GEMEENTE BEVERWIJK STAAT VOOR EEN BELANGRIJKE BESLISSING 1 Wordt KSA-gebouw cultureel centrum of Kennemer Theater? Raad kiest volgende week kijk Gans Verenigingsnieuws uit de IJmond Mosselvissers willen het produktschap boycotten f 698.- VIISKER 245,- kom kijken en vragen bij Openstelling van rijksweg 6 geeft verkeersproblemen Werkgevers vragen om steun voor kustvaart Jonge sportlieden naar de West Plan-Trapman uit de doeken Carillonklanken over Veisen Na de Speliade in Velsen Na koolzuur zuurstof voor jonge kastelein 1 WmÊêê wsssm <t DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1967 5 ss» In de vergadering van donderdag 17 augustus moet de gemeenteraad van Beverwijk zich uitspreken over de plaats van een tijdelijk cultureel centrum. Er is keus uit twee eenvoudige en bepaald niet ideale mogelijkheden. Of men kiest het Kennemer Theater aan de Zeestraat, dat al lang niet meer hét uitgaanscentrum van Beverwijk is of men geeft de voorkeur aan het eveneens weinig aantrekkelijk KSA- gebouw aan de Peperstraat. Zoals wij reeds meldden ,open de meningen van het gemeentebestuur in deze zaak niet paral lel. Hoewel de raad in het geheel niet was geïnformeerd, werd niettemin toch open baar hoe de verhouding binnen het college ligt. V eisend J muiden Beverwijk Geen flair Beste alternatief Eenvoudig plan Anonieme vrienden Financiering Bredere basis TELEFUNKEN :u-u-v •- V Burgemeester J. G. S. Bruinsma en de P.v.d.A.-wethouders E. Gerritse en F. R. W. Kaebisch staan achter de tijdelijke plannen van het Kennemer Theater. De K.V.P.-wethouders W. J. Vessies en A. J. Hermes houden echter vast aan het oorspronkelijke plan, het KSA-gebouw. Aangenomen mag worden dat ook de meningen van de bevolking over de plaats en het karakter van een cultureel centrum zeer uiteenlopend zijn. Vast staat echter, dat het culturele leven in Beverwijk sinds lang aan bloedarmoede lijdt. De Stichting Abonnementsvoorstellingen ging reeds ter ziele, omdat het beroepstoneel weigerde nog in het Kennemer Theater op te treden. Ook Toonkunst zocht en vond een betere accommodatie in de Vredevorst- kerk aan de Laan der Nederlanden. Voor goed toneel, cabaret en andere manifestaties van enige betekenis zijn de Beverwijkers aangewezen op plaatsen die over een betere accommodatie beschikken. Voor een gemeen schap van 42.000 inwoners is dit een onverteerbare zaak. Aan de onooglijke voorgevel van het KSA-gebouw zal vrijwel niet ge tornd worden. Om economische mo tieven beperkt men zich tot het interieur. ADVERTENTIE Waterskieën, snel, boeiend, foto geniek. Uw camera legt het vast voor later. Tegenlicht, zon opzij, somber weer? Geen probleeml Uw camera bepaalt de belich ting. U doet wat belangrijk is: kijken en knippen. Scherp, snel en feilloos. - n Scherp, snel en feilloos is de Canonet QL. Uitgerust met het beroemde Canon objectief. Inge bouwde afstandsmeter. Automati sche belichtingsregeling (CdS). Handinstelling ook mogelijk. Door het nieuwe snellaad systeem is filminzetten een handomdraai. Sluitertijden tot 1/500 sec. Met 2,5 lens (met 1,9 lens ƒ345,—) Kennemerlaan 5 (bij de brug) Telefoon 15705 VRIJDAG 11 AUGUSTUS Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; liliaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord; 14.30-17.30 uur en 19-21.15 uur; filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.