvereniging „Santpoort en Omstreken" blijkt elk jaar opnieuw in staat dit deel van de gemeente Velsen voor en kele dagen de sfeer te verlenen van een knusse dorpsgemeenschap. Met als levendig middelpunt de gezellige Hoofdstraat, waar de traditionele volks feesten geregeld zijn geconcentreerd. Een der hoogtepunten van deze fes tiviteiten wordt telkens weer gevormd door het oud-Hollandse ringsteken, welke aantrekkelijke wedstrijden dinsdag opnieuw vele honderden toe schouwers naar de Hoofdstraat hadden gelokt. Zij schaarden zich gewillig rond de afzettingen, waar de pogingen van de deelnemers om de „schaats" met het „zwaard" van een der ringen te ontdoen geamuseerd werden gade geslagen. Vooral des middags, toen de gegadigden op het losse paard of in een met bloemen versierde tilbury aan de start verschenen, waande men zich weer in het oude Santpoort van stoomtram en rijtuig. De dagen van Dik Trom en zijn dorpsgenoten leken te zijn herleefd. Des morgens waren het de jongens en de meisjes, die elkaar bijna verbeten de aantrekkelijke prijzen hebben bestreden. In ons blad van gisteren konden wij de namen van de zegevierende meisjes nog vermelden, waarna later in de ochtend bij de jongens Piet Stegemeyer, Cees de Ruyter, Wim van Veen en Flip Visser zich van de eerste vier plaatsen wisten te verzekeren. De uitslagen van de mid dagwedstrijden luidden als volgt: Ringsteken heren op het losse paard; 1. Wijnand van Veen, 2. Eef Stegemeyer, 3. Bram Balk, 4. Klaas Schipper Dames paard en tilbury: 1. Eef Stege meyer, 2. Marga Stegemeyer, 3. mevrouw Duineveld, 4. mevrouw IJff- Heren paard en tilbury: 1. Gerrit IJff, 2. Piet Stegemeyer, 3. Jacques Duineveld, 4. Dirk Schipper. Meer van deze tijd waren de avond wedstrijden, waarvoor zich een dertigtal koppels op knetterende bromfietsen had gemeld. Ook dit ringsteken had een bij zonder vlot verloop, waarbij tenslotte Ger Wagner, P. Stegemeyer, Hans Boot en C. Böhm bleken de meeste ringen te hebben veroverd. Bij de prijsuitreiking werd nog door de voorzitter van de harddraverijvereni ging, de heer J. J. A. Stillebroer opge merkt, dat hem van verschillende zijden was ontraden ook bromfietsers aan het ringsteken te laten deelnemen. Gelukkig heeft de jeugd zich deze avond voorbeel dig gedragen, zodat de heer Stillebroer reeds nu in het vooruitzicht wilde stellen dat volgend jaar voor de leeftijdsgroepen tussen zestien en twintig jaar speciale beatfeesten zullen worden georganiseerd Vanavond om half acht gaat de „Spe- liade-tentoonstelling 1967" open. De ten toonstelling is ook donderdag van half acht tot half elf open. Naast werkstukjes, geknutselde toneeldecors en andere zaken op het gebied van handenarbeid, is er een informatiestand. Deze Speliadetentoonstelling is uiter aard voor iedereen toegankelijk. Er wor den kleurendia's vertoond over en rond de Speliade. De Speliadetent, waarin de tentoonstel ling wordt gehouden, staat op het par keerterrein aan de Minister Van Houten laan, tegenover het sportpark Schoonen- berg. Bij de opening van bovengenoemde ten toonstelling gaat de première van een kleurenfilm, die vervaardigd is door een filmploeg van de jeugdsociëteit „Idee '67", genaamd „Focalent". De hoofdrollen wor den vervuld door drie kinderen. Het programma voor de jeugd luidt, voor donderdag als volgt. Donderdagorgen om half tien is er een filmvoorstelling in het jeugdhuis De Ha ven aan de Schipbroekenweg (6) in Sant poort, voor