Meer technische specialisten bij Koninklijke Landmacht Vijf doden door frontale botsing bij Rilland Bath Rijksweg 1 raakt zijn flessehals kwijt Agenda voor Haarlem en de IJmond Stroomstoring had ernstige gevolgen Kort en bondig VEL TER BESTRIJDING JEUGDWERKLOOSHEID Jonge Santpoorter I jÖfc* BI was 2000-ste Beloning van 82 voor besparing van 1029 Warm weer leidt tot wespenplaag ensen Straf voor rijden onder invloed van pijnstiller Amerikaanse toeristen Speelzalen dicht in Loosdrecht en M aars sen „Dintelborg" redde schipbreukelingen Twee verpleegsters uit Haarlem naar Kenia TUSSEN MUIDEN EN BUSSUM Plan nu ter visie Buienkans blijft DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1967 Gemiddeld resultaat van ideeënbussen Groot succes P. D. adviseert carbarylpoeder Voor de technische school Max Tak wordt maandag in Muiderberg begraven Langer JfP DRAKfl Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk 1 De Koninklijke Landmacht is bereid, het opnametempo van technsche specia listen in dit krijgsmachtdeel te verhogen om aldus een aandeel te leveren in het opvangen van de thans heersende werk loosheid van jeugdige werknemers. Daar om is kortgeleden de behoefte aan tech nische specialisten van 7000 gebracht op 10.000. Men wil het apparaat gaan instel len op een opname in de krijgsmacht van 2500 TS'ers per jaar. Een ander nieuw aspect van het project technische specialisten is, dat men thans ernstig overweegt, ook technische specia listen (zoals men weet jongelui die zich verbinden om een aantal jaren in de krijgsmacht te dienen en die daar dan een burgervakopleiding krijgen) te gaan werven voor de kaderfuncties. Staatssecretaris Haeckx deelde dit giste ren mee toen hij in zijn werkkamer de 2000ste technische specialist (in februari vorig jaar is het project gestart) begroet te, die een verbintenis met de landmacht heeft gesloten. Het was de 16-jarige Gerrit Tomassen uit Santpoort.Dinsdag tekende hij zijn contract en op 11 september gaat hij in Roermond in dienst. Over vijf jaar hoopt hij af te zwaaien met een stevige premie en het vakdiploma VAM-monteur op zak. Omdat Gerrit Tomassen de 2000- ste was, bood de staatssecretaris hem een foto aan die het moment vastlegt waarop de verbintenis getekend werd. T -- -U'.v •••- ••"4; Het Ideeënbuscentrum, aangesloten bij het Nederlands Instituut voor Effi- ceincy te Den Haag, heeft in februari van dit jaar een enquête onder zjjn leden gehouden. Van de 250 verzonden formulieren werden er 165 terugont vangen. Enkele gegevens uit deze en- quete zijn: In deze 165 bedrijven werden ge durende 1966 bijna 39.000 ideeën in gediend Van deze ideeën werden er 14.000 beloond (ca 36 procent) met een totaal bedrag van 1.150.000. De gemiddelde beloning bedroeg 82,de gemiddelde besparing door het idee 1029. Het aantal ontvangen ideeën, als percentage van de daarvoor in aan merking komende werknemers, was 8 per 100. Gerrit Tomassen-uit Santpoort ont vangt uit handen van staatssecreta ris Haeckx een foto van het moment waarop hij zijn contract tekende. Het project technische specialisten is een groot succes, zo concludeerde de (Van onze correspondent) WAGENINGEN „Blij/ van de wespen af, en de wespen blijven van u ook af", aldus adviseert de Plantenziektekundige Dienst in Wageningen naar aanleiding van een groot aantal telefoontjes over een „wespenplaag" in Nederland. Een wesp wordt agressief wanneer hij klem komt te zitten. Er zijn dit jaar, en het aanhoudende warme weer is daar de oorzaak van, aan zienlijk meer wespen dan voorgaande ja ren, met name in de bosrijke gebieden van ons land. De Plantenziektekundige Dienst te Wageningen raadt bestrijdingen aan met carbaryl-poeder, niet met DDT. Een eetlepel vol carbaryl-poeder moet voor de ingang van een wespennest