Werkloosheid dreigt naar top van 150.000 man te groeien GROEN Co Zes rentespaarbriefleningen van 5 miljoen van BNG Gulf breidt uit in Europoort Bouw verwacht sterke daling van woningwetwoningenproduktie Federale reserve weer gedaald Verolme krijgt wellicht grote Esso-order SCHEEPVAARTBERICHTEN Meer winst bij AMRO-bank Geldlening Total SS Rijndam heeft machineschade Reorganisatie bij Europese commissie Mammoet-tanker Kort economisch nieuws Geen tabaksreclame in Italië Mannen en vrouwen niet gelijk in Nederland Korter werken bij n.v. „Wagenbouw" Beurs VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1967 11 (Van onze correspondent) DEN HAAG. De kans bestaat dat het aantal werklozen de komende maanden naar een ongekend hoge wintertop van 150.000 mannen zal stijgen. De daarop volgende seizoen- matige vermindering zal evenmin als dit jaar het geval was het werklozental sterk kunnen terug dringen. Daarom is het waarschijnlijk dat voor het volgend jaar op een veel hoger zomerniveau dam het huidige moet worden gerekend. Structurele veranderingen Bouw Centrale Verwarming IDEAL-STANDARD Gasketels Inzinking Confectie Containermaatschappij Vragen over contingent woningwetwoningen Europese commissie: Nieuwe vennootschap Ambac n.v. Wall Street: verdeeld 4 AUGUSTUS ACTIEVE AANDELEN SCHEEPVAART EN LUCHTVAART Geen van de sectoren van het bedrijfs leven, die tot deze algemene prognose komen, ziet op korte termijn een verbete ring van liet klimaat, die kan leiden tot een ruimere werkgelegenheid. Bij de be cijferingen van de komende werkloosheid wordt bovendien de mogelijkheid buiten beschouwing gelaten dat de positie van het bedrijfsleven nog verslechtert. Slechts de bouwnijverheid rekent ronduit met nog verder afnemende activiteiten. Bedrijfstakken als de textielnijverheid, de confectie en de metaalnijverheid blij ven liever geloven dat er sprake is van stabilisatie, maar arbeidsmarktdeskundi gen geven meteen toe dat ook zonder ver dergaande conjuncturele verslechtering de werkgelegenheid nog zal afnemen. De daardoor oplopende werkloosheid zal ver sterkt naar boven doorschieten door de jongeren, die dit jaar hun opleiding heb ben voltooid en op een plaats rekenen. Dit najaar zou wel eens kunnen blijken dat duizenden niet aan de slag zijn ge komen. In Den Haag, waar nauwelijks wordt aangenomen dat de regering in het nieu we begrotingsjaar aanzienlijke financiële injecties zal geven, wordt bovendien ge wezen op de structurele veranderingen in vele bedrijfstakken. De verminderde per soneelsbehoefte is weliswaar van nog niet overheersende betekenis, maar toch vol doende om ernstig mee te rekenen. Voor de moeilijkheden die structurele veranderingen geven voor de werkgele genheid is geen spoor van beleid, aldus deskundigen. Pluspunt is echter, zo sig naleert men zelf, dat door de hoge werk loosheidsverwachtingen het gesprek over de werkgelegenheid op langere termijn goed op gang komt. De werkloosheid zal deze winter het sterkst oplopen in de bouwnijverheid. Deze bedrijfstak verwacht door te schie ten naar een top van zeker vijftigduizend werklozen. Deze winter is in een bepaalde week aan 35.000 bouwvakkers een werk loosheidsuitkering gegeven. Er zijn vele oorzaken voor, dat deze oude top met zeker de helft zal worden overtroffen. Zij liggen gedeeltelijk in de conjunctu rele sfeer het opnieuw oplopen van de rente maar ook in de structurele sfeer: in vele delen van het land is namelijk geen kwantitatieve woningnood meer. De bouwnijverheid staat na het voldoen aan de inhaalvraag klaar om te vol doen aan de reeds jaren voorspelde ver- vangingsvraag. Maar nu blijkt dat er van ADVERTENTIE een echt saneringsbeleid geen sprake is. Op woningbouw en de daarbij horende andere gebouwen kunnen de aannemers vrijwel niet rekenen. De bouwers zien, na een opleving deze zomer in de tijdelijk gestimuleerde