bondig^ Agenda voor Haarlem en de IJmond Drs. Bogaers: „Democratie in geding" Reacties uit de andere partijen UÊaranka meubelen Maatregelen tegen aantal leiders? en RADICALE KVP'ERS RICHTEN SECRETARIAAT IN Inbraken in Breda na ontsnapping uit kliniek D'66 wil geen politici in staatscommissie Landbouwer onder tractor dood gedrukt Man van 84 jaar haalt rijbewijs Schiphol trok al één miljoen kijkers Tot nu toe 25.000 handtekeningen Onstabiel weer N arcoticahandel in Loosdrecht uw matras haarlems matrassenhuis t ït DINSDAG 15 AUGUSTUS 196 7 2 PvdA: Belangrijk A PP en CHU: Vreemd Wetsvernieuwing Hoger rijkssubsidie kinder uit zending Vietnam-actie Flessentrekker liet rekeningen naar B.Z. sturen Velsen-IJ muiden Beverwijk •SÊ e (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De groep Christen-radicalen in de K.V.P. heeft in allerijl een secretaris aangewezen om de talrijke reacties in den lande op te vangen. Het is drs. K. L. M. van Eerd, leraar in de klassieke talen in Oegst- geest. Hij zei ons vanochtend dat er verheugend veel reacties van bijval komen uit K.V.P.-kringen uit het gehele land, onder meer van vele kaderleden van de K.V.P. De groep is ook voldaan over de positieve reacties in andere politieke partijen. Vooral verklaringen van drs. Den Uyl en mr. Van Mierlo zyn zorgvuldig bestu deerd. Drs. Van Eerd verheelde in dit verband niet, dat men het in de groep onderling niet geheel eens is over de uiteindelijke doeleinden. Een deel wil één grote pro gressieve partij, anderen willen een los federatief ver band vanuit de bestaande partijen. In deze laatste visie lijkt samenwerking met een partij als D'66 op een zakelijke basis zeer wel mogelijk. DEN HAAG, D'66 zal zich alleen I aan een progressieve concentratie bin den als zij de garantie krijgt dat haar belangrijkste wensen op staatkundig ter rein (waaronder invoering van het dis trictenstelsel en de gekozen minister-pre sident) worden overgenomen. Aldus het commentaar van de Tweede-Kamerleden V an Mierlo en De Goede op de actie binnen de KVP om te komen tot een bundeling van de progressieve krachten in de confessionele partijen, de PvdA en D'66. ,,Wij willen de snelste weg naar sane ring van het politiek bestel," zei mr. Van Mierlo. „Het is maar de vraag of die weg via de voorgestelde concentratie loopt, maar wij willen er graag over praten." Volgens de heer Van Mierlo. die de actie binnen de KVP een verheugend ogenblik bezwaar gaat maken tegen het verschijnsel vond, is het noemen van schrijven van een brief aan het partijbe- kandidaat-ministers voor de verkiezingen, stuur op grond van reglementaire over- zoals de groep KVP-ers wil, nog maar wegingen, dan mag men zich toch afvra- een klein stukje in de goede richting, gen of het met de democratie in die partij Ook de heer De Goede meende dat een wel helemaal goed is gesteld." Dat zei vernieuwing van het politieke leven niet oud-minister Bogaers gisteravond voor de los kan worden gezien van de staatkun-1 televisie in commentaar op de reactie van DRS. BOGAERS DEN HAAG „Als men op een gegeven het K.V.P.-partijbestuur. Volgens drs. G. J. M. Horbach, vice- voorzitter van de K.V.P., die in hetzelfde tv-programma optrad, gaat de actie van de groep K.V.P.-ers toch wel verder dan het louter schrijven van een brief. Hij vond de handtekeningenactie niet alleen dige hervormingen die D'66 voorstaat. „Wij willen van die staatkundige hervor mingen de bewakers zijn," zei hij. De fractieleider van de PvdA, drs. J. M. den Uyl, noemde de brief van de I een doorkruising van het lopende gesprek groep KVP-ers aan hun partijbestuur een met A.R.P. en C.H.U., maar ook van de e angnjk stuk omdat daarin een duide- plannen voor een goede meningsvorming lijk verband wordt gelegd tussen het stre- over de vernieuwing van de KVP die ven naar een samenwerking van progres- het partijbestuur voor het komende na- sieve groeperingen en de noodzaak tot