wor den gestrooid. Carbaryl kan niet overal bij de apotheek of drogist verkegen wor den. Wel is het middel, dat door land bouwers wordt gebruikt voor het doden van rupsen, verkrijgbaar bij landbouw- banken en filialen van o.a. de Boeren bond. De aanwezigheid van veel wespen heeft volgens de Plantenziektekundige Dienst ook nog een pluspunt: zij doden veel vliegjes en schadelijke insecten. ADVERTENTIE OVERALLS „SANFOR" blauw - khaki - wit vanaf 12.75 KOKSKLEDING „SANFOR" Buizen vanaf Broeken vanaf Sloven - Koksmutsen Halsdoeken 14.75 13.25 HUISHOUDSCHOOL Schorten graslinnen3.75 Jasschorten voorsluiting vanaf 14. TEKENJASSEN „SANFOR" wit, vanaf 17.40 Ook voor uw sportkleding kunt u bij ons terecht. h specialist in vakkleding PAARLAARSTEEG 1 Max Tak zal maandag omstreeks twaalf uur op de joodse begraafplaats in Muiderberg ter aarde worden besteld. Tevoren, tussen 10 en 11 uur, zal het stoffelijk overschot worden opgebaard in het Concertgebouw in Amsterdam. Om 11 uur zal de stoet uit de Van Baerlestraat vertrekken en langs het Tuschinskithea- ter naar Muiderberg gaan. staatssecretaris voor de landmacht tevre den. Het wervingsbureau heeft tot nu toe 13.800 aanvragen om huisbezoek gekregen die resulteerden in 5500 aanmeldingen, waarvan er inmiddels 2000 geëffectueerd zijn. Met een jaar of acht hoopt de land macht het getal van 10.000 in ieder geval bereikt te hebben. Hun aanwezigheid zal het bestand van rond 45.000 dienstplich tigen per jaar aanzienlijk kunnen terug brengen. Het succes van het project heeft andere NAVO-landen al belangstellend doen informeren, waarbij vooral West- Duitsland geïnteresseerd was. Behalve een premie en een vakdiploma zal Gerrit Tomassen misschien ook aan zienlijk meer lichaamslengte uit dienst mee terugbrengen. In het depot voor de technische specialisten in Roermond heeft men namelijk de vreemde ervaring opge daan dat de jongelui in zes maanden tijd soms twaalf centimeter groeien. Eén keer heeft men zelfs een TS'er voor een andere functie moeten bestemmen. Hij zou tank chauffeur worden, maar na enige tijd was hij zo gegroeid dat hij niet meer in de tank paste. insgd] r-Oz .-> AJO/l aivjiiUi 11 jr. 'I (Van onze correspondent) DEN HAAG De Haagse politierechter heeft een Delftse ambtenaar tot 250 gulden boete en 6 maanden voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid veroordeeld omdat de man had auto gereden onder zodanige invloed van pijnstillende tablet ten dat hij niet in staat kon worden ge acht zijn wagen naar behoren te besturen. De ambtenaar werd op 12 mei in Delft aangehouden nadat hij met zijn auto zon der enige aanwijsbare reden was opge botst tegen een geparkeerd staande scoo ter. De man vertoonde alle tekenen van drankinvloed. Op het bureau werd duide lijk dat hij geen druppel alcohol op had, doch dat hij verkeerde onder invloed van het zeer sterke pijnstillende middel dolvi- ran. Volgens de verklaring van een arts wel ke ter zitting werd voorgelezen heeft dol- viran een versuffende invloed op de ge bruiker. Sinds enige tijd stelt de wet ook het rijden onder invloed van andere middelen dan alcohol strafbaar, indien hierdoor de rijvaardigheid op gevaarlijke wijze wordt verminderd. De ambtenaar lijdt aan een kwaal welk hem hevige pijn bezorgt. Hij pleitte ter zitting voor het behoud van zijn rijbewijs, omdat hij in verband met zijn kwaal een rugaandoening, die hem nauwelijks in staat stelt te lopen zonder auto niets kan beginnen. Hij ver zekerde de rechter dat hij ondanks zijn pijn geen verdovende middelen meer ge bruikt, omdat hij sinds het ongeluk bang is voor de gevolgen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG. Vijf leden van een Amerikaanse familie zijn woens dagavond om het leven gekomen bij een autobotsing op de rijksweg bij