Gediplomeerde ulo'ers hebben moeite met vinden van baan Twee doden bij botsing tussen auto en trein Duitse zeeman legt bekentenis af Agenda voor Haarlem en de IJmond iitaranka meubelen en Vakantie ditmaal sollicitatietij d Eis van 8 maanden tegen man die zijn vrouw ontvoerde Vermiste Duitsers teruggevonden Bejaarden gewond Jonge vluchteling aangehouden P DOODSLAG IN VLAARDINGEN Italiaan bekent steekpartij Tv-kijken verboden voor bejaarden in Kesteren Drie gewonden door gasexplosie in kampeertent Het blijft warm Startklaar voor toeristenstroom DINSDAG 8 AUGUSTUS 1967 Vriend van uitbreker vrijgelaten lillf :WÏ Kerkelijk nieuws LOOP VRIJ IN EN UIT bij Anegang 39 Haarlem 1800 m2 MEUBELSHOW Gastarbeider overleden Haarlem Veisend J muiden Beverwijk Bestuur van tehuis is ook tegen biljarten en radioluisteren i-g s es es i (Van onze correspondent) DEN HAAG. Ruim eenendertigduizend jongelui hebben dit jaar in Nederland een mulo-diploma behaald (de school heet ulo, het diploma mulo). „Ze zullen het moei lijk krijgen", zeggen de personeelschefs van enkele tientallen bedrijven, met wie we gesprekken voerden, over de jongens die niet verder gaan leren, maar werk zoeken. Voor meisjes, mits met typevaar- digheid, zijn de kansen beter. Naar de er varingen van de laatste jaren gerekend, gebruiken ongekend velen hun vakantie om een geschikte baan te krijgen. Hun kans op succes was de laatste weken naar ruwe schatting één op vijf. Personeelsstop pen, rationele aanpak van de administra tie, automatisering, herplaatsing van reeds ervaren krachten die zonder werk zijn ge komen, dat zijn de oorzaken van het feit dat de ulo-ers in de knel dreigen te ra ken. In het aantal geslaagden zit het niet: dat was duizend minder dan vorig jaar. Men vraagt zich af of een opleving van de economie hen weer even snel aan een geschikte loopbaan zou kunnen helpen als bijvoorbeeld de eveneens moeilijk zittende lts-ers voor de bouw- en metaalvakken. Want rationalisatie en automatisering in de administartie zetten snel door. Die ontwikkeling bedreigt voorshands niet de hbs-ers en gymnasiasten, die op een ho ger niveau ingezet kunnen worden, en die ook dit jaar in het algemeen nog maar weinig van zich laten horen in de vakan tietij d. Veel ulo-ers hebben begrepen dat zij haast moeten maken. Spreekt men in het westen nog hoofdzakelijk van een opmer kelijk vroeger aanbod dan anders, in het oosten en noorden wijzen de ervaringen te vens op 'n overweldigend grotere toeloop op vacatures. De ulo-ers proberen van al les. Zij bieden zich niet alleen aan voor banen waarvoor duidelijk hbs wordt ge vraagd, maar ook voor functies waarvoor zij hun diploma niet eens nodig zouden hebben. Enkele kenmerkende ervaringen: Een accoutantsbureau met vestigin gen in het oosten zowel als in het westen van het land krijgt veel ulo-ers die ,als er in het oosten geen plaats mocht zijn, zon der meer ook wel naar het westen willen komen. Het heeft ook in het westen al meer sollicitanten dan ooit. X Een administratiekantoor in het oos ten, dat vorig jaar nog met vacante plaat sen bleef zitten, krijgt nu tweemaal zoveel ulo-ers aangeboden als er nodig zijn. X- Een fabriekskantoor in het noorden moest in voorgaande jaren nog na lang zoeken uiteindelijk genoegen nemen met ongediplomeerden. Het krijgt nu zestig ge diplomeerde sollicitanten voor een tiental vrije plaatsen. De personeelschef van het bedrijf: „Mijn collega's bij ander fabrie ken hebben dit jaar met hetzelfde ver schijnsel te maken". De gewoonte is, dat er na de vakantie- tijd nog wel meer vraag uit het bedrijfs leven komt. Het aanbod zal dan echter ook zijn top bereiken. Het ziet er naar uit dat het saldo van die beide gaat resulteren in een jeugdwerkloosheidscijfer dat