Radicalen uit KVP leggen nieuwe contacten Radioreclame maximaal 48 per dag minuten Agenda voor Haarlem en de IJmond V Maastrichtenaar binnenkort voor Bulgaarse rechter Kort en bondig^ r Communiqué na vergadering! Lange lijst van sympathisanten Omgekomen bij autobotsingen Invoering wellicht pas per 1 maart PSP-senator Boetes naar Noord-Vietnam Rukwind deed schip zinken Man na zeven jaar aangehouden voor brandstichting Morgen meer zon MIELE WASAUTOMATEN Hearing over Amsterdamse binnenstad NOG 10% KORTING op alle artikelen DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1967 Reactie betreurd Namen Snelle koeriersdienst redt leven van zieke Dagbladpers Illegale zenders Na poging vrouw uit land te smokkelen Kind in de armen van moeder verdronken DAGELIJKS DEMONSTRATIE HARTENDORP Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Bontmodehuis DICK BARTELS Wagenweg 126 rood - Haarlem Telefoon 14360 l .sa ll es De groep van veertien cristen-radi- calen uit de KVP is gisteravond ten huize van mr. H. W. van Doorn bij - eengekomen. Op oud-premier Cals na, waren alle ondertekenaars van de brief aan het partijbestuur aanwezig. Na afloop van de bijeenkomst werd het volgende communiqué uitgegeven: ..De KVP-radicalen hebben besloten, nu aan hun bedoelingen voortijdig be kendheid is gegeven, hun activiteiten ter bevordering van een open discus sie binnen de KVP met voortvarend heid voort te zetten. In de komende dagen zullen nieuwe contacten worden gelegd, zoals die onder meer reeds be staan met verontruste Brabantse KVP ers. Conform de wens van het partij bestuur heeft steeds de bedoeling voor gezeten bij te dragen tot een zo breea mogelijke concrete discussie over de toekomst van de KVP. De KVP-radi calen zijn daarom ook graag bereid in het overleg dat in de kringen wordt gevoerd ter voorbereiding van de par tijraadvergadering van 8 en 9 decem ber aanstaande, hun denkbeelden na der toe te lichten. De KVP-radicalen betreuren de wij ze waarop van de zijde van het KVP- partijbestuur, althans door „de woord voerder namens de bereikbare leden van de partijleiding" is gereageerd. Zij blijven uiteraard bereid tot een open gedachtenwisseling met het par tijbestuur. Door de voortijdige publi- katie zijn blijkbaar misverstanden ge rezen over hun doelstellingen. Uit het feit, dat de KVP-radicalen zijn voort gekomen uit de werkgroep van chris ten-radicalen blijkt, dat het van het begin af aan de bedoeling is geweest de discussie over de partijvernieuwing binnen de KVP te voeren. Daaruit blijkt tevens dat de KVP-radicalen bij zonder veel waarde hechten aan over leg tussen de drie confessionele par tijen. Bij dat overleg behoort echter tevens het verder liggende deel van de brede vooruitstrevende samenwerking steeds in het oog te worden gehouden." Het communiqué vervolgt: „Vele KVP-ers hebben bij leden van de groep of bij het secretariaat, President Ken- nedylaan 4 Oegstgeest, kenbaar ge maakt dat zij het adres willen steunen. Het is nog niet mogelijk geweest een volledige stand van zaken op te ma ken. Onder de eerste, voor het groot ste deel spontane reacties komen on der andere de namen voor van: Elsen- burg, wethouder van Amsterdam, Teu- nissen, voorzitter KVP-kring Gro ningen, Wehkamp, vicevoorzitter kring Overijssel, Van Ruiten, lid Provinciale Staten Zuid-Holland en secretaris van de kring Leiden, van Eerden, wethou der Uitgeest, Verdijk, directeur Pro vinciaal Opbouworgaan Brabant en oud-lid Tweede Kamer, G. van Bakel, secretaris Tabaksbewerkersbond en oud-voorzitter KAJ, Aerts, provinciaal voorzitter Brabant Katholieke Jonge ren uit de Middengroepen, Van Eupen, JoKVP Brabant, Wagenmakers, lid Provinciale Staten Noord-Brabant en lid kringsbestuur KVP