Els Veentjer al uit de strijd Herma Noordhoek schakelde de als eerste geplaatste speelster uit 1 - -• -t - 1.4* Kees Bakker gaf Nederlands cricketteam de genadeklap Cubanen laten verstek gaan in Amerikaanse atletiekformatie op een nieuwe fiets Ét I hétmm JjBilBBIPUW i§ is, Indeling competitie NHSB VERRASSING OP EERSTE DAG VAN NATIONAAL KAMPIOENSCHAP TENNIS f7^v S I. 'ir. Tommie Smith niet naar Europa Resultaten van Scheveningen 'mm i Nieuwe Joegoslaaf voor FC Twente Hezvitt/McMillan sterkste dubbel in Hamburg KNCB-team tegen Free Foresters Oranjeteam gaat weer trainen Coach Middelink vraagt onderzoek Sneekweek kreeg op derde dag spannend slot Van Schalen leidt in ronde van Tsjechoslowakije 9 III •VI """We schooi ÏBp -v DINSDAG 8 AUGUSTUS 1967 s II I' ""een m ca,'! ^ÊÊÊStL Els Veentjer (links) feliciteert Herma Noordhoek. as fc» - 'V-H5SH9 - Wat achteraf van de zomers uitgedoste menigte, die op de openingsdag van de nationale tenniskampioenschappen 1967 de Scheveningse Metsbanen in bezit heeft genomen, verwerkten Betty Stöve en Els Veentjer-Spruyt een stil verdriet. Per telefoon had Betty Stöve gehoord, dat zy een dag later dan aanvankelijk was vastgesteld in het ziekenhuis zou worden op genomen zodat zij maandag haar vele vrienden en vriendinnen nog even kon groeten. Het Rotterdamse meisje was dit jaar na een succesvolle trip door Australië en Amerika langzamerhand steeds slechter gaan spelen. „Een mentale kwestie ten gevolge van teveel spelen", stelde de medische hegeleiding van de KNLTB vast. Maar het bleef slecht gaan. Betty liep niet meer en hijgde na elke stap. Na de anti-climax van Wimbledon stuur de vader Stöve haar naar een bevriende huisarts. Deze vond de bloedbe zinking veel te hoog. De geconsulteerde internist constateerde dat de schild klier niet goed werkte. Maandag zou Betty voor tenminste vier weken in het ziekenhuis worden opgenomen, maar een spoedgeval ging voor, zodat de nummer twee van Nederland nog juist kon zien hoe Els Veentjer- Spruyt, de nieuwe nummer één, met 36, 75, 75 werd uitgeschakeld door de 21-jarige Leimonias-speelster Herma Noordhoek Hegt. „Ik^ was helemaal niet zenuwachtig, het ging gewoon niet", vertelde Els wat snibbig terwijl zij zich in een stil hoekje terugtrok. Toch had het er veel van weg dat Els Veentjer de mentale belasting van het favoriet zijn niet goed kon verwerken. Zij bleef aan de achterlijn hangen, versloeg zich op alle hoge ballen en was te traag om door omlopen de druk, die haar tegen standster constant op haar backhand uit oefende, te verlichten. Ook nadat zij in de derde set met moeite en pijn op 2-0 en 3-1 was gekomen, bleef haar spel on vast. Herma Noordhoek Hegt gooide elke bal de lucht in en won op het derde match point. Eerder had zij in de competitie ook reeds van Els Veentjer gewonnen. Trouwens, het doet vreemd aan te zien dat het plaatsingscomité van de nationale kampioenschappen de tweede speelster van De Metselaars als eerste op de lijst van geplaatsten heeft gezet. Na het weg vallen van de top Trudy Groenman, Elly Krocké en Betty Stöve heeft men om moeilijkheden te voorkomen bij de plaat sing eenvoudig de ranglijst van verleden jaar aangehouden. De prestaties van dit jaar hebben geen enkele invloed gehad. Derhalve staat de algemene favoriete Lidy Jansen Venneboer op de tweede plaats en een geduchte kanshebster als Marijke Jansen toevallig helemaal onder aan de lijst. Bij de heren is de situatie dezelfde, waardoor de nauwelijks meer trainende