„Scheve" bevolkingsaanwas in Zweden schept groot probleem Demonstratie in New York Onenigheid in Nationale Partij van Zuid-Afrika Moderne woonsteden veelal uitgegroeid tot slaapstad mKS£t Zes van de acht resoluties van Khartoem zijn geheim Chinese ambassade na rel in Djakarta niet afgegrendeld commentaar op actuele zaken en Russisch komplot in West-Duitsland ontdekt Verligtes" tegen Verkramptes" Eisenhower ziek Heinrich Müller zou in Albanië zijn ondergedoken Huurlingenlegertje rukt op naar Boekavoe Senaatscommissie in de VS pleit voor anti-raket Wellicht 29 augustus Arabische top Arabieren staken in Jeruzalem telegrammen 2 MAANDAG 7 AUGUSTUS 1967 3 Analyses Russische helikopter in Frankrijk neergestort: 9 doden Bedrijfsleven Lijst l Steeds weer ook vandaag leest men over „blanke huurlingen". Dezen zijn in het algemeen Europese beroepssolda ten, die tegen grof geld bereid zijn ergens te gaan vechten, voor onverschillig welke zaak. Noord-Amerika levert zulke lieden ook wel, maar vrijwilligers van het wes telijk halfrond worden met open armen ontvangen door de strijdkrachten, die on der Amerikaans bevel in Vietnam strij den. Europese vechtjassen plachten voor heen hun heil te zoeken in het Franse vreemdelingenlegioen. Maar dit is voorzover het nog bestaat een schim geworden van hetgeen het in het verle den was. Zij vinden nu blijkbaar een beste baan (weliswaar met het risico van een voortijdige dood) in minder ontwik kelde landen. En dan vooral in dienst van regimes die niet of onvoldoende kunnen vertrouwen op de aanhankelijkheid van de eigen burgers. Dat is een onverkwik kelijke geschiedenis, want zo krijgen de blanken de reputatie dat zij zich in dienst stellen van dictators. En het merkwaardi ge daarbij is dat vooral bepaalde neger leiders, die niet democratisch zijn en een eigen lijfwacht of speciale stoottroepen aanstellen, daarvoor een beroep doen op blanke huurlingen. In juli 1960, kort nadat het voorheen Belgische Kongo onafhankelijk was ge worden, dook in de Kongolese provincie Katanga de heer Moise Tsjombe op. Hij was kennelijk de „zetbaas" van de Belgi sche mijnmaatschappij Union Minière, die in Katanga een machtige industrie had opgebouwd tot exploitatie van delfstof fen, waartoe ook diamant en uranium behoorden. Deze onderneming had er be lang bij niet onder controle te komen van de felle nationalisten die (zoals Loe- moemba) in Kongo de leiding dreigden te krijgen. De onderneming stond achter Tsjombe, die ook niet gediend was van de centrale regering en die Katanga on afhankelijk verklaarde. Hij vormde een vreemdelingenlegioen van goed betaalde Europese avonturiers en wist drie jaar lang de onafhankelijkheid van Katanga te handhaven. Pas daarna slaagde de centrale regering van Kongo erin, met behulp van de Verenigde Naties, haar ge zag te herstellen over Katanga. Maar de rol der huurlingen was daarmee niet uit gespeeld. Zij bleven in Kongo, nu eens in dienst van de regering en dan weer tegenover haar. Op het ogenblik opereren zij in de oostelijke gewesten van Kongo, in rebellie tegen de centrale regering. Zij hadden de hoop gevoed Tsjombe weer aan de macht te brengen, maar nu deze gevangen is genomen en berecht door de Algerijnen schijnt de kans op zijn triom fantelijke terugkeer wel erg gering. Er is geen enkele reden om de maat schappijen der negers te idealiseren. Men vindt er allerlei verschijnselen in terug, die ook Europa hebben gekenmerkt: bloe dige burgeroorlogen, gewelddadige con flicten tussen staten, dictaturen en op standen daartegen. Maar het is een droe vig verschijnsel, als blanke beroepsmili tairen in dit troebele water vissen en intensief aan de moordpartijen deelnemen tegen fantastische beloningen, in dienst van dictators. Dan hebben menslievende genezers en opvoeders als Albert Schweit zer de idealen van de Europese bescha ving beter