pre- miebouw, een ernstige inzinking in deze categorie. Ook de particuliere woning bouw, evenals de bouw van fabrieken en kantoren, zal verder teruglopen door de opnieuw stijgende rente. Op dat moment, zo wordt verwacht, zal de regering het aantal te bouwen woningwetwoningen met tienduizend verminderen. In deze omstandigheden is het uitge sloten dat deze vermindering van opdrach ten kan worden opgevangen door de par ticuliere vraag. Op iets langere termijn verwacht de bouwnijverheid zelfs een terugval naar een jaarlijkse woningpro- duktie van tachtigduizend, nadat er nu sinds enige jaren 125.000 woningen zijn opgeleverd. In de confectieindustrie wordt verwacht dat het jaarlijkse natuurlijke verloop van zo'n vijftienduizend werknemers de ko mende tijd niet wordt aangevuld. Op deze geruisloze wijze zullen echter evenzoveel arbeidsplaatsen verloren gaan. De fabrikanten van wollen stoffen heb ben bij de regering aangedrongen op maatregelen, onder meer op bescherming tegen concurrentie. Vijfduizend arbeids plaatsen staan op het spel, zeggen zij. NEW YORK (AP) De Amerikaan se goudreserves zijn vorige week met 50 miljoen dollar (180 miljoen gulden ge daald tot het laagste peil in bijna 29 jaar. Veel verwachting van de komende win ter heeft de textiel niet: de orders komen matig binnen en vele bedrijven verwach ten de laatste maanden van het jaar zeker weer werktijdverkortingen. De metaalnijverheid, die conjunctureel niet beter of slechter af is dan het ge middelde, zal zijn huidige aantal van zes duizend "werklozen ook zien oplopen. Al leen al het feit dat vorig jaar in deze tijd het aantal metaal werklozen nog geen derde van het huidige niveau was en daarna slechts is gestegen, wettigt deze verwachting. Structurele veranderingen hangen de werkgelegenheid in de metaal bedrijven echter boven het hoofd, waar door er op dit moment nog maar weinig kans is dat die soepel kunnen worden opgevangen, zeker wat de werkgelegen heid betreft. In Rotterdam doen berichten de ronde als zou het Verolmeconcern binnenkort opdracht krijgen voor de bouw van twee, misschien drie mammoettankers van 225.000 ton. De oliemaatschappij Esso zou deze opdracht aan het concern verstrek ken. Noch bij de eventuele opdrachtgever, noch bij het Verolmeconcern echter kon men donderdagmiddag deze berichten be vestigen of ontkennen. Bij Esso zei men alleen dat de maat schappij indertijd werven in Europa en Japan heeft uitgenodigd om in te schrij ven op zes mammoettankers van rond de 225.000 ton. Bekend was wel dat ook het Verolmeconcern een dergelijk inschrij- vingsverzoek heeft bereikt. Bij Esso deel de men nog mee dat per 1 augustus de inschrijvingstermijn was afgesloten. Men wees erop dat de maatschappij een defi nitieve beslissing over een dergelijke op dracht niet in enkele dagen kan nemen. De N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten zal binnenkort overgaan tot de uitgifte van zes rentespaarbriefleningen 1967 series 1 t/m 6, elk tot een zodanig bedrag, als tot en met 29 september 1967, behoudens wijziging van deze datum, zal worden geplaatst. Met dien verstande, dat de verkoop van rentespaarbrieven van een serie vóór die datum zal eindigen op de dag, waarop voor deze serie een bedrag van nominaal 5 miljoen is geplaatst. De vennootschap behoudt zich voor, het uit te geven bedrag van een of meer se ries te verhogen. In dat geval zal even tueel een nieuwe datum voor de beëindi ging van de verkoop worden bekendge maakt. Koers 100 percent. Coupures 500 en 100. De rente, ingaande 1 september 1967, is begrepen in het aflossingsbedrag. De rentespaarbrieven zijn als volgt af losbaar: serie 1 op 1 februari 1974 te gen de koers van 150 percent, serie 2 op 16 februari 1975 tegen 160 percent, serie 3 op 1 februari 1976 tegen 170 percent, serie 4 op 1 januari 1977 tegen 180 per cent, serie 5 op 1 november 