Verpleegde vroeg vóór moord extra-toezicht in asiel Wereldcongres tegen de vivisectie DERBY UP DRINK Agenda voor Haarlem en de IJmond Twee nonnen omgekomen bij autobotsing Fa. B. ENGELENBERG Kort en bondig MINISTER POLAK OVER „DE KRUISBERG" SLAPEND ACHTER HET STUUR Enig risico moet worden aanvaard DEZE WEEK IN AMSTERDAM: Boudewijn H. kan in mei vrij komen Amsterdamse agent gestoken Polder loopt onder nu met gratis sleutel hanger Nieuwe Zwolse raad herkoos zittende wethouders Man verdacht van 67 inbraken ensen Tamelijk koel DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1967 Soldaat randde meisje van twee jaar aan OFFICIeLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN HOGEDRUK LUCHTSLANG Herkenningteken Kans op proefverlof Benauwend tintelend fris en lekker pittig Toestemming van minister Haarlem Velsen-IJ muiden Voor de school technische OVERALLS „SANFOR" KOKSKLEDING „SANFOR" HUISHOUDSCHOOL TEKENJASSEN Beverwijk .s-g «s .se SI V v-vCife. In de week, voorafgaande aan de moord op de 19-jarige Ria Florijn heeft de dader, een verpleegde van het rijksasiel „De Kruisberg" in Doetinchem, gevraagd, extra op hem te letten, omdat hij voelde weer te willen weg lopen. Zijn gedrag was echter niet vreemd en na enkele dagen werd het verscherpte toezicht opgeheven. Dit heeft minister Polak van Justitie de Tweede-Kamercommissie voor Justitie onlangs meegedeeld, zo blijkt uit het thans verschenen uitvoerige verslag van deze bijeenkomst, waaruit reeds eerder enkele feiten waren gepubliceerd. Minister Polak noemt de „meest trieste conclusie" van het onderzoek naar de moord, dat, voor zover men kan nagaan, geen fouten zjjn gemaakt. Een zware vrachtwagen met aan hanger van een transportbedrijf uit Winterswijk is gistermiddag na een aanrijding in Odoom dwars door de woning van het bejaarde echtpaar R. Jansen gereden. Het achterste ge deelte van de woning stortte in. Ver volgens reed de vrachtwagencombi natie tegen een achter het huis staande garage aan. Een daarin ge parkeerd staande personenauto werd geheel vernield. De 31-jarige chauffeur van de vrachtwagen heeft tegenover de politie verklaard, dat hij achter het stuur in slaap was gevallen. De verpleegde die de moord heeft be gaan, is enige keren zorgvuldig door psychiaters en psychologen onderzocht. Men kan bepaald niet zeggen dat hij niet in de niet sterk beveiligde inrichting van De Kruisberg had moeten worden ge plaatst, aldus minister Polak. De man heeft eerst in de open inrich- (Van onze correspondent) ROTTERDAM De politie heeft een 19-jarige militair aangehouden, die ervan wordt verdacht in Capelle aan de IJssel een tweeëneenhalfjarig meisje te hebben •angerand. De rijkspolitie heeft hem overgegeven aan de Koninklijke Ma rechaussee. Hij is ter beschikking gesteld van de auditeur-militair. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. „Naar schatting wor den op de gehele wereld per jaar 500 miljoen warmbloedige dieren het slacht offer van vivisectie. In 90 tot 95 percent van de gevallen sterven zij zonder nood zaak". Aldus gisteren in Amsterdam de voorzitter van de Nederlandse Bond tot Bestrijding van de Vivisectie, de heer J. Vinkenborg. Zijn bond bestaat dit jaar 70 jaar en heeft in verband met dit jubileum het zesde wereldcongres tegen de vivisectie van de Coalition Mondiale contra la Vivi section georganiseerd. Dit congres wordt van vandaag tot en met zondag gehouden in het internationale congrescentrum in de hoofdstad. Doel van zijn bond en de ruim 30 in de coalition verzamelde bonden uit ande re landen is de totale