Den Bosch, Leijendekker, journalist, Reekers, wet houder Hengelo, Veltman, oud-wethou der Zwolle, Damoiseaux, algemeen se cretaris Nationale Raad Maatschappe lijk Werk, Van Swieten, burgemeester van Cuijk, Van Loon, ministerie Socia le zaken, Huybregs, hoofdaalmoeze nier bedrijfsapostolaat Breda, Knepfle, journalist, Bartels, oud-staatssecreta ris Sociale Zaken, Plattel, hoogleraar Tilburg, Van der Donk, oud-gedepu teerde Noord-Holland, Van der Linden, voorzitter KVP-fractie gemeenteraad Vlaardingen en lid Rijnmondraad, De Graaff, president groot-seminarie War mond. Mertens, voorzitter NKV, Trip, president Europa IFF, Verkade, lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, Van Hout, algemeen secretaris NKV, Titulaer, districtsbestuurder NKV Heerlen, mej. Kokshoorn, lid partijbe stuur KVP, Huijsmans, voorzitter Kle- tex, Prinses, directeur A. C. de Bruijn- instituut, Middelhuis, lid Eerste Ka mer en oud-voorzitter NKV, De Bruijn, oud-minister en oud-voorzitter NKV, Zwanikken, oud-lid Tweede Kamer, Laan, lid Gedeputeerde Staten Noord- Holland. De KVP-radicalen verheugen zich over de positieve reacties uit eigen kring. Ook van de instemming van bui ten de KVP is met voldoening kennis genomen. De open discussie over de politieke vernieuwing in Nederland, die nu ook binnen de KVP op gang is gebracht, is een van de centrale doel stellingen van de KVP-radicalen, aldus het communiqué. Dit is drs. K. L. M. van Eerd uit Oegstgeest, die door de groep radi cale K.V.P.'ers als secretaris is aan gewezen. Het leven van een operatiepatiënt in het Arnhemse gemeenteziekenhuis kon gisteren worden gered dank zij snel op treden van de Arnhemse en Amsterdamse politie. Bij de betrokken patiënt was een afwijkende bloedgroep geconstateerd. Aangezien het ziekenhuis er niet vol doende van in voorraad had, werd de Arnhemse politie gealarmeerd. Deze reed snel naar Amsterdam, waar het hoofdla boratorium van het Rode Kruis al donors had opgeroepen. In Amsterdam werden de Arnhemse politiemensen door collega's door de stad geloodst. Een uur daarna kon het bloed al worden gegeven aan de betrokken patiënt die toen direct werd geopereerd. Een personenauto, bestuurd door een 60- jarige inwoonster van Den Haag is in Venlo in botsing gekomen met een vrachtauto. De 73-jarige heer J. Eendjes uit Venlo, die in de personenauto zat, verloor hierbij het leven. De bestuurster van de auto werd ernstig gewond. De 21-jarige zeeman P. Feijen uit Smilde raakte met zijn auto in Hooghalen in een bocht van de weg een passerende vrachtauto en botste tegen een boom. Hü werd dodelijk gewond. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Minister Klompé van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk gaat akkoord met 48 minuten ra dioreclame per dag. Zij heeft de NRU en de STER evenwel meegedeeld dat zij het aan de partijen zelf overlaat om aan vankelijk met minder zendtijd te be ginnen. Vorige week dinsdag hadden NRU en STER afzonderlijk voorstellen bij de mi nister ingediend, die op slechts weinig punten met elkaar verschilden. Aanvan kelijk waren de gedachten uitgegaan naar 52 minuten zendtijd. De NRU blijkt nu de minister te hebben voorgesteld tot 48 minuten te gaan over alle drie zenders. De STER had echter niet meer dan 40 minuten gewild. De STER verwacht, dat de behoefte bij het bedrijfsleven niet erg happig zal zijn zolang Veronica en nu ook Caroline de reclamemarkt afromen. Een woordvoerder van het ministerie zei ons gisteravond dat de minister bij haar besluit rekening heeft gehouden met de ongunstige situatie in de Nederlandse dagbladpers. Volgens de Omroepwet kan per zender maximaal 24 minuten reclame per dag worden uitgezonden, wat dus totaal 72 minuten