Piet van Eysden tot zijn ver bazing zijn naam terug vond tussen de geplaatste spelers. Overigens is hier de gehele onderste helft van het schema open komen te liggen, omdat Niek Fleury wegens een oude enkelblessure zijn in schrijving voor het enkelspel terugtrok Jan Hajer heeft op zijn weg naar de finale vrijwel geen enkele tegenstand van betekenis meer te duchten. In de helft van de pas woensdag arri verende Tom Okker vindt men de namen van Peter Soeters, Evert Schneider en Ron van Gelder, die voor de zomermaan den uit Amerika is overgekomen. De Amsterdammer studeert daar economie, maar verdiende zijn beurs met tennissen. Zijn overgangscijfers bij de studievakken zijn echter zo goed dat men de „tennis- beurs" aan een ander heeft kunnen geven. De geplaatste spelers kwamen maandag nog niet op de baan. De „tweede garni tuur" mocht de voorhoede-gevechten be slechten. Op advies van bondscoach Rinus Buytelaar waren zes zeventienjarigen en de vijftienjarige Paul van Min toegelaten In het Amerikaanse atletiekteam dat de komende weken een toernee maakt door Europa zullen Tommie Smith en Paul Wilson ontbreken. Tommie Smith, de ne genvoudige wereldrecordhouder, treedt een dezer dagen in het huwelijk en ziet daarom van de reis af. Polsstokhoogsprin ger Paul Wilson (5,34 m) kampt met een beenblessure. Hij wordt vervangen door Dick Railsback. Na afloop van de Panamerikaanse spe len, die in Winnipeg werden gehouden, is de definitieve Amerikaanse aletiekploeg bekendgemaakt, die woensdag 9 en donder dag 10 augustus in Montreal uitkomt tegen Europa. De ploeg is niet zo sterk als mo gelijk was geweest, omdat Cuba zijn at leten en atletes uit de ploeg heeft terug getrokken. Naar liet oordeel van de Cu baanse atletiekleiders bestaat een veel te groot deel van het Amerikaanse team uit vertegenwoordigers(sters) van de Verenig de Staten. Ook door blessures van diverse atleten kan de Amerikaanse ploeg niet op volle sterkte in het veld verschijnen. Het team is nu als volgt samengesteld (als er geen nationaliteit achter de at leet of atlete wordt genoemd, komt hij of «ij uit de Verenigde Staten): Heren: 100 meter: Turner en Bright; 200 meter: Carlos en Bright; 400 meter: Evans en Matthews; 800 meter Crothers (Can.) en Claren (Can.); 1500 meter: Von Ruden en Bair; 5000 meter: Lindgren en Scott; 10.000 meter: Martinz (Mex.) en Clark; 3.000 meter steeple chase: Mccub- bins en Nightingale; 110 meter horden: Mccolough en Davenport; 400 meter hor den: Whitney en Rogers; Polsstokhoog springen: Seagren en Railsback; Hoog springen: Burell en Thomas; Verspringen: Boston en Beamon; Hinkstapspringen: Griag en Prudencio (Brazilië); Kogel stoten: Matson en Steinhauer; Discuswer pen: Carlsen en Puce (Can.); Speerwer pen: Copelli en Stenlund; Kogelslingeren: Gage en Frenne; 4 x 100 meter estafette: lough, Frey (Jam.) en Copeland; 4x400 keuze uit Turner, Bright, Carlos, Mccu- meter estafette: keuze uit Evans, Mat thews, Franseschi (Porto Rico), Mckenzie (Can.), Whitney, Carlos en Crothers (Can.). Damesploeg: 100 meter: Barbara Ferell en Irene Piotrowski (Can.); 200 meter: Barbara Ferell en Wyomia Tyus; 400 me ter: Una Morris (Jam.) en Jane Burnett; 800 meter: Madeleine Manning en Doris Browne; Hoogspringen: Eleanor Mont gomery en Susan Nigh (Can.); Versprin gen: Vidal Barreto (Venezuela) en Willie White; Kogelstoten: Nancy Macredie (Can.) en Lynn Graham; Discuswerpen: Carol Monseque en Carol Martin (Can.); Speerwerpen: Barbara Friedrich en