Geen voordracht gemeenteraad bij burgemeestersbenoeming Minister wil niet verder gaan dan tot „inspraak" Schade van miljoenen in Europoort DERBY UP DRINK Agenda voor Haarlem en de IJmond Kort en bondig VOORONTWERP HERZIENE GEMEENTEWET Meer raadsleden en wethouders Poging tot moord op echtgenote Schaft tijdschaft (groter) raad ZWARE EXPLOSIE EN BRAND Minister Beernink neemt voorontwerp niet geheel voor zijn rekening Stelend echtpaar gearresteerd Gezocht: f 1.75 Limburgs echtpaar verspreidde valse dollarbiljetten nu met gratis sleutel hanger Bejaarde vrouw na ongeluk met bus overleden Af en toe buien WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1967 2 Niet raadslid als wethouder Eén burgemeester Geen raadsinvloed op burgemeester benoeming Man door stroom gedood tintelend fris en lekker pittig Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk 3 M es es (Van onze correspondent) DEN HAAG. Minister Beernink van Binnenlandse Zaken wil de ge meenteraden het recht van inspraak bij burgemeestersbenoemingen niet ontzeggen, maar wil hun niet het recht toekennen een voordracht voor dergelijke benoemingen op te maken. De minister is voorts van me ning, dat een gemeenteraad het recht moet hebben zelf het aantal raads leden uit te breiden. Er kunnen zich in een gemeente omstandigheden voor doen die het gewenst maken daartoe over te gaan en aangezien de leden van de raad die omstandigheden het beste kunnen beoordelen dienen zij ook vrij te zijn een beslissing over uitbreiding te nemen, zo meent de mi nister. Deze opvatting is neergelegd in het eerste deel van het voorlopig ontwerp voor de herziene Gemeentewet, dat vandaag door de minister in de openbaarheid is gebracht. De publikatie van dit voorontwerp heeft ten doel de meningsvorming op gang te brengen, opdat de wetgever straks op de best mogelijke wijze geïnformeerd is over de heersende opvattingen. In de nieuwe opzet wordt evenals in de tegenwoordige wet wel een opsomming gegeven van het aantal raadsleden naar gelang de grootte van de gemeente, maar daarnaast wordt aan de gemeenteraad de belangrijke bevoegdheid toegekend het aantal leden binnen een bepaalde marge uit te breiden. Het aantal leden van de raad kan door de raad in gemeenten met minder dan 50.000 inwoners met ten hoog ste zes en in de overige gemeenten met ten hoogste twaalf worden verhoogd. Ook de vrijheid van de gemeenteraad met betrekking tot het aantal wethouders wil de minster vergroten. In tegenstel ling tot het thans geldende voorschrift wordt een nieuw artikel ingevoerd, dat de raad in beginsel het recht verleent het aantal wethouders zelf vast te stellen. Er is slechts een algemeen minimum (2 wet houders) en een bijzonder maximum ge steld, dat afhankelijk is van het aantal leden waaruit de raad tenminste moet be staan. Dit maximum komt neer op een kwart van het aantal raadsleden in ge meenten met 3000 tot 30.000 inwoners en een vijfde in grotere gemeenten. Ook in de ontwerp-herziening is de be paling, dat wethouders lid van de raad dienen te zijn, als hoofdregel gehand haafd. Dit moet de garantie geven, dat de wethouders, bij wie het bestuur van de gemeente in overwegende mate berust personen zijn die blijkens hun verkiezing tot raadslid het vertrouwen van de inge zetenen genieten. Volgens het nieuwe ontwerp is er geen gebrek aan voldoende raadsleden die ge schikt en bereid zijn tot het wethouder schap. Wel doen zich problemen voor bij de voorziening in tussentijdse vacatures. Daarom wordt een afwijking van de hoofdregel voorgesteld, namelijk dat de raad ter vervulling van een tussentijds opengevallen plaats een niet-raadslid tot wethouder mag benoemen. Is echter de lopende zittingsperiode van de raad ver streken, dan kan het mandaat van een dergelijke wethouder slechts worden ge handhaafd