Politieke regels gelden ook voor Gods volk Nieuw drink plezier mint/ Amsterdamse hotelier eist f 636.000 Agenda voor Haarlem en de IJmond Weer vakantiegangers uit Nederland naar Egypte Kort en bondig MENING OECUMENISCHE RAAD Rapport over het Nabije Oosten ,Paus Paulus is een marionet of conservatief' De „Vikingbank" verongelukte opnieuw VAN AMERIKAANS CONCERN Vernielingen door gastarbeiders Speurtocht naar injectiespuit Na cafébezoek met auto tegen boom; broer dood Tijdens onweer met auto tegen boom; echtpaar dood Tamelijk koel gratis bij 2 gezinspakken VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1967 I- p #"fïp' it de groene tingeling frisdrank Pater A dolfs in Brits blad Matiging bepleit Bij werf uit takels van bok gevallen raag van dr. Oele: Is zoetstof schadelijk? Vergiftigde sinaasappel TWEE DODEN DOOR BLIKSEM Twee dagen rijbewijs Station van Nijmegen wordt verbouwd Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk „DE UILENBOOM" HOOFDSTRAAT 204 - SANTPOORT Telefoon 0 2560-8623 N.S.R. tegen Griekse studiebeurzen B-g bs - v •Vv V VS vvV.^v-.vssv .-V „Het joodse volk heeft als volk Gods aanspraak op zeer speciale liefdevolle aandacht en steun van de zijde van de christelijke kerk, maar ook het volk Gods is onderworpen aan de normen der gerechtigheid die voor alle volken gelden in hun onderlinge betrek kingen", zegt de commissie van inter nationale zaken van de Oecumenische Raad van Kerken in Nederland in een advies over Israel en de Arabische landen. „De relaties tussen Israel en zijn buur landen moeten dus op merites van gewo ne politieke rechtvaardigheid worden be oordeeld. Voorkomen dient te worden dat de indruk zou ontstaan dat christenen en joden om religieuze redenen ongekwali ficeerd partij zouden kiezen voor Israel en tegen de Arabieren." Het staat vast, aldus het rapport, dat de Arabische landen (met name Egypte en Syrië) zich niet kunnen onttrekken aan de verantwoordelijkheid voor de op zweping van haatgevoelens onder de massa's tegen Israel, aan een onware campagne tegen dit land en aan een poli tiek van omsingeling. ADVERTENTIES liitllUl: ml LONDEN. (Reuter) Pater Adolfs, prior van het Augustijnerklooster in Eindhoven en auteur van het omstreken boek „Het graf van God", heeft verklaard dat paus Paulus ofwel een marionet is in de handen van de curie of, wat waar schijnlijker lijkt, zelf door en door con servatief is. Pater Adolfs zegt dit in een artikel in het Britse interkerkelijke blad „New Christian", waarin hij felle critiek uit oefent op de zijns inziens verouderde structuur van de rooms-katholieke kerk. De kerk van Rome was haar evenwicht kwijt en gedesintegreerd, maar zij moest door deze fase heen om tot een nieuwe integratie te komen. Elke keer als de paus spreekt, aldus pater Adolfs, weer spiegelen zijn woorden de oude sfeer en de oude kerkstructuur. De kerk heeft de rationalistische aanpak verkozen boven de intuïtieve hetgeen onjuist is. In dit verband heeft pater Adolfs critiek op de uitsluiting van de vrouw van het kerke lijke ambt. Mannen, met hun meer ra tionele aanpak, zijn betere hoeders van het eenzijdige, ultra-rechtse kerkelijke instituut dan vrouwen, die meer intuïtie hebben en een beter gevoel voor ver houdingen. De priesters zijn door hun wijding en/of beloften vaak op een dusdanige morele, emotionele en materiële wijze aan de kerk gebonden, dat doorgaans al leen de moedigsten onder hen in staat zijn zich los te scheuren. Op deze wijze, aldus pater Adolfs, is het celibaat van de priesters alleen maar een machtsmiddel voor de kerk ter versterking van haar eigen veiligheid. Israel heeft echter ook fouten gemaakt in zijn houding tegenover de Arabieren, heeft in het verleden weinig begrip ge toond voor de gevoelens der buurlanden en kan niet worden vrijgepleit van een aantal aanvaisdaden (bijvoorbeeld in de Suezcrisis van 1956) en onvoldoende res pect voor sommige V.N.