afschaffing van de vivisectie. Op de provinciale weg bij Hoorn zijn gisteravond twee zusters Ursulinen, res pectievelijk 59 en 53 jaar, bij een auto ongeluk om het leven gekomen. De auto waarin nog twee nonnen en een 39-jarige vrouw zaten, slipte op het natte wegdek en botste frontaal tegen een vrachtauto. De twee nonnen waren op slag dood. Van de andere nonnen werd er één zeer ADVERTENTIE Doelstraat 59 - Haarlem Tel. 15252 De minister van Justitie, prof. mr. C. H. F. Polak, heeft de Tweede-Kamer commissie voor justitie meegedeeld, dat Boudewijn H. in mei voorwaardelijk in vrijheid kan worden gesteld. De minis ter, die met de commissie sprak over persberichten dat Boudewijn H. reeds een jaar college loopt in Utrecht, voegde hier nadrukkelijk aan toe dat hij over de mogelijkheid en wenselijkheid van deze invrijheidstelling nog geen oordeel heeft. Om Boudewijn H. beter voor te berei den op zijn vermoedelijke terugkeer in de maatschappij achtte men het wense lijk dat hij zijn scheikundestudie aan de universiteit te Utrecht zou kunnen voort zetten. Daarvoor was een zekere bewe gingsvrijheid nodig, hoofdzakelijk om practica te volgen. Minister Polak verklaarde geen gege vens te hebben over het aantal delin quenten dat de laatste vijf jaar tijdens het uitzitten van een straf een universi taire studie heeft kunnen volgen. Weinig delinquenten zijn echter tot zo'n studie in staat, aldus de bewindsman. Een politieagent is gisteravond in Am sterdam door een jongeman met een mes gestoken. Deze maakte deel uit van een groepje dat zich gewoonlijk rond het mo nument op de Dam verzamelt. Toen het was gaan regenen, hadden de jongelui zich teruggetrokken onder het zogenoem de „beurspoortje", een afgesloten ruimte. Klachten bereikten de politie, waarop twee agenten de jongelui gingen wegstu ren. Plotseling draaide een van de jon gens zich om en stak met een stiletto naar een van de agenten. De politieman werd vrij ernstig aan zijn oor geraakt. De jon geman zag kans te ontkomen. ernstig en één licht gewond. De 39-jarige mej. M. Schouten uit Blokker werd even eens licht gewond. De personenauto werd totaal vernield. De vrachtwagen werd zwaar beschadigd. De twee om het leven gekomen nonnen zijn zuster Rosario, hoofd van de blo- school in Hoogkarspel, en zuster Baptista, onderwijzeres op een lagere school in Hoogkarspel. Levensgevaarlijk gewond werd de moeder-overste zuster Delecta, eveneens uit Hoogkarspel. De 20-jarige student Hans Klaucke is in Utrecht met een bestelauto op een kruispunt in botsing gekomen met een personenauto. De bestelauto sloeg om en de student kwam er onder. Hij werd zo ernstig gewond, dat hij later in een zie kenhuis overleed. In Enschede is de 24-jarige J. R. A. Jansen uit Delden bij een verkeersonge- lijk om het leven gekomen. Hij reed op een scooter en toen hij even achterom keek kwam hij op het linker weggedeel te, waar hij tegen een tegemoetkomende auto botste, In Naarden is een auto met twee Duitse jongens op de rijksweg tegen een licht mast gebotst, waardoor de 19-jarige D. Banse uit Zeiderstadt om het leven kwam. De anti-vivisectionisten beschouwen hun strijd geenszins als utopistisch. Meer en meer methodes om zonder vivisectie hetzelfde doel te bereiken worden bekend. Hieraan wordt tijdens het congres ruime aandacht besteed. Zo zal professor dr. S. T. Aygun, hoogleraar in de diergenees kunde aan de universiteit van Ankara in Turkije, een uiteenzetting geven over „weefsel- en celculturen, een vorm van vivisectievrije research". Deze methode zou bijna onbeperkt en veel veiliger zijn