-k. bi bliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79; 19-21.30 uur; r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30-17.30 en 19-21 uur; filiaal r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek in Velsen-Noord, Banjaert- straat 13: 14-17 en 19-21 uur. DONDERDAG 10 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek verwijk-Heemskerk; Alle leeszalen tfp^lnfpn VRIJDAG 11 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, jpend van 7-17.30 u. en 20.15-21.30 uur Verenigde Openbare Bibliotheek Be verwijk-Heemskerk: Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw. 15-17-30 u. en 19- 21 uur; jeugd 15.30-17.30 uur en 19-21 u.; Arendsweg 61, volw. 15-17-30 u. en 19-21 u.; jeugd 15.30-17.30 u.; Oosterwijk, Am- stelstraat 44, volw. 19-21 u.; jeugd 15.30- 17.30 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2 volw- 15-17.30 u. en 19-21 u.; jeugd 15- 17.30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a, volw- 19-21 u.; Heemskerk, Kerkweg 45, volw. 19-21 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd 15.30-17.30 uur. Be- zijn ge- (Van onze correspondent) YERSEKE In de Zeeuwse mossel wereld is ernstige ontevredenheid ont staan over de houding van het produkt schap voor vis- en visprodukten ten opzichte van de mosselhandel. Op een Het openstellen van rijksweg 6 heeft wel geresulteerd in een snellere verbin ding Haarlem—Schiphol, en daarmee HaarlemAmsterdam-Zuid en Haarlem Den Haag/Rotterdam, maar heeft de pro blemen voor Amstelveen vergroot. De nieuwe rijksweg mondt op het kla verblad van Schiphol uit -voor zover het de oost-westverbinding betreft op de oude provinciale weg (2-baans), die drie bottlenecks biedt; a. bij het klaver blad zelf, b. bij de brug over de Ring vaart nabij het oude Schiphol en c. bij de brug over de Amstel in Ouderkerk. Bo vendien wordt de provinciale weg, waar deze door Amstelveen loopt, verbreed om later deel uit te maken van rijksweg 6 en deze werkzaamheden, onder meer de aan leg van viaducten, werken ook remmend. Zoals wij gisteren reeds berichtten hebben de gemeentepolitie van Amstelveen en de rijkspolitie in Hoofddorp de koppen bij elkaar gestoken om te overleggen hoe de moeilijkheden te beperken zijn. Resultaat: gezamenlijke surveillance. Voorlopig is het wel duidelijk dat de weg Amstelveen—Diemen vaak opstop pingen en narigheid zal opleveren. Om rijden via Aalsmeer is evenmin een op lossing, want ook die oost-west-verbin- ding is overbelast. Men kan erop rekenen dat de betrokken rijks- en gemeentepoli tie extra-aandacht aan het verkeer zal geven. (Van onze correspondent) De bond van werkgevers in de kust vaart zegt dat met de meeste spoed maat regelen dienen te worden genomen om aan de positie, waarin de kleine handels vaart thans verkeert, het hoofd te bieden. Zij acht het nodig, dat de vakbeweging zich alsnog positief opstelt ten aanzien van de werkgeversvoorstellen in plaats van de dreigende staking en het aanzet ten van boycotacties. Anders werkt zij in hoge mate mee aan de liquidatie van de bedrijfstak. De ge volgen hiervan strekken aanzienlijk ver der dan een algehele afbraak van de werkgelegenheid (circa zevenduizend werknemers) in de kleine handelsvaart zelf. Een veelvoud van genoemd aantal werknemers is immers betrokken bij de toeleveringsbedrijven, scheepswerven en reparatie-inrichtingen, die de ongeveer 850 Nederlandse kustvaartuigen bedienen. „Daar de werknemers hebben gemeend het contact met de werkgevers te moeten verbreken, waardoor de c.a.o. naar de mening van de werkgevers op 31 augustus afloopt, spreekt het vanzelf dat zij dezer zijds als de meest gerede partij worden beschouwd dit contact te herstellen", al dus besluit de bond de toelichting op het accountantsrapport dat op verzoek van de redersorganisaties is opgesteld en dat in middels aan een aantal overheidsinstan ties en aan de drie erkende werknemers organisaties van zeevarend personeel is toegezonden. persconferentie in Yerseke is gesteld dat de Zeeuwse mosselmannen af willen van het dertig jaar oude systeem dat niet zijzelf de prijs van het produkt mogen bepalen maar dat dit wordt gedaan door het produktschap. De handelaren kunnen dan bij het produktschap