als hij bij de verkiezing een zetel ln de raad heeft weten te verwer ven. In de tegenwoordige wet kan aan een wethouder onvrijwillig ontslag worden verleend in geval hij niet meer het ver trouwen van de raad bezit. Dit wetsarti kel wordt echter volgens minister Beer nink veelal onjuist of lichtvaardig toege past. Voorgesteld wordt daarom onvrij willig ontslag slechts mogelijk te maken indien de wethouder zich aan kennelijk wangedrag of grove verwaarlozing van zijn taak heeft schuldig gemaakt. Onder grove verwaarlozing wordt ook verstaan het zonder genoegzame grond weigeren gevraagde inlichtingen aan de raad te verstrekken. Het ontslag wordt gebonden aan de persoon van de wethouder. Het gaat uit sluitend om zijn gedrag en niet om het beleid van B. en W. of van enige wet houders gezamenlijk. Vandaar de bepa ling dat het ontslagbesluit slechts één wethouder kan betreffen. Deze kan bij gedeputeerde Staten in beroep komen. Het denkbeeld om de benoeming van meer dan één burgemeester in een ge meente mogelijk te maken is door de samenstellers van de nieuwe wet verwor pen. Zij wensen geen splitsing van de Een 34-jarige havenarbeider uit Amers foort heeft dinsdagmiddag getracht zijn 36-jarige vrouw, van wie al geruime tijd gescheiden leefde, met messteken om het leven te brengen. De man was al enke le dagen op zoek naar zijn vrouw. Din- dagmiddag trof hij haar aan op de druk ke Arnhemsestraat waar hij haar ten aanschouwe van tientallen voorbijgangers een aantal messteken in de borst toe bracht. De man wist in de consternatie te ontkomen maar meldde zich kort na dien op het politiebureau met de mede deling dat hij zijn vrouw van het leven had beroofd. Het slachtoffer is met veel bloedverlies naar een ziekenhuis overge bracht. Haar toestand leek in eerste in stantie niet levensgevaarlijk. werkzaamheden van de burgemeester in twee gedeelten, in die zin dat de ene fuctionaris zich tot de bestuurlijke arbeid beperkt, de ander tot de representatieve. De benoeming van de burgemeester door de Kroon op aanbeveling van de commissaris der koningin blijft gehand haafd. De benoemingsduur, thans zes jaar, wordt losgelaten. De burgemeester wordt voor onbepaalde tijd benoemd en kan door de Kroon ontslagen worden. Volgens de toelichting heeft het burgemeesters ambt het karakter van een loopbaan ge kregen, waarin carrière gemaakt kan worden. Dit maakt een beperkte benoe mingsduur ongewenst. In het ontwerp wordt de combinatie van het burgemeesterschap met het voorzit terschap van de gemeenteraad uitdrukke lijk gehandhaafd. Daarom laat artikel 152 van de Grondwet niet toe de raad zeggenschap te verlenen in de benoe ming van een burgemeester. Het zal ech ter geen bezwaar ontmoeten indien aan de raad een recht van aanbeveling werd toegekend. In de niéuwe opzet is echter elke insti tutionele vorm van inspraak van de raad bij de benoeming van burgemeesters af gewezen. Door het verlenen van een der gelijke invloed aan de raad zou de bur gemeester in zekere mate afhankelijk worden van een deel van de raad. Voorts moet worden gevreesd voor weinig ver heffende verwikkelingen gedurende de pe riode waarin de functie van burgemees ter vacant is. Als het voorontwerp tot herziening van de Gemeentewet tot wet zou wor den, hetgeen nog wel enige jaren kan duren, dan krijgen gemeenteraden het recht zichzelf uit te breiden. Gemeen ten met minder dan 50.000 inwoners kunnen er dan maximaal zes raadsle den bij krijgen en gemeenten boven de 50.000 ten hoogste twaalf. Gemeenten die in de toekomst er twaalf raadsleden bij zouden kunnen krijgen zijn Haarlem (nu 172.250 inwo ners en 39 raadsleden), Velsen (68.500 inwoners en 33 raadsleden) en Haar lemmermeer (51.000 inwoners en 31 raadsleden). Gemeenteraden, die voor uitbreiding met zes leden in aanmer