Wereldcongres vraagt lijst van „vivisectie-vrij emedicij nen Auto op tijdelijke overweg tegen trein: twee doden A Eerste Nederlandse solo-oceaanvluch t Agenda voor Haarlem en de IJmond bondig en BIJEENKOMST IN RAI VANAVOND TEN EINDE Algeheel verbod van dierproeven nodig geacht „Beschuldiging van Philips onjuist" Meisje van 8 jaar omgekomen in brandend huis Controverse bij D'66 in Zwolle Italiaan na steekpartij overleden V erduidelijkingen in katechismus Nederlander lichtte talrijke Zweden op Weer iets warmer MAANDAG 7 AUGUSTUS 1967 2 V. en D. Haarlem: lm - ,;a f) r- Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk Kerkelijk nieuws Zwendel met grond- verkoop in Frankrijk t S Bï Tijdens het zesde wereldcongres tegen de vivisectie, dat de afgelopen week in het RAI-congrescentrum in Amsterdam is gehouden, is gisteren een aantal reso luties aangenomen waarvan de verstrek kendste was: een verzoek aan de rege ringen van alle vertegenwoordigde lan den, letterlijk de vivisectie te verbieden. Een andere resolutie die minder ver ging en duidelijker het hoofdthema van het congres wat zijn de alternatieven voor vivisectie? onderstreepte, hield de aan beveling in te komen met een pamflet In verschillende talen, waarin informatie wordt gegeven over geneesmiddelen, die zonder toepassing van vivisectie worden gefabriceerd en eenzelfde werking hebben als geneesmiddelen die met toepassing van vivisectie worden gemaakt. Bovendien dient dit pamflet duidelijk de nevenwerking van bepaalde moderne geneesmiddelen, met name antibiotica, te beschrijven. Verder besloot het congres zich tot de Raad van Europa te wenden Tijdens het congres tegen de vivi sectie is zaterdag een kunstbont show gehouden. Hier de Engelse mannequin Celia Hammond, die on langs in het nieuws kwam toen zij na berichten over zeehonden vangsten weigerde, bont te showen. „Volkomen onjuist", aldus kenschetste een woordvoerder van de directie van Vroom en Dreesmann te Haarlem tegen over ons de zaterdag door ons gepubli ceerde beschuldiging van Philips, dat V. en D. het publiek misleidt door oude Philps-modellen te verkopen terwijl de advertenties nieuwe typen laten zien. „Wij verkopen dezelfde artikelen die in de gewraakte advertenties zijn afgebeeld. De mensen kunnen in onze zaak in Haar lem en de nevenvestigingen in Beverwijk en IJmuiden zelf controleren, dat geen bedrog in het spel is. In de etalages zijn prijskaarten zonder vergelijkende prijzen bij de artikelen geplaatst", aldus de Haarlemse V. en D.-directie, toen wij haar commentaar vroegen. Op een niet beveiligde overweg tussen Coevorden en Dalen is zaterdagmiddag een personenauto tegen een goederen trein gereden. De twee inzittenden van de auto, de 23-jarige mej. A. L. Berglioeff uit Emmen en de 24-jarige student W. van der Start uit Leiden, kwamen om liet leven. Het verkeer ter plaatse was via de niet beveiligde overweg geleid, omdat de verkeersweg naar Emmen tijdelijk was afgesloten. De 9-jarige jongen D. de Vries uit Langezwaag, is tussen Steenwijk en Wol- vega onder de trein Zwolle-Leeuwarden gekomen. De jongen die in Wolvega lo geerde, stak plotseling de spoorbaan over. Hij was op slag dood. Het 16-jarige meisje Edith Gerjen uit Diisseldorf, die met haar ouders op een kampeerterrein bij Sint Maartenszee ver bleef, is met een geleende bromfiets tegen een auto gebotst en ernstig gewond. Tij dens vervoer naar een ziekenhuis in Alk maar is zij overleden. Het meisje had nog nooit op een bromfiets gereden. Op Texel zijn een Nederlandse en een Duitse auto frontaal met elkaar in bot sing gekomen, doordat de