1977 tegen 190 percent en serie 6 op 1 september 1978 tegen 200 percent. Vervroegde af lossing zal zijn uitgesloten. De verkoop vangt aan op woensdag 16 Alioth pass. 4 Quessant n. Las Palmas. Alkmaar 3 v. Casablanca n. Algiers. Ameland pass. 3 Gibraltar n. Curasao. Ammon 4 te Savannah. Amstelkroon 3 te Sete. Andijk 3 v. Kaapstad n. Fremantle. Angolakust 3 v. Lobito n. Novoredondo. Arendskerk 4 te Penang verw. Attis 3 v. Hamburg n. Antwerpen. Bali 3 v. Honkong n. Tandjong Mani. Balong 4 te Marseille. Blitar 3 t.h.v. Cartagena n. Penang. Bovenkerk 3 v. Colombo n. Genua. Caltex Eindhoven 3 te Beira. Caltex Leiden 3 v. Lourenco Marques n. Kaap stad. Caltex Madrid 3 v. Mombasa n. Bahrein. Charis 3 v. Maracaibo n. Fort Liberté. Chiron 3 v. Oranjestad n. Kingston. Dahomeykust 3 v. Porto Alexandre n. Lobito. Diloma 3 t.h.v. Bizerta n. Tripoli. Dinteldijk pass. 3 Kaap Corrientes n. Balboa. Dordrecht 3 v. Quebec n. Amsterdam. Eemhaven 4 te Esbjerg. Farmsum pass. 3 Kaap Verde n. Rotterdam. Gaasterland 3 v. Durban n. Lourenco Marques. 4 te Lourenco Marques verw. Gabonkust 3 v. Monrovia n. Abidjan. Garoet 3 v. Marseille n. Casablanca. Graveland 4 te Las Palmas verw. Grootekerk 4 te Bremen. Gulf Swede 4 te Kharg Eiland verw. Hermes 3 te Puerto Cortes. James Benedict 3 v. Norfolk n. Cristobal. Karimata 4 te Cebu. Karimun 3 v. Singapore n. Labuan. Katelysia 3 t.h.v. Ras al Had n. Lourenco Mar- Keerkring 4 te Penang. Keizerswaard pass. 3 Wight n. Stanlow. ques. Kelletia 3 v. Le Havre n. Rotterdam. Kenia 5 te Massawah. Kennemerland 4 te Hamburg. Kieldrecht pass. 3 Kaap Finisterre n. Antwer pen. Kloosterkerk 3 v. Fremantle n. Tafelbaai. Koratia 3 te Kaapstad. Korenia 3 v. Rastanura n. Singapore. Kosicia 3 v. Curagao n. Kingston. Kossmatella 3 v. Piraeus n. Cyprus. Lekhaven 3 te Santos. Lelykerk 4 v. Londen n. Las Palmas. Liberiakust 3 te Lagos. Madison Lloyd pass. 3 Dakar n. Singapore. Merwe Lloyd 4 te Beira. Minos pass. 3 Kaap Bougaroni n. Piraeus. Montferland 3 v. Quessant n. Santos. Moordrecht 3 v. Puerto Miranda n. Montreal. Munttoren pass. 3 Sumatra n. Singapore. Musi Lloyd 4 te New Orleans. Mijdrecht 3 t.h.v. Kreta n. Venetië. Neder Ebro 3 te Columbia River n. Longview. Neder Eems 4 te Noumea. Neder Rijn 3 t.h.v. Lissabon n. Antwerpen. Ossendrecht 3 v. Beaumont n. Rio de Janeiri of Santos. Ouwerkerk 4 te Genua. Overijsel 3 v. Bremen n. Hamburg. Pendrecht 3 v. Antwerpen n. Los Angeles. P. G. Thulin 4 te Porta Cardon verw. Philidora 3 v. Singapore n Perzische Golf. Philine 3 v. Mena n. Las Palmas. Polydorus 4 te Antwerpen. Polyphemus 3 v. Penang. 4 te Port Swettenham verw. Prinses Emilia 3 te Chicago. Prins Johan Willem Friso 3 v. Beyrouth n. Messina. Prins Maurits pass. 3 Belle Isle n. Londen. Radja pass. 4 Kaap Finisterre n. Antwerpen. Schelpwijk 3 v. Kopenhagen n. Aalborg. Schiedijk 3 v. Norfolk n. New York. Seine Lloyd 4 te Vlissingen verw. Simonskerk pass. 3 Dakar n. Kaapstad. Sinon 4 te La Guaira. Sliedrecht 5 te Fremantle verw. Stad Delft 3 v. Kawasaki n. Sakai. Stad Maastricht 3 v. Thessaloniki n. Baltimore. Statendam 4 te Riga. Straat Clement 3 v. Kaapstad n. Portland. Straat Fiji 3 te Lourenco Marques. Straat Florida 4 te Kaapstad verw. Straat Singapore 4 te Beira. Straat Torres 2 v. Kaapstad n. Durban. Streefkerk 3 te Lissabon. Tara 4 te Recife. Telamon 3 v. Horta n. St. Croix. Tjiwangi 4 te Nagoya. Vitrea 3 v. Banias n. Lavera. Waardrecht 3 v. Balboa n. Esperance. Woltersum 3 v. Hamburg n. Antwerpen. Zeeland 4 te Kaapstad. augustus 1967. De zes series rentespaar brieven, welke zullen worden aangeboden verschillen onderling in looptijd. De rui me keus maakt het mogelijk een looptijd te kiezen, welke het best past bij de per soonlijke omstandigheden van de kopers. Bovendien bieden de verschillen in loop tijden, welke de series onderling verto nen, de mogelijkheid de uitkeringsdata