dan vivisectie. Professor dr. P. Sorgdra- ger, hoogleraar in de praktische farmacie aan de rijksuniversiteit in Utrecht, zal spreken voer „de ontwikkeling van vivi sectie vrije geneesmiddelen". Van een anti-vivisectiewet, die op het ogenblik voor ons land wordt voorbereid, verwacht de Nederlandse Bond tot Be strijding van de Vivisectie weinig goeds. Het ziet er naar uit dat de Engelse wet op dit gebied als voorbeeld genomen wordt.Dit zal tot resultaat hebben dat de wet minder de vivisectiedieren dan de bedrijvers van de vivisectie zal bescher men. Zaterdag wordt in het kader van het congres een modeshow gehouden, waarin kunstbontjassen worden getoond. De Ne derlandse Bond tot Bestrijding van de Vivisectie heeft voor vrouwen „die een daad stellen en het hunne doen voor een beëindiging van de wreedheden bij de jacht en het fokken van pelsdieren" een speld in de vorm van een lotus laten ontwerpen, die deze vrouwen kunnen dra gen om aan te geven dat hun mantel van kunstbont is. ting Boschoord in Vledder vertoefd en is daar, als gevolg van een sterke moeder binding, enkele malen weggelopen. Hij was veroordeeld wegens poging tot aan randing en wegens poging tot moord toen hij tijdens een van zijn ontsnappin gen een auto en tent stal, werd hij ver oordeeld tot vier maanden gevangenis straf en onvoorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering. Het selectie instituut in Utrecht adviseerde tot her nieuwde opneming in Boschoord, maar toen hij opnieuw wegliep beval het insti tuut opneming in De Kruisberg aan Daar werd hij eerst in de besloten werk plaats aan het werk gesteld en later, na observatie en uitgebreide psychologische tests, op de boerderij van deze inrichting Bij het laatste onderzoek waren geen aanwijzingen gevonden dat hij geneigd was tot buitengewoon agressieve daden. Hij was al enkele malen met verlof naar zijn ouderlijk huis geweest en men over woog zelfs het verlenen van een proef verlof Dit werd ten slotte niet gegeven omdat men langere heropvoeding toch nodig achtte, maar hierbij werd niet ge dacht aan gevaar van grote agressie. Het feit dat hij later verklaarde een plotselinge drang te hebben gehad om iemand te vermoorden is „raadselach tig en benauwend", aldus de bewinds man. In principe zijn deze dwangver- schijnselen bij iedereen mogelijk, maar de kans dat men eraan toegeeft is bij de één groter dan bij de ander. Het is niet uitgesloten dat dergelijke agressieve neigingen ook aanwezig zijn bij andere terbeschikkinggestelden die betrekkelijk grote vrijheid hebben. Door nog onbekende oorzaak is vannacht een boezemkade doorgebroken, waardoor een groot gedeelte van de polder Het westeinde van Waarder" blank kwam te staan. Naar schatting stond vanmorgen ongeveer 150 hectare onder water. Met veel moeite is een zestal veehouders er vannacht in geslaagd het vee naar huis te halen en op stal te zetten. Ogenblikkelijk zijn maatregelen genomen om de schade zoveel mogelijk te beperken. De histori sche „Goejan Verwellesluis" bij Hekendorp werd dicht gezet, evenals de sluis bij Nieu- werbrug, zodat alleen de Wiericke leeg stroomde in de polder en nieuwe aanvoer van water uitbleef. ADVERTENTIE Het is nodig dat met het oog op de reclassering enig risicp wordt genomen „Indien men een dergelijk risico niet neemt moet men zulke mensen nooit los laten", aldus de minister. Van deze patiënt kon men hoogstens verwachten dat hij zou weglopen. Van de ongeveer 70 verpleegden in De Kruisberg staat het grootste deel onder doorlopend toezicht, een tweede groep, momenteel vier, werkt in