de mosselen weer kopen- In mosselkringen verwijt men het pro duktschap nu dat men de handelaren slechts mondjesmaat mosselen toewijst. Men kan evenwel niet anders omdat de aanvoer is verminderd. De Zeeuwse vis sers hebben nu bekendgemaakt dat deze kwestie ook de oorzaak is van het late begin van het mosselseizoen, dit jaar en niet, zoals de officiële reden luidt, het nog niet volgroeid zijn van de mosselen. In Yerseke zegt men dat de kwekers gewoon niet aan het produktschap wil len leveren, men wil, aldus ingewijden, veel meer geld voor zijn waar en ook de handelaren willen meer geld geven. De enige oplossing is dus een veiling. Door premies heeft het produktschap uiteindelijk de boel toch een klein beetje op gang gekregen. Maar als het financieel even mogelijk is, houden de kwekers toch hun boten in de haven. Het resultaat van dit alles is dat de handelaren en de conservenfabrieken veel te weinig mosselen krijgen. De ar beiders in de fabrieken kunnen een hal ve dag naar huis gaan, omdat er niets te doen is. Het uitstel van het mosselseizoen heeft er een paar weken voor gezorgd dat er zo'n tachtig man van de WW moesten trekken- Wanneer de mosselen niet vlug geveild mogen worden, zullen het er bin nen enkele weken zo'n vierhonderd zijn, volgens de mosselmannen. (Van onze sportredactie) Enkele tientallen jeugdige Nederlandse sportlieden vertrekken eind deze week naar Suriname voor deelname aan de Koninkrljkspelen die van 15 tot 23 augus tus in Willemstad op Curapao worden ge houden. Onder hen bevinden zich Wim van der Werff uit Beverwijk die op de nummers hoog- en verspringen zal uit komen en de Santpoorter De Jager, stu dent in Nijenrode, die zal starten op de honderd en tweehonderd meter. Op het programma van de Spelen zijn zwemmen, atletiek, tennis, judo en voetbal opge nomen. Het Nederlands jeugdelftal zal op dit laatste onderdeel uitkomen. De Nederlandse ploeg zal worden vergezeld door een omvangrijke groep officials on der wie de heren Timman, Jutte, Jhr. Mr. Feith, Coler en dokter Pannekoek. De volgende atleten zijn in de Neder landse ploeg voor de Spelen, die door Prins Claus zullen worden geopend, op genomen; atletiek: De Jager, Saris, Laan, Moser, Hensgens, Van Uden, Van der Werff, Linssen en Zijlstra. Judo; Kruys, Boersma, Hoogendijk, Luiten en Van Daalen. Tennis; mej. van Frayenhoven, Kooyman, Sehmitz en mej. Vos. Zwem men: Marie José Jansen, José van der Putten, Ank Zaayer, Hella Rentema, Frans Ruitenbeek, Herman Deekens, Noel Schelling en Jos Praat. Het jeugdvoetbal elftal wordt samengesteld uit Weimar (ADO), De Haan en Tjekema (Ajax), Man (Alkmaar/Z.), Mulders (FC Den Bosch), Bloem (DWS), Hoekema en Van der Lei (Go Ahead), Van Londen (De Graafschap), Gerritse (HVC), Dierikz (NAC), Heutink (PW), Bosman (Orante), Bond en Mühren (Volendam). Naar het heet, behoort het voorlopig nog tot de onmogelijkheden dat Bever wijk een geheel nieuw cultureel centrum krijgt. Dergelijke plannen zouden voor alsnog afstuiten op een niet te verkrij gen rijksgoedkeuring, de slechte finan ciële positie van de gemeente en de situe ring van een dergelijk centrum. Deze drie argumenten snijden echter weinig hout, aangezien noch van de zijde van het gemeentebestuur noch van de kant van de Stichting Sociaal Culturele Voor zieningen met de nodige flair is getracht „Den Haag" voor deze broodnodige voor ziening te strikken. Dat is eigenlijk on begrijpelijk in een stad, die de erenaam „stad in steigers" draagt. Gezegd wordt dat de aandacht van het gemeentebestuur geheel werd en nog wordt opgeëist door de inderdaad zeer grote problemen op het terrein van de woningbouw. Tot ieders verbazing slaagde Beverwijk er toch ook in een zeer functioneel Stadskantoor te verwezenlijken. In die periode vroeg de woningbouw evenveel