Rilland Bath. De heer M. L. Kain, de bestuurder van een gehuurde auto waarin zijn vrouw, zijn zoontje van vüftien maanden en zijn schoonouders zaten, verliet plotseling een file en botste frontaal tegen een zware vrachtauto. De vrachtauto, die met papier was ge laden, bevond zich toen de Amerikaanse auto op zijn weghelft kwam, slechts en kele tientallen meters verder. De bestuur der van de vrachtauto heeft nog getracht in de berm uit te wijken. De botsing ge- In Loosdrecht zijn op last van de po litie de speelzalen van de sociëteit „West end" en van „Najade" gesloten. In „West end" werd het Atlantic-spel gespeeld en in „Najade" het Jora-b-spel. Deze me chanische kansspelen komen uit Duits land, waar ze evenals in Nederland ver boden zijn. De politie heeft de opdracht in de toekomst streng op te treden tegen dergelijke speelgelegenheden. Onlangs sloot zij de speelzaal van „De Harmonie" in Maarssen. (Van onze correspondent) STOCKHOLM Het Nederlandse mo torschip „Dintelborg" heeft in de nacht van dinsdag op woensdag zeven schip breukelingen gered in de Botnische Golf. De zeven, onder wie twee kleine kinderen en een baby van zes maanden, hadden twee dagen in een vliegende storm rond gedreven in een motorboot, waarvan de motor defect Was geraakt. De „Dintelborg" heeft de boot op sleep touw genomen. De geredde familie is in een Zweedse haven aan wal gezet. Er was al een paar dagen met helikop ters naar de vermisten gezocht. beurde op een gedeelte van de rijksweg dat volkomen recht en overzichtelijk is. De slechtoffers zijn de 30-jarige heer M. L. Kain, zijn 27-jarige echtgenote me vrouw Kain-Mendelsohn, haar ouders, de 61-jarige heer G. Mendelsohn en zijn 52- jarige echtgenote en het vijftien maanden oude zoontje van het echtpaar Kain. Hun stoffelijke resten moesten uit de totaal vernielde auto worden gezaagd en zijn naar het ziekenhuis in Goes overgebracht. Allen waren afkomstig uit Cleveland (Ohio). De 47-jarige vertegenwoordiger J. Sins uit Breda is om het leven gekomen toen hij met zijn auto op een overweg tussen Zwolle en Herfte slipte en tegen een be dieningsinstallatie botste. Hij was op slag dood. Vermoedelijk is hij door plotseling belgerinkel van de overwegbeveiliging geschrokken. Op de provinciale weg in Hoogwoud (N.-H.) is de 60-jarige tuinder J. Henke uit Berkhout om het leven gekomen. Hij werd aangereden door een personenauto. In Vervins (Frankrijk) is een vracht auto ïnet oplegger van Philips tegen de gevel van een huis gereden. De chauffeur, de 34-jarige E. B. Helmhout uit Geldrop, kwam daarbij om het leven. De oorzaak van het ongeluk is onbekend. ZWOLLE Deskundigen hebben nog niet met zekerheid kunnen vaststellen wat de oorzaak is van de storing, waar- doop de stroomvoorziening in de noorde lijke provinties en in een deel van Over ijssel uitviel. Sommige streken hadden na ongeveer een uur weer stroom, maar in andere gebieden duurde het bijna drie uren voor de stroomlevering was her steld. Men zoekt de fout in de centrale Harculo, maar weel nog niet wat daar precies gebeurd is. De storing had ernstige gevolgen. Het treinverkeer in de vier provincies stond nagenoeg stil. De produktie van tientallen fabrieken werd op slag verlamd. Ben zinestations werkten niet meer. Vele au tomobilisten bleven met lege tanks staan. Warenhuizen liepen in het donker leeg Kranten kwamen te laat van de pers De steunzender Hoogezand die het pro gramma van Hilversum III uitzendt ver dween uit de ether. Spoorbomen en brug gen konden niet meer open of dicht, ver keerslichten werkten niet meer. Zieken huizen moesten in allerijl op noodvoor zieningen omschakelen. In broedbedrij- ven kwamen duizenden kuikens om daar de elektrische verwarming uitviel. In tal van fabrieken liep het produktieschema volkomen in