gediend. *WWUIIWtAAAiWWUI<WIA<WIIWAf>AAWi\AAW/WIAIWIAAIIIWIIUUIAAWII«IIW>IWIIWWIAAAAA/WIIMIA<WI<IW<UMWIIIIWWWI«lllllll»MIII (Van onze correspondent) STOCKHOLM. Zweden is onge twijfeld op weg naar een bevolkings crisis, veroorzaakt door het te snel toenemen van het aantal gepensio neerden. Daarbij vormt ook het lage geboortecijfer een factor van beteke nis. In de Zweedse maatschappij van vandaag valt al een aanzienlijk tekort te constateren aan mensen die actief deelnemen aan het bedrijfsleven. Men zou Zweden volgens de sociologen kunnen gaan zien als een voortrek ker in de lijn die rond de eeuwwisse ling in Europa inzette: de dalende geboorte- en sterftecijfers. Volgens een enige tijd geleden versche nen statistiek is Zweden het enige van dertien Westeuropese landen, dat in de jaren tot 1980 een directe vermindering van het actieve deel van de bevolking kan verwachten, ondanks een verwachte bevolkingsaanwas van twaalf percent. Men voorziet namelijk een stijging van het aantal gepensioneerden met meer dan 35 percent, en een toename van de tegen woordig langer schoolgaande kinderen. Deze beide factoren zullen een tekort doen ontstaan aan produktieve mensen, een te kort dat niet door de ijlings voortschrij dende automatisering ondervangen kan worden. Geen enkel ander land in Europa ver toont een dergelijk scheefgetrokken be volkingspatroon, als nu in Zweden het ge val is. Het produktieve deel (tussen de 16 en 65 jaar) bedraagt momenteel 49 per cent van de totale bevolking. Prognoses voorspellen een verdere vermindering van het actieve deel en een sterke toena me van het passieve deel, gevormd door kinderen, huisvrouwen en gepensioneer den, die alleen door immigratie of bevor dering van het geboortecijfer opgeheven zou kunnen worden. VERANDERINGEN in de sociale en economische verhoudingen van een land weerspiegelen zich vrijwel altijd in ver anderde geboorte- en sterftecijfers, ter wijl daarna weer de fluctuerende bevol kingsaanwas zijn sporen nalaat in de vorm van sociaal en economisch merk bare problemen. Een dergelijk pro bleem zo vreest men gaan in Zwe den de gepensioneerden vormen, waarvan het aantal nu al 1,2 miljoen bedraagt en waarvan men heeft berekend dat hun aan tal over tien jaren naar alle waarschijn lijkheid de 1,6 miljoen overschreden zal hebben. Een stijging dus met ruim 35 percent, terwijl de werkelijke bevolkings aanwas niet meer dan 12 percent zal be dragen. De bejaardenzorg is een van de groot ste Zweedse problemen, hetgeen in de hand wordt gewerkt door een alles over heersende woningnood en een groot te kort aan verzorgingspersoneel. De econo mische kant daarentegen levert vrijwel geen zorgen meer op, aangezien de ver doorgedreven sociaal-democratie met haar progressieve A.O.W.-wetgeving dit voorkomt. Het verzorgingspersoneel zal gerecru teerd moeten worden uit een bevolkings groep die krimpt en die hard nodig zal zijn in het bedrijfsleven, waar men niet meer kan terugvallen op een arbeidsre serve, maar meer en meer aangewezen zal zijn op buitenlandse werkkrachten. Een zeer groot deel van de veel ge roemde hoge levensstandaard in Zweden is te danken aan het feit dat zowel man als vrouw werkzaam is in het bedrijfs leven. Hierdoor beschikt men over twee bronnen van inkomsten hetgeen in Neder land veel minder voorkomt. MET VERFIJNDE analysemethoden tracht Zweden er zich een beeld van te vormen wat het zal betekenen als meer dan 1,6 miljoen gepensioneerden deel uit maken van een totale bevolking van 8,5 miljoen in 1980. In het economische vlak voorziet men een sterke vermindering van het totale uitbetaalde loon, veroorzaakt door de afname van produktieve mensen in het bedrijfsleven. Anderzijds zal een groot deel van de staatsinkomsten be steed worden via fondsen en A.O.W.