king zouden kunnen komen zijn Bever wijk (42.500-27), Heemstede (26.500-21), Heemskerk (23.300-19), Bloemendaai (20.100-19), Hillegom (16.300-17), Zand- voort (15.200-17), Lisse (14.800-15), Sas- senheim (10.800-15), Bennebroek (5.250- 11) en Haarlemmerliede en Spaarn- woude (4.225-11). (Tussen haakjes: het tegenwoordige inwonertal (globaal) en het aantal raadsleden). De bevoegdheid tot schorsing van een burgemeester wordt geheel bij de Kroon gebracht, zodat Gedeputeerden die niet meer bezitten. De beperking van de schor sing tot een termijn van drie maanden is geschrapt. Voorts kan de minister van Binnenlandse Zaken tijdens een schorsing bepalen dat de burgemeester zijn functie niet uitoefent. Hierdoor bestaat ook geen behoefte meer aan de in het verleden zo vaak noodgedwongen toegepaste praktijk, dat de commissaris der koningin aan een burgemeester voor onbepaalde tijd ziekte verlof verleende. Het begrip ziekteverlof kreeg daardoor een minder gunstige be tekenis. Een ontploffing in de chemische fabriek Konam n.v. in het Europoortgebied bij Rotterdam heeft een schade aangericht van veie miljoenen. De explosie had plaats in een reactor van een azijnzuur- fabriek. Een steekvlam van 70 meter hoog (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De minister van Binnen landse Zaken, mr. Beernink, introduceer de gisteren in een bespreking met de parlementaire pers het eerste deel van het voorlopig ontwerp voor een herzie ne Gemeentewet. Daarin wordt elke vorm van inspraak van de raad bij de be noeming van de burgemeester afgewe zen. Gevraagd wat hierover nu precies zijn standpunt is, weigerde de bewinds man de toelichting in het voorontwerp op dit punt voor zijn rekening te ne men. Hij bleek van oordeel dat de raad desgewenst grondwettelijke rechten op inspraak kan doen gelden. De minister gaf toe dat het stuk wat dit betreft al door de feitelijke ontwikke ling is achterhaald. Hij bleek de raad echter ook weer niet institutioneel het recht van voordracht te willen geven. Dat zou de onafhankelijke positie van de burgemeester aantasten, terwijl voorts het praten over personen voor de betrok kenen altijd een pijnlijke zaak is. Wel voelde de bewindsman er voor dat de raad wordt gehoord over het soort bur gemeester dat men in verband met op tredende structuurwijzigingen in de ge meente graag zou willen hebben. Hij gaf te kennen dat de commissaris der ko ningin, hoewel dat niet in zijn instructie staat, reeds nu de raad op verzoek over de benoeming van een nieuwe burgemees ter kan horen. Minister Beernink bleek het vooront werp slechts in zijn algemeenheid te wil len aanvaarden. Hij weigerde verant woordelijkheid voor elk onderdeel van het ontwerp, dat reeds onder zijn ambtsvoor ganger gereed is gekomen. De minister zei met de publikatie slechts een discus sie op gang te willen brengen, die moet leiden tot de modernisering van de be staande Gemeentewet. Hij wilde een half jaar geven voor een critische ge- dachtenwisseling over het ontwerp, dat nog door andere delen zal worden ge volgd. was zelfs in Den Haag te zien. De mate riële schade beloopt veie miljoenen. Ook de bedrijfsschade zal zeer aanzienlijk zijn. De n.v. Konam, een petrochemische in dustrie, is een gezamenlijke dochteron derneming van Koninklijke Zoutketjen en het Amerikaanse chemische concern Ce- lanese Cy. Azijnzuur is thans nog het belangrijkste produkt, maar het bedrijf, dat in januari werd geopend, verkeert nog in een opbouwstadium. De brandweren uit Rotterdam, Rozen burg en Oostvoorne en bedrijfsbrandwe- ren van omliggende ondernemingen heb ben de brand, die na de explosie uitbrak, vrij snel weten te blussen. De azijnzuurfabriek, die niet geheel is verwoest, heeft tientallen miljoenen ge kost. Het zal een aantal maanden duren voordat de produktie