Wapenstilstand aan loonfront begint ten einde te lopen Ook het Democratisch Centrum wenst politieke vernieuwing Contactgroep werkgevers metaal in beroep Particulier bosbezit ernstig bedreigd Het wil geen nieuwe partij zijn maar optreden als katalysator WereIdcotijunctuur zvordt beter Financieel weekoverzicht Een miljard voor kleding van mannen Ontwikkelingshulp Weer verlies voor Transatlantica Aanval op Chinese ambassade in Djakarta Soekarno moet op West-Java blijven ,D'66 slechts een voorlopig alternatief" Rijk zal moeten bijspringen 't Hart passeert dividend Scheepvaarfberichten DE LOODGIETER ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1967 8 Zomermaanden brengen doorgaans een wapenstilstand tussen werk gevers en werknemers, maar nog zijn de vakanties niet ten einde of de stellingen worden opnieuw betrokken om het touwtrekken aan het loon front te hervatten. Van beide kanten zijn de eerste eisen en voorwaarden op tafel gelegd, maar het is nog inschieten op het doel dat in het najaar moet worden bereikt als het gebruikelijke compromis met behulp van over- heidsbemiddeling uit de bus zal komen. Bij de komende besprekingen domi neren twee belangrijke factoren en wel de werkgelegenheid in eigen land en de ontwikkeling van de wereldconjunctuur. Zoals de zaken zich op het ogenblik laten aanzien valt er zowel op het gebied van de werkgelegenheid als in de wereldconjunctuur een kentering ten goede te constateren, doch het is een pril herstel dat gemakkelijk kan worden verstoord als een nieuwe golf van looninflatie de industrielanden zou overspoelen. Rentedaling Vooruitlopen Optimisme Sinterklaas Kat uit de boom I oorraad Liquiditeit Gevaar Wall Street: prijshoudend V er zamel punten Nieuwe formule Spaanplaat Recreatie Hogere lonen, hogere sociale voorzie ningen, winstdeling, spaarloon en korter werken, kortom alles wat wenselijk wordt geacht, zijn eisen die in bijna alle landen naar voren worden gebracht. De eisen kan meer kracht worden bijgezet nu blijkt dat op het Europese vasteland een verbetering van de conjunctuur merk baar wordt, terwijl het alarm over de onlusten in de Amerikaanse steden bij de economisten in Washington wordt overstemd door de betere geluiden uit het bedrijfsleven. Wall Street heeft de conjunctuurverbe tering al enige tijd zien aankomen, doch de koersverbetering is in de afgelopen week sterk geaccelereerd door de toene mende belangstelling voor aandelenbeleg ging. De daling van de rentevoet in de Ver enigde Staten is niet vreemd aan deze ontwikkeling, omdat niet alleen de beleg ging in vastrentende waarden minder aantrekkelijk wordt, maar ook omdat de economische bedrijvigheid wordt gesti muleerd als de rente omlaag gaat. Effectenbeurzen plegen de naam te hebben van een goede neus voor alle factoren, die het toekomstig koersverloop kunnen beïnvloeden. Vandaar dat vaak het hebben van de zaak het einde van het vermaakt betekent. Zo is in de afgelopen week gebleken dat gunstige resultaten bij Hoogovens en later bij de Koninklijke geen koersver betering teweeg brengen, omdat de beurs er allang op vooruit was gelopen. Die ont wikkeling is er momenteel nog niet in Wall Street, want daar wordt tegen de draad in gehandeld. De resultaten van het Amerikaanse bedrijfsleven zijn in het tweede kwar taal, met uitzondering van de oliemaat schappijen, bepaald minder geweest dan in voorgaande tijdvakken. Desondanks heeft Wall Street het hoogste koersge- middelde opgetekend dat dit jaar is voor gekomen, terwijl de omvang van de affai re een hoogte bereikte als slechts