-be- talingen. Dit zal weer enigermate ge compenseerd worden door verlaging van het aantal kinderbijslag-utibetalingen. Economisch zal de pensioentrekker van de toekomst ongetwijfeld goed verzorgd zijn, veel beter dan dit twintig jaar ge leden het geval was, maar hiermee is het probleem niet opgelost. Een enorm deel van de bevolking zal geheel andere behoeften doen ontstaan. Dat de moderne Zweedse maatschappij de draagwijdte van dit probleem nog niet overziet blijkt bijvoorbeeld als men de nieuwe moderne van alle gemakken voorziene woonwijken eens bekijkt. „Zeer modern en uitermate confortabel zal men ongetwijfeld denken bij het zien ervan, maar hier moet niet uit het oog worden verloren dat dit gemakken zijn die in de meeste gevallen alleen voor jon ge, gezonde en beweeglijke mensen ver schaft worden en door hen kunnen worden benut. In vele gevallen zijn deze moder ne woonsteden uitgegroeid tot „slaapste den" voor diegenen die hun werkzaam heden en vertier in de nabijgelegen stad hebben, en daardoor overdag in ware Een stille tocht door het centrum van Nexè York ter herdenking van de atoombomaanval op Hirosjïma, kreeg een algemener karakter door dat de deelnemers tevens betoogden tegen de oorlog in Vietnam. Meisjes in verpleegstersuniform demon streerden voor een humane buiten landse politiek. BONN (DPA) De Westduitse politie heeft in het Ruhrgebied een Russisch spionagekomplot opgerold. Tot dusver zijn drie agenten, die de Westduitse na tionaliteit hebben, gepakt. Onder hen be vindt zich een vrouw. De spionnen, wie het om militaire en economische gehei men te doen was, opereerden voorname lijk in de streek van Dortmund. MARSEILLE (AP) Een geweldige In Rusland gebouwde helikopter, die voor het eerst was ingezet om water boven een bosbrand in Frankrijk uit te gieten, is nabij Marseille neergestort- De negen inzittenden zeven Russen en twee Fran sen kwamen om het leven. De helikopter, die een blusapparatuur van Franse vinding aan boord had, werd gedemonstreerd voor de brandweer van Marseille en kwam daarbij te dicht bij de brand, trachtte een paar hoogspan ningskabels te ontwijken en stortte neer. ff PRETORIA (Reuter). Op bevel van premier John Vorster is vorige week een eind gekomen aan de al maanden durende ideologische strijd in de eens zo hechte Zuidafrikaanse Nationale Partij. De strijd, die gevoerd wordt tussen rebellerende ultra-conservatieve Afri kanen, bijgenaamd de „verkramptes" en aanhangers van meer gematigde politiek van Vorster, de „verligtes", kan elk moment weer oplaaien. Zij is gevoerd op bijna elk belangrijk front de politiek, de pers, de littera tuur en, zijdelings, het godsdienstig le yen. De kleine, maar invloedrijke groep voorstanders van het oude isolationisme is het oneens met de meer „internationale" politiek van Vorster en aanhang, gericht op het winnen van vrienden in zwart Afrika, het trachten vernauwen van de .banden tussen de Afrikaans- en Engels sprekende gemeenschappen in het land en het voorzichtig herzien van de apart heidswetgeving in de sport, teneinde internationaal contact te vergemakke lijken. Tot nu toe is de strijd niet tussen poli tici maar bekende figuren uit de pers wereld en intellectuele kringen uitge vochten. De politici kunnen volgens waar nemers aan de beurt komen als deze maand de Nationale Partij haar provin ciale congressen houdt en de „verkramp tes" de „verligtes" zouden uitdagen. Waarnemers hebben het geschil ver geleken met het ideologisch dispuut tus sen de communistische partijen van Rus land en China. Niemand zal het in zijn hoofd halen een van beide twistgroepen in Zuid-Afrika voor communist uit te maken, maar toch tijn er overeenkomsten. Zo vervullen de „verkramptes" de rol van „stalinisten", die waken over de „zuiverheid" van de grondslagen van de Zuidafrikaanse eul tuur en levenswijze, terwijl de „verligtes' als „revisionisten" naar een herziening van de oude waarden streven. Naar verluidt zouden negentien natio nalistische parlementsleden in het geheim de zaak der „verkramptes" toegedaan zijn. Het woord is voor hen gevoerd door Afrikaander „culturele" groepen die zich inspannen voor zaken als de handhaving van de Afrikaanse taal tegenover het En gels en het bestrijden van liberale en communistische ideeën. Hoewel hij het niet openlijk toegeeft is de minister van Posterijen en Telegrafie, Albert Herzog, de algemeen erkende lei der van de „verkramptes". Dr. Herzog, de man die erin is geslaagd de televisie uit Zuid-Afrika te weren, heeft als in vloedrijk bondgenoot dr. Piet Meyer, di recteur van de Zuidafrikaanse radio- omroep. Tot hun tegenstanders worden gerekend de nieuwe generatie dichters, schrijvers academici en cineasten, onder leiding van de hoofdredacteur van het Kaapse blad „Die Burger", Piet Cillié. WASHINGTON, (AFP) De voor malige Amerikaan» president Eisenho wer, die ziek is geworden op zijn boerde rij in Gettysburg, is per helikopter naar het Walter Reed ziekenhuis gebracht. Hij lijdt aan een ingewandstoornis. Zijn toestand is redelijk maar men achtte het toch wenselijk dat hij naar het zieken huis werd overgebracht. oases van rust veranderen, verstoken van elk soort vertier en afwisseling Maar het schrijnende tekort aan be jaardentehuizen en verzorgingsflats vormt anno 1967 een acuut probleem in Zweden waarvoor men evenmin een oplossing heeft als voor het woningnoodprobleem in het algemeen. Sociologische onderzoeken naar de integratie van de bejaarden in de samenleving hebben aangetoond dat de bejaarden een ontstellende behoefte aan contact hebben, als zij in nieuwe stadswij ken wonen. Weliswaar vormen tegenwoor dig in Zweden de bejaarden een sterke .pressuregroup" maar tot dusverre heeft men van de zijde der bejaarden-federa ties de werkzaamheden beperkt tot de re gelmatige verhoging der pensioengelden. ULM (AFP) De voormalige SS-ge- neraal en meerdere van Adolf Eichmann, Heinrich Müller, die in de gehele wereld wordt gezocht, zou zich in Albanië be vinden. Dit heeft de vroegere geheim agent Helmut Lill gezegd in een vraag gesprek met de „Schwabische Donau-Zei- tung". Lill zei Müller te hebben geholpen bij diens vlucht naar Albanië. Müller zou onder de naam Jergj Kovoc wonen in Tirana. Volgens het verhaal van Lill heeft hij in 1949 de vlucht van Müller uit Italië, waar hij zich sedert 1945 had verborgen, naar Tirana voorbereid Heinrich Müller, plaatsvervanger van Heydrich als leider van de Gestapo, wordt sedert 28 april 1945 gezocht. Hij bevond zich de laatste oorlogsdagen in de bunker van Hitler in Berlijn. WEL HEEFT men kunnen vaststellen dat er een verandering in de houding van het bedrijfsleven schijnt plaats te hebben, waarbij mensen die enkele jaren geleden wegens het bereiken der pensioengerech tigde leeftijd verzocht werden hun werk zaamheden te staken, nu hun vergaarde kennis in dienst van het bedrijf kunnen blijven stellen tot zijzelf het bijltje er bij wensen neer te leggen. Het feit dat de selectie-mogelijkheden door het afnemen van de jongere werkne mers sterk worden beperkt, oefent hierop grote invloed uit. Een andere gedeelte lijke oplossing betreffende het bejaar- denverzorgings-probleem meent men ge vonden te hebben door diegenen onder de gepensioneerden die actief wensen te zijn, een deel van de verzorging van de passieve bejaarden op zich te laten ne men. Samenvattend zou men kunnen zeggen dat de veranderingen die zich langzaam maar zeker voltrekken in het Zweedse be volkingspatroon, binnen niet al te lange tijd een produktieve minderheid zullen confronteren met problemen die indien men ze nu niet reeds tracht te elimine^ ren of te voorkomen meer en meer onoplosbaar zullen worden naarmate de ja ren verstrijken. Zelfs kunnen zij uitein delijk leiden tot wat men noemt een „se niele" maatschappij. KINSJASA (AP) Een legertje van ongeveer twee honderd blanke huurlingen en meer dan duizend Katangaanse gen darmes rukte zaterdag op naar de Kon golese stad Boekavoe waar een veel min der sterk garnizoen van de regerings troepen moeilijk te