kan worden hervat. De hitte-uitstraling tijdens de brand was zo groot dat ook schade is toegebracht aan naburige fabrieksinstallaties. In Den Haag zijn een 22-jarige jonge man en zijn 20-jarige echtgenote aange houden, die tientallen inbraken hebben gepleegd. Hun belangstelling ging voor namelijk uit naar antiek zilver, welke zij bij te goeder naam en faam bekend staande juweliers en antiquairs van de hand deden. De politie kwam het tweetal op het spoor, nadat een der bestolenen een deel van zijn gestolen kostbaarheden in de eta lage van een juwelier zag liggen. Het on derzoek wees uit, dat de goederen waren verkocht door een jonge vrouw, die zich met een paspoort legitimeerde. Dat pas poort bleek later niet van haar te zijn. Het was ook gestolen. Het signalement dat juweliers en antiquairs konden ver schaffen, bood de politie voldoende hou vast om het stelende echtpaar te achter halen. In hun woning werd nog een groot aantal gestolen goederen, een bedrag van 4.000 gulden en een pistool met scherpe patronen gevonden. De hoofddirecteur van de posterijen, de heer A. G. de Vries, heeft gis teren de eerste serie Rode-Kruis postzegels 1967 verkocht aan dr. L. J. M. Beel, minister van Staat en vice-voorzitter van het Nationaal Rampenfonds. Deze serie is uitge geven ter gelegenheid van het 100- jarig bestaan van het Nederlandsche Roode Kruis. De verkoop vond plaats in het gebouw van het hoofd bestuur van het Rode Kruis in Den Haag. Dr. Beel moest heel diep iv zijn portemonnee grabbelen om de benodigde f 1,75 terioorschijn te voorschijn te halen. Rechts de voor zitter van het Rode Kruis, jhr. G. Kraijenhof. (Van onze correspondent) HEERLEN Een 37-jarige autohande laar uit Kerkrade en zijn 35-jarige vrouw zijn aangehouden wegens het verspreiden van valse Amerikaanse 50-dollarbiljet- ten. De aanhouding volgde na een tip van Interpol aan de Heerlense politie. In Düsseldorf waren in juli mensen gear resteerd, die bij de verspreiding van de valse Amerikaanse bankbiljetten betrok ken waren. Een van hen zette de politie op het spoor van het echtpaar in Kerkra de. De man heeft bekend dat hij in Aken de valse biljetten van een Duitser voor 75 mark per stuk had gekocht. In Zuid- Limburg wisselde hij de valse biljetten in voor 175 Nederlandse guldens. In Heer len werd het geld al gauw als vals her kend. Het Kerkraadse echtpaar werd aangehouden toen het van vakantie in Spanje terugkeerde. Aan de Spaanse politie is verzocht na te gaan of zij daar ook valse dollarbiljetten hebben uitgege ven. De 37-jarige Tielenaar J. H. van Oor- souw is om het leven gekomen toen hij thuis aan het werk was met een boor machine en een elektrische schok kreeg. ADVERTENTIE Grote Kerk, donderdag 15 u.: Orgelcon cert door Klaas Bolt. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The West Side Story", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u.: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld", a.l. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „Lady L", 14 j. Lido, vandaag 19 en 21.15 u.: „De Lef schopper", a.l. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Triple Cross", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, sa men thuis", a.l. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Die knots gekke kerels in hun vliegende kratten", a.l. Van donderdag af 14.30 u.: „De vier potige kameraad", a.l.; 20.15 u.: „Can-Can", 14 j. Rembrandt, vandaag 16.15, 19 en 21.15 u.: „Le grand restaurant", a.l. Van donderdag af 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „The Saint con tra a.l. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u.: „Jason en de duistere machten", 14 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Rebellen van de Groene Hel", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Sla nooit een vrouw, zelfs niet met een bloem", 18 j.; 10.30 u.: „Merlin, de tovenaar", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr- Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Tot en met 2 sep tember ook op zaterdag van 20.30 tot 22.30 u. Vleeshal (Grote Markt): „Foto inter nationaal", van foto's uit Frankrijk, Oos tenrijk, Tsjechoslowakije en Haarlem. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 27 augustus. Vishal (Grote Markt). Fototentoonstel ling van Sanne Sannes. Dagelijks van 10 u. tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 28 augustus. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u- en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-T (Bakenessergracht 67): Tot 27 augustus expositie van werk van tien Franse en Nederlandse kunstenaars. Da gelijks van 11-17 u. Zondags van 13 tot 17 u. en woensdags van 20-22 uur- Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan): Werk van Jacobus van Looy. Dagelijks van 10-17 uur. 's Zondags van af 14 uur. Tot 4 september. Cruquius Museum (Cruquiusweg Heemste de): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feestda gen gesloten. Brederodestraat 148, Zandvuort: Tot en met 15 augustus expositie van ceramiek van Babs van Elsdingen en plastieken van Hans van Dinteren. Dagelijks van 19-21 u- en op zaterdag en zondag van 14-18 en 19-21 uur. Gemeenschapshuis (Zandvoort): Exposi tie van werk van Wim Steijn en Kees Verkade. Dagelijks van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. Tot 24 augustus. DIVERSEN Kennemer Sporthal (Delftlaan): Van daag 20 u.: „Wiener Eisrevue". Linnaeushof (Bennebroek). Tot en met oktober: openluchttentoonsteling van voorjaars- en zomerbloemen. Poppentheater Merljjn (Hasselaersplein 35), donderdag 14.30 u.: „De fluit van Boze- bol". Strand Zandvoort, vandaag 22 u.: vuur werk bij de Rotonde. Raadhuis Lisse, vandaag 20 u.: gemeen teraadsvergadering. Raadhuis Bennebroek, donderdag 19 u.: gemeenteraadsvergadering. WOENSDAG 9 AUGUSTUS City, 20 u.: „Angélique en de koning" (derde deel). DONDERDAG 10 AUGUSTUS City, 20 u.: „Filomena, een vrouw uit het leven". Pieter Vermeulenmuseum, Culureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 9 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrouwen als smokkelwaar". Luxor Theater, 20 u.: „Irma la Douce". Galerie Boumans, Breestraat 122, Col lectie grafiek van Noordhollandse kunste naars, geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. DONDERDAG 10 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15: „De strijd tegen verdovende middelen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „A - GO - GO!" Galerie Boumans, Breestraat 122, Col lectie Grafieken door Noordhollandse Kunstenaars", geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Esro-satelliet. De Esro I-satelliet, produkt van gezamenlijke Westeuropese inspan ning is in het Estec (European Space Technology Centre) in Noordwijk aan gekomen. Zij zal daar aan allerlei proe ven worden onderworpen als laatste fase voor de lancering, die in decem ber in Vandenburgh, Californië, door een Amerikaanse viertraps NASA-raket zal worden uitgevoerd. De Esro heeft tot doel opmetingen te verrichten over het noorderlicht en daarmee samenhangende verschijnselen. Tegen mond- en klauwzeer. Op 1 sep tember begint een periode voor voor behoedende inenting tegen mond- en klauwzeer van het op de bedrijven aanwezige jong vee. Volgens een mede deling van het ministerie van Land bouw betreft het hier alle runderen, geboren na 30 september 1966 en ouder dan vier maanden. Deze zijn in het al gemeen nog niet eerder ingeënt. Zwarte was. Honderden Deventer huis vrouwen hebben gisteren hun maan dagse was opnieuw moeten doen. Onbe kenden hadden een partij rubberbanden die aan de rand