-resoluties. Het rapport zegt, dat men niet de Ara bieren recht mag verschaffen ten koste van onrecht aan Israel. Hetzelfde geldt voor pogingen westerse belangen in het Nabije Oosten veilig te stellen door toe te geven aan Arabische sentimenten, waarbij levensbelangen van Israel zouden worden opgeofferd. Beide partijen zullen moeten afzien van extreme standpunten, zegt de commissie. Israel zal, ondanks zijn militaire over winning. grote politieke matiging moeten betrachten in de komende onderhandelin gen. Van Arabische zijde zal men de wensdroom van de vernietiging van Is rael volkomen moeten prijsgeven. Het be staan van Israel moet nu volkenrechte lijk worden erkend door de buurlanden. Er moet een regeling worden getroffen voor de grenzen, die geen gebiedsuitbrei ding* van betekenis voor Israel inhoudt en het voortbestaan van Jordanië verzekert. De vrije doorvaart van alle vlaggen in de golf van Akaba en in het Suezkanaal moet worden veilig gesteld. De nieuwe grenzen moeten door de grote mogendheden worden gegarandeerd en het verdient aanbeveling een speciaal internationaal regime voor Jeruzalem in het leyen te roepen. De Arabische vluchtelingen moeten worden geholpen door terugkeer naar het thans door Israel bezette gebied van Jor danië, of door vestiging elders. Daarbij moet hun een billijke schadevergoeding worden verzekerd, aldus de commissie. De sleepboot „Vik.ingba.nk", die bij een werf in Rotterdam zou worden hersteld, viel daar uit de takels en verdween bijna geheel onder water. ROTTERDAM. Vier arbeiders zijn licht gewond geraakt toen gistermiddag de vorige week van de Noorderpier in Hoek van Holland gelichte sleepboot „Vikingbank" uit de trossen van een drij vende bok viel. Het ongeluk gebeurde toen men bij de scheepswerf en machi nefabriek „Waalhaven" bezig was het wrak van de sleepboot met behulp van een drijvende bok op een ponton te plaatsen. De sleepboot die zou worden gerepa reerd, verdween vrijwel geheel onder water. De „Vikingbank" van L. Smit en Co. was op 31 juli door Nederlands groot ste drijvende bok, de ir. J. G. Snip van de pier bij Hoek van Holland gelicht, waar het schip in de nacht van 18 op 19 maart was vastgelopen bij een poging het Griekse vrachtschip „Alkyone" los te trekken. Dezelfde drijvende bok was in geschakeld om de „Vikingbank", die zeer ernstig is beschadigd, op de ponton te plaatsen. De sleepboot zal door de Ir. Snip worden gelicht. Het snel toenemende verbruik van kunstmatige zoetstoffen is een doorn in het oog van de suikerproducenten. Dezen voeren de laatste tijd dan ook bezwaren aan tegen kunstmatige zoetstoffen, aldus het Nederlands lid van het Europees Par lement dr ir. A. P. Oele. Omdat hij meent dat de consument er récht op heeft te weten of er inderdaad zwaarwegende nadelen aan deze zoetstoffen verbonden zijn, heeft hij over de al dan niet schade lijkheid schriftelijke vragen gesteld aan de EEG-commissie. Sinds het uitbreken van de strijd tussen Israel en de Arabische landen twee maanden geleden hebben honderden Nederlandse vakantiegangers, die voor dit zomerseizoen een reis hadden geboekt naar Egypte, hun voorgenomen trip geannuleerd. Het idee, dat de situatie minder ex plosief wordt, heeft vele late vakantiegangers, die pas in het naseizoen (okto ber en november) ver trekken, er echter van weerhouden hun vakantie af te