aandacht van het gemeentebestuur, zo niet grotere. Blijkbaar is men er niet goed van door drongen, ook in „Den Haag" niet, dat juist een gemeenschap als de Beverwijk- se, die nog als los zand aan elkaar hangt, om een doelmatig cultureel centrum schreeuwt. Een plaats waar het sluime rende culturele leven zich zou kunnen ontwikkelen. Beverwijk heeft daarbij het zeer grote voordeel, dat men zich ver zekerd weet van de steun van het be drijfsleven. Het is ons bekend, dat met name de directie van Hoogovens de bouw van een cultureel centrum zou toejuichen. Dat is een gunstig teken. Toegegeven moet worden, dat er achter de schermen toch serieus is gewerkt om Beverwijk aan een betere accommodatie te helpen. Vanaf 1963 heeft de Stichting Sociaal Culturele Voorzieningen zich fre quent met deze problematiek beziggehou den. Naar onze smaak hebben de heren van de stichting echter te snel aangeno men, dat nieuwbouw voorlopig onmoge lijk is. Daarop werden de mogelijkheden en KSA-gebouw consciëntieus onderzocht. Op advies van de deskundigen Johan de Meester en Wim Vesseur koos de stich ting het KSA-gebouw als beste alterna tief. Uitgangspunt was en is nog steeds, dat het een tijdelijke voorziening zou be treffen met een looptijd van maximaal tien jaar. Die tijdelijkheid wordt geluk kig gewaarborgd door het feit dat het KSA-gebouw in een te saneren gebied ligt. De stichting vond het daarom ver antwoord dit gebouw voor 242.000 van het kerkbestuur van de r.-k. St. Agatha- parochie aan te kopen. De heer M. W. de Haas stelde een aan trekkelijk verbouwingsplan op, compleet met wintertuin. Het nadeel van zijn ont werp vormden echter de relatief hoge kosten van ruim een miljoen gulden. Binnen het korte bestek van tien jaar en gezien de bescheiden exploitatiemogelijk heden van het gebouw werd die investe ring niet verantwoord geacht. Contact werd toen gezocht met de be kende Amsterdamse architect J. Trap man. Hij maakte een eenvoudig ontwerp, waarmee maximaal vier ton gemoeid zal zijn. In dit bedrag zijn de kosten van in richting inbegrepen (onder andere geheel nieuw meubilair, nieuwe verwarmingsin stallatie, verlichting en dergelijke). In clusief de kosten van aankoop is met het geschikt maken van het KSA-gebouw tot tijdelijk cultureel centrum daarom een bedrag van minder dan zeven ton ge moeid. Opgemerkt moet worden, dat 't gé- bouw en met name de dure grond na het verstrijken van de bewuste periode een niet onbelangrijke waarde behouden. De stichting heeft becijferd, dat er in het ongunstigste geval jaarlijks een exploita tietekort van 70.000 zal zijn. Het plan van de heer Trapman voor ziet in een flinke opknapbeurt van het interieur. Op economische gronden zal praktisch niet getornd worden aan de onoogiijke voorgevel. De huidige ingang wordt gehandhaafd ten gerieve van het publiek dat naar de bovenzaal moet. Voor de bezoekers van de grote benedenzaal is een aparte zij-ingang ge projecteerd. Via deze entree komt men in een ruime hal, waar een royale foyer met bar en vestiaire zijn ondergebracht. De afmetingen van de grote zaal en to neel blijven ongewijzigd. Toneel en or kestbak niet meegerekend heeft de grote zaal een oppervlakte van 275 vierkante meter, waar plaats is voor ruim 450 be zoekers. De oppervlakte van toneel en or kestbak is respectievelijk 150 en 40 vier kante meter. De kleedkamers onder het podium zul len eveneens worden opgeknapt. Boven dien worden in een houten noodgebouw- tje nog enkele kleedkamers onderge bracht, evenals toiletten voor de bezoe kers. De twee zaaltjes op de bovenver dieping worden tot één grote ruimte ge formeerd, waar plaats is voor ongeveer honderd bezoekers. Ook daar is aandacht besteed aan dames- en herentoiletten, garderobe en een bar. Het plan van architect Trapman kan