jaar heeft opgesteld. Drs. Bogaers vond ï®^v0£.mln?T if. ,p°jle® 5*st? de regionale bijeenkomsten die het par- heer Den Uyl dacht dat de PvdA bereid tij bestuur tegen het najaar heeft uitge- zou moeten zijn om op deze basis over schreven, echter weinig zinvol als daar- een gezamenlijk programma te gaan pra- aan njet een publieke discussie over de 1J zag ln dfT plannen van de groep diverse stromingen die de K.V.P. telt, kan KVP-ers een reele mogelijkheid om de voorafgaan. „Dan ontbreekt er iets essen- kiezers in de gelegenheid te stellen kabinet plus programma te kiezen, de actie binnen de KVP is volgens Den Uyl een belangrijk moment in Nederlandse politiek bereikt. een Met drs. de meningsvorming was zijn tieels in de I opvatting. Drs. Bogaers zei, dat de brief van de I groep K.V.P.-ers het overleg tussen de drie confessionele partijen niet behoeft te doorkruisen. De brief kan volgens hem de duidelijkheid binnen de partij alleen maar bevorderen. De ondertekenaars ne men echter, zo zei hij, pigf, de..samen werking tussen de christelijke partijen, De actie heeft de bevreemding gewekt hoe wenselijk op zichzelf ook, als uil van vooraanstaande figuren uit ARP en gangspunt, maar juist de vraag hoe die CHU. De voorzitters van deze partijen partijen tot christelijk-radicale groeperin- wijzen er op dat de actie op touw is gen zijn om te vormen. Eerst als die vraag gezet op een moment dat de KVP in de zogenaamde „Groep van Achttien" be- •prekingen voert met de beide andere confessionele partijen over politieke sa menwerking. Zij vrezen een doorbreking aan de hand van een radicaal, vooruit strevend programma beantwoord is, kan de samenwerkingsvorm nader onder ogen worden gezien. Dat is volgens drs. Horbach echter een van dit gesprek, waaraan voor de KVP wezenlijk andere gedachtengang dan die onder meer oud-premier Cals deelneemt. Deze heeft ook de brief van de groep progressieve KVP-ers ondertekend. Mr. W. Aantjes, plaatsvervangend frac tieleider van de Antirevolutionairen in de Tweede Kamer, betreurde de actie om aan het gesprek met A.R.P. en C.H.U. ten grondslag ligt. Daarin gaat het om te ko men tot een gezamenlijke combinatie met een eigentijdse vertaling van de christe lijke politiek in een gemeenschappelijk program. Volgens drs. Bogaers heeft in dat die alleen maar kan leiden tot split- deze tijd, waarin praktisch alles wordt zing binnen de confessionele partijen ter- wille van de samenwerking met anderen. Drijfveer bij het gesprek binnen de „Groep van Achttien" is volgens hem de gedachte, dat de roeping, die christenen ook in de politiek hebben, binnen één par tij uit te dragen moet zijn. Mr. Berghuis bleek door de politieke inhoud van de brief wel aangesproken, maar ook hij wilde de samenwerking beperken tot de drie confessionele partijen. (Van onze correspondent) losgewoeld, christelijke politiek alleen zin als die politiek voortdurend blijk geeft bezield te worden door radicale, evange lische bewogenheid. ADVERTENTIE LOOP VRIJ bij: IN EN UIT Anegang 39 - Haarlem 1800 m2 MEUBELSHOW DEN HAAG Het KVP-partijbestuur zal zich begin september beraden of maat regelen moeten worden genomen tegen een aantal KVP-radicalen, die steun ver lenen aan de handtekeningen-aetie. Het gaat hier vooral om oud-premier Cals oud-minister Bogaers, de voorzitter van het Amsterdamse kringbestuur van de KVP, mr. E. C. M. Jurgens en drs. J. M Aarden, directeur van het Centrum voor Staatkundige Vorming. De heren Cals, Jurgens en Aarden maken deel uit van de gespreksgroep van achttien die bestaat uit officiële vertegenwoordigers van KVP, ARP en CHU en die reeds enkele malen bijeen is geweest. De drie heren wordt verweten dat zij nu „van twee- wallen eten" door enerzijds aan deze besprekingen deel te willen ne men en anderzijds buiten het georgani seerde partijverband om te betogen dat met de PvdA en D'66 moeten worden on derhandeld. Ook drs. Bogaers wordt iets dergelijks verweten. De KVP houdt in september talrijke regionale vergaderin gen, waarop van gedachten wordt gewis seld over de toekomstige partijvorming. Ten behoeve van de discussie op deze bij eenkomsten is een korte nota opgesteld die verschillende standpunten binnen de KVP weergeeft. Een van deze standpun ten is dat van de heer Bogaers, die aan het opstellen van deze nota graag heeft willen meewerken, aldus een woordvoer der van de KVP. Thans echter ontplooit drs. Bogaers tevens activiteiten buiten het partijverband om, hetgeen niet in dank wordt geconstateerd. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De Tweede Kamer fractie van D'66 verwacht voor het einde van deze week uitsluitsel van minister Beernink in verband met enige wensen ÓVer de staatscommissie voor herziening van Grondwet en Kieswet. Mr. van Mierlo eh de zijnen zij notstemd over de plannen van de minister, die D'66 in de beide kamers van de commissie slechts één ze tel wil toekennen. De partij vindt dit een duidelijke onderwaardering in verband met haar ideeën over staatsrechtelijke hervormingen. Bovendien acht D'66 het niet juist dat de commissie toch weer bemand gaat worden door politici. D'66 wil deskun digen in de commissie, die een advies op stellen, dat daarna door de Tweede Ka mer behandeld wordt. Minister Beernink wil echter politieke vertegenwoordigers in de commissie. D'66 is bevreesd dat er op deze manier van vernieuwingen weinig terecht komt, omdat naar haar mening dan toch weer de grote partijen de dienst zullen uitmaken. Mr. Van Mierlo heeft zijn bezwaren aan de minister kenbaar gemaakt, die na overleg met premier De Jong mr. Van Mierlo zal antwoorden. DEN HAAG De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. R. H. Kruizinga, heeft besloten het rijks subsidie voor de kinderuitzending te ver hogen van 0,90 tot 1,per dag per kind. Deze verhoging zal gelden met terug werkende kracht tot 1 januari 1967 voor alle normen van kinderuitzending. ppgpp inttt Brandstichting? Op de derde etage van een huis in de Tweede Atjehstraat in Amsterdam heeft vannacht een brandje gewoed, dat vermoedelijk is aangesto ken. De bewoner, een 36-jarige metse laar, is op verdenking van brandstich ting aangehouden. In de kamer was olie op de vloer gesprenkeld. De schade beperkte zich tot verbrande vloerbe dekking en een verbrand tafeltje. Diefjes in bunker. De Haagse politie trof in een bunker in de voor publiek verboden Westduinen een 15-jarig meis je en vijf vriendjes van ongeveer de zelfde leeftijd aan, die zich daar com fortabel hadden geïnstalleerd met van het strand gestolen tafels en stoelen. Uit een strandtent hadden zij tien fles sen limonade en een grote partij snoep weggehaald. De daarbij gebruikte breek ijzers, hamers en een tang werden ook in de bunker aangetroffen, alsmede een politiepet. die was uit een politie post aan het strand weggenomen. In het Noordlimburgse plaatsje LOT TUM is de 53-jarige landbouwer A. Broek mans met zijn tractor verongelukt. Bij het linksafslaan werd de tractor door een achterop komende vrachtauto aangere den. De tractor kantelde en de land bouwer kwam er onder. Hij was op slag dood. De 21-jarige C. Philips uit Deventer bij een verkeersongeval op de rijksweg Amersfoort-Apeldoorn ter hoogte van Barneveld met zijn motorfiets tegen een personenauto gebotst die de voor rangsweg wilde oversteken. Hij was op slag dood. De 31-jarige A. Blankers is in Breda met zijn motorrijwiel in botsing gekomen met een bestelwagen die hem geen voor rang verleende. Hij overleed later in het ziekenhuis. De 8-jarige Jan van Tuinen uit Hallum is met zijn 11-jarige broertje achterop de fiets door een achteropkomende auto aangereden. Hij werd dodelijk ge wond, zijn broertje kreeg een hersen schudding en een gebroken been. De jongens reden op de rijweg vfelke voor fietsers verboden is. In Echt is de (9 jarige J. Wplmjs 'ij| Echt door