Ontroerende ontvangst van zeesleper „Friesland" op Ambon Na sleepreis van 10 weken met droogdok „Waiame" m MEDISCHE VERZORGING IN HET WEEKEINDE IN DE IJMOND Kruidnagelprauw voor elke opvarende Zaanse bezwaren tegen streekplan Noordzeekanaal Kettingbotsingen in Velsertunnel Revanches op Alkmaarse baan IJmuiden Beverwijk Heemskerk VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1967 4 BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN J. F. GROOT BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK Puzzelprijswinnaars ii - - City Stadsschouwburg Kennemer theater Luxor W .B.-theater Marquette theater Op 28 januari staken we met de „Fries land" bij de Nieuwe Rotterdamse Water weg in zee om de ruim 10.000 mijls sleep reis met het 2000 ton metende drijvende droogdok „Waiame", gebouwd bij Verol- me, naar Ambon te beginnen. De reis met het ruim 100 meter lange en 22 me ter brede dok, waarin bovendien twee ha vensleepboten, de drijvende bok „Taru- na", een Volkswagen en 10 ton medische apparatuur voor het ziekenhuis op Ambon werden meegevoerd, had via het Suez Ka naal een zeer vlot verloop. Op de "4c dag van de sleepreis kwamen we bij Ambon aan. De aankomst daar was ontroerend en overweldigend. Toen de „Friesland" met het dok voor Ambon aankwam werd het transport door honderden bootjes, bemand met duizenden eilandbewoners tegemoet gevaren. Drum bands en gamelanorkesten hadden zich ook ingescheept. Bovendien vonden tal van ceremoniën plaats, onder meer door een viertal stamoudsten, waarbij de baai van Ambon symbolisch voor de „Fries land" en haar sleep werd geopend. Velen klommen aan boord van de sleepboot, die inmiddels zeer langzaam met haar brede sleep de baai binnenkwam. Zowel uit alle bootjes als van twee kustvaarders, bevolkt BEVALLEN: P. J. van der Laan-Oos- terhoorn, d., Dolfijnstraat 236, IJmuiden; A. de Boer-Kraaijenoord, d., Bloem- straat 109, IJmuiden; M. Visser-Weve- rink, d., Valeriuslaan 68, Driehuis. .ONDERTROUWD: C. Blok, Huidenkoper straat 18 I, Amsterdam en E. A. M. Kim man, Kriemhildestraat 13, Driehuis, t.a. Thorbeckelaan 37, Velsen-Zuid; J. H. van der Voort, Stationsweg 90, Velsen-Zuid en J. M. van Kampen, Koningsstraat 3, IJmuiden, t.a. Koningsstraat 3, IJmuiden; A. A. Joosten, Driehuizerkerkweg 63, Driehuis en W. G. Stam, Gerard Dou- straat 16, IJmuiden, t.a. Prof. Cobben- hagenlaan 450, Tilburg; M. J. de Weijer, Kruidbergerweg 90, Santpoort en E. H. M. Löhning, Kruidbergerweg 90, Sant poort; C. Seggelink, Heerensingel 167 rd., Haarlem en W. de Vries, Kortenaer- itraat 19 rd., IJmuiden, t.a. Kortenaer- «traat 21, IJmuiden; A. Haasnoot, Mar- coniplein 1, IJmuiden en A. Gravemaker, Eikenstraat 6, IJmuiden, t.a. J. P. Coen- straat 131, IJmuiden; A. van Nieuwkoop, Kanaalstraat 29, IJmuiden en B. C. Brcrfl-' wer, Willemsbeekweg 76, IJmuiden. t.a. Kanaalstraat 29 rd., IJmuiden; K. Dijk huis, Poolsterstraat 8, IJmuiden en M. M. Smit, Middenduinerweg 80, Santpoort, t.a. Middenduinerweg 78, Santpoort; E. A. van Kaam, Trompstraat 82, IJmuiden en H. A. Wessel, Bestevaerstraat 7, IJmuiden, t.a. Roelandstraat 128, Alkmaar; D. Beek, Eksterlaan 35, IJmuiden en C. A. Pian- toni, Van der Palstraat 17, Beverwijk, t.a. Eksterlaan 35, IJmuiden; L. H. van Leeuwen, Stationsweg 87, Velsen-Zuid en E. A. Zuidervaart, Stationsweg 87, Velsen- Zuid; J. J. van Achterbergh, Evert de Bruinstraat 13, Naarden en A. J. A. Stege- meijer, Surinamestraat 4, Santpoort. GETROUWD: J. W. M. Warmerdam en A. P. M. Hoogzaad, Kinderhuissingel 40, Haarlem; P. J. Diependaal en A. P. F. van de Keer, Glipperweg 40, Heemstede; M. J. Pel en M. L. G. van