zeggen. Deze tendens is het sterkst waargeno men door de reisorganisa tie F.I.T. in Eindhoven, het enige bureau in Nederland dat gedurende het gehele jaar regelmatig reizen naa£ Egypte organiseert en ver reweg het grootste aandeel heeft in het toeristische vervoer naar dat land- In twee-en-een-half jaar heeft deze organisatie reeds 10.000 toeristen per vlieg tuig naar Egypte gebracht. Dit seizoen heeft 50 per cent van de vakantiegan gers zijn reis naar Egypte geannuleerd. In plaats daarvan zijn de meesten naar Griekenland of Por tugal gegaan. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten zijn alle vakantievluchten op Egypte stopgezet. Aan staande zaterdag zal voor het eerst weer een be scheiden groepje mensen negen in totaal het „avontuur" in Egypte be ginnen. In normale om standigheden zou dit aan tal het tienvoudige zijn ge weest. (Van onze correspondent) AMSTERDAM De Amsterdamse ho telhouder J. A. Boerop eist een schade vergoeding van 636.000 gulden van het Amerikaanse concern „General Tire and Rubber". Hij heeft beslag laten leggen op de gebouwen van de Nederlandse fa briek van dit concern in het westelijke havengebied in Amsterdam. De zaak wordt op 12 september behandeld door de Amsterdamse rechtbank. Behalve „Ge neral Tire and Rubber" zijn 71 gastarbei ders, voor het grootste deel Joegoslaven gedagvaard. Op 16 mei werd de fabriek onverwachts gesloten. De arbeiders kwamen op straat te staan. Zij koelden toen, na uitvoerig Het parket in Den Bosch is nog steeds bezig met het onderzoek in de zaak van de vermoedelijke moordpoging door mid del van een met parathion geïnjecteerde sinaasappel op een vrouw, die werd ver pleegd in het Sint Josefziekenhuis in Veghel. De vergiftigde sinaasappel werd op 2 juni gevonden en op 14 juni werd de echtgenoot van de vrouw, voor wie de sinaasappel was bestemd, in voorarrest gesteld. De man ontkent echter iets van deze zaak te weten. Namens de officier van Justitie is thans een oproep uitgegaan aan alle apotheken, drogisten en zaken welke gedurende het afgelopen halfjaar injectiespuiten van het merk „Hero Stahl" (inhoud 1 cc) hebben verkocht. Tijdens een zwaar onweer is gistermid dag een Goudse politieagent tijdens zijn ronde op de fiets door de bliksem getrof fen. Hij was op slag dood. Het slachtoffer is de 21-jarige ongehuwde A. M. Siekman. In Lath'em is de 68-jarige heer F. Bos uit Zevenaar gistermiddag buiten door de bliksem om het leven gekomen. In Ermelo werd een woonhuis tijdens afwezigheid van de bewoners door de bliksem getroffen. Buren wisten een be gin van brand met schuimblussers te doven. De brandweer in "Ede heeft gisteravond druk werk gehad omdat tijdens een nood weer straten en pleinen onder water kwamen te staan en kelders volliepen. Ook Hilversum had grote waterover last. Het regenwater verzamelde zich in het laagste punt van de gemeente, de spoorwegtunnel onder de lijn van Hil versum naar Utrecht. Ook vanmorgen nog was het rij verkeer door deze ver binding tussen de twee stadsdelen niet mogelijk. Enige tientallen kelders kwa men onder water te staan. Bij veel wo ningen kon het gevaar worden gekeerd door het plaatsen van vloedplanken voor de deuren. café-bezoek, hun woede door in het hotel aan de Nicolaas Witsenkade een enorme ravage aan te richten. De arbeiders zijn inmiddels naar hun land teruggekeerd. De schade aan het hotel werd getaxeerd op 173.000. De hoteleigenaar eist tevens vergoeding voor schade die hij opgelopen heeft om dat een verlenging van het contract voor de huisvesting en voeding van de gastar beiders met de fabriek niet is doorge gaan. In het vooruitzicht van deze ver