over meerdere jaren te spreiden. Opne ming van deze leningen in de beursnote ring te Amsterdam en Rotterdam zal na sluiting van de verkoop worden aange vraagd. Het prospectus zal dinsdag 8 au gustus verschijnen. Over het eerste halfjaar 1967 heeft de Amsterdam-Rotterdam bank een saldo winst vóór reservering geboekt van ƒ24,0 miljoen tegen 22,5 miljoen in het eerste halfjaar 1966, zo blijkt uit een geconsoli deerde staat van baten en lasten. De bruto baten zijn toegenomen van 149,4 miljoen tot 164,4 miljoen. De stijging betreft zowel interest en wissels als provisie, maar niet de post effecten en syndicaten. Deze is afgenomen van ƒ3,8 miljoen tot ƒ3,1 miljoen. In het tweede halfjaar 1966, dat een stuk beter was dan het eerste half jaar, werd een saldo winst behaald van 26,3 miljoen. Over 1966 heeft de Amro-bank, zoals bekend, een onveranderd dividend gede clareerd van 2,80 per aandeel van 20 gulden. De Hamburg Amerika-lijn (HapagV en de Noordduitse Lloyd hebben besloten sa- mem. een containermaatschappij op te richten, die in Hamburg zal worden ge vestigd. De Hapag en de Noordduitse Lloyd hebben reeds opdracht gegeven voor de bouw van vier containerschepen. Deze schepen, die naar wordt ver wacht eind 1968 in de vaart kunnen ko men, zullen door de nieuwe maatschappij worden ingezet op een containerdienst tussen Noord-Amerika en Europa. De vier schepen zullen elk 616 containers kunnen vervoeren. Total Nederland N.V. heeft tegen een rente van zeven percent met een aantal institutionele beleggers een onderhandse lening van 10.000.000 aangegaan. De lening, die gegarandeerd is door de Compagnie Frangaise des Petroles, zal gebruikt worden voor financiering van een gedeelte van Total's uitbreidingsplannen in Nederland. Met ingang van 1 augustus is mr. Ph. H. Noordwal, algemeen secretaris van het ver bond van Nederlandsche werkgevers, tevens be noemd tot algemeen directeur van de centrale kamer van handelsbevordering. De Holland-Amerikalijn heeft meege deeld dat het s.s. Ryndam, dat morgen met een groep Europese studenten van Rotterdam naar New York zou vertrek ken, deze reis wegens machineschade niet zal kunnen maken. Een voorlopig onder zoek heeft uitgewezen dat het schip voor reparatie naar de werf Wilton-Fijenoord zal moeten gaan. In de stuurboord-stoom ketel is een waterpijp gesprongen, waar door deze ketel zwaar is beschadigd. De nieuwe Europese commissie heeft naar verluidt bij de verdere organisatie van haar werkzaamheden besloten 24 di rectoraten-generaal te vormen. Het schema voorziet in de benoeming van drie Nederlanders tot directeur- generaal: E. P. Wellenstein, secretaris-generaal van de Hoge Autoriteit, tot directeur-gene raal buitenlandse handel, A. Theunissen, directeur-generaal inves teringen bij de Hoge Autoriteit, tot directeur-generaal heffingen, krediet en investeringen, en Th. Vogelaar, een der drie directeuren- generaal van de gemeenschappelijke juridische dienst van EEG-, Euratom en EGKS, tot directeur-generaal inter ne fiscale en handelsmarkt. Eind volgend jaar zal de eerste Gulf- tanker van meer dan 300.000 ton in de vaart komen. In de lente van 1968 zal deze enorme tanker, als alles volgens plan verloopt, door de Japanse werf, die de bouwopdracht kreeg, worden opgeleverd. De Gulf oliemaatschappij zal daarna nog eens de beschikking krijgen over vijf tan kers van meer dan 300.000 ton. Ook voor deze schepen, is, zoals men weet, reeds een bouwopdracht verstrekt. Het Tweede-Kamerlid mejuffrouw Kes- sel (K.V.P.) heeft de minister van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening schriftelijk gevraagd van welke gegevens, gespecificeerd naar provincie, is uitge gaan bij de verdeling van een extra contingent van 607 woningwetwoningen, waardoor zeer uiteenlopende aantallen woningwetwoningen aan zeven provincies zijn toegewezen. Tevens wil zij