niet ge makkelijk weg te werken zal zijn. De drie Duitse jongelui, naar wie de rijkspolitie te water de afgelopen dagen zonder succes met behulp van een motor boot en een vliegtuig op het IJsselmeer heeft gezocht, zijn terecht. Gisteren wer den zij in een tentje op de dijk bij de haven van Urk aangetroffen, zich vol komen onbewust van de ongerustheid die hun „verdwijning" had veroorzaakt. Zij kampeerden daar sinds zondagavond. Om dat het bootje waarmee de jongelui een trip over het IJsselmeer maakten, niet tegen al te woelig weer bestand was hadden zij enkele dagen in Staveren ge legen, in afwachting van beter weer en geheel onkundig van het feit dat zij als vermist te boek stonden. Zondag waren zij overgestoken naar Urk. Aanleiding tot ongerustheid over hen was het feit, dat hun auto met lege car rier voor het vervoer van een boot sinds vorige week dinsdag tussen Naarden en Muiderberg geparkeerd stond, zonder dat van de eigenaars iets te bespeuren viel. Bij Steenwijkerwold is een vrachtauto met aanhanger tegen de achterkant van een bus met bejaarden gereden. Vijf be jaarden, die op de achterbank zaten, werden ernstig gewond. Allen zijn af komstig uit Amsterdam. De bus werd zo „Er is geen enkel^bazwaar tegen je-| zwaar--beschadigd; dat drie varr-drr vij-f vrouw mee naar huis te nemen, maar haar tegen haar wil in het openbaar met geweld in een auto sleuren is er* niet bij". zei de officier van Justitie bij de Amster damse rechtbank tegen een 32-jarige Cu- ragaoënaar, die terechtstond wegens op zettelijke vrijheidsberoving. De man was in 1952 naar Nederland gekomen. In 1959 trouwde hij met een Griekse vrouw. De verhouding tussen beiden was verre van Ideaal en op zekere dag liep de vrouw weg. Toen haar echtgenoot haar op 16 mei van het vorige aar in Amsterdam zag lopen, stapte hij uit de auto van een vriend waarin hij zat en liep op haar toe om, zoals hij voor de rechter zei, haar te bewegen met hem naar huis te gaan. Zij weigerde en hij liep achter haar aan. Plotseling greep de vrouw een dolkmes uit haar tas en stak haar echtgenoot in een arm en een schouder. Desondanks wist de man, geholpen door zijn vriend, de zich hevig verzettende vrouw in de auto te sleuren. Bij zijn woning op de Zeedijk stond de inmiddels door omstan ders gewaarschuwde politie de wagen op te wachten. Zij liet de vrouw vrij, maar bekeurde de Curagaoënaar en zijn vriend Zij hoorden respectievelijk 8 en 4 maan den gevangenisstraf tegen zich eisen. Op 16 augustus doet de rechtbank uitspraak. Na een korte jacht heeft de politie in Giethoorn een 19-jarige jongeman aange houden, die bij een inbraak in een bunga low met twee andere jongens vrijwel op heterdaad werd betrapt. De beide anderen, wier Identiteit bekend is, wisten te ont komen. Het drietal was zondagmiddag met vier andere jongens van een wandeling niet te ruggekeerd naar de Rekkense inrichtingen, waar zij als zeer moeilijk opvoedbare jon gens waren gehuisvest. Twee van de zeven werden zondagmiddag nog in de kraag ge grepen, doch de vijf overigen bleven spoorloos. De drie jongens, die de inbraak in Giet hoorn pleegden, hadden zich blijkens het onderzoek sinds zondagmiddag al schuldig gemaakt aan het stelen van bromfietsen, terwijl zij zich ook van enige wapens zou den hebben meester gemaakt. De afdeling van de Rekkense inrichtin gen, waar de jongens veelal krachtens uit spraak van de kinderrechter worden ge plaatst, is een zgn. „open" afdeling, waar de bewoners bepaalde vrijheden genieten, waaronder vrij wandelen. Dat jongens van een wandeling niet terugkeren, is een vrij veel voorkomend verschijnsel. Zij hebben niets gemeen met psychopaten. Een 18-jarige Arnhemmer, die zaterdag op de Autobahn bij Karslruhe was aan gehouden, is