een trein overreden. Toen hij een onbewaaktq overweg overstak hee(t hij vermoedelijk door de zware regen de stoptrein Roermond-Maastricht niet zien aankomen. Zijn stoffelijk overschot is later langs de spoorbaan aangetrof fen. (Van onze correspondent) UTRECHT. De 84-jarige F. C. S. Terborgh uit Maarn is maandag ge slaagd voor zijn rijexamen. Niet voor het eerst van zijn leven, want hij heeft dertig jaar autogereden. Uit zuinigheid liet hij in 1952 zijn rijbewijs verlopen. Hij schafte zich toen een „20 kilome ter-wagentje" aan, waarmee hij echter sinds 1 januari van dit jaar niet meer op de grote weg mag komen. Hij nam toen het besluit weer een rijbewijs te gaan halen. Drie keer is de heer Terborgh ge zakt. Hij hield echter vol en maandag heeft hij daarvoor de beloning gekre gen. De heer Terborgh, die voor zijn pensionering technisch hoofdambte naar bij de PTT in Den Haag was, heeft zijn rij-instructuur wèl moeten beloven niet al te lange ritten te onder nemen. Het „mijlpaal-gezin" Hoppe op Schiphol. Het nieuwe Schiphol heeft in de eerste I drie maanden al een miljoen bezoekers getrokken. Vorig jaar kreeg het oude Schiphol in een heel jaar 1,4 miljoen be zoekers. Uit de stroom van bezoekers, die gister ochtend om half twaalf in de rij stond om voor twee kwartjes per persoon de noord- pier te betreden, liet de hoofdportier zijn keus vallen op een echtpaar met een dochtertje. Mr. M. A. Kagenaar, hoofd commerciële zaken van de luchthaven, hield hen staande en bood de verbaasde ouders een retourreis naar Parijs aan met tegemoetkoming in de verblijfkosten al daar. Het bleken Duitsers te zijn, die met vakantie zijn in IJmuiden: de 43-jarige huisschilder Erwin Hoppe uit Dinslaken bij Wesel met zijn vrouw en 9-jarig doch tertje Karin. Met een bezoekersaantal, dat naar het zich laat aanzien per jaar zeker meer dan twee miljoen zal bedragen, noemt Schiphol zich trots Nederlands grootste ADVERTENTIE te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis. h. de graaff grote boutstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie 10.— tot 25.— voor uw oude spiraal of ledikant Tot dusver hebben ruim 25.000 Neder landers door het zetten van hun hand- atekening laten weten het petitionnement toeristische trekpleister, vóór de Èfteling I 'e steunen dat het comité Vietnam an met 1,3 miljoen en de Scheveningse pier de Amsterdammer Piet Nak op de dag met rond 1 miljoen per jaar. van het Vietnamdebat 28 augustus Zelfs zo betoogt de Schiphol-directie aan de Tweede Kamer zal aanbieden. Zo- behoort onze luchthaven internationaal als gemeld is, wil het comité de Kamer- gezien tot een belangrijke attractie. De leden daarmee bewegen een duidelijk Niagara-watervallen trekken jaarlijks ca I Uandpui^t, in te nem.en. (ep aanzien varj 3 miljoen en het Empire State Biiildinelde oorlóg in Vietnam. In het verzoek- Empire State Building l'/j miljoen mensen. (Van onze correspondent) DEN HAAG De politie heeft een 21- jarige jongeman gearresteerd, verdacht van flessentrekkerij. Hij noemde zich „z:\- kenconsulent", bediende zich van een dub bele naam en liet zijn rekeningen naar het ministerie van Buitenlandse Zaken sturen. De jongeman kwam in de eerste week van juli per KLM uit Beiroet naar Neder land. De vliegreis moet nog worden be taald. Sindsdien leefde hij in hotels, eerst in Amsterdam, later in Den Haag. Hij be weerde in Beiroet nog grote vorderingen te hebben en hij deed alsof zijn verblijf in Nederland onder auspiciën stond van het ministerie van Buitenlandse Zaken. ADVERTENTIE Reumatische pijnen TO GAL HELPT Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT oorlóg schrift wordt er bij hen op aangedrongen zich uit te spreken voor onvoorwaarde lijke stopzetting van de Amerikaanse bombardementen, erkenning van het na tionale bevrijdingsfront door de Verenig de Staten en de Zuidvietnamese regering als zelfstandige onderhandelingspartner bij