een enkele maal in het verleden werd opge tekend. Het beursoptimisme moet hoofdzakelijk worden toegeschreven aan de verwach ting dat de algemene bedrijvigheid bij de ondernemingen en in de Verenigde Sta ten in het verdere verloop van het jaar zullen toenemen. Ook in Nederland blijkt meer vertrou wen in het conjuncturele aspect te zijn ontstaan, al wordt er in de bouwwereld nog steen en been geklaagd over het ge brek aan nieuwe opdrachten. Het vooruit zicht van het versneld vrijgeven van de huren, hoe wenselijk op zichzelf ook om ber-begin oktober moet worden gebruikt voor de betaling van de voorlopige aan slagen in de vennootschapsbelasting over het lopende jaar. Verleden jaar konden voor dit doel minder reserves worden gevormd omdat de liquiditeit het niet toeliet. Vooral nu de investeringsbereidheid zo sterk is verminderd ziet het ernaar uit, heel wat geld onder zit dat eind septem- De Nederlandse mannen geven per jaar meer dan een miljard gulden uit aan bovenkleding en overhemden. Ze kopen voor ongeveer 950 miljoen gul den jassen, colberts, kostuums en broe ken en voor rond 180 miljoen overhem den. Daar komt dan nog een flink be drag bij voor sokken, ondergoed, truien, dassen, hoeden enzovoorts. De Mitex meldt, dat de Nederlandse man in 1966 ongeveer 100.000 kostuums en 750.000 overhemden méér kocht dan in 1965. De Nederlandse industrie pro duceerde vorig jaar ruim tien miljoen overhemden, terwijl er nog eens 5,4 miljoen werden ingevoerd bij een uit voer van slechts 840.000 stuks, zodat de Nederlandse mannen samen bijna vijf tien miljoen overherpden kochten. In het afgelopen jaar werden in de herenmodezaken 938.000 jassen ver kocht, 2,8 miljoen kostuums, 1,4 mil joen colberts, 4,2 miljoen pantalons, 3,9 miljoen korte broeken en spijker broeken en 14,7 miljoen overhemden. op den duur een einde te maken aan de naoorlogse kwaal van het woningtekort, heeft voorshands een verlammend effect, Men is geneigd de kat uit de boom te kijken. Trouwens, het afwachten valt ook in andere sectoren van het bedrijfsleven te constateren. Tal van bedrijven en groot- en kleinhandelsbedrijven, zijn de laatste maanden overgegaan tot inkrimping van de voorraden. Eensdeels was dit toe te schrijven aan de door de hoge rentestand zo duur geworden financiering van de voorraden, anderzijds gaven de onzeker heid over de verdere economische ont wikkeling zomede de overtuiging dat de gewenste voorraadaanvulling vrijwel on middellijk mogelijk was. aanleiding om zo min mogelijk in te slaan. Aangezien ook de industrie ernaar streefde om het voorraadpeil omlaag te drukken zou het wel eens kunnen gebeu ren dat bij enige vraagtoeneming voor raadaanvulling minder gemakkelijk zal gaan. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat voor sommige duurzame verbruiks goederen in het najaar schaarstever- schijnselen zullen optreden, omdat de levertijden langer worden. Het is een overweging, die misschien nog niet zo sterk spreekt in Nederland als wel in omringende landen, doch die een factor van betekenis kan worden als het conjunctuurherstel doorzet. Vooral in Duitsland wordt de mogelijkheid niet uit gesloten geacht dat sommige artikelen niet op tijd in de winkels komen. De voorraadintering heeft ertoe bijge dragen dat de liquiditeit bij vele bedrij ven is verbeterd in vergelijking met een jaar geleden, toen het dringen Was bij de banken om krediet te bekomen. Momen teel valt er bij de grote bankinstellingen een duidelijke vermindering van de pres sie om bankkrediet te krijgen waar te nemen. Ook wijst de vermeerdering