Doetinchem. Zij gaan zon der bewaking naar hun werkgever en ook tijdens het werk wordt geen bijzonder toezicht uitgeoefend. De derde groep, vijf man sterk, werkt op de boerderij en staat onder toezicht van een ambtenaar die als boer optreedt.Van een echte bewaking is geen sprake. Er is enig toezicht van de gestichtswacht die rond het gebouw en op de terreinen patrouilleert. Als enige mogelijk nog te nemen vei ligheidsmaatregel zou voortaan kunnen gelden, dat voor plaatsing op de boerderij evenals ten aanzien van diegenen die in de stad werken, toestemming van de mi nister is vereist. Deze toestemming wordt pas gegeven nadat het ministerie het mo gelijke gevaar voor de openbare orde heeft bestudeerd. (Van onze correspondent) ZWOLLE De nieuwe gemeenteraad van Zwolle, gekozen in verband met de annexatie van de gemeente Zwollerker spel, waardoor het aantal inwoners van de Overijsselse hoofdstad met 12.000 toe nam tot 73.000, heeft gisteravond de wet houders gekozen. De heren A. J. Nooter en L. Witvliet van de PvdA, G. Run haar van de protestants-christelijke com binatie en J. Hubbers van de KVP wer den herkozen. Bij het vooroverleg was reeds duidelijk geworden dat de heren Nooter, Runhaar en Hubbers opnieuw gekozen zouden worden- De kandidatuur van de heer Wit vliet. ontmoette echter bezwaren bij de protestants-christelijke combinatie, die een wethouder uit de voormalige ge meente Zwollerkerspel, de heer H. Roet- man, kandidaat stelde. Nadat de fractie voorzitters hun stem hadden gemotiveerd waarbij kwam vast te staan dat D'66 voor de heer Runhaar (prot.-chr.) zou stem men en dat de K.V.P--leden elk voor zich zouden uitmaken wie hun stem zou krijgen, volgde een spannende stemming De heer Witvliet (P.v.d.A.) werd geko zen met 20 van de 35 stemmen. Na bijna twee maanden van intensief onderzoek heeft de Haagse politie bekend gemaakt dat op 10 juni een 25-jarige man is aangehouden, die wordt verdacht van niet minder dan 67 inbraken, sinds decem ber gepleegd in plaatsen in heel Nederland. De man bevindt zich in het huis van be waring te Breda, maar hij is de afgelopen weken „uitgeleend" aan talloze politie korpsen voor het onderzoek. Woensdag is zijn zgak in Den Haag afgesloten. Het hele Nederlandse politie-apparaat. kent hem. Allerlei korpsen hebben in Den Haag een coördinatievergadering over zijn zaak ge houden. De man is voor het eerst in 1958 ver oordeeld. In totaal zat hij zes maal in de gevangenis wegens diefstallen en inbraken. Hij was sinds 9 december op vrije voeten BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 20 u.: „Het is een gekke dolle dwaze wereld", 14 j. Vrijdag 23.30 u.: ,,'n Amerikaanse echtgenote", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Lefschapper", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Minerva, 14.30 u.: „Elsa, de dochter der natuur", a.l.; 20.15 u.: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten", a.l. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: Le grand restaurant", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De veertig gestolen geweren", 14 j. Studio: 10.30 u.: „De nieuwe avonturen van Pietje Bel", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: Sla nooit een vrouw, zelfs niet met een bloem", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr- Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Tot en met 2 sep tember ook op zaterdag van 20.30 tot 22.30 u. Vleeshal (Grote Markt): Tot en met 31 aug. „Fotointernationale '67", expositie van foto's uit Frankrijk, Oostenrijk, Tsje- choslowakije en Haarlem. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): Tot en met 31 aug. fototentoonstelling van Sanne San- nes. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur- Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u- en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdageti, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. De Waag (hoek Spaarne-Damstraat): Tot september vaste expositie van „Li bra". Dagelijks van 13-17 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Tot en met 20 augustus „Liefde", beeldhouw werken en tekeningen van Hans Sterk. Dagelijks van 10-20 u. Op dinsdag geslo ten. Galerie-T (Bakenessergracht 67): Tot 27 augustus expositie van werk van tien Franse en Nederlandse kunstenaars. Da gelijks van 11-17 u. Zondags van 13 tot 17 u. en woensdags van 20-22 uur- Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan): Werk van Jacobus van Looy. Dagelijks van 10-17 uur. 's Zondags van 13 tot 17 uur. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tot en met 30 augustus expositie van ikonen, klokken en androïden van Antje Ypelaar. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. Op zondag en maandag gesloten. Cruquius Museum (Cruquiusweg Heemste de): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feestda gen gesloten. Galerie Judasoug (Westkolk, Spaarn- dam), op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Gemeenschapshuis (Louis Davidsstraat, Zandvoort): Tot en met 6 augustus ex positie van plastieken van Nel Klaassen; mozaïeken van Jaap Bouhuys Dagelijks van 14-17 en 19-21 uur. Brederodestraat 148, Zandvoort: Tot en met 15 augustus expositie van ceramiek van Babs van Elsdingen en plastieken van Hans van Dinteren. Dagelijks van 19-21 u- en op zaterdag en zondag van 14-18 en 19-21 uur. DIVERSEN Kennemer Sporthal (Delftlaan): dage lijks 20 u.: „Wiener Eisrevue". Tot 9 aug. Poppentheater Merlijn (Hasselaers- plein 35): vrijdag 14.30 u.: „De Sprook jesmolen". Linnaeushof (Bennebroek). Tot en met oktober: openluchttentoonsteling van voorj aars- en zomerbloemen. DONDERDAG 3 AUGUSTUS City, 20 u.: „De man van Rio". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u.: expositie kartondrukken van Frits Gram berg. VRIJDAG 4 AUGUSTUS City, 20 u.„De verknipte melkboer". Stadsschouwburg, 20 u.: „De gele tijger van Bangkok". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u.: expositie kartondrukken van Frits Gram berg. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Vice-premier drs. J. A. Bakker, minister van Verkeer en Waterstaat, zal een oriëntatiebezoek aan de West brengen. Vergezeld door zijn echtgenote vertrekt hij met het hoofd van zijn kabinet, drs. A. Jonkers, op 15 augustus van Schiphol naar Paramaribo, waar hij 10 dagen zal blijven. Daarna vliegt hij voor een bezoek dat eveneens 10 dagen zal duren, naar Curagao. Radiozaak in vlammen. In het centrum van Maastricht heeft een felle brand gewoed in de radio- en televisiezaak van de firma Dom van den Bergh. Een aangrenzende papier- en boekhandel werd eveneens door het vuur aange tast, alsmede een daarnaast liggende parfumeriezaak. De brandweer heeft urenlang werk gehad met het blussen van de vuurzee. Boerderijbrand. Een felle brand heeft de boerderij van de veehouder S. K. Atsma in Rottevalle bij Drachten in de as ge legd. Het bedrijfsgedeelte, waarin zich een grote voorraad hooi en gedroogd gras bevond, ging verloren. Het woon huis bleef gedeeltelijk gespaard. De schade wordt geschat op 200.000.