Overleg met toekomstige bezoekers A. C. T. Overmeer (28) directeur van jongerencentrum Beverwijk Zaterdag kermis in IJmuiden een schoolboy kiest cableroy maminette Dierenbescherming wantrouwt rodeo in Schagen Samenwerking op hydrotechnologisch gebied m A Voor de DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1967 7 Mishandeling Winkeldiefstallen B e drijf sdief stal Verkeersfout Hij zou het wel weten. Als er een Grand Prix moest worden uitgereikt voor de fijnste schoolkleding, dan ging de prijs naar Cableroy en Astralon. Omdat het kleding is die school maakt. Kleding,waarmee je na vieren gerust mag stoeien, omdat het speel-sterk is. Tja, en natuurlijk ook, omdat moeder er geen om kijken naar heeft! Dat zijn de woorden van moeder en zoon. Bij Maminette is het bovendien grote mode Een sportief button-down kraagje en de échte riem bewijzen dat. IJmuiden Lange Nieuwstraat 415 De heer A. C. T. Overmeer uit Am sterdam (Vrijheidslaan 63) is tot di recteur benoemd van het nog te ope nen jongerencentrum (de voormalige B.E.T-veiling) op het Meerplein in Beverwijk. De heer Overmeer, die in Heemstede werd geboren en 28 jaar is, aanvaardde maandag jl. reeds zijn nieuwe functie in dienst van de Stich ting Sociaal Culturele Voorzieningen. Behalve het vroegere veilinggebouw exploiteert deze stichting ook enkele wijkgebouwtjes en het creatief cen trum aan de Hoflanderweg. De nieuw benoemde functionaris, die gehuwd en vader van vier kinderen is, was tot voor kort als glazenier in de hoofdstad werkzaam. Zijn artistieke in slag komt behalve in zijn uiterlijk ook nog in vorige beroepen tot uitdrukking: etaleur en edelsmid. Bovendien werkte hij enige tijd als fabrieksarbeider en kan toorbediende. De heer Overmeer die een veelzijdige belangstelling heeft, beschikt niet over ervaring in het jeugdwerk. Hij voelt zich echter sterk aangetrokken tot de jongeren en hun problematiek. Het is de bedoeling, dat het nieuwe jongerencentrum begin oktober wordt ge opend. De heer Overmeer zal met de Beverwijkse jongeren overleg plegen over de bestemming van de lokaliteiten: een grote zaal en enkele kleinere ruimtes. Hij zelf heeft geen speciale voorkeur. Ook ten aanzien van de meubilering mogen de jongeren het initiatief nemen, aange zien verondersteld wordt dat zij een so bere inrichting nog het meest op prijs stellen. Wel wordt er een bar ingericht, „Stink hoer. Vieze zigeunerin, je deugt niet. Ga uit werken. Je hoort in Vught thuis". Voor deze lijst van beledigingen stond gisteren een 62-jarige vrouw uit Haarlem terecht, die al enige tijd met haar buren tuzie had. Op 4 maart had zij tegen een 30-jarige buurvrouw bovengenoemde woorden gezegd. „Ze hebben, het allemaal verzonnen", zo bestreed de verdachte. „Het gebeurt veel meer", stelde de be ledigde daar tegenover. Elke keer als zij of haar kinderen op de trap liepen zou de verdachte zich volgens haar beledigend hebben uitgelaten. „Mevrouw schrijft zelfs naar de buren", aldus de getuige, „over mij dat ik het mei buitenlandse mannen houd". „Haar jongens plagen mij altijd", al dus de verdachte. „Ze hebben bij mij een vieze paling in de bus gegooid en mijn deur met hondedrek ingesmeerd". Volgens de andere vrouw hadden dat de kinderen van een ander gezin gedaan. Een 50-jarige vrouw, die eveneens in de flat woont, wist te vertellen dat sinds de verdachte in het blok was ko men wonen er onenigheid was geweest. Zij bevestigde dat de verdachte de be ledigingen had geuit. De officier van justitie geloofde dat het ln het woonblok moeilijk tot een oplos sing zou komen. Hij eiste twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf en een geldboete van 50. De politierechter ver oordeelde de verdachte tot 75 boete. Een 19-jarige los-arbeider uit Haarlem moest terecht staan wegens het feit dat hij op 24 maart in een autobus een pas sagier een klap in het gezicht had ge geven. Conform de eis van de officier van justitie veroordeelde politierechter hem tot twee weken voorwaardelijke ge vangenisstraf en een geldboete van 60 Bij zijn aanhouding had hij tegenover de politie verklaard dat hij een glaasje bier op had en zich wilde uitsloven. Toen hij de bus binnenkwam had hij een pas sagier zonder enige reden door zijn haar gestreken en was verder doorgelopen. Toen de passagier tegen dit optreden bezwaar maakte, kreeg hij van de ver dachte een stomp in zijn gezicht. „Mag de passagier soms tegen dit on gelofelijk onfatsoenlijke gebaar bezwaar maken?", merkte de officier in zijn re quisitoir op. Tegen kennissen die achter in de auto bus zaten, had de verdachte nog gezegd dat „het smoelwerk" van de passagier hem niet aanstond. De verdachte was al eens een keer eerder wegens mishandeling veroordeeld. Een 65-jarige vrouw uit Haarlem stond terecht omdat zij bij een zelfbedienings zaak enige artikelen ter waarde van 12,67 had gestolen. Conform de eis werd zij veroordeeld tot 75 boete. Een andere Haarlemse had op 1 juni een truitje bij een supermarkt gestolen. De waarde ervan bedroeg 13,95. Conform de eis werd zij veroordeeld tot 100,-. Een Haarlemse constructeur moest te recht staan wegens diefstal op 20 mei bij een