weten wanneer machti ging tot gunning zal worden verleend voor de per 27 juni beschikbare plannen voor duizend woningwetwoningen, waar voor de minister zo daartegen uit an deren hoofde geen bezwaren bestonden spoedig machtiging tot gunning zou bevorderen. Op welke provincies en op vyeik aantal per provincie hebben deze plannen dan betrekking, zo vraagt het Kamerlid. De Duitse spoorwegen hebben over 3966 een verlies geleden van 1106 miljoen D-mark. Vol gens de persdienst van de Deutsche Bundesbahn is dat een meevaller, want op de begroting voor 1966 was het verlies geraamd op onge veer 1400 miljoen D-mark. Ongeveer driehonderd binnenlandse en buiten landse zakenlieden zijn in Djakarta begonnen aan drie dagen durende besprekingen over de Indonesische economie. De bijeenkomst wordt gehouden onder auspiciën van de Pacific-Indo nesia Businessmen Association. Het marktaandeel van het midden- en klein bedrijf in de detailhandel in textiel, kleding en schoeisel is van 1950 tot 1964 gedaald van 52,1 naar 47.3 percent. Relatief was de daling het sterkst in het begin van de jaren vijftig en in de jaren '56'58. Het 27.000 tons metende passagiersschip Cape town Castle wordt de volgende maand uit de vaart genomen, aldus heeft de rederij Union Castle bekendgemaakt. De reder Ludwig G. Braathen, directeur en eigenaar van de Braathen Safe Airlines, heeft vijf Fokker F 28 Fellowship straalpassagierstoe- stellen besteld bij Fokker, Nederland. Gulf Oil lieeft donderdag in Rotterdam plannen bekendgemaakt voor de bouw van een nieuw chemisch complex, dat naast de raffinaderij in Europoort zal worden gevestigd. Het complex zal een ethyleen- en een polyethyleenfabriek om vatten alsmede faciliteiten om ethyleen en propyleen om te zetten in andere chemische derivaten. De ethyleenfabriek krijgt een capaci teit van 300.000 ton per jaar, terwijl die van de polyethyleenfabriek 100.000 ton per jaar zal gaan bedragen. Voorts zal het nieuwe chemische complex van Gulf 150.000 ton cumeen per jaar produceren. Het nieuwe complex gaat een investe ring vergen van ongeveer 200 miljoen gulden. Men verwacht dat er ruim twee honderd man personeel kan worden te werk gesteld. ROME (Reuter) Een rechtbank in Rome heeft donderdag importeurs en ver spreiders van buitenlandse bladen en tijd schriften gewaarschuwd, dat zij strafbaar zijn als in de betrokken bladen reclame wordt gemaakt voor tabak of tabakspro- dukten. In Italië, waar de tabakshandel een staatsmonopolie vormt, is een dergelijke reclame verboden. Dat dit ook geldt voor geïmporteerde of in Italië gedrukte, voor buitenlanders bestemde bladen, blijkt uit de veroordeling van de „Rome Daily American" tot een boete van 30.000 lire (ongeveer 175 gulden). BRUSSEL. De normen, die in Ne derland gelden voor vaststelling van het minimuminkomen, zijn slechts ten dele in overeenstemming met de EEG-bepa- lingen inzake gelijke beloning voor man nen en vrouwen, zo meent de Europese commissie. Zij heeft dit verklaard in antwoord op een Europese parlementaire vraag van de Nederlandse afgevaardigde ir. Vredeling. Het betreft hier de normen van de be schikking minimuminkomen 1967, gepu bliceerd in de Staatscourant van 8 fe bruari van dit jaar. Voor zeventig van de 120 werknemers heeft de n.v. Wagenbouw te Coevorden werktijdverkorting aangevraagd. De ko mende zes weken wordt elke week twee dagen minder gewerkt. Aanleiding daartoe vormde het feit dat de afzet de laatste tijd geen gelijke tred heeft gehouden met de produktie. Zodoen de zit het bedrijf momenteel met een wat te grote voorraad „standaardwagens". Het personeel ondervindt geen financiële nadelen van deze werktijdverkorting. Met ingang van 1 augustus heeft American Bosch Arma Corp. te New York het belangrijkste deel der activitei ten van Hispano Suiza (Nederland) N.V- overgenomen- De nieuwe vennootschap zal worden genoemd Ambac N.V. en werken als dochteronderneming van de moedermaatschappij. In de overdracht zijn niet begrepen de munitiefabriek, waarvoor binnenkort op drachten te verwachten zijn, de afdeling gasketels en de afdeling gereedschappen, welke werkzaam is voor Scully Hispasui- za N.V. VERHANDELDE FONDSEN 2/8 3/8 Totaal Hoger Lager Gelijk 407 199 103 105 403 177 127 99 AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. 