komende vredesonderhandelingen en vermindering van de gevechtshandelingen door alle partijen. De landelijke handtekeningenactie sluit op 20 augustus. Er staan op het ogenblik nog ca 20.000 formulieren uit. WWWVWI«IWVWWWWWV\WVV>^nWWiWVVWVWVW Het K.N.M.I. deelt mee: Maandag trok een depressie van het zeegebied ten westen van Ierland naar Schotland, deed bij ons de wind plaatse lijk tot hard toenemen en bracht vrij langdurig regen. In het koufront van de depressie zijn I verscheidene storingen ontstaan, die van de Azoren via Noordwest-Frankrijk in onze richting trekken. Het weer zal dan ook woensdag het onstandvastige karak ter van de laatste dagen behouden. Met zuidwestelijke winden wordt vrij vochti ge en onstabiele lucht aangevoerd. De temperaturen zullen daarom niet veel ho- ger dan 20 graden worden. BREDA De afgelopen weken heeft de Bredase gemeentepolitie (een weekein de zelfs met 80 man) gejaagd op de da ders van een niet eindigende reeks van Inbraken en diefstallen. Nu zitten in de cel een 41-jarige kok en een 25-jarige buf fetbediende, beiden ontsnapt uit de pro fessor-Pompekliniek in Nijmegen, en voorts een 42-jarige Bredanaar en diens echtgenote. Er werden de laatste maan- den, vooral tijdens de weekeinden regel-1 jCl UCLVlem matig in Breda geparkeerde auto's open gebroken. Ook kwamen er veel aangiften van inbraken in woningen. Om daaraan een einde te maken, be sloot de korpsleiding op grote schaal een weekeinde te gaan posten. Verloven van Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelcon cert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN het politiepersoneel werden hiervoor inge- u i' T-/". Lr U om om I OLUiy it J. Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The West trokken en vakanties moesten enkele da gen worden uitgesteld. De actie werd een succes. De kok werd op heterdaad be- trapt bij een diefstal uit een auto. Hij bekende samenwerking met de andere drie. (Van onze correspondent) LOOSDRECHT De Loosdrechtse poli tie heeft een 18-jarige Amsterdammer aangehouden, die in het bezit was van een verdovend middel. Hij had „zaken ge daan" met twee Loosdrechtse jongens, van wie één thuis in versufte toestand was aangetroffen. De politie was onlangs reeds een ver scherpte controle begonnen in een aantal dancings naar aanleiding van geruchten, dat Loosdrecht een centrum van narco tica dreigde te worden. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „Lady L", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u „Triple Cross", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 v.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Minerva, 14.30 u.: „De vierpotige ka meraad", a.l.; 20.15 u.: „Can-Can", 14 j. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De Saint contra a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 i» „Het teken van Zorro", a.l. Studio, 10.30 en 14.15 u.: „Merlin de to venaar", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Sla nooit een vrouw, zelfs niet met een bloem", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr- Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Tot en met 2 sep tember ook op zaterdag van 20.30 tot 22.30 u. Vleeshal (Grote Markt): „Foto inter nationaal", foto's uit Frankrijk, Oos tenrijk, Tsjechoslowakije en Haarlem. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 27 augustus. Vishal (Grote Markt). Fototentoonstel ling van Sanne Sannes. Dagelijks van 10 u. tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 28 augustus. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u- en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-T (Bakenessergracht 67): Tot 27 augustus expositie van werk van tien Franse en Nederlandse kunstenaars. Da gelijks van 11-17 u. Zondags van 13 tot 17 u. en woensdags van 20-22 uur- Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan)' Werk van Jacobus van Looy. Dagelijks van 10-17 uur. 