der Ham, Kerk- laan 7, Heemskerk; G. P. de Brouwer en C. C. Engelhart, Trompstraat 92, IJmui den; P. J. Hille en C. A. Hars veld. Huij- bert Pootlaan 18, Alkmaar; A. H. G. Wil- lems en C. A. Kaldenbach, J. P. Coen- straat 33, IJmuiden; D. G. Kampert en A. J. J. Klompe, Van Broekhuijsenstraat 16, IJmuiden; W. T. J. Polman en M. Blom, De Ruyterstraat 100, IJmuiden; H. J. Stuy en P. M. Broere, Bloemstraat 16, IJmui den; C. Köller en R. P. Broeksma, Water- loolaan 32, Driehuis; G. Schaap en H. Lo- denstein, Vechtstraat 17, IJmuiden. ADVERTENTIE Verh. van GELEGENHEIDSKLEDING Arendsweg 52 - Beverwijk Telefoon 0 2510-24896 HERENCONFECTIE - MAATKLEDING GEBOREN: Robert T„ z. van G. T. Adrichem en M. E. Beentjes; Theodoras A. G., z. van W. A. Martens en A. Johan- sen; Renatus E., z. van R. Visser en G. C. de Wit; Frank D. N., z. van J. Braken- hoff en S. H. M. Kimman; Ilona J. C. M., d. van J. Bos en A. C. M. van de Reep; Liesbeth M., d. van A. A. M. Post en B. A. A. Maks; Alexandra V. J., d. van J. de Boer en J. E. Mettes; Margriet H. M., d. van E. H. Besteman en P. G. M. Smals; Erwin, z. van F. M. IJkema en C. Ro- meijn; Jessica S., d. van D. Sluis en L. E. de Bruin; Annelies C., d. van R. B. M. Rozeman en E. T. M. van der Klei; He lena, d. van P. Goedhart en W. Postma; Rik C. A., z. van J. T. Visch en A. Pieper. ONDERTROUWD: R. Janssen en J. Janssen; J. J. Twaalfhoven en W. M. Adrichem; A. C. M. Moné en A. Willems; A. A. de WH en A. H. M. Stam. GETROUWD: A. J. M. van Egmond en E. J. van der Heide; T. N. Steijn en G. J. van Wijck; J. M. Zonneveld en M. J. M. de Wit; F. van Eijnsbergen en A. Panne- vis; W. Rooseman en L. J. Freeser; J. M. van Dongen en M. R. Bersee; G. J. Tesse- laar en D. P. Meijer; A. van Embden en M. C. E. de Reuver. OVERLEDEN: R. C. de Kraijf, 52 j.; C. W. Beekhuijsen, 70 j., geh. met C. Zee- lenberg; A. Koster, 68 j.; A. Koning, 43 j.; P. Toornvliet, 69 j.; A. M. Schotvanger, 88 j., ongeh.; M. L. Munnik, 81 j., geh. met G. A. van Eekhout. met honderden eilandbewoners, werd bij binnenkomst in de baai gezongen. Het „Hollands vlag je bent mijn glorie" en „In het bronsgroen eikehout" waren niet van de lucht. „Het was allemaal zo spontaan en eer lijk, dat wij de hele bemanning bijna niet meer van ontroering konden praten", aldus kapitein Hoek, die de Gou verneur van de Molukken tenslotte moest vragen of het mogelijk was dat iedereen de sleepboot verliet omdat de bemanning haar werk bij het afmeren van het dok niet meer kon verrichten. Aan die wens werd snel voldaan, zodat het „Waiame- dok" daarna vlot op haar plaats was ver ankerd. Alle runnermateriaal werd van het dok overgebracht naar de sleepboot. Een karwei, dat snel was verricht omdat een honderdtal Ambonezen onmiddellijk begon mee te helpen alle materiaal te dragen. „Op de kaden, op de strandjes, stonden al die uren lang wel duizenden mensen. Het eiland was geheel uitgelopen om dit te zien", aldus kapitein Hoek verder in zijn brief. „En iedereen stond te wuiven en te juichen of een-ik-weet-niet-wie bin nenkwam. Vier nonnen in een kano voe ren langs. En maar juichen en lachen". 