lenging had hij er juist een nieuw pand bijgekocht. Het totaal van zijn eis op de fabriek komt hiermee op de genoem de 663.000 gulden. Een 23-jarige ambtenaar uit het Friese dorp Terwispel is door de rechtbank in Leeuwarden veroordeeld tot drie maan den gevangenisstraf en een rijverbod voor de tijd van twee jaar. Twee dagen nadat hij zijn rijbewijs had gekregen ging hij met een broer een autoritje maken. Onderweg dronk hij in cafés een paar borreltjes, waarna het weer op huis aan ging. Vlak bij huis vloog de auto uit een bocht en tegen een boom, waarbij de broer om het leven kwam. Gisteravond om half negen is tijdens een hevige onweersbui het echtpaar Wil mink uit Almelo met zijn auto tegen een boom gebotst. Zowel de 28-jarige heer H. Wilmink als zijn 29-jarige echtgenote, mevrouw S. Wilmink-Meyer, waren op slag dood. De bestuurder werd uit de wagen ge slingerd, het stoffelijk overschot van zijn echtgenote moest worden uitgezaagd uit het autowrak. In Opheusden is de 16-jarige Johan van Dam met zijn bromfiets tegen een be tonnen paal aan de kant van de weg gebotst. Hij was terstond dood. In een ziekenhuis in Den Haag is de 66-jarige mevrouw A. J. M. Beekhuizen overleden, nadat zij bij het oversteken door een bromfietser was aangereden. In Apeldoorn is de 35-jarige PTT-be- steller J. J. van Breda, die op zijn brom fiets vlak voor een, personenauto de weg wilde oversteken aangereden en zo ern stig gewond dat hij later in een zieken huis is.oyerleden. De directie van de Nederlandse Spoor wegen heeft een verbouwingsplan goed gekeurd voor het stationsgebouw van Nij megen. De kosten die hiermee gemoeid zijn belopen 1,2 miljoen gulden. Men ver wacht, dat deze investering zal leiden tot een aanzienlijk betere opbrengst van het station, met name omdat de verbeterde restauratie en andere nevenbedrijven ho- ADVERTENTIE Openluchttheater Bloemendaal, zater dag 20 u.: Toneelgroep Osta met „Een Midzomernachtdroom" van William Shakespeare. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The West Side Story", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 U-: „Lady L", 14 j.; 23.30 u.: „Geheim commando", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Triple Cross", 14 j-; zaterdag 23.30 u.: „Slaaf van zijn driften", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Samen uit, sa men thuis", a.l. Minerva, 14.30 u.: „De vierpotige ka meraad", a.l.; 20.15 u.: „Can-Can", 14 j. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De Saint contra a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Rebellen van de Groene Hel", 14 j. Studio, 10.30 en 14.15 u.: „Merlin de tovenaar", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Sla nooit een vrouw, zelfs niet met een bloem", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr- Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Tot en met 2 sep tember ook op zaterdag van 20.30 tot 22.30 u. Vleeshal (Grote Markt): „Foto inter nationaal", foto's uit Frankrijk, Oos tenrijk, Tsjechoslowakije en Haarlem. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 27 augustus. Vishal (Grote Markt). Fototentoonstel ling van Sanne Sannes. Dagelijks van 10 u. tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 28 augustus. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u- en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-T (Bakenessergracht 67): Tot 27 augustus expositie van werk van tien Franse eri Nederlandse kunstenaars. Da gelijks van 11-17 u. Zondags van 13 tot 17 u. en woensdags van 20-22 uur- Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan): Werk van Jacobus van Looy. Dagelijks van 10-17 uur. 