supermarkt van chocolade en margarine. Hij zei dat een „duister ogen blik" had gehad. Conform de eis werd hij veroordeeld tot 100, Een 24-jarige magezinbediende uit Haarlem moést zich verantwoorden voor het feit dat hij bij het bedrijf waar hij werkzaam was enige kratten bier en ga- zeuse had verduisterd. Conform de eis van de officier werd hij veroordeeld tot drie weken voorwaardelijke gevangenis straf en 250 boete. Een 29-jarige leerling-landmeter uit Amsterdam had Aqjj,, „kwaad gemaakt over het feit dat een andere automobi list in het Haarlemse verkeer een fout maakte waardoor de beide wagens el kaar even raakten. Hij werd zo boos dat hij uit zijn auto stapte en het autoruitje van de ander vernielde. De politierechter veroordeelde de man conform de eis van de officier van justi tie tot 100 boete. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Het hoofdbestuur van de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren zal zondag enige in specteurs naar Schagen zenden om getui ge te zijn van de eerste Nederlandse rodeo-show". In een omheinde ruimte worden 15 wil de paarden losgelaten, die door 10 man nen gevangen moeten worden. Spelregels zijn er niet. Volgens aanplakbiljetten zal er sprake zijn van „strijd op leven en dood tussen mens en dier". Als de klap pen, die de wilde paarden uitdelen, wat hard uitvallen, zullen er een dokter, ehbo'ers'en een ziekenauto klaar staan. Wie meent dat in Nederland geen wil de paarden zijn te vinden heeft het mis. Op een stuk door water omzoomd land in Geestmerambacht worden door een Alkmaarse paardenhandelaar paarden ge weid waar nooit een mens bijkomt. De verwilderde dieren komen pas met de beschaving in contact als ze naar de slachthuizen worden gebracht. De Vereniging voor Dierenbescherming betreurt het dat de burgemeester van Schagen zich niet met haar in verbinding heeft gesteld alvorens vergunning voor het schouwspel te verlenen. Het Waterloopkundig Laboratorium in Delft en de Plessey Marine Systems Di vision van de Plessey Company Limited, een van de grootse elektronische in dustrieën in Engeland met een jaaromzet van 1.300.000.000 en ongeveer 65.000 man personeel, hebben een overeenkomst gesloten op hydrotechnologisch gebied. De jongste activiteiten van de Plessey Marine Systems Division bestaan uit de ontwikkeling en produktie van oceano- grafische, hydrologische en meteorologi sche apparatuur en systemen. Deze produkten werden in het begin van dit jaar in Nederland geïntroduceerd. De overeenkomst tussen Plessey en het Waterloopkundig Laboratorium, die voor namelijk is gebaseerd op de uitwisseling van „know how", zal leiden tot verdere verdieping en vervolmaking van belang rijke ontwikkelingen. Bovendien geeft deze internationale samenwerking een. extra-dimensie aan de rol die de elektro nica in de hydrologie gaat spelen. waardoor dit centrum zich wellicht kan ontwikkelen tot een jongerensociëteit. Door de jeugd De oude B.E.T.-veiling is voor zijn nieuwe bestemming gereed gemaakt door leerlingen van de chr. lagere technische en de r.k. lagere technische school, St. Eloy". Bij de aanvang van het cursus jaar 1966-1967 werd daarmee een begin gemaakt. Het gebouw, eigendom van de gemeen te, werd ter beschikking gesteld van de Stichting Sociaal Culturele Voorzieningen om op deze goedkope manier een nood zakelijk geacht centrum voor de jonge ren te creeëren. Inschakeling van de leer lingen werkte uiteraard kostenbesparend, terwijl deze scholieren een goede gele genheid kregen werkelijk praktijk op te doen. Hun prestaties werden beoordeeld door een bouwteam, waarin onder ande re architect J. Bleeker en de directeur van Smits Bouwbedrijf N.V., de heer W. van Es zitting hadden. Gezien het fraaie resultaat, het interieur heeft een gron dige verandering ondergaan, hebben de jonge technici met enthousiasme gewerkt Het enige nadeel van de inzet van de ze knapen was, dat de verbouwing lan ger heeft geduurd dan aanvankelijk was gedacht. Het lesrooster, waarmee uiter aard niet de hand kon worden gelicht, speelde de jongens daarbij parten. De leerlingen van de chr. lts vervaardigden de werkstukken op school, terwijl de „bouwvakkers" van „St. Eloy" ter plaat se werkzaam waren. Het gebouw be schikt nu ook over goede sanitaire voor zieningen en een flinke hal met garde robe. -f- - Op het Marktplein in IJmuiden wordt naarstig gewerkt aan de op bouw van de kermis, welke hier zaterdag zal beginnen te draaien. Woensdagmiddag stonden reeds en kele kleinere vermaakinrichtingen overeind en was men begonnen de vloer te leggen van de autoscooter. Uiteraard toont jeugdig Velsen grote belangstelli-hg voor de opbouwwerk- zaamheden, opdat zij bij voorbaat reeds kan bepalen aan welke ver makelijkheden de zakcenten besteed zullen worden. Ook tijdens de stort buien dinsdagmiddag week de jeugd geen moment van de zijde van de kermislieden, die onverdroten hun werk deden. Het zag er die middag alles even triest uit, doch weer of geen weer, zaterdag als de kermis- muziek ouer dit deel van IJmuiden klinkt, zal er van die triestheid niets te merken zijn.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7