de war. Een plasticfabriek in Hardenberg is bijzonder gedupeerd, want door het uitvallen van de stroom is het vloeibare plastic in machines en lei dingen gestold, zodat men alles zal moe ten demonteren om de hard geworden massa te verwijderen. Bij een azijnfa briek in Zwolle, waar langs elektrische weg een biochemisch proces in stand wordt gehouden, is door de stroomsto ring 10.000 liter grondstof waardeloos ge worden. Dertien Nederlandse verpleegsters waarbij twee uit Haarlem, zijn van Schip hol naar Nairobi in Kenia vertrokken om in dat land als vrijwilligsters te gaan werken aan een medisch-sociaal ontwik kelingsprogramma. In Kenia werken op het ogenblik reeds 58 Nederlandse vrijwilligers onder andere op landbouwbedrijven, bij de koffiever- werking en bij de suikerteelt. De dertien verpleegsters zijn de dames M. C. van Eerden en J. H. M. Scheerder, bieden uit Haarlem, J. F. Bosman uit De Krim, E. P. M. de Graaff uit Uit hoorn, L. J. J. de Haas uit Lienden, H. van der Horst uit Alphen aan de Rijn, J. B. W. Lankhorst uit Ommen, W. G. M. Anders uit 's-Hertogenbosch, O. van der Schaaf uit Beetgumermolen, H. Sche pers uit Dokkum, W. J. van der Steen- hoven pit Heusden, A. Vreugdenhil uit Rotterdam en J. F. F. S. Jonksma uit Amsterdam. (Van onze correspondent) HILVERSUM De beruchte flessehals in rijksweg 1 (Amsterdam-Hoevelaken) tussen Muiden en Bussum gaat eindelijk verdwijnen. In vier Noordgooise gemeen ten liggen van vandaag af de plannen van rijkswaterstaat ter visie voor de aanleg van een nieuw stuk in deze rijksweg ter lengte van 7!4 kilometer. Dit stuk begint bij Muiden en eindigt ongeveer bij de grens van Naarden en Huizen. De grote rijksweg is hier gedeeltelijk zelfs nog maar tweebaans. Rijkswater staat laat nu een geheel nieuw wegvak aanleggen, dat in plaats van aan de zuid kant van de vesting Naarden aan de noordkant zal lopen, vlak langs het IJsel- meer (het toekomstige randmeer); voor een gedeelte van ongeveer 500 meter zelfs dóór het water. In deze 7,5 kilometer nieuwe weg worden niet minder dan elf kunstwerken opgenomen, zoals viaducten en tunnels. Bovendien is voorzien in een groot, zogenoemd half klaverblad ter hoogte van het bekende hotel „De Gooise Boer", waar aansluitingen tot stand wor den gebracht op het verdere Gooise we gennet en in het bijzonder op een nieuwe weg, die de toegang moet vormen tot Hui zen en de bij Huizen te bouwen nieuwe Oostermeent-stad. Voor de wegaanleg moet in Naarden en Huizen een belang rijk aantal huizen worden onteigend, waarbij kapitale villa's. Stoere Japanner. Een 35-jarige Japanner die per fiets een wereldreis maakt, merkte in Utrecht dat hij zijn portefeuil le met 6.000 aan reischeques had ver loren. De Utrechtse politie zond een te lexbericht uit en verleende de Japanner nachtlogies. De volgende morgen werd hij blij gemaakt met de mededeling dat zijn portefeuille in Arnhem was gevon den. Hij sprong direct op zijn fiets, reed de 120 km. heen en terug naar Arnhem in 7 uren, haalde bij de po litie in Utrecht zijn bagage op en ver trok na veel dankbetuigingen naar Hoek van Holland om daar de boot naar Engeland te halen, een ritje van nog zo'n zeventig kilometer Paardenshow. Op 18 en 19 augustus wordt in de Irenehal van de Jaarbeurs in Utrecht voor de 39ste maal een natio naal hippisch festijn gehouden, waar aan ongeveer duizend paarden deelne men. Deze grootste paardenshow van West-Europa wordt georganiseerd door de Vereniging voor Nationale Vee- en Paardententoonstellingen en concour sen hippique in Utrecht. Er worden vijf nationale kampioenschappen verreden. Ruzie met mes beslecht. Twee Neder landse kampeerders hebben op een kampeerterrein in Middelkerke bij Oostende in België een twist met het mes beslecht, waardoor een van hen zwaar gewond