's Avonds werd de gehele „Friesland"- bemanning door de Gouverneur van de Molukken, die het droogdok ook in ont vangst nam van kapitein Hoek, uitgeno digd op een groots feest. In een grote goe derenloods aan de kade recht tegenover de aanlegplaats van de „Friesland" was een complete feestzaal met gekleurde lichtjes, vlaggen en linten ingericht. Na tal van officiële toespraken, waar bij kapitein Hoek tenslotte ook zelf via de microfoon het woord had te richten tot de duizenden belangstellenden, werden ve le Ambonese dansen uitgevoerd. Voorts zorgde een bamboefluit-orkest van 70 man voor muziek. Ook het optreden van 90 musici, die op schelpen muziek maakten, was voor de bemanning een ware verras sing. Een beatband en een Indonesische band zorgden tpnslotte voor de dansmu ziek, wat vooral voor de jonge „Fries- lancb'-opvarenden menig applaus ontlokte. Tot besluit van öe" avond moést de „Friesland"-bemanning één voor één naar vojren komen om een cadeau in ontvangst te nemen. Voor elk bemanningslid was er een zeilschip of een prauw, gemaakt van kruidnagelen. Ieder sprak een paar dank woorden voor de microfoon tot alle Am- bon-bewoners. „We hebben het ontzettend leuk gehad. Nog nimmer beleefden we na een lange sleepreis zo'n aankomst", aldus kapitein Hoek. De volgende ochtend, 12 april, was voor de „Friesland" weer het vertrek aange broken. Honderden eilandbewoners kwa men toen nog aan boord om brieven te brengen voor familieleden in Holland. De postverbindingen in Indonesië zijn name lijk nog niet al te best met de eilanden. „Zodoende hadden we in onze volgende haven, Sydney, zeker zo'n 500 brieven te posten", besluit kapitein Hoek zijn reisin drukken. „Men gaf ons zelfs pakjes mee voor familie in Holland. Hoe we die weg krijgen weet ik nog niet, maar ook daar voor vinden we wel een oplossing". 7,50: E. Visser, Velserduinweg 16, IJmuiden. ƒ5G. Koper, Spilbergenstraat 26, IJmuiden. 2,50: S. Lindeboom, Kanaalstraat 216 zwart, IJmuiden. ,,De Beting", Wijsmullers maand blad, heeft in het vandaag verschenen juli-nummer een gedeelte van een brief van kapitein T. Hoek opgenomen. Ka pitein Hoek van de zeesleepboot „Fries land" kwam op 11 april met het drij vende droogdok „Waiame" op sleep touw te Ambon aan na een reis van 10.000 mijl, waarvoor de „Friesland" 10 weken moest slepen van Rotterdam af. De aankomst was overweldigend en ontroerend, schreef kapitein T. Hoek aan Wijsmullers publiciteitschef Wil- ko Neehus. Wij nemen bijgaand de brief van kapitein Hoek over. De „Friesland" is inmiddels aange komen te Colombo op Ceylon. Tussen de aankomst te Ambon op 11 april en de aankomst te Colombo op 28 juli heeft de sleepbootbemanning gezorgd voor het verslepen van de zuiger HAM. 208 van Sydney naar Fremantle; het hulpbieden en binnenslepen te Alba ny van de Deense tanker „Katrine Maersk" en het verslepen van het grote booreiland „Sedco 135e" aan de Australische zuidkust bij Portland. Zo zagen de mannen op de „Fries land" na een sleepreis van tien weken de rede van Ambon. v vv Op 11 april kwam de zeesleepboot „Friesland" van Wijsmuller IJmui den met het droogdok Waiamoin Ambon aan. De gemeente Zaandam heeft een aan tal bezwaren naar voren gebracht tegen het streekplan voor het Noordzeekanaal- gebied. Zij acht het onjuist dat een groot terrein gereserveerd wordt voor de aan leg van een spoorwegemplacement voor goederenvervoer. Het Zaandamse ge meentebestuur wil dit terrein namelijk gedeeltelijk bestemmen voor de aanleg van bos, onder meer met het oog op de te verwachten luchtverontreiniging in het Noordzeekanaalgebied. De naar Bever wijk geprojecteerde spoorlijn dient via station-Zaandam te lopen, omdat anders verscheidene woonwijken afgebroken moeten worden en een tweede spoorburg over de Zaan gebouwd dient te worden. Daar volgens het streekplan de zuidelijke delen van Westzaan en Assendelft ge sloopt moeten worden, moet aan deze ge meenten de mogelijkheid worden geboden de woonkernen uit te breiden, zo meent het gemeentebestuur van Zaandam. Tussen kwart voor zes en kwart voor zeven ontstonden donderdagavond in de oostbuis van de Velsertunnel