verdedigen posities bezetten. De opstandelingen waren zaterdagmid dag tot op 65 kilometer ten noordwesten van Boekavoe genaderd. Amerikaanse transportvliegtuigen heb ben de afgelopen week driehonderd Kon golese soldaten naar Boekavoe gebracht om het garnizoen te versterken maar een nieuwe vlucht werd zaterdag afgelast in opdracht van de Amerikaanse chefs van staven. Het Kongolese radiostation heeft de mogelijkheid geopperd dat de vlucht is af gelast als represaille op de uitwijzing van medewerkers van Associated Press door Kongo. Diplomatieke woordvoerders hebben hun ernstige bezorgdheid uitgesproken om vijf blanke huurlingen die zijn verdwenen uit een gevangenis in Kinsjasa waar zij straf fen uitzaten voor in Kongo gepleegde mis drijven. Gevreesd wordt dat zij zijn ge dood. WASHINGTON, (Reuter) De Ame rikaanse senaatscommissie voor de toe wijzingen heeft er bij de regering voor ge pleit, dat onverwijld een anti-raketver- dediging wordt opgebouwd wegens de vorderingen van China op kerngebied. In een rapport waarin de commissie haar toestemming gaf aan de begroting van defensie ten bedrage van ongeveer 250 miljard gulden, gaf zij te kennen dat men niet moet wachten op een eventueel akkoord met de Russen over deze kwes tie. De minister van Defensie, McNamara, hoopt met de Russen tot een overeen komst te komen, waardoor het voorge stelde anti-raketnet niet nodig zou zijn. CAIRO (AP en AFP) Volgens het gezaghebbende Egyptische dagblad „Al Achram" zijn op de Arabische ministers conferentie in Khartoem acht resoluties aangenomen die betrekking hebben op „de liquidatie van de gevolgen van de imperialistische zionistische agressie, de versteviging van de betrekkingen met be vriende landen, een gemeenschappelijke en solidaire stellingname van alle Arabi sche landen op elk terrein enzovoort". Zes van de acht resoluties zijn nog ge heim. De twee bekende handelen over de vergadering van de ministers van Finan ciën en Oliezaken, op 13 augustus in Bag dad te houden, en de voor 26 augustus in Khartoem vastgestelde diplomatieke con ferentie. Syrië en Algerije hebben zich slechts ak koord verklaard met het houden van een Arabische topconferentie op voorwaarde dat „een eind wordt gemaakt aan de druk van verscheidene vreemde mogendheden om een aantal Arabische landen aan te zetten tot verwerping van elk plan tot stopzetting van de olietoevoer", aldus het blad. Het blad bewaart het zwijgen over een mogelijk antwoord van Saoedi-Arabië op het Egyptische voorstel de burgeroorlog in Jemen te beëindigen. Het blad volstaat met de melding dat de Egyptische dele gatie het voorstel op de conferentie ge detailleerd heeft uiteengezet en de tekst ervan bij het secretariaat van de confe rentie heeft gedeponeerd. Arabische koningen en staatshoofden zullen blijkens berichten in de Egyptische kranten, op 29 augustus in Khartoem bij eenkomen. De Egyptische pers beschreef de zater- JERUZALEM (AFP) In het oude stadsdeel van Jeruzalem is een algemene staking begonnen. De winkels bleven ge sloten en geen enkele Arabier ging naar zijn werk Drie jonge Arabieren, die enige nog opengebleven zaken tot sluiting dwon gen werden gearresteerd. Gisteravond waren jeugdige Arabieren gearresteerd omdat zij pamfletten uitdeel den waarin tot staking werd opgeroepen. Zoals bekend heeft Israel het Jordaanse stadsdeel met het Israëlische verenigd. DJAKARTA (ANP Een woord voerder van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft vandaag verklaard, dat de Chinese diplomaten in Djakarta volledige bewegingsvrijheid hebben. Hij sprak persberichten tegen, dat de diplomaten het ambassade-gebouw niet mogen verlaten na de incidenten van zaterdag jl., waarbij drie Indonesische jongeren en een korporaal door schoten werden gewond. Deze schoten zouden vol gens de Indonesische regering afgevuurd zijn uit het gebouw van de Chinese am bassade. Een woordvoerder van de Indonesische