Ra- nae Bair; 4x100 meter: keuze uit Bar bara Ferell, Irene Piotrowski, Wyomia Tyus, Delma Charlton (Jam.) en Janette Macfarland; 80 meter horden: Cherrie Sherrard en Mamie Rawlings. De Europese ploeg kampt met moei lijkheden. De Poolse sprintster Eva Ko- bukowska heeft wegens een blessure af gezegd. Om dezelfde reden zullen ook de Franse hordenloper Marcel Duriez en de Poolse kogelstoter Vladislav Komar in Montreal verstek laten gaan. ADVERTENTIE c Heren enkelspel, eerste ronde: Rien van BlerkPeter Blaas 6-3, 4-6, 6-3. Jan Tulp Rob Adan 2-6, 6-4, 6-4. Hans HartogHenk Tijveleyn 6-0, 6-4. Bert van SlootenRobby Lissauer 6-4, 0-6, 7-5. Eddy KnolNico Wel- schen 6-1, 6-1. Sikko de BoerTheo van der Broek 6-4, 8-6. Paul van MinHans Korteweg 4-6, 8-6, 6-3. Piet VeentjerBert Landwehr 6-0, 6-4. Hans Adema van ScheltemaHenk Nijeboer 6-4, 6-2. Rob LansdorpHenk Kor- teling 4-6, 6-3, 6-2. Fred HemmesAlbert Lansdorp 6-2, 2-6, 7-5. Frits LuykBert Coelho 6-3, 6-2. Bobby LeopoldAd Kooy- mans 6-2, 0-6, 6-3. Hans HaksT. Robbers 3-6, 6-1, 6-2. Hans WolffHenk Munch 6-4, 6-4. Jaap ArendsAnthony Sackman 6-3, 6-2. Jan CoeberghWim Lagendaal 6-4, 9-7. Wil lem PufkusFried Schmitz 7-5, 16-14. Eddy van 't HoffLoek Sanders 6-2, 6-2. Richard KastenNanno Kranenborg 6-4, 6-3. Hans WestendorpPeter Ehrlich 6-8, 7-5, 6-2. Siebe HuizingaFrans de Kort 3-6, 6-3, 6-2. Jan HordijkFred Dogger 6-4, 7-5. Huub Weyer- manAad van Slooten 6-1, 6-2. Dames enkelspel, eerste ronde: Nicky Vos Liesbeth Rinkel 8-6, 6-3. Bathilde Bos—Eve- lyne Salari 6-1, 6-1. Ellen Reidt—mevr. Niel sen 6-3, 9-7. Fenneke EntinghReyneke Vin kenoog 3-6, 6-2, 6-1. Mevr. VisserJoke Groen 6-3, 6-2. Daniela MarresJacqueline Sluyter 6-3, 6-0. Tweede rondeHerma Noordhoek Hegt Els Veentjer 3-6, 7-5, 7-5. Joyce Sluyter— Agnes Blaas 1-6, 6-3, 6-4. Tine Zwaan—Els Sluyter 6-1, 6-1. Astrid Suurbeekmevr. Ver schuren 6-0, 6-1. Jenny RidderhofEdith Kramer 6-0, 6-2. Lidy Jansen Venneboer— Lucky Suurbeek 6-2, 6-1. Dita IJspaard Trudy Klop 6-0, 6-1. Judith SalomeNora Blom 6-4, 6-2. Ada BakkerHilda van Loon 6-1, 6-1. Marijke JansenJoke Weisfeit 6-0, 6-0. tot de nationale kampioenschappen. „Om hen wat ervaring te laten opdoen. Ze be hoeven niet te winnen, als ze zich maar netjes gedragen", aldus Buytelaar. Paul van Min won zowaar van Hans Korteweg (4-6, 8-6, 6-3). De meeste anderen ver loren. Van degenen, die aan de bondstrai- ning deelnemen, verschenen alleen Hem mes en Hordijk op de baan. Ze wonnen beiden, al had Hemmes het tegen Albert Lansdorp erg moeilijk (6-2, 2-6 7-5). -- - SS S SS De Belg Frans Dedecker tijdens de training voor de Europese waterski kampioenschappen, die deze week op de Bosbaan in Amsterdam ge houden zullen worden. De Joegoslaaf Zvonko Bego zal met ingang van het nieuwe seizoen als ama teur bij FC Twente gaan spelen. De 26- jarige Bego, die voor Hadjuk Split speel de, zou aanvankelijk naar het Duitse Bayern München gaan. Omdat hij echter niet tijdig op de transferlijst stond, kreeg de Joegoslaaf geen toestemming van de Duitse bond. Bego kon ook niet als ama teur voor Bayern uitkomen omdat de club al twee amateurs van andere verenigin gen had aangetrokken. (Van onze schaakmedewerker) Na de competitie-indeling van de lan delijke schaakbond (KNSB) is nu ook de indeling bekend gemaakt voor de ploegen welke deelnemen aan de competitie van de Noordhollandse Schaakbond, seizoen 1967-1968. Overgangsklasse: Heemstede Castricum Purmerend Witte Paard VHS 2 Het Oosten 2 ZSC le klasse, afd. B: Pat Mat 2 Bloemendaal Rolland HWP le klasse, afd. A: VVV 2 KTV Zaanstreek Saende MSC Schaaklust Pat Mat Kijk Uit 2 Santpoort Weenink (Van onze speciale verslaggever) Na 6-i/i uur moest een Nederlander be slissen of het Nederlandse cricketteam, dat tegenover hem stond, zou gelijkspe len of verliezen. Het Nederlands cricket elftal, zich fel verwerend tegen de Mary- lebone Cricket Club, die onverstoorbaar haar totaal in de richting van de 226 tuns dreef, die de Hollanders in de loop van de ochtend en de vroege middaguren had den bijeen gegaard, zou verliezen. Zo be sliste Kees Bakker, de Hagenaar die in Engeland werkzaam is en deel uitmaak te van het MCC-team, dat Nederland op het beroemde terrein van Lord's in Lon den bestreed. Bakker kreeg nog slechts drie ballen, de drie laatste van de 59 overs die de Nederlandse aanval op de Engelsen had losgelaten. Kees Bakker miste de eerste, sloeg de tweede bal hoog voor twee in de richting van mid- wicket en passeerde het Nederlandse to taal met een tweede 2: wederom naar mid- wicket. Op de beide scoreborden, ver schenen triomfantelijk de laatste cijfers: MCC 227 voor 4. Nederland, zo dicht bij een draw, had met 6 wickets verloren. Kees Bakker had een antwoord gegeven op de vraag waarom deze „Engelse" Ne derlander geen deel uitmaakte van het Bob Hewitt en Frew Mcmillan, de Zuidafrikaanse Wimbledonkampioenen, hebben in Hamburg de herendubbelspel- titel van de Westduitse tenniskampioen schappen op hun naam gebracht. In een bijna drie uur durende finale versloegen Hewitt en Mcmillan, die dit jaar ook het dubbelspel van de Zuidafrikaanse en Italiaanse kampioenschappen wonnen, Manuel Santana en Roy Emerson in vijf sets: 8-6, 4-6, 2-6, 7-5, 6-1. In de vierde set keek het Zuidafri kaanse duo tegen een 1-3 nederlaag aan Vooral Mcmillan lukte in deze fase van de strijd niets en een nederlaag leek on afwendbaar. Toen echter maakte Santana fout na fout en hielp Hewitt zijn partner over de inzinking heen: 7-5. De tweede titel werd door het Austra lische duo Lesley Turner en Jedy Tegart veroverd. Zij versloegen in de finale van het damesdubbelspel Frangoise Durr en Gail Sheriff met 8-6, 6-1. Bob Hewitt en Frew Mcmillan bereik ten de finale door eerder op de dag Tom Okker en de Spanjaard Juan Gisbert met 3-6, 11-9, 6-2, 6-2 uit te schakelen. Santana en Emerson versloegen in de halve finales Newcombe en Roche 1-6, 6-4, 6-1, 7-5. Tom Okker speelt nu alleen nog met de Australische Gail Sheriff in het gemengd dubbel. Vandaag ontmoeten de Neder landse kampioen en zijn partner in de halve finales Anette van Zyl en Frew Mcmillan. Tot de finale drongen reeds de Westduitse Edda Budlng en Stan Smith door, die Frangoise Durr en Jim Mcmanus uitschakelden. Het KNCB-elftal, dat op 14 en 15 au gustus op het terrein van Hermes DVS in Schiedam tegen de Free Foresters uitkomt, is als volgt samengesteld: Rij- kens (HCC) aanvoerder, Cats (Bloe mendaal), wicketkeeper, Brand (Kre kels), Flohil (Bloemendaal), de Geer (Quick Den Haag), Gouka (Excelsior), Marseille (Quick Den Haag), Pototsky (Krekels), Smits (HCC), Van der Wel (HBS) en Van Wijk (Hermes DVS). De Free Foresters, zullen na deze ontmoeting in Schiedam, nog twee tweedaagse wedstrijden tegen Neder landse selectieteams spelen. Op 16 en 17 augustus ontvangen de Flamingo's op het terrein van VRA in Amsterdam het Engelse touringteam en op 19 en 20 augustus wordt de tournee van de Free Foresters afgesloten op het ter rein van Rood en Wit