vijf ketting botsingen, waarbij in totaal zestien auto's betrokken waren. Alle wagens kregen flinke materiële schade, maar er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Normaal wordt de oostbuis 's avonds om zes uur afgesloten wegens werkzaam heden, maar nu moest er eerst nog veel sleepwerk worden verricht. Toen het ver keer na het afsluiten van de oostbuis goed en wel op gang was door de westbuis ontstonden er omstreeks half negen twee kettingbotsingen in deze westbuis, waarbij vijf auto's flink werden beschadigd. ADVERTENTIE Jongelui, sluit een jeugdspaarovereenkomstl Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen ADVERTENTIE kennemerlaan150, telefoon: 7745". ijmuiden (Van onze wielermedewerker) Op de Alkmaarse wielerbaan binden zaterdagavond de revanches plaats van de Nederlandse baankampioenschappen en daarbij zullen tevens de verschillende kampioenen gehuldigd worden. Het pro- programma vermeldt onder meer een omnium (sprint, tijdrit, 500 meter en Australische achtervolging) tussen Piet de Wit, Cees Stam, Rob Duin en een an der aan te duiden amateur. Kampioen Gert Bongers komt in een persoonlijke achtervolging over 4 km. uit tegen Gerrie Bruin. De nieuwe profkampioen Tiemen Groen moet het in een jachtrace over 5 km opnemen tegen Jaap Oudkerk (stay erkampioen der profs). IJMUIDEN Artsen: P. Brouwer, Koningin Wilhel- minakade 79, tel. 14507; H. Paleari, Dol fijnstraat 176, tel. 11085. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80, tel. 14229. Verloskundigen: Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen ver loskundige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te ver nemen welke verloskundigen de dienst waarnemen. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: G. Zegel, Paulus Potterstraat 21, IJmuiden. tel. 14832. Wijkverpleging, Groene Kruis; voor IJmuiden en IJmuiden-Oost: zuster M. v. d. Meulen, Kanaaldijk 229, IJmuiden, tel. 02500-14378; voor Velsen-Zuid en Velsen-Noord zuster I. C. Bovenkerk, Stationsweg 5, Velsen-Zuid, tel. 02500- 12338; voor Driehuis en Santpoort zus ter G. Kolkman, Delftlaan 739, Haar lem-Noord, tel. 023-62044. Wit-Gele Kruis: Zuster P. H. De Graaf, Broekbergenlaan 4, Santpoort, tel. 02560-8809. Dierenarts: De dienst voor zieke huis dieren in de IJmond wordt dit week einde waargenomen door de dierenarts: J. D. Beyers, Raamsingel 28, Haarlem, tel. 02500-13164. SANTPOORT Arts: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort-dorp, tel. 02560-8570. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek bergenlaan 42, Santpoort-noord, tel. 02560-8284. BEVERWIJK Artsen: Voor de artsen Fierstra sr., Fierstra jr., Lange Plantinga, Reddin- gius, Rolink, Versélewel de Witt Hamer, Visser, de Ruiter, en Vreeling, van za terdag 12 tot zondag 9 uur L. J. Vree ling, Vondellaan 29, Beverwijk, tel. 02510-23969; zondag van 9 tot 24 uur J. H. M. Rolink, Duinvlietstraat 2, Vel- sen-noord, tel. 02510-23745. Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans, van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur M. Ten Harmsen van der Beek, Lesse- straat 1, Beverwijk, tel. 02510-25356. Apotheek: Voor Beverwijk en Velsen- noord, van vrijdag 4 augustus 18 uur tot vrijdag 11 augustus 18 uur, ook nacht dienst Apotheek Duinwijk, Populieren laan 44, te Beverwijk, tel. 02510-23388; zaterdag, van 8 tot 12.30 uur is even eens geopend Apotheek J. W. Huisman, Wijkerstraatweg 164 Velsen-noord, tel. 02510-23883. Apotheek De Heemskerkse is niet de weekends, wel alle avonden in deze week geopend; tel. 02510-32490. Voor dierenarts en tandarts, zie onder IJmuiden. HEEMSKERK