zou betekenen. De punten, waarop de partijen nu nog overeenstemming moeten bereiken zijn voornamelijk de duur van de „spots" en de tijdstippen waarop zij dienen te wor den uitgezonden. Het staat wel vast dat in ieder geval een deel rond de twintig dagelijkse nieuwsuitzendingen zal ko komen. Of er ook „spots" tijdens de pro gramma's zullen worden uitgezonden vormt nog een punt van onderhandeling. De kans dat de streefdatum van 1 ja nuari voor de officiële radioreclame niet (Van onze correspondent) SOLINGEN De 29-jarige Maastrich tenaar T. van den Boom zit opgesloten in de staatsgevangenis van Sofia. Hij zal in die plaats over enige weken voor de rechtbank moeten verschijnen. De Maas trichtenaar verdween begin augustus spoorloos, nadat hij samen met twee Duitsers naar Bulgarije was vertrokken. Het drietal had het plan de vrouwelijke arts Gudrun Lehmann uit Kiezelbach in Oost-Duitsland, tijdens haar vakantie in Bulgarije via Turkije naar het Westen te smokkelen. Die vluchtpoging is door de Bulgaarse veiligheidspolitie verijdeld. De drie mannen werden bij het inrei- zen aan de grensovergang Dimitrovgrad al gearresteerd. De Oostduitse vluchte linge is in Bulgarije overleden. Zij had eerder gezworen nooit levend in handen van de Bulgaarse politie te zullen vallen. Een Oostduits persbureau bevestigde woensdag de dood van Gudrun Lehmann. „Onder psychische druk en onder valse voorwendsels heeft men gepoogd de vrouw te ontvoeren. In wanhoop heeft zij toen een te grote dosis verdovende mid delen ingenomen. De Westerse agenten zijn gearresteerd", aldus dit persbureau. De twee Duitsers zijn woensdag behou den in Solingen teruggekeerd. Zij hebben de onzekerheid over het lot van de Lim burger weggenomen. „Wij werden aan de grens tussen Bulgarije en Joegoslavië al direct gearresteerd. Wij waren de grens post veilig gepasseerd toen we merkten dat Van den Boorn, die alleen in zijn au to reed, in moeilijkheden kwam. Toen we hem te hulp wilden komen werden we al le drie opgesloten. Van den Boorn had het paspoort van zijn (Duitse) vrouw ook laten afstempelen. Op dat paspoort zou Gudrun Lehmann mee terug naar het Westen moeten reizen. We hebben na de arrestatie geen enkel contact meer ge had met de Nederlander", aldus de terug gekeerde Duitsers. gehaald kan worden, is groot. In STER- kringen wordt nu aan 1 maart gedacht. Bij de ministeriële beslissing heeft het probleem van de illegale radiostations geen rol gespeeld. Dit gaat het ministerie van Waterstaat aan, waar men werkt aan twee wetsontwerpen tot wijziging van de Radio- en Telefoonwet. Pas wanneer die de parlementaire kanalen door zullen zijn, kan men tot ratificatie van de Con ventie van Straatsburg komen, die voor ziet in een optreden tegen illegale ra diostations. Tot die tijd hebben Veronica en Caroline dus vrij spel. Wanneer het tot een behandeling van de wetsontwer pen zal komen staat nog niet vast. Het wordt zeker dit najaar. Op zijn vroegst kan dan tegen de piraten in het voorjaar van 1968 worden opgetreden. De heer O. M. Boetes, organisator van de demonstraties in Amsterdam tegen de Amerikaanse oorlogvoering in Vietnam en lid van de Eerste Kamer voor de P.S.P., gaat volgende week naar Noord- Vietnam op uitnodiging van het Peace Committee in Hanoi. Maandag vertrekt de heer Boetes. Hij keert op 5 september in Nederland terug. Over zijn reis heeft hij contact opgenomen met de staatsse cretaris van Buitenlandse Zaken, de heer H. J. de Koster, die zich zeer geïnteres seerd toonde. Door een hevige rukwind is gisteravond laat bij Urk een schip vol water gelo pen en gezonken. Eén van de twee kin deren van het schippersgezin is verdron ken. Het schip, de 450 ton metende „Liber- té" was, geladen met