binnen een half jaar geheel worden uit gevoerd. Dit betekent, dat Beverwijk nog in het voorjaar van 1968 de beschikking kan hebben over een goed doch eenvou dig cultureel centrum, waar concerten, cabaret en kleine toneelmontages moge lijk zijn. Tegen de tijd, dat de stichting Sociaal Culturele Voorzieningen het KSA-plan afgerond had, doken plotseling de anonie me „vrienden van het Kennemer Thea ter" op. Zij pleiten voor behoud van dit theater, voor een groot deel omdat zij pp piet hen meerdere Beverwijkers zulke goede herinneringen aan het Kennemer Theater hebben. De directeur van dit theater, de heer Charles Hart heeft zich bereid verklaard zijn complex aan een stichting te verhuren. Een dergelijke stichting zou dan met gemeentelijke ga ranties de exploitatie ter hand willen ne men. Het beperkte plan voor het Ken nemer Theater, waarmee de gemeente raad zal worden geconfronteerd, heeft wel enkele grote nadelen. De toneelver ruiming die men beoogt wordt namelijk niet door het beroepstoneel aanvaard, ook niet voor de kleine montages. De diree teur van het Noordelijk Philharmonisch Orkest heef bovendien het onaanvaard baar uitgesproken over de nieuwe opzet. Dit wil dus zeggen, dat wanneer het Ken nemer Theater-plan door de raad wordt overgenomen, de concertenreeks onder auspiciën van Toonkunst niet in het Ken nemer Theater zal terugkeren. De ligging van het KSA-gebouw in de zeer nauwe Peperstraat en het gebrek aan parkeerruimte pleiten niet voor dit plan. Overigens kan ook de parkeergele genheid bij het Kennemer Theater moei lijk ideaal worden genoemd. Het KSA- plan is echter een tijdelijke oplossing die zeer spoedig gerealiseerd zou kunnen worden. Een belangrijker argument is evenwel dat de mogelijkheid tot totale nieuwbouw volkomen openblijft. De Beverwijkse architect J. Bleeker heeft, dat moet eerlijk worden toegege ven, een cultureel centrum van werke lijk grootsteedse allure op papier gezet. Uitgangspunt voor hem was daarbij de bestaande situatie van het Kennemer Theater. „Afhankelijk van de voorhan den zijnde financiële middelen en de noodzaak-van-het-moment" zou kunnen worden besloten een bepaald deel van het Kennemer Theater-complex te bou wen of te verbouwen. Architect Bleeker oppert de mogelijkheid van onder andere een zaal met een accommodatie voor tweeduizend bezoekers, een ondergrondse bioscoop, een koepelzaal en een staatsie volle burgerzaal. Men mag zich in dit verband afvragen, overigens met alle waardering voor het kunnen van de heer Bleeker, of het voor welke architect dan ook moeilijk is zo'n spectaculair plan te ontwikkelen wanneer de opdrachtgever hem geen enkele beperking oplegt. Ook vragen we ons in gemoede af. of Bever wijk werkelijk behoefte heeft aan een cultureel centrum van een dergelijke op zet. Beverwijk heeft dachten wij een cul tureel centrum nodig dat past bij het in wonertal. Een ontmoetingsplaats waar het prettig is samen te komen. Enige luxe is daarbij zeker verantwoord wil de slagzin „uit, goed voor u" ook in Beverwijk be waarheid worden. Een voordeel van het beperkte Ken nemer Theater-plan is, dat naar de me ning van de vrienden van dit theater de exploitatie geen moeilijkheden zou ople veren. Dat wil zeggen, dat de gemeente niet jaarlijks zou hoeven bij te passen, Wel moet de gemeente aan het Kenne mer Theater financiële garanties ver strekken, waarvoor goedkeuring van GS nodig is. Maar wie garandeert, dat het Kennemer Theater niet met een exploi tatietekort krijgt te kampen? De financiering van het KSA-plan zou kunnen geschieden uit een fonds van 1.750.000, dat indertijd door Hoogovens voor sociaal-culturele doeleinden is be schikbaar gesteld. Realisering van het KSA-plan zou daarmee niet ten laste van de gemeentelijke begroting komen, zodat derhalve geen