kinderen van drie tot dertien jaar; vertoond wordt „De witte poedel". Entree;' 35 cent. In de Speliadetent begint om twee uur 's middags, voor kinderen van drie tot dertien jaar, het grote slotfeest van de Speliade 1967 in Velsen, met medewer king van het Peter Grooney Jeugdvariété voorts zal er jeugdtoneel zijn en een goochel show. ADVERTENTIE Uw kinderen gaan weer naar school en hebben echt wel een bureautje nodig voor hun huiswerk. Getoond model 100x50 cm f 135.met klapblad (uit geschoven 150x50 cm) 150.—. B ureaus met kastje, onderblad 100 x 50 cm, ƒ98. Secretaires zijn gewild bij jonge dames, bij ons v.a. f 140.—. Voor een ruime sortering eubelen BOOT M-Hf HAARLVM 's Maandags gesloten. Wegens het schrijven van dreigbrieven, waarin hij ook geld probeerde af te per sen en wegens diefstal is voor de Utrecht se rechtbank tegen een 52-jarige schoon maker uit Doorn een gevangenisstraf van negen maanden en voorwaardelijke ter beschikkingstelling van de regering ge ëist. De schoonmaker had een paar keer let sel opgelopen bij bedrijfongevallen. Hij vond dat de artsen hem veel te snel weer naar zijn werk hadden gestuurd. Zijn herhaalde protesten leidden ertoe dat tenslotte veertien artsen zich met hem bezig hielden. Hun eenstemmig oor deel was dat de man wel degelijk weer kon gaan werken. De schoonmaker nam dat echter niet. Zijn woede richtte zich vooral tegen een controlerend arts in Zeist. Hij schreef de vrouw van deze me dicus brieven met verschrikkelijke be dreigingen, onder andere dat hij een „ho gedrukspuit" had gemaakt, waarmee hij haar man „blind zou spuiten" omdat deze volgens hem een barbaar was, „evenals andere controlerende geneesheren, die ik met genoegen in een gaskamer zou wil len doden." Hij wilde de doktersvrouw echter nog wel een kans geven. „Als ik geld krijg ben ik bereid mijn haatgevoe lens te laten varen. Denk daar eens over na! Een blinde man is ook niet alles!' zo schreef hij. De schoonmaker liep tenslotte tegen de lamp toen hij in de brievenbus van de Zeister arts en van de Raad van Arbeid flesjes deponeerde met een vloeistof die een walgelijke stank verspreidde. De vloeistof wordt gebruikt om sterk ver dund een luchtje te geven aan het reukloze aardgas. Dagenlang zocht men naar een lek in de gasleiding. Totdat de recherche ontdekte dat de recalcitrante schoonmaker werkzaam was bij het gas bedrijf. De man hoort over twee weker zijn vonnis. Onderscheiden. De scheidende inspecteur van de geneeskundige dienst van de zeemacht, schout bij nacht arts C. Mets, is benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Hij wordt op gevolgd door schout bij nacht arts E Deddes. ADVERTENTIE mr. opticien BRILLEN CONTACTLENZEN HOORTOESTELLEN IJMUIDEN KENNEMERLAAN 92 TELEFOON 1 50 72 De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag middag een 45-jarige vislosser uit Velsen veroordeeld tot vier maanden gevangenis straf met aftrek. De officier had tegen hem tien maanden geëist, waarvan drie voorwaardelijk met aftrek. De vislosser had terecht moeten staan, omdat hij er van werd verdacht bij een ruzie op 10 juni een andere man in IJmuiden met een mes te hebben gestoken. Deze laatste werd daarbij vrij ernstig gewond. In een café had het tweetal ruzie gekregen en had de onenigheid buiten op straat verder uitgevochten. Een 23-jarige loswerkman uit Haarlem werd veroordeeld tot vijf maanden ge vangenisstraf met aftrek en een 19- jarige pompbediende