is. Hij is een 21-jarige jongeman uit Groningen. De 18-jarige messetrekker, ook een Groninger, is in de gevangenis van Veurne opgesloten. De gewonde ligt in het hospitaal in Oostende. Zijn toestand wordt ernstig genoemd. Nieuw fregat. Op de werf van „De Schel de" in Vlissingen is het onderzeeboot- bestrijdingsfregat „Van Nes" officieel in gebruik gesteld. De „Van Nes" is het derde fregat van de Van Speykklasse. Drie andere fregatten van, dit type zijn nog in aanbouw. Herdenking. De bevolkingsgroep van In donesische afkomst in Suriname heeft op feestelijke wijze de aankomst van de eerste Javaanse immigranten in 1890 herdacht. Deze contractarbeiders werden toen naar Suriname gebracht om het werk op de door de slaven verlaten plantages weer op gang te bren gen. Momenteel wonen ongeveer 40.000 afstammelingen van deze immigranten in Suriname. Alarm via lichtnet. De Eindhovense po litie krijgt een alarmsysteem voor het personeel, dat op impulsen via het lichtnet werkt. Daardoor is het moge lijk zo nodig in de kortst mogelijke tijd de gehele poltiemacht in staat van paraatheid te brengen. Onderscheiding. Naar aanleiding van het wereldcongres tegen de vivisectie in Amsterdam, dat samenviel met de her denking van het 70-jarig bestaan van de Nederlandse Bond tot Bestrijding van de Vivisectie, heeft prof. dr. S. Hofstra, voorzitter van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren, de hoogste onderscheiding in ons land op het gebied van de dierenbescherming, de gouden ereplaquette, uitgereikt aan de heer J. Vinkenburg, voorzitter van de jubilerende bond. ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! IVWWWWWVUVWVWMVmNVUVUMmAMWVVVVWVVW ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The West Side Story", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Lady L", 14 j.; vrijdag 23.30 u.: „Geheim Com mando", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Triple Cross", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, sa men thuis", a.l. Minerva, 14.30 u.: „De vierpotige ka meraad", a.l.; 20.15 u.: „Can-Can", 14 j. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De Saint contra a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Rebellen van de Groene Hel", 14 j. Studio, 10.30 en 14.15 u.: „Merlin de tovenaar", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Sla nooit een vrouw, zelfs niet met een bloem", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr- Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Tot en met 2 sep tember ook op zaterdag van 20.30 tot 22.30 u. Vleeshal (Grote Markt): „Foto inter nationaal", foto's uit Frankrijk, Oos tenrijk, Tsjechoslowakije en Haarlem. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 27 augustus. Vishal (Grote Markt). Fototentoonstel ling van Sanne Sannes. Dagelijks van 10 u. tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 28 augustus. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u- en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-T (Bakenessergracht 67): Tot 27 augustus expositie van werk van tien Franse en Nederlandse kunstenaars. Da gelijks van 11-17 u. Zondags van 13 tot 17 u. en woensdags van 20-22 uur- Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan): Werk van Jacobus van Looy. Dagelijks van 10-17 uur. 's Zondags van af 14 uur. Tot 4 september. Cruquius Museum (Cruquiusweg Heemste de): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feestda gen gesloten. Brederodestraat 148, Zandvoort: Tot en met 15 augustus expositie van ceramiek van Babs van Elsdingen en plastieken van Hans van Dinteren. Dagelijks van 19-21 u- en op zaterdag en zondag van 14-18 en 19-21 uur. Gemeenschapshuis (Zandvoort): Exposi tie van werk van Wim Steijn en Kees Verkade. Dagelijks van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. Tot 24 augustus. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek). Tot en met oktober: openluchttentoonsteling van voorj aars- en zomerbloemen. Poppentheater Mcrlyn (Hasselaersplein 35), vrijdag 14.30 u.: „De sprookjesmolen". Raadhuis Bennebroek, vandaag 19 u.: gemeenteraadsvergadering. DONDERDAG 10 AUGUSTUS City, 20 u.: „Filomena, een vrouw uit het leven". VRIJDAG 11 AUGUSTUS City, 20 u.: „Elvis A Go-Go". Stadsschouwburg, 20 u.: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld". Ruïne van Brederode, Santpoort, 20.30 u.: opening expositie kleurgrafiek van Rob Claus. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 10 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De strijd tegen verdovende middelen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „A-GO-GO!". Galerie Boumans, Bree^traat 122, Col lectie Grafiek van Noordhollandse Kun stenaars, te bezichtigen van 9-12 30 uur en 13.30-18 uur. VRIJDAG 11 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De strijd tegen verdovende middelen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „A-GO-GOI". W.B. Theater, 20 uur: „Soldaten in de regen". Het KNMI deelt mee: Een depressie bij Zuidwest-Engeland beheerst al enige dagen het weer in onze omgeving. Om dit druksysteem wordt met zuidwestelijke winden tamelijk onstabiele lucht aangevoerd. In deze lucht komt een veranderlijke bewolking voor, waaruit plaatselijk enkele buien kunnen vallen. De depressie vult geleidelijk op, terwijl een ander lagedrukgebied, dat vanmorgen tussen Schotland en Zuid-Noorwegen lag, naar het noorden trekt. Door deze ont wikkeling zal de wind in ons land naar westelijke richtingen ruimen, waarbij de aanvoer van onstabiele lucht voortduurt. Bovendien neemt deze onstabiliteit nog iets toe. Ook morgen zullen daarom uit een wisselende bewolking plaatselijk en kele buien vallen, die hier en daar van onweer vergezeld kunnen gaan. De tem peraturen zullen dezelfde zijn als vandaag of iets lager. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum .5 «M CO I-i U temperaturen •p -w •5 O j ft co BB binnen- en buitenland BS BS Den Helder half bew. z 21 16 1 Ypenburg licht bew. zzw 22 16 0 Vlissingen half bew. z 21 16 1 Eelde mist wnw 22 14 1 De Bilt zw. bew. wnw 22 14 1 Twente zw. bew. zw 23 16 10 Eindhoven half bew. zzw 22 16 4 Z.-Limburg half bew. zzw 23 16 3 Helsinki geh. bew. zzw 22 12 0 Stockholm zw. bew. zo 18 12 0 Oslo geh. bew. windst. 23 15 0 Kopenhagen zw. bew. zo 22 18 0.1 Aberdeen regen w 15 11 3 Londen zw. bew. zzo -23 14 0 Amsterdam half bew. zzw 21 15 0.1 Brussel regenbui z 23 15 4 Luxemburg geh. bew. zzw 21 15 1 Parijs zw. bew. z 22 14 3 Bordeaux regenbui zzw 23 15 2 Grenoble onweer windst. 35 17 13 Nice regen n 28 21 1 Berlijn half bew. zzo 28 18 0 Frankfort zw. bew. zzw 25 17 7 München regenbui wzw 30 18 0.1 Zürich geh. bew. z 26 15 4 Genève onweer windst. 21 15 34 Locarno geh. bew. windst. 26 15 5 Wenen zw. bew. zó 27 15 0 Innsbruck zw. bew. O 28 16 0 Belgrado onbewolkt windst. 18 0 Athene onbewolkt nnw 35 26 0 Rome licht bew. O 32 19 0 Barcelona licht bew. windst. 29 21 0 Madrid onbewolkt windst. 24 9 0 Mallorca half bew. wzw 29 26 6 Lissabon onbewolkt verand. 24 15 0 Vrijdag 11 augustus Zon op 5.16 uur; onder 20.13 uur. Maan op 12.15 uur; onder 22.20 uur. Maanstanden Eerste kwartier Volle maan Laatste kwartier 12 aügustus 21.44 uur. 20 augustus 3.27 uur. 28 augustus 6.35 uur. Hoog en laag water In IJmuiden Donderdag 10 augustus Hoog water 6 22 uur en 18.50 uur. Laag water 2.19 uur en 14.36 uur. Vrijdag 11 augustus Hoog water 7.06 uur en 19.31 uur. Laag water 3.03 uur en 15.19 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort la 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2