57.30-57.50 56-56.50 Hoogovens Kon. Olie 132-132.30 131.50 Philips 99.40-99.50 99 Unilever 90.90-91.50 90.30-91 K.L.M. 315 Op het Damrak heerste een overwegend gemakkelijke ten dens, als weerslag van de weifelende houding in Wall Street. Koninklijke Olie, dat gisteravond tot 130.60 was gezakt, her stelde zich tot 131.80, 20 cent boven het peil van gisteren. Philips zakte 1 tot 98.10, Unilever was met 90.70 40 cent lager. AKU kon zich niet handhaven. De openingskoers van 56.60 was 60 cent beneden het vorige slotniveau. Hoogovens was ongewijzigd 92, KLM was 8 hoger op 325. Vanmorgen was 330 gedaan. De scheepvaartmarkt was licht verdeeld, de staatsfondsen- markt opende gedrukt. De obligatiemarkt was min of meer verrast door de aankon diging van rentespaarbrieven van de Bank van Nederlandse Gemeenten Londen was kalm en prijshoudend. A. Motors Int. Harvester Int. Nickel Int. T. and T. Kennecott Mont.Ward Radio Corp. Republic St. Royal Dutch Sears Roeb Shell Oil Soc. Vacum Stand. Br. Stand. Oil N.J Studebaker Texaco Un. Aircraft Un. Corp. Un. Fruit Uniroyal Us Steel Westingh. Woolworth Ford r.L.M. De New Yorkse beurs liep wegens de belastingverhoging sterk terug maar herstelde zich later. Omzet 13.44 miljoen shares (gisteren 13.56 miljoen). Dow Jonescijfersindustrie 921.98 0.29), spoorwegen 273.25 0.80), nutsbedrijven 134.27 0.32.), Atch. Top. 30 30(8 Can. Pacific 7374 72*8 Illin. Cent 70 69'2 N.Y. Centr. 83!/2 8334 Penssylvarii 7034 70 y4 South Pac. 341/8 33 7 a Union Pac. 44 44 Allied Chem. 40' 8exd 397,4 Am. Can. 58'4 58 A.C.F. Ind. 5374 5334 Am Smelting ~74 731,2 Am! T. and T. 52 5134 Am. Tobacco 3534 351,4 Anaconda 5074 511,2 Bethl. Steel 3634 36'8 Boeing IIOV4 IO8I/4 Chrysler 50V4exd 50 City Bank 603 a 6034 Cons. Edison 34'8 341/2 McDonn.D.C. 5334 5334 Du. de Nem. 151 y2 156 E Kodak 128 128 Gen. Electr. 108 107 Gen. Motors 8734 86*8 Goodyear T. 51 Va 493 a 15 1434 401,4 3934 10534 106'4 109 108 3134 501,4 241/4 253s 5434 541,4 481/2 48i,4 373a 371,4 5834 591/4 7334 7334 43>8exd 423s 37 Va 3734 6434 6434 6534 70 74 7434 96 97 1134 11 Va 51*8 51 461/8 45*8 48 471,4 55'8exd 65'8 3134 32'4 5434 5334 87 903 a A.K.U. 7.30 55.80 Deli Mij 83.10 83 Hoogovens 93 90 Philips 99.40 97.80 Unilever 91.30 90.90 Dort petr. 617 Va Dort Petr. 7 617 Kon. Petr 131.70 131.50 H.A.L. Java-Ch. P. K.L.M. K.N.S.M. St. Mij Ned Ommeren Rot. Lloyd Sch. Unie 1831/2 183 335 9134 gb 91 111 Va 111 1151,4 II514 gl 193 193 156i,4 156i,4 1451/a 1441/2 OBLIGATIES: N. '66-1 7 N. '66-2 7 N. '66 6 74 N. '67 6 N. '65-1 534 N. '65-2 534 N. '64-1 574 N.-'64-2 574 N. '64 5 N. '58 41/2 N '59 41,2 N*. '60-1 41/2 N. '60-2 41/2 N. '63 41/2 N. '64 41/2 N. '59 41/4 N. '60 41/4 N. '61 41/4 N. '63-1 41/4 N. '63-2 41/4 N. '61 4 N. '62 4 N 53 334 N'. St. '47 31/2 N. '51 3i/2 N. '53 1-2 31/a N. '56 31/2 N. '48 31/4 N. '50 I-231/4 N. 541-231/4 N. '55-1 31/4 N. 55-231/4 N. '37 3 Gr. b. '46 3 Dollar '47 3 Inv. C 3 Indië '37-a 3 Wonin. '57 6 ld. '58 '59 41/2 1 ld. '60 4.74 104}| 104*8 10018 973^ 95 95 A 911* 91A 90 893s 87 A 88 A 86Ü 8612 9514 87i 8 851/a 85 8438 84*8 843 R 82i/a 8012 7116 89 A 85 82 7 g 721/4 7374 761/2 76i 4 82*4 823,4 8912 9814 865» 88*s 104 A 104*8 99 7 a 97ia-A 94 6 94} 91A 911.4 8934 89*8 871/4 86 A 95*8 86*4 8434 841,2 84'a 84 8434 82U 71A 891/2 843,4 82! 