van de depositogelden, zoals uit de cijfers van de Amro-bank bleek, erop, dat de on dernemers meer middelen achter de hand hebben dan voor het directe bedrijf nodig is. Het depositocijfer is een niet geheel betrouwbare maatstaf, omdat er ook BONN (AP) West-Duitsland besteedt per jaar 49 mark (44 gulden) per hoofd van de bevolking aan ontwikkelingshulp en staat daarmee op de zevende plaats onder de landen van het westen. Dit is meegedeeld in een statistisch ov.erzicht van het ministerie voor Ontwikkelingshulp in Bonn. De zes landen met een hoger cijfer zijn volgens de statistiek: Verenigde Staten 115 mark (103 gulden), Frankrijk 108 mark (97 gulden), België 98 mark (88 gul den), Nederland 74 mark (66 gulden), Engeland 73 mark (65 gulden), Australië 51 mark (46 gulden) Blijkens het jaarverslag van de cultuur maatschappij Transatlantica n.v. (onder directie van H. G. Th. Crone n.v.) kan de gehele afschrijving op de deelneming in Ecuador slechts voor een klein gedeelte uit de bestaande reserve worden gedekt. De winst- en verliesrekening sluit derhalve met een verliessaldo groot 83.766. De directie hoopt dat dit verlies, nu Ecuador totaal is afgeschreven, zal kunnen worden ingelopen, zodra beide Argentijnse deel nemingen tot de inkomsten bijdragen. dat zich in de ondernemingen een flinke uitzetting van de liquiditeiten gaat vol trekken. Hieraan zit het bezwaar dat men geneigd is royaal te zijn als er veel geld in de portefeuille zit. Per saldo zijn werk gevers mensen, die, als het even lijden kan, Sinterklaasneigingen in zich voelen opwellen en bij de loononderhandelingen soepeler zijn wanneer er veel geld in kas zit dan in een periode van geldschaarste. Vandaar dat bij de vakbeweging veel wordt gevoeld voor vrije afspraken per bedrijfstak als centraal is afgesproken hoe hoog de loonsverhogingen het volgend jaar mogen zijn. Er zijn bedrijfstakken die best wat kunnen missen. Hierin schuilt evenwel een gevaar voor de toekomst, want de liquiditeit is het grootst in de bedrijfstakken waar de in vesteringen het sterkst zijn achtergeble ven. Wil zo'n bedrijfstak op den duur op gewassen zijn tegen de van alle kanten toenemende concurrentie, dan zal niet te lang met uitgaven aan investering kun nen worden gewacht. Ook komt er een tijdstip waarop de verwachting van schaarste, om het even of zij uit politieke dan wel economische omstandigheden voortvloeit, aanleiding geeft om de voorraden aan te vullen. Dan zullen de liquiditeiten broodnodig zijn. DJAKARTA (AP) Personeel van de Chinese ambassade in Djakarta lieeft van daag vanuit het versterkte ambassadege bouw het vuur geopend op jonge betogers, die probeerden bet gebouwencomplex te plunderen. Een soldaat en drie studenten werden zwaar gewond. Ongeveer honderd Indonesische solda ten verjoegen de studenten met geweer vuur van het ambassadeterrein. De aanvallers vernielden de grote bui tenpoort en drongen vervolgens binnen op het terrein van de ambassade, die er als een vesting uitziet. In bijgebouwen werd brand gesticht een van deze gebouwen brandde tot de grond toe af. De soldaten, die de studenten wilden verwijderen, werden onder vuur genomen. Een van de soldaten werd zwaar gewond, waarna Indonesische tanks en soldaten het complex omsingelden en het herme tisch afsloten. DJAKARTA (AP) - De militaire opper bevelhebber van West-Java, generaal-ma- joor Dharsono, heeft een order uitgegeven waarin staat dat de afgezette Indonesische president Soekarno West-Java niet zonder schriftelijke toestemming van hem mag verlaten. De order is op 3 augustus