met een wed strijd tegen het Nederlands elftal. nationale elftal. De keuzecommissie had Kees Bakker eenvoudig niet willen zien. Zijn 60 runs voor the Free Foresters in de tweede wedstrijd van deze trip naar Engeland en zijn bowlen, zowel voor de Foresters als voor de MCC, rechtvaardi gen dat zijn naam zal worden terugge vonden onder de elf, die op 2 september in Den Haag de Engelse County Club Worcestershire bestrijden. De ruim 200 Nederlanders, die waren overgekomen om hun elftal te zien op de historische grond van Lord's, waren ge tuigen van gedegen, oer-Hollandse, in nings. De openingsstand tussen Van der Vegt (27) en Nico Spits (45) gaf reden tot vreugde. Toen Tonny Bakker er daar na nog 40 runs aan toevoegde, waardoor de stand op 125 voor 3 kwam, scheen een hoog Nederlands totaal binnen het bereik. Het was bepaald jammer dat Tonny Bak ker in de voorlaatste over vóór de lunch werd gestumped. Renee Schoonheim (13) voerde met captain Peter van Arkel (21) Het Nederlands elftal zal ter voorberei ding op de wedstrijd tegen Oost-Duits- land, die in het kader van het toernooi om de Europese beker voor landenteams op woensdag 13 september in Amsterdam wordt gespeeld, twee keer trainen in Zeist. De eerste training van de geselecteer den is op woensdag 30 augustus in het sportcentrum van de KNVB, de tweede volgt een week later. TURNEN. Michael Voronin, de 22-ja- rige Russische wereldkampioen turnen is gisteren in Moskou getrouwd met Zinaida Drouginina. De roodharige Russische turnster veroverde eind mei tijdens het Europees kampioenschap in Amsterdam een zilveren medaille in de vierkamp. het totaal op tot 157 voor 5. De 20 van Paul Bouwman en vooral de fraaie 44 van Hennie Wijkhuizen, waarbij 3 fraaie sweeps, waren in dit stadium onbetaal baar. De staartwickets, Rudie Onstein (0), Hans van den Bosch (1) en Ernst Vriens (1 not out) slaagden er niet in de Engel se bowlers te overmeesteren. Wijkhuizen, die zowel de tijd als de runs in het oog had gehouden, verdween als laatste man, stumped Dobson, die daarvoor ook Bouwman had ingerekend. Het toaal van 226 runs was bevredigend. Van de Engelse bowler hadden de off- en leg-spinners van Way (6 voor 47 in 17 overs) verreweg het meeste succes MCC kreeg 172 minuten om het Neder landse totaal te overtreffen. Een opgave, die weliswaar niet eenvoudig was, maar op dit, op een biljart lijkend grasveld, toch niet onmogelijk. De MCC slaagde, al had zij daarvoor als vierde man nog Kees Bakker nodig. Opening-batman Murrey had met 63 gave runs hiervoor reeds de basis gelegd. De Zuid-Afrikaan Endean voegde er 13 aan toe en Rogers kwam tot een persoonlijke score van 78, opgebouwd met fraaie off- en on-drives, voordat hij door Tonny Bakker op het bowlen van Hans van den Bosch werd gevangen. De 21 van O'Gorman en de 4 van Kees Bakker brachten Nederland naar de ne derlaag. De wickets waren voor Van den Bosch (2 voor 40), Nico Spits (1 voor 45( en Frans Spits (1 voor 24). Zonder succes bleven Onstein met 0 voor 27, Vriens (0 voor 49) en Wijkhuizen met 0 voor 28. De wegcoach voor de amateurwielren ners, de Amsterdammer Joop Middelink heeft de KNWU verzocht Evert Dolman Eddy Beugels en Arie den Hartog ver antwoording te laten afleggen over de uit latingen, die zij de laatste dagen hebben of zouden hebben gedaan inzake de do pingsaffaire. Het betreft vooral de bewe ringen, dat bij de wereldkampioenschap pen en de Olympische Spelen van de laatste jaren met medewerking van de officials, waarbij