's Zondags van af 14 uur. Tot 4 september. Cruquius Museum (Cruquiusweg Heemste de): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feestda gen gesloten. Ruïne van Brederode (Santpoort): Ex positie van plastiek van Rob Claus. Da gelijks van 9 tot 20 u. en van 21 tot 23 u Tot 3 september. Brederodestraat 148, Zandvoort: Tot en met 15 augustus expositie van ceramiek van Babs van Elsdingen en plastieken van Hans van Dinteren. Dagelijks van 19-21 u- en op zaterdag en zondag van 14-18 en 19-21 uur Gemeenschapshuis (Zandvoort): Exposi tie van werk van Wim Steijn en Kees Verkade. Dagelijks van 14 tot 17 uur ën van 19 tot 21 uur. Tot 24 augustus. De Waag (Spaarne-Damstraat): Expo sitie van „Libra". Dagelijks van 13 tot 17 u. Tot 1 september. Sociëteit Duysterghast (Boulevard P. Loot, Zandvoort): zaterdag en zondag van 14 tot 16 u.: werk van Tony Mafia. Tot 28 augustus. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek). Tot en met oktober: openluchttentoonsteling van voorjaars- en zomerbloemen. Circus Roberti (hoek Orion weg-Delft laan), vandaag 16.30 u.: Kindercircus. Raadhuis Zandvoort, vandaag 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. Stadhuis Haarlem, woensdag 14 u.: Ge meenteraadsvergadering. DINSDAG 15 AUGUSTUS City, 20 uur: „Hombre". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9-18 u. en 20-22 u.: EX?>ositie grafiek van Rob Claus; tentoonstelling beeldhouwwerken van Nederlandse kunstenaars. WOENSDAG 16 AUGUSTUS City, 20 uur: „Hombre". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9-18 u. en 20-22 u.: Expositie grafiek van Rob Claus; tentoonstelling beeldhouwwerken van Nederlandse kunstenaars. Felison, Heidestraat 45. IJmuiden-oost, 16-18 u.: Tentoonstelling Communicatie van de Werkschuit Velsen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 15 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: Rififi in Parijs". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De hete zon". Galerie Boumans, Breestraat 122. Col lectie Grafieken van Noordhollandse kunstenaars, geopend van 9-12.30 u. en 13.30-18 uur. WOENSDAG 16 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: Rififi in Parijs". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De hete I zon". Galerie Boumans, Breestraat 122. Col-1 lectie Grafieken van Noordhollandse kunstenaars, geopend van 9-12.30 u. en 13.30-18 uur. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum i c «3 L temperaturen -0*5 •3 o u d binnen- en buitenland £-2» BS cS Den Helder zw. bew. w 17 14 7 Ypenburg zw. bew. w 16 16 3 Vlissingen zw. bew. zw 18 15 4 Eelde licht bew. wzw 18 14 9 De Bilt half bew. zw 17 14 9 Twente zw. bew. wzw 19 14 9 Eindhoven zw. bew. zw 16 14 9 Z.-Limbuag zw. bew. zw 17 14 7 Helsinki lichte regen zzo 23 15 8 Stockholm licht bew. w 21 13 0 Oslo regen no 19 13 2 Kopenhagen regen zzo 20 16 2 Londen zw. bew. zw 21 13 8 Amsterdam zw. bew. wzw 16 14 9 Brussel zw. bew. zw 16 14 7 Luxemburg zw. bew. wzw 15 1? 9 Parijs licht bew. zw 19 15 8 Bordeaux onbewolkt zzo 21 16 0.2 Grenoble zw. bew. windst. 20 15 0 Nice onbewolkt n 27 18 0 Berlijn regen z 21 14 0.4 Frankfort half bew. zw 21 14 5 München regen zw 21 13 10 Zurich geh. bew. w 18 12 10 Genève regenbui wzw 17 12 3 Locarno zw. bew. O 23 14 0 Belgrado zw. bew. w 25 14 0 Athene zw. bew. wzw 26 0 Rome half bew. windst. 26 15 0 Barcelona half bew. nnw 25 Madrid onbewolkt windst. 32 15 0 Mallorca onbewolkt windst. 26 16 0 Lissabon onbewolkt nw 27 16 0 Woensdag 16 augustus Zon op 5.24 uur; onder 20.03 uur. Maan op 18.49 uur; onder 0.25 uur. Volle maan Laatste kwartier Maanstanden 20 augustus augustus 28 3.27 6.35 uur. uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 15 augustus water 11.08 uur en 23.48 uur. water 6.31 uur en 19.09 uur. Hoog Laag Hoog Laag Woensdag 16 augustus water 12.35 uur en uur. water 8.01 uur en 20.35 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2