gedateerd, aldus meldt het Indonesische persbureau Antara. VERHANDELDE FONDSEN 3/8 4/8 Totaal Hoger Lager Gelijk 403 177 127 99 400 147 190 63 AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.KU. 56-56.50 Hoogovens Kon. Olie 131.50 132.50 Philips 99 98-98.50 Unilever 90.30-91 92-92.40 K.L.M. 315 Atch. Top. 30 30 Va A. Motors 14% 14% Can. Pacific 72% 72 Va Int. Harvester 39% 39% Illin. Cent 69 V2 69% Int. Nickel 1061/4 106 Va N.Y. Centr 83% 84 Int. T. and T. 108 106 V2 Penssylvarii 70 Va 69 Va Kennecott 501/4 50 South Pac. 33% 341/4 Mont.Ward 25% 26 V» Union Pac. 44 44 Radio Corp 541/4 54% Allied Chem. 39% 40 Republic St. 48% 48% Am. Can. 58 57% Royal Dutch 371/4 371/s A.C.F. Ind. 5334 54 Sears Roeb 591/4 59% Am Smelting 73% 731/2 Shell Oil 73% 74 Va Am. T. and T. 51% 51% Soc. Vacum 42% 431/2 Am. Tobacco 35 Va 35% Stand. Br. 37V2 37.% Anaconda 51% 521/2 Stand. Oil N.J 64% 65% Bethl. Steel 361 a 35% Studebaker 70 72 Boeing 108 Va 108 V4 Texaco 74% 75% Chrysler 50 49% Un. Aircraft 97 95% City Bank 60% 61 Un. Corp. 11 Va 11% Cons. Edison 34V2 341/4 Un. Fruit 51 5IV2 McDonn.D.C. 53% 541/4 Uniroyal 45% 45% Du. de Nem. 156 159V4 Us. Steel 47V4 47 E. Kodak 128 1281/a Wëstingh. 65% 65Va Gen. Electr. 107 107 Wool worth 32V4 31% Gen. Motors 86% 85 Va Ford 53% 52% Goodyear T. 49% 491/2 T.L.M. 90% 88% De New Yorkse aandelenmarkt sloot gisteren prijshoudend na een dag van levendige handel. De markt zette het donder dag ingetreden herstel voort en verscheidene goudgerande fondsen boden flink weerstand. Het Dow Jonesgemiddelde voor industriële waarden steej met 1.79 tot 923.77, dat voor spoorwegen met 1.24 tot 274.49 en dat voor openbare nutsbedrijven verloor 0.04 tot 134.23 (AP). (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. „De partijconstel latie in ons land moet loskomen van de verouderde tegenstellingen die haar nog steeds beheersen: christelijk, liberaal en socialistisch. Dat zijn eti ketten uit de negentiende eeuw die het niet meer doen. De tijd is rijp voor een radicale doorbraak van de bestaande partijstructuur". Dat zegt dr. S. W. Couwenberg, voor zitter van het Democratisch Centrum Ne derland, dat vorig jaar april is opgericht met de bedoeling als katalysator op te treden in het proces van de politieke ver nieuwing in ons land. Het centrum, waar in leden van alle grote partijen (ook D'66) samenwerken, heeft zijn ideeën uit gewerkt in een studie onder de titel „naar nieuwe politieke verhoudingen". Daar naast wil de nieuwe groepering in de komende tijd aan de weg gaan timmeren om de vernieuwing van de politieke, be stuurlijke en maatschappelijke struc tuur van de grond te krijgen. Betekent dat een nieuwe partij? „Dat is niet direct de bedoeling", zegt dr. Couwenberg, „Met de tien uitgangspun ten, die we voor een nieuwe partijvor ming hebben geformuleerd, willen we in eerste instantie aan de vernieuwing van het partijwezen een bijdrage leveren. Aangezien de factor macht in de politiek een belangrijke rol speelt, hebben we ons echter gerealiseerd dat we er met deze studie alleen niet komen. Het centrum zal daarom zeker in een of andere ge organiseerde vorm actie gaan voeren. Het streven is er op gericht om samen met andere groeperingen tot een nieuwe partijvorming te komen." De studie van het DCN waaraan ruim een jaar is gewerkt, rekent in het eerste deel grondig af met de bestaande partij verhoudingen. De tegenstelling tussen christelijke en niet-christelijke partijvor ming wordt als verouderd verworpen, evenals die tussen liberalisme en socia lisme. Het centrum heeft