weer vrijgelaten. Vanuit Ne derland was tegen hem niets ingebracht, dat erop wees, dat hij een strafbaar feit zou hebben gepleegd. De man was aangehouden, omdat hij twee paspoorten bij zich droeg. Hij was in gezelschap van de 22-jarige Arnhem mer, die uit de Scheveningse strafgevan genis was ontsnapt. De laatste blijft in Karlsruhe in arrest tot er over het verzoek van zijn uitleve ring is beslist. gewonden moesten worden uitgezaagd. De gewonden behoorden tot een gezelschap vaÖ 15flf bejaardéh, Sfemet 'vier autobus sen een jaarlijkse dagtocht maakten Op het nieuwe Schiphol stond gistermorgen een voor Nederland ongekend aantal auto's startklaar voor een Amerikaanse toeristen invasie, die Europa „gaat doen". Met drie KLM-lijnvliegtuigen uit New York kwamen 200 toeristen aan, deelnemers aan een Inclusive Tour, georganiseerd door een Ameri kaanse reisorganisatie, die onder leiding staat van Arthur Frommer, bekend van zijn vele reisgidsen. Na aankomst konden de passagiers direct instappen in de gereedstaande vloot van 90 huurauto's. Het wagen park stond geparkeerd voor de nieuwste aanwinst van de KLM- vloot, de Super DC 8 „Christophorus Columbus", waarmee 227 passagiers vervoerd kunnen worden. De „fly-drive" vakantiereizen zijn in Amerika reeds zeer populair. In Europa blijft deze manier van rei zen nog vrijwel tot de zakenwereld beperkt. Als de gehele groep over 21 dagen weer op de luchthaven van „Sur prising Amsterdam" is teruggekeerd .voor de thuisreis naar New York, verwacht men, dat per auto gemid deld, drieëneenhalf duizend kilo meter-is gereden. Op een onbeveiligde spoorwegovergang bij Olst is gisteravond een personenauto tegen een goederentrein gereden. De twee inzittenden kwamen om het leven. Een hond die in de auto zat overleefde het ongeluk. De slachtoffers zijn de 53-jarige heer J. G. Egbrink en mej. G. Hartman, beiden uit Deventer. In Winschoten stak de 75-jarige heer R. P. Ploeger plotseling de weg over. Hij werd door een vrachtauto aangere den en in het kanaal langs de weg ge slingerd. Hij werd zeer ernstig gewond en is later in een ziekenhuis overleden. In de Gelderse gemeente Megen is de 60-jarige bouwvakarbeider H. Brands om het leven gekomen, toen hij op een kruis punt met zijn bromfiets geen voorrang verleende aan een auto en werd aange reden. In Zeist is de 56-jarige dr. H. F. van der Meer, leraar aan het Gereformeerd Lyceum in Zeist door een motorrijder aangereden. Hij liep een schedelbasis- fractuur op en overleed later in een zie kenhuis. In Beek en Donk liep het 6-jarige jon getje H. van Acht achter een karretje langs de weg op. De jongen werd door een auto overreden en was op slag dood. Bij de rijkspolitie in Sittard heeft zich maandagavond een oud-ijzerhandelaar gemeld die spoorloos verdween nadat hij zaterdagavond met een geleende perso nenauto uit een bocht was gevlogen. De vier inzittenden kropen eruit en verdwe nen. De man was niet in het bezit van een rijbewijs en daarom was hij met zijn passagiers direct na het ongeluk aan de haal gegaan. Geref. kerken Beroepen te Geldermalsen H. Makkinga te Koudekerk a.d. Rijn - te Hattum H. Tien te Ede. Chr. Geref. kerken Bedankt voor Amsterdam West en Zuid D. Biesma te Aalsmeer. (Van onze correspondent) VLAARDINGEN. De diefstal van een fiets en de informatie hiernaar bij de portiers van de haven- en scheep vaartbedrijven hebben geleid tot een snelle ontknoping van de dodelijke aan slag op de 76-jarige heer W. van der Plaat in zijn huis op een hofje in Vlaar- dingen. Gistermiddag arresteerde de Vlaardingse politie in Rotterdam een 19- jarige Duitser, opvarende van de Duitse ertstanker „Frigga", die in dok vier van Wilton Feijenoord in Schiedam lag. De man, die in het Vlaardingse politie bureau