van de stad waren opgeslagen, in brand gestoken. Dikke, vette rookwolken dreven over de hui zen. De was die buiten hing te drogen, werd met een zwarte vette laag bedekt. In het ziekenhuis in Heerenveen is over leden de 83-jarige weduwe Groeneveld- Buntsma uit Amsterdam, die zeer ern stige verwondingen opliep toen de auto bus waarin zij zat bij Steenwijkerwold van achteren door een vrachtwagen werd aangereden. Bij dit ongeluk werden, zo als gemeld is, vijf bejaarden gewond, die op de achterste bank zaten. Drie van hen moesten uit het wrak van de bus wor den gezaagd. De bejaarden totaal 150 al len uit Amsterdam, maakten een dagtocht met vier autobussen. De 20-jarige chauffeur T. Klop uit Haaf- ten is om het leven gekomen op de rijks weg AmsterdamUtrecht. Bij Vinke- veen had hij zijn vrachtauto op de vlucht strook gezet om een wiel te controleren. Toen hij onder de wagen uitkroop werd hij overreden door een vrachtauto met aanhanger. Hij was op slag dood. In Herkenbosch is de 15-jarige J. van der Burgt om het leven gekomen toen hij onder een kantelende landbouwtrekker kwam, welke door een even oud vriendje werd bestuurd. In Beesd is de 70-jarige veehandelaar W. Versteegh om het leven gekomen toen hij per fiets de weg over stak en door een auto werd aangereden. Bij Deersum tussen Sneek en Leeu warden is een personenauto in een bocht tegen een boom gebotst. De bestuurder de 27-jarige D- Bleeker uit Leeuwarden, was op slag dood. In Tilburg is een bromfietser aangere den door een personenauto. De duo-pas sagier, de 20-jarige student W. van Zan ten uit. Apeldoorn, was vrijwel op slag dood. De bestuurder van de bromfiets, een 25-jarige student uit Helmond, werd licht gewond. UWWWWWWIIMAMWIAAAAAIMAAAAMWWWUUWWWWWWWWWWWIII Het KNMI deelt mee: Een depressie ten zuiden van Ierland trekt naar het oosten. Een bij deze de pressie behorend koufront drong in de afgelopen avond en nacht ons land bin nen met regen en hier en daar met on weer. Achter het front ruimde de wind van oost naar zuid en werd iets koelere lucht aangevoerd. In deze lucht komt een veranderlijke bewolking voor, waaruit plaatselijk enkele buien kunnen vallen. Het front, dat vanmorgen boven het noor den en oosten van het land lag, trekt naar het noordoosten weg, maar kleine storin gen kunnen deze beweging vertragen en de neerslagactiviteit weer tijdelijk doen toenemen. Morgen wordt een overwegend zuidelijke wind verwacht. In de tempera tuur komt weinig verandering. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon regen geh. bew. regen regen regen regenbui regen regen mist zw. bew. onbewolkt onbewolkt zw. bew. half bew. geh. bew. geh. bew. regen zw. bew. mist half bew. onbewolkt licht bew. zw. bew. onbewolkt zw. bew. zw. bew. zw. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. i O no no co i T3 *t j d d co <D 3 c w zzo 24 18 2 verand. 26 17 3 wzw 25 17 4 O 24 15 0.2 verand. 26 17 4 ozo 26 16 0.1 zzw 28 16 3 zw 28 16 1 nw 18 12 0 nw 14 11 8 windst. 24 10 0 zo 22 13 0 ono 19 12 0 z 23 15 1 windst. 25 17 2 zzw 28 16 2 zzw 27 16 0.1 zw 20 16 6 windst. 23 15 12 windst. 32 20 0 n 27 20 0 O 24 13 0 windst. 27 16 0 windst. 27 13 0 windst. 27 14 0 nnw 27 17 0 O 26 16 0 zo 24 15 0 w 27 13 0 windst. 36 25 0 windst. 29 17 0 windst. X 22 0 zzw 29 18 0 windst. 28 19 0 nw 25 17 4 Donderdag 10 augustus Zon op 5.15 uur; onder 20.15 uur. Maan op 10.48 uur; onder 22.05 uur. Maanstanden Eerste kwartier 12 augustus 21.44 uur. Volle maan 20 augustus 3.27 uur. Laatste kwartier 28 augustus 6.35 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 9 augustus Hoog water 5.40 uur en 18.07 uur. Laag water 1.39 uur en 13.56 uur. Donderdag 10 augustus Hoog water 6.22 uur en 18.50 uur. Laag water 2.19 uur en 14.36 uur. Hel hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2