Artsen: Van zaterdag 10 uur tot zon dagmorgen 9 uur, J. J. van Monsjou, Rijksstraatweg 16, tel. 02510-32240; zon dag van 9 tot 24 uur, G. F. de Pagter, G. v. Assendelftstraat 25 b, tel. 02510- 32476. Voor tandarts en dierenarts, zie IJmui den, TOT HET GEMAKKELIJK ver teerbaar amusement, dat gedurende de zomermaanden op vele bioscoop programma's hoogtij viert, behoort stellig de gebruikelijke film met Nor man Wisdom, die zich voor de klucht „De verknipte melkboer" voor de verandering eens in het pakje van een melkbezorger heeft gestoken, om in zijn eentje de strijd aan te binden met de almachtige Coöperatieve Melkvereniging, welke alle concur rentie wil uitschakelen. Zelfs die van mr. Grimsdales eenmansbedrijfje. Zoals gewoonlijk speelt Norman op nieuw een komische mengeling van listigheid en domme stuntelaar, zo dat beide aspecten van dit overigens ongecompliceerde karakter nogmaals zorgen voor de gebruikelijke moei lijkheden en vrolijke verwarring, waaruit Norman Pitkin zoals de komiek voor deze film heet tot en met zondag steeds weer ongeschokt en onverslagen te voorschijn komt. EEN NIEUWE SERIE avonturen van de beeldschone Angélique, ontsproten aan de onuitputtelijke fantasie van het schrij versechtpaar Anne en Serge Golon, is voor de nijvere regisseur Bernhard Bor- derie aanleiding geweest om met „Angé lique en de koning" aan deze succesvolle filmserie een derde vervolg te breien. Angélique (Michèle Mercier) keert hier in terug naar het hof van de Zonneko ning, Lodewijk XIV (Jacques Toja), waar zij opnieuw wordt gebruikt en mis bruikt voor allerlei hofintriges en poli tieke zwendelarijen. Zij is daarbij het voorwerp van adoratie van vele mannen, doch wordt ook naar het leven gestaan door haar grote rivale, de markiezin van Montespan. Haar echtgenoot, die zij reeds lang heeft doodgewaand, keert plot seling terug in haar leven, om vervolgens weer op raadselachtige manier te ver dwijnen. En deze episode uit het wispel turige leven van een fatsoenlijke courtisa ne eindigt met Angélique's vertrek van het hof, op zoek naar de enige man, die zij ondanks alles zal blijven liefhebben. Van maandag tot en met woensdag dus in dit theater alle kleur, romantiek en frivoliteit uit het Frankrijk van de „Zon nekoning". Tenslotte zorgen dan zondag middag Mark Forest in de titelrol van „Hercules in de hel van Dzjengis Khan" en donderdagavond Sophia Loren in „Fi- lomena, een vrouw uit het leven" voor de nodige afwisseling in dit toch al zo geva rieerde weekprogramma. EEN FILM MET steeds opgevoerde actie en veel spanning is „De gele tijger van Bangkok", die onder regie van Frank Kramer een boeiend verhaal is geworden over diamantsmokkel in het mysterieuze Verre Oosten, waar drie Europeanen om verschillende redenen op zoek gaan naar een geheime diamant mijn, die zich ergens in de oerwouden van Achter-Indië moet bevinden. Horst Frank en Chris Howland zijn onder an deren tot en met zondagavond bij dit exotisch avontuur van de partij. Zondag middag zorgen Stan Laurel en Oliver Har dy dan weer eens voor het afreageren van alle spanning door hun dolle klucht „Niets dan pech". OPNIEUW HEEFT het bioscooppubliek aan Jean-Luc Godard met „Een getrouw de vrouw" een bijzonder boeiende en in trigerende film te danken, die in tegen stelling tot de vaak barokke en improvi serende stijl van Godard ditmaal sober en bijna klinisch aandoet. Van een feitelijke inhoud is dan ook nauwelijks sprake, zo dat men eerder moet denken aan een situatie, een stabiele toestand, waar vierentwintig uur uit worden gelicht die enig inzicht moeten geven in de gevoe lens, angsten en