is opgesloten, heeft een bekente nis afgelegd. Tijdens de verhoren heeft hij verklaard de heer Van der Plaat in de nacht van donderdag op vrijdag toe vallig voor diens woning te hebben ont moet. Na té zijn uitgenodigd* mee naar binnen te gaan is er een hooglopende ruzie ontstaan die hem naar een hamer deed grijpen welke op de grond in de kamer lag. Hij sloeg daarmee de in zijn stoel zittende heer Van der Plaat op het hoofd en vluchtte in de veronderstel ling hem te hebben gedood op een racefiets, welke hij in het hofje onbe heerd had aangetroffen. Bij buurtonderzoek was de vermissing van de racefiets in de nacht van de aan slag aan het licht gekomen. Van deze vermissing was geen aangifte gedaan. Van de uit acht man bestaande ploeg van het Vlaardingse politiekorps welke bij het onderzoek was betrokken, kwam een brigadier met het plan, hierover na vraag te doen bij de portiers van de haven- en scheepvaartbedrijven in Vlaar- ADVERTENTIE dingen en omgeving, met in zijn achter hoofd de gedachte dat de dader een va rensgezel zou kunnen zijn. Hij bleek daarmee in de roos te hebben geschoten Bij de portiersloge van Wilton-Feijenoord had een varensgezel, die tot de beman ning van de Duitse tanker „Frigga" be hoorde, een racefiets achtergelaten. In samenwerking met de dactyloscopische dienst, die ook de vingerafdrukken had vastgelegd welke op voorwerpen in de woning van het slachtoffer waren aan getroffen, werden van 41 bemanningsle den, van wie een aantal met verlof was, vinger- en handpalmafdrukken, zoge naamde „slips" gemaakt. Vergelijking le verde als resultaat op dat de 19-jarige Duitser de dader moest zijn. Hoofdinspecteur J. W. F. Dorleyn, die de leiding had van het onderzoek, is van oordeel dat hier niet van moord maar van doodslag sprake is. Verrnoedèlijk heeft de dader het horloge van het slachtoffer gestolen. Over het motief kon de heer Dorleyn nog geen gegevens ver strekken. (Van onze correspondent) KERKRADE Een 30-jarige Italiaan uit Kerkrade heeft maandagavond bekend in de nacht van zaterdag op zondag zijn 26-jarige landgenoot Mario Sanszoni te hebben neergestoken. Het slachtoffer be zweek in de loop van de nacht. Een sle pende ruzie tussen beide Italianen is aan de steekpartij voorafgegaan. De mannen kregen een tijdje geleden tijdens het werk bij de mijn „Willem* Sophia" in Spekholzerheide slaande ruzie. Daarvoor is de 30-jarige Italiaan door de directie beboet. Daarna is het tussen de twee gastarbeiders herhaaldelijk tot een handgemeen gekomen. Zaterdag troffen zij elkaar in een café. Zij gingen ieder apart naar het gezamenlijk mijnwerkers pension in de Kerkraadse Industriestraat. Mario Sanszoni ging daar het eerst naar binnen, ging later toch weer de straat op en liep toen in de armen van de ander. „Ik stak hem in dolle woede neer", be kende deze maandagavond. Bijna 48 uur lang had hij aanvankelijk ontkend iets met de steekpartij te doen te hebben. v - t .7; Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelconcert door Marinette Extermann. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 20 u.: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De Lefschop per", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, samen thuis", a.L Minerva, 14.30 u.: „Elsa, dochter der na tuur", a.l.; 20.15 u.: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten", a.l. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Le grand restaurant", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Jason en de duistere machten", 14 j. Studio, 10.30 u.: „De nieuwe avonturen van Pietje Bel", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Sla nooit een vrouw, zelfs niet met een bloem", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr* Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Tot en met 2 sep tember ook op zaterdag van 20.30 tot 22.30 u. Vleeshal (Grote Markt): Tot en met 31 aug. „Fotolnternationale '67", expositie van foto's uit Frankrijk, Oostenrijk, Tsje- choslowakije en Haarlem. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): Tot en met 31 aug. fototentoonstelling van Sanne San- nes. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur- Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u* en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-T (Bakenessergracht 67): Tot 27 augustus expositie van werk van tien Franse en Nederlandse kunstenaars. Da gelijks van 11-17 u. Zondags van 13 tot 17 u. en woensdags van 20-22 uur- Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan) Werk van Jacobus van Looy. Dagelijks van 10-17 uur. 's Zondags van af 14 uur. Tot 4 september. Cruquius Museum (Cruquiusweg Heemste de): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feestda gen gesloten. Galerie Judasoog (Westkolk, Spaarn- dam), op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. expositie van aquarellen van Jan van Geem. Brederodestraat 148, Zandvoort: Tot en met 15 augustus expositie van ceramiek van Babs van Elsdingen en plastieken van Hans van Dinteren. Dagelijks van 19-21 u- en op zaterdag en zondag van 14-18 en 19-21 uur. Openluchttheater Bloemendaal, woens dag 14.30 u.: Kindervoorstelling Swieber- tje. Gemeenschapshuis (Zandvoort): vanaf woensdag expositie van werk van Wim Steijn en Kees Verkade. Dagelijks van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. Tot 24 augustus. DIVERSEN Kennemer Sporthal (Delftlaan): dage lijks 20 u.: „Wiener Eisrevue". Tot 10 aug. Linnaeushof (Bennebroek). Tot en met oktober: openluchttentoonsteling van voorjaars- en zomerbloemen. Grote Markt, vandaag 19 u.: Openlucht- concert door het Cooperative Junior Choir uit Ipswich en het Haarlems jeugdkoor „De Kleine Stem". Poppentheater Merlijn (Hasselaers- plein 35), woensdag 14.30 u.: „De Chinese Draak". DINSDAG 8 AUGUSTUS City, 20 u.: „Angélique en de koning". (Derde deel). WOENSDAG 9 AUGUSTUS City, 20 u.: „Angélique en de koning" (Derde deel). Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 8 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrouwen als smokkelwaar". Luxor Theater, 20 u.: „Irma la Douce Galerie Boumans, Breestraat 122, Col lectie grafiek van Noordhollandse kunste naars, geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur WOENSDAG 9 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur „Vrouwen als smokkelwaar". Luxor Theater, 20 u.: „Irma la Douce" Galerie Boumans, Breestraat 122, Col lectie grafiek van Noordhollandse kunste naars, geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. Kabelbaan Haringvliet. De Dienst Delta werken van Rijkswaterstaat heeft aan besteed het maken van de onderbouw voor een kabelbaan over het sluitgat in de Haringvlietdam. Van de vier inschrij- vingen was de laagste die van de n.v. Nestum II in Den Haag met 795.100,-, de hoogste van de n.v. Hei en Bouw bedrijf Geka in Dordrecht met 860.000, Evenals bij de Grevelingendam zal het sluitgat met deze kabelbaan worden gedicht. Doodgedrukt. Op het terrein van een Amersfoorts vervoerbedrijf is de 15- jarige Willibrordus Mol bekneld tussen een truck en oplegger toen de aanhan ger moest worden aangekoppeld. De jongen was op slag dood. Villa afgebrand. In Helmond is een in aanbouw zijnde villa afgebrand. De brand is vermoedelijk ontstaan door dat bij laswerkzaamheden vonken op het rieten dak gevallen zijn. De brand weer kon weinig uitrichten tegen de vuurzee. In het bejaardencentrum „Het Anker" in Kesteren mogen de ongeveer 80 be woners niet in de recreatiezaal naar tele visie