2 72',8 73T-8 761,4 76 821,2 821,2 82*8 8912 9814 9338 97*8 8634 8814 CULTURES: 631/s 116 gl 9634 967b 9434 94*4 9434 94*8 9234 92i96 931 8 93 90 7 8 90 7 a 89*8 89' 2 893s 89 3 8 91 90*8 166'4 166'4 159 1591 2 96*4 961/2 96 96 91 1 91 1 94i2 b 9434 L 9434 9414 95 b 89 Amsterd. R. 651/2 H.V.A.-m. Ver 11558 A. 1.000'47 31,2 871 A. 1.000 48 31/2 871 Rd '52 1 41/4 B.N.G. '65-1 6 Id. '65-2 6 Id. '65-1 534 Id. '65-2 53,4 Id. '65 51/2 Id. '58 5V4 Id. 64 51/4 Id. '58 5 Id. '64-1 Id. '52 41,4 Id. r.s b. '52 Id. 500 '57 Exp. Fin. Exp. Fin. Gron. Ind/52 M. C. '57 1-3 N. B. '65 534 Nt. I b.'65 534 N. I.b. 434 Alb. H. '55 4 Ams. B. 5 Bij enk. 6 991,4 b Co-op N. o. B. 104 104 Co-op R. N.Gasun 53,4 9674 9678 Philips 831/2 Philips '48 31/2 92 92 Philips '49 31,2 9434 9434 Pgem'57 6 98 9674 Id. '52 41/2 95 b 96 Pegus 2'57 6 9874 9874 PGEM 6 98 97 PGEM 41/2 OBLIGATIES: Luchtv., spoor, pr. obligaties KLM 15 j. 5 KLM 20 j. 434 N. Sp. 434 Alkm. '56 2i2 Asd '33 100 id. pr.obl. 51 id. '56-1 id. '56-2 id. '56-3 id. '59 Breda '54 Dordr '56 Eindh. '54 Enschede '54 's-Gr.h. 52-1 id.'52-2 R'dam '52-1 id. '52-2 id. '57 Utrecht '52 Z.-Holl. '57 Z.-Holl. '59 A.K.U. 41/2 Ams. Br# 33,4 Borsumij 33,4 V. Gelder 434 Hoogov. 53,4 Sch. Hon. 41,2 931/4 931,4 9134 9114 90*8 90i,4 733g Ill 1121,4 b 87 8534 79 7934 86 86 9374 931/2 7834 78 78*8 78*4 73 731/a 77 77 741,4 7434 8934 891,4 89 b 89'4 9011 88'a 89} e 86V4 871,4 107 861/2 86V2 86'4 85 A 90 8934 112 112 8834 871/a 8734 107 106 9174 815/8 Bank-, krediet en verzekeringswezen: A. Bank N. AMEV Amro B. Ass. St. R'd. BOZ Cultuurb. Groninger I. H.B.U. c.v.a. Holl. S. cert Kas Ass. Nat. I. B. 31/2 Nat.-N. cert N. Cr b. N. Mid.bank N. Overzee B RVS cert. Slavenb. Bk. Ngombezi 250 845 51 380 302 155 b 1931/2 440 1 1111,4 831,4 553 1741/2 89 169 493 170 47 251 Va 855 b 51.50 390 301 85 b 156 b 195 435 1 111 1/4 831,4 552 174 89 1691,'a 493 170 461/j Handel, industrie en diversen: Albert H. A. Hand. Mij A.V.I.M. Amstel Br. Ams. Ballast Ams. Droogd Ams. Rijtuig A.N.I.E.M. A.S.W. Beeren Beers Begemann Bensdorp Bergh. en J. Bergoss. Tap. Berkel Bernet Blaauwhoed Blijdensteijn Boer (De) Dr Bols Bors# Wehry Braat A'dam Breda Mach. Bredero Ver. Brocades Bührmann-T. Buttinger Bijenkorf Calvé Carp's Garen Centr. Suiker Crane Curag. H. Mij Daalderop Dagra Desseaux Dikkers Dorp Co. Dr.-Overijs. Drie Hoef ij z. D.R.U. Duyvii 935 125 931 374 372 420 420 1091,4 110 157 158 6934 691,4 268 266 11 11 260 b 260 1 II914 120 1 404 400 216 214 329 330 140 14034 1501,4 150 90.20 90.80 71 72 337 341 189.50 189.70 751/2 751/2 257 251 430 429 7671,4 755 455 455 225 1 5321,4 538 b 641 636 187 1931,4 390 393 6434 6434 166 1661,2 164 b 164 206 205 300 Va 301 124 1201,4 1031,4 116 Va II6V2 92 92.70 263 265 269 27474 Elsevier Emba Enkes Erdal Excelsior Figee Fokker Ford Gazelle Gelder(Van) Gelderland-T Gelderman Gist- Spir. Grasso Grinten v. d. Grofsmederij Gruyter Zn." Hagemeijer Halberg 't Hart Instr. Hatema Havenwerken Heineken Hensen Hero Hoek Mach. Holec Holl. Kattenb. Holl. Beton Holl. Constr. Holl. Melks Homburg Hoogenbosch Hoogenstr. C Hooim. Zn. Indoheem I.B.B Interlas Internatio Intern. G. B. Inventum Jongeneel H. Kemo Cors. Kempen e. B. Key Hout KI. Smits Kiene 1.000 Kon. Adam K. N. Papier Kon. T. Unie Kon. Z. Ketj. Korenschoof Kou dij s K.V.T. Kwatta Leidsche Wol Lindeteves Lijempf Lijm G. Delft Macintosh Meelfabr. Mees' B'wra Metaverpa 285 284 120 118 178 178 446 448 6834 70 121 120 405 408 1000 b 1000 167 I66V2 105 34 105 387 385 38 39 483 483 66234 650 130 12934 885 887 102 99 127 b 94.70 94.50 6334 63 142 b 192 192 IO314 103 5541/2 175 205 218 42534 42034 145 195 73 7414 353 353 87 87.50 26834 2891/2 261 263i,4 221 221 129 9314 9314 28.10 28.90 155 154*4 399 398 297 310 310 13634 1361/a 270 4471,4 10534 170 172 121 122 151 153 64 62 177 178i,4 57 5614 706 706 175 177 lllVa 111 177 178 272 b 272 b 300 301 120 1771/4 180 1371,4 1351/2 428 3821/2 384 128 1271 3551 360 Meteoor Bet. 9714 96 Misset 266 262 Mosa 198 195 b Mulder-Vog. 285 288 Müller Co. 293 287 Mijnb. W. 289 290 Naarden 438 437 Naeff Gebr. 138i,4 136 Nedap 161 N. Dagbl. U. 1501/4 N. Dok Mij 921,4 N. Exp. P. 761,4 78 N. Kabelfabr. 