Nederlandse auto om onbekende redenen plotseling naar links reed. De bestuurder van de Nederlandse auto, de 25-jarige J. Braam uit Weesp, kwam bij het ongeluk om het leven. In Zuidwolde is de 14-jarige Geesje Scheper om het leven gekomen. Zij reed 's avonds op een fiets zonder licht en werd door een tegemoetkomende auto overreden. De auto raakte door de aan rijding van de weg en botste tegen een lichtmast. De vijf inzittenden werden min of meer ernstig gewond. De auto werd geheel vernield. In een ziekenhuis in Den Haag is de B2-jarige H. E. C. J. van Luxemburg overleden. Op 21 oktober van vorig jaar was hij in Den Haag door een bestelauto aangereden, toen hij van een vluchtheu vel stapte. ARNHEM Bij een binnenbrand in een huis in de Vierde Nijverheidsstraat is vanmorgen een 8-jarig meisje in de vlam men omgekomen. De brand werd omstreeks halfacht ont dekt door voorbijgangers, die de bewoners, het gezin Spijker, wekten. De ouders slie pen beneden, zes kinderen boven. Vier kinderen konden nog langs de trap naar beneden komen. Een 12-jarig meisje pro beerde nog haar 8-jarig zusje via een dak goot te redden, maar dit gelukte haar niet. Zijzelf wist langs deze weg te ont komen, het 8-jarige meisje kwam in de vlammen om. De brand, die op de bovenverdieping moet zijn ontstaan, kon door de brandweer gnel worden geblust. In Losser is de 35-jarige Spanjaard R. Lopez Dias om het leven gekomen. Hij wilde met zijn bromfiets op een kruispunt linksaf slaan, maar schoot het trottoir op en sloeg met het hoofd tegen een dikke etalageruit. Tijdens het vervoer naar een ziekenhuis is hij overleden. In Teteringen is de 28-jarige J. P. Maas uit Oosterhout met zijn auto tegen een boom gebotst. Tijdens het vervoer naar een ziekenhuis is hij overleden. Het 3-jarige meisje Sabrina Wendland uit Oberhausen in Duitsland is zondag bij Den Helder door een auto aangereden en later overleden. De ouders stonden naar het zweefvliegen op het marinevliegkamp „De Kooi" te kijken. In een onbewaakt ogenblik liep de kind de rijweg op. Zaterdagavond vloog in Born een auto in een bocht tegen een boom. Een ter plaatse wonende arts snelde toe en zag juist hoe de vier inzittenden uit de ge havende wagen stapten en zich uit de voeten maakten. De auto bleek het eigen dom te zijn van een inwoner van Sittard. Hij had de wagen een halfuur voordat het ongeluk gebeurde uitgeleend aan een plaatsgeloot, die sindsdien niet meer is komen opdagen. met het verzoek gehoord te mogen wor den bij de totstandkoming van een we reldomvattende wet ter bescherming van dieren. Van Zwitserse zijde werd aanbe volen een actie te ondernemen op 4 okto ber (dierendag) voor, de wereldcoalitie tegen vivisectie; 4 oktober is de sterfdag van Fransiscus van Assisi. In Engeland zal men volgend jaar dierendag vieren in Runnymead, de plaats waar in 1216 het magna charta voor de vrijheden van de mens werd afgekondigd en waarbij voor het eerst in de geschiedenis van de mens ook over de rechten van het dier werd gesproken. Het congres wordt vanavond met een afscheidsdiner besloten. Het volgende zevende wereldcon gres zal in 1969 in Engeland worden ge houden. De secretaris van het congres, de heer J. Vos, noemde het belangrijkste be sluit van de wereldcoalitie het instellen van een drietal wetenschappelijke com missies, een Duits-, een Frans- en een Engelstalige, die in onderlinge samen werking zich zullen bezighouden met alle alternatieven, zoals o.a. cel- en weefsel culturen, die tegenover de vivisectie kun nen worden gesteld en die over de resul taten van hun werk een rapport zullen moeten uitbrengen