toestemming van GS nodig zou zijn. Wel moet het college van Ge deputeerde Staten goedkeuren, dat de ge meente de Stichting Sociaal Culturele Voorzieningen jaarlijks bijspringt tot een maximum van 70.000. Het is denkbaar, dat dit bedrag be paalde leden van het college zwaar op de maag ligt. Anderzijds is dit bedrag gezien het aantal inwoners (42.000) toch gering te noemen. De cultuur mag van Bever wijk toch best een offer vragen. Zou de gemeenteraad zijn voorkeur uit spreken voor het KSA-plan, dan is er meteen veel werk aan de winkel voor de Stichting Sociaal Culturele Voorzie ningen. De Stichting zal, bij voorkeur op een bredere basis en met meer inspraak van jongeren, zich van meet af aan met een nieuw cultureel centrum bezig moe ten houden. In die zin, dat in 1978 het nieuwe centrum er staat. Er zal zeker een goede plaats zijn in het nog vast te stellen komplan, dat voor het centrum van Beverwijk erg belangrijk wordt. Sommigen zijn bang, dat Beverwijk wel voorgoed van een cultureel centrum kan afzien, als de invoering van een nieuwe gemeente IJmuiden eventueel een feit wordt. Daarom dringen deze mensen op een spoedige beslissing aan. In een even tueel nieuw te vormen gemeenteraad zal Beverwijk echter ook belangrijke in spraak houden. Het belangrijkste zal dan zijn, dat de Beverwijkers enthousiast, vol hardend en eensgezind voor de belangen van hun stad zullen opkomen. En dan zal het warempel wel gaan. ADVERTENTIE SUPER T.v.-ONTVANGER 59 cm beeld MET INRUIL slechts MARKTPLEIN - IJMUIDEN - TEL. 14262 Zaterdag van 16-17 uur zal Wim Fran ken, stadsbeiaardier van Amsterdam en van Weesp, een beiaardbespeling verzor gen op het carillon van de stadhuistoren in IJmuiden. Hij heeft daartoe het volgen de programma samengesteld: Uit De Gruytters beiaardboek, bew. L. 't Hart, Marche de Lingie en Marche de Malbrouk; drie volksliedjes; Ringrazia- mento festivo, van H. C. King; Noorse volksliedjes; Sonata Harnesta, toccatine, intermezzo en fuga, van A. van Ooik; En gelse volksdansen; Thema met variaties, van S. Nees. Wij hebben reeds eerder gemeld, dat de Speliade 1967, het vakantieprogram ma voor (}e jeugd van Velsen, vlot ten uitvoer is gebracht en het eindresultaat wel zeer bevredigend mag worden ge noemd. Dit wordt nog eens onderstreept door een uitvoerige opsomming, samen gesteld door de Commissie vakantiewerk van de Velser Jeugdcentrale. In het algemeen waren niet alleen de kinderen maar evenzeer hun ouders erg gelukkig met de reeks van vakantiebe zigheden van de jeugd. Maar vele ouders vonden de weg naar de Speliadetent op het parkeerterrein van het Sportpark Schoonenberg aan de Minister Van Hou tenlaan te lang voor hun kinderen, die om die reden niet hebben meegedaan. Het is gebleken, dat veel van de kin deren die wel hebben meegedaan, thuis nooit knutselden of spelletjes deden, om dat de auto en de televisie een belang rijker plaats in het gezinsleven nnam. Misschien komt volgend jaar de Spelia- de-tent centraal gunstiger te liggen en misschien gaat men in meer gezinnen tijd beschikbaar stellen voor spelletjes en knutselen, waar de kinderen meer plezier van beleven dan van auto en kijkkastje. Tijdens een korte afwezigheid van de beheerder van café-restaurant „De Jans- heeren" in Heemskerk moest een nieuwe biervat worden aangesloten. Bereidwillig bood een jonge kastelein uit het dorp zijn hulp aan. Hij dook in de kelder om de koolzuurcylinder op het vat aan te sluiten, maar hij verrichtte daarbij waarschijnlijk een verkeerde handeling, want de cylin der begon opeens te lekken, met als re sultaat dat de kastelein bewusteloos ge raakte. De gealarmeerde brandweer heeft het slachtoffer met zuurstof weer bij ge bracht. Voor alle zekerheid werd hij voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5