kijken. Blijkens een mededeling van de secretaris van het bestuur, ds. C. Mul der uit Dodewaard, heeft men dit verbod op religieuze gronden ingesteld. De loco-burgemeester van Kesteren, de heer J. van Apeldoorn, heeft de houding van de bestuursleden sterk veroordeeld. Hij acht hen niet gerechtigd de bejaarden van hun vrijheden te beroven. Het bejaar denhuis is door de gemeente gebouwd. Het bestuur van het bejaardencentrum is overigens niet eensgezind. De voorzitter, ds. E. S. de Lint uit Lienden, verklaarde geen bezwaar tegen het tv-kijken te heb ben, maar zei zich bij de mening van het merendeel van de bestuursleden aan te sluiten. Het is de bewoners wèl toegestaan in hun privévertrekken naar de tv te kijken. In de recreatiezaal is als enige vorm van ontspanning een orgel geplaatst. Het be stuur heeft ook bezwaren tegen de plaat sing van een biljart en een radiotoestel. De 25-jarige mevrouw T. JansenPost- ma uit Groningen en haar twee zoontjes van 3 jaar en negen maanden hebben zwa re brandwonden opgelopen toen de tent, waarin zij op Ameland kampeerden, in brand vloog. Een vliegtuig van de lucht macht heeft de vrouw en de kinderen naar Eelde overgebracht, vanwaar zij naar het Academisch Ziekenhuis in Groningen zijn vervoerd. Hun toestand was vanmorgen redelijk. De brand in de kampeertent ontstond nadat mevrouw Jansen een gasfles had verwisseld. Waarschijnlijk is daarbij gas ontsnapt, dat bij het aansteken van de kampeerbrander ontvlamde. |f^V\»WWWVW^|/WWWWVWWWWVSyWWWWWWK Het KNMI deelt mee: Het lagedrukgebied ten zuiden van Ier land verandert weinig van plaats. Boven Midden-Europa blijft de luchtdruk rela tief hoog. Hierdoor wordt in ons land een oostelijke tot zuidoostelijke stroming in stand gehouden, waarmee tamelijk droge lucht wordt aangevoerd, zodat het over wegend zonnig weer blijft. Daar in Zuid en West-Frankrijk de lucht geleidelijk vochtiger is geworden, kwamen daar on weersbuien voor. De kans, dat deze on weersstoringen tot in onze omgeving zul len doordringen, is echter klein. Het blijft warm weer. WEERRAPPORTEN "S Maximum en minimum- i c rj b "O? j a d t temperaturen binnen- en buitenland kc cS Den Helder licht bew. O 22 15 0 Ypenburg half bew. O 23 10 0 Vlissingen half bew. zo 22 16 0 Eelde onbewolkt O 22 10 0 De Bilt licht bew. ozo 23 12 0 Twente onbewolkt ozo 24 12 0 Eindhoven half bew. zo 24 13 0 Z.-Limburg licht bew. ozo 24 11 0 Helsinki geh. bew. wnw 12 10 5 Stockholm licht bew. nnw 21 10 0 Oslo onbewolkt n 23 10 0 Kopenhagen onbewolkt w 21 12 0 Abeideen zw. bew. windst. 19 14 0 Londen zw. bew. zzo 24 15 0 Amsterdam half bew. ozo 22 11 0 Brussel licht bew. nno 25 14 0 Luxemburg licht bew. no 22 11 0 Parijs zw. bew. windst. 26 14 0.4 Bordeaux half bew. windst. 32 15 0 Grenoble half bew. windst. 28 14 0 Nice zw. bew. nno 26 19 0 Berlijn licht bew. O 21 11 0 Frankfort licht bew. no 23 11 0 München licht bew. windst. 22 9 0 Ziirich zw. bew. wnw 23 9 0 Genève half bew. windst. 25 13 0 Locarno half bew. windst. 24 13 0 Wenen mist verand. 19 10 1 Innsbruck licht bew. wnw 9 0 Belgrado geh. bew. windst. 26 18 0 Athene onbewolkt n 35 27 0 Rome onbewolkt ono 28 16 0 Barcelona half bew. zzw 27 22 0 Madrid onbewolkt zzw 32 15 0 Mallorca onbewolkt windst. 28 18 0 Lissabon mist zw 26 17 0 Woensdag 9 augustus Zon op 5.13 uur; onder 20.17 uur. Maan op 9.21 uur; onder 21.52 uur. Maanstanden Eerste kwartier 12 augustus 21.44 uur. Volle maan Laatste kwartier 20 augustus 3.27 uur. 28 augustus 6.35 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 8 augustus Hoog water 5.01 uur en 17.28 uur. Laag water 0.54 uur en 13.15 uur. Woensdag 9 augustus Hoog water 5.40 uur en 18.07 uur. Laag water 1.39 uur en 13.56 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2