aan het bureau van de wereldcoalitie tegen vivisectie. (Van onze correspondent) TEUGE Even was het stil, toen zon dagmiddag het kleine eenmotorige sport vliegtuigje het platform van vliegveld Teuge optaxiede. Alleen de propeller draaiden nog een beetje na. Op het mo ment echter dat de cockpitdeur openging en een kleine, tengere man zijn benen naar buiten stak, hieven de honderden omstanders een daverend gejuich aan. Het was de Arnhemse sportvlieger G. J. G. van Mesdag gelukt: een vlucht van 7000 kilometer over de Atlantische Oceaan, van Amerika naar het vliegveld je tussen Apeldoorn en Deventer. Op Teuge wachtten zijn vrouw, met een enorme bos bloemen, zijn vrienden en supporters. En een beloning van de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart, het ere-insigne in goud. Het eerste commentaar van Van Mesdag met vaste Nederlandse grond onder de voeten: „Het was druk, maar niet vermoeiend." De heer Van Mesdag, genaturaliseerd tot Amerikaan, liep al lang met de ge dachte rond om een dergelijke vlucht te maken. Hij kreeg nu de kans. Voor zijp werk bij de Sun Development Company verblijft hij niet alleen veel in de Ver enigde Staten, maar ook in Spanje, Zwit serland en soms in Nederland. Voor zijn Europese reizen had hij een vliegtuig no dig en het bleek goedkoper te ziin om het zelf van Amerika naar Nederland over te vliegen, dan het te transporteren. Hij beschikte over een behoorlijke vliegervaring (1000 uren) en bovendien INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 45 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE. was er de prikkel van een weddenschap om een behoorlijk geldbedrag. Het vliegtuigje, een Mooney Mark-21, kost ruim 50.000. Het toestel heeft een topsnelheid van 300 kilometer per uur. De eerste dag vloog de heer Van Mes dag naar de Azoren. Daarna ging hij over Lissabon, Perpignan en Luxemburg naar Nederland. In totaal was het 30 uur vlie gen. De langste etappe over de oceaan duurde 11 uur. Onderweg had hij, bij de navigatie, veel hulp van de weerschepen. Boven de oceaan, vlak na de Azoren, beleefde hij een hachelijk avontuur: de antenne van het radiokompas brak. Dat betekende, dat hij volkomen aangewezen was op zijn eigen berekeningen. Want hoewel hij het mankement doorgegeven had aan enkele lijnvliegtuigen, bleek men er op de verkeerstoren van het vliegveld Santa Maria niets van te weten. (Van onze correspondent) ZWOLLE Tussen de fractie in de Zwolse gemeenteraad en leden van D'66 in deze stad is enig rumoer ontstaan over de openheid in de partij. De leden ver wijten de fractie in een scherp protest dat zij onvoldoende zijn ingelicht over de gang van zaken na de verkiezingen, voor al ook over de te verkiezen wethouders. De waarnemend voorzitter van de afde ling Zwolle, W. T. Mulder, heeft uit pro test tegen het bestuursbeleid zelfs zijn functie neergelegd. „Bij een volgende wethoudersverkie zing zullen wij geen zwijgplicht accepte ren", aldus D'66-fractievoorzitter B. W. Hekkert, toen hij vorige week tijdens de openbare ledenvergadering van D'66, ver slag uitbracht van wat aan de wethou dersverkiezing in Zwolle voorafging. Er kwam een concept-motie van afkeu ring ter tafel. Na een zeer langdurige dis cussie, waarin het bestuur erkende som mige dingen niet juist te hebben gedaan, mede als gevolg van het feit dat ver scheidene bestuursleden met vakantie wa ren, kwam de motie niet in stemming. De heer Mulder handhaafde zijn ontslag ech ter. Hij stelde dat er te veel had geman keerd aan de communicatie tussen be stuur en fractie en de heer Mulder laakte vooral het feit, dat