de naam van Middelink werd genoemd, de renners doping toege diend zouden hebben gekregen. Van de drie genoemde renners zegt Arie den Hartog overigens van niets te weten. „Vorige week dinsdag ben ik naar Frankrijk vertrokken en ik ben pas maan dagmorgen weer thuis gekomen. Met de hele dopingsaffaire heb ik niets te maken en ik hoef toch niet voor anderen in het vuur te springen." De woedende Den Hartog ontkent ten stelligste dat hij zoals Eddy Beugels zou hebben be weerd de initiatiefnemer zou zijn om een actie onder de Nederlandse renners tegen de KNWU op touw te zetten. „Ik weet van een dergelijke actie helemaal niets af. Wanneer ik bij de dopingaffaire betrokken zou zijn, dan zou ik m'n eigen boontjes wel doppen. Maar aan deze be richten heb ik part noch deel. Wanneer ik iets op mijn hart zou hebben, zou ik er rond voor uitkomen. Dit gaat echter te ver", aldus Den Hartog. 2A: Caïssa MSC 2 Oppositie 2 Edam Aartswoud Schaakmat Bergen 2C: De Pion Aalsmeer 2 Oosten 4 Kijk Uit 3 Driehuis Santpoort 2 Weenink 2 3A: Wieringermeer Aris de Heer KTV 2 Schaaklust 2 Schaakmat 2 Caïssa 2 Aartswoud 2 3C: Excelsior 2 Pat Mat 3 Santpoort 3 Kijk Uit 4 Castricum 4 Bloemendaal 2 VHS 4 4A: Wieringermeer 2 Caïssa 3 KTV 3 MSC 3 VVV 4 Wieringermeer 3 4C: Oosten 6 Excelsior 3 Assendelft 2 HWP 3 VHS 5 Vier Torens 2 Weenink 5 2B: Castricum 2 Purmerend 2 Weenink 3 VVV 3 Oppositie Witte Paard 2 ZSC 2 2D: Rolland 2 Heemstede 2 Hoofddorp De Uil Oosten 3 Aalsmeer Zandvoort 3B: Assendelft Purmerend 3 Excelsior Castricum 3 DOS Schoorl Saende 2 3D: Aalsmeer 3 Bloemendaal 8 HWP 2 KSC Oosten 5 Weenink 4 VHS 3 4B: MSC 4 Lasker De Pion 2 Westzaan Witte Paard 3 Zaanstreek 2 4D: Vier Torens Heemstede 3 De Vennep Rolland 3 De Uil 2 VHS 6 Bij de Noordhollandsche Schaakbond zijn nu 44 schaakverenigingen aangeslo ten. Een stevige wind uit het oosten heeft maandag de zeilwedstrijden van de der de dag van de Sneekweek een onver wacht spectaculair slot gegeven. In de laatste fase van de strijd, toen nog enke le belangrijke klassen moesten finishen, was de wind namelijk plotseling geheel weggevallen en dreven meer dan 150 bo ten bijeen, die tenslotte alleen nog maar in beweging kwamen door de deining van het uitgestrekte Snekermeer. Terwijl de jury bezig was de route in te korten, zorgde een stevige bries echter toch nog voor een interessante eindspurt. Bij de Regenbogen behaalde Hofland zijn tweede overwinning. De strijd tussen De Wilde en Van Wijk om de tweede plaats werd uiteindelijk door De Wilde gewonnen. Ulbe de Vries leverde in de valkenklasse een opmerkelijke prestatie door bijna een kwartier eerder dan num mer twee, Staartjes, te finishen. De Arn hemmer Hamminga zegevierde in de Spankerklasse voor de tweede maal en is favoriet voor de hoofdprijs. Ook bij de Okjollen is de strijd grotendeels gestre den: Wester, die maandag won, kan de hoofdprijs niet meer ontgaan. In de (zwak bezette) FD-klasse werd Van Ei sen weliswaar winnaar, doch De Boer be houdt de leiding. De Nederlandse amateur Leo van Schalen heeft na de tweede etappe de leiding in het algemeen klassement van de ronde van Tsjechoslowakije. De 164 kilometer lange rit van Prievidza naar Liptovsky Mikulas werd gewonnen door de Tsjech Jiri Hava, op de derde plaats gevolgd door Jan Hesse en Leo van Scha len. Cees Zoontjes werd in deze zware etappe, die over een bergachtige traject met grote hoogteverschillen voerde, ne gentiende.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 9