grint, van Maas- bracht op weg naar Emmeloord, dat via de Urker haven moet worden bereikt. Het schip voer ongeveer 150 meter buitendijks. Toen het schip zonk grepen schipper J. W. de Wit en zijn echtgenote ieder een kind. Zij wisten de voet van de dijk te bereiken. Het kind dat door de moeder in de armen was geklemd bleek echter verdronken te zijn. Het gezin is on dergebracht op Urk. ADVERTENTIE met in ons VOORLICHTINGSCENTRUM. GEN. CRONJÉSTRAAT 43 TEL. 52760 In de raadzaal van het Amster damse stadhuis heeft gisteravond een uniek gebeuren plaatsgevonden. Voor het eerst hield het gemeente bestuur een hearing om de burgerij „te horen en te raadplegen" over een beleidskwestie. Het onderwerp was het bouwbeleid voor de binnenstad. Vertegenwoordigers van de Aca demie van Bouwkunst, de Neder landse Federatie van Beroepsver enigingen van Kunstenaarsde Ko ninklijke Maatschappij ter Bevor dering van de Bouwkunst, de Bond van Nederlandse Architecten kring Amsterdam, de Kamer van Koop handel en verscheidene andere bij het bouwen in de binnenstad be trokken organisaties kwamen aan het woord. De wethouders, raadsleden, amb tenaren en een groot aantal mensen op de publieke tribune hoorden hen aan. Verscheidene sprekers gaven uiting aan hun verontrusting over het huidige beleid. „Enkele van de erg ste fouten komen van de tekentafels van de dienst Publieke Werken. Men weet niet wat men wil. Iedere visie ontbreekt. De binnenstad is bezig te verworden tot een vervuilde par keergarage", waren enkele opmer kingen die door de publieke tribune met instemming werden begroet. De Amsterdamse Raad voor de Stedebouw zal advies uitbrengen over een van de hearing gemaakt verslag. Nadat dit advies is uitge bracht zal de gemeenteraad het onderwerp in behandeling nemen. Op de foto is wethouder Elzenburg (vierde van links) aan het woord. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Voor de Amsterdam se rechtbank staat donderdag 7 septem ber een 27-jarige lompensorteerder te recht. Hij wordt ervan verdacht ruim ze ven jaar geleden brand te hebben gesticht in zijn woning aan de Buitenbrouwer straat. Een bejaard echtpaar, dat boven deze woning woonde, kwam bij de brand om het leven, de vrouw in de vlammen, de man nadat hij ruim tien meter naar beneden was gesprongen en ruggelings op een stoep was terechtgekomen. De lompensorteerder speelde bij de brand de dappere mensenredder door zijn vrouw, kind en bij hem inwonende vader aan de achterkant van de in brand staan de woning uit een raam op een plat te laten springen. De brand was, zo werd aanvankelijk verondersteld, veroorzaakt door de ontploffing van een oliekachel. Deze was van een type waarmee toen veel ongelukken gebeurde. Nu wordt de lompenhandelaar ervan beschuldigd de brand zelf te hebben ge sticht om 10.000 aan verzekeringsgelden te incasseren, waarmee hij met zijn schoonvader een eigen bedrijf wilde be ginnen. Hij zou de kachel hebben omge gooid en om het vuur aan te wakkeren gordijnen op de vlammen hebben gewor pen. De lompenhandelaar en zijn vrouw zijn op het ogenblik bezig te scheiden. Zijn vrouw en zijn schoonvader hebben belastende verklaringen afgelegd. De man ontkent. Ned. Hervormde Kerk (Zand voort): vrijdag 20 u.: Concert door Annie Cnossen (sopraan), Elga Moed (blokfluit) en Paul van Veelen (orgel). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Een liefde voor twee weken", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „O, moeder wat een broeder", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u „Triple Cross", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 „Samen uit, samen thuis", a.l. Minerva, 20 u.: „Vuurdoop op de Yangtse-Kiang", 14 j. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: Fantomas contra Scotland Yard", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Postkoets naar Cheyenne", 14 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „De verloe dering van de Swieps", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr- Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondags 13 tot 17 u. Tot en met 2 sep tember ook op zaterdag van 20.30 tot 22.30 u. Vleeshal (Grote Markt): „Foto inter nationaal", foto's uit Frankrijk, Oos tenrijk, Tsjechoslowakije en Haarlem. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 27 augustus. Vishal (Grote Markt). Fototentoonstel ling van Sanne Sannes. Dagelijks van 10 u. tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 28 augustus. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u- en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-T (Bakenessergracht 67): Tot 27 augustus expositie van werk van tien Franse en Nederlandse kunstenaars. Da gelijks van 11-17 u. Zondags van 13 tot 17 u. en woensdags van 20-22 uur- Museum Van Looy (hoek KI. Houtweg- Kamperlaan) Werk van Jacobus van Looy. Dagelijks van 10-17 uur. 's Zondags van af 14 uur. Tot 4 september. Cruquius Museum (Cruquiusweg Heemste de): Historische stoommachines en ma quette van Nederland met waterstanden en overzicht ramp 1953. Dagelijks ge opend van 9 tot 17 u. Op zon- en feestda gen gesloten. Ruine van Brederode (Santpoort): Ex positie van plastiek van Rob Claus. Da gelijks van 9 tot 20 u. en van 21 tot 23 u. Tot 3 september. Gemeenschapshuis (Zandvoort): Exposi tie van werk van Wim Steijn en Kees Verkade. Dagelijks van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. Tot 24 augustus. De Waag (Spaarne-Damstraat): Expo sitie van „Libra". Dagelijks van 13 tot 17 u. Tot 1 september. Sociëteit Duysterghast (Boulevard P. Loot, Zandvoort): zaterdag en zondag van 14 tot 16 u.: werk van Tony Mafia. Tot 28 augustus. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek). Tot en met oktober: openluchttentoonsteling van voorj aars- en zomerbloemen. DONDERDAG 17 AUGUSTUS City, 20 uur: „Het huwelijksbed". Ruïne van Brederode: Rob Claus expo seert kleurgrafiek, die dagelijk (tot 3 sep tember) te zien is van 9 tot 18 uur en van 20 tot 22 uur. Gedurende het hele seizoen wordt beeldhouwwerk van Janneke Ducro Louk van Meurs, Nico Betjes, Paul van Crimpen, Geert Jan van Meurs, David J. van de Kop en Frits Vanen tentoongesteld. VRIJDAG 18 AUGUSTUS City, 20 u.: „Zo gaat dat in Texas". Stadsschouwburg, 20 u.: „Nick Carter keert terug". Ruïne van Brederode, Santpoort, 9-18 u. en 20-22 u.: Expositie grafiek van Rob Claus; tentoonstelling beeldhouwwerken van Nederlandse kunstenaars. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 17 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Johnny Yuma". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Sabo tage Complot nr. 7". Galerie Boumans, Breestraat 122. Col lectie Grafieken van Noordhollandse kunstenaars, geopend van 9-12.30 u. en 13.30-18 uur. VRIJDAG 18 AUGUSTUS Kennemer Theater 19 en 21.15 uur: „Johnny Yuma". Luxor Theater 19 en 21.15 uur: „Sa botage Complot nr. 7". W.B. Theater, 20 uur: „De Triumf van Hercules". Galerie Boumans, Breestraat 122. Col lectie Grafieken van Noordhollandse kunstenaars, geopend van 9-12.30 u. en 13.30-18 uur. Treinstagnatie. Maandagavond heeft het treinverkeer tussen Woerden en Utrecht vertraging ondervonden door een stroomstoring. Wissels konden niet wor den bediend, seinen vielen uit en over wegbomen bleven gesloten. Tien trei nen liepen vertraging op en twee wer den opgeheven. Dodelijk ongeluk. In Amersfoort is de 19-jarige machinebankwerker H. J. van Wijnen uit Nijkerk bij het demon teren van een dragline om