de leden tussen de verkiezingsdag en de dag waarop de wet houders gekozen werden, niet waren bij eengeroepen. De heer Van Mesdag sleept op Teuge zijn vliegtuigje naar de hangar. (Van onze correspondent) ROERMOND. Een 26-jarige Italiaan se mijnwerker uit een gezellentehuis in Kerkrade is het slachtoffer geworden van een moordaanslag. In de nacht van za terdag op zondag vonden voorbijgangers de Italiaan op straat, hevig bloedend uit messteken in hoofd, armen en schouders. Zondag is hjj overleden. De Italiaan had zaterdagavond met een 30-jarige landgenoot een bezoek gebracht aan café's in Kerkrade. In het tehuis was bekend, dat de twee Italianen een tijd lang op gespannen voet met elkaar heb ben verkeerd. De 30-jarige landgenoot ontkent iets met de moord uitstaande te hebben. Hij is op bevel van de officier van justitie in Maas tricht voorlopig ingesloten. (Van onze redacteur geestelijk leven) In de nieuwe druk van de r.k. nieuwe katechismus zullen enkele redactionele wijzigingen worden aangebracht. De di recteur van het Hoger Katechetisch In stituut in Nijmegen, dr. W. Bless S. J„ zal tot deze verduidelijkingen overgaan omdat enkele zinnen in de katechismus door vele lezers anders worden verstaan dan door de samenstellers is bedoeld. „We vinden het alleszins redelijk dat we de zinnen zo veranderen dat ons geen dingen meer in de mond kunnen worden gelegd die we niet bedoelen" verklaar de dr. Bless ons. Hij meent dat daar door veel nodeloze onrust kan worden voorkomen. De veranderingen gebeuren niet op in stigatie van Rome, aldus pater Bless; het initiatief is uitgegaan van de Neder landse bisschoppen. Kardinaal Alfrink heeft paus Paulus van het plan op de hoogte gebracht. Mohammed Roem naar Nederland. Mo hammed Roem, oud-minister van In donesië, die materiaal wil gaan ver garen voor een boek over de wijze waarop Indonesië zijn onafhankelijk heid verkreeg, wordt op zaterdag 12 augustus op Schiphol verwacht, na een bezoek van een week aan Cairo. - V Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelconcert door Marinette Extermann. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 20 u.: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De Lefschop per", a.l. Luxor, 14, 19 en 21 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Minerva, 14.30 u.: „Elsa, dochter der na tuur", a.l.; 20.15 u.: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten", a.l. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Le grand restaurant", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Jason en de duistere machten", 14 j. Studio, 10.30 u.: „De nieuwe avonturen van Pietje Bel", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Sla nooit een vrouw, zelfs niet met een bloem", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr- Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Tot en met 2 sep tember ook op zaterdag van 20.30 tot 22.30 u. Vleeshal (Grote Markt): Tot en met 31 aug. „Fotolnternationale '67", expositie van foto's uit Frankrijk, Oostenrijk, Tsje- choslowakije en Haarlem. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): Tot en met 31 aug. fototentoonstelling van Sanne San- nes. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur- Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken. handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u- en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. De Waag (hoek Spaarne-Damstraat): Tot september vaste expositie van „Li bra". Dagelijks van 13-17 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Tot en met 20 augustus „Liefde", beeldhouw werken en tekeningen van Hans Sterk. Dagelijks van 10-20 u. Op dinsdag geslo ten. Galerie-T (Bakenessergracht 67): Tot 27 augustus expositie van werk van tien Franse en Nederlandse kunstenaars. Da gelijks van 11-17 u. Zondags van 13 tot 17 u. en woensdags van 20-22 uur- Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan) Werk van Jacobus van Looy. Dagelijks van 10-17 ui^r. 