uit Haarlem conform de eis tot twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en f 200,boete. Tegen de eerste had de officier van justitie acht maanden, waarvan drie voorwaardelijk, geëist. De twee jonge mannen hadden zich voor de rechtbank moeten verantwoorden voor enkele inbraken in Haarlem. Een 48-jarige metselaar uit Haarlem is door de rechtbank veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf met aftrek. De officier had zeven maanden cel geëist. De Haarlemmer had terecht gestaan, om dat hij een vrouw en haar twee dochters had bedreigd met de woorden „Ik ver moord jullie allemaal". Eén van de meis jes had hij geslagen en van het andere had hij de keel dichtgeknepen. De met selaar was al meer voor geweldplegingen veroordeeld. De arrondissementsrechtbank in Haar lem heeft op dinsdag 1 augustus 1967 in staat van faillissement verklaard: J. Stoffer, metaalslijper, in Hillegom, Talmastraat 15. Rechter-commissaris: mr. J. G. L. M. Bijnen. Curator: mr. G. A. P. de Kort, advocaat en procureur te Haar lem, Wagenweg 196. 1. De vennootschap onder firma „Expe ditiebedrijf P. F. Scheepmaker en Zonen", in Lisse, Heereweg 39, 2. de beherende vennoot Pieter Floris Scheepmaker jr., in Lisse, De Ruyterstraat 22 en 3. de beherende vennoot Goossen Scheep maker, in Lisse, Heereweg 39. Rechter commissaris: mr. J. G. L. M. Bijnen. Cura tor: mr. G. A. P. de Kort, advocaat en pro cureur te Haarlem. Wagenweg 196. Jan van den Berge, in Wormerveer. Hy- acinthstraat 34, in Wormerveer aan de Marktstraat 17-19. handelende onder de naam Firma Staalberg. Rechter-commis- saris: mr. J. G. L. M. Bijnen. Curator: mr. C. J. Doorenbos, advocaat en procureur in Wormerveer, Zaan weg 66. Wegens gebrek aan actief werd op dins dag 1 augustus 1967 opgeheven de faillisse menten van: Jan den Butter, in Nieuw-Vennep, Bos straat 200 en Jacob Hendrik den Butter, in Abbenes, Narcissenstraat 2, beiden hoof delijk aansprakelijke vennoten van de ven nootschap onder firma J. den Butter, ge vestigd en kantoorhoudende in Nieuw- Vennep, Venneperweg 469a, detailhandel in aardappelen, groenten en fruit, uitge sproken 13 juni 1967. Rechter-commissaris: mr. B. Swanenburg. Curator: mr. V. J. Nolet, advocaat en procureur in Haarlem, Parklaan 5. i Wijnand Klein jr., wonende in Aalsmeer, Zijdstraat 15, groenten- en fruithandelaar, uitgesproken 6 juni 1967. Rechter-commis saris: mr. B. Swanenburg. Curator: mr. L. Laus, advocaat en procureur in Haarlem, Zijlstraat 47 rd. WONINGINRICHTING Planetenweg 3842 Telefoon 15991 - IJmuiden (Van onze correspondent) MAASTRICHT Nederlandse en Bel gische opsporingsdiensten hebben een eind weten te maken aan een geraffineer de smokkel van sigaretten uit België naar Nederland, waarbij gebruik werd ge maakt van valse accijnszegels. Welk be drag de Nederlandse schatkist daardoor is ontgaan is niet meer te achterhalen. Enkele honderdduizenden valse zegels zijn bij drukkers en smokkelaars in Bel gië in beslag genomen. Eenentwintig Ne derlanders en Belgen zullen zich in ok tober voor de rechtbanken in Maastricht, Hasselt en Tongeren voor hun aandeel in de - sinds tientallen jaren grootste - accijnszegelzwendel moeten verantwoor den. Voorlopig wordt aangenomen, dat ver schillende groepjes smokkelaars in samen werking met evenveel drukkers onafhan kelijk naast elkaar op de „smokkel-si- garettenmarkt" hebben geopereerd.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5