's Zondags van af 14 uur. Tot 4 september. Cruquius Museum (Cruquiusweg Heemste de): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feestda gen gesloten. Ruïne van Brederode (Santpoort): Ex positie van plastiek van Rob Claus. Da gelijks van 9 tot 20 u. en van 21 tot 23 u. Tot 3 september. Brederodestraat 148, Zand voort: Tot en met 15 augustus expositie van ceramiek van Babs van Elsdingen en plastieken van Hans van Dinteren. Dagelijks van 19-21 u- en op zaterdag en zondag van 14-18 en 19-21 uur. Gemeenschapshuis (Zandvoort): Exposi tie van werk van Wim Steijn en Kees Verkade. Dagelijks van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. Tot 24 augustus. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek). Tot en met oktober: openluchttentoonsteling van voorjaars- en zomerbloemen. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35), zaterdag 14.30 u-: „De sprookjesmo len". Circus Roberti (hoek F. van Adrichem- laan-Pasteurstraat) zaterdag 14.30 u.: Kindercircus. VRIJDAG 11 AUGUSTUS City, 20 u.: „Elvis A Go-Go". Stadsschouwburg, 20 u.: ,,'t I^een gekke, rare, dolle, dwaze wereld". Ruïne van Brederode: Gedurende het hele sezoen wordt beeldhouwwerk van Nederlandse kunstenaars tentoongesteld. ZATERDAG 12 AUGUSTUS City, 19 en 21.15 u.: „Elvis A Go-Go". Stadsschouwburg, 20 u.: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 u.: opening tentoonstelling „Communi catie" van De Werkschuit Velsen. De ex positie is zaterdag en zondag van 14 tot 18 uur en maandag tot en met donderdag van 16 tot 18 uur geopend. De tentoonstelling duurt tot en met 17 augustus. Ruïne van Brederode: Rob Claus expo seert kleurgrafiek, die dagelijks te zien is van 9 tot 18 uur en van 20 tot 22 uur. Ge durende het hele seizoen wordt beeldhouw werk van Janneke Ducro, Louk van Meurs, Nico Betjes, Paul van Crimpen, Geert Jan van Meurs, David J. van de Kop en Frits Vanén tentoongesteld. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 11 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De strijd tegen verdovende middelen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „A-GO-GO!". W.B. Theater, 20 uur: „Soldaten in de regen". Galerie Boumans, Breestraat 122, Col lectie Grafieken van Noordhollandse kunstenaars, te bezichtigen van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. ZATERDAG 12 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De strijd tegen verdovende middelen"; 23.30 uur: „Liefde zonder weerstand". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „A-GO-GO!" W.B. Theater. 20 uur: „Soldaten in dp regen"; Galerie Boumans, Breestraat 122, Col lectie Grafiek van Noordhollandse Kun stenaars, te bezichtigen van 9-12-30 uur en 13.30-18 uur. Verdronken. In het Noorderdok in Ter- neuzen is de 27-jarige scheepsmeter G. Buyse tijdens het meter van een grintbak te water geraakt en ver dronken. Brandkast meegenomen. Uit het kantoor van de Koninklijke Nederlandse Mo torrijdersvereniging (KNMV) aan de Bezuidenhoutseweg in Den Haag is in gebroken. De inbrekers hebben de brandkast, waarin 3500 en twaalf pas poorten lagen, meegenomen. Nederlandse bijdrage. De Nederlandse regering zal een bijdrage leveren van 1.992.000,- voor de oprichting van een medisch opleidingscentrum bij het zie kenhuis in Mwanza in Tanzania. Het centrum zal opleidingsmogelijkheden bieden aan 180 verpleegsters en vroed vrouwen, alsmede aan 120 andere medi sche krachten. Van de totale kosten ad. 3.173.000,- wordt het restant bijgedra gen door een Duitse r.k. organisatie. Studeren in Nederland. Een groep van 101 Antillianen die hier komen studeren, is op Schiphol