-. Shetland ponystamboek. Het Neder- landsch Shetland ponystamboek bestaat 30 jaar. Het jubileum wordt op 11 en 12 augustus gevierd in 's-Hertogen- bosch, waar honderden Shetlandpony's te zien zullen zijn. Het Nederlandse stamboek is door het Engelse stamboek erkend. In Nederland zijn er 5000 le den. In 30 jaar heeft het stamboek totaal 37.500 pony's geregistreerd. Kazerne te koop. De Boskampkazerne in Leusden zal door de inspectie der do meinen worden verkocht. De kazerne is verouderd. Het in de Boskamp gele gerde tankbataljon wordt in december ondergebracht in de Dumoulinkazerne in Soesterberg, waar door reorganisatie en concentratie van verschillende op leidingseenheden van de luchtmacht ruimte is vrijgekomen. ADVERTENTIE blauw - khaki - wit vanaf 12.75 Buizen vanaf 14.75 Broeken vanaf13.25 Sloven - Koksmutsen - Halsdoeken Schorten graslinnen 3.75 Jasschorten voorsluiting vanaf 14. '„SANFOR" wit, vanaf 17.40 Ook voor uw sportkleding kunt u bij ons terecht. h specialist in vakkleding PAARLAARSTEEG 1 MMIIIII<ti>,ti>IM><Mt,>w^",vvvvinfMvvinnnnnnivv¥¥'nnwi KKWIIMlMMAllM—aaaaMaM»»» -w-M->r>nnn nf>) Het K.N.M.I. deelt mee: Gisteren trok een depressie van Noord- Frankrijk over de Noordzee naar het noor den. Het bijbehorende koufront passeerde gisteren met buien en onweer. Achter het front ruimde de wind naar westelijke rich tingen en stroomde koelere lucht ons land binnen. In deze enigszins onstabiele lucht komt een wisselende bewolking voor met plaatselijk buien en onweer. De wind blijft westelijk. Voor de tijd van het jaar zal het tamelijk koel zijn. WEERRAPPORTEN ■r, DONDERDAG 3 AUGUSTUS De Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: zeven vechters van de Mac Gregors" Luxor Theater, 20 u.: „Irma la Douce". VRIJDAG 4 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De zeven vechters van de Mac Gregors". Luxor Theater, 20 u.: „Irma la Douche". W.B. Theater, 20 u.: „De onoverwinne lijke gebroeders Maciste". Maximum en minimum- A0 AD «w flJ M ld temperaturen J O.' d 0» 3 binnen- en buitenland BS C N Den Helder zw. bew. w 22 16 1 Ypenburg regenbui windst. 24 16 7 Vlissingen licht bew. zw 22 15 9 Eelde regenbui wzw 25 16 10 De Bilt zw. bew. z 25 16 22 Twente zw. bew zzw 27 16 0 Eindhoven zw. bew zzw 25 15 0.1 Z.-Limburg regenbui zzw 27 15 0.3 Helsinki onbewolkt windst. 27 14 0 Stockholm onbewolkt zzo 27 17 0 Oslo regen ozo 25 19 0.1 Kopenhagen regenbui zzw 24 19 0.3 Aberdeen zw. bew. windst. 10 8 1 Londen onbewolkt w 18 9 5 Amsterdam regenbui windst. 25 16 3 Brussel zw. bew. zw 26 13 1 Luxemburg mist z 26 15 4 Parijs zw. bew. w 25 14 0 Bordeaux zw. bew. w 25 14 0 Grenoble onbewolkt windst. XX 18 0 Nice licht bew. n 28 20 0 Berlijn zw. bew. wzw 30 18 9 Frankfort zw. bew. z 30 16 9 München zw. bew. n 31 16 0 Zürich zw. bew. O 29 15 35 GenèYe zw. bew windst. 32 15 6 Locarno geh. bew. windst. 29 17 10 Wenen onweer wnw 32 21 0 Lnnsbruck regen w 28 14 0.4 Belgrado onbewolkt windst. 33 18 0 Athene onbewolkt n 33 25 0 Rome mist ono 30 22 0 Barcelona onbewolkt nnw 29 23 0 Madrid onbewolkt windst. 33 10 0 Mallorca zw. bew. windst. 38 21 0 Lissabon onbewolkt nw XX 16 0 Vrijdag 4 augustus Zon op 2.14 uur; onder 20.14 uur. Maan op 5.05 uur; onder 20.26 uur. Nieuwe maan Eerste kwartier Volle maan Laatste kwartier Maanstanden 6 augustus 3.48 uur. 12 augustus 21.44 uur. 20 augustus 3.27 uur. 28 augustus 6.35 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 3 augustus Hoog water 1.17 uur en 13.51 uur. Laag water 9.14 uur en 21.45 uur. Vrijdag 4 augustus Hoog water 2.10 uur en 14.40 uur. Laag water 10.12 uur en 22.38 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2