's Zondags van af 14 uur. Tot 4 september. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tot en met 30 augustus expositie van ikonen, klokken en androïden van Antje Ypelaar. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. Op zondag en maandag gesloten. Cruquius Museum (Cruquiusweg Heemste de): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feestda gen gesloten. Galerie Judasoog (Westkolk, Spaarn- dam), op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Brederodestraat 148, Zandvoort: Tot en met 15 augustus expositie van ceramiek van Babs van Elsdingen en plastieken van Hans van Dinteren. Dagelijks van 19-21 u- en op zaterdag en zondag van 14-18 en 19-21 uur. DIVERSEN Kennemer Sporthal (Delftlaan): dage lijks 20 u.: „Wiener Eisrevue". Tot 9 aug. Poppentheater Merlijn (Hasselaers- plein 35), dinsdag 14.30 u.: „De Tover- hoed". Linnaeushof (Bennebroek). Tot en met oktober: openluchttentoonsteling van voorjaars- en zomerbloemen. Grote Markt, dinsdag 19 u.: Coopera tive Junior Choir en het koor „De Kleine Stem". MAANDAG 7 AUGUSTUS City, 20 u.: „Angélique en de koning". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21.30 u.: expositie kartondrukken van Frits Gram berg. DINSDAG 8 AUGUSTUS City, 20 u.: „Angélique en de koning". Ruïne van Brederode, 9-20 en 21-23 u-: expositie kartondrukken van Frits Gram berg. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. MAANDAG 7 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur „De zeven vechters van de Mac Gregors" Luxor Theater, 20 u.: „Irma la Douche". W.B. Theater, 20 u.: „De onoverwinne lijke gebroeders Maciste". DINSDAG 8 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur „De zeven vechters van de Mac Gregors" Luxor Theater, 20 u.: „Irma la Douche" Chr. Geref. kerken Bedankt voor Ouderkerk a. d. Amstel J. v. Westerink te Kerkwerve. Geref. Gem. in Nederland Bedankt voor Rijssen J. Pannekoek te Terneuzen. Onder beton bedolven. De 36-jarige cham- pionkweker M. Heykers is in de Lim burgse gemeente Hunsel bedolven onder een instortende betonzolder en om het leven gekoqien. De zolder stortte in tijdens het afbreken van een oude champignonkwekerij Naar Suriname. Ir. W. Merkx, de burge- gemeester van Breda, zal van 23 sep tember tot 1 oktober op uitnodiging van premier Pergel een bezoek brengen aan Suriname. Dan zullen daar festiviteiten worden gehouden ter gelegenheid van het feit, dat Suriname driehonderd jaar bij Nederland hoort. In 1667 is dit bij de vrede van Breda bepaald. Ook de burgemeester van Middelburg en de commissaris der koningin in Zeeland zullen de feestelijkheden in Paramaribo bijwonen. Duitsers gered. In Scheveningen heeft de politie in het afgelopen weekeinde vijf Duitse badgasten uit de Noordzee ge red. Zij waren door de harde wind en de stromingen bij de golfbrekers in moeilijkheden gekomen en zagen geen kans meer het strand te bereiken. Eén van de vijf, een 7-jarige jongen uit Hamburg, was volkomen uitgeput en moest in een ziekenhuis worden opge nomen. Jeugdige inbreker. In Werkhoven is een 15-jarige inbreker gearresteerd. Bij huiszoeking kwam een grote hoeveel heid goederen te voorschijn, afkomstig van zestien inbraken in Driebergen, Bunnik en