getracht nieuwe verzamelpunten te formuleren die poli tiek waar te maken zijn en onderwerp van politieke strijd kunnen worden. In het tweede deel van de studie worden de uitgangspunten in een politiek program ma uitgewerkt. Dr. Couwenberg, lid van de Rotterdam se gemeenteraad voor de KVP en vroe ger een groot voorstander van een grote christen-democratische partijformatie is nu met vele anderen in protestants en katholiek Nederland de weg ingeslagen van de moderne volkspartij, waar in plaats moet zijn voor de dialoog tus sen christenen en humanisten, tussen li beralen en socialisten. Hij spreekt van mensen die elkaar in dezelfde politieke houding herkennen en hun visie in een gemeenschappelijk programma willen om zetten. De christelijke inspiratie die de antithese als basis voor christelijke par tijvorming heeft verdrongen, verwerpt hij niet, maar hij ziet in het evangelie slechts een richtsnoer voor persoonlijk gebruik en geen uitgangspunt voor een christe lijke partij. „Met de christelijke politiek, zoals die nu wordt gepresenteerd, kan men de meest verschillende kanten uit", is zijn ervaring. „Een dergelijk etiket leidt maar al te gemakkelijk tot een politiek farizeïsme." Ook de tegenstelling tussen liberalisme en socialisme acht dr. Couwenberg ver ouderd en vervaagd. Beide stromingen hebben elkaar naar zijn mening in dit land allang gevonden. „Ons economische stelsel is een duidelijke mengvorm van liberale en socialistische principes. Op de keper beschouwd is de Partij van de Ar beid meer liberaal dan socialistisch", meent de heer Couwenberg. Ook interna tionaal is de tijd van de grote ideologische tegenstellingen voorbij. Het principe be gint aan kracht in te boeten, de pragma tische benadering is in de mode. D'66 is een duidelijke reactie op het overspan nen denken in beginselen. Toch kan, meent het Rotterdamse raadslid, de poli tiek het zonder een principiële en theo retische bezinning niet doen. Daarom wil hij een nieuwe politieke formule, waarin het beginsel op zijn effectiviteit wordt getoetst en in een programma wordt omgezet. „De uitgangspunten die het Democra tisch Centrum heeft geformuleerd, steu nen weliswaar op een nieuwe denkrich ting, maar verwerpen de waarden van het verleden niet", zegt dr. Couwenberg die het programma van zijn centrum nog niet wil prijsgeven. Hij meent dat de ver nieuwing van de politieke constellatie niet meer aan de bestaande partijen kan worden overgelaten. „Zij komen moeilijk los van hun tradities", vindt hij. Volgens dr. Couwenberg zullen de vol gende Kamerverkiezingen zeker in het te ken van de partijvernieuwing staan. „Er zal de komende jaren dan ook niet meer aan partijsplitsing te ontkomen zijn", zegt hij. D'66, in opzet gevormd om tot partijvernieuwing te komen, ziet hij slechts als een voorlopig alternatief. „Zij moet een middel blijven, geen doel". De contactgroep van werkgevers in de metaalindustrie is in appèl gegaan van het vonnis van de Haagse rechtbank, die de contactgroep in het ongelijk stelde in zake haar eis, dat zij bij het overleg in de vakraad voor de metaal- en elektro technische industrie moest worden be trokken. De contactgroep had anders van elke werkgevers- en werknemersorganisatie (elf in totaal), die wel aan dit overleg deelneemt, een dwangsom gevraagd van 25.000 per dag. De contactgroep beschuldigt de elf orga nisaties van een onrechtmatige daad door een onrechtmatige boycot en misbruik van macht. Nu de rechtbank in Den Haag de contactgroep haar vorderingen heeft ont zegd heeft zij de bij het overleg in de