onzekerheden van een getrouwde, maar ontrouwe vrouw. DEZE CHARLOTTE, gelukkig getrouwd met een piloot die zij met een acteur bedriegt, is in verwachting, zonder te we ten van wie. Zij is nu op het punt geko men zich rekenschap te vragen van haar verwarrende gevoelens bij dit dubbele erotische spel. Tegelijk naïef en geraf fineerd test Charlotte haar beide mannen op hun liefde voor haar om onderwijl rond te kijken in een wereld die vol is van sex-symbolen en op de erotiek afgestem de beelden. Vandaar dat men hier in de voorstelling van zaterdagnacht gefasci neerd de met bedoelingen geladen beel denreeksen van filmer Godard zal vol gen en misschien voor het eerst over tuigd raken van de geniale vernieuwings drift van dit speelse, doch lang niet op pervlakkige talent. DE REST VAN dit weekprogramma bestaat uit de humoristische western „De zeven vechters van de Mac Gregors" (tot en met zondagavond), de politiefilm „Vrouwen als smokkelwaar" (van maan dag tot en met woensdag) en de klucht „Drie Stooges gaan de lucht in" (zondag middag). VOOR DIT THEATER kunnen wij deze week volstaan met de aankondiging, dat hier tot en met woensdag nogmaals de verrukkelijke komedie „Irma la douce" wordt teruggebracht. Zoals men onge twijfeld weet wordt deze luchtige en licht zinnige film met glans gedragen door Shirley MacLaine en Jack Lemmon. Wie dan eventueel speciale kolder verkiest, kan zondagmiddag weer eens terecht bij Oliver Hardy en Stan Laurel, die in „Door dik en dun" hun wilde en wonder lijke avonturen beleven. WOESTE LUIPAARDMANNEN, een wrede heerseres, omringd door brute, niets ontziende mannen en geheimzinnige gebeurtenissen in de klassieke oudheid vormen de spectaculaire bestanddelen, waar de sensatiefilm „De onoverwinnelij ke gebroeders Maciste" uit is samenge steld. En als of dit alles van vrijdag tot en met maandag nog niet voldoende is, volgen zondagmiddag nog eens twee sen satiefilms en wel „De schrik der tiran nen" en „Zwarte Jack, de desperao". DIT THEATER opent de nieuwe week met „Harem Holiday", een kleurenfilm, waar de Elvis Presly-fans het hart tot en met zondag weer ten volle kunnen opha len. Het verhaal speelt in het kleine ko ninkrijk Lunarkand, ergens in de Hima laya. EEN AMERIKAANSE FILMSTER, Johnny Tyronne (onze Elvis), woont in het Midden-Oosten de première bij van zijn nieuwste film. Tijdens deze gelegen heid nodigt een der aanwezigen, prins Dragna de filmheld uit als gast van ko ning Toranshah. Door allerlei omstandig heden valt Tyronne in handen van uiterst geslepen en voor niets terugdeinzende lieden, die het op de kroon van het berg land hebben voorzien. Zo wordt hij ge dwongen tijdens een feestje aan het hof zwaar vermomd de koning te doden. De ze poging mislukt en Johnny wordt door de koninklijke lijfwacht in de kerkers van het paleis geworpen. Hieruit weet hij echter met behulp van een groepje mu zikanten weer te ontvluchten, waarna hij zich vervolgens waagt in het hol van de leeuw. Hij gaat namelijk naar de kamer van de koning en diens beeldschone doch ter, prinses Shalimar. Op deze wijze kan de filmster de vorst inlichten over de snode plannen van de schavuiten. Na de nodige schermutselingen worden de ban dieten verslagen en kan de vorst van rust en vrede zijn verzekerd.Happy en- ding! VERVOLGENS KAN ook in Heemskerk de fraaie Sophia Loren weer eens worden bekeken, maar dan in de onderhoudende komedie „Lady L.". Speciaal voor de jeugd vertoont men hier dan tenslotte in de drie middagvoorstellingen de Neder landse kinderfilm „Sjors en Sjimmy op het pirateneiland".

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 4