306 306 N. Melk-Unie 211 210 N. Scheepsb. 911,4 94 Nelle, Van 310 306 Netam 168 166 Nieaf 105 104 Norit 168.50 170 b Nyma 45 43 Nijverd.-t.C. 871,4 87 Oranjeboom 399 395 1 Ogem 103.70 103.60 Palemibang Palthe 68 65 Phil, 100 6 p. Pietersen A. 931/2 931/4 Pont Hout 1921,2 I9414 Poorter 551/2 551/2 Reesink e Co 1251,4 157 Reineveld 148i,4 Riva 258 2583,4 Ruhaak 142 142 Rijn-Schelde 209 Rijsd -Holl. Expl. Mij Sch. 34 Sch. Expl. '66 23.50 23 Schokbeton 181 181 Scholten Car. 275 Scholten Hen. 86.50 85.50 Schupp. Sajet 90 1 90 1 Schuttersveld 115 113 Simon de Wit 394 Simons Emb. 88 88 Smit Nijmeg. 190 1841/a Spaarnestad 635 635 Stokvis 83 841/a St.sp. Twent. 551/4 551,4 Swaay, Van Synres 185 185 Tab. Philips 87 93 T.B. Marijnen 174 162 Technische U. 260 258 1 Texoprint 991,4 98i,4 Thorn. Drij. 97.50 95.60 Thorns. V.B. 114 Tw. Kabel 356 362 Tw -O. H. 741/2 b Ubbink-Davo 133,4 Udenhout 125 125 Unikap 153 Unil. 1000 11014 110 Unil. 100 6c pr 983s 98 Unil. 1000 afl. 651/a 651,4 Utermühlen 307 305 Utr. AsphaUf. 225 223 Varossieau 190i,4 190i,4 Veenend. S.sp 185 Veneta 180 178 Ver. Glasf. 107 105 V.M.F 175 175 Ver. Touwf. 165 170 Vettewinkel 270 1 265 Vezelverw. 1111,4 UOV2 Vihamij 1221,4 123 Vorst Cult M. 863,4 Vredest. Rubb 127 128 Vries (De) IJ. 103 103 Vulcaansoord 52 49 Walvischvaari 320 320 Wereldhaven 440 1 440 1 Weminks B 135 135 Wessanen 537 5321,4 Wilt.-F.-Br. 16114 158 Wvers 369 370 Wijk. e Herin 65 Zaalberg 67 66 Zeeuwsch C. 145 Zwanenb.-O. 176.50 176.50 Mijnbouw en petroleum Alg. Exp. Mij 26.50 26.70 Bill, le rubr. Bill. 2e rubr. 115.50 114.50 K. P. 1 20 Id. 5 20 Maxw P. H. 120.40 120 Moeara Enim.1520 1525 id. c. 1/10 0. a. 2480 b 2490 b id. 1 winstb. 2700 b id. 4 winstb. O.-Borneo M. 92 b 93 b Furness 450 452 Oostzee 113 1133,4 Geld. Tr.w M Ant. Br. Ant. Verff. Elec. Mij Aru 1131,4 128 b 113 128 b Participatie bewijzen A. F. 1/1 pb. Converto H.B.B. Holland F. Interbonds Intergas 985 1022 707 466 656 386 Wereldenergic 280 988 1028 715 468 656 387 282 Beleggingsmijen: AMB 50 D.I.F. Interunie 50 Nefo 50 Robeco 50 Rolinco Unitas 50 Utilico Ver. B. '94 50 100.50 E.fonds 10 pb. 455 Unifons 440 Eurunion 1042 Valeurop 572 121 110.50 176 81.50 15.10 134 395.50 112.80 121 110 176.20 81.50 215 199.50 399 112.70 100.50 458 452 1045 572 Canada G. F. Chemical F. Mass. inv. tr. Telev. E.Fd. Gevaêrt Mannesmann Union M. 1 a. 934 IWe 1711 113 a 107 590 934 ISA 11 74 108 127 595 Canada: Can. Pac. R. 733,4 Imperial Oil 651,4 6414 Inl. Natur. G. lls4 1111 Int. Nickel II234 1131,4 Shell O. C. 2914 2914 Verenigde Staten: A C.F.I. 531,4 5314 Am. ENK A 298 29*8 Am. Motors 14*8 14*8 Am. Radiator 26*8 26'2 Am. Smelting 7334 75 b Am. T T 531/2 5314 Anaconda 507,4 51 Atch. Top. 2974 30 Bethl. St. 3534 355,4 Chadb. Goth. 534 5% Chesasp.O. Chrysler 493,4 491/2 Cities Serv 553,4 5634 Cor Gas 2634 2674 Curt. Wribht 271,4 27 Dougl. Airer. 94 90 Va Du Pont Nem 15534 100 Ford Motor 54 5374 Gen. Electr. 10734 106*4 Gen. Mot. 873g 8614 Greyhound 251,4 25 Int. Busin M. 518 520 Int. Flav. a. F. 5634 56 3 4 Jones Laughl 67i4 67'2 Kenn. Copp. 50*8 50*4 Montgom. W. 2474 26'2 Nat. Can. 36*8 Nat. Dairy P. 391/2 391,2 Nat. Steel 527b 52 Penn. R. 70(4 701/4 Philips P. 6414 Prot. and G 9974 96i 2 Radio C. 0. A. 54 5374 Rep. Steel 47*4 4734 Shell Oil 7374 731/4 Southern Cy. 26 26g Southern Pac. 3334 33*4 Standard Br. 37 3714 Stand. O. N. J. 641/2 66'2 Studebaker-P 65 683a Sunr M C. O. 36 3674 Texas Instr. 1211/2 Tide Water 901/2 90 Un. Pac. Rail 4314 431/2 Un. St. Steel 4814 47U West. Ban C. 30 7 4 303,4 Westingh. E. 641/a 65 Wils. and Co 106 111 Woolworth 31 Va 3174 Prolongatie 5 5

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11