strijdkrachten heeft gezegd, dat er geen orders zijn uitgegaan om het Chinees am bassade-personeel binnen het ambassade terrein te houden, zoals in buitenlandse persberichten is gesuggereerd. Naar ver luidt zouden Indonesische troepen, ge steund door een pantserwagen, zondag de Chinese ambassade nagenoeg „afgegren deld" hebben, blijkbaar als vergelding voor China's besluit, de bewegingsvrij heid van Indonesische diplomaten in Pe king te beperken. Een functionaris van de Chinese am bassade in de Indonesische hoofdstad heeft tegengesproken, dat de schoten, waarvan sprake is, uit het ambassadege bouw afkomstig zijn geweest. Dit meldt het Indonesische blad „Kompas". De Chi nese functionaris zei, dat de schoten door betogers werden gelost, die de Chinesè ambassade bestormden en enkele gebou wen op het terrein van de Chinese am bassade in brand staken. Het blad „Kompas" meldt anderzijds, dat journalisten wel degelijk geweerlo pen hebben gezien uit ramen van de Chi nese ambassade. dag in Khartoem beëindigde conferentie van de Arabische ministers van Buiten landse Zaken als „een volledig succes". Als belangrijkste nieuws brengt zij het besluit om de Arabische topconferentie te houden. Het repatriëren van de Egyptische bur gers in Sinaï naar Egypte is voor de tweede maal voor onbepaalde tijd uitge steld. Dit uitstel geschiedde op verzoek van de Egyptische regering, aldus een woordvoerder voor het Israëlische leger. Met het repatriëren van de ongeveer 4000 Egyptische mannen, vrouwen en kinderen, die nu in El Arish zitten, zou gisteren een begin zijn gemaakt. Volgens het Rode Kruis vermoedt Egypte dat zich bij de Egyptenaren Palestijnse vluchtelin gen bevinden daarom heeft het land uitstel gevraagd. Egypte wil wellicht eerst een gedetail leerde lijst van de vluchtelingen, maar die lijst is nog niet gereed. E J Studiereis. Nils-Goran Gussing, persoon lijk vertegenwoordiger van secretaris generaal Oe Thant van de Verenigde Naties, is uit Amman aangekomen voor zijn tweede bezoek aan Israel. Gussing maakt een studiereis door het Nabije Oosten. Hulpverlening. De communistische lan den van de wereld met uitzondering van China, Roemenië en Albanië zul len eind augustus in Belgrado een eco nomische hulpconferentie houden ter versterking van de positie der Arabi sche landen die deelnemen aan de eco nomische en olieboycot van het Wes ten. Vliegtuigbotsing. Twee kleine vliegtuigjes zijn in de V.S. met elkaar in de lucht in botsing gekomen en neergestort toen zij trachtten te landen op het vlieg veld van Laconia. Vijf personen drie mannen en twee vrouwen kwamen bij het ongeluk om het leven. Gesprek. President Tito van Joegoslavië gaat donderdag naar Cairo voor een gesprek met president Nasser. Ontslag. De noodregering van Cambodja, die drie maanden geleden werd ge vormd, heeft haar ontslag ingediend. Reden daarvan is de weigering van het staatshoofd, prins Norodom Sihanoek, de taak van premier op zich te nemen. In ravijn. Een bus met vakantiegangers is tussen Sera je wo en Split in Joegoslavië van de weg geraakt en dertig meter om laag gestort. Zes inzittenden werden gedood en 27 gewond. Val. Twee parachutisten zijn tijdens een demonstratie in de Italiaanse stad Tu rijn te pletter gevallen. Hun parachutes waren in elkaar verward geraakt. Fietspolo. Rechtgeaarde Britten konden hun ogen nauwelijks geloven, maar het was werkelijk prins Philip die polo speelde op een fiets. Op het historische poloveld van Windsor Castle leidde de prins een ploeg edellieden tegen zes ervaren fiets-polospelers. Rode boekje. De regering van Madagas car heeft de werken van Mao Tse-Toeng of geschriften die de leer van de Chi nese leider behandelen, verboden. On der de ruim zes miljoen inwoners van het eiland bevinden zich meer dan achtduizend Chinezen. Madagascar on derhoudt diplomatieke betrekkin gen met Formosa.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 3