vakraad betrokken organisaties op don derdag 7 september gedagvaard voor het hof in Den Haag. De contactgroep heeft ook een brief ge schreven aan het college van rijksbemid delaars, waarin zij bezwaar maakt tegen verbindendverklaring van de werktijdver korting tot 43 yj uur per 1 juli 1967, zoals vastgelegd in de collectieve arbeidsover eenkomsten voor handarbeiders en be ambten in de metaalindustrie. De contact groep voerde aan, dat de ondernemingen de aan de verkorting van de werktijd ver bonden kosten niet kunnen dragen en dat dit fatale gevolgen kan hebben. De algemene Nederlandse metaalbe- drijfsbond tekent daar in zijn blad „De Metaalkoerier" bij aan, dat de arbeids tijdverkorting in de metaal al is overeen gekomen in 1965, toen afspraken werden gemaakt voor de komende drie jaar. De werktijdverkorting, aldus de bond, is ge financierd uit de overeengekomen loon stijging. Eenmaal gemaakte afspraken moeten normaal worden nagekomen en ook de bij de contactgroep aangesloten werkgevers hebben zich daaraan te hou den, aldus de bond. (Van onze correspondent) EDE. Nu vele tienduizenden men sen verpozing zoeken in de bossen, is het beter de particuliere boseigenaren maar uit de weg te blijven. Ze ergeren zich hartgrondig aan het feit, dat de overheid nog geen middelen beraamt om het particulier bosbezit mede in stand te houden. De bossen kosten tegenwoordig veel geld en er ontstaat een situatie, die gevaarlijk lijkt op verpaupering van het particulier bosbezit. Professor dr. J. H. Becking concludeert in een serie artikelen in het tijdschrift van de Heidemaatschappij, dat de huidige ontwikkeling moet leiden tot verpaupering van het Nederlandse landschap als van overheidswege geen maatregelen worden genomen. We spraken over deze kwestie met de rentmeester van een landgoed in Ede. „Noemt u liever geen namen. Het be treft niet uitsluitend mijn probleem, ook dat van ongeveer 700 andere particuliere bosbezitters in ons land. Het begint een hoogst ongezellige toestand te worden" zegt de rentmeester. De functie van het bos is sterk aan het veranderen. In vroeger jaren ging het al leen maar om de verkrijging van hout, al waren er diverse min of meer belang rijke nevenfuncties: de waterhuishouding, de klimaatregeling, „huisvesting" voor be paalde planten en dieren. Hout is altijd een belangrijke brandstof geweest. Daar kwam enige verandering in toen in de 19e eeuw de mijnindustrie haar kolen ging leveren. Die industrie echter had toch weer mijnhout nodig en de grove den werd favoriet. De mijnen sluiten, er is geen mijnhout meer te ver kopen. Het eikehakhout heeft ook een voor spoedige tijd gehad. De bast diende als looistof, het dunne hout was voor de bak kersoven, het dikkere ging in de kachels. Men vond synthetische looimiddelen uit, de bakker begon de voorkeur te geven aan petroleum, particulieren hadden lie ver kolen dan houtjes in hun kachel. De mijnhoutmarkt betekent niet veel meer in Europa. Men heeft ook nog even geprobeerd met het aanbieden van hout voor spaanplaten, doch de concurrentie werd zo groot, dat de prijzen tot een niet te aanvaarden minimum zakten. Er is nog een beperkte markt voor de grove den, die (gelukkig voor de 'bosbe- zitter) te verduurzamen is en daarom voor buiten- en waterwerk kan worden gebruikt. Echter: er worden specifieke eisen aan de maten gesteld; de tussen- maten van 10 en 20 centimeter zijn be. slist onverkoopbaar. Hier en daar in de gemeente Ede is men indertijd begonnen met de aan plant van de lariks en de douglas. Bij zonder mooi, maar dat hout is niet