aangekomen. De 49 meisjes en 52 jongens, in leeftijd variërend van 16 tot 22 jaar, zullen met een beurs van de Antilliaanse regering lessen gaan volgen aan instellingen voor middelbaar voortgezet en hoger onderwijs. Sioophuis uitgebrand. In de Kattenburger voorstraat in Amsterdam is een huis uitgebrand dat voor de sloop bestemd was. Het huis stond in korte tijd van boven tot beneden in lichter laaie. De politie vermoedt dat baldadige jeugd het vuur heeft aangestoken. Ook 's middags had de brandweer een vuurtje in het huis moeten blussen. ADVERTENTIE Hotel Restaurant Taveerne vanouds Een van onze specialiteiten FONDUE BOURGUIGNONNE een gezellig pruttelende maaltijd in Oud-Hollandse omgeving. FORELLENBASSIN in het Restaurant Het bestuur van de Nederlandse Stu-< denten Raad heeft het ministerie van on derwijs en wetenschappen in een brief la ten weten, dat het verontrust is door dé circulaire, waarin wordt meegedeeld, dat de Griekse regering studiebeurzen voor Nederlandse studenten beschikbaar heeft gesteld voor studie in Griekenland. De inhoud van de circulaire gaat, vol gens het bestuur van de NSR, geheel voorbij aan de situatie, die in Grieken land na de staatsgreep is ontstaan: Be knotting van de universitaire vrijheden door het huidige regiem. ^WWWUUWWUWWUWIMWMMUWWUWIMWWWWWUUWUUUWWUWWIi Het K.N.M.I. deelt mee: De atmosfeer boven onze omgeving is de laatste dagen geleidelijk onstabieler ge worden. Als gevolg hiervan ontwikkelden zich gisteren onweersbuien, die aan het einde van de middag en in de avond vooral in het midden en zuiden van het land plaatselijk veel regen brachten. De toene ming van de onstabiliteit hangt samen met koude lucht in de hogere niveaus boven het Noordzeegbied. Deze koude luchtmas- sa trekt slechts zeer langzaam naar het oosten, zodat morgen opnieuw op buien moet worcjen gerekend. De luchtaanvoer blijft plaatsvinden uit westelijke richtin gen. Het blijft derhalve tamelijk koel. WEERRAPPORXEN -jj «0 a Maximum- en minimum 5 r— L temperaturen xiS ei B d .SS a 3 binnen- en buitenland »'G BS O -rf C M Den Helder zw. bew. wzw 21 16 0 Ypenburg mist wzw 23 14 4 Vlissingen mist zw 22 15 0.6 Eelde mist zw 23 13 0.2 De Bilt geh. bew. zw 23 14 3 Twente, mist zw 23 12 6 Eindhoven mist zw 23 14 2 Z.-Limburg zw. bew. zw 24 14 0 Helsinki zw. bew. O 17 11 0.1 Stockholm zw. bew. O 23 0.1 Oslo regen nnw 19 15 5 Kopenhagen zw. bew. OW 21 18 0.4 Aberdeen zw. bew. windst. 17 11 0 Londen zw. bew. wzw 23 13 0.5 Amsterdam onbewolkt zzw 23 13 2 Brussel geh. bew. zw 25 13 4 Luxemburg regen wzw 23 12 9 Parijs zw. bew. wzw 21 13 12 Bordeaux zw. bew. windst. 22 13 1 Grenoble half bew. n 27 18 1 Nice onbewolkt n 29 18 0.1 Berlijn regen w 26 15 5 Frankfort half bew. zw 21 14 0.1 München regenbui wzw 21 13 7 Zürich regenbui w 12 2 Genève zw. bew. zzw 14 0.1 Locarno onbewolkt windst. 12 0 Wenen half bew. w 28 17 10 Innsbruck zw. bew. windst. 20 11 11 Belgrado half bew. 36 20 0 Athene onbewolkt nw 37 27 0 Rome licht bew. windst. 32 23 0 Madrid onbewolkt windst. 28 13 0 Mallorca onbewolkt O 34 20 0 Lissabon onbewolkt nw 27 15 0 Zaterdag 12 augustus Zon op 5.18 uur; onder 20.11 uur. Maan op 13.44 uur; onder 22.38 uur. Maanstanden Eerste kwartier 12 augustus 21.44 uur. Volle maan 20 augustus 3.27 uur. Laatste kwartier 28' augustus 6.35 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 11 augustus Hoog water 7.06 uur en 10.31 uur. Laag water 3.03 uur en 15.19 uur. Zaterdag 12 augustus Hoog water 7.50 uur en 20.16 uur. Laag water 3.44 uur en 15.57 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort 1b 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2