Werkhoven. Er waren sie raden, gereedschappen, een radiotoestel en een personenweegschaal bij. De to tale waarde bedraagt enige duizenden guldens. (Van onze correspondent) STOCKHOLM Meer dan honderd Zweden zijn het slachtoffer geworden van de praktijken van een Nederlander, die in advertenties in Zweedse kranten stukken grond te koop aanbood aan de Franse Rivièra. Zweden, die op deze aanbiedin gen ingingen, kregen een koopcontract, ondertekend door deze Nederlander, die optrad als stroman'voor een Duitse make laarsfirma. De stukken grond bleken ech ter slechts te bestaan in de fantasie van de verkoper, die op deze wijze erin slaag de de 120 kopers voor ongeveer een mil joen gulden op te lichten. Tegen de makelaarsfirma voor welke de Nederlander werkzaam was, die filialen heeft in de Zweedse steden Stockholm, Gothenburg en Malmö, is een aanklacht ingediend. De Nederlander, die in Frank rijk woonde, was niet gerechtigd zelfstan dig land te verkopen. Alle contracten zijn daardoor ongeldig. Het is de vraag of van de door de kopers gestorte bedragen iets gerestitueerd kan worden. De Duitse ma kelaarsfirma, die gevestigd is- in Bremen kan waarschijnlijk niet aansprakelijk wor den gesteld voor de manipulaties van haar stroman. De Nederlander is gearresteerd en in een gevangénis in Zuid-Frankrijk op gesloten. IWWIWKWWIIWIIMWMIIW» W>MI Het K.N.M.I. deelt mee: Na enkele dagen van tamelijk koel en buiig weer trad tijdens het weekeinde een gedeeltelijke verbetering in. Zondag werden wolkenvelden afgewisseld door zonnige perioden en bleef het overal droog. De temperatuur steeg tot 23 gra den. Een en ander hield verband met een rug van hoge druk, die over ons land trok, terwijl een depressie van het zee gebied ten westen van de Britse eilanden naar het zuidoosten koerste. Dit lage drukgebied zal morgen bij Het Kanaal zijn aangekomen. De bijbehorende fron ten verplaatsen zich hierbij naar het oos ten, maar het ziet er niet naar uit, dat zij dinsdag al tot onze omgeving kunnen doordringen. De wind blijft tussen zuid en oost en de temperaturen kunnen bij zonnig weer nog iets hogere waarden bereiken dan vandaag. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stöckholm Oslo Kopenhagen Abeideen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Lissabon onbewolkt licht bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt regen licht bew. onbewolkt onbewolkt zw. bew. zw. bew. licht bew. half bew. onbewolkt zw. bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. licht bew. half bew. zw. bew. licht bew. licht bew. regen zw. bew. mist onbewolkt onbewolkt zw. bew. licht bew. licht bew. 'PORTEN O W CO i c V j a a co BB V 3 BS BS cS zo 20 14 0 O 21 10 0 ono 21 13 0 O 20 8 0 O 21 10 0 windst. 21 6 0 O 22 12 0 ozo 22 10 0 wnw 18 11 10 nw 21 11 0 windst. 22 9 0 w 19 10 0 zzw 19 12 0 windst. 20 9 0.2 ozo 20 10 0 zzo 23 12 0 no 22 9 0 no 23 9 0 ozo 26 11 0 windst. 11 0 n 26 19 0 ono 20 12 0 O 22 9 0 windst. 16 11 3 windst. 16 6 0 windst. 21 8 0 O 19 14 5 ono 17 13 3 windst. 14 11 4 nw 26 16 0 n 35 29 0 windst. 28 17 0 windst. 26 20 0 windst. 30 13 0 windst. 29 17 0 Dinsdag 8 augustus Zon op 5.11 uur; onder 20.19 uur. Maan op 7.54 uur; onder 21.40 uur. Maanstanden Eerste kwartier 12 augustus 21.44 uur. Volle maan 20 augustus 3.27 uur. Laatste kwartier 28 augustus 6.35 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 7 augustus Hoog water 4.20 uur en 16.49 uur. Laag water 0.11 uur en 12.32 uur. Dinsdag 8 augustus Hoog water 5.01 uur en 17.28 uur. Laag water 0.54 uur en 13.15 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2