het leven gekomen. Bij het losdraaien van beves- tigingspennen van de giek van de drag line zwaaide de zware metalen arm naar beneden en trof de jongen op het hoofd. Hij was op slag dood. Treinstagnatie. Van halftwaalf tot drie uur hebben de treinen tussen Den Haag- Staatsspoor en Gouda gisteren aanzien lijke vertraging gekregen, door een sto ring in de automatische beveiligingsin stallaties van de overwegen en in de seinapparatuur. Burcht voor studenten. De Utrechtse r.k. studentenvereniging „Veritas", heeft één van Utrechts oudste middeleeuwse burchten, „Oudaen" overgenomen. Ve ritas zal hiervoor 1.200.000,- op tafel moeten leggen. De studenten willen dit bedrag bijeen krijgen door allerlei ac ties, de verkoop van de tegenwoordige sociëteit, een investeringssubsidie en onderhandse leningen. Op bouwwerken gestolen Een monteur uit 't Harde is in Emmeloord ontmaskerd als een dief die in de loop der jaren grote partijen onderdelen stal van bouw werken waar hij werkzaam was. Hij gebruikte de onderdelen ze werden met vrachtwagens uit zijn woning ge haald bij werkjes die hij in de avond uren voor anderen opknapte. Aanvanke lijk beweerde hij alles op het Waterloo- plein in Amsterdam te hebben gekocht. Ladingmeester overreden. De 43-jarige ladingmeester G. Ninteman uit Amster dam, is op het goederenstation Amster dam-Rietlanden bij rangeerwerkzaam heden onder een rijdende goederen wagen gekomen. Hij was op slag dood. ADVERTENTIE Speciaalzaak in pelterijen Grootste bontcollectie van Haarlem. Al onze mantels met erkend garantiecertificaat. Tevens bewaring en reparatie. (Gesloten huis op 1e etage) Het KNMI deelt mee: Het weer in West-Europa wordt al en kele dagen bepaald door een depressie, die langzaam van Ierland naar het noor delijk deel van de Noordzee is getrokken, waardoor koele en onstabiele lucht wordt aangevoerd waarin af en toe buien voor komen. De depressie verplaatst zich naar Midden-Scandinavië. Een ander lagedruk gebied ten westen van Ierland trekt in zuidoostelijke richting naar de Golf van Biscaye. Tussen beide storingsgebieden komt een zwakke rug van hoge luchtdruk voor, die ons morgen flinke zonnige pe rioden zal bezorgen. Met een zuidweste lijke wind blijft echter koele lucht aan stromen. De opbouw van de atmosfeer wordt iets minder onstabiel, zodat de kans op buien kleiner wordt. WEERRAPPORTEN Maximum- «n minimum temperaturen binnen- en buitenland Dfen Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon half bew. half bew. regenbui regenbui onbewolkt zw. bew. half bew. onbewolkt half bew. regen zw. bew. licht bew. zw. bew. regenbui regenbui onbewolkt half bew. onbewolkt zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. regenbui onbewolkt zw. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt licht bew. zw. bew. «0 "0-5 wzw zw zw zzw zw zw zw zw zzo zo wzw wnw zw zzw zzw zw w windst. windst. nnw w zzw w nnw ozo nno verand. zzw windst. n windst. windst. windst. ono nnw Vrijdag 18 augustus Zon op 5.28 uur; onder Maan op 19.58 uur; onder j a d 1* BS C M 19 15 0.6 19 14 1 18 13 3 22 12 3 20 13 6 19 12 2 18 12 8 22 12 3 21 12 0 21 15 2 18 13 11 21 16 0.4 16 8 8 20 12 2 19 13 0.5 17 12 14 25 11 0 20 11 5 26 17 0 28 17 7 25 20 0 27 15 10 27 14 5 31 18 0.1 29 16 0.3 28 14 14 26 18 0.1 31 14 0 29 16 0.5 29 15 0 33 25 0 29 18 0 27 21 0 34 10 0 35 20 0 26 19 0 19.59 uur. 2.45 uur. Maanstanden Volle maan 20 augustus 3.27 uur. Laatste kwartier 28 augustus 6.35 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 17 augustus Hoog water 1.15 uur en 13.56 uur. Laag water 9.20 uur en 21.52 uur. Vrijdag 18 augustus Hoog water 2.17 uur en 14.48 uur. Laag water 10.24 uur en 22.49 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2