te verduurzamen en derhalve niet kwijt te raken. Het is zonneklaar dat de kosten van instandhouding der bossen in geen enkele vorm meer kunnen worden ontleend aan de houtopbrengst. Er gaat geen folder van de VVV de deur uit hier in onze om geving of er wordt de hoogste lof in ge zongen over de schoonheid van de bos sen. Van de bossen, die een ieder vrij mag betrreden. Waar het rijk dan weer een uiterst beperkte subsidie tegenover stelt. Want dat is nu het kwalijke: de bijdragen zijn nog niet eens voldoende om de nodige bosbouw-sanitaire maatre gelen te nemen. Het rijk zal zover moeten gaan, dat het deficit wordt betaald uit de algemene middelen. Den Haag investeert miljarden voor bosbouw in het westen des lands, maar heeft te weinig aandacht voor in standhouding van particuliere bossen. De stichtingen en verenigingen op het gebied van het landschap krijgen voldoende sub sidie, de particulieren moeten maar op hun onverkoopbare houtje bijten. De theorie van professor Becking luidt: geef de eigenaar zoveel, dat hij zijn bos sen behoudt en er zijn plezier aan heeft. Aan een snelweg in de Amerikaanse staat Florida staat bij Clearwater dit werk van de beeldhouwer Al Stone, dat in de volksmond „De loodgieter" heet. Het saldo exploitatierekening over 1966 van W. C. 't Hart en zn. instrumenten en apparatenfabriek n.v. is, blijkens het verslag, gestegen tot 1,1 miljoen (vorig jaar 0,84 miljoen). In overleg met de n.v. Overzeese Gas- en Electriciteitmaat- schappij, waarmede 't Hart, zoals bekend is, een vergaande vorm van samenwer king is aangegaan door aandelenomruil, heeft de directie gemeend, naast de nor male afschrijvingen ad. 573.838, nog maals een bedrag groot 163.870 wegens eenmalige extra afschrijvingen ten laste van het resultaat 1966 te moeten brengen. De winst bedraagt 345.548 (verlies 16.000). Hiervan gaat af 85.000 voor reservering vennootschapbelasting, 210.000 voor bijzondere voorzieningen en 48.157 voor statutaire tantièmes etc. Naar nieuwe rekening wordt overge bracht 2.391. De eerder door de directie van 't Hart in vooruitzicht gestelde divi dendhervatting gaat niet door. Voorge steld wordt het dividend wederom te pas seren. Amstelstad 6 te Kobe verw. Angolakust 4 te Novoredondo. Banggai 4 t.h.v. Kreta n. Gibraltar. Caltex Delfzijl pass. 4 Noordhinder n. Stanlow. Dione 4 v. Taranto n. Essider. Doelwijk pass. 4 Straat Ormoes n. Las Palmat. Forest Hill 4 v. Mena n. Montevideo. Graveland 4 v Las Palmas n. Rio de Janeiro. Gulf Hansa 4 t.h.v. Masira n. Hamburg. Karakorum 5 te Durban. Kinderdijk 4 v. New Orleans n. Houston. Madison Lloyd pass. 4 Freetown n. Singapore. Marne Lloyd 4 t.h.v. Minicoi n. Singapore. Meerdrecht 4 v. Bilbao n. Antwerpen. Munttoren 4 te Singapore. Provenierssingel pass. 4 Sraat van Messina n. Ancona. Sinoutskerk 4 v. Kobe n. Hongkong Socrates pass. 4 Beachyhead n. St. Maarten. Stad Delft 5 te Sakai. Straat Magelhaen 4 v. Kobe n. Nagoya. Tjinegara 4 te Colombo. Tjitlalengka 4 v. Penang n. Mauritius. Woltersum pass. 4 Terschelling n. Antwerpen. Alle Nederlandse bosbezitters zijn het daar volkomen mee eens. De boswet stelt scherpe regelen over de voorwaarden waaraan de boseigenaar moet voldoen. De subsidie wordt uitge keerd als men het publiek vrijelijk bin nenlaat. De vermogensheffing ten aanzien van het particulier bosbezit is enige ja ren geleden verhoogd. „Wat het rijk met de ene hand geeft, neemt het met de andere hand dubbel terug door hogere ge schatte aankoopsommen", zegt de rent meester bitter.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 8